ایران از دید یک تهرانی...

ricardo

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایران از دید یک تهرانی ...:D

known

عضو جدید
چیز بدی نگفتی , منم یه تهرونی ام ولی نظرم این نیست ,تمام ایران اونقدر قشنگه با مردم مختلف و لهجه و زبان های جالب که همه دنیا رو بگردی اینقدر زیبا پیدا نمی کنی ,من تقریبا
به جز 3 تا استان تمام ایران رو گشتم و هر گوشه اش قشنگی خودشو داره ,اگه دولت محترم روی توریست کار کنه منبع درآمد باحالی برای مملکت می شه:gol:

ahmadi-2010

عضو جدید
نه خیرم به عنوانه یه تهرانی شدیدا تکذیب میکنم!:w15:
من نمیدونم چرا بعضی البته (بعضی) از بچه های (بعضی) از شهرستانها انقدر نسبت به بچه های تهران گارد میگیرن!!!
بابا به خدا تهرانیها اصلا نسبت به بقیه جاها اینجوری فکر نمیکنن....البته نه اونایی که دو روزه اومدن تهران آب تهران رو خوردن میگن ما تهرانی هستیم!!!!:biggrin:

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیدونم چرا بعضی البته (بعضی) از بچه های (بعضی) از شهرستانها انقدر نسبت به بچه های تهران گارد میگیرن!!!
بابا به خدا تهرانیها اصلا نسبت به بقیه جاها اینجوری فکر نمیکنن....البته نه اونایی که دو روزه اومدن تهران آب تهران رو خوردن میگن ما تهرانی هستیم!!!!:biggrin:

یه جا یه نفر بود که میگفت پوله نفت رو خرج تهران میکنن........... ولی خوب نگفت که اگر برفرض این هم درست باشه دلیلش ما تهرانی ها نیستیم از ما بهترونیه که تو تهران زندگی میکنن..........
تنها چیزی که قبول دارم راجبه خطه ی دریای خزره که همه چه در تهران و بقیه جاها به جز اون خطه بهش میگن شمال! مثلا میگن بریم شمال بعد وقتی میگن کجا جاش رو مشخص میکنن.........

نمیدونم به هر حال طنزه جالبی بود...........:w16:;)

(تشکر :gol:)

frooh

عضو جدید

اتفاقا همینطوری فکر می کنیم. کسی رو قاطی ادم غیر خودمون نمی دونیم. ما شهری هستیم و باقی ابران داهاتی. چرا انکار می کنید ته دلتون اینطوری فکر میکنید؟!
سالها پیش وقتی برای کارشناسی رفتم مشهد، همه بچه ها می گفتن تو تنها تهرانی هستی که با ماها دوست شدی و خودت رو نمی گیری. برخورد دوستام رو دیدم. همینه. یچه شهرستانی شهرستانی، دهاتی دهاتی، پسر تهرونی ، دختر تهرونی ، ورد زبون اکثرمون هست. خوبه این ایراد بزرگ رو بپذیریم.

یک چاقو کش تهرانی پاش می رسه شهرای دیگه ادعا می کنه از یک بچه شمال شهر اون شهرستان باکلاس تره!

ahmad45199

عضو جدید
از همين جملت معلومه ديدت به شهرستاني ها چطوريه:gol:

کانادا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضی ها چنان با غرور میگند تهرانی که یکی ندونه فکر میکنند اروپایی هستند .
همه جا ایران مثل همه البته یکم فرهنگ ها فرق داره ولی بی قانونی و بدبختی تو همش هست . 

ahmadi-2010

عضو جدید
اتفاقا همینطوری فکر می کنیم. کسی رو قاطی ادم غیر خودمون نمی دونیم. ما شهری هستیم و باقی ابران داهاتی. چرا انکار می کنید ته دلتون اینطوری فکر میکنید؟!
سالها پیش وقتی برای کارشناسی رفتم مشهد، همه بچه ها می گفتن تو تنها تهرانی هستی که با ماها دوست شدی و خودت رو نمی گیری. برخورد دوستام رو دیدم. همینه. یچه شهرستانی شهرستانی، دهاتی دهاتی، پسر تهرونی ، دختر تهرونی ، ورد زبون اکثرمون هست. خوبه این ایراد بزرگ رو بپذیریم.

یک چاقو کش تهرانی پاش می رسه شهرای دیگه ادعا می کنه از یک بچه شمال شهر اون شهرستان باکلاس تره!
درسته دقیقا منظور من همون آدمای تازه به دوران رسیدست که پاشون رو میزارن تهران میگن من تهرانی اصلم بعدش شروع میکنن به مسخره کردن بقیه شهر ها حتی شهر خودشون....عزیزم اونی که بقیه شهرها رو تحویل نمیگیره یا مسخره میکنه تهرانی نیست فقط اومده تهران و ادعا میکنه.....تو اگه با آدمای اصل تهران برخورد داشته باشی این حرفو نمیزنی...

ahmadi-2010

عضو جدید
شما چرا ناراحت میشین؟؟؟!!!!
من منظورم اون آدمای بی اصل و نسبه که تا پاشونو میزارن تهران اصالت خودشون رو فراموش میکنن و میخوان خودشون رو تهرانی نشون بدن.....
من که در مورد اون شهرستانیهای عزیز که به شهرشون افتخار میکنم این حرفو نزدم....من کسی رو میشناسم که حد اقل 2 نسلش تهران بوده یعنی خودش ، پدر ، مادر و پدر بزرگش تهران بودن ولی هر وقت صحبت میشه میگه ما مال تبریزیم....خب این آدم اصالت داره و به اصالت خودش افتخار میکنه....و اتفاقا آدم خیلی محترمی هم هست....پس منظور من آدمهای اصیل مثل این آدم نیست....

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته دقیقا منظور من همون آدمای تازه به دوران رسیدست که پاشون رو میزارن تهران میگن من تهرانی اصلم بعدش شروع میکنن به مسخره کردن بقیه شهر ها حتی شهر خودشون....عزیزم اونی که بقیه شهرها رو تحویل نمیگیره یا مسخره میکنه تهرانی نیست فقط اومده تهران و ادعا میکنه.....تو اگه با آدمای اصل تهران برخورد داشته باشی این حرفو نمیزنی...

اگه تهرانی بودن به مسخره کردن افراد باشه، پس دیگه این همه قمپوز در کردن بعضیا باسه چیه؟
آدمی را آدمیت لازم است
تهرانی اصل؟
نصفه تهران که ترکن، مابقیش از سایر ایلات و طوایف... هر شهری فرهنگ خاص خودشو داره، حالا خدایی فرهنگ تهران چیه؟
مقصر اونایین که با تمرکز امکانات در تهران باعث رشد بی رویه جمعیت شدن، مطمئنا کسی که از شهرستان پا میشه میاد تهران کارایی رو میکنه که نمیتونه تو شهر خودش انجام بده (چون همه میشناسنش) و این باعث میشه چهره شهر جلوه جالبی پیدا نکنه و این همه بزه و فساد زیاد شه

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
:gol:(تنکس نداشتم):smile:

known

عضو جدید
همه جا ایران مثل همه البته یکم فرهنگ ها فرق داره ولی بی قانونی و بدبختی تو همش هست .

خداوکیلی خیلی منفی فکر می کنید چرا همه را با یه چوب می زنید ماها سر کوه قافم بریم ایرونی هستیم شهر من تهران ولی همه ایران وطنم و به گوشه گوشه اون افتخار می کنم :gol:

کانادا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خداوکیلی خیلی منفی فکر می کنید چرا همه را با یه چوب می زنید ماها سر کوه قافم بریم ایرونی هستیم شهر من تهران ولی همه ایران وطنم و به گوشه گوشه اون افتخار می کنم :gol:
منم که گفتم بعضی ها داداش وگرنه یک تهرونهیه با اصالت هیچ وقت همچین تفکره زشتی را نداره
اگه بد گفتم معذرت میخوام ومخلصه همه ی تهرونی ها هستم .
:heart::gol:

ahmadi-2010

عضو جدید
اگه تهرانی بودن به مسخره کردن افراد باشه، پس دیگه این همه قمپوز در کردن بعضیا باسه چیه؟
آدمی را آدمیت لازم است
تهرانی اصل؟

عزیزم شما چیزی رو که ندیدین قضاوت نکنید...
شما با تهرانی اصل برخورد نداشتین میگین وجود نداره!!!
چرا مگه میشه یه دفعه یه شهری به نام تهران بوجود بیاد بدون هیچ آدمی بعدش همه مهاجر باشن؟؟؟!!!
خب تهران هم بالاخره سکنه داشته دیگه....خب اونا هم بچه دار شدن....نوه دار شدن و....
اشتباه نکن مهاجرت بد نیست....مگه ما ایرانیها میریم کانادا، آمریکا یا استرالیا مهاجرت نمیکنیم؟
ولی مثلا اون ایرانی که میره آمریکا هنوز نرسیده اسمش رو عوض میکنه اصالت داره؟ فرهنگ داره؟
خب در مورد مهاجرت به تهران هم همینه....مهاجرت فی نفسه بد نیست چون گاهی اوقات آدم مجبوره...ولی فاصله گرفتن از ارزشهاست که بده.....
ضمنا تمرکز امکانات تو تهران بخدا به نفع تهرانیها نیست....فقط جنگ اعصابه....ولی من هم به شدت با تمرکز امکانات تو شهرهای بزرگ مخالفم .....تو فرانسه حتی تو روستاهاش هم مترو وجود داره چرا نباید ایران اینجوری باشه؟؟؟

هدیه.

مدیر تالار مهندسی شهرسازی
مدیر تالار
راستش دوست ندارم اینجوری باشه ولی وقتی خوب فکر میکنم میبینم تا یه حدودی این طرز فکر تو تهرون رایجه! البته به جز اون قسمتی که نوشته رشت فکر کنم بیشتر به اون شمال میگیم تا رشت!!

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من تهرانی نیستما به قول تهرانیا بچه شهرستانم ولی بهش افتخار میکنم
یکی ار دوستا تهرانی بود (به شوخی ) به ایران میگفت :تهران وحومه

ahmadi-2010

عضو جدید
من تهرانی نیستما به قول تهرانیا بچه شهرستانم ولی بهش افتخار میکنم
یکی ار دوستا تهرانی بود (به شوخی ) به ایران میگفت :تهران وحومه

این یعنی اصالت....آفرین...
ولی قربونت اشتباه املایی تو آواتارت (محل زندگی) عمدی بوده؟؟؟!!!

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستشو بخای این یه سوته بود
اخه اول خودم نفهمیده بودم
بعد یه نفر وسط یه بحث داغ گفت تو برو املاتو قوی کن
فهمیدم سوتی دادم تو پروفایلم
ولی دیگه عوضش نکردم چون خاطره شده واسمون

ahmadi-2010

عضو جدید
راستشو بخای این یه سوته بود
اخه اول خودم نفهمیده بودم
بعد یه نفر وسط یه بحث داغ گفت تو برو املاتو قوی کن
فهمیدم سوتی دادم تو پروفایلم
ولی دیگه عوضش نکردم چون خاطره شده واسمون
اتفاقا متنش خیلی جالبه!!!! یه چیز نوعیه....

atish pare

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایران از دید یک تهرانی ...:D

:biggrin::biggrin:
مرسی!
نسبتا قبول:w16:

خیلی خودتو داری تحویل میگیریااااا!!

:surprised:
آدمی را آدمیت لازم است
تهرانی اصل؟
نصفه تهران که ترکن، مابقیش از سایر ایلات و طوایف... هر شهری فرهنگ خاص خودشو داره، حالا خدایی فرهنگ تهران چیه؟
مقصر اونایین که با تمرکز امکانات در تهران باعث رشد بی رویه جمعیت شدن، مطمئنا کسی که از شهرستان پا میشه میاد تهران کارایی رو میکنه که نمیتونه تو شهر خودش انجام بده (چون همه میشناسنش) و این باعث میشه چهره شهر جلوه جالبی پیدا نکنه و این همه بزه و فساد زیاد شه
بدبینی...
:w16:

اولا تهرانی اصیل وجود داره...اونیکه حداقل 10نسلش تو تهران بوده اصیله دیگه...نیست؟

دوما...تهرانیا همه مثل هم نیستن...
یه سریشون خود برتر بینی شدیدی دارن...که البته اونم به خاطر نوع فرهنگه که فکر می کنن ما چقدر خوبیم که شبیه غربیا شدیم!

یه سری دیگه نه...حس خاصی ندارن نسبت به محل زندگیشون...ولی چون به امکانات اینجا عادت کردن(امکانات حتما چیز خوبی نیست) میگن من تهرانو بیشتر دوس دارم

یه سری دیگه اینجورین که هیچ فرقی بین خودشون و بقیه قائل نیستن-که اینا اکثریتو تشکیل میدن- و میگن هرکسی نسبت به رفتار و اعمالش سنجیده میشه...نه تیپ و قیافه و محل زندگی و...
واسه کسی که اینجوریه پایین شهر و بالاشهر تفاوت چندانی نداره...

آخرین گروه اونایی هستن که از شهرستانا واسه کار یا به هر دلیل دیگه اومدن تهران...که اونا هم دو دسته میشن
اونایی که با وجود چند سال اقامت تو تهران اصلیت و هویت خودشونو حفظ کردن...و واقعا قابل احترام و افتخارن...

و دسته دوم که تا اومدن تهران دست و پاشونو گم کردن و نمیدونن باید چیکار کنن...
واقعیتش اینه که اصل فساد و بی فرهنگی مردم تو تهران به خاطر حضور این دستس!
میخوان خیلی باحال باشن...بگن ما تهرونی شدیم(چقدر بی معنی)... و همه چی تموم باشن!
یه تیپای عجیب و غریب...کارای افتضاح!
میزنن رو دست همه!!!
اینکه یکی بهشون بگه بابا بچه باحال...اینکاره! واسشون افتخاره...که واقعا جای تأسف داره

تهرانیا واقعا هیچ فرقی با بقیه ندارن...

ricardo

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان این تاپیک رو برا سرگرمی زدم ، نه این که تهرانی ها و شهرستانی ها به جون هم بیفتن ...

frooh

عضو جدید

یعنی شما فکر می کنی هر کی اروپایی است باید اگر فخر بفروشه توجیه داره؟

frooh

عضو جدید
اتیش عزیز، من خودم تحویل نمی گیرم چیری رو که دیدم دارم می گم. حفیفت همونه که گفتم حالا شما هی ادعا کنید تهرانی اصل هستید و تهرانی ها اینطوری نیستند. من راستگو هستم و می گم90 % تهرانی ها همین هستن و فکر می کنند از کره ماه امدن. این همه جک زده شهرستانی ها رو کی ساخته؟ چند تاشو شما در روز تکرار می کنید؟

در ضمن من نه تهرانی اصلم و نه ایرانی اصل. 50% ایرانیه اما نه به برتری نژاد اعتقاد دارم نه برتری شهری و روستایی. ادم بودن مهمه که اونم الان کم پیدا می شه.