عروسي يا مصيبت

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر دختر و پسر جووني دوست داره عروسي خوبي برگذار كنه
چيزي كه خوب باشه و شروع يك زندگي رو قشنگ كنه
ولي واقعا تا چه حد بايد پذيراي مخارج شد؟
واقعا مخارج عروسي چه كمكي براي شروع و ادامه يك زندگي با ثبات هست؟
حتي اگرم از نظر مالي پولش وجود داشته باشه آيا واقعا دليلي براي صرف هزينه هاي بالا هست؟
دوست دارم نظرتون رو بدونم؟ ممنون

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتي اگرم از نظر مالي پولش وجود داشته باشه آيا واقعا دليلي براي صرف هزينه هاي بالا هست؟

سلام.... ممنون از این تاپیک .....:w27:

بالاخره هر مراسمی خرج داره تا حدی که لازمه باید پذیرا بود....

خوبه!!!! آدما رو با یه کوله بار وام و قسط وارد زندگی می کنه که مشوقی واسه تلاشه زیاد است.....

دارندگی و برازندگی دیگه:gol::gol::biggrin:

HirrAd

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به نظر من یه رسم سنتی بیهوده هست که بیای 500 نفرو دعوت کنی بیان بخورن بعد بگن شور بود کم بود مسجد بود
فقط پول آقا داماد خرج میشه و اگه نداشته باشه باید تا چندین سال قسط بدهکاریشو بده
ولی مگه عروس خانوم میذاره برگزار نشه وای میخوای جشن نگیری؟! جشن دختر عمومو دیدی ؟ مگه من کم چیزیم؟
همین میشه که سن ازدواج میره بالا :cry::cry::cry:

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من یه رسم سنتی بیهوده هست که بیای 500 نفرو دعوت کنی بیان بخورن بعد بگن شور بود کم بود مسجد بود
فقط پول آقا داماد خرج میشه و اگه نداشته باشه باید تا چندین سال قسط بدهکاریشو بده
ولی مگه عروس خانوم میذاره برگزار نشه وای میخوای جشن نگیری؟! جشن دختر عمومو دیدی ؟ مگه من کم چیزیم؟
همین میشه که سن ازدواج میره بالا :cry::cry::cry:

اما من دیدم بعضی دامادها هم میگن یه عمره آروزو داریم....... بعد آسمون رو به زمین می دوزن که باید یه مراسم آبرومند برگزار کنم و....:w21:

3252982

کاربر فعال
تا حد مغمولش لازم وضروريه ولي معقول باشه مراسم بايد در شان طرفين باشه به نظرم.

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اما من دیدم بعضی دامادها هم میگن یه عمره آروزو داریم....... بعد آسمون رو به زمین می دوزن که باید یه مراسم آبرومند برگزار کنم و....:w21:
شايد اين دامادايي كه ميفرماييد پول باباشون رو ميخوان خرج كنن:surprised:
وقتي براي يك عكس 70000 تومن بايد بدي به عكاس و هزينه عكاسي متوسط بالاي يك مليون ميشه من فكر نميكنم هيچكس راحت براش پول بده :cry:
ضمن اينكه خيليا رو هم ميبينيم كه عروسي آنچناني گرفتن و بعد از يه مدت كارشون به جدايي كشيده:razz:

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا حد مغمولش لازم وضروريه ولي معقول باشه مراسم بايد در شان طرفين باشه به نظرم.
درسته
معقول بودنش رو طرفين بايد درك كنن ولي به نظرم برگذاري مراسم به هر حال خرج داره و در كل كمكي هم براي زندگي نيس

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
به موضوع خیلی خوبی اشاره کردید من معتقدم باید در حد معمول باشه و اینکه بیشتر مطابق نظر آقا داماد و عروس خانم باشه تا پدران و مادران محترمشون .
اگه میگم در حد معمول چون متاسفانه امروزه اسرافکاری زیادی که در این زمینه صورت میگیره رو شاهد هستیم و از همه بدتر چشم هم چشمی:(

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به موضوع خیلی خوبی اشاره کردید من معتقدم باید در حد معمول باشه و اینکه بیشتر مطابق نظر آقا داماد و عروس خانم باشه تا پدران و مادران محترمشون .
اگه میگم در حد معمول چون متاسفانه امروزه اسرافکاری زیادی که در این زمینه صورت میگیره رو شاهد هستیم و از همه بدتر چشم هم چشمی:(
بله نميدونم چرا حس ميكنم اين يه خيانته كه در حق زوجهاي جوون انجام ميشه:(
بايد تا مدتها سعي كنن تا جبرانش بتونن بكنن

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز

به موضوع خيلي خوبي اشاره كردين!!
فكر مي كنم اين كاملا به نظر طرفين بستگي داره كه چطوري به توافق برسن!!!
راستش من اولا فكر مي كردم مراسم عروسي بايد خيلي باشكوه و پر زرق و برق باشه ولي الان ديگه اون احساسو ندارم چون فكر مي كنم يه خرج بيهودست كه هر چي هم ريخت و پاش كني مي يان مي خورن و مي رن پشت يرت هزار تا هم ايراد مي گيرن!!!:cry:

من ترجيح مي دم مراسم ساده تر برگزار بشه ولي با اون هزينه كه صرف عروسي نميشه بريم يه جاي خوب براي ماه عسل و خوش بگذرونيم عوض اينگكه بريزيم تو شكم اين و اون!!!

در مورد عكس هم نگران نباش خودم مي يام عكاسي مي كنم :biggrin: بعد هم با فتوشاپ چنان عكسايي برات درست كنم كه نگو و نپرس!!!:biggrin:

3252982

کاربر فعال
درسته
معقول بودنش رو طرفين بايد درك كنن ولي به نظرم برگذاري مراسم به هر حال خرج داره و در كل كمكي هم براي زندگي نيس
نه اين طورام نيس كه كمكي نكنه واسه زندگي كم كمش اينه كه آقا پسر از عروسي كردن ميترسه هاهاهاه:biggrin::D:biggrin::D:biggrin::D:biggrin:

vleila

عضو جدید
به نظر من اگه کسی توانایی مالی بالایی داشته باشه باید عروسیشو به بهترین شکل ممکن برگزار کنه چون خاطره انگیز ترین روز زندگی آدمه
اما اگه نمیتونه اونقدر هزینه کنه دلیلیم نداره اول زندگی زیر بار قرض بره.میتونه یه مراسم ساده داشته باشه

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که توقعم خیلی پایینه .........یه سکه به نام الله..........بعدشم با چادر سفید خونه بخت:w40::w40::w32::w33:

خب این نظر شماست ولی آیا خانواده ها هم همین نظرات رو دارن ؟
امروزه خیلی محدود از این جور خانواده ها پیدا میشن .
بعضی فکر میکنن خرج زیاد سبب پایداری زندگی میشه ولی اگه این نگرش درسته چرا روز به روز بر آمار طلاق کشور افزوده میشه .
چون بعضی به خاطر چشم هم چشمی وام کلان میگیرن و بعدش کلی مصیبت برای خونوادشونو دیگران ایجاد میکنن که این سبب تلخی در زندگی مشترک میگردد .:(

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به موضوع خيلي خوبي اشاره كردين!!
فكر مي كنم اين كاملا به نظر طرفين بستگي داره كه چطوري به توافق برسن!!!
راستش من اولا فكر مي كردم مراسم عروسي بايد خيلي باشكوه و پر زرق و برق باشه ولي الان ديگه اون احساسو ندارم چون فكر مي كنم يه خرج بيهودست كه هر چي هم ريخت و پاش كني مي يان مي خورن و مي رن پشت يرت هزار تا هم ايراد مي گيرن!!!:cry:

من ترجيح مي دم مراسم ساده تر برگزار بشه ولي با اون هزينه كه صرف عروسي نميشه بريم يه جاي خوب براي ماه عسل و خوش بگذرونيم عوض اينگكه بريزيم تو شكم اين و اون!!!

در مورد عكس هم نگران نباش خودم مي يام عكاسي مي كنم :biggrin: بعد هم با فتوشاپ چنان عكسايي برات درست كنم كه نگو و نپرس!!!:biggrin:
ممنون از نظراتتون
راستش قيمتها انقدر بالاست كه هرچي هم كمش كنيم بازم خيلي ميشه:cry:
در مورد عكس هم من خودم اينكاره ام ولي عكاسي ها ميگن فايل عكس رو نميدن:(

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از نظراتتون
راستش قيمتها انقدر بالاست كه هرچي هم كمش كنيم بازم خيلي ميشه:cry:
در مورد عكس هم من خودم اينكاره ام ولي عكاسي ها ميگن فايل عكس رو نميدن:(

چه بد.... من که یه بار فایل عکسامو گرفتم....:biggrin:

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من اگه کسی توانایی مالی بالایی داشته باشه باید عروسیشو به بهترین شکل ممکن برگزار کنه چون خاطره انگیز ترین روز زندگی آدمه
اما اگه نمیتونه اونقدر هزینه کنه دلیلیم نداره اول زندگی زیر بار قرض بره.میتونه یه مراسم ساده داشته باشه
درسته ولي ميدونيد.... كه عشق آسان نمود اول ولي افتاد مشكلها هست:razz:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید برای خودشون خوب باشه ولی نه به این قیمت که اسراف بشه من کسی میشناسم که چند صد میلیونی عروسی گرفتن شاید حوالی 400 میلیون ولی چقد که اسراف نشد و این یه گناه بزرگه . من نمیدونم چرا بعضی اینطورین و وقتی بهشون خرده میگیری میگن خب بذار یه روزم اسراف کنیم میدونن اسراف میشه ولی به خاطر هم چشمی و اینکه بگن از بقیه فامیل کم نیستن به خیال خودشون رو دس بقیه میزنن .
قبول دارم دارندگی و برازندگی ولی موقعی که این دارندگی در جهت نادرست استفاده بشه چه ضررهایی که به فرهنگ ، جامعه و شاید حتی به دین نمیزنه .:(

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب این نظر شماست ولی آیا خانواده ها هم همین نظرات رو دارن ؟
امروزه خیلی محدود از این جور خانواده ها پیدا میشن .
بعضی فکر میکنن خرج زیاد سبب پایداری زندگی میشه ولی اگه این نگرش درسته چرا روز به روز بر آمار طلاق کشور افزوده میشه .
چون بعضی به خاطر چشم هم چشمی وام کلان میگیرن و بعدش کلی مصیبت برای خونوادشونو دیگران ایجاد میکنن که این سبب تلخی در زندگی مشترک میگردد .:(
كاملا موافقم باهاتون:gol:

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
گفته 120000 تومن ميگيره كه بخواد فايل رو بده:(

اوووووووووووووووووووو چه خبره..... :biggrin:

آقا مهدی عکساتون رو عوض کنید....

ناراحت نباشید.... من یه عکاس آشنا دارم اگه خواستین میگم بیاید واسه عکاسی همونجا ممری دوربین رو بده بهتون....مجججججججججانننیییییییی.....

عصه نخوری حل می شه:gol:

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اوووووووووووووووووووو چه خبره..... :biggrin:

آقا مهدی عکساتون رو عوض کنید....

ناراحت نباشید.... من یه عکاس آشنا دارم اگه خواستین میگم بیاید واسه عکاسی همونجا ممری دوربین رو بده بهتون....مجججججججججانننیییییییی.....

عصه نخوری حل می شه:gol:
عكسامون رو عوض كنيم؟:surprised:
چجوري؟
اگه خيلي هنر كنم عكس خالي 500 تومن شه شانس آوردم
تازه فيلمبردارم جدا
لباس عروس
آرايشگاه
ورودي تالار
شام
ميوه
شيريني
كارت دعوت
.
.
.
آخ كمرم :eek:

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شاید برای خودشون خوب باشه ولی نه به این قیمت که اسراف بشه من کسی میشناسم که چند صد میلیونی عروسی گرفتن شاید حوالی 400 میلیون ولی چقد که اسراف نشد و این یه گناه بزرگه . من نمیدونم چرا بعضی اینطورین و وقتی بهشون خرده میگیری میگن خب بذار یه روزم اسراف کنیم میدونن اسراف میشه ولی به خاطر هم چشمی و اینکه بگن از بقیه فامیل کم نیستن به خیال خودشون رو دس بقیه میزنن .
قبول دارم دارندگی و برازندگی ولی موقعی که این دارندگی در جهت نادرست استفاده بشه چه ضررهایی که به فرهنگ ، جامعه و شاید حتی به دین نمیزنه .:(
اين ديگه واقعا تاسف باره:cry:

banooye_ziba

عضو جدید
...

...

چارلي چاپلين ميگه با پول ميتوان:
خانه خريد ولي اشيانه نه
رختخواب خريد ولي خواب نه
ساعت خريد ولي زمان نه
كتاب خريد ولي دانش نه
مقام خريد ولي احترام نه
دارو خريد ولي سلامتي نه
خون خريد ولي زندگي نه
و بالاخره ميگه با پول ميتوان قلب خريد ولي عشق نه....
اما من ميگم هرچه ساده تر دلنشين تر...

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اين ديگه واقعا تاسف باره:cry:
تاسف بار تر اینه که عده ای از دوستان و اقوامشون به معارضه با اونا بر بیان و برای اینکه کم نیارن دس به هر کاری بزنن حتی شاید از راه غیر دینی و اینگونه میشه که تشریفات جا باز میکنه .
و اینکه آیا جای تعجب نباید داشته باشه که بعضی اینطوری به فکر عروسیشون باشن و بگن دارندگی و برازندگی و بعضی برخلاف میلشون به خاطر مخارج 2 الی 3 سال عقد کرده باشن
و نتونن مراسمی داشته باشن :(

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
چجوري؟
تازه فيلمبردارم جدا
لباس عروس
آرايشگاه
ورودي تالار
شام
ميوه
شيريني
كارت دعوت
.
.
.

خدا به دادت برسه ..... می خوای من دنبال یه ارتوپد خوب باشم....:biggrin::biggrin:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر نمیکنم کسی کار خوب رو دوست نداشته باشه یا مثلا از کلمه ساده بدش بیاد ولی متاسفانه عده ای هستن که به این حرفها اعتقاد دارن ولی برای همه به جز خودشون . و اینکه کلا دوست دارن متفاوت باشن حال به هر شکلی یکی با به رخ کشیدن پولش و اون دیگری خودش دروغ میگه تهمت میزنه ولی اگه دیگری این کار رو بکنه به شرطی که همسو باهاش نباشه شروع میکنه به کوبوندنش حالا مهم نیس که اون طرف راست گفته باشه یا دروغ .

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من ماه عسل خيلي بهتره

كلي ميخواي پول خرج كني غذا بدي ميوه بدي چميدونم شيريني از اين جور خرجها ديگه بعد آخرش مهمونها بگن غذاش شور بود ...نميدونم خوش نگذشت كلي چرت و پرت بگن خوب كوفتم خوردند

اين پول رو بر ميداري ميري يك ماه عسل توپ كلي خوش ميگزروني و حال ميكني

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
چجوري؟
تازه فيلمبردارم جدا
لباس عروس
آرايشگاه
ورودي تالار
شام
ميوه
شيريني
كارت دعوت
.
.
.
همين كاري كه من گقتم رو انجام بده حداقل نصف خرج عروسي رو بردار برو ماه عسل صفا كن بقيش رو هم خرج زن و زندگيت كن .................از همه مهمتر چرت و پرت اقوام رو هم نميشنوي