تاثیرات یه بوسه

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر چشم مدخل روح باشد، آنوقت میتوان گفت كه لب هم راهرو ذهن اسـت. مــا افكار خود را با یك لبخند انتقال میدهیم، عشق را در كلمـات می گنجانیم و علایق خود را بابوسه ابراز می نماییم. در یك بوسه مطالب عمیقی وجود دارد كه بیان آن ها فرای لغات و كلمات است.

نـویسنده كتاب "عشق و رابـطه جنسی"، دكتــر جان فری مـعتقد است: "بوسیدن هنر است و نشان دهنده یك نوع بیان فردی و كاملاً شخصی از عشق و محبت می باشد."
بوسه زمانی ایجاد می شود كه زوجین برای اولین بار به هم نزدیك می شوند، پس كاملاً طبیعی است كه دو طرف كمی مضطرب شده و عصبی شوند.
از یك منبع با نویسنده بی نام"كتاب بوسه ها" اینطور برداشت می شود كه: "بوسه یك عمل كاملاً دو طرفه بوده؛ تا ندهید نمی توانید بگیرید و بالعكس."
در یك كتاب دیگر هم اینطور نوشته شده كه زمانیكه احساس میكنید تمایل دارید تا همسرتان را ببوسید این كار را انجام دهید، لازم نیست حتماً صبر كنید تا او را بهتر بشناسید، او را ببوسید و به مرور زمان می توانید او را بهتر بشناسید. یكی از مواردی كه زیبایی بوسه را چند برابر می كند این است كه در همه ی زبان ها و مذاهب قابل درك می باشد.
پروفسور وان بیرنت رئیس بخش مردم شناسی دانشگاه تكزاز اظهار می دارد كه: "اولین بوسه عاشقانه برمی گردد به 1500 سال قبل از میلاد مسیح در هند. پیش از این زمان هیچ مدرك دیگری دال بر وجود بوسه های عاشقانه وجود نداشت. كلیه این نتایج از روی لوح های گلی، نقاشی روی دیواره های غارها و یا نوشته های روی پوست حیوانات بدست آمده است.
بیرنت معتقد است كه تماس نزدیك و فشار بینی ها به یكدیگر از همان 1500 سال قبل از میلاد مسیح مرسوم بوده است.
اما بوسه ای كه امروزه به این شكل رواج پیدا كرده، برای اولین بار در میان رومی ها شهرت پیدا كرد. رومی ها در هنگام سلام كردن یكدیگر را می بوسیدند، انگشتر و حلقه ای كه بر دست رهبران قومشان بوده را می بوسیدند و مجسمه های خدایان خود را نیز می بوسیدند و با این كار مطیع بودن و حس احترام خود را به طرف مقابل انتقال می دادند.
رومی ها به سرعت متوجه شدند كه بوسه در شرایط مختلف می تواند معانی متفاوتی را در بر داشته باشد، به همین دلیل برای انواع بوسه ها، نام های مختلفی انتخاب كردند. به عنوان مثال اسكیولیم: بوسه از روی دوستی، باسیولیم: بوسه از روی احساس عشق و محبت، و سویولیم: بوسه عمیق كه این روزها به French Kiss مشهور شده است.
از آن به بعد بود كه ادیان مختلف شروع به تحریم بوسه نموده و آنرا به عنوان یك گناه نابخشودنی اعلام كردند، اما به هر حال قدرت بوسه بیشتر بود و همچنان به قوت خود باقی مانده است.
اگر بخواهیم این پدیده را از نظر علمی ریشه یابی كنیم، می توانیم بگوییم كه بوسیدن به طور طبیعی باعث می شود تا ذهن آكسی توسین بیشتری ترشح كند، این هورمون سبب می شود در هنگام بوسیدن احساس خوبی به ما دست بدهد و دانشمندان معتقدند كه ماهیت وجودی انسان به گونه ای است كه در صورت تجربه یك بوسه منتظر بوسه ی بعدی خواهد بود. زمانیكه در وضعیت بوسیدن قرار می گیرد، غدد موجود در داخل دهان و جداره لب ها ماده شیمیایی را ترشح می كنند كه همین ماده سبب ایجاد تمایل فرد به ادامه بوسیدن می شود.
در تحقیقی كه در سال 1997 در دانشگاه پرینستون انجام شد، محققان به این نتیجه دست پیدا كردند كه مغز انسان دارای سلول های عصبی است كه فرد را قادر می سازد تا در تاریكی لب های معشوقه اش را پیدا كند. تعجبی وجود ندارد كه چرا بسیاری از زوج ها از بوسیدن یكدیگر در مكان های تاریك و كم نور لذب بیشتری می برند.
پزشكان و روانپزشكان آلمانی در پی پژوهش های گسترده خود در این باره به این نتیجه رسیده اند كه افرادی كه هر روز صبح قبل از ترك كردن خانه، همسر خود را میبوسند كمتر دچار بیماری می شوند.
همچنین افرادی كه پس از بوسیدن خانه را ترك می كنند، كمتر احتمال وقوع تصادف دارند، 20 تا 30 درصد درآمد بیشتری نسبت به سایرین دارند و به طور متوسط 5 سال بیش از هم سن و سال های خود عمر می كنند. دكتر آرتور سازبو یكی از افرادی كه در در این تحقیقات نقش فعالی داشته معتقد است یكی از دلایل اصلی موفقیت تعداد بسیار زیادی از افراد این است كه روز خود را با یك نگرش مثبت و دلچسب شروع میكنند و چه چیز می تواند مانند یك بوسه در انسان یك نگرش مثبت ایجاد كند.
بنابراین اگر شما می خواهید خوشحال، سلامت، و موفق، بوده و عمر طولانی داشته باشید، باید كسی را كه دوستش می دارید هر روز صبح، پیش از اینكه خانه را به قصد محل كار خود ترك كنید، ببوسید.
سایر مزایا
محافظت از دندان ها و جلوگیری از پوسیدگی
دكتر پیتر گوردن رئیس اتحادیه دندانپزشكان انگستان اظهار می دارد: "پس از غذا خوردن، دهان پر از مواد شیرین شده و بزاق دهان حالت اسیدی پیدا می كند، این امر باعث بوجود آمدن پلاك بر روی دندان ها می شود. بوسیدن یك فرایند پاك كننده طبیعی است كه به حفظ سلامت دندان ها كمك می كند، جریان بزاق دهان را افزایش بخشیده، و درصد ایجاد پلاك بر روی دندان ها را تا حد بسیار زیادی كاهش می دهد." من خودم این سوال ر از دندانپزشكم پرسیدم، او در ابتدا قدری خجالت كشید، اما نهایتاً صحت گفته های مرا تایید كرد.
از بین بردن استرس
یك بوسه عاشقانه، بهترین روش برای ریلكس شدن و از بین بردن استرس محسوب می شود. مایكل كی مكناب، مشاور روانی معتقد است: "زمانیكه لب ها در حالت بوسیدن قرار می گیرند، تقریباً دهان حالت لبخند زدن را به خود می گیرد، و از آنجایی كه احساسات و حركات بدنی انسان با هم ارتباط نزدیكی دارند، تقریباً غیر ممكن است كه یك نفر هم لبخند بزند و هم استرس داشته باشد. در عین حال باید به این نكته هم توجه داشت كه تنفس در زمان بوسیدن عمیق تر می شود، عضلات چشم شل شده و در راحت ترین حالت خود قرار می گیرند. این امر بهترین تكنیك برای قطع ارتباط با دنیای پر هیاهوی بیرونی و ریلكس شدن است.
كاهش وزن
چه مدت می توانید این كار را انجام دهید؟ برای اینكه تنها نیم كیلو وزن كم كنید باید 3000 كالری بسوزانید، یعنی چیزی در حدود 30000دقیقه یا همان 500 ساعت. یك بوسه عمیق و طولانی به شدت متابولیسم بدن را افزایش می دهد و سبب می شود تا مواد قندی با سرعت بیشتری در بدن سوزانده شوند. میزان كالری مصرفی، به شدت بوسه بستگی دارد، اما به طور متوسط می توان گفت كه در هر 10 دقیقه 10 كالری مصرف می شود.
تاخیر در فرایند پیری
این مورد یكی از مهم ترین مزایای بوسیدن به شمار می رود. بوسیدن به شما كمك میكند تا قدرت ماهیچه های فك و چانه همچنان حفظ شود، به همین دلیل میزان ایجاد چین و چروك در آنها پایین كاهش پیدا می كند.
ایجاد و افزایش تناسب اندام
خوب بهانه ای خوبی برای ورزش نكردن دستتان دادیم! در حین بوسیدن، قلب تند تر می تپد و ضربان آن افزایش پیدا می كند، در این زمان آدرنالین بیشتری آزاد شده و خون با سرعت بیشتری به تمام نقاط بدن پمپاژ می شود. می توان اظهار داشت كه بوسیدن از جمله بهترین تمرین های قلبی – عروقی است.
تكلیفتان را با طرف مقابل روشن می كند
در حین بوسیدن می توانید نیازهای جنسی همسرتان را ارزیابی كنید و ببینید تمایلی به ادامه ارتباط دارد یا خیر. روانشناسان معتقدند كه اولین بوسه این امكان را برای شما فراهم می آورد كه ببینید آیا با طرف مقابل همخوانی دارید یا نه. به نظر می رسد كه "بو" تاثیر به یاد ماندنی در ضمیرناخودآگاه انسان ها بر جای می گذارد، بنابراین با تجربه اولین بوسه می توانید تشخیص دهید كه فریون شما با شخص مقابل هماهنگی دارد یا خیر و اگر اینچنین نبود در همان آغاز می توانید ارتباط خود را با او خاتمه بخشید.
افزایش اعتماد به نفس
البته اول مطمئن شوید كه دندان هایتان ارتودنسی ندارند چون امكان آسیب رسیدن به دندان های خودتان و دهان طرف مقابل وجود دارد. به هر حال یك بوسه عاشقانه می تواند حس خوبی را در شما ایجاد كند. به صورت تئوری می توان این موضوع را اینچنین توضیح داد كه در زمان بوسیدن، خوشحال هستید، و وقتی هم كه خوشحال باشید احساس خوبی نسبت به خودتان پیدا خواهید كرد و این امر سبب افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس شما می شود

sma519

عضو جدید
؟

؟

ممنون ولی چرا ساده تر نگفتی که بوسه یعنی ارتباط دو قلب . البته الان دیگه همش یه رویاست چون به لطف صدا وسیمای کشور عزیزمون با این فرهنگ سازی که کرده ، دیگه پدر هم روش نمیشه دخترش رو ببوسه . چه رسد به ... .:redface:

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
بوسه اصلا به فرهنگ ربط نداره . 2 نفر که همدیگر رو دوست داشته باشند ، بوسه براشون خیلی آسونه . ممنون از دوستانی که جواب دادن و دوستانی که تشکر کردند و دوستانی که دیدن کردند . از همه تشکر میکنم . موفق باشید

sma519

عضو جدید
بوسه اصلا به فرهنگ ربط نداره . 2 نفر که همدیگر رو دوست داشته باشند ، بوسه براشون خیلی آسونه . ممنون از دوستانی که جواب دادن و دوستانی که تشکر کردند و دوستانی که دیدن کردند . از همه تشکر میکنم . موفق باشید

خيلي خانومي . كاش همه دخترها مثل تو فكر كنند .
راستي بعد اين همه مدت تازه امروز ديدم كه اهل زنجان هستي . دو سال باهم همشهري بوديم . سال 78 اونجا دانشجو بودم . شهر خوبي داريد. پشت كوه گاو زنگ ( اگه املائيش رو درست نوشته باشم . اخه ما هميشه به اسم محلي ازش اسم ميبرديم ) با سنگ يك يادگاري نوشتيم با عنوان ناسا كه اول اسممون مي شد ( 4 نفر ) . اگه رفتي ببين بازم هست يا نه .
فعلا" . ;)

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنون ولی چرا ساده تر نگفتی که بوسه یعنی ارتباط دو قلب . البته الان دیگه همش یه رویاست چون به لطف صدا وسیمای کشور عزیزمون با این فرهنگ سازی که کرده ، دیگه پدر هم روش نمیشه دخترش رو ببوسه . چه رسد به ... .:redface:

ینی اینکه توی تلوزیون همدیگه رو نمیبوسن میشه فرهنگ سازی؟؟؟ جل الخالق. چی میشنوم؟
اصلا به فرهنگ چه ربطی داره؟

قدرت یک بوسه واقعی در حد یک معجزه است.
من توی ایران خیلی ندیدم که استفاده بشه که واقعا جای تاسفه.

با جمله اولتون به شدت موافقم و با دومی به شدت مخالف.
اگه چیزی رو با چشم خودتون ندیدید دلیل نیست که وجود نداشته باشه.

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون که نظرم رو خوندین ولی لطفا به نحوه جملات بیشتر توجه کنین من گفتم که توی ایران خیلی ندیدم منظورم اینه که دیدم ولی به نسبت جاهای دیگه دنیا به نظر من خیلی کمتر به کار میره نمیدونم شاید ناشی از فرهنگ باشه یا نمیدونیم و شرم میکنیم که چطوری احساساتمون رو بروز بدیم.
گاهی اوقات حماقت بالاترین دانایی است.

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنون که نظرم رو خوندین ولی لطفا به نحوه جملات بیشتر توجه کنین من گفتم که توی ایران خیلی ندیدم منظورم اینه که دیدم ولی به نسبت جاهای دیگه دنیا به نظر من خیلی کمتر به کار میره نمیدونم شاید ناشی از فرهنگ باشه یا نمیدونیم و شرم میکنیم که چطوری احساساتمون رو بروز بدیم.
گاهی اوقات حماقت بالاترین دانایی است.
نمیدونم. شاید شما درست میگید.
بازم جمله ی اخرتون خیلی برام جالبه

kaveh_sharififar

عضو جدید
بوسه یعنی وصل شیرین دو لب ...
بوسه یعنی خلسه در اعماق شب....
بوسه یعنی مست از مشروب عشق...
بوسه یعنی اتش گرمای تب...
بوسه یعنی لذت از دلدادگی لذت از شب لذت از دیوانگی...
بوسه یعنی حس خوب طعم عشق ، طعم شیرینی به طعم سادگی...
بوسه یعنی آغاز برای ما شدن...لحظه ای با دلبر تنها شدن ...
بوسه آتش میزند در جسم و جان...بوسه یعنی عشق من با من بمان...

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
ینی اینکه توی تلوزیون همدیگه رو نمیبوسن میشه فرهنگ سازی؟؟؟ جل الخالق. چی میشنوم؟
اصلا به فرهنگ چه ربطی داره؟

سلام منم با نظرتون موافقم هر چند نظر دیگر دوستانم کاملا متین و به جاست . بازم کمال تشکر را دارم از همه ی دوستان که به تاپیکم یه گوشه چشمی میاندازند . موفق باشید

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
بوسه یعنی وصل شیرین دو لب ...
بوسه یعنی خلسه در اعماق شب....
بوسه یعنی مست از مشروب عشق...
بوسه یعنی اتش گرمای تب...
بوسه یعنی لذت از دلدادگی لذت از شب لذت از دیوانگی...
بوسه یعنی حس خوب طعم عشق ، طعم شیرینی به طعم سادگی...
بوسه یعنی آغاز برای ما شدن...لحظه ای با دلبر تنها شدن ...
بوسه آتش میزند در جسم و جان...بوسه یعنی عشق من با من بمان...
سلام ممنون دوست عزیز خیلی خوب بود . موفق باشید

computrenginneer

عضو جدید
بوسه اسم است...چون عمومي است بوسه فعل است...چون هم لازم است هم متعدي بوسه حرف تعجب است...چون اگر ناگهاني باشد طرف مقابل را مات و مهبوت ميکند بوسه ضمير است...چون از قيد انسان خارج نيست بوسه حرف ربط است...چون 2 نفر را به هم متصل ميکند.

mrsplym007

عضو جدید
:d:biggrin:;):victory::whistle::w27::w15::w00::w20: ایول باحال گفتی:w32:

mrsplym007

عضو جدید
بی تعارف میگم ... مطلبت جالب بود

mrsplym007

عضو جدید
ممنون از تایپیکت...
;)
همه میدونیم توی خارجه اگه 2نفر هم دیگه رو ببوسن اون 2نفر ماله همن .... ومردم خارجه روی بوسیدن همدیگه خیلی تعصب دارن ...
ولی به نظر من توی ایران اینجوری نیست ... یعنی هم میترسیم هم دیگه رو ببوسیم ... هم ممکنه از این بوسااا به چند تای دیگه که سر راهمون قرار میگیرندبدیم..( شاید..) (&^ به کسی بر نخوره ااا&*) ... چون یه جورایی به عشق شک کردیم... ولی اینو همه میگن نباید به عشق شک کرد ....

mrsplym007

عضو جدید
آخه بد دورانی هم شده ... نمیشه همه رو بوس کرد ... خدارو چه دیدی طرف یه مریضی داشت:thumbsup2::w02::whistle::w15::w19::w14:

tavan

عضو جدید
بوسه داریم تا بوسه، تماس دو لب رو بوسه می گن ، ماچ کردن گونه رو بوس می گن، همینطور پیشونی،دست،گردن ..... ، وهرکودومش واسه خودش یه دنیا معنی داره مثلا فقط بر اثر شهوت که گردن یه نفرو می بوسیم یا با بوسیدن دست یه نفر می خوایم اینو بهش بگیم که واسش خیلی احترام قائلیم .

mrsplym007

عضو جدید
سلام دوست عزیز اومدی و نساختی آ . این رو هم در مورد عزیزت هم میگی ؟
داغ دلمو تازه کردیاااا...
هیییییییی....
من این حرف رو برای شوخی زدم ... ناراحت نشو....
ولی اگه عشق یک طرفه باشه.. 100 تا از این بوسه ها فایده نداره....
به قول شاهکار بینشپژوه...خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسد .....
اگه با قلبت عاشق بشی ... دیگه منو تو نداره... محرم و نا محرم نمیشناسه..
چون قلبت تو رو به خدای خودت میرسونه....
حرف زیاده....
باز هم ممنون از تایپیکت...

خانومي

عضو فعال
کاربر ممتاز
الهام جان خيلي عالي بود. ممنون.:gol::heart::gol:
منم بوووووووووووووووس.:crying2:

آخرین ویرایش: