موضوع كليشه ايه اما بهش دقت كنين

موضوع كليشه ايه اما بهش دقت كنين

• مجموع رای دهندگان
    7

سانیار 90

عضو جدید
سلام يه دوست دارم كه نامزدشو خيلي دوست داره،پسره بيكاره ودختره هم دانشجو.پسره به دختره گفته كه وقتي درسش تموم بشه تحت هر شرايط ازدواج ميكنن اما دختره قبول نميكنه ميگه بايد بري سره كار بعدش ما ازدواج كنيم.اما پسره گفته كه تو درست تموم بشه وبهونه بياري من قبول ندارم و ميرم ازدواج ميكنم.مادره پسره هم به دختره گفته كه چون پسرم سره كار نرفته تاحالا وهروقت بره سره كار بايد چند سال بگذره تا بتونه پس اندازي داشته باشه وبتونه خرج ازدواجو بده بايد توقعتو بياري پايين وبا من راه بياي.به نظرتون برخورد دختره درسته؟برخورد پسره چي؟

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب اولا تصمیم به این ازدواج مخصوصا از طرف دختر اشتباه بوده چون پسر کار نداشته و اینجور که معلومه هنوزم کار نداره
دوما ادامه این زندگی با وجود مخالفت دختر برای اینکه پسر بیکار و نمیتونه خرج روزمره را بده چه برسه به خرج عروسی تازه مشکلات زیر یک سقف بودن بماند

ادامه این زندگی فقط در یک صورت امکان داره که پسره زودتر یه کاری گیر بیاره ...........تا بتونه یه عروسی مختصری بعد اتمام درس دختر بگیره...........دختره هم بعد از درسش باید کار کنه
تا هر دو با هم مشکلات مالی یه زندگی را به دوش بکشند

منظور من از کار هر کاری که مورد قبول باشه

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
سلام يه دوست دارم كه نامزدشو خيلي دوست داره،پسره بيكاره ودختره هم دانشجو.پسره به دختره گفته كه وقتي درسش تموم بشه تحت هر شرايط ازدواج ميكنن اما دختره قبول نميكنه ميگه بايد بري سره كار بعدش ما ازدواج كنيم.اما پسره گفته كه تو درست تموم بشه وبهونه بياري من قبول ندارم و ميرم ازدواج ميكنم.مادره پسره هم به دختره گفته كه چون پسرم سره كار نرفته تاحالا وهروقت بره سره كار بايد چند سال بگذره تا بتونه پس اندازي داشته باشه وبتونه خرج ازدواجو بده بايد توقعتو بياري پايين وبا من راه بياي.به نظرتون برخورد دختره درسته؟برخورد پسره چي؟

تا جایی که قابل فهم هست، هنوز عقد نکردن و پسره هم کار نداره و از طرفی تحفه س و تهدید هم می کنه که با کس دیگه ای ازدواج می کنه و مامانشم ظاهرا خرجی ازدواج و بعد از ازدواج رو تقبل می کنه ...
خوب شرایط مالی پسره و خونواده اش و دختره و اینکه پسره تا حالا چیکار کرده و سطح تحصیلاتش و محل زندگی شون و سن و سالشون چی و کجا هست، ذکر نشده.
به ما مربوط نیست اینا چقد همو دوست دارن نه؟ اگه ازدواج بکنن یا نکنن هم نه آسمون به زمین میاد نه زمین به آسمون میره. پسره حداقل می تونه تلاششو برای پیدا کردن کار یا فرصت شغلی امتحان کنه و سربار خونواده ش نباشه. دختره هم بسته به مدرکش می تونه کار پیدا بکنه. حالا توی این گرونی اگه مشکل هست و خیلی همو دوست دارن از تشریفات کم کنن بزنن به زخم زندگی شون... منتها کسی که مسئولیت کار کردن رو نفی می کنه چجوری می خواد مسئولیت بزرگتری مثل ازدواج رو به عهده بگیره؟؟ مامانه راست می گه اما به شرط این که دختره راضی بشه ؛که البته در این مورد اجباری نداره می تونه به تعویق بندازه و درست تر نگاه بکنه و سبک سنگین کنه که می تونه به کمترین ها راضی باشه یا نه! دختره هم راست می گه چون تا یه حدی آدم می تونه سربار دیگران باشه.. پسره این وسط مطمئن نیستم که واقعا دوستش داره و می تونه مسئولیت پذیری نشون بده از خودش یا نه؟؟

سانیار 90

عضو جدید
تا جایی که قابل فهم هست، هنوز عقد نکردن و پسره هم کار نداره و از طرفی تحفه س و تهدید هم می کنه که با کس دیگه ای ازدواج می کنه و مامانشم ظاهرا خرجی ازدواج و بعد از ازدواج رو تقبل می کنه ...
خوب شرایط مالی پسره و خونواده اش و دختره و اینکه پسره تا حالا چیکار کرده و سطح تحصیلاتش و محل زندگی شون و سن و سالشون چی و کجا هست، ذکر نشده.
به ما مربوط نیست اینا چقد همو دوست دارن نه؟ اگه ازدواج بکنن یا نکنن هم نه آسمون به زمین میاد نه زمین به آسمون میره. پسره حداقل می تونه تلاششو برای پیدا کردن کار یا فرصت شغلی امتحان کنه و سربار خونواده ش نباشه. دختره هم بسته به مدرکش می تونه کار پیدا بکنه. حالا توی این گرونی اگه مشکل هست و خیلی همو دوست دارن از تشریفات کم کنن بزنن به زخم زندگی شون... منتها کسی که مسئولیت کار کردن رو نفی می کنه چجوری می خواد مسئولیت بزرگتری مثل ازدواج رو به عهده بگیره؟؟ مامانه راست می گه اما به شرط این که دختره راضی بشه ؛که البته در این مورد اجباری نداره می تونه به تعویق بندازه و درست تر نگاه بکنه و سبک سنگین کنه که می تونه به کمترین ها راضی باشه یا نه! دختره هم راست می گه چون تا یه حدی آدم می تونه سربار دیگران باشه.. پسره این وسط مطمئن نیستم که واقعا دوستش داره و می تونه مسئولیت پذیری نشون بده از خودش یا نه؟؟
پسره اين ترم درسش تموم ميشه.دختره ترم بعد.اما دختره وضع ماليش عاليه وهميشه فكر ميكنه كه پسره بخاطر همين باهاش دوست شده وداره ازدواج ميكنه.اخه همشهري هم نيستن.منم يه دوست مشترك دارم بين دختره وپسره و واقعا دلم نميخواد ضربه بخورن هيجكدومشون اما انگار داره خراب ميشه همه چيز.

سانیار 90

عضو جدید
خب اولا تصمیم به این ازدواج مخصوصا از طرف دختر اشتباه بوده چون پسر کار نداشته و اینجور که معلومه هنوزم کار نداره
دوما ادامه این زندگی با وجود مخالفت دختر برای اینکه پسر بیکار و نمیتونه خرج روزمره را بده چه برسه به خرج عروسی تازه مشکلات زیر یک سقف بودن بماند

ادامه این زندگی فقط در یک صورت امکان داره که پسره زودتر یه کاری گیر بیاره ...........تا بتونه یه عروسی مختصری بعد اتمام درس دختر بگیره...........دختره هم بعد از درسش باید کار کنه
تا هر دو با هم مشکلات مالی یه زندگی را به دوش بکشند

منظور من از کار هر کاری که مورد قبول باشه

ميدوني چيه؟اينا اولش قصدشون ازدواج نبوده اما الان بعد از سه چهار سال ديگه تصميمشون رو گرفتن.ميخوان ازدواج كنن باهم اما پسر كمي پرتوقعه وهركاري رو قبول نداره وهمش به فكر كلاس گذاشتنه اما دختره پر توقع نيست.خب هر دختري دلش ميخواد بهترين وسايلو واسه زندگيش داشته باشه.ححالا يه مشكل ديگه هم هست كه باباي دختره نميدونه وممكنه مخالفت كنن چون پسر خودش چيزي نداره اما وضع پدر دختره خوبه خيلي.

smooth criminal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عاقا کسی که هیچی نداره، نباید هیچ کاری بکنه، ازدواج که دیگه هیچی ... (هیچ هیچ هیچ :دی )
تموم شد رفت، کسی هم نظر دیگه ای بده من میدونم و اون :دی

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميدوني چيه؟اينا اولش قصدشون ازدواج نبوده اما الان بعد از سه چهار سال ديگه تصميمشون رو گرفتن.ميخوان ازدواج كنن باهم اما پسر كمي پرتوقعه وهركاري رو قبول نداره وهمش به فكر كلاس گذاشتنه اما دختره پر توقع نيست.خب هر دختري دلش ميخواد بهترين وسايلو واسه زندگيش داشته باشه.ححالا يه مشكل ديگه هم هست كه باباي دختره نميدونه وممكنه مخالفت كنن چون پسر خودش چيزي نداره اما وضع پدر دختره خوبه خيلي.
آها اینا یعنی هنوز با هم نامزد نشدن....یعنی خانواده دختر نمیدنن
خب به نظر من تا پسری کار نگرفت یا به عبارتی شغلی نداره درامدی نداره نباید ازدواج کنه
دختر هم نباید به پسر بیکار جواب بله بده

Schneider

مدیر بازنشسته
این آخه چه وضه انتخاب گزینست!!
الف) دختر یا پسر؟
ب) چه کسی درست میگوید؟

خوبی شما؟؟؟؟ :D

و اما سوال این تاپیک:
اون پسره یمقدار بشینه فکر کنه قشنگ متوجه میشه که "شغل" لازم داره
چرا؟
چون هر کاری بخواد بکنه باید پول خرج کنه
پیاده روی هم بخواد یکنه میخواد وسط راه یه بستنی بگیره یا نه؟؟؟ :D
یا جاهای تفریحی هم بخوان برن باز هزینه ها بالاست و پول لازم داره!
حالا دوحالت داره:
یا بچه پولداره که خوش بحالش!! :D:D
و میتونه همین الان بره اقدام کنه زن بگیره و مانعی هم نداره

یا یه فرد عادیه که به هر حال به خونوادش به لحاظ مادی وابستست؛
در این حالت واقعا بهتره صبر کنه تا به استقلال مالی برسه بعد!

تازه وقتی باز به استقلال مالی هم رسید بهتره 2-2 تا 4تا کنه
چرا؟؟
چون نسبت به اون موقه که شاغل نبود قطعا هزینه ها چندین برابر شده :biggrin: و باز بهتره پول جمع کنه و همین رویه رو ادامه بده فکر کنم دم پیری بتونه یه 50 متری تویه جای خوب تهران بخره و برن توش زندگی کنن تا چند صباح تا انشاا.. عزرائیل خدمت برسه...:D

خارج از شوخی:
الان زن گرفتن در تهران و داشتن یه زندگی راحت به ماهی 2 تومن نیاز داره(اگر خونه داشته باشی تازه و برای 2 نفر) و بدون پس انداز جلو رفتن مثل رانندگی با چشم بسته در شب تاریک(!!) میمونه!
در اینجا من همدردی میکنم با تمام عزیزان دهه 60 ی
خیلی بمون ظلم شد

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرم پسره که گفته میرم ازدواج میکنم بهتریییین جواب راه باز جاده دراز یا همون به دررررررررک خودمونه:Dبره ببینه کسی باهاش ازدواج میکنه اصلا...؟:cool:

سانیار 90

عضو جدید
آها اینا یعنی هنوز با هم نامزد نشدن....یعنی خانواده دختر نمیدنن
خب به نظر من تا پسری کار نگرفت یا به عبارتی شغلی نداره درامدی نداره نباید ازدواج کنه
دختر هم نباید به پسر بیکار جواب بله بده

نه هنوز.فعلا فقط دوستن.اما مادر دختر ميدونه ومثل اينكه زياد راضي نيس

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز
الف) دختر یا پسر؟
ب) چه کسی درست میگوید؟

و اما سوال این تاپیک:
چرا؟
حالا دوحالت داره:

چرا؟؟
چون نسبت به اون موقه که شاغل نبود قطعا هزینه ها چندین برابر شده :biggrin: و باز بهتره پول جمع کنه و همین رویه رو ادامه بده فکر کنم دم پیری بتونه یه 50 متری تویه جای خوب تهران بخره و برن توش زندگی کنن تا چند صباح تا انشاا.. عزرائیل خدمت برسه...:D

خارج از شوخی:
الان زن گرفتن در تهران و داشتن یه زندگی راحت به ماهی 2 تومن نیاز داره(اگر خونه داشته باشی تازه و برای 2 نفر) و بدون پس انداز جلو رفتن مثل رانندگی با چشم بسته در شب(!!) میمونه!
خیلی بمون ظلم شد
بستنی چیه توقع زیادی..............عاقا آب بخوای بخوری باید پول بدی...............کم مونده دیگه واسه نفس کشیدن هم پول بگیرن
تو تهران و غیر تهران نداره........درسته تو تهران هزینه بالاست ولی پول هم بیشتر از شهرستانه...............تو شهرستان برعکسه پول کمتره ولی هزینه زیاد کمتر نیست...........بخوای مقایسه کنی هزینه خونه فقط تو تهرانه از شهرستان ها بیشتره
رانندگی که کلا با چشم بسته خطر داره شب و روزش فرقی نداره
مرسی از همدردی شما.........بسی شاد گشتیم........اصن با همیم همدرد ها زنده ایم

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه هنوز.فعلا فقط دوستن.اما مادر دختر ميدونه ومثل اينكه زياد راضي نيس
حق داره راضی نباشه
زندگی خرج داره .........داماد بیکار میخواد چیکار
اینا الان خرج ندارن عاش هم هستن
پس فردا که سرخرجشون باز شد اونوقت پول نداشتن از هم بیزار میشن

سانیار 90

عضو جدید
الف) دختر یا پسر؟
ب) چه کسی درست میگوید؟

و اما سوال این تاپیک:
چرا؟
حالا دوحالت داره:

چرا؟؟

خارج از شوخی:
الان زن گرفتن در تهران و داشتن یه زندگی راحت به ماهی 2 تومن نیاز داره(اگر خونه داشته باشی تازه و برای 2 نفر) و بدون پس انداز جلو رفتن مثل رانندگی با چشم بسته در شب تاریک(!!) میمونه!
خیلی بمون ظلم شد
نظر سنجيش كه واسه تفريح بود.بحث اصلي رو از دست نده. امان از دست بعضي پسرا كه ابروي ديگرانو ميبرن

سانیار 90

عضو جدید
به نظرم پسره که گفته میرم ازدواج میکنم بهتریییین جواب راه باز جاده دراز یا همون به دررررررررک خودمونه:Dبره ببینه کسی باهاش ازدواج میکنه اصلا...؟:cool:

اينقدر از خود راضيه.همش ميگه من اراده كنم ده تا ذختر باهام دوست ميشن.صد تاشونم ميخوان دوست بشن

سانیار 90

عضو جدید
بستنی چیه توقع زیادی..............عاقا آب بخوای بخوری باید پول بدی...............کم مونده دیگه واسه نفس کشیدن هم پول بگیرن
تو تهران و غیر تهران نداره........درسته تو تهران هزینه بالاست ولی پول هم بیشتر از شهرستانه...............تو شهرستان برعکسه پول کمتره ولی هزینه زیاد کمتر نیست...........بخوای مقایسه کنی هزینه خونه فقط تو تهرانه از شهرستان ها بیشتره
رانندگی که کلا با چشم بسته خطر داره شب و روزش فرقی نداره
مرسی از همدردی شما.........بسی شاد گشتیم........اصن با همیم همدرد ها زنده ایم

ميدوني چي ميگم؟ميگم كه تو تهران حداقل شرايط واسه كار كردن بيشتره وموقعيت بيشتره اما تو شهرستانا اينجور نيست.يه كم بخون اگهي استخدامارو ببين چقد كار ريخته تو تهران اما شهرستان كمتره .بعد كه به شهرستان ميرسن ميگن ارشد ودكترا و سابقه كار.اخه سابقه كارمون كجا بود:redcard:

سانیار 90

عضو جدید
حق داره راضی نباشه
زندگی خرج داره .........داماد بیکار میخواد چیکار
اینا الان خرج ندارن عاش هم هستن
پس فردا که سرخرجشون باز شد اونوقت پول نداشتن از هم بیزار میشن
تازه دختره تك دختر خونوادست.وخونوادش بالاخره يه جور ديگه رو زندگيش حساب باز كردن.اما پسره اين چيزا رو متوجه نميشه انگار.يا خودشو زده به اون راه يا واسه پول پدر زنش نقشه داره

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز
تازه دختره تك دختر خونوادست.وخونوادش بالاخره يه جور ديگه رو زندگيش حساب باز كردن.اما پسره اين چيزا رو متوجه نميشه انگار.يا خودشو زده به اون راه يا واسه پول پدر زنش نقشه داره
الان اگه دختره پیش من بود باور کن یه روزه راضیش میکردم قید این ازدواجو بزنه هیچ کلا از این به بعد قدر خودشو بهتر بدونه و اجازه نده هر پسری بیاد خواستگاریش والا
کاش پیش من بود این دختر:surprised:

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
دختره درست میگه..اصنم توجهی به حرفا پسرو مادر پسر نکنه..

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان اگه دختره پیش من بود باور کن یه روزه راضیش میکردم قید این ازدواجو بزنه هیچ کلا از این به بعد قدر خودشو بهتر بدونه و اجازه نده هر پسری بیاد خواستگاریش والا
کاش پیش من بود این دختر:surprised:

ثمن:|

smooth criminal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دختره درست میگه..اصنم توجهی به حرفا پسرو مادر پسر نکنه..

ببین حتی شبنم هم فهمید!

.
.
دیگه اگه این دوست شما بخواد قبول کنه ...
فکر کنم من هیچی نگم بهتر باشه!

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميدوني چي ميگم؟ميگم كه تو تهران حداقل شرايط واسه كار كردن بيشتره وموقعيت بيشتره اما تو شهرستانا اينجور نيست.يه كم بخون اگهي استخدامارو ببين چقد كار ريخته تو تهران اما شهرستان كمتره .بعد كه به شهرستان ميرسن ميگن ارشد ودكترا و سابقه كار.اخه سابقه كارمون كجا بود:redcard:
آره درسته حرفتو قبول دارم...........واسه همین گفتم پول تو تهران بیشتر.......هر جا که پول باشه کار و کاسبی هم بیشتر...........درسته جمعیت تهران بیشتر باید کار بیشتر باشه.......ولی بی عدالتی هست به نظرم
سابقه کارو نگو که بحث مشپسخره ای به نظرم........

Schneider

مدیر بازنشسته

زبونتو گاز بگیر!!!
تهرانیا کجان بیان جواب بدن؟؟؟؟؟
کو کار توی تهران؟؟؟؟؟؟ (کار مهندسی منظورمه چون همه اینجا مهندسیم....وگرنه مسافرکشی و دکه باز کردن بله!!)
در هر شرکتی الان بری ردت میکنن با یه بهونه ای میارن میگن برو رزومتو بفرست به فلان ایمیل جواب میدیم!!
مگر، مگر، مگر یه پارتی، آشنایی تو این شرکتا داشته باشی
سر دادن "کاراموزی" همین الان تو شرکتای دولتی تو تهران پارتی بازی میشه و گیر 10 نفر میاد از 100 نفر(در بهترین حالت)
کاراموزی چیه؟؟؟؟ یه برگه رو میخوان برای یه دانشجو امضا بزنن فقط
اصلا هم وقت مفید براشون نمیزارن

شما حساب کن سر شغل چه خبره دیگه!!!!

من کاملا با اون جمله شما مخالفم#