گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی

دوستان شما برای موضوع پایان نامه چی انتخاب کردید؟؟

من چه جوری انتخاب کنم؟؟
میشه یکم راهنماییم کنید؟
شما با پیشنهاد استادتون انتخاب کردید؟

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام به همگی

من چه جوری انتخاب کنم؟؟
میشه یکم راهنماییم کنید؟

انتخاب موضوع بر عهده خودمون گذاشته شد
اولش پیاده سازی میل سروری لینوکسی رو پیش گرفتیم که به دلایلی نشد ادامه بدیم ...(با امیر دراگو و جومونگ کنفرانس میزاشتیم و داشته هامون رو رو میکردیم .. یادش بخیر)

بعدش موضوع "سیستم حمل و نقل هوشمند (ITS)" رو انتخاب کردیم (دو نفر بودیم)

بنظر من اون چیزی که علاقه دارین پیش ببرید
از کاربرد فناوری اطلاعات در زندگی روزمره هم میتونه موضوع خوبی باشه (نمونش من کاربرد فناوری اطلاعات در سیستم حمل و نقل رو انتخاب کردم)

اگر بتونین روی موضوعی کار کنید که بعده ها بتونین پیگیرش باشین و حتی ازش مقاله دربیارین خیلی هم عالی میشه

اولین راه و یکی از بهترین راه هم برای انتخاب پروژه سرچ کردن هست .. توی سایتهای علمی مرتبط با آی تی .. میتونه بهتون دید خوبی بده

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی

من چه جوری انتخاب کنم؟؟
میشه یکم راهنماییم کنید؟
برای تکمیل کردن گفته های امیرحسین اینم به انتهای حرف ایشون اضافه میکنم که مطالعه کارای پژوهشی دوستان ترم های پیشتون هم میتونه بهتون دید بده .

اول هر کلام سلام میدن ولی خب خواستم جواب این دوست عزیز رو بدم و بعد برسم به سلام و احوالپرسی خودم. سلام دوستان عزیز. امیدوارم حالتون خوب باشه و کاراتون باب میلتون پیش بره. براتون لحظات خوشی رو ارزومندم. موفق باشید

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
انتخاب موضوع بر عهده خودمون گذاشته شد
اولش پیاده سازی میل سروری لینوکسی رو پیش گرفتیم که به دلایلی نشد ادامه بدیم ...(با امیر دراگو و جومونگ کنفرانس میزاشتیم و داشته هامون رو رو میکردیم .. یادش بخیر)

بعدش موضوع "سیستم حمل و نقل هوشمند (ITS)" رو انتخاب کردیم (دو نفر بودیم)

بنظر من اون چیزی که علاقه دارین پیش ببرید
از کاربرد فناوری اطلاعات در زندگی روزمره هم میتونه موضوع خوبی باشه (نمونش من کاربرد فناوری اطلاعات در سیستم حمل و نقل رو انتخاب کردم)

اگر بتونین روی موضوعی کار کنید که بعده ها بتونین پیگیرش باشین و حتی ازش مقاله دربیارین خیلی هم عالی میشه

اولین راه و یکی از بهترین راه هم برای انتخاب پروژه سرچ کردن هست .. توی سایتهای علمی مرتبط با آی تی .. میتونه بهتون دید خوبی بده

خوده استاد پیشنهادش این بود که یه برنامه بنویسم برای سیستم حذف اضطراری.. یا از این جور قبیل برنامه ها برای دانشگاه...
ولی من ترجیح میدم همین چیزی هم که شما گفتید باشه یعنی موضوعی باشه که اگه ارشد هم رفتم بتونم روش کارکنم...
چه سایتایی مثلا؟
من یه گشت تو زیر تالارای خودمون زدم مطالبش خوب بودن ولی چیزی که توجهم رو برای پایان نامه جلب کنه پیدا نکردم!

برای تکمیل کردن گفته های امیرحسین اینم به انتهای حرف ایشون اضافه میکنم که مطالعه کارای پژوهشی دوستان ترم های پیشتون هم میتونه بهتون دید بده .

ممنون الهام جان...
یعنی برم از مدیر گروهمون پایان نامه ی بچه های سالای قبل رو بگیرم؟؟؟
پایان نامه ی شما درباره ی چی بود؟؟(اگه دوست دارید بگید)

=========
پ.ن: دوستانی که پایان نامه دادن اگه میشه موضوعاتشون رو بگن:| یا راهنمایی کنید....

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همگی

من چه جوری انتخاب کنم؟؟
میشه یکم راهنماییم کنید؟

خوب قدم اول این هست که به اصطلاح Hot Topic های مربوط به رشتتون رو پیدا کنید
این کار رو با جست و جو توی ژورنال های مختلف که یک بخش مجزا به این مورد اختصاص می دن و یا با جست و جو توی گوگل می تونید پیدا کنید

یه کار خوب که می تونید انجام بدید در صورتی که می خواید برای دکتری اپلای کنید اینکه که برید دانشجوایی رو که تونستن فاند بگیرن برای Ph. D رو پیدا کنید و بپرسید ببینید موضوع پایان نامشون چی بوده

با استاد راهنماتون هم می تونید در مورد انتخاب موضوع صحبت کنید و برای اطمینان ازینکه موضوعی که معرفی کردن داغ هست برید توی Google Scholar و اونجا عنوان موضوع رو وارد کنید بعد دقت کنید ببینید اگه بخواید نمودار پراکندگی نسبت به سال رو رسم کنید چه شکلی می شه؟ موضوعات داغ رشد نمودارشون هرچی به سمت سال حاضر پیش می ریم رشد شدید تری رو پیدا می کنه. اگه منظورم خوب نرسوندم بگید بیشتر توضیح بدم

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

خوب قدم اول این هست که به اصطلاح Hot Topic های مربوط به رشتتون رو پیدا کنید
این کار رو با جست و جو توی ژورنال های مختلف که یک بخش مجزا به این مورد اختصاص می دن و یا با جست و جو توی گوگل می تونید پیدا کنید

یه کار خوب که می تونید انجام بدید در صورتی که می خواید برای دکتری اپلای کنید اینکه که برید دانشجوایی رو که تونستن فاند بگیرن برای Ph. D رو پیدا کنید و بپرسید ببینید موضوع پایان نامشون چی بوده

با استاد راهنماتون هم می تونید در مورد انتخاب موضوع صحبت کنید و برای اطمینان ازینکه موضوعی که معرفی کردن داغ هست برید توی Google Scholar و اونجا عنوان موضوع رو وارد کنید بعد دقت کنید ببینید اگه بخواید نمودار پراکندگی نسبت به سال رو رسم کنید چه شکلی می شه؟ موضوعات داغ رشد نمودارشون هرچی به سمت سال حاضر پیش می ریم رشد شدید تری رو پیدا می کنه. اگه منظورم خوب نرسوندم بگید بیشتر توضیح بدم

من برای پایان نامه لیسانس میخوام:D
ولی روشی که گفتید برای مقاله خیلی بدردم میخوره ممنون...

im.r3za

عضو جدید
سلام ، دوستان من چیز خاصی از مفهوم شی گرایی و چندریختی و وراثت و کپسوله سازی نمیدونم
اگه کسی میدونه لطف کنه ، یه کد بذاره و روش یه توضیح بده که من متوجه بشه
من این هفته باید کنفرانس بدم ، خواهشا کمک کنید
یه کد بذارید که همشو داشته باشه بعد بگین کدوم قسمت برا چشه
مرسی

Bahar628

عضو جدید
سلام, من ورودی 92 IT هستم. تا اونجایی که فهمیدم IT رشته ای هست که فقط با سر کلاس رفتن نمیشه به جایی رسید,تو دانشگاه ما دوره های network+ و cisco رو میزارن که مدرکش از وزارت علومه اما آموزشگاه ها مدرکشون از فنی حرفه ای هست, میگن شرکت های خصوصی مدرک فنی حرفه ای رو بیشتر قبول دارن. میخواستم تو این مورد منو راهنمایی کنید, ممنون میشم!

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام ، دوستان من چیز خاصی از مفهوم شی گرایی و چندریختی و وراثت و کپسوله سازی نمیدونم
اگه کسی میدونه لطف کنه ، یه کد بذاره و روش یه توضیح بده که من متوجه بشه
یه سوال رو چندجا نپرس، کار خوبی نیست. توی سوالات جوابتو می‌دم.
کی کمنو یادشه؟
کمن رو که نه ولی تو رو یادمه، اول اگه اشتباه نکنم سعید شرافتی بودی (یا یه اسم مردونه دیگه که س داشت) بعد از تقریبا یه ماه شدی سارا شرافتی و بعد از یه مدت هم حضورت توی تالار یکی بود یکی نبود شد.
سلام, من ورودی 92 IT هستم. تا اونجایی که فهمیدم IT رشته ای هست که فقط با سر کلاس رفتن نمیشه به جایی رسید,تو دانشگاه ما دوره های network+ و cisco رو میزارن که مدرکش از وزارت علومه اما آموزشگاه ها مدرکشون از فنی حرفه ای هست, میگن شرکت های خصوصی مدرک فنی حرفه ای رو بیشتر قبول دارن. میخواستم تو این مورد منو راهنمایی کنید, ممنون میشم!
سلام.
خوش اومدی.
همین که فهمیدی نشون میده خنگ نیستی و من آدمهایی که خنگ نیستن رو دوست دارم.
اینکه شرکت های خصوص مدرک فلانجا رو بیشتر قبول دارن و اینا همه اش کشکه. شرکت های خصوصی به رزومه شما نگاه می‌کنن و اگه لازم بشه یه سری سوال فنی هم ازت می‌پرسن، حالا می‌خواد مدرکتو از توی جوی آب پیدا کرده باشی، میخواد خود مدیرعامل شرکت مادر زیرشو امضا کرده باشه.
دوره آموزشی خوبه، برو. فعلا (به عنوان ورودی جدید جوان و بی تجربه) هرچی کلاس می‌تونی برو، هرچی مطلب می‌تونی بخون.

سلام بچه ها من تازه واردم:smile:
سلام.
خوش اومدید.
من هم Drago هستم.
کسی جواب ما رو نمیده؟
کسی که وقت کنه و بیاد و سوالی منطقی پرسیده باشید که جوابی براش داشته باشه جواب می‌ده.

nana jun

عضو جدید
سلام
شما میتونید با سرچ کردن اطلاعات زیادی راجع به این رشته کسب کنید مثلا یکی از تاپیکهایی که تو باشگاه در این باره زده شده لینکشو قرار میدم مطمئنا مطالعش کمک خوبی بهتون میکنه.:smile:

◄تعریف IT,خدمات, کاربردها و مشاغل مربوط به آن►

مرسی عزیزم م،منون

nana jun

عضو جدید
زندگی بهم آموخت حتی اگر بدترین آدم روی زمین هستم هم برای خودم احترام و ارزش قائل بشم
خوشحالی تعاریف متعددی داره
ولی وقتی به یکی میگی که آقا تو فلان روز بدنیا اومدی یه حس خوب توی دل اون آدم ایجاد میشه البته نه بخاطر اینکه یک سال پیرتر میشیم و یک سال از عمرمون میره بلکه چون این رو جشن میگیریم که اولا به طرفمون نشون بدیم هنوز هم بیادش هستیم و هم اون رابطمون قویتر بشه .. شاید یه تبریک خشک و خالی به چشم بیاد ولی هستند آدمایی که این تبریک خشک و خالی رو با دنیا عوض نمیکنند

توی دنیا خیلی چیزهای ساده و پنهونی وجود داره .. شاید در ظاهر ساده باشن و اصلا به چشم نیاد ولی واقعا ارزش داره که یادآورش باشیم :smile:

توی خونه مثلا برای من تولد میگیرن و این بهم نشون میده هنوز هستند کسانی که منو بخاطر خودم دوست دارند حتی با همه بدیهام .. و اون یک ساعتی که دور هم هستیم همه با لبخند رو لباشون , سعی میکنند منو خوشحال کنن و این دور هم بودن و به یاد هم بودن هست که لذت و معنای واقعی زندگی رو نشون میده :cowboy:

خیلی خوبه

تا هدف چی باشه .. !!
اپلیکیشن باشه یا نتی !!

اگر میخواین توی مقوله سایت سازی وارد بشین اولین قدم همیشه html هست

سلام
خوش آمد میگم :gol:

توی همین تالار بگردین از تعریف آی تی گرفته و کاربردهاش و خیلی چیزهای اولیه که براتون خوب هست
پیشنهاد میکنم از اولین مرحله (که همیشه باید بلد باشین) که بنظر من طریقه سرچ کردن هست یادبگیرین که چطور چیزی که نیاز دارین رو پیدا کنید

بگردین توی تالار .. چیزی رو پیدا نکردین توی تاپیکهای سوالات , سوالتون رو مطرح کنید

موفق و پیروز باشین

متشکرم خیلی ممنونم

nana jun

عضو جدید
رسم سرای کهن در تقدم تازه واردین رسمی است پسندیده!

سلام.
در مورد اینکه بابات اجازه نمیداد و غیره اگه خواستی میتونیم مفصل بحث کنیم.
اما رشته!
میگی نمیتونی درست حسابی مهندسی آی تی رو تعریف کنی.عیب نداره! اون غیر درست حسابیت چیه؟ میتونی الان هرچی به ذهنت میرسه بهم بگی؟ (امتحان نیست! قرار نیست با این جواب سنجیده بشی،فقط قراره باب گفت و گو باز بشه.)

؟
مرسی از توجهت ممنونم، بحث در مورد بابام؟؟!! خیلی خوبه
منظورم اینکه خیلیا از این رشته اطلاعاتی ندارن وقتی میپرسن رشتت چیه؟؟ میگن بیشتر در موردش توضیح بده، خلاصه هرچی میگم نمیفهمن،به این نتیجه رسیدم چون اکثرا متوجه نمیشن مشکل از بیان من هست نه فهم اونا:)

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام من دانشجوی رشته مکانیکم کلا با شماITها خیلی حال کردم هم بااین بخش سایتتون هم بادوتااز هم اتاقی هام

:gol:

سلام
کی کمنو یادشه؟

سلام
بله یادمون هست
خوش برگشتین

منم با همین مشکل مواجهم و به علاوه توی دانشگاه ما بچه های ارشد آموزش این کلاسه رو بهمون میدن به نظرتون مفید واقع میشه؟

سلام
دوست عزیز سوالتون در جواب یه پیامی هست که نقل قول نکردین .. دقیقا کدوم مشکل ؟!! (توی این تاپیک شاید صدها مشکل مطرح شده)

در مورد آموزش دادن بچه ها ارشد هم بستگی به طسح علمی اون دوستان داره .. ممکنه بعضی هاشون از استاد هم بهتر باشن .. شما باید تمام ویزگی های علمی و طرز بیان اون دانشجوی ارشد رو بگین تا حداقل راهنمایی رو بشه کرد به شما دوست عزیز

سلام بچه ها من تازه واردم:smile:

سلام
خوش آمدید
منم می تونم تو جمتون باشم؟:)

سلام
بله بفرمایید
فقط محوریتتون رو روی مباحث IT مطرح کنید

سلام . . . ما خودمونم تازه اومدیم اما خوش اومدی, ولی مهندسی پزشکی کجا IT کجا؟!

سلام
شما هم خوش اومدین

MINA 73

عضو جدید
خوش بحالتون!میشه بپرسم کدوم دانشگاه درس میخونین؟:smile:
ما اولین ورودی های آی تی دانشگاهمونیم ازاین چیزا هم نمیزارن برامون!:razz:

Bahar628

عضو جدید
خوش بحالتون!میشه بپرسم کدوم دانشگاه درس میخونین؟:smile:
ما اولین ورودی های آی تی دانشگاهمونیم ازاین چیزا هم نمیزارن برامون!:razz:

سلام, دانشگاه اصفهان میخونم.
تو دانشگاه فکرکنم این دوره ها رو ترم بالایی ها یا بچه های ارشد تدریس میکنن, , واسه همین نمیدونم میتونه به خوبیه کلاس های آموزسگاه ها باشه یا نه! :surprised:
شما کدوم دانشگاه میخونین؟!

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
منم می تونم تو جمتون باشم؟:)
شما هم می‌تونید توی «جمع» باشید.
منظورم اینکه خیلیا از این رشته اطلاعاتی ندارن وقتی میپرسن رشتت چیه؟؟ میگن بیشتر در موردش توضیح بده، خلاصه هرچی میگم نمیفهمن،به این نتیجه رسیدم چون اکثرا متوجه نمیشن مشکل از بیان من هست نه فهم اونا:)
این پست مال خیلی وقت پیشه! هنوز هم مشکل پا برجاست؟!
تو دانشگاه فکرکنم این دوره ها رو ترم بالایی ها یا بچه های ارشد تدریس میکنن, , واسه همین نمیدونم میتونه به خوبیه کلاس های آموزسگاه ها باشه یا نه! :surprised:
حالا اگه همین بچه ها توی یه آموزشگاه خصوصی همین مباحث رو تدریس کنن اینجوری در موردش فکر نمیکنین...
فرصت رو از دست ندید، ازش استفاده کنید. خیلی از مدرسین آموزشگاه های خصوصی که ممکنه خیلی هم برو و بیا داشته باشن اصولا چیز زیادی بلد نیستن، حداقل اون کسایی که اومدن توی دانشگاه تدریس می‌کنن رو می‌دونید که علاقه و اشتیاقشون بیشتر در تدریس و انتقال دانشه، نه تجارت.

MINA 73

عضو جدید
سلام, دانشگاه اصفهان میخونم.
شما کدوم دانشگاه میخونین؟!
سلام;من غیرانتفاعی ارشاد....:w05::redface:

niki kiyani

عضو جدید
سلام دوستان مهندس!
من امسال کنکوری بودم و it قبول شدم!
اومدم یک عرض اندامی بکنم و بگم میشه منم باشم؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!:redface:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
بگم میشه منم باشم؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!:redface:

الان من بگم نه. شما میرید دیگه نمیاین ؟

پ ن : دو هفته ای هست که حالم زیاد خوش نیست.باعث شده نتونم درس بخونم.
تو عید های پیش رو کمی منو دعا کنید دوستان
عیدتون مبارک

آخرین ویرایش:

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان مهندس!
من امسال کنکوری بودم و it قبول شدم!
اومدم یک عرض اندامی بکنم و بگم میشه منم باشم؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!:redface:

تبریک بابت قبولی..:gol:
خوش اومدید... مطالب زیادی در این تالاربرای یادگیری هست..
امیدوارم موفق باشید..

بالا