مشخصات یه لپ تاپ ایده آل برای مهندس مکانیک از جنبه نرم افزاری

fered_sch

عضو جدید
سلام آقا فرهاد بابا ایول شما دیگه کی هستین،خیلی آقایی،باشه اگه میتونی بیا حضوری شیرینی میدم من بچه شمالم:d
یاعلی
قربونت، میام شمال، آب و هوا هم عوض میکنم، یه شیرینی هم کاسب میشم:D.
یه خورده این حرفا رو که زدی برام قابل لمس نیست:surprised:الان که میگی ویندوز ایکس پی 32 بیتی ،3 گیگ رم رو میشناسه خوب متوجه نشدم،چرا نمیشناسه؟:surprised:ممنون میشم یه خورده بیشتر توضیح بدین! ایکس پی 64 بیتی داریم؟؟:surprised:ایکس پی 64 بیتی نصب کنم کارم راه نمیفته؟؟:surprised:ببخشید شاید سوالای عجیب غریب پرسیدم آخه زیاد از حرفاتون سر در نمیارم:dممنون میشم لینک این عکس رو برام بزارید تا بفهمم از کدوم مسیر وارد این جا شدین.منظورم اینه که لینک این قسمت سایت رو بزارید،خیلی خیلی ممنون.
ببین اون 32بیت و 64بیت به خاطر معماری سیستم عامل هست، البته قدیم ها سیستمهای سخت افزاری کامپیوتری هم 32 بیتی بودن به خاطر معماریشون، اما الان همه 64 بیتی هستند، (یعنی سیستم عامل 32بیتی هم میشه روشون نصب کرد). بعدش اینکه سیستم عامل 32 بیتی از یه جدی بیشتر رم رو نمیشناسه به خاطر طراحیش هست!
ویندوز ایکس پی 64 بیتی هم داریم، من نصب هم کردم، از لحاظ شکل و قیافه یا کارایی فرق زیادی با 32 بیتی نداره، اما در خوندن رم فرق داره و نرم افزارهایی که روشون نصب میشه! بعضی از نرم افزارهای 32بیتی روی سیستم عامل های 64 بیتی نصب نمیشه!
شما اگه ایکس پی 64 بیتی نصب کنی کارت راه نمی افته چون درایوری که سایت گذاشته برای ویندوز ایکس پی 32 بیتی هست و امکان داره بعضی هاش نصب نشه!!
در مورد سوال هم هرچی به ذهنت رسید بپرس، هیچ ایرادی نداره;)
این هم مسیری که میری درایور لپتاپ رو پیدا کنی:
http://www.fujitsu.com/hk/support/#
روی notebook کلیک کن، بعدش میره یه صفحه دیکه، اوجا به ترتیب اینها رو انتخاب کن:
notebook > L > LH532
آره حتما خواهش میکنم روش نصب ویندوز سون رو بزارید،الان تو جعبه این مدل لپ تاپ،درایور واسه چه ویندوزی هست؟؟یه سوال دیگم اینه که نمیدونم درست فهمیدم یا نه شما بگین:
با توجه به حرفاتون الان یعنی هر لپ تاپی براش یه ویندوز خاصی مناسبه و هر ویندوزی هم درایور مخصوص به خودشو داره.درسته یا غلطه حرفم؟؟؟
اون آموزش هم حتما ردیف میکنم، شما شنبه شب به من پیام بده و یادآوری کن که یادم نره، مشغله زیاده، یهو فراموش میکنم:biggrin:
روی هر لپتاپی میشه هر ویندوزی نصب کرد، اما نکته اینجاست که کارخونه برای اون مدل لپتاپ درایور برای یه سری از ویندوز ها میزنه، برای همین یه سری ویندوز برای لپتاپ ها مناسبه چون که درایور داره و سخت افزار های لپتاپ رو کامل میشناسه.ویندوز درایور نمیخواد، لپتاپ درایور میخواد که با ویندوز نصب شده سازگار باشه. فک کنم باز یکم مبهم توضیح دادم:surprised:، اگه مبهم بود بگو که باز یکم مساله رو روشن تر کنم.
بعد یه چیزی هم هست ویندوز سون نرم افزارهایی مثل فلوئنت و گمبیت و کتیا و اتوکد و آباکوس رو ساپورت میکنه؟؟این خیلی مهمه....
بله، ساپورت میکنه، من الان سیستم عامل لپتاپم همونطور که گفتم windows Seven 64 bit home primium هست و نرم افزار های زیر روش نصبه:
Deform 3D***PROCAST***ABAQUS****Auto CAD inventor professional****MATLAB****CATIA***Visual Stodio 2012
فلوئنت روی لپتاپ دوستم که اونم سیستم عاملش عین من بود نصب بود و باهاش کار میکرد.
من کتیا تا هفته پیش داشتم اما پاک کردم، نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم:surprised:. به نظرم سخت بود:cry:
نکته: وقتی سیستم عامل 64 بیتی نصب کردی، نرم افزار ها رو باید ورژن 64 بیتی شون را دانلود کنی! البته بعضی هاشون ورژن 32 بیتی هم روی ویندوز 64 بیتی نصب میشه، من لینک خیلی هاشو دارم، اگه اینترنتت حجم نداشت بگو من بهت لینک میدم دانلود کن، البته خودت هم میتونی پیدا کنی و دانلود کنی.
برای فلوئنت و گامبیت این رو پیدا کردم، یه نگاه بندازی خوبه:
http://www.cfd-online.com/Forums/fluent/77733-fluent-gambit-windows-7-a.html
سوالی بود در خدمتم;)
:w30:

Asghar_

عضو جدید
به نظر من با توجه به اینکه سیستم لپتاپ 6 گیگ رم داره ویندوز ایکس پی نریز، اگه بریزی باید 32 بیتی بریزی که درایورش رو از سایت دانلود کنی، که اون هم از 6گیگ رم، بیشتر از 3 گیگ رو نمیشناسه و 3گیگ رو استفاده نمیکنه!

سلام آقا فرهاد ممنون از اطلاعاتتون واقعا ممنون.فقط یه سوال شما این مطلبو از کجا میدونین؟؟؟؟واقعا مطمئن هستید؟اگه ایکس پی 32 بیتی خوب نبود پس چرا سایت فوجیتسو گفته ازش میتونین استفاده کنین(با توجه به لینکی که خودتون عکسشو گذاشتین).با تشکر

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما لپتاپ رو گرفتی ، اگه نخواستی بدی برات ویندوز نصب کنه، اگه دی وی دی درایور داد که هیچ، اگه نداد باید بری سایت دانلود کنی، من آدرسش هم دارم، خواستی بگو واست میفرستم.

یه سوال الان به ذهنم رسید!!مگه امکان داره که درایور ها داخل کارتون لپ تاپ نباشن؟؟؟:confused:چرا ندن،پول میدیم باید کامل بدن دیگه و بزارن تو کارتون لپ تاپ که دیگه ما هم آلاخون والاخون نشیم:redface:

fered_sch

عضو جدید
سلام آقا فرهاد ممنون از اطلاعاتتون واقعا ممنون.فقط یه سوال شما این مطلبو از کجا میدونین؟؟؟؟واقعا مطمئن هستید؟اگه ایکس پی 32 بیتی خوب نبود پس چرا سایت فوجیتسو گفته ازش میتونین استفاده کنین(با توجه به لینکی که خودتون عکسشو گذاشتین).با تشکر
درود اصغر آقا.
آره از این مطلب مطمئن هستم، به واسطه اینکه به صورت تجربی هم تجربه کردم.
در مورد اینکه سایت فوجیتسو ویندوز 32 بیتی داده، برایه اینه که سری لپتاپ با یه کانفیگ رم که به فروش نمیره، یعنی مثلا سری LH532 با کانفیگ رم 4 گیگ فروش میره، کانفیگ رم 6 گیگ فروش میره و الی آخر،به همین دلیل ویندوز 32 بیتی ایکس پی گذاشته واسه کسی که اگه رم 4گیگ داشت و با اون راحت بود نصب کنه! بعنوان مثال، دوست من لپتاپ دل خرید با 8 گیگ رم، توی سایت میرفتی برای درایور ویندوز ایکس پی 32 بیت داشت! چونکه همین سری لپتاپ دل با رم 4 گیگ و 6 گیگ هم بفروش میرفت!
من نمیگم که ویندوز 32 بیتی ایکس پی خوب نیست، اتفاقا نصب میشه و راحت هم کار میکنه، اما سیستم عامل از تمام ظرفیت رم استفاده نمیکنه! مساله اینه!
دمت گرم خیلی مردی،خیلی دوستت دارم:)
دل به دل راه داره:w27:

یه سوال الان به ذهنم رسید!!مگه امکان داره که درایور ها داخل کارتون لپ تاپ نباشن؟؟؟:confused:چرا ندن،پول میدیم باید کامل بدن دیگه و بزارن تو کارتون لپ تاپ که دیگه ما هم آلاخون والاخون نشیم:redface:
ببین توی ایران ویندوز مجاینه!:biggrin: توی خارج از کشور به واسطه قانون کپی رایت ویندوز گرونه.
حالا توی خارج لپتاپی که پیشفرض روش ویندوز هست گرونتر از لپتاپی هست که Dos داره! چیزی حدود 200-300 دلار. البته بعضی موقع ها تخفیف میدن به خاطر بعضی مناسبتها. حالا اونایی که ویندوز ندارن، براشون ارزونتر میافته و میرن سمت سیستم عاملهای رایگان مثل لینوکس (مثلا ردهت، فدورا،اوبونتو، زوبونتو:biggrin:، کوبونتو :surprised:، بک ترک:w35: (که بیشتر برای هک کردن استفاده میشه)و ..... ) دیگه اون 200 دلار رو مثلا نمیدن برای ویندوز، میرن باهاش هارد اکسترنال میخرن:biggrin: اما توی ایران لپتاپ با ویندوز، لپتاپ بی ویندوز یه قیمتته متاسفانه!
حالا لپتاپی که پیشفرض ویندوز داشته باشه تمام درایور ها روش نصبه و با بک آپ گرفتن از درایور ها همیشه درایور را روی دی وی دی دارن، اما اونایی که داس هست، درایور نداره، چون گفتم که اکثرا میرن سراغ لینوکس. واسه همین توی جعبه دیگه درایور نمیزارن و باید بری از سایت دانلود کنی (درایور توی سایت واسه اینکه اگه کسی که میره ویندوز میخره، درایور رو هم داشته باشه، البته تو ایران ویندوز کسی نمیخره، همه یا دانلود میکنن یا کپی:biggrin:).
با اراادت:gol:

fered_sch

عضو جدید
درود برهمه بچه ها
داشتم امروز سایت دیجی رو چک میکردم این 3تا لپتاپ به نظرم خوب بود، اینجا میزارم، شاید به درد دوستان بخوره:
http://www.digikala.com/?Products=N...Lenovo-IdeaPad-Z400-B&Type=Specifications#Tab
http://www.digikala.com/?Products=N...ok-HP-ProBook-4530s-P&Type=Specifications#Tab
http://www.digikala.com/?Products=N...tsu-LifeBook-AH-532-M&Type=Specifications#Tab

راستی!!!!
الوعده وفا:D
توی فایل پیوست سعی کردم یه آموزش کلی از طریقه نصب ویندوز سون روی لپتاپ آماده کنم، امیدوارم که مفید باشه:)
مشاهده پیوست how to install windows se7en on laptop.pdf
با اراادت:gol:

hsn157134

عضو جدید
من تا حالا با hp probook کار نکردم ولی بنظرتون این صفحه مات باعث نمیشه کیفیت تصویر بد بشه و رنگها خیلی واضح و زلال نباشن؟
فکر کنم در کار طراحی کمی باعث دل خستگی میشه

fered_sch

عضو جدید
من تا حالا با hp probook کار نکردم ولی بنظرتون این صفحه مات باعث نمیشه کیفیت تصویر بد بشه و رنگها خیلی واضح و زلال نباشن؟
فکر کنم در کار طراحی کمی باعث دل خستگی میشه
درود
منظورتون رو از صفحه مات متوجه نشدم :surprised:
اگه منظورتون اینه که صفحه براق نیست، فک نکنم تاثیر زیادی داشته باشه، به خاطر اینکه کیفیت رنگ LED خیلی خوبه، من این موضوعی رو که شما الان اشاره کردی تا حالا مقایسه نکردم!:eek:

hsn157134

عضو جدید
درود
منظورتون رو از صفحه مات متوجه نشدم :surprised:
اگه منظورتون اینه که صفحه براق نیست، فک نکنم تاثیر زیادی داشته باشه، به خاطر اینکه کیفیت رنگ LED خیلی خوبه، من این موضوعی رو که شما الان اشاره کردی تا حالا مقایسه نکردم!:eek:

بله منظورم همون براق یا مات بودن هست که probook ها برای جلوگیری از بازتاب نور این ویژگی Anti Glare رو دارن ولی فکر کنم در کیفیت و جذابیت رنگ تاثیر بزاره.
خودم هم جایی نتونستم تست بکنم.

fered_sch

عضو جدید
بله منظورم همون براق یا مات بودن هست که probook ها برای جلوگیری از بازتاب نور این ویژگی Anti Glare رو دارن ولی فکر کنم در کیفیت و جذابیت رنگ تاثیر بزاره.
خودم هم جایی نتونستم تست بکنم.
سلام
من رفتم تحقیق کردم و یه سری ویدئو تحلیل لپتاپ دیدم، واسه این صفحه نمایش براق به این نتیجه رسیدم:
لپتاپهایی که صفحه نمایش براق دارند، مشکلی که دارند اینه که در محیط باز و یا جای پر نور، کیفیت تصویر پایین میاد و بازتاب نور خارجی وجود میاد، و کار کردن در محیط باز سخت میشه، در صورتی که لپتاپهایی که صفحه نمایش براق ندارند، در محیط باز و زیر نور خورشید هم به راحتی قابل کارکردن هست و کیفیت تصویر پایین نمیاد. کیفیت رنگ هم به نوع تکنولوژی LED بکار رفته بستگی داره.
این چیزی بوده که من متوجه شدم.