مراحل مختلف اجرای ساختمان

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

تو این تاپیک عکسای مختلفی از مراحل متفاوت اجرای ساختمان رو براتون میذارم اگه هر کس یه نکته جدیدی از عکسا فهمید اینجا بگه تا بقیه هم یاد بگیرن.

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
مرسی
تاپیک خوبی میشه حتما
فقط یه توضیح نیم خطی درباره هر عکس بدید که این عکس چیو نشون میده بد نیست;)
منم کمک میدم

سلام
باشه واسه هر عکس که بتونم مینویسم فقط همون طور که گفتم اگه بقیه هم توضیحی داشتن یا نکته ای برداشت کردن اضافه کنن عالی میشه. چون آدم با دیدن بهتر میتونه یاد بگیره تا شنیدن.

:w14::w14::w14::w14:

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

خب تو 4تا عکس اول که میلگردگذاری و گذاشتن بیس پلیتا رو نشون میده عکس آخری هم که اجرای تیرچه سقفای تیرچه بلوکه
یه نکته به نظرتون همتراز کردن این بیس پلیتارو فقط با نخ انجام دادن آیا علمی و اصولی آیا
:w19:

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
چطور از بیس پلت
میشه ستون بتنی ساخت

[FONT=&quot]سلام [/FONT][FONT=&quot]
بیس پلیت برای اجرای ستون فلزی کاربردی داره و به نظرم برای ساخت ستون بتنی کاربرد نداره چون به نظرم وجود بیس پلیت در اجرای ستون بتنی یه مانع بین ستون و پی هستش که از به هم پیوستگی ستون و پی جلوگیری میکنه ولی همین بیس پلیت تو ستون فلزی باعث پیوند بیشتر ستون و پی میشه به کمک بولتای که نصب میشه. این اطلاعات من بود و از دوستان دیگه هم خواهش میکنم بیشتر دوست تازه واردمونو راهنمایی کنن.
امروز سیستمم یه کم مشکل داره نمیتونم آپلود کنم بعدا براتون چندتا عکس از اجرای ستون میذارم.
[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر امکانش هست سایز عکسهاتون رو 600*800 کنید تا راحت تر دیده بشن. اینجوری فقط اونایی که واید دارند حوصله میکنند ببینند.
مرسی بابت تایپیک زیباتون:gol::gol:

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر امکانش هست سایز عکسهاتون رو 600*800 کنید تا راحت تر دیده بشن. اینجوری فقط اونایی که واید دارند حوصله میکنند ببینند.
مرسی بابت تایپیک زیباتون:gol::gol:

قابلی نداره دوست من
باشه این کارروهم میکنم. :w14:

• Like
واکنش ها: bmd

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این برا دوستمون امیر عفیفی منتظر بعدیا باش;)

[FONT=&quot]اجرای ستون بتنی[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]
همون طور که میبینی آرماتورای انتظار از ازتفاع پی بالاتر کار شده تا بشه هنگام اجرای ستون این آرماتورا رو با آرماتورای ستون محکم کرد و [/FONT]

[FONT=&quot]اجرای ستون فلزی[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot] اینجا هم میبینی که آرماتورای پی کار شده و بیس پلیت هم اجرا شده و بولتای ذکر شده هم کاملا مشخصه .[/FONT]

mrsadi677

عضو جدید
مرسی آقا ،عکسی که از اجرای اورلب ستون گذاشتین بد آموزی داره،اخه اشتباه اجرا شده،یکم باید سر میلگردا رو به تو خم باشه

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی آقا ،عکسی که از اجرای اورلب ستون گذاشتین بد آموزی داره،اخه اشتباه اجرا شده،یکم باید سر میلگردا رو به تو خم باشه

منظورت از آقا کیه؟!!!!!!:eek:
خوب اگه عکسی اشتباه داره عیبی نداره بگین اینجاش اشتباه اجرا شده و روش صحیحش اینه من که همون اولش گفتم بیاید درمورد عکسا بحث کنیم و هرکس جایشو متوجه نمیشه بپرسه و بقیه لطف کنن جواب بدن من خودم سوال پرسیدم ولی کسی جوابمو نداد. در ضمن اگه تو این تاپیک فعالیت باشه حالا حالا عکس دارم که بذاریم روش بحث کنیم و مطلب جدید یاد بگیریم ممنون میشم دوستان دیگه هم نظر بدن.:w14::):w14:

• Like
واکنش ها: bmd

hoomanghaderie

عضو جدید
ایمنی در کارگاه

ایمنی در کارگاه

خانوم آرانوس
اولین مشکلی که دیده میشد عدم رعایت کمترین اقدامات ایمنی بود!!!
به عکسی که از طبقات گرفته شده توجه کنید!
به دوستانی که به کارگاه های ساختمونی میرن توصیه میکنم حتما" از کلاه و کفش ایمنی استفاده کنند. هنوز 1 ماه نشده که یکی از دوستای خودم از 4 طبقه سقوط کرد.
خوشبختانه به طرز معجزه آسایی از مرگ نجات پیدا کرد.
مشکلات در ارتفاع چند برار میشه. تصور کنید یک لحظه ممکنه فشار شما بیفته!!!
این عکس ها جدیده ؟
الان از یونولیت به جای بلوک استفاده میشه.
جالب بود.ممنون.
بقیه هم عکس بزارین.

aryaei

عضو جدید
اجرا

اجرا

با سلام
albate jaye tashkor dare az gharar dadan ax ha bad ham fekr mikonam behtarin shive takamol dar ejra didan ax haye ejraei va bas kardan roye onast
1-dar ax entezar soton agar soton mostatili nabashad ejra on va jam kardan amalan ghyr ghabel ejrst
2-dar ejra saghf ba bolok simani agar dar favasel monazam nashavad tirce ro farsh kard ghesmat enteha labe dar mishavad va va moghavamat mored nyaz tamin nemishavad
3-dar ejra tirche ha momoanha amalan ejra nashode
4-milegerd paye bolt fekr mikonam 20 bashe ke dar ejra amalan 24 estefade mishe fekr konam estefade az on harf dare

esmaeili60

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته توي عكس هاي اخري هم ميله گردهاي ممان منفي و ادكا نبود يا شايد هم بعدا قراره بزارن

لطفا يه عكس كامل كه اين موارد رو داشته باشه نيز براي بقيه بزاريد و متاسفانه من خودم ندارم

و باز هم ممنون ;)

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خانوم آرانوس
اولین مشکلی که دیده میشد عدم رعایت کمترین اقدامات ایمنی بود!!!
به عکسی که از طبقات گرفته شده توجه کنید!
به دوستانی که به کارگاه های ساختمونی میرن توصیه میکنم حتما" از کلاه و کفش ایمنی استفاده کنند. هنوز 1 ماه نشده که یکی از دوستای خودم از 4 طبقه سقوط کرد.
خوشبختانه به طرز معجزه آسایی از مرگ نجات پیدا کرد.
مشکلات در ارتفاع چند برار میشه. تصور کنید یک لحظه ممکنه فشار شما بیفته!!!
این عکس ها جدیده ؟
الان از یونولیت به جای بلوک استفاده میشه.
جالب بود.ممنون.
بقیه هم عکس بزارین.

ممنونم از این یادآوری به جا و مفید این عکسا رو خودم تهیه نکردم از یه مرجع دیتلهای ساختمانی میذارم چاپ 87

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
albate jaye tashkor dare az gharar dadan ax ha bad ham fekr mikonam behtarin shive takamol dar ejra didan ax haye ejraei va bas kardan roye onast
1-dar ax entezar soton agar soton mostatili nabashad ejra on va jam kardan amalan ghyr ghabel ejrst
2-dar ejra saghf ba bolok simani agar dar favasel monazam nashavad tirce ro farsh kard ghesmat enteha labe dar mishavad va va moghavamat mored nyaz tamin nemishavad
3-dar ejra tirche ha momoanha amalan ejra nashode
4-milegerd paye bolt fekr mikonam 20 bashe ke dar ejra amalan 24 estefade mishe fekr konam estefade az on harf dare

ممنونم از نظرات تون اگه ممکنه لفطا فارسی تایپ کنید بعدشم اینکه درمورد عکس خاصی که بحث میشه لفطا خود اون عکسو رو تو پستتون بذارین تا بدونیم درمورد چی بحث میشه و یه کم با جزئیات بیشتری توضیح بدی دیگه نور علی نور میشه.

البته توي عكس هاي اخري هم ميله گردهاي ممان منفي و ادكا نبود يا شايد هم بعدا قراره بزارن

لطفا يه عكس كامل كه اين موارد رو داشته باشه نيز براي بقيه بزاريد و متاسفانه من خودم ندارم

و باز هم ممنون ;)

خواهش میکنم باشه در اولین فرصت این کار رو میکنم

copperfield

عضو جدید
فقط میتونم بگم عالی بود.واقعا دستتون درد نکنه.فقط یکح خواهش:

اگه میشه همه عکسها رو تو یک فایل zip و در پوشه های مختلفی که نام هر پوشه معرف مرحله اجرا میباشد,قرار بدید.واقعا مرجع خوبیه.

مرسی

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فقط میتونم بگم عالی بود.واقعا دستتون درد نکنه.فقط یکح خواهش:

اگه میشه همه عکسها رو تو یک فایل zip و در پوشه های مختلفی که نام هر پوشه معرف مرحله اجرا میباشد,قرار بدید.واقعا مرجع خوبیه.

مرسی
خداروشکر
ایشاالله این کاررومیذارم تو برنامم
من گفتم اینجا بیام عکساروقرار بدیم ودرموردش بحث وتبادل نظر کنیم ونکاتی روکه هرکس متوجه میشه بیان کنه در ضمن با اینکه من اینارو ازمنبع تایید شده میذارم بعضی از دوستان روش یه ایرادی گرفتن ولی متاسفانه نیومدن تو ادامه بحثا تا دقیقا همه چی روشن شه

soheil.n

عضو جدید
سلام
پراکندگی موضوعی عکسها امکان بحث روی اونها رو کم میکنه،
منظور شما بیان اشتباهات اجرائیه یا نکات اجرایی؟
مهمترین نکته ای که به ذهن من رسید هم سهل انگاری در مسائل ایمنیه
و نکته جالب هم کیورینگ خوبیه که دارن ، اونم تو هوای مرطوب شمال

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
پراکندگی موضوعی عکسها امکان بحث روی اونها رو کم میکنه،
منظور شما بیان اشتباهات اجرائیه یا نکات اجرایی؟
مهمترین نکته ای که به ذهن من رسید هم سهل انگاری در مسائل ایمنیه
و نکته جالب هم کیورینگ خوبیه که دارن ، اونم تو هوای مرطوب شمال
هردوی اینا هم اگه اشتباهی بود میشه روش بحث کرد و هم اینکه اگر نکته ای رو کسی متوجه شد و احساس کرد مهمه برای بقیه دوستان بیان کنه در هر صورت هدف از این تاپیک اینه که یه سری نکات و مسائلو یاد بگیریم
و اگر تبادل نظر باشه میشه اشکالاتی هم که من تو قرار دادن عکسا دارم بگید تا در حد توانم رفعش کنم اصلا میتونیم از اول شروع کنیم و از مرحله پی کنی دوستان دیگه هم اگر عکس داشتن و با توجه به مرحله اجرایی ساختمون مناسب دیدن بذارن
فرض کنید یه عکس مورد داره شخصی میتونه روش درستشو با عکس نشون بده
همه اینا مسلزم همکاری و فعالیت دوستان عزیزه و صرف اینکه من اینجا عکسارو قرار بدم بهنظرم بازدهی نخواهد داشت

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[FONT=&quot] چرا این تالار عمران اینقد خوابیده ای خدا بچه ها فعالیت ...............[/FONT]

[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]​

بالا