نرم افزار های مورد نیاز گرایش الکترونیک

0121TAKPA

عضو جدید
70 تا از نرم افزارهای رشته برق همه گرایشا تو یه بسته میتونین داشته باشین به همراه خیلی از آموزشای اونا. وارد سایت زیر بشین.
http://www.anarkadeh.blogfa.com/post/1

توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه

مهندس من این نرم افزار رو تو نمایشگاه کتاب امسال خریدم که اگه برای آموزش نرم افزار میخواین به شما پیشنهاد نمی کنم بخرین چون فقط مطالب رو از وب جمع کرده و چیز جدیدی نداره مثلا واسه آموزش نرم افزار ADS همون فایل های 2009 رو داره و اونم از قبل داشتم و بقیه هم همینه. بیخود مثل من جو گیر تبلیغات نشین

rasoul72

عضو جدید
سلام به همه ي دوستان
آقا من يه نرم PSpice از تو اينترنت دانلود كردم.(نميدونم از توي كدوم سايت بود در هر صورت توي اين باشگاه پيداش نكردم).جونم براتون بگه كه ما اين نرم افزار رو دانلود كرديم و نصبش كرديم.ولي بعد از نصب بسياري از موارد مثل capture كه ما اصلا بايدباهاش كار كنيم رو باز نميكنه.مشكلش چيه؟

rasoul72

عضو جدید
سلام به همه ي دوستان
آقا من يه نرم PSpice از تو اينترنت دانلود كردم.(نميدونم از توي كدوم سايت بود در هر صورت توي اين باشگاه پيداش نكردم).جونم براتون بگه كه ما اين نرم افزار رو دانلود كرديم و نصبش كرديم.ولي بعد از نصب بسياري از موارد مثل capture كه ما اصلا بايدباهاش كار كنيم رو باز نميكنه.مشكلش چيه؟

اقا چند حالت بيشتر نداره.يكي اينكه من كلا گِل لقد ميكنم و سوال نميكنم.دوم اينكه دوستان از من خوششون نمياد و و جوابم رو نميدن.سوم اينكه چون تازه واردم به اين سايت و فقط ترم سه هستم بنابراين واسه حرفم و سوالم هيچ ارزشي قائل نيستند.چهارم اينكه دوستان منو دوست ندارند وبنابراين جواب سوال منو نميدند.حالا كدم حالت؟زود بگين.

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقا چند حالت بيشتر نداره.يكي اينكه من كلا گِل لقد ميكنم و سوال نميكنم.دوم اينكه دوستان از من خوششون نمياد و و جوابم رو نميدن.سوم اينكه چون تازه واردم به اين سايت و فقط ترم سه هستم بنابراين واسه حرفم و سوالم هيچ ارزشي قائل نيستند.چهارم اينكه دوستان منو دوست ندارند وبنابراين جواب سوال منو نميدند.حالا كدم حالت؟زود بگين.

سلام دوست عزیز
شاید دوستان متوجه سوال شما نشده اند که پاسخی ندادند.

لطفاً بفرمایید اقدام به نصب کدام ورژن این نرم افزار نموده اید؟
آیا فقط نرم افزار رو نصب کردید یا بعد از نصب کرک هم کرده اید؟

به احتمال زیاد نرم افزار کرک (فعال) نشده است.

majid306

عضو جدید
salam man amozesheshe narmafzare proteoso mikham mammon misham vasam bezarid' inam imailam:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

rasoul72

عضو جدید
سلام دوست عزیز
شاید دوستان متوجه سوال شما نشده اند که پاسخی ندادند.

لطفاً بفرمایید اقدام به نصب کدام ورژن این نرم افزار نموده اید؟
آیا فقط نرم افزار رو نصب کردید یا بعد از نصب کرک هم کرده اید؟

به احتمال زیاد نرم افزار کرک (فعال) نشده است.

وقتی دانلودش کردم اصلا ÷وشه ای به اسم کرک نداشت.ضمنا من orcad pspice 9.2 رو دانلود کردم.

mohammmad mollae

عضو جدید
معمولا آنالوگ کارها از کیدنس تحت لینوکس یا اچ اسپایس استفاده میکنن و دیجیتال کارها از پروتئوس.در کل هردوش لازمه اما پی اسپایس فقط برای دوره کارشناسی کار راه اندازه.

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی دانلودش کردم اصلا ÷وشه ای به اسم کرک نداشت.ضمنا من orcad pspice 9.2 رو دانلود کردم.

مشکل همینجاست که شما نرم افزار رو فعال نکردین. لطفاً پوه های موجود را نام ببرید تا ببینم همچین فایلی رو دارین یا نه، شاید تحت اسم دیگه ای همراه نرم افزار شما باشه.

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
سلام مهندسین گرام
می خوام PCB طراحی کنم! اکثر چاپ کننده ها می گن ما با نرم افزار Protel DXP کار می کنیم! ولی وقتی دنبال دانلودش هستم رو عکسها نوشته Altium Designer. حالا می خواستم بدونم این آلتیوم همون پروتل دی اکس پی معروف است؟ آخه من از یکی از دوستام یه چیزی گرفتم به اسم Altium Designer Summer 08 که دارم یادش می گیرم! می خوام بدونم این همون نرم افزاره؟ آخه بالاش یه DXP هم نوشته!

ممنون

عکس زیر عکسی است از نرم افزاری که من دارم!

pc_yahya

عضو جدید
نرم افزار الکترونیک

نرم افزار الکترونیک

سلام از نرم افزار مالتی سیم هم میشه برای شبیح سازی استفاده کرد ولی بهترینش پروتیوس است

aliale94

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز
بنده این ترم که میشه ترم ۴ کارشناسی برق الک دروسی مثله برنامه سازی و مدار ۱و اندازه گیری و الکترومغناطیس برداشتم
میخوام یاد گرفتن نرم افزار رو شروع کنم لطفا نظراتتون رو لطف بفرمایید اگه میشه جامع و کامل باشه
باتشکر صمیمانه وفراوان:)

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام به دوستان عزیز
بنده این ترم که میشه ترم ۴ کارشناسی برق الک دروسی مثله برنامه سازی و مدار ۱و اندازه گیری و الکترومغناطیس برداشتم
میخوام یاد گرفتن نرم افزار رو شروع کنم لطفا نظراتتون رو لطف بفرمایید اگه میشه جامع و کامل باشه
باتشکر صمیمانه وفراوان:)

سلام
به نظر من با pspice و ewb شروع کن

behnam_elec

کاربر بیش فعال
سلام
مگه psipse دمده نشده؟
معمولا استادای ما میگن با HSPICE کار کنیم
واقعا استاد رو باید یه کتک حسابی زد
hspice برای بچه های ارشد گرایس دیجیتال یا دیوایسه اونم برای طراحی ای سی
پدیده هایی استاد شدن بخدا

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
واقعا استاد رو باید یه کتک حسابی زد
hspice برای بچه های ارشد گرایس دیجیتال یا دیوایسه اونم برای طراحی ای سی
پدیده هایی استاد شدن بخدا

دوست من ما برای الکترونیک دو و سه اساتیدمون میگفتن از hspice استفاده کنیم.
اساتیدمونم دانشجوهای نمونه دو استاد زیر هستش که کاملا در زمینه الکترونیک مطرح و قابل احترام هستن اینم آدرسشون

http://urmia.ac.ir/asatid/a_khoyi/default.aspx
http://urmia.ac.ir/asatid/kh_hadidi/default.aspx

behnam_elec

کاربر بیش فعال
دوست من ما برای الکترونیک دو و سه اساتیدمون میگفتن از hspice استفاده کنیم.
اساتیدمونم دانشجوهای نمونه دو استاد زیر هستش که کاملا در زمینه الکترونیک مطرح و قابل احترام هستن اینم آدرسشون

http://urmia.ac.ir/asatid/a_khoyi/default.aspx
http://urmia.ac.ir/asatid/kh_hadidi/default.aspx
سلام عزیزم
اگه یه نگاه به لینک هایی که گذاشتید متوجه میشدید که استادان گرام همه زمینه های کاریشون طراحی ای سی بوده که اونم با hspice امکان پذیره و زمانی که شما دروس vlsi و مدارات مجتمع ارشد رو خوندی میشینی ای سی طراحی میکنی
بازم هم میگم راهنمایشون برای دانشجوی کارشناسی اشتباه بوده و به هیچ درد بچه های کارشناسی نمیخوره
موفق باشی

yasna.mir

عضو جدید
سلام.hspice کسی کارکرده؟من هم آموزشش رو میخوام هم خود نرم افزار رو.
میدونین از کدوم سایت پیداش کنم؟چه کتابی واسه آموزشش خوبه؟

واسه درس طراحی مدارات مجتمع انالوگ و درس تئوری و تکنولوزی ساخت نیمه هادیها در مقطع ارشد میخوام.​

نگين...NeGiN سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز

واسه درس طراحی مدارات مجتمع انالوگ و درس تئوری و تکنولوزی ساخت نیمه هادیها در مقطع ارشد میخوام.

این لینک نرم افزار

http://download2079.mediafire.com/82ppgkw4cf1g/a66icrgb3oo8gb6/HSPICE+A-2008.rar
راستش من روی ویندوز 64 بیتی نتوستم کرکش کنم اما میگن روی 32 بیتی جواب میده
توی این فایل یه پی دی اف 1000 صفحه ای هست که توش کلیه ی دستوراتو نوشته
شما لازم نیست همه رو بلد باشی هر جا هر کدوم رو احتیاج داشتی فقط باید رجوع کنی به منبع

موفق باشی
ا

نگين...NeGiN سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز

واسه درس طراحی مدارات مجتمع انالوگ و درس تئوری و تکنولوزی ساخت نیمه هادیها در مقطع ارشد میخوام.​

http://www.mediafire.com/download/a66icrgb3oo8gb6/HSPICE+A-2008.rar

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

Z.Mehran

عضو جدید
سلام!
آقا من تو آلتیوم 14 مشکل دارم... هیچ لایسنسی رو قبول نمیکنه.
میشه راهنمایی کنید که چه باید بکنم؟

pure13

عضو جدید
سیلواکو یک نرم افزار حل عددی معادلات نیمه هادی است.
(ماسفت ها ، ترانزیستور های دو قطبی،دیودهاو...)

جوابهای بدست آمده توسط این نرم افزار در مقالات معتبر بسیاری بکار برده شده و می توان گفت در زمینه حل معادلات نیمه هادی ها بی رقیب است.
این فایل PDF روش نصب برنامه سیلواکو را بصورت قدم به قدم توضیح داده .
:gol:

Download Silvaco Installation Guide.pdf

بی کران سپاس
کلی پی راهنمای نصب گشتم و این فایل عالی بود;)

• Like
واکنش ها: Mute

ali_sut

عضو جدید
سلام
آموزش به درد بخور cadence تحت لینوکس رو لازم دارم اگه کسی راهنمایی کنه یک عمر دعاش می کنم نیازم ضروریه
ممنون از تمام دوستان

farzane22

عضو جدید
دوستای عزیزم نظرمن این که پروتل برتری داره نسبت ب نرم افزارهای دیگ :D

بالا