رم کامپیوتر

علیرضا_70

عضو جدید
سلام دوستان.
از آقایون مهندس کامپیوتر یه سوال دارم:
آیا رم کامپیوتر اطلاعات رو در خودش ذخیره میکنه؟ واگر ذخره کنه قابل ریکاوری هستش؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.:smile:

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
از آقایون مهندس کامپیوتر یه سوال دارم:
آیا رم کامپیوتر اطلاعات رو در خودش ذخیره میکنه؟ واگر ذخره کنه قابل ریکاوری هستش؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.:smile:

سلام
رم چیزی رو ذخیره نمی کنه.
باتشکر...

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
رم چیزی رو ذخیره نمی کنه.
باتشکر...
مهندس یکم بیشتر توضیح بده یه چیزی یاد بگیریم خو!:D

طوری که من شنیدم اطلاعاتی که هم اکنون! در حال پردازش هستند توی حافظه ی رم هستند ، و با هر بار ریست یا خاموش شدن سیستم عامل
این اطلاعات یا پاک میشند یا در صورت لزوم روی هارد ذخیره میشن ، و فکر میکنم یک سیستم عامل نصب شده حداقل به اندازه ی حافظه ی رم ، در درایوی که خودش نصب شده حافظه اشغال میکنه برای ذخیره اطلاعات ، که نمیدونم چه اطلاعاتی رو خودش نگه میداره؟
اصلا درست گفتم یا اشتباه؟
کلا وظیفه ی رم چیه؟

yasamanra

عضو جدید
سلام.
چیزی در رم ذخیره نمیشه.
بلکه رم تنها آدرس اطلاعاتی که در هارددیسک ذخیره شده بودند رو نگه میداره.
یعنی اشاره میکنه به اینکه فلان اطلاعات در کدوم قسمت از هارد هستند.
برای مثال اگر هارد شما 750گیگابایت و رم شما 6 گیگی بایت باشد در هنگام اجرای یک برنامه رم هر بار میتواند 6 گیگ از حجم کل برنامه را آدرس دهی کند یعنی بگوید که این برنامه در چه آدرسی از هارد قرار دارد تا برنامه اجرا شود.

امید وارم که توضیحاتم مفید باشه

yas88

عضو جدید
توضیحات خوبی میتونستم بزارم اما خوب شرمنده شما از آقایون مهندس سوال پرسیدید:D

sina.saibani

عضو جدید
با سلام
هیچ اطلاعاتی در رم ذخیره نمیشه دوستان حتی یک بیت...
شمایی که میگی اطلاعات الان توی رم هستش حداقل تعریف ذخیره و بازیابی رو بخونید ذخیره در کامپیوتر چیزی نیست که با رستارت پاک بشه دوست عزیزم.

موفق باشید با کمال احترام مهندس سایبانی

alipuri

اخراجی موقت
چون سرعت هارد دیسک نسبت به سرعت CPU خیلی خیلی پایینه اومدن اون وسط از RAM که سرعتش به مراتب از هارد بیشتره استفاده کردن.

توی رم اون دیتاهایی که اون لحظه CPU داره پردازش میکنه بارگذاری میشه و بعد از اینکه ما تغییرات رو SAVE میکنیم اون دیتاها بروی دیتای قبلی روی هارد بازنویسی میشن و اگه SAVE نکرده کامپیوتر رو خاموش یا برق بره اون اطلاعات هم پاک میشه, چون برای نگهداری اطلاعات رو RAM حتما باید جریان وجود داشته باشه.

8711112165

عضو جدید
ارتقای رم کامپیوتر

ارتقای رم کامپیوتر

سلام،مدل مادر برد کامپیوتر من (ECS 662/1066T-M2 (SiS662+964 می باشد. یک رم 512 DDR2/SDR با سرعت (333.3MH (PC2-5300 بر روی آن نصب است. می خواهم رم خود را ارتقا دهم. می خواستم بدانم چه رمی و با چه ظرفیتی برای آن مناسب است؟

emperatoretanhai

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام،مدل مادر برد کامپیوتر من (ECS 662/1066T-M2 (SiS662+964 می باشد. یک رم 512 DDR2/SDR با سرعت (333.3MH (PC2-5300 بر روی آن نصب است. می خواهم رم خود را ارتقا دهم. می خواستم بدانم چه رمی و با چه ظرفیتی برای آن مناسب است؟

زیاد نمیتونی بیاری بالا
جندتا اسلات خای رم داری؟ بهتره ddr2 512 گیر بیاری

8711112165

عضو جدید
سلام، با تشکر از جوابتون،کامپیوتر من کلا دو تا اسلات رم داره.می تونم یه دونه رم 1G روش بذارم،یا اینکه دوتا 512 بذارم.

بالا