آيا مايليد به عنوان يک دختر با مردي که قبلا زن صيغه اي داشته ازدواج کنيد؟

آيا مايليد به عنوان يک دختر با مردي که قبلا زن صيغه اي داشته ازدواج کنيد؟

• مجموع رای دهندگان
    135

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من پست های قبلی تاپیک را نخوندم
اما میگم من ‏رو حتی اگه بکشن هم زن همچین آدمی نمیشم

چرا نرفت با همون زن صیغه ایش ازدواج کنه

در ضمن طبق مطالعاتی که داشتم امام خمینی هم از این کار خوشش نمی اومده
خود ایشون تو ۲۷ سالگی ازدواج کردن
اون هم یک ازدواج عاشقانه

گرچه بالاخره صیغه مجاز هست و یه جاهایی لازمه ‏اما من خوشم نمیاااااد

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
پسر راستگوی عزیز :gol: : درست برعکسه و این شما هستی که با پوشاندن واقعیتها و عوض کردن موضوع بدلخواه خودت داری این مطلب رو پیش میبری .

بهترین علامت اشتباه مسلم شما اینه که حتی برخلاف نظر مراجعی حرف میزنی که خودت قبول داری . چیزهائی در مورد صیغه میگی که درست برعکس نظر مراجع هستش . ( به اون لینکی که گذاشتم رجوع کن )

جنابعالی خودت میدونی که صیغه یه عمل درستی نیست ( چون حاضر نشدی به اون سئوالات من جواب بدی ) ولی هی سعی میکنی با اسمون ریسمان به هم بافتن یه چیزی بگی .

دوست عزیز : تو که حاضر به جوابگوئی به اون سئوالات نیستی چطور انتظار داری مردان دیگه با صیغه زنان خانواده شون موافقت کنند ؟؟

خواهر و دختر و کلا زنان خانواده من و شما لابد نباید اصلا راجع این موضوع فکر کنند ولی خواهر و دختر دیگران اشکال نداره ؟؟

دوست عزیز : اگه کسی بیاد پیش من و شما و بگه میخام خواهرتون رو صیغه کنم ما مجازیم با چاقو دنبالش کنیم ولی برای خواهر دیگران اشکال نداره ؟؟

پسر راستگو !! : کی این منطق پوچ رو در ذهن شما گذاشته ؟؟ چطور این اجازه رو بخودت میدی که ناموس خودت رو محفوظ نگه داری ولی برای ناموس دیگران حکم صادر میکنی که اشکال نداره هر چند وقت تو بغل یه مرد باشند ؟؟

من فکر میکنم این حکم باید برای موارد خیلی خاصی بوجود امده باشه نه هر شرایطی.
مثلا در بین قوم عرب جنگهای خیلی زیادی پیش می امده و شاید تعادل تعداد زنان و مردان خیلی به هم میخورده. چون مردان به جنگ میرفتند و کشته میشدند و زنان زیادی بی سرپرست میماندند.
فکر میکنم این حکم برای اون شرایط خوبه.
امادر شرایط جامعه مایک عده ای بجای اینکه مشکل جوانان را اساسی حل کنند یعنی کار و شرایط مناسب را ایجاد کنند راحتترین راه را پیشنهاد میکنند.
در ضمن صحبتی که ونوس از اون روحانی نقل کرده درباره خانمها باید باشه.یعنی میگن حتی الامکان دختر مجرد ازدواج موقت نکنه.در این باره حدیث دیدم اما ندیدم بگن حرامه.

عليرضا1361

عضو جدید
کاربر ممتاز
من پست های قبلی تاپیک را نخوندم
اما میگم من ‏رو حتی اگه بکشن هم زن همچین آدمی نمیشم

چرا نرفت با همون زن صیغه ایش ازدواج کنه

در ضمن طبق مطالعاتی که داشتم امام خمینی هم از این کار خوشش نمی اومده
خود ایشون تو ۲۷ سالگی ازدواج کردن
اون هم یک ازدواج عاشقانه

گرچه بالاخره صیغه مجاز هست و یه جاهایی لازمه ‏اما من خوشم نمیاااااد

خانم شما عكستون مشكل شرعي داره!

عليرضا1361

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک نکته ای رو براتون ( برا همه تون) روشن کنم که وقتی تو قرآن میگه تو بهشت حوری و موری و قوری در کار هست منظورش این نیست که واسه مرد هست و واسه زن نیست.
یا برعکسش
وقتی اشتباهی به خوردتون دادن اشتباه هم نظر میدین.

واسه زنها كه حوري نيست!

البته
بزار فكر كنم

آره قوري هست!!

mandana1

عضو جدید
چنین آدمی اصلا قابل اعتماد نیست.کسی که یکبار تجربه این کار رو داشته بار دوم راحت تر اینکارو انجام میده.:cry:

amir_amini37

عضو جدید
این مرد را از دست نده چون کمتر از این مردها پیدا میشه در ضمن 95 درصد مردها در زمان مجردی انحرافات جنسی را دارنداز 5 درصد 2درصد ناتوانی جنسی دارند 2 درصد ناتوانی عقلی دارند 1 درصد هم جلو خودشان را میگیرند که بعد ازدواج معمولا به مشکل میخورند

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز

در فرض انجام شده صیغه اصلا احساسات و عواطف رو از بین نمیبره! اما برای دختر نگرانیهایی که همیشه در روانش هستن(آبرو_بچه_رقیب) رو از بین میبره و برای پسر هم نگرانیهای نهان در روانش رو (آبرو _بچه _رقیب) از بین میبره. منظور از آبرو و بچه مشخصه! در مورد رقیب توضیح میدم:
در روابط عادی بین دختر و پسر از اونجایی که هیچ قید وبندی وجود نداره هم دختر و هم پسر بعد از مدتی به رابطه های فرعی رو میارن. یعنی دوست پسرش یه نفره و با یکی دیگه هم میره بیرون، حالا یه ماچم بهش میده. این موضوع تاثیر بسیار بدی روی روان طرف مقابل داره!(هر چند اون خودش هم این کار رو میکنه!!!)
صیغه اجازه این عمل رو نمیده! تا وقتی با من هستی با من هستی ! وقتی از من جدا شدی و رسما رابطه ما تموم شد میتونی با یکی دیگه باشی!
به این ترتیب صیغه اجازه رابطه موازی رو نمیده و باعث یه جور فضای آرام بین دو نفر میشه. فضایی به معنی این که من تو رو انتخاب کردم و تو هم من رو انتخاب کردی.این فضا چند تا خاصیت داره:

در واقع فقط نگرانیهای روان پسر رو از بین میبره ! این آقایون هستن که همیشه باید بدون رقیب بمونن!
جواب من به نظر سنجی منفی بود . ولی خواستم اینو بگم که در درست بودن صیغه یا واجب بودنش تو یه شرایط خاص حرفی نیست ، ولی مساله همینه که هیچ محدودیتی ، هیچ وقت تو اسلام برای یه مرد وجود نداره ! ازدواج دوم باید با رضایت همسر اول باشه ، خب اگه نبود ازدواج موقت ، اگه نشد صیغه ، اگه نه کنیزک !!!!!.....
من نمی دونم با وجود اینهمه آزادی مردم عربستان چه مخالفتی با اسلام داشتن؟

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام:gol::gol:
اخیرا در بین دوستانم و گاه افراد دیگه مورد هایی از این دست دیدم که خواستگاری که براشون اومده بود قبلا زن صیغه ای داشته اما در عین حال افراد موجهی بودند .پس موضوع اینه که شخصي به خواستگاريه شما بياد بطوريکه در حال حاضر مجرده اما طي صحبتهاي مربوطه از اونجا که به شما علاقه منده صادقانه به شما بگه که قبلا براي مدتي خانمي رو صيغه کرده تا صرفا صرفا به گناه نيفته و هم اينکه نياز اش براورده بشه.....
در حالی که طرف مقابل شرایط و موقعیت خوبی داره و حتی ممکنه احساس کنی به لحاظ عاطفی و احساسی این همون کسیه که تو میخوای. اما فکر کردن به گذشته طرف مقابل سد بزرگی میشه برای تو ......به نظر تو تصمیم درست چیه؟
خواهشا به سوالم خوب توجه کنید....
در ضمن این رو هم مد نظر باید داشت که ایشون می تونه قضیه رو اصلا نگه و پنهان نگهداره ولی بدلیل صداقتی که داره و برای اینکه بعدها مشکلی پیش نیاد حقیقت رو میگه....
البته نظرات مختلفی تو این زمینه وجود داره مثلا بعضیا بهشون مشاوره می دادند که: نه باید تو این زمینه برابری و عدالت باشه ، چون تو یه دختری و قبلا هیچ رابطه ای رو تجربه نکردی این بی انصافیه اما عده ای می گفتند به خاطر این موضوع بهت تبریک میگیم چون خیلی خوبه که همسرت قبلا همچین چیزی رو تجربه کرده و الان شناخت بهتری از خانم ها داره...
و کلا این بیچاره مونده بود چی کار کنه...عقل می گفت نه....احساس می گفت آره.

آفرین به این صداقت. نه چه اشکالی داره خوب طرف صیغه کرده که به گناه نیفته در حالی که الان کی به فکر صیغه و اینجور مسائله!!!
گرچه گفتن این حرف یا بهتر بگم حقیقت زیاد برای مادخترا خوشایند نیست که پسر ها با دخترا در بعضی زمینه ها فرق میکنن و خیلی از پسرهامتاسفانه از همین حقیقت سوء استفاده میکنند ولی بعضی دیگه راه حل درست را پیدا میکنن پس باید قبول کرد که شرایط یک پسر با دختر فرق میکنه و بیشتر تحت فشارهست تا یک دختر... پس باید طرف رادرک بکنه و اینکه دیگران بهش گفتن انصاف نیست و تو رابطه نداشتی و فلان را برای خودش بزرگ نکنه.

ویسا

عضو جدید
با توجه به اینکه یه مقدار سن ازدواج بالا رفته این نیاز رو خیلی سخت میشه کنترل کرد

صیغه کنه بهتر از اینه که رابطه نا مشروع داشته باشه

به نظر من که صیغه اصلا بد نیست

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونقدر تا حالا در تاپیکهای مختلف راجع این موضوع بحث شده که نگو و نپرس !

و همیشه هم من سئوالاتی مطرح کردم که عمدتا طرفدارهای صیغه بهش جواب درست درمون ندادند و فقط موضوع رو پیچوندند !

یکیش اینه : اقای عزیزی که بخودت اجازه میدی با خوندن چند جمله عربی با خانمی ارتباط داشته باشی و کارت رو هم محق نشون میدی و انتظار داری در خواستگاری رفتنت هم این موضوع رو عادی فرض کنند ایا در حالت برعکس هم اینکار از نظرت اشکال نداره ؟؟ یعنی اگر دختری که به خواستگاریش رفتی بگه قبلا صیغه مردان میشده تو و خانواده ت هیچ مشکلی با این موضوع نخواهید داشت دیگه ؟؟!!

به هر حال دین و مذهب که فقط مال تو نیست مال طرف مقابلت هم هست ! تو که نتونستی کمبود جنس مخالف روتحمل کنی باید این حقو به دختر هم بدی ! اونم آدمه ! اونم غریزه جنسی داره ! اونم سن ازدواجش بالا رفته بوده . عین تو !

یا اینکه نه طبق معمول فقط توئی که هم خدا رو میخای هم خرما رو و توئی که میتونی از این حق مسلم ! استفاده کنی ولی دختری که میری خواستگاریش باید افتاب مهتاب ندیده باشه تا چه برسه به اینکه صیغه شده باشه !

راستی در مورد زنان مجرد خانوادت چی ؟؟ اجازه میدی اونا صیغه مردا بشند و از این قانون حسنه استفاده کنند ؟؟!!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
اونقدر تا حالا در تاپیکهای مختلف راجع این موضوع بحث شده که نگو و نپرس !

و همیشه هم من سئوالاتی مطرح کردم که عمدتا طرفدارهای صیغه بهش جواب درست درمون ندادند و فقط موضوع رو پیچوندند !

یکیش اینه : اقای عزیزی که بخودت اجازه میدی با خوندن چند جمله عربی با خانمی ارتباط داشته باشی و کارت رو هم محق نشون میدی و انتظار داری در خواستگاری رفتنت هم این موضوع رو عادی فرض کنند ایا در حالت برعکس هم اینکار از نظرت اشکال نداره ؟؟ یعنی اگر دختری که به خواستگاریش رفتی بگه قبلا صیغه مردان میشده تو و خانواده ت هیچ مشکلی با این موضوع نخواهید داشت دیگه ؟؟!!

به هر حال دین و مذهب که فقط مال تو نیست مال طرف مقابلت هم هست ! تو که نتونستی کمبود جنس مخالف روتحمل کنی باید این حقو به دختر هم بدی ! اونم آدمه ! اونم غریزه جنسی داره ! اونم سن ازدواجش بالا رفته بوده . عین تو !

یا اینکه نه طبق معمول فقط توئی که هم خدا رو میخای هم خرما رو و توئی که میتونی از این حق مسلم ! استفاده کنی ولی دختری که میری خواستگاریش باید افتاب مهتاب ندیده باشه تا چه برسه به اینکه صیغه شده باشه !

راستی در مورد زنان مجرد خانوادت چی ؟؟ اجازه میدی اونا صیغه مردا بشند و از این قانون حسنه استفاده کنند ؟؟!!
طرفدار صیغه؟!!!
دوست عزیز تو همون تاپیکها هم بارها و بارها گفته شده که صیغه راه حلیست برای کسی که نه امکان ازدواج داره نه کنترل خودش و ممکنه دست به گناه بزنه!!یا مثلا برای اونهایی که میخواند قبل ازدواج آشنایی پیدا کنند باهم البته به همراه شرظ ضمن عقد
منظور شما از قبلا صیغه مردان میشده هم احتمالا یه چیز دیگست فقط اسم صیغه بهش چسبیده!!
در کل باید امکان ازدواج راحتتر بشه ولی استثناء همیشه هست

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من صیغه خیلی بهتر از دوستی است .
دختر و پسران مجرد بهتر است تحت نظارت خانواده هایشان در غالب صیغه دوستی شان را ادامه بدهند و اگر خواستند ازدواج کنند و اگر نخواستند هم قطع رابطه کنند . متاسفانه در ایران به صیغه خیلی بد نگاه میشود .
صیغه ، دوستی در اسلام و در چارچوب شرع است .

سایه خانم

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی قرآن گفته شده صیغه به شرط سرپرستی زن. متاسفانه سوره و آیشو یادم نیس.
یعنی صیغه به قصد سرپرستی .

masoud145

اخراجی موقت
بابا کسی عقلش کار کنه ازدواج نمیکنه تو این دورو زمونه .................. چه بمونه با همچین دختری ازدواج کنه...........

JavadMessi

مدیر بازنشسته
بازم به سئوالات من جواب داده نشد !
جوابش واضحه
نخیر اشکال نداره البته اینو باید از همون فرد بپرسید که آیا از نظرش اشکال داره یا نداره ولی با همه تفاسیر اینا دلیل بر نفی اصل حکم نمیشه!!
منظورتون از صیغه مردان میشده رو هم نفهمیدم!!
ای کاش تو جامعه ما به فحشا و گناه هم به چشم صیغه دیده میشد با اینکه نسبت عملیش شاید 99 به 1 باشه!!!!

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
بازم به سئوالات من جواب داده نشد !
داداش پاسخ سوالاتت روشنه معلومه که پاسخ نه هستش.

ببین من نظر خاصی در مورد صیغه نمیدم فقط میگم اگه طرف بخواد یکی رو صیغه کنه که واسه رفع فقط یه نیازش باشه و بعدم دیگه هیچی
خیلی بد و زشته و شاید به نوعی سر خودمونو کلاه گذاشتن باشه.
بابا شرایطو اگه پدر مادرا اسون بگیرن ادم میره مثل بچه ادم ازدواج میکنه دیگه.
ولی من یه بار تو برنامه سمت خدا یکی از کارشناساش میگفت مثلا اگه طرف شوهرش فوت کرده باشه و...تحت شرایط خاصی مشکل نداره

وقتی همه چی رو سخت گرفت نتیجش همینه
از ماست که بر ماست.

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
جوابش واضحه
نخیر اشکال نداره البته اینو باید از همون فرد بپرسید که آیا از نظرش اشکال داره یا نداره ولی با همه تفاسیر اینا دلیل بر نفی اصل حکم نمیشه!!
منظورتون از صیغه مردان میشده رو هم نفهمیدم!!
ای کاش تو جامعه ما به فحشا و گناه هم به چشم صیغه دیده میشد با اینکه نسبت عملیش شاید 99 به 1 باشه!!!!

از جمله اول شما اینطور برمیاد که اگر دختری که به خواستگاریش میرید قبلا صیغه مردها میشده پس از نظر شما اشکال نداره ! ممنون . این شد یک جواب صریح !

جمله صیغه مردان میشده یک جمله واضح به فارسی سلیس هستش ! کجاشو متوجه نشدید ؟؟!

در مورد جمله اخرتون باید بگم فحشا و گناه رو نبایبد با نوع دیگه ای از فحشا جایگزین کرد . راه حل کاملا واضحه . باید مثل گذشته شرایط زندگی جوانها رو از نظر کار و اشتغال و مسکن طوری مهیا کرد که بتونند بموقع ازدواج کنند . اینطوری غیراز افراد فاسد و شهوتران کسی دنبال اینکارا نمیره چه بشکل فحشای علنی باشه چه صیغه !

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداش پاسخ سوالاتت روشنه معلومه که پاسخ نه هستش.

ببین من نظر خاصی در مورد صیغه نمیدم فقط میگم اگه طرف بخواد یکی رو صیغه کنه که واسه رفع فقط یه نیازش باشه و بعدم دیگه هیچی
خیلی بد و زشته و شاید به نوعی سر خودمونو کلاه گذاشتن باشه.
بابا شرایطو اگه پدر مادرا اسون بگیرن ادم میره مثل بچه ادم ازدواج میکنه دیگه.
ولی من یه بار تو برنامه سمت خدا یکی از کارشناساش میگفت مثلا اگه طرف شوهرش فوت کرده باشه و...تحت شرایط خاصی مشکل نداره

وقتی همه چی رو سخت گرفت نتیجش همینه
از ماست که بر ماست.

حسین اقای عزیز جمله اولتون با بقیه حرفای پستتون در تناقضه !

اگر یه خانمی باشه که شوهرش فوت کرده مورد بحث نیست . پست اول این تاپیک رو بخونید . نوشته اگر اقایی قبلا خانمهایی رو صیغه میکرده حالا رفته خواستگاری یه دختر ایا دختر و خانوادش بهش جواب مثبت بدند یا خیر ؟؟

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
حسین اقای عزیز جمله اولتون با بقیه حرفای پستتون در تناقضه !

اگر یه خانمی باشه که شوهرش فوت کرده مورد بحث نیست . پست اول این تاپیک رو بخونید . نوشته اگر اقایی قبلا خانمهایی رو صیغه میکرده حالا رفته خواستگاری یه دختر ایا دختر و خانوادش بهش جواب مثبت بدند یا خیر ؟؟
اصلا هم در تناقض نیست
من در پاسخ به پست 376 و 379 شما اون پستو زدم.و نظرمو گفتم.
ببین اون اقایی که قبلا خانمایی رو صیغه میکرده صرفا واسه خاطر حمایت و سرپرستی که نبوده که اگه این قدر توانایی حمایت از چند نفرو طی اون دوران داشته پس چرا ازدواج نکرده پس معلومه که هدفش از صیغه چی بوده همونی که هممن میدونیم و تا میگیم صیغه یاد همون میفتیم.

شک نکن من باشم که نمیدم دختر بهش
ولی سوال این جاست از کجا میخوایم بفهمیم طرف صیغه میکرده یا نه
الان داره با صیغه بی صیغه هزار تا اتفاق میفته ابم از اب تکون نمیخوره.هیچ کی هم نمیفهمه جز خدا.

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورتون اینه که تجربه رابطه جنسی داشته؟
خوب هرکی یه نظری داره...
به نظر من آدمی که بیم گناه رفتنش میرفته و برای اینکه خودشو کنترل کنه و به گناه نیفته که رفته صیغه کرده احتمالا طبعش خیلی داغ(هات) بوده وگرنه خیلی کار شاغی نیست بخواد خودشو کنترل کنه.به هر حال طبیعت افراد متفاوته
در این شرایط بهتره بره با یکی باشرایط مثل خودش ازدواج کنه چون کُفّیت جنسی هم تو ازدواج مهمه

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورتون اینه که تجربه رابطه جنسی داشته؟
خوب هرکی یه نظری داره...
به نظر من آدمی که بیم گناه رفتنش میرفته و برای اینکه خودشو کنترل کنه و به گناه نیفته که رفته صیغه کرده احتمالا طبعش خیلی داغ(هات) بوده وگرنه خیلی کار شاغی نیست بخواد خودشو کنترل کنه.به هر حال طبیعت افراد متفاوته
در این شرایط بهتره بره با یکی باشرایط مثل خودش ازدواج کنه چون کُفّیت جنسی هم تو ازدواج مهمه

این جملتون رو خیلی پسندیدم و واقعا هم ای کاش اینطوری میشد که مردی که اینکارس با دختر اینکاره ازدواج کنه .

ولی اشکال اینجاست که عمدتا انتظار دارند خودشون به بهانه فشار جنسی و بالا رفتن سن ازدواج مرتکب این کارا بشند ولی موقع ازدواج خودشون که میرسه انتظار دارند دختری که به خواستگاریش میرند افتاب مهتاب ندیده باشه تا چه برسه به اینکه قبلا صیغه کسی بوده باشه !

اشکال اینه که ما عمدتا برا خودمون هم خدا رو میخایم هم خرما رو و براش هزار رقم دلیل و توجیه و شرع و دین رو ردیف میکنیم ولی برای طرف مقابلمون هرگز چنین چیزی رو تحمل نمیکنیم .

بالا