دلیل جوش زدن پس از اپیلاسیون چیست؟

LOOFAN

عضو جدید

در پاسخ باید گفت که گروهی زمینه ارثی دارند و در گروه دیگری هم دستکاری‌های اضافی یا نوع تغذیه یا استفاده از برخی داروها می‌توانند موجب جوش‌‌زدن پس از اپیلاسیون شوند.چرا بعد از اپیلاسیون بعضی‌ها جوش می‌زنند؟در واقع، هر فردی باید خودش تجربه کند و ببیند که کدام یک از روش‌های اپیلاسیون، کمترین جوش را در بدن او ایجاد می‌کنند؛ یعنی نمی‌توان به همه خانم‌ها یک دستور کلی داد.
اپی‌لیدی هم می‌تواند عامل جوش باشد. در آنهایی که پوستشان چرب است یا قبلا جوش داشته‌اند یا روی پاهایشان موهای خشن دارند، ممکن است اپیلاسیون موجب عفونت شود؛چون ریشه‌ موهایشان ضخیم است. به این عفونت اصطلاحا فولیکولیت می‌گویند. توصیه‌ای که می‌تواند خیلی کمک‌کننده باشد، این است که قبل از اپیلاسیون، پاها را خوب با صابون بشویید و از مواد ضدعفونی‌کننده یا الکل استفاده کنید. اگر بعد از اپیلاسیون هم این کار را دوباره انجام دهید، تا حد زیادی می‌توانید از بروز این جوش‌ها جلوگیری کنید.

تاریک وتنها

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون دوست خوبم

البته یه سری مواد آرایشی بهداشتی یا یک سری ژل هم وجود داره که بعد از اپیلاسیون استفاده می شه که زدن این جوشها رو به تغویق می ندازه یا اصلا مانع از زدن اینها می شه

LOOFAN

عضو جدید
بله کاملا درسته البته به شرطی که آسیب ها و ضررهای کمی داشته باشه به دلیل اینکه خیلی از اینها عوارض دارن

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی خوب بود
من یه سوال دارم
کسی جواب نمیده
ناحیه زیر بغل رو با اپی لیدی بزنیم مشکلی نداره؟

ستاره 20

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی خوب بود
من یه سوال دارم
کسی جواب نمیده
ناحیه زیر بغل رو با اپی لیدی بزنیم مشکلی نداره؟
عزیزم من با اپی لیدی زیر بغلمو میزنم اولش شاید گریت بگیره ولی بعد موها کم و نازک میشه خیلی راحت و خوبه زیر بغلت برق میزنه امتحان کن

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از مشاورای خانه سلامت میگفتش اپیلاسیون ناحیه زیر بغل و برخی نواحی باعث کاهش میل جنسی میشه به مرور زمان
ولی افسوس روش جایگزین ماسب پیدا نمیشه

ثریا قدوسی

عضو جدید

در پاسخ باید گفت که گروهی زمینه ارثی دارند و در گروه دیگری هم دستکاری‌های اضافی یا نوع تغذیه یا استفاده از برخی داروها می‌توانند موجب جوش‌‌زدن پس از اپیلاسیون شوند.چرا بعد از اپیلاسیون بعضی‌ها جوش می‌زنند؟در واقع، هر فردی باید خودش تجربه کند و ببیند که کدام یک از روش‌های اپیلاسیون، کمترین جوش را در بدن او ایجاد می‌کنند؛ یعنی نمی‌توان به همه خانم‌ها یک دستور کلی داد.
اپی‌لیدی هم می‌تواند عامل جوش باشد. در آنهایی که پوستشان چرب است یا قبلا جوش داشته‌اند یا روی پاهایشان موهای خشن دارند، ممکن است اپیلاسیون موجب عفونت شود؛چون ریشه‌ موهایشان ضخیم است. به این عفونت اصطلاحا فولیکولیت می‌گویند. توصیه‌ای که می‌تواند خیلی کمک‌کننده باشد، این است که قبل از اپیلاسیون، پاها را خوب با صابون بشویید و از مواد ضدعفونی‌کننده یا الکل استفاده کنید. اگر بعد از اپیلاسیون هم این کار را دوباره انجام دهید، تا حد زیادی می‌توانید از بروز این جوش‌ها جلوگیری کنید.

یکی از مشاورای خانه سلامت میگفتش اپیلاسیون ناحیه زیر بغل و برخی نواحی باعث کاهش میل جنسی میشه به مرور زمان
ولی افسوس روش جایگزین ماسب پیدا نمیشه
سلام کندن موهای زیر بغل و کشاله ران به دلیل این که ناحیه استقرار غددلنفاوی هست بسیار خطرناکه حتی در مواردی موجب مرگ مراجعه کننده شده .... خصوصا کندن موهای زیر بغل ابدا حتی به لحاظ دینی هم توصیه نمی شه .... اما ازاله کردنشون و از بین بردنشون به وسیله موبر ها یا تراشیدنشون ایرادی نداری و بر عکس برای افزایش میل جنسی حتی از طرف بزرگان دین توصیه می شه . قضیه کندن موهای این نواحی "بکش و خوشگلم کن " هست
با احترام
:gol:

خورشید تابان

عضو جدید
من شنیدم که کندن موهای زیربغل احتمال ابتلا به سرطان سینه راو افزایش میده.

همچنین شنیدم که اپیلاسیون باعث شل شدن پوست در درازمدت میشه

ولی درکل برای دست و پا به نظرم خوب باشه.

samira20*

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی.خیلی خوب بود.منم یه مشکل با اپی لیدی دارم. یه مدت میشه که بعد از اپی لیدی دستم جوش میزد الان جای اون جوشا لکه قهوه ای اورده.چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

me & you

عضو جدید
با سلام. اپی لیدی با گیره ‌هایی موها را گیر می‌ اندازد و آن ها را از ریشه می‌ کنند. شبیه به ‌کاری که در بند انداختن یا اپیلاسیون با موم گرم انجام می ‌شود. این دستگاه‌ ها بر‌ خلاف لیزر درمانی باعث کاهش دایمی موها نمی ‌شود. بهتر است همیشه اپی ‌لیدی را بعد از حمام استفاده كنید. آب ‌داغ باعث باز ‌شدن روزنه ی موها در پوست شده و ریشه ی موها را راحت می ‌كند . حرکت دستگاه باید به ‌سمت جهت رویش‌ موها باشد. گر تیغه ها درست نمی‌ چرخند، از آن استفاده نکنید. قبل از برداشتن موها با اپی ‌لیدی باید پوست ‌تان را از هر‌گونه آلودگی پاک کنید. قبل از استفاده از آن موهای تان را در جهت خلاف جهت رویش مو، لیف بزنید. از هیچ‌ گونه مرطوب‌ کننده، لوسیون یا پودر روی پوست ‌تان استفاده نکنید چون موها به هم می‌ چسبند. برای این که موها بهتر و راحت ‌تر کنده شوند، پوست ‌تان را بکشید. اپی ‌لیدی را با اندکی زاویه قبل از روشن کردن روی پوست ‌تان بگذارید. به ‌آرامی اپی ‌لیدی را در شکل ‌های دایره ‌ای روی پوست ‌تان سُر دهید و از اعمال فشار خیلی زیاد هم خودداری کنید. پس از استفاده از اپی ‌لیدی از کِرِم‌ های مرطوب‌ کننده مخصوص پوست‌ های حساس استفاده کنید. استفاده از ویتامین E خالص هم خوب است. اپی ‌لیدی ‌تان را بلافاصله پس از مصرف با اسپری های اپی مکس یا الکل تمیز کنید(همینطور قبل از استفاده) و اگر پوستتان لکه انداخت نگران نباشید چون شاید با بد کشیدن دستگاه بر روی پوست, پیازموها به همراه کمی چربی از پوست خارج شده که با گذر زمان رفع میشود........ برای اطلاعات بیشترمیتونید از طریق ایمیل با من ارتباط برقرار کنید. یاعلی
م.م دانشجوی دکترای عمومی پزشکی (yaroomehmantoa7@gmail .com)