نیاز فوری به کمک عزیزان! ( سوال در مورد دانشگاه علمی کاربردی )

mdcnet

عضو جدید
سلام عرض میکنم خدمت تمامی مهندسان جوان ایرانی:d
یک سوال داشتم؛
میخواستم بدونم این دانشگاه علمی کاربردی که هست چجوریه؟
ارزش مدرک ـش چقدره ؟
یعنی میتونم در کنکورش شرکت کنم و بعد معافیت تحصیلی واسه خدمت سربازی بگیرم؟
بعد اگه برای فوق دیپلم شرکت کنم بعدش میتونم واسه لیسانس برای دانشگاه های دیگه مثل دولتی , آزاد یا ... بدم یا نه ؟
سوال من هم مرتبط با همین کنکور جدیدش در آذر 88 هست که دفترچه هاش میخواد بیاد!
از دوستان خواهش میکنم هرکس اطلاعاتی در این زمینه داره بهم بگه چون واقعا گیرم از هرکی میپرسم نمیدونه!:cry:

ممنون

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
سلام
در مورد معافیت تحصیلی فکر کنم ( البته فکر کنم کارت پایان خدمت میخواد )
وقتی شما فوق دیپلمتو گرفتی میتونی توی هر کنکوری شرکت کنی .
موفق باشی

Design.Ra

عضو جدید
پاسخ به سوال...

پاسخ به سوال...

سلام دوست عزیز برای شرکت در کنکور علمی کاربردی اگر غیبت نداشته باشی یعنی موقع سربازی رد نشده باشه میتونی شرکت کنی وگرنه باید کارت پایان خدمت یا دفترچه آماده به خدمت داشته باشی واین دانشگاه معافیت سربازی هم داره.
درپاسخ به سوال شما در رابطه با ارزش مدرکش بستگی به رشته و شهر دانشگاه داره اما باید بگم که ارزش مدرک گرفتن رو داره در ضمن این دانشگاه به دو صورت دانشجو می گیره پودمانی و ترمی که ترمیش مثل بقیعه دانشگاههاست وهمچنین مدرک این دانشگاه معتبر و زیر نظر وزارت علوم می باشد وبعداز اخذ مدرک می توانی در مراحل بالاتر در هر دانشگاهی شرکت کنی...
موفق باشی

Design.Ra

عضو جدید
برنامه ثبت‌نام و برگزاري آزمونهاي سازمان سنجش آموزش كشورسال 88و 89 اعلام شد

برنامه ثبت‌نام و برگزاري آزمونهاي سازمان سنجش آموزش كشورسال 88و 89 اعلام شد

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در باره تاريخ و نحوه ثبت‌نام از داوطلبان آزمون پذيرش دوره‌هاي كارداني، كارشناسي پيوسته و ناپيوسته علمي كاربردي دانشگاه جامع علمي – كاربردي سال 1388 و تاريخ برگزاري آزمون

بدين‌وسيله به اطلاع داوطلبان متقاضي ثبت‌نام در آزمون پذيرش هريك از دوره‌هاي كارداني، كارشناسي پيوسته و كارشناسي ناپيوسته علمي – كاربردي دانشگاه جامع علمي كاربردي سال 1388 مي‌رساند كه براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، ثبت‌نام از داوطلبان هريك از دوره‌هاي فوق‌الذكر از روز يكشنبه 27/10/88 آغاز و در روز شنبه 3/11/88 پايان مي‌پذيرد. ثبت‌نام از داوطلبان مذكور از طريق شبكه اينترنت اين سازمان انجام خواهد شد و لذا داوطلبان ذيربط براساس اطلاعيه اين سازمان كه در سايت سازمان سنجش و نشريه پيك سنجش روزهاي دوشنبه 14/10/88، 21/10/88 منتشر مي‌گردد، در صورت واجد شرايط بودن مي‌توانند براساس ضوابطي كه در اطلاعيه درج خواهد شد براي ثبت‌نام اقدام نمايند.ضمناً به اطلاع مي‌رساند كه آزمون پذيرش دوره‌هاي كارداني، كارشناسي پيوسته و كارشناسي ناپيوسته در روز جمعه 14/12/88 برگزار خواهد شد
روابط عمومي‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور

آخرین ویرایش:

سروش370

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام من تودانشگاه علمي كاربردي درس ميخونم[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]اگه مشمول نباشي كارت پايان خدمت نميخواد[/FONT][FONT=&quot].
[/FONT][FONT=&quot]ولي اگه مشمول شدي بازم كنكور بده بعد يه اشتغل به تحصيل از دانشگاه وبعد هم كاردانيتو بدون دقدقه بگير.بعد اونم هر كنكوري كه بخواي ميتوني شركت كني[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT]

Foton

عضو جدید
تمام مقررات دانشگاه علمی کاربردی مثل دانشگاه های دولتی میمونه

raminbabak

اخراجی موقت
ارزش مدركش با هيچ كدوم از دانشگاهها فرقي نداره يكي هست فقط سطح علمي اش پايينه يعني بايد خودت آستين بالا بزني خوب بخوني

majmaj

عضو جدید
دوستان یک سوال!!!!!!!!!!
من دانشجوی یکی از دانشگاه های غیرانتفاعی در شهرستان هستم به علت یه سری موارد علاقه به ادامه تحصیل در این دانشگاه رو ندارم.
به همین دلیل من کنکور علمی کاربردی رو شرکت کردمو درصدام خوب هست یعنی در حد 30 درصد و مطمئنان قبولم:)
حالا سوال اینه که اگه من از اون دانشگاه انصراف بدم بخوام بیام علمی کاربردی ثبت نام کنم نظام وظیفه به من گیر نمیده؟ یعنی من نباید برم سربازی؟

yas_abi

عضو جدید
سلام...دوستان جدید......
یک سوال مهم داشتم.___برای شرکت در آزمون دانشگاه علمی کاربردی باید چه شاخه ای باشی؟ یعنی فرقی نمی کنه ریاضی بخونی یا تجربی یا فنی حرفه ای؟؟؟؟؟؟آخه من شنیدم شاخه نظری ها فقط 10 درصد سهمیه دارن.

raminbabak

اخراجی موقت
نه لازم نیست بری
دوستان یک سوال!!!!!!!!!!
من دانشجوی یکی از دانشگاه های غیرانتفاعی در شهرستان هستم به علت یه سری موارد علاقه به ادامه تحصیل در این دانشگاه رو ندارم.
به همین دلیل من کنکور علمی کاربردی رو شرکت کردمو درصدام خوب هست یعنی در حد 30 درصد و مطمئنان قبولم:)
حالا سوال اینه که اگه من از اون دانشگاه انصراف بدم بخوام بیام علمی کاربردی ثبت نام کنم نظام وظیفه به من گیر نمیده؟ یعنی من نباید برم سربازی؟

raminbabak

اخراجی موقت
نه فرقی نداره ولی باید یک شاخه رو انتخاب کنی

سلام...دوستان جدید......
یک سوال مهم داشتم.___برای شرکت در آزمون دانشگاه علمی کاربردی باید چه شاخه ای باشی؟ یعنی فرقی نمی کنه ریاضی بخونی یا تجربی یا فنی حرفه ای؟؟؟؟؟؟آخه من شنیدم شاخه نظری ها فقط 10 درصد سهمیه دارن.

dawood50

عضو جدید
فوررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررری
من در آزمون فراگیر شرکت کردم وقبول شدم در رشته کارشناسی مدیریت قبلا هم فوق دیپلم معماری از آزاد گرفتم 6/1هم اعزام بودم اما نظام وظیفه گغت که نامه قبولی بیاز از دانشگاه تا معافیت تحصیلی واست صادر کنم اما الان که بردم میگه باید در رشته قبلی فوق دیپلمت ادامه بدی عوضیا نامه ثبت نام نمیدند تو رو خدایکی من وراهنمایی کنه کلی زحمت کشیدم تا قبول شم و از دست خدمت فرار کنم:(:(:(:(:(

raminbabak

اخراجی موقت
فکر نمی کنماینطور ی باشه؟ آیا نظام وظیفه بهت گیر داده؟ آخه اصلا به اونا ربطی نداره تو چی می خایی بخونی؟ یا اگر دانشگاه بهت گیر داده .؟ میشه بیشتر توضیح بدی

ghazaliii

عضو جدید
salam

salam

salam.man ghazalam.are farghi nadare.mitoonin ba madrake kardanish har daneshgahi che azad che dolati sabte nam konin.
madrakesham motabare ta jai ke az ashnaha didam raftan va sare kar hastan.

ba lisannsesham mitoonin vase sarbazitoon estefade koonin.kheyaletoon rahat.daftarche begirin.
movafagh bashin

kavoshgar

عضو جدید
یک سوال داشتم؛
ارزش مدرک ـش چقدره ؟
بعد اگه برای فوق دیپلم شرکت کنم بعدش میتونم واسه لیسانس برای دانشگاه های دیگه مثل دولتی , آزاد یا ... بدم یا نه ؟
از دوستان خواهش میکنم هرکس اطلاعاتی در این زمینه داره بهم بگه چون واقعا گیرم از هرکی میپرسم نمیدونه!:cry:

ممنون
اگه رشته های داخلی باشه مثلا مکانیک ایرانخودرو. جای دیگه اعتبار نداره. اگه سراسری (عمومی)باشه مثل همه کارشناسی هاست.
اما :مدرک نظام مهندسی بهش تعلق نمیگیره !!!!!!

سعید صادقی1363

عضو جدید
سلام من سعید هستم سال 81 من از طریق آزمون وارد دانشگاه علمی کاربردی شدم واحد گرمسار، در مقطع کاردانی ناپیوسته رشته مکانیسین ماشینهای کشاورزی.سپس در سال 84 دانشگاه آزاد تاکستان رشته مهندسی ماشینهای کشاورزی با رتبه 12 قبول شدم (کسانی که از دانشگاه علمی کاربردی فارغ التحصیل می شوند در زمینه دروس عملی خیلی قوی هستند و همچنین نظری، از نظر شهریه خیلی پایین تر از آزاد هست.)و در سال 86 فارغ التحصیل شدم هم اکنون بدلیل داشتن کاردانی توانستم دوباره در آزمون کاردانی به کارشناسی شرکت کنم البته در رشته مهندسی مکانیک سیالات و قبول شدم در همان واحد دانشگاهی آزاد....... مقصود تعریف از خود نیست بلکه اهمیت دانشگاه علمی کاربردی است که بطور اصولی و مناسب تدریس می کنند موفق باشید./.

hamid asadi

عضو جدید
من خودم کاردانی رو اونجا تموم کردم سطح مدرکش خیلی پاینه ولی میتونی برای کارشناسی تو سراسری وازاد شرکت کنی اگه مشمول نباشی مشکلی نداره

a.elham

عضو جدید
دوست عزیز به هیچ وجه انصراف نده ،
اول برو نظام وظیفه پیگیری کن ببین دوباره برات معافیت تحصیلی صادر می کنن یا نه
اگه تلاش کنی شاید بتونی 2 سال معافی تحصیلی بگیری.
درضمن ارزش مدرک علمی کاربردی با آزاد و غیر انتفاعی یکیه .حتی پودمانیش هم خوبه
از هیچی که بهتره

raminbabak

اخراجی موقت
یک سوال داشتم؛
ارزش مدرک ـش چقدره ؟

ممنون
این سوال رو زیاد پاسخ دادم و باز هم می گم اگر دنبال مدرکی بهترین جاست ولی باید خودت بخونی مدرکش رو وزارت علوم میده ولی خوب کیفیت نداره

ARASKA

عضو جدید
سلام من یک ترمه تو علمی کاربردی درس میخونم تو سراسری شرکت کردم اگه قبول بشم واحد هایی که تو علمی کاربردی پاس کردم تطبیق واحد می خوره

azadeh_j

عضو جدید
سلام .دانشگاه علمي كاربردي هست كه در مقطع ارشد دانشجو بپذيره؟ چه رشته هايي؟

arien

عضو جدید
سلام...دوستان جدید......
سلام
فرقی نمیکنه چه شاخه ای باشی.
من خودم تجربی بودم و الان تو دانشگاه علمی کاربردی معماری میخونم.:smile:
هیچ سهمیه ای هم در کار نیس:smile:

iri_pilot

عضو جدید
بدون پیش دانشگاهی و با دیپلم ریاضی میشه در دانشگاه علمی کاربردی ترمی درس خوند؟

بالا