یه سوال دارم در مورد پیامبر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

icy

عضو جدید
خب نمیدونم من عقاید خودمودارم و نسبت به عقاید خودم به هر چیزی فکرمیکنم و برای هرچیزی سوال طرح میکنم عادت به ترس ندارم که بخاطره سوالم چی در انتظارمه ......مهم سوالمه

سوال من اینه مگه پیامبر نمیدونست که بعد شهادتش ابوبکر و عمر ادعای خلافت میکنن؟مگه نمیدونست که رودست حضرت علی پا میشن؟پس چرا با اینحال با عایشه که دختر ابوبکر بود ازدواجکرد؟؟؟چون دلیل سیاسی داشت؟؟؟فکرنکنم زمان ازدواجش دلیل سیاسی داشت یا تا اونجا که من شنیدم دختر عمرم زنش بود ...........ممنون میشم کسی واسم توضیح بده

Saeed_askari

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

شهادت؟
پیامبر فوت شد

میدونستین عایشه دختر ابوبکر زن پیامبر بوده؟ (ام المومنین)
میدونستین حفصه دختر عمر زن پیامبر بوده؟ (ام المومنین)
میدونستین 2 تا از دخترهای پیامبر زن عثمان بودن؟
میدونستین بعد از وفات فاطمه علی با یه بیوه زن (زن ابوبکر) ازدواج میکنه؟
میدونستین علی 3 تا بچه دیگه به اسمهای (ابوبکر-عمر-عثمان) داشتن که حتا 2 تاشون تو کربلا شهید میشن؟
میدونستین این 3 نفر جز اولین کسایی بودن که مسلمون شدن؟
میدونستین اسلام با ثروت خدیجه و عثمان بالا رفت؟
میدونستین اسلام با قدرت عمر بالا رفت؟

و خیلی میدونستین های دیگه...

-------------
حسین با 72 نفر جلو هزاران نفر ایستاد و شهید شد؟
چرا علی با اون قدرتش این کار رو نکرد؟
یا اصلآ خلافت مال اون نبود؟

آخرین ویرایش:

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

شهادت؟
پیامبر فوت شد

میدونستین علی 3 تا بچه دیگه به اسمهای (ابوبکر-عمر-عثمان) داشتن که حتا 2 تاشون تو کربلا شهید میشن؟

-------------

شرمنده همین اول نمیخوام اسپم کنم.
هیچی نمیگم فقط میگم متاسفم برات.

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خب نمیدونم من عقاید خودمودارم و نسبت به عقاید خودم به هر چیزی فکرمیکنم و برای هرچیزی سوال طرح میکنم عادت به ترس ندارم که بخاطره سوالم چی در انتظارمه ......مهم سوالمه

سوال من اینه مگه پیامبر نمیدونست که بعد شهادتش ابوبکر و عمر ادعای خلافت میکنن؟مگه نمیدونست که رودست حضرت علی پا میشن؟پس چرا با اینحال با عایشه که دختر ابوبکر بود ازدواجکرد؟؟؟چون دلیل سیاسی داشت؟؟؟فکرنکنم زمان ازدواجش دلیل سیاسی داشت یا تا اونجا که من شنیدم دختر عمرم زنش بود ...........ممنون میشم کسی واسم توضیح بده
من این سوالو پرسیدم. براش جواب گرفتم. حتما جوابی که منو قانع کرد برات میزارم شاید شما هم قانع بشی.:gol:

پیامبر شهید نشد دوستم
پیامبر کسی جزء انسانی مانند دیگران نبود
خودش گفت من هم انسانیم مانند شما تنها با این تفاوت که بر من وحی نازل میشود
پس نمیدونست
پیامبر برای ازدواج با عایشه اگرم دلیل سیاسی داشت این عین دروغه که بگیم زندگیش با او مانند زندگی با یک همسری بود که به دلیل سیاست با او زندگی میکنه
پیامبر عایشه رو واقعا دوست داشت

سعید خیلی تند میری
بهتر نیست نظراتتو ارومتر بگی؟

میبخشین مؤمنین دیگه چند تا ام دارن؟!!! همون فقط عایشه بود;)

زرناز پاسخت قابل پیش بینیه که اینه که اره پیامبر میدونست و اصلا لازم بود که اینجوری بشه و برای اسلام و الخ
یعنی امیدوارم اینجوری نباشه
چون این توهین به پیامبره که او رو ورای انسان بدونیم(به نظر من)

راستی اینها پرسشهای هراس انگیزی نیست
سعی کن از پرسش هایی که هنوزم ازشون میترسی نترسی آیسی جونم;)

آخرین ویرایش:

Saeed_askari

عضو جدید
کاربر ممتاز
سعید خیلی تند میری

نفهمیدم؟
چی؟
مگه چه جور گفتم؟

آیه ای از قرآن هست که میگه تمام زنان پیامبر مادر مومنان هستن

نفهمیدم؟
چی؟
مگه چه جور گفتم؟
منظورم از این که تند میری اینه که زمینه ای مهیا نمی کنی و یهو نتیجه ای میگیری که خوشایند بچه ها نیست
شاید با کمی ارامش و ایجاد فضایی که میخوای سؤالی که در اخر حرفات بیان میکنی کمی ذهن دیگران رو هم مشغول کنه
نه اینکه تنها مخالفت ها رو برانگیزه

آیه ای از قرآن هست که میگه تمام زنان پیامبر مادر مومنان هستن
ممنون میشم آیه رو برام بیاری دقیق دوستم
بهت اطمینان میدم همچین آیه ای وجود خارجی نداره;)

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیامبر شهید نشد دوستم
خط زیر از تقویمی است که آستان قدس رضوی چاپ کرده . اگه خواستین تمام صفحه رو براتون اسکن کنم .
نام : حضرت محمد مصطفی(ص)
کنیه : ابوالقاسم
نام پدر : عبدالله
نام مادر : آمنه
تاریخ تولد : 17 ربع الاول عام الفیل
محل تول : مکه
دوران رهبری : 23 سال
مدت عمر : 63 سال
تاریخ شهادت : 28 صفر 11 ه
نام قاتل : زن یهودی با زهر
محل دفن : مدینه

وقتی قسمت شهادت رو دیدم چشمام 4 تا شد. آخه هیچ جا نشنیدم که ایشون شهید بشن . آستان قدس هم جایی نیست که از این شوخیا انجام بده چون زیر سوال میره
حالا نتیجه گیریش با خودتون

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
خط زیر از تقویمی است که آستان قدس رضوی چاپ کرده . اگه خواستین تمام صفحه رو براتون اسکن کنم .
نام : حضرت محمد مصطفی(ص)
کنیه : ابوالقاسم
نام پدر : عبدالله
نام مادر : آمنه
تاریخ تولد : 17 ربع الاول عام الفیل
محل تول : مکه
دوران رهبری : 23 سال
مدت عمر : 63 سال
تاریخ شهادت : 28 صفر 11 ه
نام قاتل : زن یهودی با زهر
محل دفن : مدینه

وقتی قسمت شهادت رو دیدم چشمام 4 تا شد. آخه هیچ جا نشنیدم که ایشون شهید بشن . آستان قدس هم جایی نیست که از این شوخیا انجام بده چون زیر سوال میره

این دوستمون هم راست میگن. من خودم قبلا بار ها و بارها شنیدم که حضرت محمد شهید شدند. حتی یکی از دبیرانمون می گفتند. می گفتند با یک سم شهید شدند که این سم اثرش را چند سال بعد گذاشت. نمی دونم دقیقا چند سال بعد

reza556182

عضو جدید
ملاك برتري، تقوا نه نام و نشان

ملاك برتري، تقوا نه نام و نشان

سلام

شهادت؟
پیامبر فوت شد

-------------
با سلام
مي دونستين قاتل امام مجتبي (ع) همسرش بوده؟
مي دونستين قاتل امام جواد (ع) همسرش بوده؟
مي دونستين پسر حضرت نوح (ع) جزء غرق شدگان طوفان بود؟
مي دونستين همسر لوط نبي (ع) جزء عذاب شدگان الهي بود؟
مي دونستين امام رضا (ع) ولايتعهدي كسي رو قبول كرد كه بعدا قاتلش شد؟
مي دونستين اولين شهيد كربلا حضرت حر، اولين كسي بود كه جلوي كاروان حسيني رو گرفت تا واقعه كربلا ايجاد بشه؟
مي دونستين زهيرِ شهيد، قهرمان كربلا، تا نزديكي كربلا از دشمنان امام حسين (ع) و عثماني مذهب بود؟
و خيلي مي دونستين هاي ديگه ...
بنابراين نه نسب (فاميلي) و نه سبب (قرابت) و نه هيچ چيزي غير از ملاك خداي مهربان كه همان تقوا و نزديكي به اوست؛ اهميت ندارد. و مهم، خوب بودن خود فرد است نه حواشي او.

icy

عضو جدید
پیامبر شهید نشد دوستم
پیامبر کسی جزء انسانی مانند دیگران نبود
خودش گفت من هم انسانیم مانند شما تنها با این تفاوت که بر من وحی نازل میشود
پس نمیدونست
پیامبر برای ازدواج با عایشه اگرم دلیل سیاسی داشت این عین دروغه که بگیم زندگیش با او مانند زندگی با یک همسری بود که به دلیل سیاست با او زندگی میکنه
پیامبر عایشه رو واقعا دوست داشت

سعید خیلی تند میری

زرناز پاسخت قابل پیش بینیه که اینه که اره پیامبر میدونست و اصلا لازم بود که اینجوری بشه و برای اسلام و الخ
یعنی امیدوارم اینجوری نباشه
چون این توهین به پیامبره که او رو ورای انسان بدونیم(به نظر من)

راستی اینها پرسشهای هراس انگیزی نیست
سعی کن از پرسش هایی که هنوزم ازشون میترسی نترسی آیسی جونم;)

من گفتم میترسم؟؟؟؟منتو زندگیم از هیچچیزو هیچکس کمترین ترسی نداشتم چون از مردن تا حالا حتی یکبار هم نترسیدم حتی اگه آخرم جهنم باشه بذار دانسته برم جهنم نه در حکم یک ابله وارد بهشت بشم

در مورد شهادت پیامبر بله پیامبر بدست یک زن یهودی تا اونجا که من میدونم شهید شد البته یه دوگانگی هست و من برات با دلیل میتونم ثابت کنم که شهید شده که بحث من این نیست

سوال من اینه یعنی یک دوست داشتن برای کسی مثل پیامبر باعث این میشه همچین کاری کنه؟؟؟بیاد دختره کسی رو بگیره که جلوی امیر المومنین قد علم کنه و ادعای خلافت کنه؟؟؟بیاد اسلام بسپره به آینده ی کور؟؟؟؟این بهترین دست اویز برای ابوبکره برای اینکه بتونه ادعای خلافت کنه قرابت با پیامبر چی از این بزرگتر..........در ضمن ربطی به این نداره اینکه کسی بیاد ادعای خلافت کنه چیزه کمی نیست که بگیم پیامبر ازش خبر نداره چون اونموقع پیامبر نبود خدا همیچین چیزی در آینده رو حتما براش روشن میکنه

با سلام
مي دونستين قاتل امام مجتبي (ع) همسرش بوده؟
مي دونستين قاتل امام جواد (ع) همسرش بوده؟
مي دونستين پسر حضرت نوح (ع) جزء غرق شدگان طوفان بود؟
مي دونستين همسر لوط نبي (ع) جزء عذاب شدگان الهي بود؟
مي دونستين امام رضا (ع) ولايتعهدي كسي رو قبول كرد كه بعدا قاتلش شد؟
مي دونستين اولين شهيد كربلا حضرت حر، اولين كسي بود كه جلوي كاروان حسيني رو گرفت تا واقعه كربلا ايجاد بشه؟
مي دونستين زهيرِ شهيد، قهرمان كربلا، تا نزديكي كربلا از دشمنان امام حسين (ع) و عثماني مذهب بود؟
و خيلي مي دونستين هاي ديگه ...
بنابراين نه نسب (فاميلي) و نه سبب (قرابت) و نه هيچ چيزي غير از ملاك خداي مهربان كه همان تقوا و نزديكي به اوست؛ اهميت ندارد. و مهم، خوب بودن خود فرد است نه حواشي او.

آقا شما روهم برق سه فاز جومیگیره من نمیگم ادم خوبیه یا نه من نمیگم چقدر مسلمونه (که دیدیم جلوی امیرالمونین چجوری قد علمکرد این خانم خوب)در مورد بقیه ی =یامبر ها هم خیلی میتونم باهات بحث کنم........سوال من اینه که این موضوع با هر موضوع دیگه ای فرق میکنه ما داریم از دوگانگی تو اسلام حرف میزنیمکه واسه یه رهبر همیشه بزرگترین ترس......حالا رهبری که اینهمه دانایی داره اشرف مخلوقات و من مطمئنم که میدونست آینده همچین چیزی میخواد بشه بیاد گرفتار یه دلدادگی بشه

Saeed_askari

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم از این که تند میری اینه که زمینه ای مهیا نمی کنی و یهو نتیجه ای میگیری که خوشایند بچه ها نیست
شاید با کمی ارامش و ایجاد فضایی که میخوای سؤالی که در اخر حرفات بیان میکنی کمی ذهن دیگران رو هم مشغول کنه
نه اینکه تنها مخالفت ها رو برانگیزه

ممنون میشم آیه رو برام بیاری دقیق دوستم
بهت اطمینان میدم همچین آیه ای وجود خارجی نداره;)

بنده نظر خودمو گفتم
نتیجه گیری بنده همین بود که گفتم

سوره الاحزاب
آیه 6

النَّبِيُّ أَوْلَى بِالْمُؤْمِنِينَ مِنْ أَنفُسِهِمْ وَأَزْوَاجُهُ أُمَّهَاتُهُمْ وَأُوْلُو الْأَرْحَامِ بَعْضُهُمْ أَوْلَى بِبَعْضٍ فِي كِتَابِ اللَّهِ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ وَالْمُهَاجِرِينَ إِلَّا أَن تَفْعَلُوا إِلَى أَوْلِيَائِكُم مَّعْرُوفًا كَانَ ذَلِكَ فِي الْكِتَابِ مَسْطُورًا ﴿6﴾

پيامبر به مؤمنان از خودشان سزاوارتر [و نزديكتر] است و همسرانش مادران ايشانند و خويشاوندان [طبق] كتاب خدا بعضى [نسبت] به بعضى اولويت دارند [و] بر مؤمنان و مهاجران [مقدمند] مگر آنكه بخواهيد به دوستان [مؤمن] خود [وصيت‏يا] احسانى كنيد و اين در كتاب [خدا] نگاشته شده است
(6)
http://www.parsquran.com/data/show.php?user=far&lang=far&ayat=1&sura=33

در مورد حرفهای آقای رضا هم میتونم بگم که نصفش وجود تاریخی نداره
و همش بر اساس کتب دست نوشته امروزی ست
و موردهایی که من گفتم خیلی بیشتر و مهمتر از اونه

سوال پایینی هم جواب ندادین که؟
با توجه به اینکه علی قدرت زیادی داشت چرا ظلم (ظلمی که شما میگین) رو نگرفت؟
ولی مثلآ پسرش با اینکه میدونست شهید میشه جلو ظلم ایستاد؟
پیامبر در زمان آشکار کردن اسلام چه ظلم هایی که به تنهایی نکشید؟
چه بلاها که سرش نیاوردن؟

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
آن روز که عذرخواهی سودی ندارد(روم/آیات 55 الی 60)

آن روز که عذرخواهی سودی ندارد(روم/آیات 55 الی 60)

روزی که قیامت بر پا شود، گنهکاران یاد می کنند که جز ساعتی در عالم برزخ درنگ نکرده اند! این چنین آن ها از درک حقایق محروم می شدند.
روش آنان در دنیا نیز همی طور بود که حق را باطل و آیات دارای دلالت را بی دلالت وانمود می کردند. کسانی که علم و ایمان به آن ها داده شده است، به انان می گویند:" شما به فرمان خداوند تا روز قیامت در عالم برزخ درنگ کردید و اکنو روز رستاخیز است؛ ولی شما نمی دانستید" آن روز عذرخواهی ظالمان سودی ندارد و توبه آنان پذیرفته نمی شود.

قفل شد.

phalagh

مدیر بازنشسته
دوستان عزيز!
مسلما بحث‌هايي که چه درست يا نادرست در جامعه جاري نيست و حساسيت زاست و نيز احتمال بالا بردن اختلاف آرا بين اعضا را مقدمه‌گر است...بايد با درايت و احتياط بيش‌تري پيش برود...
غالبا طرح چنين مباحثي که اختلاف بر انگيز است، به درگيري بين اعضا انجاميده و نظم تالار را به هم ريخته و باعث کدورت بين اعضا مي‌شود...
همين سبب شد تا اين تاپيک چند روز مسدود شده، با درخواست به رعايت شروطي از دوباره باز شود. شرط لازمش نيز پرهيز از مباحث جنجالي در حد امکان(بخصوص احترام به ساحت مقدس پيامبر اسلام(ص) که هم مطابق با اعتقاد ماست و هم رعايتش جزو موارد مصونيت سايت است) و رعايت احترام کامل به خود و هم‌چنين ديگر مذاهب است...
با سپاس

دوستم همه اینو میدونن
اکثرا هم بچگیمون شنیدیم
این دروغ محضه
و لا غیر!!!

icy

عضو جدید
خب من به خواستم رسیدیم همه ی چیزی که میخواستم این بود نشون بدم من کاره اشتباهی نکردم من توهینی نکردم من خودم به همه ی آل طه عاشقم اما خب تاپیک من بسته شد تمامه اصرار برای این بود که نشون بدم 1=گناهی ندارم 2=یه شیعه هیچ وقت کاری روکه میدونه اشتباهه نمیپذیره مخصوصا در مورد دینش3=یه ایرانی حرفشو بدون ترس از کسی به زبون میاره

و در مورد سوالم اینجا نمیتونه کسی جواب بده و اینکه من اینجا سوالم رو بپرسم چیزی عایدم نمیشه تازه باید خیلی شبهه و باور غلط رونیز خودم جواب بدم

از دوست عزیزم از فلق عزیز خواهش میکنم تاپیک روببنده من هر وقت تونستم جوبی برای سوال بگیرم میام تو تالار مینویسم

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام به دوستان
با اینکه دوست ندارم در این باره بنوسیم ولی در مورد ارتحال پیامبر باید گفت که:
به تعبیری یه زن یهودی یکی از زنان پیامبر،که خانوداهشو در یکی از جنگ ها از دست میده
وقتی که یک بار غذا براش درست می کنه در اون مقداری سم میریزه که پیامبر وقتی اولین لقمه رو تو دهن میزاره زود به سمی بودن غذا پی میبره و اون تف می کنه و جلوی اونایی که باهاش در حال خوردن غذا بودن رو می گیره اما این سم اثر خودش رو باقی میزاره و پیامبر رو تا آخر عمر رنج می ده ولی دلیل اصلی رحلت پیامبر نبوده و مرگ طبیعی داشته.
در مورد حسین با 72 نفر جلو هزاران نفر ایستاد و شهید شد؟

من منظورتون رو نفهمیدم چون شرایط امام علی رو با امام حسین مقایسه می کنی که این کاملا اشتباهست.
نقش ابوبکر و عمر و در پیشرفت اسلام هیچ محقق و جویای حقیقتی نمیتونه نادیده بگیره.
در آخر هم به نظرم اگه چنین سوالاتی باشه خیلی بهتره چون اکثرا جواب دارن.;)

اد دختره کسی رو بگیره که جلوی امیر المومنین قد علم کنه و ادعای خلافت کنه؟؟؟بیاد
چیزه کمی نیست که بگیم پیامبر ازش خبر نداره چون اونموقع پیامبر نبود خدا همیچین چیزی در آینده رو حتما براش روشن میکنه

دوست من
مسأله ای رو با خودت حل کن
نمیگم من درست میگما
میگم خوب بهش فکر کن

اگر خدا میخواست جلوی مشکلات آینده رو بگیره،
اگر میخواست تو زندگی بشر مستقیما دست ببره و به پیامبرش همه چیز رو بگه و راه مقابله هم بگه
دیگه پیامبری از خودمود بر ما نمی فرستاد که

آیا مخالفی که پیامبر گفت من هم انسانی هستم مانند شما
با این تفاوت که تنها بر من وحی میشود؟
تو مقام پیامبر را به گونه ای بالا بردی که به نظر من درست نیست;)

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال من اینه مگه پیامبر نمیدونست که بعد شهادتش ابوبکر و عمر ادعای خلافت میکنن؟مگه نمیدونست که رودست حضرت علی پا میشن؟پس چرا با اینحال با عایشه که دختر ابوبکر بود ازدواجکرد؟؟؟چون دلیل سیاسی داشت؟؟؟فکرنکنم زمان ازدواجش دلیل سیاسی داشت یا تا اونجا که من شنیدم دختر عمرم زنش بود ...........ممنون میشم کسی واسم توضیح بده[/quote]
نمیدونم تا به حال علم منایا وبلایا به گوشت خورده یا نه؟ اما اگر کسی این علم رو بلد باشه می تونه با دیدن هر کس آینده شخص رو بخونه! که حضرت علی از چنین علمی برخوردار بود و به دو تن از یارانش اون رو یاد داد.اما اگر کسی آینده رو بدونه و درصد تغییر اون بربیاد دیگه اون آینده نمی شه-بد نیست یه نگاهی هم به کتاب کیمیاگر بندازی-.در مورد پیامبر هم باید گفت
بدون شک از این علم برخوردار بوده چون پیامبر اونو به ....(آبراکلا خوب فهمیدی:D).
اما به نظرم خلافت ابوبکر و عمر رو بعضی ها بد تصویر سازی کردن چون امام علی خودش یکی از مشاوران اونها در امور حکومت داری بوده و حضرت علی آنچنان هم که می گن مخالف اونا نبوده و اختلافات چندانی هم نداشتن.دلایل جانشینی ابوبکر بعد از رحلت پیامبر به جز بزرگی سن، نزدیکی به پیامبر ،بیعت با اوس و خزرج(انصار) و مهاجرین در محل سقفه و .. می توان به این اشاره کرد که حضرت علی در اکثر جنگ های اسلام حضور جدی داشت و خیلی از پهلوانان عرب رو کشته بود و کینه اون به دل خیلی از اعراب تازه مسلمان(یا بعضا مسلمان) نشسته بود و امکان اینکه باعث اختلاف و تحریک اعراب بشه-اعراب رو هم که خودت می شناسی حالا تو اون زمون رو تصور کن-و احتمال شهادتش خیلی زیاد بود باید باید دست کم نگیری.
اگه هنوز ملتفط نشدی بگو شاید بیشتر برات گفتم

حضرت علی در اکثر جنگ های اسلام حضور جدی داشت و خیلی از پهلوانان عرب رو کشته بود و کینه اون به دل خیلی از اعراب تازه مسلمان(یا بعضا مسلمان) نشسته بود و امکان اینکه باعث اختلاف و تحریک اعراب بشه-اعراب رو هم که خودت می شناسی حالا تو اون زمون رو تصور کن-و احتمال شهادتش خیلی زیاد بود باید باید دست کم نگیری
دوستم من ممنونم بخاطر اطلاعات جالبت
از این نظر نگاه نکرده بودم خداییش;)

mehrzadmo

عضو جدید
متاسفانه امروزه بدعت هايي دين رو فرا گرفته كه از شنيدنش مسلمانان را شرم و غير مسلمانان را خنده در بر مي گيرد . و جاي بسي تاسف دارد كه اينها از طرف آدمها و منابع معتبري نقل ميشوند ...
بر ماست كه با ديد باز و روشن به اين قضايا نگاه كنيم و از منابع معتبر تر حقايق رو بشنويم و با منطق تطبيقش بدهيم . اسلام امروز اگر جامه منطق نپوشد مسلما فنا خواهد شد . و اين جامه منطق چيزي نيست جز دوري از لائطلات و خزعبلاتي از اين دست .
پايدار باشيد .

icy

عضو جدید
عزیزان دلم سوال های همتون جواب های خیلی واضحی داره که میتونم همین جا براتون شرح بدم.......اما من به فلق جان هم گفتم مطمئن شدم که جواب سوالم رو نمیتونم اینجا بگیرم و بخاطره همین دیگه تو این تاپیک چیزی نمینویسم .......البته فلق جان بهم گفته که یه چیزایی برای جواب دادن به من داره که تو اولین فرصتش بهم میده

محسن2115

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزان دلم سوال های همتون جواب های خیلی واضحی داره که میتونم همین جا براتون شرح بدم.......اما من به فلق جان هم گفتم مطمئن شدم که جواب سوالم رو نمیتونم اینجا بگیرم و بخاطره همین دیگه تو این تاپیک چیزی نمینویسم .......البته فلق جان بهم گفته که یه چیزایی برای جواب دادن به من داره که تو اولین فرصتش بهم میده
ببخشيد ميتونم بپرسم شما چگونه جوابي ميخواهيد بشنويد؟
نكنه ميخواييد بگن پيامبر(ص) اشتباه كرده يا چيزي نميدونسته؟
پيامبر از آينده خبر داشت اما اين براي الان ما هنوز قابل هضم نيست تا برسد به عرب جاهل اون زمان.پيامبر(ص) نمي تونست بخاطر اين موضوع كه عايشه بعد از پيامبر رو در روي علي مي ايسته با اون ازدواج نكنه.شما الان كسي به شما كه تحصيلكرده اي بزنه قبول ميكني؟
اون موقع شرايط مردم وپيامبر فرق ميكرد.ابوبكر از ياران با وفاي پيامبر بود دخترشم همينطور.پس جنبه سياسي نداشته.

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
روایتی درباره ی منایا و بلایا

روایتی درباره ی منایا و بلایا

با تایید حرف بچه ها میخواستم بگم که ما جواب دادیم و سوال نکردیم ، اگه بخونی متوجه می شی.نمیدونم چه جوابی دوست داری و دونسته باش که فلق هم اگه جوابی بده بازهم باهاش کنار نمیای.اگه اون چیزی که توی مغزت هست برا ما بگی شاید بهتر بتونیم یه جواب خوب بهت بدیم.اما یه روایت در مورد پیامبر و حضرت علی در مورد منایا و بلایا بگم:(اول اینو میگم بعد یه روایت دیگه می گم)
وقتی زبیر با طلحه و عایشه می خواستن وارد جنگ با امام علی بشن قبل از جنگ،امام علی بعد از نصیحت های فراوان برای زبیر پیکی میفرسته که از اون می خواد که برای آخرین بار یه چیزی بهش بگه و اونهم قبول می کنه.وقتی نزد امام علی میره امام به زبیر میگه که:
زبیر یادت هست یه روز پیامبر و من در کنار هم بودیم و تو هم اومدی و وقتی کنارمون نشستی من و پیامبر با هم خندیدم و تو خیلی ناراحت شدی بعد پیامبر بهت گفت نارحت نباش و بهت گفت:
زبیر ، علی رو دوست داری
- بله خیلی دوست دارم چطور مگه؟
-چقدر اون رو دوست داری
- خیلی زیاد
-حاضری جونت رو براش بدی
-آره
-(پیامبر در حالی که تبسم میکرد) زبیر تو یک روز با علی وارد جنگ میشی و بر علیه اون جنگ به پا می کنی!!!!
-من هیچوقت با علی درنمی افتم!!
و امام علی بهش می گه زبیر این رو یادت میاد؟
زبیر بعد از شنیدن این روایت شوکه میشه و خیلی از دست خودش عصبانی میشه و با تایید حرف امام علی،بدون اینکه چیز دیگه بگه از چادر امام علی خارج می شه و همین طور میره و وقتی به جایگاه خودشون میرسه،میگن که جنگ رو می خوایم شروع کنیم و زبیر میگه من جنگ نمی کنم و از شما میخوام که جنگ نکنید،
بعد بهش می گن تو ما رو وارد این جنگ کردی و حالا خودت میخوای بکشی کنار؟ تو ترسیدی!
-نه نترسیدم ولی جنگ نکنید
پسر زبیر- تو خرفت شدی پدر تو میترسی تو ....
-نه،نه
و بدون اینکه چیز زیادی بگه از اونجا دور میشه و همراهاش اونو مسخره می کنن.
زبیر انقدر نارحت می شه که فقط میره و از میدان جنگ خیلی دور میشه تا به جایی میرسه که یه مرد اونو میبینه و به زبیر می گه:
-تو زبیری؟
-آره
-تویی که جنگ علیه علی راه انداختی؟
-آره ولی پشیمونم
اون مرد عرب هم بلافاصله شمیشیرشو در میاره و سر زبیر رو .....!!!
و سر زبیر رو نزد امام علی میبره تا یه پاداشی بهش بدن و وقتی امام علی سر زبیر رو میبینه به شدت ناراحت می شه و میگه که اون مرد رو دستگیر کنن چون کشتن زبیر در بیرون از میدون جنگ وخیلی دورتر بوده و کشتن اون قتل حساب می شه و .....
----------------------------------
خوب این داستان زبیر بود اگه دوست داشتی یه روایت دیگه درباره جنگ جمل میگم که اون مربوط به پیامبر و عایشه هستش.
امیدوارم بپسندی و جوابت رو گرفته باشی:thumbsup:

icy

عضو جدید
ببخشيد ميتونم بپرسم شما چگونه جوابي ميخواهيد بشنويد؟
نكنه ميخواييد بگن پيامبر(ص) اشتباه كرده يا چيزي نميدونسته؟
پيامبر از آينده خبر داشت اما اين براي الان ما هنوز قابل هضم نيست تا برسد به عرب جاهل اون زمان.پيامبر(ص) نمي تونست بخاطر اين موضوع كه عايشه بعد از پيامبر رو در روي علي مي ايسته با اون ازدواج نكنه.شما الان كسي به شما كه تحصيلكرده اي بزنه قبول ميكني؟
اون موقع شرايط مردم وپيامبر فرق ميكرد.ابوبكر از ياران با وفاي پيامبر بود دخترشم همينطور.پس جنبه سياسي نداشته.

با تایید حرف بچه ها میخواستم بگم که ما جواب دادیم و سوال نکردیم ، اگه بخونی متوجه می شی.نمیدونم چه جوابی دوست داری و دونسته باش که فلق هم اگه جوابی بده بازهم باهاش کنار نمیای.اگه اون چیزی که توی مغزت هست برا ما بگی شاید بهتر بتونیم یه جواب خوب بهت بدیم.اما یه روایت در مورد پیامبر و حضرت علی در مورد منایا و بلایا بگم:(اول اینو میگم بعد یه روایت دیگه می گم)
وقتی زبیر با طلحه و عایشه می خواستن وارد جنگ با امام علی بشن قبل از جنگ،امام علی بعد از نصیحت های فراوان برای زبیر پیکی میفرسته که از اون می خواد که برای آخرین بار یه چیزی بهش بگه و اونهم قبول می کنه.وقتی نزد امام علی میره امام به زبیر میگه که:
زبیر یادت هست یه روز پیامبر و من در کنار هم بودیم و تو هم اومدی و وقتی کنارمون نشستی من و پیامبر با هم خندیدم و تو خیلی ناراحت شدی بعد پیامبر بهت گفت نارحت نباش و بهت گفت:
زبیر ، علی رو دوست داری
- بله خیلی دوست دارم چطور مگه؟
-چقدر اون رو دوست داری
- خیلی زیاد
-حاضری جونت رو براش بدی
-آره
-(پیامبر در حالی که تبسم میکرد) زبیر تو یک روز با علی وارد جنگ میشی و بر علیه اون جنگ به پا می کنی!!!!
-من هیچوقت با علی درنمی افتم!!
و امام علی بهش می گه زبیر این رو یادت میاد؟
زبیر بعد از شنیدن این روایت شوکه میشه و خیلی از دست خودش عصبانی میشه و با تایید حرف امام علی،بدون اینکه چیز دیگه بگه از چادر امام علی خارج می شه و همین طور میره و وقتی به جایگاه خودشون میرسه،میگن که جنگ رو می خوایم شروع کنیم و زبیر میگه من جنگ نمی کنم و از شما میخوام که جنگ نکنید،
بعد بهش می گن تو ما رو وارد این جنگ کردی و حالا خودت میخوای بکشی کنار؟ تو ترسیدی!
-نه نترسیدم ولی جنگ نکنید
پسر زبیر- تو خرفت شدی پدر تو میترسی تو ....
-نه،نه
و بدون اینکه چیز زیادی بگه از اونجا دور میشه و همراهاش اونو مسخره می کنن.
زبیر انقدر نارحت می شه که فقط میره و از میدان جنگ خیلی دور میشه تا به جایی میرسه که یه مرد اونو میبینه و به زبیر می گه:
-تو زبیری؟
-آره
-تویی که جنگ علیه علی راه انداختی؟
-آره ولی پشیمونم
اون مرد عرب هم بلافاصله شمیشیرشو در میاره و سر زبیر رو .....!!!
و سر زبیر رو نزد امام علی میبره تا یه پاداشی بهش بدن و وقتی امام علی سر زبیر رو میبینه به شدت ناراحت می شه و میگه که اون مرد رو دستگیر کنن چون کشتن زبیر در بیرون از میدون جنگ وخیلی دورتر بوده و کشتن اون قتل حساب می شه و .....
----------------------------------
خوب این داستان زبیر بود اگه دوست داشتی یه روایت دیگه درباره جنگ جمل میگم که اون مربوط به پیامبر و عایشه هستش.
امیدوارم بپسندی و جوابت رو گرفته باشی:thumbsup:

خب میدونین یجورایی دارم میفهمم که چرا بهتاش تاپیک منو بست کامل دارم درک میکنم چون اون قبل تو این فروم بود با جوش آشنا بود اما من نه......چیزایی که تو اینجاگفته میشه اگه من یه فرد بی اطلاعات روهم بیارم و بنشونم جامو بگم که سوال من چیه و براش توضیح بدم باور کنین جواب دوتا سوال بالارو تو 1دیقه میده..........که من هم همینکارو کردم توپست های قبل جواب دادم اما مثل اینکه یه جورایی زیادی سنگین گفتم.............بهتاش هم از این میترسید که جواب گرفتن سخت باشه و سوال فهموندن سختتر

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
...

...

خب میدونین یجورایی دارم میفهمم که چرا بهتاش تاپیک منو بست کامل دارم درک میکنم چون اون قبل تو این فروم بود با جوش آشنا بود اما من نه......چیزایی که تو اینجاگفته میشه اگه من یه فرد بی اطلاعات روهم بیارم و بنشونم جامو بگم که سوال من چیه و براش توضیح بدم باور کنین جواب دوتا سوال بالارو تو 1دیقه میده..........که من هم همینکارو کردم توپست های قبل جواب دادم اما مثل اینکه یه جورایی زیادی سنگین گفتم.............بهتاش هم از این میترسید که جواب گرفتن سخت باشه و سوال فهموندن سختتر
دوست عزیز مثل اینکه جوابهام بدردت نخورد ولی هر طوری که خودت عمل کردی درسته. منظور ما هم فقط یاری رسوندن بود و از نظر من سوالات اونطور که پیرجو تفسیر کرد حاد نبود و سوالهایی بودن که جواب داشتن که با کمی فکر و تطبیق می شه اونا رو جواب داد.
به هر حال خود دانی و تو راهبر اندیشه و تفکرت هستی.:cool:
---------------------------------
آنكس كه نداند و نداند كه نداند​
در جهل مركب ابدالدهر بماند​
آنكس كه نداند و بداند كه نداند​
لنگان خرك خويش به منزل برساند​
آنكس كه بداند و نداند كه بداند​
بيدارش نماييد كه بس خفته نماند​
آنكس كه بداند و بداند كه بداند​
اسب شرف از گنبد گيتي بدواند​

بچه ها من جدای همه ی اینا یه سؤال دارم از تک تکتون
آیا پیامبر نگفت من هم انسانی هستم مانند شما تنها با این تفاوت که بر من وحی میشود

آیا فکر نمی کنید پیامبر به این دلیل که دید قوی ای داشت و دیگر ادیان را دیده بود(نه دانستن آینده) اطمینان داشته که یک روزی پیروانش برای او خصوصیاتی ماورایی متصور میشوند و او را از انسانیت به دور میکنند و به همین دلیل از قبل هشدار داد؟

ببینید ما تا کجا پیامبر را از خود و از مانند ما بودنش دور کردیم که حال خود را برای عنوان کردن شبهه ای در حیطه ی ماورایی پیامبر شجاع میپنداریم

mehrzadmo

عضو جدید
پيامبر از آينده خبر داشت اما اين براي الان ما هنوز قابل هضم نيست تا برسد به عرب جاهل اون زمان.
چه شده است ما را كه چشم مي بنديم بر نص صريح و حرف دقيق و مستند حضرت . كه جا به جا و به چند مناسبت گفته است "من مردي عادي و امي هستم و از آينده جز هيچ نمي دانم . جز وحي خدا ..."
و دل بسته ايم به افسانه ها و قصه ها ....
دوستان جلوه خدايي دادن و ابر قهرمان كردن علما و خلفا و امامان و حتي پيامبر ، چيزي نيست جز كفر محض . اين ابرقهرمان كردن پيامبر چيزي جز پايين آوردن شان ايشان نيست . شما داريد از ايشان يك بت مي سازيد براي پرستش نه يك راهنما ... طبق تعاريف شما الان من فكر ميكنم علي سوپرمن است و محمد مرلين جادوگر . ( استغفرالله ) . لطفا يك بار تمام شنيده ها يتان را كنار بگذاريد و به عقلتان رجوع كنيد .
آيا محمد بهتر است يك پيامبر و راهنما باشد يا يك پيشگو همه فن حريف جادوگر ؟ فكر نمي كنيد با انتساب اين القاب به ايشان داريد درايت و كارداني و نبوت ايشان را زير سوال مي بريد ؟ محمد يك مصلح اجتماعي است كه با كمك نيروي عقل و ايمان با دست خالي عرب جاهليت را هدايت مي كند و به رشد و بالندگي مي رساند . از آينده خبر ندارد - غيب نمي گويد - جادو نميكند و ...
من محمدي را كه ابر انسان و ابر مردي است كه به روشهاي غير انساني و غير طبيعي كار ميكرده اصلا دوست ندارم . محمد روي ذهن آگاه مردم كار مي كند . روي انديشه آنان و آنان را از خرافات دور مي سازد . آنگاه ما نشسته ايم و داريم از او بت و اسطوره و افسانه و جادوگر مي تراشيم . فكر نمي كنيد اين همان چيزي است كه دشمنان مي خواهند ؟ بلاهت و ناداني ما بدترين دشمنان ما هستند و ما داريم آب به اين آسياب مي ريزيم ...
خدا ما را ببخشايد و راهنما باشد .

mehrzadmo

عضو جدید
سوال من اینه مگه پیامبر نمیدونست که بعد شهادتش ابوبکر و عمر ادعای خلافت میکنن؟مگه
دوست عزيز من كه اين سوال را پرسيده اي جواب يك كلمه بيشتر نيست : نه! - اگر شما مي توانيد بدانيد نيم ساعت بعدتان چه خواهد شد پيامبر هم مي دانسته . از اين نظر بين من و شما و پيامبر و ائمه اطهار هيچ تفاوتي نيست . افسانه ها را رها كنيد ...

reza556182

عضو جدید
بچه ها من جدای همه ی اینا یه سؤال دارم از تک تکتون
آیا پیامبر نگفت من هم انسانی هستم مانند شما تنها با این تفاوت که بر من وحی میشود

آیا فکر نمی کنید پیامبر به این دلیل که دید قوی ای داشت و دیگر ادیان را دیده بود(نه دانستن آینده) اطمینان داشته که یک روزی پیروانش برای او خصوصیاتی ماورایی متصور میشوند و او را از انسانیت به دور میکنند و به همین دلیل از قبل هشدار داد؟

ببینید ما تا کجا پیامبر را از خود و از مانند ما بودنش دور کردیم که حال خود را برای عنوان کردن شبهه ای در حیطه ی ماورایی پیامبر شجاع میپنداریم
با سلام
پيامبر گرامي هيچگاه نگفت من انساني مانند شما هستم، بلكه گفت من بشري مثل شما هستم كه به من وحي مي شود. بشر و انسان خيلي با هم فرق دارند.
بشر اشاره به خلقت مادي انسان است (بشره=پوست، جلد). لذا حرف پيامبر يعني اينكه قالب دنيايي و ظاهر من مانند شماست. اما فرق اساسي ايشان با ديگران در همين وحي است كه اولا به هر كس نازل نمي شود و ثانيا انسان بايد خيلي به خدا نزديك شود تا بر او وحي شود.
قران در وصف پيامبر مي فرمايد: "ما ينطق عن الهوي ان هو الا وحي يوحي" يعني مطلق كلام آن رسول گرامي مطابق وحي الهي است و از خوديت خود حرفي نمي زند و آنچه مي گويد كلام خداست.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا