ترس از ابراز علاقه در خواستگاری

راضیه (ت)

عضو جدید
سلام. من و امثال من که بالاخره نفهمیدیم باید به یه پسر تو دوران آشناییت برای ازدواج ابراز علاقه کرد یا نه ؟!!!!!!

اگه تو دوران آشناییت ابراز علاقه کنی طرف میگه چقدر عجله داره واسه ازدواج !!!! اگه متین رفتار بکنی و حفظ حرمت کنی میگه دوسم نداری!!!! و در هر دو صورت طرف میذاره میره !!!!!!!

لطفا آقایون بگن تکلیف چیه ؟ شما راهنمایی کنید چه جور رفتار کنیم که پشتش حرف نباشه.ما که نتونستیم جنس شما رو بشناسیم حداقل خودتون بگید تکلیف چیه !!!!!!!!!!!

واقعا شده یه مشکل و علامت سوال بزرگ ؟

سلام. من و امثال من که بالاخره نفهمیدیم باید به یه پسر تو دوران آشناییت برای ازدواج ابراز علاقه کرد یا نه ؟!!!!!!

اگه تو دوران آشناییت ابراز علاقه کنی طرف میگه چقدر عجله داره واسه ازدواج !!!! اگه متین رفتار بکنی و حفظ حرمت کنی میگه دوسم نداری!!!! و در هر دو صورت طرف میذاره میره !!!!!!!

لطفا آقایون بگن تکلیف چیه ؟ شما راهنمایی کنید چه جور رفتار کنیم که پشتش حرف نباشه.ما که نتونستیم جنس شما رو بشناسیم حداقل خودتون بگید تکلیف چیه !!!!!!!!!!!

سلام

فکر میکنم منظورتون از آشنایی دوستیه! چراکه توی آشنایی نباید هیچگونه ابراز علاقه ای در بین باشه نه از طرف پسر نه از طرف دختر فقط باید آشنایی صورت بگیره..
ابراز علاقه برای بعد از محرم شدن هست...
اگر پسری قبل از ازدواج از شما ابراز محبت طلب کرد شما مطمئن باشید این رابطه یه رابطه عاقلانه نیست پس انتظار عاقلانه و منطقی از اون نداشته باشید...

امیدوارم که موفق باشید

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
سلام

فکر میکنم منظورتون از آشنایی دوستیه! چراکه توی آشنایی نباید هیچگونه ابراز علاقه ای در بین باشه نه از طرف پسر نه از طرف دختر فقط باید آشنایی صورت بگیره..
ابراز علاقه برای بعد از محرم شدن هست...
اگر پسری قبل از ازدواج از شما ابراز محبت طلب کرد شما مطمئن باشید این رابطه یه رابطه عاقلانه نیست پس انتظار عاقلانه و منطقی از اون نداشته باشید...

امیدوارم که موفق باشید
ابراز علاقه نکنیم !؟!؟!؟ پس چی بگیم !؟ قد و وزن هممو بپرسیم ؟!!؟!!؟؟!
از اون حرفا بود :surprised:

ilili

عضو جدید

هیچ وقت به هیچ عنوان تحت هر شرایطی که باشی ابراز علاقه نکن ....90 درصد ادما ظرفیت ابراز علاقه ندارن
محبت و ابراز علاقه ی زیاد مرض میاره
هر کس با حرف من مخالفه صبر کنه این جمله یه روز یکی از تجربیات زندگیش میشه

delbaar

کاربر فعال
هیچ وقت به هیچ عنوان تحت هر شرایطی که باشی ابراز علاقه نکن ....90 درصد ادما ظرفیت ابراز علاقه ندارن
محبت و ابراز علاقه ی زیاد مرض میاره
هر کس با حرف من مخالفه صبر کنه این جمله یه روز یکی از تجربیات زندگیش میشه
ینی چی که مرض میاره
میشه بیشتر تو ضیح بدی؟

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ببین بستگی به شرایط و میزان جنبه دو طرف داره

ilili

عضو جدید
ینی چی که مرض میاره
میشه بیشتر تو ضیح بدی؟
بعضی یا شاید بیشتر ادما ظرفیت کمی دارن. وقتی بهشون توجه کنین یا ابراز علاقه کنین، احساس برتری میکنن دچار خود بزرگ بینی میشن و یه جورایی شخصیت شما در مقابل اون ادم کوچیک میشه. اون ادما نمیتونن متوجه بشن دلیل توجه و محبت شما ناشی از شخصیت بزرگ و مهربان شماست
منظور من فقط خواستگار یا جنس مخالف نیست این اتفاق میتونه در مورد دوستان یا فامیل یا همکلاسی یا خیلی از کسایی که دور و برمونن بیفته
سیایت هایی رفتاری در ابراز علاقه و محبت باید در مورد همه اجرا بشه حتی خواستگار یا عشقتون..
امیدوارم تونسته باشم منظورم و برسونم

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سعی کن نه بیش از حد محبت کنی نه هم اینکه اینقدر یخی باشی که طرف ولت کنه!!!
فیلم بازی نکنی خودش میمونه.مشکل ما پسرا همینه که دخترا همش فیلم بازی میکنن.خودشونو نشون نمیدن!!!
اگه به دختری گفتی میخوام باهات آشنا شم واسه ازدواج دیگه کلا فراموش میکنه کی بوده.همونی میشه که پسر میخواد!!!میخواد هرجور شده پسر رو نگه داره!!و بعدا مشخص میشه که دیگه حوصله ی فیلم بازی کردم رو نداره و دلیل خیلی از طلاقها اینه!!!
فقط خودت باش.همین.اگه قسمت باشه و بخوادت میمونه اگه نخوادت هم میره.فقط خودت باش.

J.AVID

عضو جدید

اولا اگه آشنايي با ايشون با اطلاع خانواده هست كه هيچ و الا كلا دورش خط بكشيد.

اگه خانواده اطلاع دارند و به قصد ازدواج مي خواهيد اشنايي بيشتر پيدا كنيد:
1- اگه كسي به شما علاقه داشته باشد با يك كم توجهي ول نميكنه بره!
2- اگه از طرف راضي هستيد در حد متعادل ابراز علاقه كنيد.

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
سعی کن نه بیش از حد محبت کنی نه هم اینکه اینقدر یخی باشی که طرف ولت کنه!!!
فیلم بازی نکنی خودش میمونه.مشکل ما پسرا همینه که دخترا همش فیلم بازی میکنن.خودشونو نشون نمیدن!!!
اگه به دختری گفتی میخوام باهات آشنا شم واسه ازدواج دیگه کلا فراموش میکنه کی بوده.همونی میشه که پسر میخواد!!!میخواد هرجور شده پسر رو نگه داره!!و بعدا مشخص میشه که دیگه حوصله ی فیلم بازی کردم رو نداره و دلیل خیلی از طلاقها اینه!!!
فقط خودت باش.همین.اگه قسمت باشه و بخوادت میمونه اگه نخوادت هم میره.فقط خودت باش.

ولی من هیچ وقت فیلم بازی نکردم و نمیکنم!اما باز همون آشو همون کاسه ست.
اما مشکل این خانوم مشکل خیلی از دختر خانوماست...

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
در جواب استارتر باید بگم هیچ وقت تازمانی که مطمئن نشدی از طرف و چیزی رسمی نشده ابراز علاقه نکن.
هیچ وقت...
بعد اون هم در ابراز علاقه حد اعتدال رو نگهدار;)

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من شاید بخوام در دوران دوستی هم بچه دار هم بشیم کیرو باید ببینیم !!!!!!

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
بعضی یا شاید بیشتر ادما ظرفیت کمی دارن. وقتی بهشون توجه کنین یا ابراز علاقه کنین، احساس برتری میکنن دچار خود بزرگ بینی میشن و یه جورایی شخصیت شما در مقابل اون ادم کوچیک میشه. اون ادما نمیتونن متوجه بشن دلیل توجه و محبت شما ناشی از شخصیت بزرگ و مهربان شماست
منظور من فقط خواستگار یا جنس مخالف نیست این اتفاق میتونه در مورد دوستان یا فامیل یا همکلاسی یا خیلی از کسایی که دور و برمونن بیفته
سیایت هایی رفتاری در ابراز علاقه و محبت باید در مورد همه اجرا بشه حتی خواستگار یا عشقتون..
امیدوارم تونسته باشم منظورم و برسونم

یه سوال :
مگه شما ابراز علاقه رو فقط برای بزرگ شدن خودتون میکنید که میگین اگر ابراز علاقه کنیم کوچیک میشیم ؟!!
اصلا برا شروع یه زندگی مگه نباید دوتایی با هم قد کشید ..؟؟ (یعنی من اینطور فکر میکنم لااقل که ازدواج قد کشیدن دو بال هست نه فقط یک بال + دوستی و هر رابطه ایی چنین چیزی رو میطلبه نه فقط ازدواج)

آره من ابراز علاقه کنم برای بزرگ کردن طرفم هست چون دوستش دارم و میخوام بزرگش کنم (مطمئنم اگر درست هم همینکار رو بکنم در جواب من هم براش بزرگ میشم)

اینکه فکر کنید با بزرگ کردن یکی ممکنه کوچیک بشید رو قبول ندارم
طرف رو بزرگ کنید طوری که سایه روی سرتون بشه نه پتک روی سرتون و این یه هنر زنونه هست :smile:
در مقابل آقایون هم باید طرفشون رو جوری بزرگ(بالا ببره) کنن که طرفش تمام هستیش بشه و محرم و هم راز دلش باشه و این هم یه هنر مردونه میخواد که نه مرد سالار باشه و نه زن زلیل

ابتدا طرف رو (تا یه جایی) بشناسید و بعد ابراز علاقه کنید (ابراز علاقه هم چند مرحله هست و عقل میگه یهو نباید رفت خونه آخر و پله پله باید صورت بگیره)

ابراز علاقه هم مثل خیلی چیزای دیگه حد و حدود داره و اگر درست ابراز علاقه کنید مشکلی پیش نمیاد (نمیدونم باید بگم متاسفانه یا خیر ولی این حرف آخرم واقعیت جامعه هست)

آخرین ویرایش:

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به نظر من اما مشکل اکثر خانومها از جمله خودم اینه که بلد نیستیم درست ابراز علاقه کنیم یعنی یا همه یا هیچه
به نظرتون باید چکار کرد؟؟

dzzv_13

مدیر تالار
به نظر من اما مشکل اکثر خانومها از جمله خودم اینه که بلد نیستیم درست ابراز علاقه کنیم یعنی یا همه یا هیچه
به نظرتون باید چکار کرد؟؟

بنظرم هیچ چیز بدی در دنیا وجود نداره و این ما هستیم که طرز درست استفاده کردنش رو نمیدونیم (مگه میشه خدا چیزی بد خلق کنه ؟!!:smile:)

سوالتون خیلی قشنگ بود
من اینطور مطرحش میکنم "چطور تعادل رو برقرار کنیم و چطور طرز درست از احساسات و ابراز علاقه رو انجام بدیم ؟!! "

نظر شخصیم رو میگم شاید (شاید که نه , مطمئنا توی حرفام اشتباهاتی هست) .. پس و اگر دوستان دیدن بهم گوشزد کنن .. ممنون .. اما نظر من :

اول باید از خودمون شروع کنیم .. شناخت خودمون و کنترل روی خودمون درمان همه درمامون هست
بیایید بیشتر خودمون رو بشناسیم و هدفمون رو بشناسیم
اگر تصمیمی برای آیندمون میگیریم فقط از یک جنبه نباشه هم احساس و هم منطق رو دخالت بدیم

اینکه چطور احساساتمون رو بتونیم درست خرج کنیم باید با شناخت از طرف و دلیل برای ابرازشون پیدا کنیم (البته گاهی دلیل نمیخواد و چون طرف مثلا پدرمون هست یا همسرمون هست خودش هزارتا دلیل هست:smile:)

مثلا چرا من باید به این آدم ابراز علاقه کنم ؟!!

یه گروه عادمهای عادی هستند که از کنارمون رد میشن .. بهترین کار با اونا خوب بودن و با لبخند از کنارشون گذشتن هست .. درسته نقشی در زندگی ما ندارن ولی بنظرم وظیفه داریم محبت رو همه جوره یاد بدیم حتی یه لبخند ساده به یه پیرمرد یا پیر زنی که خم شده و یا اون کودک بچه ایی که گل دستش گرفته و میفروشه (اینجا دلیل برای ابراز محبت نمیخواد .. )

یه گروه میشن دوستامون که خیلی برامون عزیز هستند .. جالبه دیدم که همه دوست دارن توی دوستی اول طرفشون اثبات کنه خودشو بعد این اثبات کنه ... باید این طرز فکر عوض بشه و با رعایت حدود طوری رفتار کنیم که دوستمون بشه مثل خواهر یا برادر خودمون و گاه بی دلیل و فقط چون دوستمون هست ابراز محبت کنیم

یه گروه هم که مطرح شده در اینجا هست مقوله ازدواج هست
بیایید اول طرف رو بشناسید .. چطور ادمی هست .. از چه چیزهایی خوشش میاد و چه مزاجی داره
اینکه من بخوام یه حرف بزنم و بشه یه نسخه برای همه , صددرصد اشتباه هست ...

ازدواج از دیگر موارد مهمتر هست پس باید دقت بیشتری کرد
بشناسیم خودمون رو و رفتارهامون رو و کسی رو پیدا کنیم که تشابهات بیشتری به این طرز فکر ما داشته باشه
اینکه از اول بخواین تمام احساسات رو خرج کنید اشتباه هست
بزارید بعد زمان هم در شناخت و شناساندن تاثیر بزاره ... چون اگر در مدت زمانی این ابراز علاقه ها شکل بگیر باعث میشه این حس رو محکمتر بکنه

پس اگر کسی رو پیدا کردین که از لحاظ خانوادگی و طرز فکر با شما نزدیک هست نصف راه رو رفتین (فعلا از استثناها حرف نمیزنم)
بزارید اول منطق جلو بره و احساس در حاشیه باشه و به مرور احساس رو دخیل کنید

در خواستگاری هم نمیگم ابراز علاقه نکنید .. خوبه طرف بدونه شما هم آدم با احساسی هستید
نمیخواد ا اول همه احساستون رو نشون بدین ...
طرفتون یه آدم هست .. قطعا اگر گوشه چشمی ببینه خودش میگیره .. (اگر هم نگرفت باید زد توی سرش :D ببخشید شوخی کردم)

طولانی شد پستم .. ببخشید

ilili

عضو جدید
یه سوال :
مگه شما ابراز علاقه رو فقط برای بزرگ شدن خودتون میکنید که میگین اگر ابراز علاقه کنیم کوچیک میشیم ؟!!
اصلا برا شروع یه زندگی مگه نباید دوتایی با هم قد کشید ..؟؟ (یعنی من اینطور فکر میکنم لااقل که ازدواج قد کشیدن دو بال هست نه فقط یک بال + دوستی و هر رابطه ایی چنین چیزی رو میطلبه نه فقط ازدواج)

آره من ابراز علاقه کنم برای بزرگ کردن طرفم هست چون دوستش دارم و میخوام بزرگش کنم (مطمئنم اگر درست هم همینکار رو بکنم در جواب من هم براش بزرگ میشم)
در جواب شما باید بگم نخیر من هیچ کاری رو برای بزرگ شدن خودم نمیکنم ...همه ی ما بزرگیم ولی نباید کاری کنیم که کوچک بشیم و کارایی که من انجام میدم برای بزرگ شدن نیست برای اینه که کوچک نشم..
این کلمه ی درست که برای ابراز علاقه بکار بردین ،تصدیق همون حرف منه که میگم سیاست های رفتاری در ابراز علاقه باید در مورد همه اجرا بشه

dzzv_13

مدیر تالار
در جواب شما باید بگم نخیر من هیچ کاری رو برای بزرگ شدن خودم نمیکنم ...همه ی ما بزرگیم ولی نباید کاری کنیم که کوچک بشیم و کارایی که من انجام میدم برای بزرگ شدن نیست برای اینه که کوچک نشم..
این کلمه ی درست که برای ابراز علاقه بکار بردین ،تصدیق همون حرف منه که میگم سیاست های رفتاری در ابراز علاقه باید در مورد همه اجرا بشه

من هم نگفتم هر جور که شده ابراز علاقه کنید
بعضی وقتا تازه نتیجه عکس داره

ولی فکر کنم شما گفتین ابراز علاقه نکنید (برداشتم این بود که کلا ابراز علاقه نکنیم)

ببخشید من اشتباه برداشت کردم

راضیه (ت)

عضو جدید
نه منظور من دوستی نیست.آشنایی قبل از ازدواج به منظور شناخت بیشتر طرفین.

ممنون از راهنماییتون

راضیه (ت)

عضو جدید
وقتی بهش محبت میکنی تا بهش اعتماد بنفس بدی و روحیه اش رو تقویت کنی و بگی که همیشه و همه جا کنارش هستی یهو حرفاش تغییر میکنه . خودش رو شاهزاده میبینه و حالا اون موقعست که تو رو با همه بزرگیت و اعتبارت به حساب نمی آره و مشکل از اینجا شروع میشه

فنا2011

اخراجی موقت
میدونم سوالم بی ربطه و ربطی به تاپیک نداره
ولی من یه نکته ای برام ثابت شده هرچی بیشتر به سمت کسی بری بیشتر نازش و بکشی بشتر قربون صدقش بری بیشتر ازت دور میشن .......جای هیچ بحثی نداره باور کنید به عینه دیدم

راضیه (ت)

عضو جدید
میدونم گفتن این حرف درست نیست ولی این روزا اگه فیلم بازی نکنی باختی( گرچه خداییش من هیچ وقت فیلم بازی نکردم و البته اونی هم که رفت مقصر خودم بودم که بهش بیش از چیزی که بود بها دادم.)

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به نظر من بعد از ازدواج خیلی مهمه که دو نفر با هم صحبت بکنند و دلایل رفتارهاشون را از هم بخواهند. حرف زدن و گفتن نیازها بعد از ازدواج مهمه

ilili

عضو جدید
من هم نگفتم هر جور که شده ابراز علاقه کنید
بعضی وقتا تازه نتیجه عکس داره

ولی فکر کنم شما گفتین ابراز علاقه نکنید (برداشتم این بود که کلا ابراز علاقه نکنیم)

ببخشید من اشتباه برداشت کردم
بله من گفتم ابراز علاقه نکنین منظورم در دوران آشنایی بود چون هنوز نتونستیم تخمین بزنیم طرف چقدر ظرفیت داره.. بعدها که به هم رسیدن و دیگه روحیات هم رو کامل شناختن هر طور که دوست دارن ابراز علاقه کنن و این نوعی سیاسته رفتاری در ابراز علاقست

J.AVID

عضو جدید
وقتی بهش محبت میکنی تا بهش اعتماد بنفس بدی و روحیه اش رو تقویت کنی و بگی که همیشه و همه جا کنارش هستی یهو حرفاش تغییر میکنه . خودش رو شاهزاده میبینه و حالا اون موقعست که تو رو با همه بزرگیت و اعتبارت به حساب نمی آره و مشکل از اینجا شروع میشه

بنظر من طرف خیلی رفتار طبیعی نداره خیلی در انتخابتون دقت کنید.

راضیه (ت)

عضو جدید
زمان های قبل مرد ها ( آقاپسر ها) یه ابهت و منش دیگه ای داشتن .آدم میشد بهشون تیکه کنه ولی الان به راحتی بهت میگن که میخوان بهت تیکه کنن:surprised:

تو از روی دوست داشتن و به زحمت ننداختن مرد آیندت سر خیلی از مسائل کوتاه میای و ادعای زیاد نمیکنی ولی اون با کمال بی شرمی لطف هات رو نادیده میگیره و بالاخص یه عیب بزرگ هم بهت میچسبونه !!!!!!!!!

عجیبه غریبه یه معمای پیچیده :w15:

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متاسفانه حرف هایی که می زنید رو به عینه دیدم تازه خدا کنه قبل ازدواج اینجوری باشه و طرف بذاره بره

من دیدم که طرف بعد ازدواج از یادی محبت شوهرش کارشون به طلاق کشیده