مجازات این فرد مشرک چیست!؟

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک سوال از برادران مذهبی این سایت
=====================
لطفا برادران مذهبی با استفاده از قوانین اسلام و قران پاسخ دهند که مجازات شخص زیر چیست؟

- آقای x یک مشرک است یعنی برای خدا شریک قائل می شود و می گوید خدا 2 تا است. این شخص دارای چندین کانال تلویزیونی و ماهواره ای و روزنامه و وب سایت است و در تمام این کانالها و روزنامه ها و وب سایتها تبلیغ 2 تا بودن خدا را می کند. ایشان هیچکدام از ادیان به اصطلاح الهی را قبول ندارد.

- ایشان فرد نیکوکاری است و تا کنون چندین بیمارستان و مدرسه برای فقرا در کشورهای مختلف دنیا ساخته است و مرتب به سازمانهای خیریه دنیا کمک می کند.

- ایشان هم مخترع است و هم مکتشف و تا کنون اختراعات و اکتشافات زیادی برای بهتر زندگی کردن مردم دنیا انجام داده است.

- ایشان هیچ کار خلافی تا کنون در زندگی خود انجام نداده است.

ایشان در سفری به ایران برای تبلیغ 2 تا بودن خدا توسط کاربران مذهبی این سایت دستگیر می شود و کاربران مذهبی این سایت می خواهند با توجه به قوانین اسلام ناب محمدی برای او حکمی صادر کنند. این حکم چیست!؟

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
به غیر از مصطفی و خیبر بقیشون میگن که به تعداد خداهایی که اعتقاد داره باید اعدام شود:redface:

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فقط میگم الان یک حاکم اسلامی وظیفه داره چه حکمی بده.
یعنی فرض کنید ایشون دستگیر بشه.
قاظی مسلمان میخواد بهش حکم بده.
بهش چه حکمی میده

shabnam777

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیشه نظر خاصی داد
انسانیت مهمتر از همه چیه ولی شریک قائل شدنم مجازات داره دیگه هر چند که انسان خوبیه ولی حیف که یکمی میلنگه

Sarp

مدیر بازنشسته
نمیشه نظر خاصی داد
انسانیت مهمتر از همه چیه ولی شریک قائل شدنم مجازات داره دیگه هر چند که انسان خوبیه ولی حیف که یکمی میلنگه
مجازات برای چی ؟
از طرف کی ؟
توسط کی ؟
:surprised:

rose_1988sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا حکم برادران مذهبی چه اهمیتی داره؟؟؟!!!!:razz:
خدا خودش جای حق نشسته...

n_roshan

عضو جدید
کاربر ممتاز
میتونه مثل همه آزاد باشه چون کارای خوبش بی دینیشو از بین میبره
دمشش گرممممممممم

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
در کجا حکم برای مشرکین داده شده که مجازات بشن؟

توبه آیه 6
اگر یکی از مشرکان به تو پناهنده شد به او پناه بده تا گفتار خدا را بشنود آنگاه به امانگاهش برسان; این به خاطر آن است که آن ها مردمی نادانند

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
=====================
لطفا برادران مذهبی با استفاده از قوانین اسلام و قران پاسخ دهند که مجازات شخص زیر چیست؟

- آقای x یک مشرک است یعنی برای خدا شریک قائل می شود و می گوید خدا 2 تا است. این شخص دارای چندین کانال تلویزیونی و ماهواره ای و روزنامه و وب سایت است و در تمام این کانالها و روزنامه ها و وب سایتها تبلیغ 2 تا بودن خدا را می کند. ایشان هیچکدام از ادیان به اصطلاح الهی را قبول ندارد.

- ایشان فرد نیکوکاری است و تا کنون چندین بیمارستان و مدرسه برای فقرا در کشورهای مختلف دنیا ساخته است و مرتب به سازمانهای خیریه دنیا کمک می کند.

- ایشان هم مخترع است و هم مکتشف و تا کنون اختراعات و اکتشافات زیادی برای بهتر زندگی کردن مردم دنیا انجام داده است.

ایشان در سفری به ایران برای تبلیغ 2 تا بودن خدا توسط کاربران مذهبی این سایت دستگیر می شود و کاربران مذهبی این سایت می خواهند با توجه به قوانین اسلام ناب محمدی برای او حکمی صادر کنند. این حکم چیست!؟

مرحله اول.ارشاد و توضیح براش که خدا که میگی دو تاست هیچ احمقی تو دنیا نمیگه و دلیل تک خدایی اینه و دو خدایی اگه باشه این اشکالها هست و ...بیا ادم شو و اگه ادم شی این میشه و اون میشه و نشی خدا عذابت میکنه و ...

مرحله دوم.سوال و پرسش که شما برنامت چیه .چرا گیر دادی به ایران.این همه کشور .برو اندونزی .چرا اومدی ایران و منظوری داری یا کسی فرستادت و ....

مرحله سوم(در صورت اینکه مرحله اول جواب بده)با سلام و صلوات بدرقه میشه
مرحله سوم(در صورت اینکه مرحله اول جواب نده)بهش تذکر اخرو میدن که هی یارو هر کی هستی برا خودت هستی .اینجا شکلاتی.دلیل و منطق هم برات اوردیم که خدا یکی هست.کلی هم مردم از تو و تبلیغت اومدن شکایت کردن.مردم خدای یگانشونو امام حسین و امام زمانشونو نمیزارن بیان تفکرات تویی که هیچ کی تو دنیا قبول نداره رو قبول کنن.
پس راهتو میکشی میری و اگه اربابات باز کوکت کردن که برگردی بهت میگیم که اینجا ایران اسلامیه.دفعه بعد با رفعت اسلامی باهات رفتار نمیکنیم.با هیبت اسلامی رفتار میکنیم.
حالا راهتو بگیر برو گمشو.اینورا هم پیدات نشه.
مهم هم نیست که چقدر بری تبلیغ کنی که شکنجم دادن و .../از این سناریو ها پشت ما نمیلرزه.ای بابا !!هنوز که وایسادی!!!برو گورتو از این مملکت گم کن.

mjvm

کاربر فعال گروه کیفیت مهندسی صنایع
=====================

به عقیده ی من معیار انسانیته
دین یک پوسته است
اگر کسی انسانی زندگی کنه واقعا چرا باید مجازات بشه؟
چون برای بعضی ها تعریف نشده است ؟

این نظر شخضیه من بود:gol:

garshasbi-m

عضو جدید
مرحله اول.ارشاد و توضیح براش که خدا که میگی دو تاست هیچ احمقی تو دنیا نمیگه و دلیل تک خدایی اینه و دو خدایی اگه باشه این اشکالها هست و ...بیا ادم شو و اگه ادم شی این میشه و اون میشه و نشی خدا عذابت میکنه و ...

مرحله دوم.سوال و پرسش که شما برنامت چیه .چرا گیر دادی به ایران.این همه کشور .برو اندونزی .چرا اومدی ایران و منظوری داری یا کسی فرستادت و ....

مرحله سوم(در صورت اینکه مرحله اول جواب نده)بهش تذکر اخرو میدن که هی یارو هر کی هستی برا خودت هستی .اینجا شکلاتی.دلیل و منطق هم برات اوردیم که خدا یکی هست.کلی هم مردم از تو و تبلیغت اومدن شکایت کردن.مردم خدای یگانشونو امام حسین و امام زمانشونو نمیزارن بیان تفکرات تویی که هیچ کی تو دنیا قبول نداره رو قبول کنن.
پس راهتو میکشی میری و اگه اربابات باز کوکت کردن که برگردی بهت میگیم که اینجا ایران اسلامیه.دفعه بعد با رفعت اسلامی باهات رفتار نمیکنیم.با هیبت اسلامی رفتار میکنیم.
مهم هم نیست که چقدر بری تبلیغ کنی که شکنجم دادن و .../از این سناریو ها پشت ما نمیلرزه.ای بابا !!هنوز که وایسادی!!!برو گورتو از این مملکت گم کن.

درود برشما:gol:
حالا اگر نتونستيد به اين آقا ثابت كنيد خدا يكيه چي ؟
اگر دليل آورد كه خدا دوتاست چي ؟
اگر دليلهاش منطقي بود چي؟
اونوقت چيكار ميكنيد؟
:gol::gol::gol:

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگر این فرد هنوز به اعتقادش اصرار کرد و گفت که ادامه میدم .
.اگر میگفت اساس دموکراسی هست و هر کی عقل داره و وقتی تبلیغات من را ببینه.اگر مورد قبولش نیست.طبیعتا هیچ تغییری ایجاد نمیشه.
حالا با این فرد چی کار میکردید

M O H A M M A D

عضو جدید
شما هروقت همچین آدمی پیدا کردی !
بیا من خودم حکم رو بر سرش جاری میکنم !!!
:D

به نظر شما کسی هست که کافر باشه
و این همه کار های خوب انجام بده ؟؟؟؟
به نظر من خیر !!!!!!

این جور تاپیک ها به غیر از به تمسخر گرفتن قوانین و کم رنگ نمودن آن، فایده ی دیگری ندارد !

afshin-18

عضو جدید
طبق قوانین قران هیچ جرمی انجام نداده اگر می تونن هدایتش کنن اگه نتونستن هیچی
باید توجه شود قبل از اینکه کافرر شود آیا به طور کامل مسلمان شده بود یا نه یعنی اگر به درجه ی ایمان رسیده بود و بعد کافر شدهه حکمش اعدامه ولی اگر مسلمان نبوده یا مسلمان شناسنامه ای بوده مشکل ندارد و باید آزاد شود پیامبر در مقابل با مشرکان گفت شما دین خود را تبلیغ کنید ما دین خودمان را پس تبلیغ اونا مشکل نداره

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما هروقت همچین آدمی پیدا کردی !
بیا من خودم حکم رو بر سرش جاری میکنم !!!
:D

به نظر شما کسی هست که کافر باشه
و این همه کار های خوب انجام بده ؟؟؟؟
به نظر من خیر !!!!!!

این جور تاپیک ها به غیر از به تمسخر گرفتن قوانین و کم رنگ نمودن آن، فایده ی دیگری ندارد !

ملیون ها انسان که در طول تاریخ به خدا اعتقاد نداشتند و بشریت سود رساندند.

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
طبق قوانین قران هیچ جرمی انجام نداده اگر می تونن هدایتش کنن اگه نتونستن هیچی
باید توجه شود قبل از اینکه کافرر شود آیا به طور کامل مسلمان شده بود یا نه یعنی اگر به درجه ی ایمان رسیده بود و بعد کافر شدهه حکمش اعدامه ولی اگر مسلمان نبوده یا مسلمان شناسنامه ای بوده مشکل ندارد و باید آزاد شود پیامبر در مقابل با مشرکان گفت شما دین خود را تبلیغ کنید ما دین خودمان را پس تبلیغ اونا مشکل نداره

شایدیک انسان گول خورده باشه.
میتوم یک سوال بپرسم.
بنده تا 17 سالگی به خدا و اسلام اعتقاد داشتم
از 17 سالگی تا 20 سالگی فقط به خدا اعتقاد داشتم.
از 20 سالگی به بعد به خدا هم اعتقاد ندارم.
حکم من چیست.
ایا من باید اعدام بشم؟؟؟البته داریم میبینیم که بنده دارم در این سایت تلیغ میکنم.

M O H A M M A D

عضو جدید
میتوم یک سوال بپرسم.
حکم من چیست.
ایا من باید اعدام بشم؟؟؟البته داریم میبینیم که بنده دارم در این سایت تلیغ میکنم.

همیشه نفس سوال و پاسخ مهم نیست!
در بعضی مواقع شخص سوال کننده و البته جواب دهنده هم، تعیین کننده روند مباحث است.

این که شما بیای نظریات خودت رو در محیط عمومی ای مانند این فروم بیان کنی و به نظریات دیگران و پاسخ هایشان هم خورده گرفته و فقط حرف خودتون باشد که نشد بحث
اگر میخوای بحث کنی
بحث علمی باشد. که چیزی برای من و شما و سایرین در بر داشته باشه
و الا جز پوچ چیز دیگری نیست ..

متاسفانه در این بحث سوال کننده بر اساس ذهنیات خودش سوال رو پرسیده ، سوال هم چون سوالیست اعتقادی و خودش هم به نوعی با جواب این سوال در ارتباط هست.
و هرچقدر هم که دلیل و مدرک آورده شود که این سخن بیهوده است ، ایشون زیر بار نخواهند رفت.
پس شرکت در این بحث ها، به نتیجه ای نخواهد انجامید.
البته
خیلی دوست دارم بدونم به چه چیزی میخوای برسی
چی میخوای؟

afshin-18

عضو جدید
میتوم یک سوال بپرسم.
حکم من چیست.
اولا ایمان به راحتی بدست نمی آد کسی هم ایمان پیدا می کند جدا کردن آن از دین کار بسیار سختی است تو به خدا و اسلام اعتقاد داشتی ولی ایمان نداشتی (البته به احتمال زیاد) به قول قران اسلام آورده بودی نه ایمان
اگر بخواهند تو را اعدام کنند اول باید ثابت کنن که تو ایمان آورده بودی که خیلی سخته

Titania

عضو جدید

شما گویا میگفتین استاد هستین!!! برای دانشجوهاتون هم دلم سوخت و هم خیلی متاسف شدم.(البته اگه واقعا استاد باشین). قبلا فکر میکرم هرکس حداقل در حد دیپلم سواد داشته باشه شکل صحبت کردنش با افراد بیسواد متفاوت هست. جداً مملکت اسلامی بهتر از این نمیشه.:smile:
ضمنا هرکس دلش بخواد حق داره کافر باشه یا مشرک باشه. چطور مسلمانان حق تبلیغ عقاید خودشون داشته باشن ولی حتی هموطنان کافر و مشرک و مرتد همیشه باید ساکت باشن و هیچ حقی برای صحبت و اصلا تبلیغ عقاید خودشون نداشته باشن؟ کجای این دین اجباری نیست؟ عبارت "لا اکراه فی الدین" فقط یه شعار قشنگه؟ دارین میگین دین اجباری باشه و حجاب اجباری و.... همه چیز اجباری و حق تبلیغ عقاید هم فقط مختص مسلمانها هست و کافران اگه راجع به عقایدشون صحبت کنن خونشون رو باید ریخت!!!!

M O H A M M A D

عضو جدید
شما گویا میگفتین استاد هستین!!! برای دانشجوهاتون هم دلم سوخت و هم خیلی متاسف شدم.(البته اگه واقعا استاد باشین). قبلا فکر میکرم هرکس حداقل در حد دیپلم سواد داشته باشه شکل صحبت کردنش با افراد بیسواد متفاوت هست. جداً مملکت اسلامی بهتر از این نمیشه.:smile:
ضمنا هرکس دلش بخواد حق داره کافر باشه یا مشرک باشه. چطور مسلمانان حق تبلیغ عقاید خودشون داشته باشن ولی حتی هموطنان کافر و مشرک و مرتد همیشه باید ساکت باشن و هیچ حقی برای صحبت و اصلا تبلیغ عقاید خودشون نداشته باشن؟ کجای این دین اجباری نیست؟ عبارت "لا اکراه فی الدین" فقط یه شعار قشنگه؟ دین اجباری و حجاب اجباری و.... همه چیز اجباری و حق تبلیغ عقاید هم فقط مختص مسلمانها هست و کافران اگه راجع به عقایدشون صحبت کنن خونشون رو باید ریخت!!!!

من با صحبت های زده شده توسط اون دوستمون کاری ندارم !
به نظر شما این تاپیک تبلیغ عقاید نیست ؟
اگر هست پس همه چیز آزاد هست !!!! و ممنوعیتی وچود نداره

خوشحالم که ازین آیه استفاده کردید
عبارت "لا اکراه فی الدین" فقط یه شعار قشنگه؟
بعد ازین عبارت هم اینه
لا اكراه في الدين قد تبين الرشد من الغي‏
اجبار در عقيده و اكراه در دين، فقط در اسلام نكوهيده نيست; بلكه در اديان آسمانى پيشين نيز هيچ پيامبرى دعوت خود را بر قومى تحميل نمى‏كرد . نخستين پيامبر آورنده شريعت، حضرت نوح را بنگريد; هنگامى كه دعوت خويش را ابلاغ مى‏كند، قوم مخاطب در مقام استنكاف برآمده به‏اومى‏گويند:
تو بشرى بيش نيستى و افرادى سبك مغز پيرامون تو را احاطه كرده‏اند .
پاسخ نوح عليه السلام بر اين اعتراض چنين است:
گفت: اى قوم من! بينديشيد كه اگر من از سوى پروردگارم حجت آشكارى داشته باشم و از سوى خويش رحمتى بر من بخشيده باشد و از ديد شما پنهان مانده باشد; پس آيا ما مى‏توانيم در حالى كه شما ناخوش داريد، شما را به آن ملزم كنيم؟

بیشتر فکر کنیم
اگر کسی میخواد با سند صحبت کنه در این زمینه، بفرمایید

vleila

عضو جدید
اصل شرافت و انسانیت آدماست.اعتقادات دینی آدما فقط یه مسئلهء شخصیه و به هیچ کسی مربوط نمیشه.اگه حرفای این آدم در موردشریک داشتن خدا منطقی و درست باشه چرا نبایدحتی حاضر باشیم اونا رو بشنویم؟! نمی دونم چرا بعضیا حتی حق شنیدن یه نظر مخالف رو هم برای آدما قائل نیستن.یه اعتقاد کورکورانه و با چشم بسته چه ارزشی داره؟!

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
سه بار سنگسار بشه یه دورم افتابه بندازن گردنش بچرخونن :)

panjere

عضو جدید
کاربر ممتاز
=====================

دوست من این پروندش کامل نیست:)

اول اینکه در بند 4 ذکر شده که هیچ کار خلافی انجام نداده.
در این صورت جزو اولیائ خدا محسوب میشه.و باید پاداششو بگیره.

فقط در دادن پاداش یه مشکلی وجود داره.
ایشون مدرسه و بیمارستان و کارای خیر رو برای کدوم خدا انجام داده؟اولی یا دومی.
و کدوم خدا بهتر اجر میده. دلش پیش کدومشونه.
میتونه پیش خدا بزرگه بره بعد آخر هفته پیش خدا کوچیکه باشه.;)

اگه بند 4 نباشه.
ایشون از نظر دین ما داره اشتباه میکنه. اگه راست میگه بره اون یکی خدارو بیاره اینو از دست ما آزادش کنه.اگه نتونست همون کاری رو میکنیم که پیامبر با مشرکان کرد.تا وقتی با صلح زندگی کنه ما هم کاریش نداریم.

حالا اگه فکر میکنی که جواب درستی نگرفتی .باید بگم مشکل از خودته چون حکم دربارش کار ما نیست.تو پروفایلم نوشته کارشناس عمران.نه قاضی دادگاه.;)

سوال درست+مکان سوال درست=جواب کامل و دلخواه:gol: