فقط محض توجه !!

saray_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
در این مورد بسیار بحث شده ولی از اونجاییکه تاثیر چندتا عکس ساده معمولا بیشتر از بحث های تخصصی و فنی
گفتم اینا رو ببینیم یه کم متحول بشیم

دریاچه ارومیه

آخرین ویرایش:

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ارومیه را نمیدونم...شنیدم وضعش وخیمه....اما زاینده رود و من چند وقت پیش بودم خوب آب داشت....

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب الان چه کاری از دست ما برمیاد
یه بحران جهانیه، که کل دنیا باهاش دست به گریبانن
سیاسیش که نمیخوای بکنی؟

saray_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
ارومیه را نمیدونم...شنیدم وضعش وخیمه....اما زاینده رود و من چند وقت پیش بودم خوب آب داشت....
الان زاینده رود یه طرفش خشکه
و یه طرفشم باریکه اب و لجن
این دفعه رفتم عکس میگیرم میزارم

سیاسیش که نمیخوای بکنی؟

کاری برنمیاد ؟؟ میخوای همینجوری ول کنیم به امون خدا ؟؟
سیاسی اجتماعی علمی اقتصادی فرهنگی
خودت فکر کن ببین به کدومش مربوطه
من تحلیلش نمیکنم
تو جهان حداقل چارتا گروه محیط زیست هست که جلو این کارا رو بگیره

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان زاینده رود یه طرفش خشکه
و یه طرفشم باریکه اب و لجن
این دفعه رفتم عکس میگیرم میزارم

کاری برنمیاد ؟؟ میخوای همینجوری ول کنیم به امون خدا ؟؟
سیاسی اجتماعی علمی اقتصادی فرهنگی
خودت فکر کن ببین به کدومش مربوطه
من تحلیلش نمیکنم
تو جهان حداقل چارتا گروه محیط زیست هست که جلو این کارا رو بگیره

تو بحث الودگیش شاید ولی کم ابیش نه...

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
وضعیت دریاپه ارومیه که خیلی خرابه

اطلاع دارین اقای احمدی نژاد اب دریای خزر رو داره میفرسته به سمنان؟؟
پوزه اس دسته سپاه

saray_m

عضو جدید
کاربر ممتاز

پوزه اس دسته سپاه

هر دم از این باغ بری می رسد

تو بحث الودگیش شاید ولی کم ابیش نه...

چرا بحث خشک شدن دریاچه ارومیه بر میگرده به سیاست های نادرست دولت

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز

پوزه اس دسته سپاه

محیط زیست مخالفت کرده

هر دم از این باغ بری می رسد

چرا بحث خشک شدن دریاچه ارومیه بر میگرده به سیاست های نادرست دولت

مثلا؟

saray_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
محیط زیست مخالفت کرده

مثلا؟

ببین من اگه بحث رو شروع کنم تاپیک به زودی منفجر میشه خودت یه سرچی تو گوگل بزن میبینی
مثلا یکیش احداث سدهای متعدد
استفاده بدون تدبیر و بی رویه آب این دریاچه و رودخانه های کوچکی که به آن آبرسانی می کنند، نزدن چاههای عمیق جهت آبرسانی

این امر طبیعی نیست و خشک شدن دریاچه به این دلیل است که رودخانه های ورودی به دریاچه برای احداث سد ها هدایت شده و دریاچه خشک میشود و این تازه شروع فاجعه است

آخرین ویرایش:

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین من اگه بحث رو شروع کنم تاپیک به زودی منفجر میشه خودت یه سرچی تو گوگل بزن میبینی
مثلا یکیش احداث سدهای متعدد
شما خودت یه تاپیک میزنی بعد میگی بحث نکن، نتیجه گیری نکن، تحلیلش که نمیکنی، پس واسه چی زدی؟ گوگلو که همه میدونن چیه

saray_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما خودت یه تاپیک میزنی بعد میگی بحث نکن، نتیجه گیری نکن، تحلیلش که نمیکنی، پس واسه چی زدی؟ گوگلو که همه میدونن چیه

من تحلیل نکردم چون به نظرم عکس ها گویا بود
مگه دروغ میگم هر بحثی در این موارد اخرش سیاسی میشه و هر بحث سیاسی منفجر میشه من قصد داشتم این تاپیک دو سه روزی اینورا بچرخه
حالا شوما اگه نظری داری بگو
من یه اشاره جزیی به دلایلش کردم

saray_m

عضو جدید
کاربر ممتاز

یه کم فکر کردم بعد به یه نتیجه ای رسیدم
حذف شدن تاپیک ها که یه روال عادیه

پس لطفا راحت باشید بیاید بحث کنیم دوستان :twisted:

سیاسیش که نمیخوای بکنی؟

آره خب !
بحران جهانی !
بخصوص دریاچه ی ارومیه :دی !!!

عزیزم
از رو دریاچه راه سازی کردن و ...
این یه مورد رو شک نکن که خودش ذاتا سیاسی هست !

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تحلیل نکردم چون به نظرم عکس ها گویا بود
مگه دروغ میگم هر بحثی در این موارد اخرش سیاسی میشه و هر بحث سیاسی منفجر میشه من قصد داشتم این تاپیک دو سه روزی اینورا بچرخه
حالا شوما اگه نظری داری بگو
من یه اشاره جزیی به دلایلش کردم

عکسا که چیزیو نشون نمیده...بله قبلا اب داشت الان نداره، خب اینکه مسبب یا مسببان اینکارو نشون نمیده
در ضمن بحران این دریاچه مربوط به سیاسی بازی و چه میدونم سبزا و قرمزا نمیشه... مدیریت ضعیف...همین... که بلایه جونه مردم شده
متاسفانه مشکل اصلی این دریاچه سدهاست، دولت وقت هم توسعه رو میخواست و هم دریاچه رو که ظاهرا امکان پذیر نیست، شواهد و قراین نشون داده که کم شدن اب دریاچه تاثیریم تو کشاورزیه اون منطقه نزاشته... البته من به شخصه امیدوارم همون دریاچه پرابو ببینیم... چند سال پیش هم دریاچه خشک شده بود ولی دوباره پراب شد
تا اونجا که بنده مطلعم محیط زیست دست به کار شده و پیشنهادات خودشو ارائه کرده (تو اخبار 21:00 که اینجوری میگفت)

در ضمن من نگفتم دروغ میگین...ولی میشه بحثو جوری هدایتش کرد که کار به جاهایه باریک نکشه.... البته باز اگه بعضیا بزارن

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره خب !
بحران جهانی !
بخصوص دریاچه ی ارومیه :دی !!!

عزیزم
از رو دریاچه راه سازی کردن و ...
این یه مورد رو شک نکن که خودش ذاتا سیاسی هست !
بابا لااقل یه چی بگو یه ربطی به موضوع داشته باشه... رو دریاچه راهسازی کردن؟ یا پل زدن...اونیکه شما میگی بر میگرده به تالاب انزلی که بجایه پل زدن مردابو پره شنو ماسه کردن، البته تا نصفش پیشروی کردن که محیط زیست اجازه شو نداد... الان مثلا اگه دریاچه خشک بشه چه نفعی به حال اینوربا یا اونوریا داره...بحث مدیریته شماها حالا هی سیاسیش کنین

saray_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
عکسا که چیزیو نشون نمیده...بله قبلا اب داشت الان نداره، خب اینکه مسبب یا مسببان اینکارو نشون نمیده
در ضمن بحران این دریاچه مربوط به سیاسی بازی و چه میدونم سبزا و قرمزا نمیشه... مدیریت ضعیف...همین... که بلایه جونه مردم شده
متاسفانه مشکل اصلی این دریاچه سدهاست، دولت وقت هم توسعه رو میخواست و هم دریاچه رو که ظاهرا امکان پذیر نیست، شواهد و قراین نشون داده که کم شدن اب دریاچه تاثیریم تو کشاورزیه اون منطقه نزاشته... البته من به شخصه امیدوارم همون دریاچه پرابو ببینیم... چند سال پیش هم دریاچه خشک شده بود ولی دوباره پراب شد
تا اونجا که بنده مطلعم محیط زیست دست به کار شده و پیشنهادات خودشو ارائه کرده (تو اخبار 21:00 که اینجوری میگفت)

در ضمن من نگفتم دروغ میگین...ولی میشه بحثو جوری هدایتش کرد که کار به جاهایه باریک نکشه.... البته باز اگه بعضیا بزارن

من که گفتم تسلیم
بحث میکنیم
خب منم میگم مربوط به دولته تازه من نمیگم همه این مسائل مربوط به دولت وقته که
حالا کشاورزی هیچی
موجوات ابی کمیاب اونجا نظیر آرتمیا و .... چی؟؟
مشکلات جدی تری هم ایجاد میشه اگه این وضع ادامه پیدا کنه

saray_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
درياچه اروميه يكي از مهم‌ترين زيست‌بوم‌هاي جهان به‌شمار مي‌رود
«دومين درياچه شور جهان»، «بزرگترين زيستگاه طبيعي آرتميا»، «بيستمين درياچه بزرگ جهان»، «شورترين درياچه جهان كه حيات در آن جريان دارد» و«بزرگترين درياچه داخلي ايران»

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که گفتم تسلیم
بحث میکنیم
خب منم میگم مربوط به دولته تازه من نمیگم همه این مسائل مربوط به دولت وقته که
حالا کشاورزی هیچی
موجوات ابی کمیاب اونجا نظیر آرتمیا و .... چی؟؟
مشکلات جدی تری هم ایجاد میشه اگه این وضع ادامه پیدا کنه

خب شما یه جوری میگین انگار من خوشحالم از اینکه این بحران داره پیش میاد...مگه من گفتم نیست، خب زیستگاهها خیلی از پرندگان و موجودات از بین میره باید یه فکردی کرد... من فقط بحثم اینه که موضوع اصن ربطی به سیاسی بازی نداره
در ضمن شما چرا اینقد رو دریاچه ارومیه مانور میدین؟ جالبه واسم

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
قطعا برای شما مهم نیست

کارشناسا گفتن تا 7 سال اینده کلا ابی نمیمونه و تبذیل میشه به یک شوره زار وحشتناک
وقتی میگم وحشتناک با کلمات بازی نمیکنم وحشتناک یعنی نمک 100%
5 استان مجاور کویر میشه که هیچی کشورهای مجاور هم کویر میشن
میزان نمک اینقدر بالاست که طبق محاسبه کارشناسان تا خود تهران خالی از پوشش گیاهی میشه شمال بی شمال

اب زیزمینی وقتی شور بشه دیگه ابی نیست پس کشاورزی هم نیست صنعت هم نیست غذا هم نیست و انسانی هم نیست
ادامه بدم تا بفهمی بعدش چه اتفاقی میفته؟

atish pare

عضو جدید
کاربر ممتاز
کم شدن آب دریاچه هم کار احمدیه؟؟؟؟

کم کم داره به این بشر حسودیم میشه...پس من جی؟؟؟؟؟؟

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
قطعا برای شما مهم نیست

کارشناسا گفتن تا 7 سال اینده کلا ابی نمیمونه و تبذیل میشه به یک شوره زار وحشتناک
وقتی میگم وحشتناک با کلمات بازی نمیکنم وحشتناک یعنی نمک 100%
5 استان مجاور کویر میشه که هیچی کشورهای مجاور هم کویر میشن
میزان نمک اینقدر بالاست که طبق محاسبه کارشناسان تا خود تهران خالی از پوشش گیاهی میشه شمال بی شمال

اب زیزمینی وقتی شور بشه دیگه ابی نیست پس کشاورزی هم نیست صنعت هم نیست غذا هم نیست و انسانی هم نیست
ادامه بدم تا بفهمی بعدش چه اتفاقی میفته؟

بحث با شماها بی فایده ست... از جایه دیگه نگرانی برادر
در ضمن یادت باشه از کلمه قطعا زیاد استفاده نکنی کلا کلمه خطرناکیه و ممکنه در اینده واست دردسر ساز بشه

atros

عضو جدید
کاربر ممتاز
تنها چیزی که تو ایران مهم نیست محیط زیسته دلتون خوشه این سازمان زیر نظر مستقیم ریاست جمهوریه و اصلا هیچ زوری نداره اینا هر بلایی بخوان سر مملکت میارن خیالتون راحت محیط ژسته به جای زیست
تاپیک داره پر محتوا میشه الان میان حذفش میکنن

saray_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ضمن شما چرا اینقد رو دریاچه ارومیه مانور میدین؟ جالبه واسم

فقط یک علت داره اونم اینکه برام مهمه
چرا برام مهمه ؟؟ در واقع اولش نه به فکر کشاورزی بودم نه به فکر زیستگاه موجودات اونجا نه به فکر فاجعه ای که اتفاق میفته فقط خیلی دلم میگیره وقتی یه دریاچه یا رود خشک شده رو میبینم اما الان دارم به همه تبعاتش فکر میکنم
زاینده رود و خشکه رود هم زدم چون تو یه مقطعی از زمان از خشک بودنش اطلاع داشتم و وضع اون دو به وخامت دریاچه ارومیه هم نیست

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث با شماها بی فایده ست... از جایه دیگه نگرانی برادر
در ضمن یادت باشه از کلمه قطعا زیاد استفاده نکنی کلا کلمه خطرناکیه و ممکنه در اینده واست دردسر ساز بشه

من از کجا باید نگران باشم؟

اگر اذربایجان کویر بشه برای من بد میشه اما غیر قابل تحمل نمیشه پا میشم میرم یک استان دیگه مثلا تهران

این ایرانه که باید هزاران میلیارد دلار ضرر بده

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط یک علت داره اونم اینکه برام مهمه
چرا برام مهمه ؟؟ در واقع اولش نه به فکر کشاورزی بودم نه به فکر زیستگاه موجودات اونجا نه به فکر فاجعه ای که اتفاق میفته فقط خیلی دلم میگیره وقتی یه دریاچه یا رود خشک شده رو میبینم اما الان دارم به همه تبعاتش فکر میکنم
زاینده رود و خشکه رود هم زدم چون تو یه مقطعی از زمان از خشک بودنش اطلاع داشتم و وضع اون دو به وخامت دریاچه ارومیه هم نیست

مهندس مشکل اینه که بعضیا بلد نیستن بحث کنن... رویه صحبتم با شما نیست، چون این بحث دریاچه قبلا هم بود و دوستان ربطش دادن به شوونیسم فارس :D
نمیدونم شماها چرا دو تا چیزه خیلی ساده رو نمیتونین از هم تمییز بدین... ببینید من فقط گفتم این موضوع ربطی به سیاست نداره اگه شما نظری غیر این دارین خوشحال میشم متقاعدم کنین که اشتباه میکنم... من هم مثه شما نگران این موضوع هستم، اگه من اونجا بودم و قرار بود تجمعی برای اعتراض به اینکار صورت بگیره حتما شرکت میکردم... با دلایلیم که اوردین موافقم (برداشت بی رویه و احداث سدو...) ولی برای حل این مشکل باید از راهش وارد شد غیره اینه؟ این برداشت بی رویه و این سدها برای چی و برای کیا زده شده؟
مگه کویر شهداد در حال نابودی نیست، مگه جنگلهای شمال نابود نشدن ، مگه دریاچه هیرمند خشک نشد، ایا همه اینارو باید پیراهن عثمان کردو ربطش داد به یه چیز بی اساس... مطمئنا اول مسئولین و بعد خود مردم باید متوجه این وخامت بشن... ولی هر کی فقط به فکر منافع خودشه، کشاورز فقط به فکره ابه، بسازو بفروش فقط به فکره جبیه خودشه و... فرهنگ مردمم اومده پایین، هر جاییه که ملت واسه تفریح میرن در کسری از ثانیه تبدیل به زباله دونی میشه
در مورد زاینده رود:
ایا مشکلی غیره کاهش در میزاان بارش سالانه داشت؟
دیگه نمیدونم چجوری باید توضیح بدم

بالا