اخلاق کاری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درباره اخلاق کاری و فرهنگ درست کار کردن چه می دانید؟
به عقیده من ، اخلاق کاری افراد بستگی کامل به مرجع ارزشی ودرواقع فرهنگ آنها دارد.
گاهی یک فرد شاغل به دلایل مختلفی از جمله اجبار و الزام کارفرما ،شرایط محیطی خاص و ...اخلاق را در حیطه کاری خود لحاظ می کند ولیکن نمی توانیم اسم این را اخلاق کاری بگذاریم چون از درون و ذات افراد بر نمی خیزد.
از نظر شما اخلاق کاری چیست؟و چه عواملی بر آن تاثیر می گذارند؟
ودر نهایت برای آنکه درعمل، شاغلین را ملزم به رعایت اخلاق در کار خود بکنیم، چه کارهایی می توانیم انجام دهیم؟یا به عبارتی چگونه می توان در این زمینه دست به فرهنگ سازی زد؟

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
از قدیم به صورت کلیشه ای مرسوم بوده که برای رسیدن به موفقیت باید به سختی کار کنید و اگر در هر زمینه ای به شدت تلاش و کوشش از خود نشان ندهید، به موفقیت دست پیدا نخواهید کرد. شاید در نگاه اول از نظر مفهومی این عبارت درست به نظر برسد، اما باید گفت که تاثیر انگیزه و علاقه در نظر گرفته نشده. البته افراد بسیار زیادی هم هستند که به شدت کار می کنند و به نتیجه دلخواه خود نمی رسند بنابراین قبول این مطلب در عصر ورزش های چند میلیون دلاری، قراردادهای سینمایی میلیاردی، و در جایی که خرید و فروش مواد مخدر رواج پیدا کرده، دور از واقعیت نیست.

فاکتورهایی که در نظام اخلاقی شغلی شما نقش دارند به شرح زیر می باشند:

محیطی که در آن کار می کنید (دفتر کار، مدرسه، خانه، اجتماع، سیاست، و محیط های اعتقادی)
عزت نفس فردی و انگیزه های شخصی
آموزش هایی که به شما داده می شود و دانش و مهارت هایی که کسب میکنید.
نوع تربیت خانوادگی و نگرش شما نسبت به ارتباط تلاش و موفقیت
موفقیت مادی/معنوی را چگونه تعریف می کنید و چه نگرشی نسبت به آنها دارید
آیا قلباً تایید می کنید که سخت کوشی اثرات مثبتی به دنبال خواهد داشت
در اختیار داشتن اخلاقیات مثبت امری است که از یک سری رفتارهای پیچیده و باورهای مرکب نشات می گیرد.

چه چیز سبب وجود یا فقدان "وجدان کاری" می شود؟ نحوه نگرش افراد نسبت به دیگران و حتی نسبت به خودشان، و نسبت به مفاهیمی چون: تاثیرگذاری، ارتباطات، اعتماد، نحوه اجرا، و ارزشیابی افراد چگونه است؟ حال اجازه دهید نگاهی به سه جنبه مختلف "اخلاقیات در کار" داشته باشیم تا بتوانیم به پرسش های بالا پاسخ دهیم: اعتقادات فردی، رفتارهای خارجی، و نتیجه کار

بابك خسروي

عضو جدید
کاربر ممتاز
گاهی یک فرد شاغل به دلایل مختلفی از جمله اجبار و الزام کارفرما ،شرایط محیطی خاص و ...اخلاق را در حیطه کاری خود لحاظ می کند ولیکن نمی توانیم اسم این را اخلاق کاری بگذاریم چون از درون و ذات افراد بر نمی خیزد.
سلام
بنده كاملا با اين نظر شما مخالفم، چون اگر اعتقاد داريد كه اخلاق كاري از فرهنگ بلند ميشه اين حرف كاملا متضاد اون هست!
فرهنگ يه كار دقيقا منطبق با سيستمي هست كه يه نفر توي اون كار مي كنه، پس الزامات، اجبارات و هر چيز ديگه اي كه فكر ميكنيد رو در بر ميگيره
اگه توي يه سيستم رئيس دزد باشه، كارمند هم با توجه به اون سيستم دزد ميشه (البته استثنائات هم هست) و اگه توي يه سيستم رئيس آدم باشه كارمند هم سعي ميكنه آدم باشه (البته باز هم استثنائات هست)
سرجمع اينو مي خوام بگم كه فرهنگ يا اخلاق كاري رو سيستم هست كه رغم ميزنه نه شخصيت آدما

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
parandi2 زود میاد خانه زنش می پرسه: چرا امروز زود اومدی خونه؟ parandi2 جواب میده آخه خواستم مثل رئیسم باشم. زنش می گه: چرا؟ اینکه خوبه که مثل رئیست باشی. مگه رئیست چیکار میکنه؟ parandi2‌ می گه: دیر میاد،‌زود می رهة سرکارم که هست یا چرت می زنه یا روزنامه می خونه.

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به عقیده من ، اخلاق کاری افراد بستگی کامل به مرجع ارزشی ودرواقع فرهنگ آنها دارد.
ودر نهایت برای آنکه درعمل، شاغلین را ملزم به رعایت اخلاق در کار خود بکنیم، چه کارهایی می توانیم انجام دهیم؟یا به عبارتی چگونه می توان در این زمینه دست به فرهنگ سازی زد؟

ببخشید نظر بقیه ی دوستانو نخوندم اما

این با حرف درست نمیشه!

بنظرم بهترین کار عملی هم که ممکنه مناسب باشه استفاده از روش چرخشی هست!

یعنی چی:

شما وقتی تو یه بانک استخدام میشین 5 سال پشت یه باجه ی مسخره میشینین!

5 سال بعد پشت یه باجه ی خوب!

5 سال بعد معاون شعبه میشید

5 سال بعد ریسس شعبه

این میتونه در فرد ایجاد رقبت کنه که کارشو کامل انجام بده

اگر یه توبیخ و تشویق هم قاطیش شه خیلی بهتر میشه!
==========================================
الان یکی از آشناهام که معلم هست قرار امتحان بده! از این امتحان هایی که بهشون امتیاز میدن و... براشون خوبه

اما خودش نخونده و داده دست یه نفر دیگه که بلده جاش امتحان بده! خوب این درست نیس باید خودش وقت می گذاشت ولی وقتی حرفاشو میشنوی می بینی تمام وقتش پر بوده و نمی تونسته!

بعدم میگه مگه به یه معلم چقدر میدن و....

و اینکه در واقع خود مسولین می خوان مثلا حقوقشون رو زیاد کنن و این کارو بهانـــــــــــــه کردن که مثلا این کار خوشگل تر بشه و....
=================

وقتی دبستان بودم یاد میاد معلم ها سالی یه روز اعتصاب می کردن به ما هم که خوش می گذشت!

اما نظرم از اون موقع تا الان این هست که

خوب اگر راصی نیستی نیا ما که مجبورت نکردیم! (خیلی جمله ی قشنگی هستا! ما که مجبـــــــــــتورت نکردیم!)
==================

فکرشو بکن ! داستان خیر و شر فکر کنم دوم دبیرستان رو یادتون هست!

جایی که برای یه لیوان آب چشم طرف را در اورد و گفت من که مجبورت نکردم اب بخوری ولی اگر می خوای .... واقعا جالب هست

البته اینجا خداوند رو هم نباید فراموش کرد که تشنگی رو به صورت اجبار در شما قرار داد!

حتما خیری توش بوده!
============================

جواب کاربردیش میشه اینکه اول باید به مردم اب بدیم تا تشنه نباشن!

و دوم اینکه همزمان با اب دادن بهشون بگیم که به اندازه اب بخورید به صورت مبشرا و نذیرا
بله.

ممنون از دعوتتون.

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان نظر بقیه ی دوستانو خوندم چقدر مختصر بود و...:eek:

تخلف یه مدیر زیاد تو چشم نمیاد

کارمندا باید دقت کنن کارشونو درست انجام بدن!

شاید فقط کارمندای همون اداره تخلف مدیرشونو ببینن

در صورتی که کار کارمندو 75 میلیون نفر می بینن و...

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان نظر بقیه ی دوستانو خوندم چقدر مختصر بود و...:eek:

تخلف یه مدیر زیاد تو چشم نمیاد

کارمندا باید دقت کنن کارشونو درست انجام بدن!

شاید فقط کارمندای همون اداره تخلف مدیرشونو ببینن

در صورتی که کار کارمندو 75 میلیون نفر می بینن و...
بر خلاف نظر شما من معتقدم که اگه مدیر موفق نباشه و خوب مدیریت نکنه نتیجش ور همه می بینن. خیلی از مشکلاتی که ما داریم نتیجه سوء مدیریته.

hamid15

عضو جدید
کاربر ممتاز

به نظر من اخلاق کاری بسته به شغل انسان و ایده ئولوژی انسان فرق میکنه
مثلا فرض کنید شما یک بازجوی اداره اطالاعات باشید خوب این اخلاق خاصی می طلبه
و یا فرض کنید یک روحانی باشید اخلاق خاص خودشو میخواد
و یا فرض کنید یه قاچاقچی بین المللی اسحه باشید خوب این هم یه جور اخلاق کاری میخواد
و یا اینکه کارمند یه اداره باشید مسلما اخلاق دیگری نیاز داره

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بر خلاف نظر شما من معتقدم که اگه مدیر موفق نباشه و خوب مدیریت نکنه نتیجش ور همه می بینن. خیلی از مشکلاتی که ما داریم نتیجه سوء مدیریته.

صد البته که درست می گید مدیر خوب هست که می تونه بشر بد رو هم آدم کنه!

اما

من گفتم اگر مدیرمون هم بد بود خودمون آدم باشیم و مدیر خوب را بذاریم بشر بد

البته آدم خوب هم باید توسط مدیر مسول خوب و... تشویق بشه تا رقبت خوب بودن را از دست نده

اما اگر خودمون هم خوب باشیم جای دوری نمیره!

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عدم وجود اخلاق کاری به عوامل مختلفی بستگی دره .من فکر میکنم لیست زیر تعدادی از این عوامل باشه
1- مدیریت نادرست و ضعیف مقام بالاتر یا عدم اخلاق کاری مراجع بالاتر
2-عدم انطباق پیشرفت شغلی با میزان تلاش و لیاقت افراد. که این خود موجب سرخوردگی و یاس کارمند میشود.عدم شایسته سالاری
3- نا مساوی و ناهماهنگ بودن حقوق مزایا و امکانات افراد کارمند در مراتب یکسان.
4- عدم تامین مالی فرد در حد معقول با وجود تلاش زیاد. کاهش ارزش کار که یاس و ناامیدی را به دنبال دارد

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
(وقتی من یک کاری را دیر تمام می‌کنم، من کندهستم.)
(وقتی رئیسم کار را طول دهد، او دقیق و کامل است.)
---------------------------------------------
(وقتی من کاری را انجام ندهم، من تنبل هستم.)
(
وقتی رئیسم کاری را انجام ندهد، او مشغول است.)
----------------------------------------------
(
وقتی کاری را بدون اینکه از من خواسته شود انجام دهم، من قصد دارم خودم را زرنگ جلوه دهم.)
(
وقتی رئیسم این کار را کند، او ابتکار عمل به خرج داده است.)
--------------------------------------------
(
وقتی من سعی در جلب رضایت رئیسم داشته باشم، من چاپلوسم.)
(
وقتی رئیسم، رئیسش را راضی نگاه دارد، او همکاری می‌کند.)
---------------------------------------------------
(
وقتی من اشتباهی کنم، من نادان هستم.)
(
وقتی رئیسم اشتباه کند، او مانند دیگران یک انسان است.)
-------------------------------------------------
(
وقتی من در محل کارم نباشم، من درگشت‌زدن هستم.)
(
وقتی رئیسم در دفترش نباشد، او مشغول انجام امور سازمان است.)
-------------------------------------------------
(
وقتی یک روز مرخصی استعلاجی داشته باشم، من همیشه مریض هستم.)
(
وقتی رئیسم در مرخصی استعلاجی باشد، او حتماً خیلی بیمار است.)
-----------------------------------------------
(
وقتی من مرخصی بخواهم، باید یک جلسه دلیل و توجیه بیاورم.)
(
وقتی رئیسم به مرخصی برود، باید می‌رفت چون خیلی کار کرده است.)
----------------------------------------------
(
وقتی من کار خوبی انجام می‌دهم، رئیسم هرگز به خاطر نمی‌آورد.)
(
وقتی من کار اشتباهی انجام دهم، رئیسم هرگز فراموش نمی‌کند.)

asal_mohsenian

عضو جدید
منم با نظر اقای پژمان و اقای انتظار 89 و اقای mandoo7 موlفقم . ولی در کنارش میگم اخلاق کاری بسته به ذات و درون ادما داره شاید این حرف منو قبول نداشته باشین ولی معتقدم به اینکه چقدر یه ادم خداترس باشه و خدارو ناظر به همه کاراش ببینه انوقت از نظر کاری هم اخلاق و هم وجدان پیدا میکنه.
اگه وجدان کاری باشه اخلاق کاری هم هست البته در کنارش به قول برخی دوستان تشویق هم موثره خیلی هم موثره برای بهتر کارکردن و خسته و ناامید نشدن
با تشکر از دعوتتون:gol:

آخرین ویرایش:

Mute

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظر من اخلاق کاری واقعا مهمه و باید توو جامعه مون جا بیفته.

بخصوص بین مدیر ها و روسا که کار های اصلی هر اجتماع کوچیکیو بر عهده دارن.

اگه از مقامات بالاتر شروع بشه و فرهنگ سازی بشه،کم کم بقیه مردم هم یادمیگیرن و الگو برداری میکنن.

مسئله خیلی جدی و مهمیه و نباید سرسری گرفتش.

چون اگه همین بی نظمی های به نظر کوچیک توو مملکت از بین بره،مشکلات بزرگتر رو راحتتر میشه حل کرد.

RZGH

عضو جدید
کاربر ممتاز
.............وهرنکته مکانی دارد
به نظرمن هرکاری هر جوی هر محیطی یه چیزی رو می طلبه هرکاری که دارید هر جایی که هستید نزارید نکات منفی کارتون روتون تاثیر بزاره خودتون باشید وبه قوانین محیط کاریتون احترام بزاریید
احترام گذاشتن به قوانین محیط کار=اخلاق کاری داشتن

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز

به فرهنگ کل جامعه و بخصوص ایدئولوژی (دینداری یا بی دینی) مربوطه. دنیا رو میخوای آباد کنی یا بهشت رو برای خودت به ارمغان بیاری؟ برای اولی باید مثل ژاپنی یا کره ای کار کنی برای دومی فقط باید نماز بخونی و خدا رو راضی نگه داری نه کارفرما.

به منطقه جغرافیایی ما نگاه کنید ، مردم همه کشورهای همسایه ما همین ویژگی ما رو دارند. به اروپا نگاه کنید همه تقریبا یک ویژگی رو دارند . به شرق آسیا نگاه کنید به آمریکای جنوبی نگاه کنید به آفریقا نگاه کنید.

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عدم وجود اخلاق کاری به عوامل مختلفی بستگی دره .من فکر میکنم لیست زیر تعدادی از این عوامل باشه
1- مدیریت نادرست و ضعیف مقام بالاتر یا عدم اخلاق کاری مراجع بالاتر
2-عدم انطباق پیشرفت شغلی با میزان تلاش و لیاقت افراد. که این خود موجب سرخوردگی و یاس کارمند میشود.عدم شایسته سالاری
3- نا مساوی و ناهماهنگ بودن حقوق مزایا و امکانات افراد کارمند در مراتب یکسان.
4- عدم تامین مالی فرد در حد معقول با وجود تلاش زیاد. کاهش ارزش کار که یاس و ناامیدی را به دنبال دارد

دقیقا خلاصه و مفید و مختصر و کامل

+
5- نداشتن وجدان و شرف در خود شخص

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
,وای .. الان من هر چی میدونم بگم!!؟؟! راستش برادرم دکترای شیمی هست و تو پالایشگاه حدود 30 نفر زیر دست داره... که 11 تا شون تکنیسن های چینی هستن..! و بقیه ایرانی!!!نمیدونم چرا اما چینیها تا نیم یا یک ساعت بعد از ساعت کاری هنوز مشغول کار هستند ... اما ایرانی ها رو دو ساعت قبل از اتمام کار دیگه نمیبینی !!!
شاید منم اگه رفتم سر کار اینطوری بشم!!! ممکنه به خاطر این باشه که کارگر ها و حتی مهندسا .. تشویق نمیشن یا به نیاز های اونا پاسخ داده نمیشه.
چون صاحبان کار ازاد .. یا شرکت خصوصی.. تعهد به کار بالایی دارن.. چرا ؟ چون از کسی انتظار ندارن و خودشون رئیس خودشون هستن... به چشم خودم دیدم که بی اهمیتی مسئولین باعث مرگ چند ین نفر شده... خوب منم با این همه علاقه به کار کردن وقتی ببینم که مسئول اهمیت نمیده منم اهمیت نمیدم دیگه

مهندکس

عضو جدید
من تو دو هفته ی اخیر چن جا رفتم (از اداره بگیر تا بیمارستان)هیچ جا اثری از اخلاق ندیدم !! طوری برخورد میکنن که انگار ارث باباشونو خوردی..

واقعا واسه همشون متاسفم...

قدیما آدم بدا جزو استثناها بودن اما حالا تو همه کشور بگردی نهایتش بتونی تعداد انگشت شماری آدم خوب و بااخلاق پیدا کنی!!!!!!

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
اخلاق کاری به همونایی که گفتی ربط داره ولی تو کشور ما متاسفانه نمیشه به طور منطقی به بررسی موضوعات پرداخت
چون تو کشور ما همه جی به هم ربط داده میشه
وخیلی موضوعات که نمیشه بیان کرد
1مشکل بزرگ زمانی پیش میاد که هیچکس جای خودش نیست!!
مثلا فوق دیپلم ادبیات کارای عمرانو میکنه!!!:surprised:
ویا لیسانس مدیریت کار مهندس مکانیک!!!!!:surprised:
یا فوق لیسانس ریاضی دکتری مکانیک میخونه:eek:
من با چشم خودم دیدم
به نظرت با این وضعیت وجدان کاری اصلا معنی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
من یک موردو مثال زدم تا شاید یکم منظورم شفافتر بشه
بعقیشو خودتون بهتر میدونین

تو ژاپن بخاطر کشورشون 1ساعت بیشتر بی مزد کار میکنن
و 1مطلب دیگه اینکه مشکل از خودمونم هست
ما باید خودمونم اصلاح کنیم

saba jo00on

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بنده كاملا با اين نظر شما مخالفم، چون اگر اعتقاد داريد كه اخلاق كاري از فرهنگ بلند ميشه اين حرف كاملا متضاد اون هست!

فرهنگ يه كار دقيقا منطبق با سيستمي هست كه يه نفر توي اون كار مي كنه، پس الزامات، اجبارات و هر چيز ديگه اي كه فكر ميكنيد رو در بر ميگيره
اگه توي يه سيستم رئيس دزد باشه، كارمند هم با توجه به اون سيستم دزد ميشه (البته استثنائات هم هست) و اگه توي يه سيستم رئيس آدم باشه كارمند هم سعي ميكنه آدم باشه (البته باز هم استثنائات هست)
سرجمع اينو مي خوام بگم كه فرهنگ يا اخلاق كاري رو سيستم هست كه رغم ميزنه نه شخصيت آدما

سلام
اخلاق کاری به نوع فرهنگ و تربیت آدم ها و شخصیت خودشون بر می گرده کسی که رئیس یه جا میشه ؛ قبل از رئیس بودن یه آدم معمولیه و مطمئنا در بدو ورود رئیس نمیشه و مدتی در سیستم هست تا به ریاست برسه
پس اینکه چگونه مسیر رئیس شدن را طی کنه و چه مسیری را انتخاب کنه به نحوه تربیت و فرهنگ آن فرد وابستگی داره
وقتی یه کارمند دون پایه باشه و از هر سوراخی واسه دزدی استفاده کنه مطمئنا وقتی ریاست را به عهده گرفت محاله درست شه

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز...ممنون که این بحث رو مطرح کردین
من یکی که به نوبه خودم دلم خیلی پره از بی اخلاقی بعضی افراد که باید حتما زور بالاسرشون باشه تا بااخلاق شن..فقط آرزو میکنم خدا جوابشونو بده.

jhangard

کاربر بیش فعال
اخلاق کاری متاسفانه در 90 درصد شاغلان در ایران عملاً زیر خط فقره و مهم ترین عواملش هم عدم تربیت اجتماعی صحیح و فقر فرهنگی و فقر اقتصادیه که ما ایرانی ها و جهان سومی های علی الخصوص مذهبی داریم.

پ.ن: البته نقش دولت و حکومت هم بسیار مهمه اما متاسفانه به دلیل عدم وجود آزادی بیان و انتقاد نمیشه اون رو اینجا یا هر جایی مطرح کرد چون کوچکترین انتقادی از دولت یا حکومت، بحث سیاسی تلقی میشه و مدیر این فروم هم باید اون سانسور بکنه، حالا بماند که اصلا مصادیق بحث سیاسی چیه و تعریف سیاست اصلا چی هست و اصولا چرا باید بحث سیاسی اینقدر بار منفی داشته باشه که با سانسور مواجه بشه....

reil way

عضو جدید
به نظر من باید 1سری دوره های آموزشی برگزار بشه تا همه اگه شده به طور تقریبی یاد بگیرن که چه رفتاری درست تره.

:smile:مرسی بابت تاپیک خوبت موضوعش جالب بود.;)

بابك خسروي

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اخلاق کاری به نوع فرهنگ و تربیت آدم ها و شخصیت خودشون بر می گرده کسی که رئیس یه جا میشه ؛ قبل از رئیس بودن یه آدم معمولیه و مطمئنا در بدو ورود رئیس نمیشه و مدتی در سیستم هست تا به ریاست برسه
پس اینکه چگونه مسیر رئیس شدن را طی کنه و چه مسیری را انتخاب کنه به نحوه تربیت و فرهنگ آن فرد وابستگی داره
وقتی یه کارمند دون پایه باشه و از هر سوراخی واسه دزدی استفاده کنه مطمئنا وقتی ریاست را به عهده گرفت محاله درست شه
شما دقيقا حرفي كه بنده در مورد فرهنگ سازماني زدم رو تاييد كرديد با اين تفاوت كه فرهنگ سازماني رو يه امر شخصي معرفي كرديد
يه نفر كه از كارمندي شروع مي كنه و به رياست مي رسه هم با سيستم بزرگ شده، اگه سيستم كار كردن رو يادش داده باشه مطمئنا زمان رياستش هم كار مي كنه نه دزدي و برعكس
بنده وقتي نظرات رو مي خوندم متاسفانه ديدم كه بعضي از دوستان اخلاق كاري رو كه اسمشم روش هست (كاري يا سازماني) با اخلاق ذاتي اشتباه گرفتن ولي اين دو تا دو مقوله كاملا متفاوت هستن يعني لازم نيست آدم خوبي باشي تا كارمند يا رئيس خوبي باشي فقط كافي متناسب با يه سيستم درست كار كني.
مطمئنا دوستاني كه ژاپن و كره رو مثال مي زنن قبول ندارن كه تمام آدماشون فرشته اند و اخلاقشون تو زندگي عاليه ولي وقتي ميان سر كار يا توجه به فرهنگ سازماني كه ياد گرفتن عين آدم كار مي كنن

coherent

عضو جدید
درود بر همه من قکر میکنم اگر ضوابط درستی بر محیط کار بین کارفرما و کارگر و حتی مشتری برقرار باشه و از رفتارهای سلیقه ای و گاها"احساسی پرهیز بشه میشه روحیه مسئولیت پزیری رو توی اون محیط گسترش داد .یه موقع من خودم یه کارگری داشتم که بعد ا ز وقت مقرر برای ناهار که یک ساعت بود و همه پامیشدند برند سر کار یه مرطبه یادش می افتاد نماز بخونه باور نمیکنید همین موضوع چه بی نظمی تو ی کار ایجاد کرده بود البته منظورم نماز خوندنش نیست ها منظور استفاده ابزاری اون فرد از این امر بود.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا