استفان هاکینگ : خدا خالق جهان نیست!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
قران یک کتاب دست نوشته و از مغز یک انسان به عنوان محمد بود و محمد هم یک پیامبر نبود.بلکه یک ادم باهوش بود که تونست مخ خیلی ها را بزنه و قدرت را بدست بگیره.

یک سوال ازت دارم.بها الله را قبول داری یا نه؟؟؟؟
مسلما نداری.
ایشون یک انسان بودن که 100 سال پیش ادعای پیامبری کردند.الان 7 ملیون طرفدار تو جهان دارند
واقعا فکر میکنی 1400 سال بعد بها الله چقدر طرفدار خواهد داشت.
ایا میدانستی که بعد از 100 سال از مرگ مسیح تعداد طرفداران مسیحیت به 1 ملیون هم نمیرسید.
و 400 سال بعد بعد از قدرت گرفتن یک مسیحی تونست گسترش پیدا کنه.

شما که میگین قرآن دست نوشته محمد (ص) بود، چطور معجزات اون رو توجیه می کیند؟
چطور این همه علم موجود در قرآن رو به کسی نسبت می دید که پیش هیچ عالمی درس نخونده؟

کتاب بهاییان آنقدر مطالب ضد عقلی دارد و آنقدر به لحاظ صرف و نهو و حتی املا ، اشکال داره که جز خنده چیزی برای انسان تولید نمی کنه

کتاب قران از هر کلمه اش یک اعجاز بیرون میاد،
چند روز پیش توی یه تاپیک دیگه هم همینو گفتم:
توی قرآن گفته ما آهن رو فرو فرستادیم، یعنی از جایی غیر از زمین، وارد زمین شده
همون چیزی که به تازگی توسط دانشمندان کشف شده، اینکه آهن از سیارات دیگه به زمین اومده، محمد (ص) به قول شما باهوش چطور همه اینها رو کنار هم گذاشت؟
چطور از حرکت خورشید صحبت کرد؟
چطور از منافع شراب برای بدن خبر داشت؟ چطور از مضرات اون خبر داشت؟
چطور از توده های گاز در ایجاد دنیا صحبت کرد و لاپلاس سالها بهد به اون رسید؟

و بسیاری دیگه که اگه بخوام بنویسم از حوصله خارجه

و اما:
این نظریه شما که چون ابتدا طرفداران یک آیین کم بوده اند و به مرور زمان زیاد شده اند،
پس ساختگیه و غیر خدایی، طبق چه منطقی قابل قبوله؟ یعنی نشانه یه مکتب خدایی اینه که از روز اول n تا طرفدار داشته باشه؟

قدرتمند ترین خدا و انسانی ترین خدا همین یهود هست.
اگر اطلاعی در مورد یهود ندارید.لطفا اشتباه نکنید.
اعتقاد ما این هست که این خدا یک افریننده با شخصیت انسانی نیست.
یعنی پیامبر فرستادن و بهشت و جهنم یک خواسته انسانی است.
خدایی که میاد کشتی میگیره با پیامبرش.اون خدا دستش هیچوقت بسته نیست.
فقط یکبار تورات را بخون

قدرت مند ترین از چه باب؟
قدرت خدا در اسلام که اصلا حد و مرزی نداره؟

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
پر اوازه ترین؟؟؟جالبه!!!نوبل چی .برده؟؟؟مگه میشه ادم پراوازه باشه و نوبل نبره؟؟؟

یا اینکه کاربری مشکوک!!!برای صحبتهای قبلی که در این باره میشد یکی رو اومده خیلی پر اوازه کنه و بعدش هم ازش استفادشو ببره؟؟؟؟

someone-x

عضو جدید
کاربر ممتاز
پر اوازه ترین؟؟؟جالبه!!!نوبل چی .برده؟؟؟مگه میشه ادم پراوازه باشه و نوبل نبره؟؟؟

یا اینکه کاربری مشکوک!!!برای صحبتهای قبلی که در این باره میشد یکی رو اومده خیلی پر اوازه کنه و بعدش هم ازش استفادشو ببره؟؟؟؟

با افکارش فعلا کاری ندارم
ولی شما که هی مسخره اش میکنید چیزی از زندگیشون میدونید؟؟؟
اصلا کدوم کتابشونو خوندین؟میدونید چند بار پرفروش ترین کتاب شده؟؟؟
بذارین بخشی از مقدمه ای که توی کتاب تاریخچه زمانشون نوشته شده از انتشارات شرکت سهامی انتشار رو براتون بنویسم:
کتاب تاریخچه زمان پرخواننده ترین کتابی است که تاکنون درباره کیهان شناسی نوشته شده است.این کتاب به بیش از سی زبان زنده دنیا ترجمه و چاپ شده است و در هفته یکصد و هشتاد و چهارم چاپ آن،به دلیل طولانیترین حضور در لیست پرفروش ترین کتابهای ساندی تایمز در کتاب رکوردهای گینس ثبت گردید.
استیون هاوکینگ دانشمندی که در صندلی چرخدار مینشیند و نه میتواند حرکت کند و نه سخن بگوید،به عنوان استاد لوکازین دانشگاه کمبریج(مقامی که قبلا به اسحاق نیوتن و بعدها به پی.آ.ام .دیراک تعلق داشت)در این کتاب میکوشد تا با بیانی ساده و زبانی بی تکلف به بزرگترین پرسش بشری بپردازد:از کجا امده ایم و به کجا میرویم؟
این هم درپایان نوشته شده:
پروفسور عبدالسللام،برنده جایزه نوبل در سفری به ایران،کتاب تاریخچه زمان را برای نخستین بار به ایرانیان دوستدار علم معرفی نمود.
درجواب اون بخشی که چرا نوبل نبرده بله میشه آدم پرآوازه باشه نوبل نبره
چون نوبل رو به پرآوازه نمیدن اصلا تا بحال چند تا از نوبل برده ها رو شما اسمشونو شنیدین

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
قدرتمند ترین خدا و انسانی ترین خدا همین یهود هست.
اگر اطلاعی در مورد یهود ندارید.لطفا اشتباه نکنید.
اعتقاد ما این هست که این خدا یک افریننده با شخصیت انسانی نیست.
یعنی پیامبر فرستادن و بهشت و جهنم یک خواسته انسانی است.
خدایی که میاد کشتی میگیره با پیامبرش.اون خدا دستش هیچوقت بسته نیست.
فقط یکبار تورات را بخون

1-اینکه میگید" اعتقاد ما" منظورتون کیاست؟ یهودیا؟ شما یهودی هستین؟

2- البته که خدا دستاش بسته نیست. اونا هرجا به نفعشون باشه دست خدا را بسته میدانند و هرجا نه باز میشه

ایه ایکه براتون نقل کردم ایه ای از سوره مائده بود.چی شده که این ایه نازل شده؟

گویا وقتی ایاتی نظائر آيات:" مَنْ ذَا الَّذِي يُقْرِضُ اللَّهَ قَرْضاً حَسَناً" و" وَ أَقْرِضُوا اللَّهَ قَرْضاً حَسَناً" به گوش يهود رسيده آن آيات را بهانه كرده و خواسته‏اند مسلمين را مسخره كنند و بگويند اين چه خدايى است كه براى ترويج دين خود و احياى آن اينقدر قدرت مالى ندارد كه حاجت خود را رفع كند، و ناچار دست حاجت و استقراض بسوى بندگان خود دراز مى‏كند؟! (این هم البته از علاقه شان به پول بوده .دراین زمینه شهرت جهانی دارند!)

اين حرف يعنى نسبت دست بستگى در پاره‏اى از حوادث به خدا دادن، خيلى از يهود و معتقدات دينيش كه هم اكنون در تورات موجود است دور نيست.
چه تورات جايز مى‏داند پاره‏اى از امور، خداى سبحان را به عجز در آورد و سد راه و مانع پيشرفت بعضى از مقاصدش بشود، مثلا جايز مى‏داند كه اقوياى از بنى نوع آدم جلو خواسته خداوند را بگيرند كما اينكه از خلال داستانهايى كه از انبياى سلف مانند آدم و غير آن نقل مى‏كند بخوبى استفاده مى‏شود. (منبع تفسیر المیزان)

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
چطور این همه علم موجود در قرآن رو به کسی نسبت می دید که پیش هیچ عالمی درس نخونده؟

کتاب بهاییان آنقدر مطالب ضد عقلی دارد و آنقدر به لحاظ صرف و نهو و حتی املا ، اشکال داره که جز خنده چیزی برای انسان تولید نمی کنه

همون چیزی که به تازگی توسط دانشمندان کشف شده، اینکه آهن از سیارات دیگه به زمین اومده، محمد (ص) به قول شما باهوش چطور همه اینها رو کنار هم گذاشت؟

و اما:
این نظریه شما که چون ابتدا طرفداران یک آیین کم بوده اند و به مرور زمان زیاد شده اند،
پس ساختگیه و غیر خدایی، طبق چه منطقی قابل قبوله؟ یعنی نشانه یه مکتب خدایی اینه که از روز اول n تا طرفدار داشته باشه؟

قدرت مند ترین از چه باب؟

و اما:

قدرت مند ترین از چه باب؟

اولا در مورد قران باید بگم که هرگز اینطوری نیست که معجزه در قران باشه.قران هم دست نوشته و از ذهن یک عرب هست.همین و بس.
یک مثال برایت میزنم.فرض کنید شما در گذشته زندگی میکردید و ادعای دانش بسیار زیاد داشتید.
یک روز چند نفر بیایند به شما بگویند که این اسمونی که بالا سرمون هست.چرا نمیوفته پایین.
شما هم که دانشی نداشتید.ولیب مجبور بودید به این فرد جواب بدید.اولین چیزی که به مغزتون میرسه که سقف های یک خونه به خاطر این نمیوفته چون ستون وجود داره و و به اون افراد میگویید که ستون هایی دور دنیا وجود داره که باعث میشه اسمون نیوفته پایین.بعدش اون افراد به شما بگویند که این ستون ها کجاست.به خاطری که کم نیاری و ماستمالی کنی بهشون میگی که این ستون ها نامرئی هستند.
ولی یک دفعه تو کتاب های مسلمان ها میبینی که داد و هوار میکنند که بیایید این معجزع عظیم را ببینید .قران گفته جاذبه وجود داره:biggrin:
ببینید که 1400 سال پیش جاذبه کشف شد.منظور از ستون های نامرئی جاذبه هستند:biggrin:
یک چیزی که ما در نظر میگیریم این هست که ما طوری رفتار میکنیم.که علمی وجود نداشت در گذشته.

یک مثال دیگه و جالب میزنم.
یکی از معجزاتی که بهش مینازند شرقین و غربین هست که ادعا کروی بودن زمین را داره.
اولا هنوز دانشمندان بیچاره موندن که چطور از این 2 کلمه متوجه به گرد بودن زمین میشوند و چرا تا قبل از گالیله همچنین ادعایی نکردند.و اصلا معلوم نیست شمال و جنوبش کجا رفته.
ما این را میگیم بیخیالش.
شما کافی هست برید کل اون سوره که اسمش یادم نیست را نگاه کنید.
در این سوره هر کلمه ای که به کار برده زوج هستند.حتی چیز های بیربط .یعنی چیزی در اون سوره نمیبینید که به صورت فرد اومده باشه.انگار که یک شاعر خواسته به خاطر قافیه همه را زوج کنه که قشنگ بشه.برید اون سوره را بخونید منظور من را متوجه میشی.
حرف مثل برف هست.کنتور هم که نداره.همینجوری یکی یک چیزی میگه.ما هم باور میکنیم.
کدوم معجزه قران؟>؟؟!!!!!!!!
به اندازه کافی وقت قران پر هست از زندگی زناشویی محمد و دعوا بین زنهایش.دیگه وقت معجزه نمیمونه :smile:
سوال پیش میاد که چرا یک چیز را به طور مستقیم نگفته.فقط کافی بود که در 1400 سال پیش مستقیم میگفت زمین گرد هست.اون موقع من تا اخر عمر مسلمان بودم و تک تک ایات قران را عمل میکردم.البته الان یک جواب کلیشه ای را میشنوم.{اون موقع سطح فهم عرب ها کم بود}
جالب هست کسی نمیگه که پس این قران هم برای همون عرب ها هست. و برای اون زمان و برای فرهنگ و سواد اون هاست.
الان شما از کجا میدانی که وقتی خدا مشروب را حرام کرد.به خاطر عرب ها و فرهنگشون نکرده.شاید مشروب های عربستان دزشون 80 درصد الکل بود.
حرف از الکل زدی.من چند وقت پیش شاهد بودم که یک نفر مشروب خورد و زیاده روی کرد.داشت زرد اب بالا می اورد.قبلش هم کارهای عجیب غریب کرد.
این یعنی یک ادم عادی هم میتونه بفهمه که مشروب خوردن به بدن ضرر میرسونه.
در ضمن دلیل اصلی که شراب حرام شد.دلایل جنگی بود.همانطور که الان یک سرباز امریکایی هم حق خوردن شراب را نداره.به خاطر اینکه به ضرر جنگ میشه.همانطور هم محمد شراب را برای مردم غیر قانونی کرد

من وقتی اشاره کردم از بهایی ها و طرفدار هایش.
اخه یک چیزی که خیلی میشنویم که خیلی ها تو جامعه میگویند امکان نداره یک نفر بیاید یک ملیارد نفر را مسلمان کنه و دروغی باشه.
بنده فقط میخواستم بگم همچنین چیزی امکان پذیر هست که یک پیامبر دروغی باشه ولی n نفر تو جهان بعد 1400 سال داشته باشی.

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
1-اینکه میگید" اعتقاد ما" منظورتون کیاست؟ یهودیا؟ شما یهودی هستین؟

2- البته که خدا دستاش بسته نیست. اونا هرجا به نفعشون باشه دست خدا را بسته میدانند و هرجا نه باز میشه

ایه ایکه براتون نقل کردم ایه ای از سوره مائده بود.چی شده که این ایه نازل شده؟

گویا وقتی ایاتی نظائر آيات:" مَنْ ذَا الَّذِي يُقْرِضُ اللَّهَ قَرْضاً حَسَناً" و" وَ أَقْرِضُوا اللَّهَ قَرْضاً حَسَناً" به گوش يهود رسيده آن آيات را بهانه كرده و خواسته‏اند مسلمين را مسخره كنند و بگويند اين چه خدايى است كه براى ترويج دين خود و احياى آن اينقدر قدرت مالى ندارد كه حاجت خود را رفع كند، و ناچار دست حاجت و استقراض بسوى بندگان خود دراز مى‏كند؟! (این هم البته از علاقه شان به پول بوده .دراین زمینه شهرت جهانی دارند!)

اين حرف يعنى نسبت دست بستگى در پاره‏اى از حوادث به خدا دادن، خيلى از يهود و معتقدات دينيش كه هم اكنون در تورات موجود است دور نيست.
چه تورات جايز مى‏داند پاره‏اى از امور، خداى سبحان را به عجز در آورد و سد راه و مانع پيشرفت بعضى از مقاصدش بشود، مثلا جايز مى‏داند كه اقوياى از بنى نوع آدم جلو خواسته خداوند را بگيرند كما اينكه از خلال داستانهايى كه از انبياى سلف مانند آدم و غير آن نقل مى‏كند بخوبى استفاده مى‏شود. (منبع تفسیر المیزان)

این اعتقاد لائیک ها بود.دوست عزیز.
ما لائیک ها به این معتقدیم که دین و مذهبی وجود نداشت و این افریننده هر چی که هست.یک شخص با صفات انسانی مثل خدای ادیان الهی نیست.لائیک ها منکر وجود یک دلیل و یا یک پدیده برای بوجود امدن بیگ بنگ نیستند.
ولی ما اعتقاد داریم که اگر انسانی وجود داره یا میمونی یا خری یا شیری یا گوسفندی.از قبل برنامه ریزی نشده بوده.ما اعتقاد داریم الان همچنین جریانی مثل فرشته و جهنم و بهشت وجود نداره.الان کسی اون بالا نیست که کارهای ما را سرک بکشه.
یکی از دوستان به طور تقریبی این مطلب را بیان کرد.یکی گفت که این خدای یهودی ها هست.
بنده هم گفتم که نه.اگر قرار به دخالت در دنیا باشه که خدای یهود از همه بیشتر دخالت میکنه و دنیوی تر هست و خصوصیت انسانی بیشتری داره..
وقتی هم میگویم لائیک فکر نکنم یک جامعه کوچک دارم حرف میزنم.
بنده دارم از 40 درصد مردم امریکا حرف میزنم.از 85 درصد مردم سوئد حرف میزنم.از 70 درصد مردم دانمارک حرف میزنم.
لائیک تفکر هست که منطقی ترین تفکر موجود هست.

his name

عضو جدید
من به هاوکینگ خیلی علاقه دارم اما:

این دانشمند نابغه به خاطر شرایط جسمیش خیلی شرایط خاصی داره . ایشون خیلی احساساتی هستن و برخی نظریه هاشون هم بسیار بلند پروازانه است . نظریه هاشون درسته که خیلی شگفت آوره ولی به علت ضعف در اثبات ریاضی و تئوری معمولا پذیرفته شده نیست . و در جهان خیلی از فیزیکدانان بزرگ ایشونو قبول ندارن . و مشهوریتشو به خاطر معلولیتش می دونن نه نبوغش .... که من خودم زیاد موافق این طرز تفکر نیستم

اما همه ی اینا رو گفتم که نظریه اش در مورد عدم نیاز طبیعت به وجود خدا به گفته خیلی ها احساساتی هست

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا در مورد قران باید بگم که هرگز اینطوری نیست که معجزه در قران باشه.قران هم دست نوشته و از ذهن یک عرب هست.همین و بس.
یک مثال برایت میزنم.فرض کنید شما در گذشته زندگی میکردید و ادعای دانش بسیار زیاد داشتید.
یک روز چند نفر بیایند به شما بگویند که این اسمونی که بالا سرمون هست.چرا نمیوفته پایین.
شما هم که دانشی نداشتید.ولیب مجبور بودید به این فرد جواب بدید.اولین چیزی که به مغزتون میرسه که سقف های یک خونه به خاطر این نمیوفته چون ستون وجود داره و و به اون افراد میگویید که ستون هایی دور دنیا وجود داره که باعث میشه اسمون نیوفته پایین.بعدش اون افراد به شما بگویند که این ستون ها کجاست.به خاطری که کم نیاری و ماستمالی کنی بهشون میگی که این ستون ها نامرئی هستند.
ولی یک دفعه تو کتاب های مسلمان ها میبینی که داد و هوار میکنند که بیایید این معجزع عظیم را ببینید .قران گفته جاذبه وجود داره:biggrin:
ببینید که 1400 سال پیش جاذبه کشف شد.منظور از ستون های نامرئی جاذبه هستند:biggrin:
یک چیزی که ما در نظر میگیریم این هست که ما طوری رفتار میکنیم.که علمی وجود نداشت در گذشته.

اولا هنوز دانشمندان بیچاره موندن که چطور از این 2 کلمه متوجه به گرد بودن زمین میشوند و چرا تا قبل از گالیله همچنین ادعایی نکردند.و اصلا معلوم نیست شمال و جنوبش کجا رفته.
ما این را میگیم بیخیالش.
در این سوره هر کلمه ای که به کار برده زوج هستند.حتی چیز های بیربط .یعنی چیزی در اون سوره نمیبینید که به صورت فرد اومده باشه.انگار که یک شاعر خواسته به خاطر قافیه همه را زوج کنه که قشنگ بشه.برید اون سوره را بخونید منظور من را متوجه میشی.
به اندازه کافی وقت قران پر هست از زندگی زناشویی محمد و دعوا بین زنهایش.دیگه وقت معجزه نمیمونه :smile:
سوال پیش میاد که چرا یک چیز را به طور مستقیم نگفته.فقط کافی بود که در 1400 سال پیش مستقیم میگفت زمین گرد هست.اون موقع من تا اخر عمر مسلمان بودم و تک تک ایات قران را عمل میکردم.البته الان یک جواب کلیشه ای را میشنوم.{اون موقع سطح فهم عرب ها کم بود}
جالب هست کسی نمیگه که پس این قران هم برای همون عرب ها هست. و برای اون زمان و برای فرهنگ و سواد اون هاست.
الان شما از کجا میدانی که وقتی خدا مشروب را حرام کرد.به خاطر عرب ها و فرهنگشون نکرده.شاید مشروب های عربستان دزشون 80 درصد الکل بود.
حرف از الکل زدی.من چند وقت پیش شاهد بودم که یک نفر مشروب خورد و زیاده روی کرد.داشت زرد اب بالا می اورد.قبلش هم کارهای عجیب غریب کرد.
در ضمن دلیل اصلی که شراب حرام شد.دلایل جنگی بود.همانطور که الان یک سرباز امریکایی هم حق خوردن شراب را نداره.به خاطر اینکه به ضرر جنگ میشه.همانطور هم محمد شراب را برای مردم غیر قانونی کرد

اخه یک چیزی که خیلی میشنویم که خیلی ها تو جامعه میگویند امکان نداره یک نفر بیاید یک ملیارد نفر را مسلمان کنه و دروغی باشه.
بنده فقط میخواستم بگم همچنین چیزی امکان پذیر هست که یک پیامبر دروغی باشه ولی n نفر تو جهان بعد 1400 سال داشته باشی.

شما زیاد حرف انکاری میزنی
بد نیست یه کم تایید هم باشه تو حرفات چراکه از حد درک و فهمت شاید بیشتر باشه و انکارش میکنی
همونطور که نظر هاوکینگ از حدت بیشتره تاییدش میکنی.

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=200890

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما زیاد حرف انکاری میزنی
بد نیست یه کم تایید هم باشه تو حرفات چراکه از حد درک و فهمت شاید بیشتر باشه و انکارش میکنی
همونطور که نظر هاوکینگ از حدت بیشتره تاییدش میکنی.

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=200890

یک بودجه به من بده.بیخیال کارم باشم.
تو 6 ماه یک تاپیک از معجزات هر کتابی بخوای برایت در میارم که به 40 صفحه تاپیک فقط باشه.
حتی اگر یک کتاب عاشقانه باشه.

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک بودجه به من بده.بیخیال کارم باشم.
تو 6 ماه یک تاپیک از معجزات هر کتابی بخوای برایت در میارم که به 40 صفحه تاپیک فقط باشه.
حتی اگر یک کتاب عاشقانه باشه.

خوب معلوم شد خدای چرت و پرت گویی هستی که آلزایمر شدید در صحبت داری که این حرفت از اون حرفت خبر نداره.

بیخیال.

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
جالبه، خیلی جالبه

خدا توی قرآن گفته خورشید حرکت می کنه جناب کاپلو می فرمایند یه حرفی روی هوا بوده و حرف مثل برف می مونه

ولی میگن اگه اشاره کرده بود به گرد بودن زمین، من تا آخر عمر مسلمان میشدم،

گویا شما دوست ندارید مسلمان باشید و بس

از حرف های شما تناقض فوران می کنه دوست عزیز

چطور گرد بودن زمین چیز خیلی مهمیه و با اشاره بهش شما مسلمان می شدید ( با اینکه اشاره هم شده، حالا شما دوست نداری بگو نشده، من هم فرض رو مثل شما میگیرم) ولی اشاره به حرکت خورشید اصلا مهم نیست؟ و شانسی بوده و از نبود حرف

عزیزم آنقدر معجزه توی قرآن پیدا شده که انسان فقط می تونه از روی لجاجت انکارشون کنه، گو اینکه خود قرآن هم می فرماید
به هر حال موفق باشید.

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه، خیلی جالبه

خدا توی قرآن گفته خورشید حرکت می کنه جناب کاپلو می فرمایند یه حرفی روی هوا بوده و حرف مثل برف می مونه

ولی میگن اگه اشاره کرده بود به گرد بودن زمین، من تا آخر عمر مسلمان میشدم،

گویا شما دوست ندارید مسلمان باشید و بس

از حرف های شما تناقض فوران می کنه دوست عزیز

چطور گرد بودن زمین چیز خیلی مهمیه و با اشاره بهش شما مسلمان می شدید ( با اینکه اشاره هم شده، حالا شما دوست نداری بگو نشده، من هم فرض رو مثل شما میگیرم) ولی اشاره به حرکت خورشید اصلا مهم نیست؟ و شانسی بوده و از نبود حرف

عزیزم آنقدر معجزه توی قرآن پیدا شده که انسان فقط می تونه از روی لجاجت انکارشون کنه، گو اینکه خود قرآن هم می فرماید
به هر حال موفق باشید.

به شما توصیه میکنم یکبار دیگه اون پست من را بخونید.چون متوجه شدم از پست من چیزی را نگرفتید
در ضمم بنده وقتی به دنیا امدم مسلمانم کردند.البته با افتخار اعلام میکنم که دیگر مسلمان و خدا پرست نیستم و این ننگ را ندارم

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما لائیک ها به این معتقدیم که دین و مذهبی وجود نداشت و این افریننده هر چی که هست.یک شخص با صفات انسانی مثل خدای ادیان الهی نیست.لائیک ها منکر وجود یک دلیل و یا یک پدیده برای بوجود امدن بیگ بنگ نیستند.
ولی ما اعتقاد داریم که اگر انسانی وجود داره یا میمونی یا خری یا شیری یا گوسفندی.از قبل برنامه ریزی نشده بوده.ما اعتقاد داریم الان همچنین جریانی مثل فرشته و جهنم و بهشت وجود نداره.الان کسی اون بالا نیست که کارهای ما را سرک بکشه.
یکی از دوستان به طور تقریبی این مطلب را بیان کرد.یکی گفت که این خدای یهودی ها هست.
بنده هم گفتم که نه.اگر قرار به دخالت در دنیا باشه که خدای یهود از همه بیشتر دخالت میکنه و دنیوی تر هست و خصوصیت انسانی بیشتری داره..
بنده دارم از 40 درصد مردم امریکا حرف میزنم.از 85 درصد مردم سوئد حرف میزنم.از 70 درصد مردم دانمارک حرف میزنم.

شما میگید خدای مسلمانان خدایی با صفات انسانی است. این نشان میدهد که شما با خدای شیعیان اشنایی ندارید.اتفاقا یکی از افتخارات شیعه این است که تنها دینی در عالم است که خدای او جسمانی نیست. و این کاملا عقلانی هم هست.
معنای
الله اکبر همین است او بزرگتر از ان است که وصف شود. اصلا چطور ممکن است که انسان که نامحدود است محدود را بتواند تصور کند.

معنای اسم
سبحان هم همین را میگوید . خداوند منزه است از هر توصیفی و ذهنیتی که انسانها بیاورند. یعنی حتی پیامبران عرفا و... با تمام تلاشهایشان باز هم نتوانسته اند خدا را انگونه که هست بشناسند.
خود حضرت رسول میفرمایند:
"الهی ما عرفتک حق معرفتک"
یعنی خدایا من نتوانستم تو را انگونه که حق معرفت توست بشناسم.

پیشنهاد من این است که شما درباره تفکر شیعیان درباره خدا بیشتر مطالعه کنید. بخصوص خطبه های نهج البلاغه مثلا خطبه اول . همچنین در کتاب کافی بخشهای مربوط به توحید.

اما اینکه میگید تفکر لاییک ان تعداد طرفدار در دنیا پیدا کرده مطمئنا خودتان هم این را میدانید اصلا نشان دهنده درست بودن یک تفکر نمیتواند باشد. ملاک حقانیت یک عقیده تعداد طرفداران ان نیست.

یک نکته ای را هم اضافه میکنم و ان اینکه اصولا نمیتوان به یافته های علمی یا فلسفی بشر تکیه کرد . فلاسفه و دانشمندان امروزنظرشان یک چیز است و ممکن است تا یکماه دیگر زیر و رو شود و نقض شود. تاریخ اینرا نشان داده . میتوان مثالهای فراوانی برای ان یافت .

دوست من , ما یکبار فرصت زندگی داریم .
شما چطور بنای اعتقادات و زندگیت را روی یک چیز سست و ناپایدار میگذاری؟ ایا این تغییر و ناپایداری را نمیبینی. اگر دهسال بعد از مرگ ما فلان دانشمند فیزیک بیاید و اثبات کند که خدا وجود دارد و همه را قانع کند ایا فرصتی برای ما می ماند که جبران کنیم انچه را باخته ایم؟ ان روز ما کجا هستیم ؟
راستی حالا که نظرات غربیها را میخوانی نگاهی هم به نظرات کیگارد درباره ایمان و خدا بیندازید. خیلی جالبند.

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
به شما توصیه میکنم یکبار دیگه اون پست من را بخونید.چون متوجه شدم از پست من چیزی را نگرفتید
در ضمم بنده وقتی به دنیا امدم مسلمانم کردند.البته با افتخار اعلام میکنم که دیگر مسلمان و خدا پرست نیستم و این ننگ را ندارم

شما میگی اگه قران گفته بود زمین گرده، من مسلمون می شدم، ( که البته گفته ، شما نمی خوای قبول کنی)
من میگم حرکت خورشید هم نکته ایست به همون عظمت، شاید هم بیشتر، پس چرا اینو نمی بینی؟

Arash_Sn

عضو جدید

مفهوم لائیسیته Laicity این چیزی که شما گفتید نیست !

در واقع لائیسیته یک سیستم سیاسی Political System است . شما میتوانید یک شخص مومن به خدا باشید در حالیکه بقول خودتان یک لائیک هستید.
در لائیسیته ارتباط دین با سیاست به شکل سیستماتیک وجود ندارد و دخالت این دو مقوله در یکدیگر بی معنی است. این موضوع ربطی به اینکه شما خدا باور Theist یا بی اعتقاد به خدا Atheist باشید ندارد.

اما در مورد مطالب استفان هاوکینگز باید عرض کنم این اظهارات او در مورد خداوند بیشتر به مبانی اعتقادی او مربوط است تا کاوشهای علمی او.
در واقع او یک پوزیتویست Positivist میباشد و در نتیجه میتوان انتظار داشت که چنین اظهار نظری راجع به خداوند داشته باشد.

در مورد دیدگاه های علمی او نیز باید گفت که او چندین بار نظرات خود را تغییر داده است. یک از این موارد رفتار سیاه چاله هاست Black Holes که پس از سالها بحث با جان پرسکیل John Preskill و ناسا NASA در مورد سیاه چاله ها پذیرفت که نظرش درست نبوده و در واقع نظر پرسکیل در مورد باز آفرینی اطلاعات سیاه چاله های درست بوده است . البته سالها ناسا معتقد بود که داشته های آنها نظرات هاوکینگز را تائید نمیکند.
در این مورد دو منبع قرار میدهم که یکی از مجله علمی و معتبر نیچر Nature است و دیگری خبری است که آسوسیتد پرس منتشر کرده است.

http://www.nature.com/news/2004/040712/full/news040712-12.html

و اینهم از خبر
http://www.msnbc.msn.com/id/5452537

بنده بخشی از خبر بالا را برای سهولت مطالعه در اینجا میآورم

The world-famous author of a "Brief History of Time" said he and other scientists had gotten it wrong —the galactic traps may in fact allow information to escape
پس همانطور که میبینید نمیتوان به یک تئوری اعتماد صددرصد داشت و ممکن است که در طول زمان دانسته های بعدی ما ناقض آنها باشد . به این مسئله توجه کنید که سیاه چاله ها برای بشر قابل رویت بوده و به وجود آنها اطمینان دارند و با کمک تلسکوپ های زیمنی سالهاست که اجرام چگال که توانائی منحرف کردن نور و زمان را دارند شناسائی شدند اما مسئله ای به نام بیگ بنگ Big Bang هیچگاه توسط بشر قابل رویت و شناخت نخواهد شد و بقول ناسا حداقل فاصله زمانی قابل رویت توسط بشر با این واقعه سیصد میلیون سال است.
و یا دانشمندان هنوز راه حلی برای تناقض دو تئوری کوانتوم و تئوری نسبیت عام ارائه نکرده اند در حالیکه بسیاری از ابزار تکنولوژیک بشر مانند سیستم مکان یابی جهانی GPS بدون این قوانین کار نمیکرد.

پس وقتی ما آنچه را که از نزدیک میبینیم حتی قادر به توجیه نیستیم چطور انتظار دارید که از شما بپذیریم که در مورد وقایعی مثل بیگ بنگ که هیچگاه قابل رویت نخواهد بود نظر دقیقی وجود داشته باشد.

//​

mohamad_parsa

عضو جدید
یکی نیس بپرسه از آقای هاوکینگ که این بینگ بنگ از کجا اومده ؟؟

با سلام
شما منظورتون این است که الله باعث اون اتفاق شده؟
خوب من هم میپرسم الله از کجا آمده؟

پ.ن:بینگ بنگ به زبون خودمونی یعنی اینکه جهان در ابتدا یک توده ی بسیار کوچک و بسیار بسیار چگال بوده که یه دفعه میترکه و جهان وسیاره های کوچک و بزرگ بوجود میان

لطفا بیشتر درباره بیگ بنگ تحقیق کنید و نظر شخصیات را درون نظریه علمی نکنید!

سلام

حالا این استاد اخراجی دانشگاه از کجا این اعتقاد را پیدا کرده است؟؟

سلام دوست عزیز
بعد از خواندن این پست واقعا تاسف خوردم
واقعا میگم

دانشگاه شریف و جامعه فیزیک کشور ایران یه مدت در به در دنبال همین استاد دانشگاه اخراجی (به قول شما) بودند تا بیاد و کمی سخرانی کنه تو داشنگاه شریف تا اعتبار دانشگاه بالا بره
ایشون رو بزرگترین دانشمند معاصر میدونند
برای همین است که این حرفشون اینقدر سر و صدا ایجاد کرده وگر نه دانشمندان دیگری هم خدا را انکار کرده بودند
ولی اشون فرق دارند

استاد اخراجی دانشگاه (به قول شما) را با هزار سلام و صلوات بردند خارج جاذبه تا آرزوش رو برآورده کنند به پاس خدماتی که به فیزیک کرد!!!

استاد اخرجی دانشگاه (به قول شما) به نقل از ویکی پدیا:

او عضو جامعه ی سلطنتی هنر، یک عضو ثابت حامعه ی اسقفان دانشمند، و در سال 2009 میلادی دریافت کننده ی مدال آزادی از طرف ریاست جمهوری امریکا است. هاوکینگ برای سی سال پرفسور لوکازیون ریاضیات در دانشگاه کمبریج بود، از سال 1979 میلادی تا یکم اکتبر 2009. او به خاطر کاری های که در زمینه ی کیهان شناسی و جاذبه کوانتوم انجام داده است، به ویژه در زمینه ی سیاه چاله شناخته شده است. او همچنین موفقیتی در کار کردن بر روی موضوعات مشهور به ویژه با بیان کردن نظریه های خودش کسب کرد، علاوه بر همه ی این ها کتاب او تاریخ کوتاه زمان که با رکوردی 237 هفته ای به عنوان پرفروش ترین کتاب در بریتانیا باقی ماند باعث شهرتش شد.
کارهای کلیدی علمی هاوکینگ تا به امروز شامل تکین گرانشی در چارچوب نسبیت عام، و پیش بینی نظری آن که سیاه چاله ها باید امواجی از خود تابش کنند، که امروزه این امواج به نام تابش هاوکینگ ( و گاهی تابش بِکستِین-هاوکینگ ) خوانده می شوند.

دارای مقام علمی در انگلستان است که قبل از ایشون فقط نیوتون آن مقام رو داشت.

باز هم بگم؟

تاسف ...
این جستار رو عنوانش را دیدم خوشحال شدم
گفتم دیدگاه مهندسان ایرانی در مواجه شدن با این حقیقت رو بخونم
ولی بعد از خواندن 2 پست اول فقط افسوس خوردم و پشیمون شدم که اومدم اینجا

hamidservat

عضو جدید

ما این را میگیم بیخیالش.

کاپلو عزیر من کاملا حرف های شما رو تائید می کنم

و دوست من jovhar یادت باشه اگر میخوای چیزی رو به کسی یاد بدی یا دفاع کنی ازش ادبیاتت رو حفظ کن چون همون غیرتی که به اون مسئله داری بدتر کار رو خراب میکنه

بیا درست با منطق حرف بزنم من قانع بشم قول میدم تو یه حرکت انتهاری خودمو بترکونم:D

hamidservat

عضو جدید
یکی به من بگه چرا الان پیامبر نمی اید و معجزه نمی شه قط و فقط معجزات رو از کافرا میبینیم والا

مثلا همین موبایل به جون خودم محمد از کوه شتر بیرون میاورد اینقدر تعجب نمی کردم از قدیمی ها بپرسید

ادم باهاش هر جا بخواد میتونه تماس بگیره جواب بده از اون مهمتر چهار بند انگشته از توش صدای خواننده در میاد

نه خداییش معجزه نیست سوار ماشین زمان شی برو زمان پیغمبر فکر مینن از طرف شیطان این وسیله

همه با هم بگین امین

خدایا ما حال نداریم به راه راست هدایت شویم تو راه راست رو به سوی ما کج کن

امین

atiii-68

عضو جدید
:cool:بچه ها طرف نابغه هس, اونوقت میگید اخراجی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

حالا یه نظریه ای داده....هرچند اشتباه......

ازنبوغ زیاده دیگه....از اونوری افتاده

archi&tini

عضو جدید
توی تمام کتب آسمانی خدا گفته که همه ی هستی رو او آفریده....
فقط تو قرآن و اسلام این حرفا گفته نشده....
هر کسی که هر دینی رو داره با هر کتاب آسمانی خدا رو قبول داره و می دونه که این حرف یعنی رد کردن وجود خدا حرف کاملا اشتباهیه.....
هاوکینگ با این که یه دانشمند بزرگ اما این حرفش.....................:surprised::eek:

Savant

کاربر بیش فعال
ما این را میگیم بیخیالش.
.

اینکه میگی ادعا نکردن به خاطر اینه که اطلاع نداری وگرنه دانشمندان سرزمین اندلس چنین ادعایی کردند وبعدها گالیله براساس چنین فکری بود که موفق به اثبات ادعای خود شد.
حالا اگر من یک معجزه بگم ایمان میاری ؟

در باره اثر انگشت چی داری سر هم کنی ؟ این که دیگه به طور واضح در قرآن اومده.

حالا تو اول اینو جواب بده بعدا میریم سر اصل مطلب .

آخرین ویرایش:

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
یکی به من بگه چرا الان پیامبر نمی اید و معجزه نمی شه قط و فقط معجزات رو از کافرا میبینیم والا

مثلا همین موبایل به جون خودم محمد از کوه شتر بیرون میاورد اینقدر تعجب نمی کردم از قدیمی ها بپرسید

ادم باهاش هر جا بخواد میتونه تماس بگیره جواب بده از اون مهمتر چهار بند انگشته از توش صدای خواننده در میاد

نه خداییش معجزه نیست سوار ماشین زمان شی برو زمان پیغمبر فکر مینن از طرف شیطان این وسیله

همه با هم بگین امین

خدایا ما حال نداریم به راه راست هدایت شویم تو راه راست رو به سوی ما کج کن

امین

شما موبایل رو معجزه می دونی؟
احتمالا بزرگترین پیامبر این سلسله هم جناب ادیسون هستند درسته؟
اون بنده خدا جهان رو متحول کرد ادعای پیامبری نکرد، شما ...

تعریف معجزه این نیست که شما فکر می کنید، معجزه چیزیه که از عهده بشر خارج باشه
موبایل رو که دیگه ایران هم با اون مخابرات در پیتش داره میسازه

معجزه اونه که 1400 سال پیش بگی خورشید ثابت نیست و حرکت می کنه
و بعضی ها الان از جواب دادن بهش فرار کنند
:smoke:

akbkarimi

عضو جدید
لطف گفته هاي دانشمندان را درست تفصير كنيد

لطف گفته هاي دانشمندان را درست تفصير كنيد

و اما:

قدرت مند ترین از چه باب؟

آهن ششمین عنصر از لحاظ فراوانی در جهان است که در آخرین کنش نکلئوسنتز در ستاره های بزرگ از طریق سیلیکون فیوزینگ ایجاد می شود در حالی که آهن حدود 5% از پوستهٔ زمین را تشکیل می دهد، اعتقاد بر این است که هستهٔ زمین در حد زیادی از یک آلیاژ آهن-نیکل تشکیل شده است که 35% جرم کل زمین را تشکیل می دهد ، بنابر این آهن فراوانترین عنصر روی زمین است ولی در پوستهٔ زمین چهارمین عنصر از لحاظ فراوانی می باشد. بیشتر آهن پوسته به شکل ترکیبی با اکسیژن به صورت سنگ های معدنی اکسید آهن مثل هماتیت و مگنتیت یافت می شود. حدود یکی از بیست شهاب سنگ تنها از مواد معدنی آهن-نیکل تائنیت (35-80% آهن) و کاماسیت (90-95% آهن) تشکیل شده اند. اگر چه نادر ، شهاب سنگ های آهنی بیشترین شکل آهن فلزی طبیعی در سطح زمین می باشند. تصور بر این است که رنگ قرمز سطح مریخ ناشی از رگولیت غنی اکسید آهن است. منبع ويكيپديا
آيا احمقانه نيست كه بگوئيم توی قرآن گفته ما آهن رو فرو فرستادیم، یعنی از جایی غیر از زمین، وارد زمین شده

وقتي كه آهن چهارمين عنصر به لحاظ فراواني بر روي كره زمين است اگر همه آهن كره زمين به واسطه شهاب سنگ ميخواست به كره زمين برسد آيا فكر ميكنيد چيزي از كره زمين ميماند درضمن بيشتر شهاب سنگ در اثر برخورد به جو ميسوزد.
لطفا گفتار دانشمندان را تحريف نكنيد و وارونه جلوه ندهيد حتي اگر براي اثبات حقانيت دينتان باشد.

msmpaidar

عضو جدید
سلام دوستان
من یه عضو معمولی این جامعه مجازی هستم.... همه کامنتها رو خوندم... سوالی که ذهنم را درگیر کرد این بود... این سایت با توجه به اسم و مشخصات اعضا مربوط به جامعه مهندسینه و" مهندسی به کار بردن دانش برای برآورده کردن نیازهای انسان می باشد.مهندس ها می خواهند بدانند چه طور مسائل را حل کرده و چه طور آن راه حل را اعمال کنند" وقتی یک مطلب علمی با مستندات و منابع علمی که همه قابل اثبات و بحث علمی هستند مورد بحث قرار میگیره چرا ما که قشر تحصیلکرده هستیم از بعد اعتقادات و باورهای شخصی به بحث در مورد آن می پردازیم:que:
البته از همه دوستانی که باپاسخهای علمی تایپیک را اعتبار بیشتری می دهند تشکر ویژه ای می کنم.
پایا و مانا باشید

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
فكر نكنم بشه با علم فيزيك به خدا رسيد!

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
آهن ششمین عنصر از لحاظ فراوانی در جهان است که در آخرین کنش نکلئوسنتز در ستاره های بزرگ از طریق سیلیکون فیوزینگ ایجاد می شود در حالی که آهن حدود 5% از پوستهٔ زمین را تشکیل می دهد، اعتقاد بر این است که هستهٔ زمین در حد زیادی از یک آلیاژ آهن-نیکل تشکیل شده است که 35% جرم کل زمین را تشکیل می دهد ، بنابر این آهن فراوانترین عنصر روی زمین است ولی در پوستهٔ زمین چهارمین عنصر از لحاظ فراوانی می باشد. بیشتر آهن پوسته به شکل ترکیبی با اکسیژن به صورت سنگ های معدنی اکسید آهن مثل هماتیت و مگنتیت یافت می شود. حدود یکی از بیست شهاب سنگ تنها از مواد معدنی آهن-نیکل تائنیت (35-80% آهن) و کاماسیت (90-95% آهن) تشکیل شده اند. اگر چه نادر ، شهاب سنگ های آهنی بیشترین شکل آهن فلزی طبیعی در سطح زمین می باشند. تصور بر این است که رنگ قرمز سطح مریخ ناشی از رگولیت غنی اکسید آهن است. منبع ويكيپديا

خب ...
این جلمه از ویکی پدیای انگلیسی،
Iron is the most common element in the earth as a whole, and the fourth most common in the Earth's crust. It is produced as a result of stellar fusion in high-mass stars

آيا احمقانه نيست كه بگوئيم توی قرآن گفته ما آهن رو فرو فرستادیم، یعنی از جایی غیر از زمین، وارد زمین شده

چرا احمقانه هست؟
گفته فرو فرستادیم، یعنی جای دیگری بوده ، فرو فرستاده شده به سوی زمین؟
شما برداشت دیگری دارید؟

وقتي كه آهن چهارمين عنصر به لحاظ فراواني بر روي كره زمين است اگر همه آهن كره زمين به واسطه شهاب سنگ ميخواست به كره زمين برسد آيا فكر ميكنيد چيزي از كره زمين ميماند درضمن بيشتر شهاب سنگ در اثر برخورد به جو ميسوزد.

من فکر می کنم این رو باید از دانشمندانی بپرسید که این نظریه رو داده اند، نه از من

لطفا گفتار دانشمندان را تحريف نكنيد و وارونه جلوه ندهيد حتي اگر براي اثبات حقانيت دينتان باشد.

شما گفتار دانشمندان رو درباره نحوه پیدایش آهن نمی دونید، بنده تحریفی نکرده ام
وارونه هم جلوه نداده ام

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینکه میگی ادعا نکردن به خاطر اینه که اطلاع نداری وگرنه دانشمندان سرزمین اندلس چنین ادعایی کردند وبعدها گالیله براساس چنین فکری بود که موفق به اثبات ادعای خود شد.
حالا اگر من یک معجزه بگم ایمان میاری ؟

در باره اثر انگشت چی داری سر هم کنی ؟ این که دیگه به طور واضح در قرآن اومده.

حالا تو اول اینو جواب بده بعدا میریم سر اصل مطلب .

ایه لطفا!!!!!

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما موبایل رو معجزه می دونی؟
احتمالا بزرگترین پیامبر این سلسله هم جناب ادیسون هستند درسته؟
اون بنده خدا جهان رو متحول کرد ادعای پیامبری نکرد، شما ...

تعریف معجزه این نیست که شما فکر می کنید، معجزه چیزیه که از عهده بشر خارج باشه
موبایل رو که دیگه ایران هم با اون مخابرات در پیتش داره میسازه

معجزه اونه که 1400 سال پیش بگی خورشید ثابت نیست و حرکت می کنه
و بعضی ها الان از جواب دادن بهش فرار کنند
:smoke:

ایه لطفا .چون جواب برایت دارم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا