وقتي هنرمند ارث پدرمان مي‌شود

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازيگر مشهور به همراه مادر و همسرش در يك مكان عمومي در حال گفت‌وگو است كه جواني موبايل به دست نزديك آنان مي‌شود.
«سلام ميشه يه عكس با من بگيريد؟» اين پرسش متداول‌ترين گفت‌وگوي روزانه بازيگر مشهور با طرفدارانش است. بازيگر از خانواده خود جدا مي‌شود و براي گرفتن عكس به آن‌سوتر مي‌رود. دقايقي نمي‌گذرد كه جوان با بچه‌اي به بغل مي‌آيد و دوباره درخواست عكس گرفتن خود را تكرار مي‌كند.
بازهم عكس! اما بازيگر دوباره عكس مي‌گيرد. اما جوان مي‌خواهد از اين فرصت به دست آمده كمال استفاده را بكند و لحظاتي بعد به طور مخفيانه با موبايل در حال ضبط كردن حركات بازيگر و خانواده‌اش مي‌شود. ماجرا تازه آغاز شده است. درگيري لفظي و فيزيكي آغاز مي‌شود. جوان فرياد مي‌زند كه او بايد با ما عكس بگيرد و ادامه مي‌دهد كه اصلا او (منظور بازيگر است) مگر كيست كه نخواهد با من عكس بگيرد!
ماجرايي كه ذكر شد اتفاقي واقعي است كه چند روز پيشتر رخ داد و با شكايت بازيگر مشهور از آن جوان به دليل مزاحمت و دخالت در «حريم شخصي‌اش» پايان يافت. تركيب «حفظ حريم شخصي» يكي از متداول‌ترين تركيب‌هايي است كه روزانه در تعاملات مختلف اجتماعي به كار برده مي‌شود.
موضوعي كه آزادي‌هاي فردي آدم را تضمين مي‌كند و باعث شود هر كسي در فضاي امن ايجاد كرده براي خود بتواند به آرامي زندگي كند. اما برخي از افراد بواسطه شهرت، حريم شخصي‌شان بسيار در معرض آسيب قرار مي‌گيرد. بازيگران از اين دسته آدم‌ها هستند كه به قول خودشان عمري تلاش كرده‌اند تا مشهور شوند و سپس عينك دودي مي‌زنند كه شناخته نشوند.
اين يك واقعيت اجتماعي است كه شهرت، آرامش را از آدم‌هاي مشهور مي‌گيرد اما اين هم يك حقيقت است كه انسان‌ها حق ندارند در زندگي شخصي ديگري و بهتر بگوييم حريم شخصي‌شان وارد شوند. بازيگر مي‌گويد من نمي‌خواهم عكس من و همراهانم در گوشي همراه شما باشد و جوان فرياد مي‌زند بايد عكس بگيري! معادله مجهولي كه معلوم نيست چطور حل مي‌شود؟
شايد ناداني از قانون باعث بسياري از اين مشكلات شود. بر اساس قانون وارد شدن به حريم شخصي و خصوصي آدم‌هاي ديگر به هر نحو و عنوان مستوجب كيفر خواهد بود. حال آدم‌هاي ديگر بازيگر باشند يا همكاري كه نمي‌خواهد شما به صحبت‌هايش پاي تلفن شخصي‌اش گوش دهيد.