رفع اشکال مربوط به:3DMAX

pooran.mehr

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام،
خیلی راحته، کافیه شما RPC مخصوص max 2009 64bit رو نصب کنید.;)
win32 یعنی این نرم افزار مخصوص سیستم عامل های 32 بیتیه:smile:

ولی من با 64 بیتیش هم همین مشکل رو داشتم

میشه زحمت بکشی و فایل 64 بیتی رو اپلود کنی:gol:

rm_arch

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:razz:سلام دوستان کسی میتونه ردیو سیتی رو توضیح بده کاربردش- کجا ها استفاده میشه- با کدوم موتور رندر میشه ازش استفاده کرد- راستش تا حالا از ردیو سیتی استفاده نکردم؟
سلام
توی تری دی مکس کار برد داره و پردازش نور رو خیلی خوب انجام میده توی قسمت rendering هستش

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Designer.tu

عضو جدید
:razz:سلام دوستان کسی میتونه ردیو سیتی رو توضیح بده کاربردش- کجا ها استفاده میشه- با کدوم موتور رندر میشه ازش استفاده کرد- راستش تا حالا از ردیو سیتی استفاده نکردم؟
یک صحنه را تصور کنید که در آن یک چتر قرار گرفته ویک منبع نور بالای آن قرار دارد .

اگر چنین صحنه ای را رندر کنید اشیائی که زیر چتر قرار دارند در تاریکی مطلق قرار میگیرند. برای رفع این مشکل باید یک منبع نور زیر چتر ایجاد نمائید تا نورپردازی صحنه کافی بنظر میرسد اما آنچه در دنیای واقعی اتفاق می افتد متفاوت است .

تفاوت بین نورپردازی صحنه صحنه های مجازی و عملکرد نور در دنیای واقعی مربوط به تاثیر انرژی نور و انعکاس بر روی اشیا پیرامون است. Radiosity نوعی الگوریتم نورپردازی است که پرتوهای نور داخل صحنه را تعقیب میکند و هر گاه این پرتوها با یک سطح تماس داشته باشند انرژی نور را کاهش میدهد اما پرتو نور را همچنان امتداد میدهد تا با سطوح بعدی تماس داشته باشند...

با تکنیک Radiosity اشیا قرار گرفته زیر چتر نیز قابل رویت میشوند. از این تکنیک بیشتر برای نورپردازی صحنه های داخلی و سرپوشیده استفاده میشود.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
radiosity نور نیست یک تکنیک برای محاسبه G I هست ( global illumination )
که تو وی ری light catch و .....
تو منتال ری final gather و ....
و کلا توی همه موتور ها با GI نشون میدن
ولی توی بحث نور ها نور های فتو متریک فیزیکال تره از نور های استاندارد

آخرین ویرایش توسط مدیر:

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
این تکنیک روی چه نوری بهتر جواب میده؟
روی همه نور ها !!!!
ولی نور فتو متریک بهتره چون فیزیکال هست
بهتر از اون هم میشه daylight system
ولی رادیوسیتی زیاد هم خوب نیست با GI وی ری و منتال کار کنی بهتره

آخرین ویرایش توسط مدیر:

دریا1

عضو جدید
روی همه نور ها !!!!
ولی نور فتو متریک بهتره چون فیزیکال هست
بهتر از اون هم میشه daylight system
ولی رادیوسیتی زیاد هم خوب نیست با GI وی ری و منتال کار کنی بهتره
منظورت نورهای خود منتاله؟ من همیشه با نورهای استاندارد و فتو متریک کار میکنم. چطور از نور های منتال استفاده کنم؟ معذرت میخوام به خاطر این همه سوال. اخه من توی نور واقعا ضعیفم.

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورت نورهای خود منتاله؟ من همیشه با نورهای استاندارد و فتو متریک کار میکنم. چطور از نور های منتال استفاده کنم؟ معذرت میخوام به خاطر این همه سوال. اخه من توی نور واقعا ضعیفم.
نور پردازی بحث کاملا پیچیده ای هست دوست من
من یادمه که وقتی می خواستم تازه با نور ها کار کنم حداقل چند ماه طول کشید تا بفهمم اصلا توری نور ها چی هست !
daylight system رو میتونی از منوی create بعد light بسازی
در واقع نور آفتاب رو شبیه سازی میکنه
منتال هم با همه نور ها کار میکنه هم استاندارد هم فتو متریک ولی بهتره با فتو متریک ها کار کنی
اگر هم خواستی سوال بپرسی سعی کن کلی نباشه سوالت که آدم بتونه جواب بده !

آخرین ویرایش توسط مدیر:

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
radiosity که گفتم چیه توی اون تاپیک!
تکنیک محاسبه GI توی خود مکس به صورت defult هست همین ! مثل light catch توی وی ری

فرانك67

عضو جدید
چی رو میخواهی simulation کنی دوست گرامی؟
سپاس!

يه همچين فرميه!البته جسمم صرفا كفش نيست!اما من يه پاكت شفاف پلمپ شده دارم كه جسم داخلش داره به ديوار ها فشار وارد ميكنه!اين فرم رو چه جوري نشون بدم؟

mkm-arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
چند تا پست آخر رو خوندم
چند تا نکته به نظرم رسید
برای استفاده از rpcها لازم نیست جای کپی بشن!
چه دلیلی برای کپی کردن توی map ها هست؟
لزومی نیست
توی برنامه Rpc Content manager محلی از هاردتون که آبجکت هاتون اونجا هستن رو میدید و به راحتی به لیستون توی مکس اضافه میشه
یه چیز دیگه
اونایی که گفتن ارور میده
مشکل از نصب غلط و کپی نکردن فایل ها برای کرک هستش
با توجه به نوع ویندوز و ورژن مکستون برنامه درست رو نصب کنید
البته rpc واسه کارهای حرفه ای توصیه نمی شه
موفق باشید

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر شما میخوای اون پاکت وکیوم رو فقط یک فریم نشون بدی پیشنهادمن cloth هست که میتونی از مدیفای به اون دسترسی داشته باشی ...
ولی کار حرفه ای با cloth به قدری سخته که ......
حالا شما یکم برو جلو من کمکت میکنم

فرانك67

عضو جدید
اگر شما میخوای اون پاکت وکیوم رو فقط یک فریم نشون بدی پیشنهادمن cloth هست که میتونی از مدیفای به اون دسترسی داشته باشی ...
ولی کار حرفه ای با cloth به قدری سخته که ......
حالا شما یکم برو جلو من کمکت میکنم
ممنون!:w17:من هميشه واسه اينجور مسائل از راكتور استفاده ميكنم!
به جسم سخت آر بي كاكشن رو نسبت ميدم و به جسمي كه قراره نقش پارچه يا پلاستيكو بازي كنه راكتور كلوت اما از اين فقط براي اجسامي مثل پارچه روي ميز جواب گرفتم!اينو نميدونم كه چه جوري ميشه به يه جسم وكيوم شده راكتور رو نسبت داد!:question:

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی رکتور اصلا قدرت نداره فقط تنها خوبی که داره اینه که اکثر حرکت های فیزیکی رو داره برای بعضی کار ها که باید چند نوع شبیه سازی با هم مرتبط رو انجام داد میشه از اون استفاده کرد

iran_mavi

عضو جدید
سلام ممنون از تاپیکای خوبتون من تازه 3دی مکس معماری رو یاد گرفتم ولی در مورد خیلی قسمتاش چیزی نمی دونم ممنون میشم اگه کسی میدونه جواب سوالامو بده.
1. طریقه ی آوردن آبجکتهای آماده به مکس رو میخوام بدونم؟
2.نور دادن تو مکس هیچ آشنایی ندارم.
سلام سمانه جون
از کلید mergeبرای آوردن آبجکت آماده از یه محیط 3dدیگه میتونی استفاده کنی:smile:

lili1122

عضو جدید
سلام دوست عزیز..
خسته نباشی..
من یه فایلی رو تو archicad کار کردم و save asگرفتم با پسوند dwg که با auto cad کاملا درست و سالم باز میشه..
ولی همین فایلو وقتی میارم تو max کلا میریزه بهم..!! از archicad بلد نیستم مستقیم بیارم تو max واسه همین خیر سرم حواستم ببرم تو cad بعد اونو ببرم تو max که نشد...
ساختمون به اون گندگی شکل صلیب شد!!!!!
چی کارش کنم؟
خوهشا کمک کنید خیلی ضروریه...
ممنون از لطفتون
خدا قوت :)

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
فایل شما 3D هست یا shape ?
خروجی .3ds اگر بتونی بگیری بهتره

farshid_hashemi

عضو جدید
radiosity

radiosity

سلام به همه دوستان عزیز...
radiosity یکی از ابزار های قدیمی محاسبات نوری و شبیه سازی جست و خیز نور در فضای بسته است. سابقه این روش به سالها قبل از پیدایش 3ds max و حتی پیدایش من و شما بر میگرده.:eek:
این روش اولین بار در سال 1984 توسط یک تیم تحقیقاتی بر روی کامپیوتر های مکینتاش در دانشگاه کوربل مورد استفاده قرار گرفت. روش کلی محاسبات بر مبنای تقسیم سطوح به قسمت های ریزتر و محاسبه ی شدت نور دریافتی آن سطح از محیط استوار بود.
بعد ها این روش در برنامه 3ds max نیز مورد استفاده قرار گرفت...
در حال حاضر این موتور رندر پیشرفت فراوانی داشته ... برای مثال می توان به قابلیت adaptive sabdivision اشاره کرد. این قابلیت بدین مفهوم است که تقسیمات سطح برای محاسبات نوری در تمام سطح به یک میزان نبوده و در مکانهایی از سطح که نیاز به محاسبات بیشتر است(برای مثال کنج ها و سایه ها) سطح به قسمت های کوچکتر تقسیم می شوند.
از قابلیت های دیگر ردیوسیتی نمایش دادن تاثیرات نور و سایه در viewport است. بدین معنی که تاثیرات نوری به عنوان یک متریال ثانویه بر روی مدل مورد نظر ثبت میشود.( در اصطلاح bake می شود) البته نتیجه ای که توسط این ابزار بدست می آید اصلا با نتیجه ی موتور های رندر نو ظهور مانند vray و mental ray و maxwell قابل مقایسه نیست.
برای اطلاع بیشتر در مورد تاریخچه رندرینگ و vray به کتاب vray:the complete guide مراجعه کنید.:w08:

آخرین ویرایش توسط مدیر:
M

marieh_

Guest
چند وقتیه من ویندوز کامپیوترم رو عوض کردم و 7 کرک شده رو نصب کردم... حالا هرچی سعی میکنم 3دی 2010 رو نصب کنم روش نمیشه!!! یعنی نصب میشه اما موقع اجرای برنامه یه ارور میده و کلا" برنامه بالا نمیاد... 3-4 بار پاک کردم و دوباره نصب کردم اما نشد!!!
چیکار کنم یعنی دوباره باید ویندوز عوض کنم؟!:(

azade.owji

عضو جدید
سلام

سلام

من دیشب واسه 1بار به این فوروم سر زدم با اینکه مدتها عضو سایت بودم
من به دنبال جواب سر از این جا در اوردم :(
لطفا کمکم کنید
من با nurbs اشنایی ندارم و میخواستم اگه کسی میتونه 1 کلیتی از کار با این ابزار رو توضیح بده
من واسه ساختن 1 پلکان curve بهش نیاز دارم:( فقط خیلی فوریه
و دیگه اینکه در 3d max2011 1 توضیح در مورد نحوه کار با material editor میخواستم

Designer.tu

عضو جدید
سلام دوستان عزيز
بچه هاي گلي كه تازه وارد تريدي مكس شديد.
شما كه تازه وارد مكس شديد و به رندر و اين چيزها هنوز آگاهي كافي نداريد پيش نهاد ميكنم هميشه تو رندر هاتون نور sky بزاريد. هميشه . توشب يكم نورش كم باشه تو روز يكم زياد. مطمئا باشين كه كاراتون خيلي زيباتر خواهد شد نصبت به قبل از گذاشتن نور SKY.
انشالله در وقت مناسبي كه پيدا خواهم كرد ميام و راديوسيتي رو كامل يادتون ميدم.
يا حق

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ایمان قریشی

عضو جدید
سلام من ویندوز64 بیتی و مکس 2009 64 بیتی هم نصب دارم اما rpc که نصب می کنم موقع باز کردن مکس پیام می ده که RPC مناسب این سیستم نیست و win32 باید چک بشه.تا حالا با ده تا RPC از سایتای مختلف امتحان کردم و جوابی نگرفتم.لطفا اگه می تو نید راهنمایی کنید.ممنونم.
سلام نیلوفر .
شما احتیاج ندارید دنبال برنامه rpc2009 در بازار یا net بگردید.توی خود cd ya dvd max2009 برنامه rpc وجود داره.وقتی dvd را میزاری 4 تا گذینه نشون داده می شه که همه معمولا اولی ok می کنند.اما اگه بعد از نصب max2009 دوباره dvd را اجرا کنی و قسمت سوم یعنی tools را هم نصب کنی rpc هم داره.البته اگه بخوای فقد می تونی rpc را انتخاب کنی.;)

ایمان قریشی

عضو جدید
البته نمی دونم چرا الان هر کاری می کنم rpc هام اجرا بشن .می گه lisens نداری و روی rpc هام یک نوشته میاد(rpc هام فعال نمی شه)

Javid64

عضو جدید
یه سوال:
چطوری میشه از متریالهایی که تو یه کار دیگه استفاده شده استفاده کنیم؟؟؟
اون فایلی که متریال هاش مد نظرتون هست رو از مسیر زیر save کنید یک فایل زیپ حاوی همه چیش باید بده بهتون
file > save as > archive

آخرین ویرایش:

ایمان قریشی

عضو جدید
rpc

rpc

من rpc هام نصب و load شدن ولی فقد demo ها فعال شدن و بقیه rpcهام غیر فعال هستن.وقتی می خوام از اونا استفاده کنم میگن lisent نداری:(
کسی میدونه چه کار باید کرد؟
max2009 استفاده می کنم

architectinium

عضو جدید
text هام همش چپول میشن:cry:
حروفش با حروف بزرگ مینویسه بهم نمی چسبه بعدشم برعکس میشن ...
تو اسکچابم همین مشکل رو دارم ...
یعنی چرا اینجوری میشه؟؟؟:w19:

سلام سمانه جان..
این مشکل خیلی از کاربرانی که با نرم افزارهای گرافیکی کار میکنند...اما با نرم افزار ساده ایی به نام leomoon_persian_ttt این مشکل حل میشه.میتونی این نرم افزارو از اینجا دانلود کنی....
در مورد نحوه استفاده ازش هم تو قسمت help خود برنامه توضیح داده و هم تو همین لینکی که بهت دادم(خیلی سادست)....نرم افزار خوبیه مطمئنا به دردت میخوره...
موفق باشی...:gol: