درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

mohsen_330

عضو جدید
روش اندازه گیری مقدار بیواوره

روش اندازه گیری مقدار بیواوره

سلام دوستان
کسی میدونه چطور میشه مقدار بیواوره موجود در اوره جامد را اندازه گیری کرد؟ هم روش uv-visible هم روش تیتراسیون میخوام
ممنون
:que::que::que::que::que::que::que::que::que:

zibeder

عضو جدید
کمک

کمک

سلام یه سوالی داشتم لطفن کمکم کنین
میشه بگین اینجا کدوم قسمت از یک پالایشگاهه؟؟؟
o77tldn5196wtitse3vv.jpg

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
Paper Title:
Microstructure-Hardness Relationship of Inconel 718 Compressor Blade Heat Treated at Different Conditions

PeriodicalAdvanced Materials Research (Volume 576)
Main ThemeAdvances in Manufacturing and Materials Engineering
Edited byMustafizur Rahman, Erry Yulian Triblas Adesta, Mohammad Yeakub Ali, A.N. Mustafizul Karim, Md. Abdul Maleque, Hazleen Anuar, Tasnim Firdaus Mohamed Ariff, Mohammad Iqbal Noorasikin Samat and Noor Azlina Hassan
Pages459-462
DOI10.4028/www.scientific.net/AMR.576.459
CitationF. Ismail et al., 2012, Advanced Materials Research, 576, 459
Online sinceOctober, 2012
AuthorsF. Ismail, Shahjahan Mridha
KeywordsCompressor Blade, Hardness, Heat Treatment,Metallisation, Microstructu

لینک

با تشکر

خدمت شما ...:gol:

P O U R I A

مدیر تالار

P O U R I A

مدیر تالار

P O U R I A

مدیر تالار
دوستان مطلبی در مورد کاتالیست د هیدروژناسیون و کلا کاتالیست ها اگه دارید به داد ما هم برسید. ممنون

در حالت کلی ... برای دهیدروژناسیون از معمولا از کاتالیستهای کبالت، مولبیدن بر پایه آلومینا و یا نیکل و وانادیم اکسید استفاده میشه که البته امروزه بیشتر از کبالت و مولبیدن استفاده می شود ...اما خیلی کتالیست ها متفاوت هستند و باید بگید از چه نوع ماده ای می خواهید هیدروژن بگیرید ؟

آخرین ویرایش:

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان مطلبی در مورد کاتالیست د هیدروژناسیون و کلا کاتالیست ها اگه دارید به داد ما هم برسید. ممنون

سلام دوست گلم
كاش ميگفتي از چي ميخواي هيدروژن گيري كني و چي رو مد نظر داري!
مثلا الكل يا پارافين يا آروماتيك چي ؟ خيلي هستن :D
مثلا الكل روي يك داستان داره پارافين يك داستان ديگه
به عنوان مثال شما متانول رو ميتوني هم روي يك كاتاليست مبتني بر مس هيدروژن گيري كني هم روي 3 كاتاليست ديگه ..
يا اتيل بنزنو با چند مدل كاتاليست ميتوني هيدروژن گيري كني يكيش مثلا اكسيد آهنه روي چند نوع ديگه هم جواب ميده
من نميدونم دقيقا چي ميخواي هي ميگم چند تا ديگه
چون اونجوري كه شما گفتيد كلي بود
بايد يك ليست كاتاليست بدم چون كلي تركيب وجود داره و هر كدوم از اين كاتاليست ها شرايط عملياتي متفاوتي دارن كه بر اساس فاز و شرايط عمليات و هدف مورد استفاده فرار ميگيرن
:gol::gol::gol:

shahrameng

کاربر فعال
سلام دوستان من رشته ام مکانیکه کسی میتون در این زمینه کمکم کنه؟
یه محلول zncl2 با دانسیته ۱.۴۵ میخواهیم درست کنیم دمای ۲۵ درجه سلسیوس
نحوه محاسبه رو بلد نیستم(فکر کنم واکنشش گرامازاست)
مقدار ۶۳.۴ گرم از zncl2 را با ۸۱ میلیلیتر اب میکس کردیم که همین دانسیته رو به ما داد اما روابط محاسباتیشو ندارم که تو مقاله بنویسم
دوستان اگه لطف کنن روابط این محاسبه رو بدن و بگن چطوری محاسبه شده ممنون میشم

alireza66_85

عضو جدید
سلام دوستان من رشته ام مکانیکه کسی میتون در این زمینه کمکم کنه؟
یه محلول zncl2 با دانسیته ۱.۴۵ میخواهیم درست کنیم دمای ۲۵ درجه سلسیوس
نحوه محاسبه رو بلد نیستم(فکر کنم واکنشش گرامازاست)
مقدار ۶۳.۴ گرم از zncl2 را با ۸۱ میلیلیتر اب میکس کردیم که همین دانسیته رو به ما داد اما روابط محاسباتیشو ندارم که تو مقاله بنویسم
دوستان اگه لطف کنن روابط این محاسبه رو بدن و بگن چطوری محاسبه شده ممنون میشم

سلام
اینجور مسائل رو تو تالار بچه های شیمی عنوان کنید زودتر جواب می گیرید
موفق باشید

علی6

عضو جدید
سلام دوست من برای داشتن یک محلول مشخص برای بدست آوردن دانسیته محلول یعنی جرم واحدحجم باید واحد دانیسیته مورد نظر را ذکر کنیcgs یا SI یا American و رابطه خاصی به جز اینکه جرم محلول مورد نظر را بدست بیاوری و تقسیم بر حجم آن بکنی نیست حال اگر دانسیته (1.45 کیلو گرم بر لیتر)برای این محلول نیاز داری واحد SI است و اگر مخلوطی که بالا حساب کردی درست باشد که البته با خطا طبق محاسبه خودت 81ml آب تقریبا برابر با 81gr بعلاوه 63.4gr Zncl2 میشود 144.4gr یعنی جرم کل محلول حال اگر حجم کل محلولت 100ml بوده تقریبا میتوان گفت ترکیب درستی داشتی ،حال میتوانی نسبت تناسب ببندی و بگی1.277 =81/63.4 یعنی به ازای هر گرم یا هر کیلوگرم از ZnCl2 که برمیداری 1.277 برابر همان واحد جرمی آب باید برداری مثلا یک کیلوگرم ZnCl2 را با یک کیلو و 277 گرم آب میکس کنی و در نهایت با این نسبت هر میزان فرآورده که بخواهی بدست می آید.
موفق باشی

en1

عضو جدید
منابع کارشناسی ارشد

منابع کارشناسی ارشد

سلام به همه دوستان عزیز
من ترم 4 مهندسی شیمی هستم و میخوام شروع کنم به درس خوندن برای ارشد :w10:اما نمیدونم از کجا شروع کنم:wallbash: و با چه کتاب هایی بخونم
اگرم کتاب کمک درسیه خوب هم میشناسید ممنون میشم کمک کنید:w36:

P O U R I A

مدیر تالار
سلام به همه دوستان عزیز
من ترم 4 مهندسی شیمی هستم و میخوام شروع کنم به درس خوندن برای ارشد :w10:اما نمیدونم از کجا شروع کنم:wallbash: و با چه کتاب هایی بخونم
اگرم کتاب کمک درسیه خوب هم میشناسید ممنون میشم کمک کنید:w36:

به تاپیک های زیر مراجعه کنید ... اطلاعات زیادی می تونید پیدا کنید ... البته اگه از من میشنوید الان برای شما بهترین کار بالا بردن معدله ... تابستون ها هم که بیکاری اگه یه نرم افزار یاد بگیری دیگه عالی میشه ..

ارشد 93

برنامه ریزی برای ارشد92

ارشد 91

P O U R I A

مدیر تالار

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز

پیوست ها

• Degradation behavior and kinetic study of ABS polymer.pdf
    201.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

بهار آرام

عضو جدید
تحقیقدر مورد چسب مو

تحقیقدر مورد چسب مو

سلام دوستان
ایا شما از نوع موادی که برای تولید چسب مو استفاده میشه اطلاعاتی دارید . اگه ممکنه من رو راهنمایی کنید .
سپاسگذارم

saede-f

عضو جدید
ترم تابستان مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی بابل

ترم تابستان مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی بابل

سلام
دانشگاه صنعتی بابل برای ترم تابستان امسال علاوه بر علوم پایه ،درس های اختصاصی رو هم ارائه کرده . از 22 تیر تا پایان مرداد برگزار میشه .
فایلش رو می تونید دانلود کنید.

پیوست ها

• 1392-3-8-2013529152530625931612651 (2).doc
    80 کیلوبایت · بازدیدها: 0

javad-68

عضو جدید
سلام خدمت ابر مهندسین شیمی
ازتون کمک میخواستم دارم رو موضوع
تولید نانو کاربید به روش هیدروژل کار میکنم تا اونجا که که میدونم هیدروژل شاخه ای از علم شیمی هستش ومنم اصلا اطلاعات خوبی ندارم درباره این موضوع یعنی تولید نانو کاربید توسط این فرآیند ازتون کمک میخوام اگر مقاله ای در این رابطه دارید ممنونتون میشم .

darab64

عضو جدید
با سلام
دو تا سوال داشتم
يكي اينكه تفاوت open steam و close steam چيه؟
و اينكه وقتي گفته ميشه از يك ماده بايد 10 درصد وزني اضافه كنيم چطور مقدارش محاسبه ميشه؟
ممنونم

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. دوستان. چه محلولهایی تو مهندسی شیمی کاربرد زیادی داره؟ میخام ببینم چقدر رو خواصشون کار شده؟
هرمخلوطی که تو یه زمینه کاربرد داشته باشه

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
با سلام
دو تا سوال داشتم
و اينكه وقتي گفته ميشه از يك ماده بايد 10 درصد وزني اضافه كنيم چطور مقدارش محاسبه ميشه؟
ممنونم
درصد وزنی منظورش اینه که تو 100 گرم محلول یا هرچی 10 گرمش باید ماده ی مورد نظر (خالص) باشه
مثلا اگه یه ماده ی 80 درصد خالص داری اضافه میکنی برای 10 درصد وزنی باید 12.5 گرم تو 100 ماده ی ناخالص باشه و 87.5 گرم آب یا هرچی غیر اون باشه

P O U R I A

مدیر تالار
با سلام
دو تا سوال داشتم
ممنونم

سلام دوست من ...

برای سوال اولتون فکر کنم open steam به حالتی از تقطیر گفته می شه که برای جداسازی بهتر ترکیبات از پایین برج تقطیر بخار وارد می کنند و close steam هم میشه حالتی از تقطیر که خوراک رو تو یک کوره حرارت می دهند و بعد وارد برج تقطیر کنند و از هیچ بخاری برای جداسازی استفاده نمی شود ...

mm.k

عضو جدید
درخواست راهنمایی

درخواست راهنمایی

با سلام خدمت مهندسین شیمی عزیز دوستان من می خواستم نام انواع ضد کپک و قارچ را برای چسبهای خمیری کاشی و سرامیک را با درصد آنها در 1 کیلو را بدانم ممنون.

sara.71

عضو جدید
سلام کسی نمیدونه پارسال دانشگاه صنعتی شریف یاعلم وصنعت یاامیرکبیریاتهران پذیرش درنیم سال دوم داشتن یانه؟امسال چطور؟خیلی برام حیاتیه اگه تحقیق کنیدخیلی به من لطف کردیدمرسی:(

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درود بر شما
اینکه چیزی نیست دانشگاه ما امسال تابستون علاوه بر دروس عمومی و تخصصی آزمایشگاه هم ارائه کرده :biggrin:

بالا