سیستمهای گرمایش از کف(کمک!!)

rosonori

عضو جدید
من واقعا به بن بست خوردم دیگه
خواهشا هر کس مطلبی در مورد طراحی و محاسبات سیستمهای گرمایش از کف داره یا اینکه اطلاعاتی در این مورد داره یا منبعی سراغ داره لطفا بهم کمک کنه

mersad20

کاربر فعال
با سلام
مشكلتون دقيقا كجاست طراحي ، اجرا يا جاي ديگه دقيقا مطرح بفرمائيد تا كمكتون كنم

rosonori

عضو جدید
با سلام
بخش طراحی آقای مهندس.نمیتونم دمای آب لوله ها-دمای تغذیه-شار حرارتی ورودی به اتاق یا اتلاف حرارتی از کف را محاسبه کنم.نمیدونم باید از کدوم فرمولهای انتقال حرارت جواب را بدست بیارم.اگه بتونید کمکم کنید واقعا ممنون میشم
با تشکر

mersad20

کاربر فعال
سلام
سوالات شما هر كدام يك كتاب و سرفصل هستش توي دانشگاه مثلا محاسبه اتلاف حرارتي حدود 3 تا 6 واحد درسي هستش توي دانشگاه با چند خط نميشه توضيح داد اگر جزئي تر سوال كنيد راحت تر ميشه جواب داد

anishtain4

عضو جدید
دوست عزیز تو همین تالار اگه بگردی راجع به سیستم های گرمایش از کف زیاد صحبت شده و یادم هست که چندتایی منبع هم خود بنده توشون گفتم

reza_esi13

عضو جدید
سلام نه مهندس جان ... 1 سایت خبری معماری نیوز از روی بی علمی و حرف های جنجالی این موضوع را مطرح کرد که مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن این موضوع را رد کرد و شدیدا موضع گیری کرد
و لذا این سایت مجبور به عذر خواهی شد...من متن این نامه ها و گزارشات را به پیوست می گذارم...
خبر معماری نیوز.jpg
و این هم جوابیه مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن

جوابیه عدم ممنوعیت گرمایش از کف.jpg
و لذا هیچ ممنوعیتی وجود ندارد... این سیستم در شرکت های آلمانی و ایتالیایی که بنده در نمایشگاه های خارجی شرکت کرده ام ، خیلی مورد استقبال بود ...
البته این سیستم با محاسبات دقیق و ارائه ی نقشه ی گرمایشی سیستم خوب و بهینه ای می باشد ، که متاسفانه در شهر تهران با تعدادی از مجریانی که صحبت کرده ام ، خود ایشان با قرار دادن یک فاصله 10 یا 15 یا 20 سانتی متری بین لوله ها و بدون ارائه ی محاسبات و نقشه های گرمایش از کف اقدام به نصب این سیستم می کنند ، که یا به احتمال سیستم خوبی می شود و یا سیستمی با ضریب اطمینان بالای 2 می شود که فقط هزینه ها را بالا برده اند و یا سیستمی می شود که یک قسمت ساختمان همیشه سرد و قسمتی دیگر گرم و یا گرما و سرما مخلوط... لذا طراحی این سیستم مهم می باشد.

MIS.armaghan

عضو جدید
سلام آقایون
من یه پروژه دارم در مورد گرمایش از کف یک ورزشگاه.هیچی هم در باره استاندارد های زمین فوتبال نمی دونم.اگه کسی پروژه ای در این زمینه انجام داده خواهش می کنم کمکم کنه.

mersad20

کاربر فعال
گرمايش از كف اگر بر پايه محاسبات علمي طراحي بشه نه توسط برخي لوله كش هاي بي سواد كه اصلا اسم بار برودتي را هم نشنيده مورد تاييد است .

saeedqh

عضو جدید
سلام دوست من. توي همين تالار من اين مطلب را يك بار ارسال كردم باز بازگو مي كنم شايد بدرت بخوره.من توي يك سمينار در آموزشكده فني مهاجر اصفهان سال88 موضوع را پيگيري مي كردم....گرمايش از كف هزينه اوليه بالا داره ولي در دراز مدت هزينه انر‍‍زي كاهش ميابد.گرمايش از كف بعلت حركت گرما از پايين به بالاباعث معلق شدن غبار در فضاي بسته ميشود. گرمايش از كف باعث افزايش بيماريهاي تنفسي وروماتيسم مخصوصا در مفاصل ميشود.گرمايش از كف باعث فرسايش فرش موكت .... مي شود.
حالا از اين حرفا گذشته براي شروع كار شما اول با برنامه كرير يا محاسبا ت دستي اتلاف بارهاي حرارتي مكان را محاسبه مي كني.بعدش رسم نقشه پلان استقرار تجهيزات؛مسير لوله كشي وتعيين تجهيزات ميرسه يعني شما بايد نوع لوله كشي وتجهيزات خودتون را مشخص كنيد.سپس بحث كنترل به وسط مياد يعني همون ترموستات وشيرآلات.شروع كن تا هر جا كه تونستيم در خدمتيم.

mersad20

کاربر فعال
سلام دوست من. توي همين تالار من اين مطلب را يك بار ارسال كردم باز بازگو مي كنم شايد بدرت بخوره.من توي يك سمينار در آموزشكده فني مهاجر اصفهان سال88 موضوع را پيگيري مي كردم....گرمايش از كف هزينه اوليه بالا داره ولي در دراز مدت هزينه انر‍‍زي كاهش ميابد.گرمايش از كف بعلت حركت گرما از پايين به بالاباعث معلق شدن غبار در فضاي بسته ميشود. گرمايش از كف باعث افزايش بيماريهاي تنفسي وروماتيسم مخصوصا در مفاصل ميشود.گرمايش از كف باعث فرسايش فرش موكت .... مي شود.
حالا از اين حرفا گذشته براي شروع كار شما اول با برنامه كرير يا محاسبا ت دستي اتلاف بارهاي حرارتي مكان را محاسبه مي كني.بعدش رسم نقشه پلان استقرار تجهيزات؛مسير لوله كشي وتعيين تجهيزات ميرسه يعني شما بايد نوع لوله كشي وتجهيزات خودتون را مشخص كنيد.سپس بحث كنترل به وسط مياد يعني همون ترموستات وشيرآلات.شروع كن تا هر جا كه تونستيم در خدمتيم.

سلام دوست عزيز
لطفا مستندات علمي خودتونو در مورد اينكه گرمايش از كف منجر به روماتيسم و مشكلات تنفسي ميشه همينجا بيان كنيد ....
اگر بر فرض شما از سيستم رادياتور ها استفاده كرديد مثلا هزينه لوله كشي و پره هاي رادياتور را بايد در نظر بگيريد در حالي كه دماي مورد نياز رادياتور 70 - 60 درجه هست اما توي گرمايش از كف 40 تا 50 اين يعني حدود 20 درجه اختلاف دما

reza_esi13

عضو جدید

سلام دوست عزیز... احتمالا توی دانشگاه مهاجر از تاسیسات کاران رادیاتور دعوت شده بود و دست اندرکاران شرکت های رادیاتوری حضور داشتند... در گرمایش از کف 60 تا 70 درصد انتقال حرارت تابشی است( مثل خورشید) و 30 تا 40 درصد آن هدایت و جابجایی ... و اینکه ذرات گرد و غبار در هوا معلق شوند ، وجود ندارد... سخنانی که شما قبلا ذکر کرده اید هیچ دلیل علمی نداره و تنها گفته ی یک خبرنامه ای است که از طرف شرکت های رادیاتوری تامین خبر شده بود و اینجانب در صفحه ی یک این تایپیک جوابیه مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن که از بزرگان تاسیسات و آزمایش کشور هستند در خصوص رد مشکلات گرمایش از کف ذکر کردم ... ضمنا گرمایش از کف به گونه ای تنظیم شده که حرارت مورد نیاز بدن انسان را تامین کند و به جهت خاصیت تابشی آن درجه حرارت مناسبی را تا 2.5متر ارتفاع ایجاد می کند...دوست عزیز رماتیسم در درجه حرارت معمولی اتاق ایجاد نمی شود وگرنه همه ی مردم جهان به علت اینکه در درجه حرارت معمولی قرار می گیرند باید رماتیسم بگیرند و رماتیسم در محیط مرطوب و شرجی ایجاد می شود.... دوست عزیز تکرار این مباحث با دلیل و مدرک درست می باشد ...تشکر

behzaddehghan

عضو جدید
حق با رضا هستش گرمايش كف باعث رماتيسن نميشه
حتي جايي من اجرا كردم كه صاحب خانه سال بعد كه ديدمش و ازش پرسيدم كه گرمايش كف خوبه يا نه اون گفت : عاليه و من ديسك كمر خفيف داشتم و ديسك كمرم هم خوب شده
اگه سعيد مي خواي از نزديك هم به بيني بيا يزد باهم ديگه بريم از نزديك به بينيم كه آيا اين مشكلاتي كه تو مي گي براشون پيش اومده يا نه

leila.rashidi

عضو جدید
سلام فیلم های آموزشی نرم افزار loopcad هست البته فقط لاتینه و یک نمونه پروژه رو برای یکی از ایالات آمریکا انجام میده میتونید اون رو دانلود کنید نکته دیگه ای که هست ضریب انتقال حرارته که باتوجه به نوع مصالح تعیین میشه و اگه اشتباه نکرده باشم با مصالح مصرفی در ایران همخوانی نداره

btu

عضو جدید
با سلام.برخی از کاتالوگ های شرکت ها هم اطلاعات خوبی در زمینه چگونگی اجرای گرمایش از کف ارایه می کننو

mehrdadsourani

عضو جدید
نه جدا من می خوام بدونم!!!!این درسته که اییییین همه مهندس محترم نمیتونن یه جزوه آموزشی loopcad واسه ما به اصطلاح مهندس های تازه وارد تهیه کنن!!!!!!!!!!!!عجیبه والا

behzaddehghan

عضو جدید
1 گرمایش کف نه تنها رماتیسم زا نیست بلکه درمان کننده رماتیس هم هست به وجود اورنده رماتیسم رطوبت است و گرمایش کف رطوبت راکاهش میدهد 2 به نظر شما رادیاتور در معلق شدن غبار نقشی ندارد ؟من که گمان میکنم درسیستم رادیاتوری معلق شدن گرد وغبار بیشتر است .
3 هزینه اولیه گرمایش کف بیشتر از سیستم رادیاتوری نیست.
4مزایای گرمایش کف بسیار بیشتر ازتمام سیستمها است .
5تنها مشکل عمده گرمایش کف ساده انگار ی آن است که باعث مشکلات میشود درصورتی که گرمایش کف توسط مجری باتجربه اجراشود بهترین نوع گرمایش است. دهقان

sara@@@

عضو جدید
من واقعا به بن بست خوردم دیگه
خواهشا هر کس مطلبی در مورد طراحی و محاسبات سیستمهای گرمایش از کف داره یا اینکه اطلاعاتی در این مورد داره یا منبعی سراغ داره لطفا بهم کمک کنه

سلام یه سر به کتاب مرجع تاسیسات از داریوش هادی زاده بزنید شاید بدردتون بخوره.(بطور کلی در سیستم گرمایش از کف توزیع دما به صورت یکسان و یکنواخت انجام میشه و حداکثر دمای کف در این سیستم 29درجه است،که در مجموع باعث کاهش مصرف انرژی تا حدود60%خواهد شد.

آخرین ویرایش:

naser.dehghani

عضو جدید
سلام
ما یک شرکتی داریم که طراحی و اجرای گرمایش از کف انجام میدیم. بیا شرکت کیهان تهویه پارس به آدرس : شیراز-خیابان مشیر فاطمی . نبش کوچه 3 - طبقه 2 - واحد 4

naser.dehghani

عضو جدید
طراحی گرمایش کف

طراحی گرمایش کف

سلام
ما یک شرکتی داریم که طراحی و اجرای گرمایش از کف انجام میدیم. بیا شرکت کیهان تهویه پارس به آدرس : شیراز-خیابان مشیر فاطمی . نبش کوچه 3 - طبقه 2 - واحد 4

farhang_760

عضو جدید
گرمایش از کف یکی از مطبوعترین نوع روش های گرمایشیه که الان در خیلی جاها مرسوم شده. اما یک نکته رو بهش توجه نمیکنند اونم اینکه در ایران عزیز ، فرهنگ فرش کردن کف از قدیم وجود داره و این خودش یک مانع برای انقال حرارت خوب هست. چرا که شما با پهن کردن موکت و فرش عملا جلوی انتقال حرارت خوب کف با محیط رو میگیرید و در عمل یک فرش یا موکت نسبتا گرم خواهید داشت و دیوار های سرد!
هزینه این دو سیستم شاید تغییر چندانی نکنه اما باید در هنگام انتخاب مبدل گرمایشی توجه کافی رو هد سیستم داشت.
ولی نمیتوان با رد یکی دیگری رو ارجحیت بخشید. بهرحال این دو سیستم هر یک دارای معایب و مزایای بخصوص خود میباشند.
این مسئله هم که ایجاد گرما امکان آسیب رساندن به کفپوش های خانه همانند فرش های قیمتی را دارد را نباید ندیده گرفت.
موفق و سلامت باشید

sadeghxmas

عضو
نه جدا من می خوام بدونم!!!!این درسته که اییییین همه مهندس محترم نمیتونن یه جزوه آموزشی loopcad واسه ما به اصطلاح مهندس های تازه وارد تهیه کنن!!!!!!!!!!!!عجیبه والا

سلام مهندس چرا هست هفته پیش تو نمایشگاه تاسیسات سال92 دیدم که کتاب اموزش گرمایش از کف به انتشار رسیده خیلی هم خوب و راحت توضیح داده بود

آخرین ویرایش:

sadeghxmas

عضو
26_2_1.jpg

تصویر جلد کتاب گرمایش از کف

پیوست ها

• footer_container_bg.jpg
    footer_container_bg.jpg
    7.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

محمد عسکری

عضو جدید
با سلام خدمت دوست عزیز .شما میتونید با مراجعه به یکی از نمایندگی شرکت های تولید و فروش لوله های پنج لایه از هند بوک طراحی سیستم گرمایش از کف اونها استفاده کنی .من خودم طراحی رو از هندبوک شرکت نیوپایپ یاد گرفتم . بازم نیاز به راهنمایی داشتی به این شماره تماس بگیر 09111532015 شماره خودمه کاری از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم

shahab.shykh

عضو جدید
با سلام اگر بتونيد نرم افزار Loop Cad تهيه كنيد در طراحي گرمايش از كف خيلي بهتون كمك ميكنه.

DADKHAH.TAHEREH

عضو جدید
دوست عزیز
اولا گرمایش از کف بنابراصول علمی نباید منجر به بلند شدن غبار بشه به دلیل اینکه ما در این روش جریان هوا ایجاد نمی کنیم فقط انتقال حرارت تابشی هست و انتقال حرارت از کف که جریان محسوسی رو ایجاد نمیکنه.در اکثر شهرهای ایران هم به دلیل آلودگی هوا بنظرم طرح چنین موضوعی حایز اهمیت نیست. در ضمن در کشور ما اولین آمار مرگ و میر ناشی از سیستم های حرارتی بخاری هست که با اجرای مبحث 19 بیشتر هم شده.بنظر من گرمایش از کف برای کشور ما یک روش خوب و ایمن هست که هزینه اولیه آن طی چند سال جبران میشه.در مورد طراحی اون متاسفانه بدلیل خاص بودن شرکتهای سازنده از دادن اطلاعات خودداری می کنند و حتی دوستان من که در موسسه کاشانه کلاس آموزشی رفته بودند نتونستند چیز درستی یاد بگیرند و نرم افزار اصلی هم اورجینال هست که ظاهرا گرونه و شرکتهای سازنده می خرند و خودشون طراحی میکنند اگه یه طراحی دقیق می خواید بنظر من از کشی که تو این زمینه در شرکتهای سازنده لوله های 5 لایه مثل سوپرپایپ یا جاهای دیگه کار میکنه کمک بگیرید که البته نرم افزار قفل شکسته اش اطلاعات و خروجی های کامل بهتون نمیده موفق باشید

sara@@@

عضو جدید
سلام
یه سوال دارم در زمینه طراحی نقشه تاسیسات..برای انتقال لوله تخلیه فاضلاب بهداشتی به چاه فاضلاب فاصله استاندارد چقده؟؟اگه فاصله بیشتر باشه باید چیکار کرد؟؟؟

بالا