سوالات و مشکلات و درخواست های خود را فقط اینجا مطرح کنید

anasik

عضو جدید
سوال؟؟؟؟؟

سوال؟؟؟؟؟

ممنون میشم اگه جواب بدید...
کتابخانه ی نخ ها و توابع اساسی ان ها در c#؟؟؟

tld7

عضو جدید
اطلاعاتی راجع به مهندسی فناوری اطلاعات

اطلاعاتی راجع به مهندسی فناوری اطلاعات

با سلام خدمت همه
من امسال کنکور دارمو رشته ای که مد نظرمه که بخونم مهندسی آی تی هست
اطلاعات کمی راجع به این رشته دارم
اگه میشه یه مقدار اطلاعات راجع به این رشه و بازار کارش بدین
ممنون

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی
نیاز به کمک دارم شدید!!! خواهشا" راهنمایی کنید.
این ترم باید بازیه توپهای رنگی رو به زبان C++ بنویسم class توپهاش رو هر کاری کردم نتونستم بنویسم!
تو محیط visual stdioو به صورت گرافیکی دارم کار میکنم!

sahel_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
من عاشق اين جواب دادناي به موقعه م....گفتن تو تاپيك مطرح كنين سوالتونو ...پيام خصوصي ندين....اينجوريم كه ماه ها طول ميشه جواب بگيري .... :razz:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من عاشق اين جواب دادناي به موقعه م....گفتن تو تاپيك مطرح كنين سوالتونو ...پيام خصوصي ندين....اينجوريم كه ماه ها طول ميشه جواب بگيري .... :razz:

من چند صفحه ای رو برگشتم عقب سوالی ندیدن ازتون

به هر حال اینجا هر کس که فکر کنه بتونه کمکی کنه دریغ نمی کنه مهندس عزیز :)

yaroooo

عضو جدید
HELP ME

HELP ME

سلام
ايا كسي ميتونه يه برنامه كوجك با جاوا بنويسه بدونه متد main().
خيلى كوجيك مثلا 1+1
و دليلشم اكه بكى كه جكونه بدون متد MAIN () حل شد؟
مجكرم.:):):)

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

من چند صفحه ای رو برگشتم عقب سوالی ندیدن ازتون

به هر حال اینجا هر کس که فکر کنه بتونه کمکی کنه دریغ نمی کنه مهندس عزیز :)

اگه اشتباه نکنم فکر میکنم سوالشون این بوده مهندس که 3 هفته پیش پرسیده شده :

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/53071-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D9%81%D9%82%D8%B7-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AC%D8%A7-%D9%85%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF/page143?p=4781913&highlight=#post4781913

اینکه سوالات باید تو تاپیک اختصاص داده شده خودش پرسیده بشه که فکر نمیکنم بحثی باشه و به جای اینکه خصوصی سوال بپرسین عمومی بپرسید خیلی خیلی بهتره. و میتونید سوالتون رو عمومی بپرسید و به کسی که فکر میکنید جوابش رو بلده خصوصی بدید و بهش بگید و ادرس پستتون رو بدید که حتما ببینه.

نکته دوم اینکه کسی اینجا وظیفه نداره که حتما به سوالات شما یا هر کس دیگه ای جواب بده. همه کسانی هم که اینجا به سوالات جواب میدن دارن لطف میکنن و وقتشون رو میگذارن و به سوالات جواب میدن.

نکته سوم هم اینکه اگه کسی جواب نداده. حتما کسی در این مورد اطلاع نداشته و یا پستتون رو ندیده. چه حالا شما عاشق جواب دادن باشید. چه نباشید.

ببینید شاید این پی دی اف به کارتون اومد :

http://www.aghazeh.com/maghalat-computer-it-news/901-odcp-algoritm-sensor-hesgar.html

موفق باشید.

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام کسی دستورای event viewer رو بلده ؟من یه مشکلی دارم کدش رو پایین میذارم اگه کسی در این مورد اطلاعی داره لطفا لطفا کمکم کنه
Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.
event ID :10 و سورس هم WMI هست

sahel_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه اشتباه نکنم فکر میکنم سوالشون این بوده مهندس که 3 هفته پیش پرسیده شده :

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...کنید/page143?p=4781913&highlight=#post4781913

اینکه سوالات باید تو تاپیک اختصاص داده شده خودش پرسیده بشه که فکر نمیکنم بحثی باشه و به جای اینکه خصوصی سوال بپرسین عمومی بپرسید خیلی خیلی بهتره. و میتونید سوالتون رو عمومی بپرسید و به کسی که فکر میکنید جوابش رو بلده خصوصی بدید و بهش بگید و ادرس پستتون رو بدید که حتما ببینه.

نکته دوم اینکه کسی اینجا وظیفه نداره که حتما به سوالات شما یا هر کس دیگه ای جواب بده. همه کسانی هم که اینجا به سوالات جواب میدن دارن لطف میکنن و وقتشون رو میگذارن و به سوالات جواب میدن.

نکته سوم هم اینکه اگه کسی جواب نداده. حتما کسی در این مورد اطلاع نداشته و یا پستتون رو ندیده. چه حالا شما عاشق جواب دادن باشید. چه نباشید.

ببینید شاید این پی دی اف به کارتون اومد :

http://www.aghazeh.com/maghalat-computer-it-news/901-odcp-algoritm-sensor-hesgar.html

موفق باشید.

ممنون از راهنماييتون..من فكر نميكنم حرفي زده باشم كه اينجوري به كسي بر بخوره!!!!:surprised:

ستاره ج

عضو جدید
سیستم تشخیص نفوذ

سیستم تشخیص نفوذ

سلام من یه مقاله در مورد سیستم های تشخیص نفوذ نیاز دارم

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام من یه مقاله در مورد سیستم های تشخیص نفوذ نیاز دارم
سلام.
خوش اومدید.
سیستم های تشخیص نفوذ...IDS...خیلی هم خوب!
اطلاعات میخواید یا مقاله حاضر آماده؟ مقاله آماده ندارم،اما اگه کمک خواستی در خدمتم.
اینو فعلا داشته باشید :
http://en.wikipedia.org/wiki/Intrusion_detection_system
سامانه‌ی تشخیص نفوذ

ستاره ج

عضو جدید
سلام من تازه وارد سایت شدم 2ساعتی میشه هر چی دنبال یه مقاله در مورد سیستم تشخیص نفوذ گشتم پیدا نکردم نمیدونم باید کجا برم اگه میشه راهنمایی کنید(می خوام حدودا 30صفحه باشه)

ستاره ج

عضو جدید
:que:بعد از چه مدت جواب سوالارو میدین آخه به اون مقاله که گفتم در مورد آی دی اس نیاز دارم

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام مجبورم سوالم رو دوباره با عکس بزارم شاید کسی بدونه اگه کسی حتی کوچک ترین حدسی داره لطفا لطفا بگه :cry::cry::cry::cry:مشکل من اینه که لپ تاب یه هویی هنگ می کنه اصلا ماوس و کیبورد اینا کار نمی کنه 3 روزه اعصابمو خرد کرده از هرکسی که فکر می کردم بدونه پرسیدم حتی به بیرون هم بردم (منظورم شرکت کامپیوتری ) ولی اونا هم پیدا نکردند مشکل اش چیه خودمم کلی نظریه صادر کردم امتحان کردم حل نشده فقط در این 3 روز اینارو نتیجه گرفتم
1)مشکل از قطعات سخت افزاری ام نیست چون هم خودم تست کردم هم بیرون دادم تست کردند
2)مشکل RAM هم نیست چون هم زمان برنامه های تخصصی رو باز نمی کنم و هم این حالت چند بار هم اتفاق افتاده که اصلا برنامه ای باز نبوده (مثلا وقت switch user)در ضمن رم ام 4 هست .
3)مشکل ویروسی هم نیست
کلا هر لحظه امکان اش هست که اون جوری بشه بستگی به نرم افزار خاصی نداره (چون اون جوری نیست که برنامه ی خاصی رو باز کنم اون جوری بشه)ببینید منظورم اینه که در زمان های متفاوت این اتفاق می افته :حالت های مختلف رو بگم منظورم رو می فهمید یه بار فقط برنامه media PLAYER باز بود اون جوری شد , دفعه ی بعد اینترنت بودم اون جوری شد,دفعه ی بعد از حالت SLEEP در آوردم اونجوری شد و بعد در حین پرینت گرفتن و........زمان ها و حالت های متفاوت دیگه.من از event viewer سر در نمیارم ولی عکس چند تا از ارور ها رو میذارم (یکی هم که قبلا گذاشتم)شرمنده که خیلی خیلی طولانی شد

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی
نیاز به کمک دارم شدید!!! خواهشا" راهنمایی کنید.
این ترم باید بازیه توپهای رنگی رو به زبان C++ بنویسم class توپهاش رو هر کاری کردم نتونستم بنویسم!
تو محیط visual stdioو به صورت گرافیکی دارم کار میکنم!
سلام تقریبا خودم نوشتمش!
فقط یه سوال دیگه random میتونه عدد منفی بده؟
میخوام شیب حرکت توپهام یکی نباشه! مثلا یکی شیب منفی داشته باشه یکی مثبت. با اعداد شیب مختلف. چی باید کنم؟
خواهشا راهنمایی کنید.

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام کسی میدونه این error که وقتی برنامه ام رو run میکنم داده میشه ماله چیه؟

1>c:\users\novin\documents\visual studio 2010\projects\em\em\toop.cpp(110): fatal error C1075: end of file found before the left brace '{' at 'c:\users\novin\documents\visual studio 2010\projects\em\em\toop.cpp(22)' was matched
ممنون میشم اگه میدونید راهنماییم کنید.

Drago

کاربر ممتاز
مشکل من اینه که لپ تاب یه هویی هنگ می کنه اصلا ماوس و کیبورد اینا کار نمی کنه...
....
...
...
کلا هر لحظه امکان اش هست که اون جوری بشه بستگی به نرم افزار خاصی نداره (چون اون جوری نیست که برنامه ی خاصی رو باز کنم اون جوری بشه)...
...
...
هنگ میکنه یا ورودی نداره فقط؟ یعنی منظورم اینه که مثلا اگه داره موسیقی پخش میشه،به پخشش ادامه میده یا صدای اونم قطع میشه؟ چند دیقه وایسادی و منتظر شدی؟
با اوبونتو این مشکل رو نداشتی؟
با موس کار میکنی یا تاچ پد؟ یه پیشنهاد کاملا غیر حرفه ای : یه مدت تاچ پد رو خاموش کن فقط از موس استفاده کن،بعد ببین چی میشه.
سلام تقریبا خودم نوشتمش!
فقط یه سوال دیگه random میتونه عدد منفی بده؟
میخوام شیب حرکت توپهام یکی نباشه! مثلا یکی شیب منفی داشته باشه یکی مثبت. با اعداد شیب مختلف. چی باید کنم؟
خواهشا راهنمایی کنید.
خب،تبریک میگم! واقعا تبریک میگم.توی برنامه نویسی هیچ تجربه یا دانشی ندارم،وگرنه حتما کمک میکردم.
خواستم بگم آره ولی شک کردم.رندوم اگه integer تولید کنه که منفی نمیشه...

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
کلا هنگ می کنه نه کیبورد کار می کنه نه ماوس معمولی نه تاچ پد اینا کلا هیچی.آهنگ رو که داره می خونه آهنگ قطع میشه یه صدایی خود سیستم میده اونم امروز کشف کردم که صدا میده. آره یه بار نیم ساعت گذاشتم موند ولی درست نشد.اصلا دیدم این جوریه دیگه ابونتو رو نصب نکردم تا مشکل اش رو پیدا کنم بعد از اون نصب کنم.پیشنهادت رو نمی تونم چون فقط مشکل تاچ پد نیست سیستم خودش کار نمی کنه:(

Drago

کاربر ممتاز
کلا هنگ می کنه نه کیبورد کار می کنه نه ماوس معمولی نه تاچ پد اینا کلا هیچی.آهنگ رو که داره می خونه آهنگ قطع میشه یه صدایی خود سیستم میده اونم امروز کشف کردم که صدا میده. آره یه بار نیم ساعت گذاشتم موند ولی درست نشد.اصلا دیدم این جوریه دیگه ابونتو رو نصب نکردم تا مشکل اش رو پیدا کنم بعد از اون نصب کنم.پیشنهادت رو نمی تونم چون فقط مشکل تاچ پد نیست سیستم خودش کار نمی کنه:(
صدا میده؟ بوق؟ ریتم خاصی داره یا یه دونه تک میزنه؟ (مثلا دو تا بوق به فاصله دو ثانیه) یا یه صدایی مثل افتادن یه چیزی توی یه قوطی فلزیه؟
کاش اوبونتو رو هم نصب میکردی که بفهمیم از سیستم عامله یا سخت افزار.
چک دیسک انجام دادی؟ قبلا توی System Tools بود الان هم فکر کنم باید همون جاها باشه.( Start Menu> All programs > Accessories > System Tools )
میدونم که مشکل از تاچ پدت نیست،اما این کاری که میگم رو یه بار تست کن،ضرر که نداره!

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
صدا میده؟ بوق؟ ریتم خاصی داره یا یه دونه تک میزنه؟ (مثلا دو تا بوق به فاصله دو ثانیه) یا یه صدایی مثل افتادن یه چیزی توی یه قوطی فلزیه؟
کاش اوبونتو رو هم نصب میکردی که بفهمیم از سیستم عامله یا سخت افزار.
چک دیسک انجام دادی؟ قبلا توی System Tools بود الان هم فکر کنم باید همون جاها باشه.( Start Menu> All programs > Accessories > System Tools )
میدونم که مشکل از تاچ پدت نیست،اما این کاری که میگم رو یه بار تست کن،ضرر که نداره!
آره صدا میده چه قدر سخته نوع صدا رو توضیح بدم ببین یه صدایی نیست که تکه تکه باشه منظورم اینه که مثل زنگ تلفن نیست که وسط قطع شه.یه صدایی حدودا یه دقیقه اینا طول می کشه بعد قطع میشه راستش زیاد روی نوع صدا تمرکز نکرده بودم ببینم چه جوریه این بار بیشتر دقت می کنم میگم چه جوریه.فکر می کنی سیستم عاملم مشکل داره؟شب ابونتو رو نصب می کنم فردا نتیجه رو میگم.با 2 تا نرم افزار امتحان کردم مشکلی نداشت اون شرکتم تست کرد مشکلی نداشت.system tools کجاست پیداش نکردم .تاچ پد رو چه جوری غیر فعال کنم؟

Drago

کاربر ممتاز
یک دقیقه زمان زیادیه ها! بیشتر دقت کن سعی کن بهم توضیح بدی.حتی اگه خیلی طول میکشه میتونی ضبط کنی.
معمولا صدای بوق اگه باشه و به این صورت کشدار باشه،ایراد سخت افزاری به نظر من میرسه،ولی من تعمیرکار نیستم،حتی اگه بودم هم ممکنه اشتباه کنم.
اون چیزی که با ۲ تا نرم افزار انجام دادی چک دیسک بود؟ اوکی. (یادش بخیر توی DOS دستورش CHKDSK بود اگه اشتباه نکنم!)
معمولا روی F ها (از F1 تا F12) یه سری قابلیت ویژه‌ی لپتاپ میزارن و راهنمای تصویری هم داره.مثل Mute کردن یا تغییر ‌Brightness و این حرفا.غیر فعال کردن تاچ پد هم باید همون جاها باشه.البته ممکنه که جای دیگه هم باشه.علامتش واسه من یه دسته که یه مربع زیرشه و روی مربعه یه علامت غیرفعال هست.

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
فکر کنم رم و cpu اینارو تست کرد.صدارو دقت کردم وقتی یه آهنگ اینا بازه صدا میده ولی در حالت معمولی صدا نمیده فقط هنگ میکنه.حالا هم ابونتو رو نصب کردم فعلا (یعنی نیم ساعت ایناس ) کار می کنه مشکلی نداره.صدا رو نمی تونم ضبط کنم چون هم اونقدر طولانی نیست و هم اینکه نمی دونم کی قراره اتفاق بیفته که آماده باشم ضبط کنم.در مورد تاچپد هم روی f6 یه عکس شبیه تاچ پد هست که روش خط کشیده اونه؟آخه میزنم هیچ کاری نمی کنه از کجا فعالش کنم؟فعلا که ابونتو کار می کنه مشکلی نداره نمی دونم باید خوشحال باشم یا ناراحت ؟آخه اگه مشکل از سیستم عامل نباشه پس از سخت افزاره؟حالا بیا اونو پیدا کن بعد از پیدا کردن هم ببر درستش کنن فکر کنم تا خرداد کار دارم .http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/frown.gifراستی آقا امیر یه سوال دیگه فرض کنیم این فردا هنگ کرد من ابونتو از کجاش برم ارور رو نگاه کنم؟یا اگه محیط cmd چه کدی رو بنویسم که ارور ها رو نشون بده؟

آخرین ویرایش:

Drago

کاربر ممتاز
نه،ما میخوایم با چک دیسک کل هارد دیسک رو به منظور پیدا کردن بد سکتور یا فایل های خراب شده یا مسايل دیگه چک کنیم.این کارو حتما بکن.
باز هم نگفتی بهم چطور صداییه.توصیف کن.
ممکنه باید با Fn ترکیب بشه ها.بعد از اینکه زدی تست کن ببین تاچ پدت کار میکنه یا نه.اگه کار نکرد به کارت ادامه بده و ببین دوباره این ایراد برای سیستم پیش میاد یا نه.

اگه اوبونتو این مشکل رو پیدا نکنه باید خوشحال باشی.چون ایراد از سیستم عامله و با یه Re-Install درست میشه.اگه از سخت افزار باشه یه کم سخت میشه.

لاگ سیستم رو میتونید از System => Administration = > Log File Viewer ببینید.
یا میتونید از ترمینال با دستور gedit /var/log/syslog.1 ببینید.

artmita

عضو جدید
سلام من احتیاج شدید بهگزارش کار ازآزفیزیک1 دارم چیکار کنم شما میتونید کمکم کنید مرسی

سلام من احتیاج شدید بهگزارش کار ازآزفیزیک1 دارم چیکار کنم شما میتونید کمکم کنید مرسی

:confused::confused::confused::confused::cry::cry::cry::gol:

S H i M A

کاربر فعال تالار شیمی
کاربر ممتاز

آزمایش ۱- اندازه گیری چگالی جامدات

آزمایش۲- کولیس

آزمایش۳- ضریب انبساط خطی

آزمایش۴- تعیین چگالی مایعات

آزمایش۵- اندازه گیری شتاب ثقل با استفاده از سقوط ازاد

آزمایش۶- اندازه گیری شتاب ثقل با استفاده از آونگ ساده

آزمایش۷- تعیین گرمای ویژه فلزات

آزمایش۸- اندازه گیری ارزش آبی کالری متر

آزمایش۹- تعیین گرمای نهان ذوب یخ

آزمایش۱۰- قانون بویل- ماریوت

آزمایش۱۱- تعیین سختی فنر

آزمایش۱۲- معادل مکانیکی حرارت(عدد ژول)

آزمایش۱۳- حرکت پرتابه

پیوست ها

• Az Fizik 1.rar
    287 کیلوبایت · بازدیدها: 0

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخه چه ربطی به این تاپیک و این تالار داره ؟؟؟

البته وقتی وزارت علوم درسی که هیچ ربطی به ایتی نداره رو میگذاره تو درس های این رشته و رشته های مختلف.

از این مشکلات هم پیش میاد.

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
منم همین سوال و دارم

آخرین ویرایش:
بالا