سوال و درخواست در تالار روانشناسي...

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و درود بي كران بر تمامي دوستان گل و باصفا؛ دنبال يه كتاب روانشناسي كودك ميگردم، كسي ميتونه كمكم كنه!!؟؟؟:cry:

silver rose

عضو جدید
سلام...ميشه لطف كنيد ودرباره ارشد رشته روانشناسي توضيحاتي ارائه بديد

hparhizi

عضو جدید
راهنمایی در خصوص انتخاب رشته

راهنمایی در خصوص انتخاب رشته

دوستان سلام
همانطور که میدونین امروز نتایج ارشد اومد
یکی از آشنایان تو رشته روانشناسی عمومی مجاز شده
با رتبه 1555 و نمره خام 5179
حالا میخوام بدونم که چطور میشه تراز دانشگاههای مختلف رو پیدا کرد که ببینیم تو کدوم دانشگاه قبول میشه

www.iran_eng.com

عضو جدید
دوستان سلام
یه مقدار اطلاعات در مورد biorhythm میخواستم (البته خودم از نت یکی دو صفحه اطلاعات پیدا کردم ولی به صحتش اطمینانی ندارم)

ممنون

parastoo86

عضو جدید
سلام. من می خوام ارشد شرکت کنم و نیاز مبرم به راهنمایی شما عزیزان دارم .اگه میشه منو راهنمایی کنید که از چه کتاب ها وتست هایی استفاده کنم:w27:

شاپریا

عضو جدید
سلام دوستان
من دانش اموزم و به رشته روانشناسی علاقه دارم و میخوام رشته انسانی بخونم و تو دانشگاه روانشناسی
از دوستانی که تو این رشته تحصیل میکنن یا فارغ اتحصیل این رشته هستن خواهش می کنم منو در مورد اینده شغلی و قبولی در دانشگاه راهنمایی کنین

hasty.2005

عضو جدید
سلام دوستان
من دانش اموزم و به رشته روانشناسی علاقه دارم و میخوام رشته انسانی بخونم و تو دانشگاه روانشناسی
از دوستانی که تو این رشته تحصیل میکنن یا فارغ اتحصیل این رشته هستن خواهش می کنم منو در مورد اینده شغلی و قبولی در دانشگاه راهنمایی کنین

سلام دوست عزیزم. با علاقه ای که شما دارید حتما موفق میشید.
به نظر من آینده شغلی این رشته فعلا بد نیست. فقط نباید به لیسانس اکتفا کنی. حتما باید ادامه تحصیل بدی. از بین گرایشهای روانشناسی دو گرایش بالینی و صنعتی بازار کار بهتری داره.
بالینی بیشتر با اختلالات روانی و صنعتی در ارتباط با مسائل روانشناختی در محیط کاره. اگه بتونی تا مقطع دکتری رشته بالینی ادامه بدی استخدام بعنوان استاد دانشگاه فعلا تضمین شده است.

penguien

عضو جدید
salam dustan.pesarike dar sene 19 salegi asheghe dokhtare mishe ke 5sal az khodesh bozorgtare /khanevadeye pesare mazhabiyan vali dokhtare masihiye be sene ezdevaj ke mirese ba vojude inke divanevar asheghe dokhtarast vali majbur mishe uno kenar bezare/alan 4sal az un mozu migzare khanevade dokhtar az shahr naghle makan kardano raftan ,pesare doge uno nadide vali nemitune faramushesh kone.alan tu shaRAYETIYE KE NA MITUNE BE DOKHTARE digeyi fek kone na dige ruhiyeo enerjhi vasash munde ke bekhad zendegiye tabisho az sar begire.age rahe halli be nazaretun miyad komakesh konim ta az in halate afsordegish kharej she,mamnunam

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
salam dustan.pesarike dar sene 19 salegi asheghe dokhtare mishe ke 5sal az khodesh bozorgtare /khanevadeye pesare mazhabiyan vali dokhtare masihiye be sene ezdevaj ke mirese ba vojude inke divanevar asheghe dokhtarast vali majbur mishe uno kenar bezare/alan 4sal az un mozu migzare khanevade dokhtar az shahr naghle makan kardano raftan ,pesare doge uno nadide vali nemitune faramushesh kone.alan tu shaRAYETIYE KE NA MITUNE BE DOKHTARE digeyi fek kone na dige ruhiyeo enerjhi vasash munde ke bekhad zendegiye tabisho az sar begire.age rahe halli be nazaretun miyad komakesh konim ta az in halate afsordegish kharej she,mamnunam
سلام دوست عزیز...
با تشکر از شما.. لطفا فارسی تایپ کنید و در صورت تمایل به پاسخ سوال خود پیام خصوصی بدین...
شاد باشید...:gol:

penguien

عضو جدید
سلام دوستان کسی در مورد نحوه سوالات آزمونهای استخدامی استانداری اطلاعی داره؟

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی در مورد نحوه سوالات آزمونهای استخدامی استانداری اطلاعی داره؟
سلام دوست خوبم...:gol:
چطور مگه؟ خب همون کتب استخدامی رو بخونین کفایت می کنه.. اما برای اطلاعات بیشتر شما به اینجا مراجعه کنین...
نحوه گرفتن آزمون و سوالات آزمون رو می تونید دانلود کنید.. در کل سایت خیلی مفیدی هست حتی رزومه شما رو هم ثبت می کنند و اگه استخدامی در استان محل سکونت شما هم باشه خودشون رزومه شما رو برای اون نهاد ارسال خواهند کرد...
شاد باشید :gol:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام. من می خوام ارشد شرکت کنم و نیاز مبرم به راهنمایی شما عزیزان دارم .اگه میشه منو راهنمایی کنید که از چه کتاب ها وتست هایی استفاده کنم:w27:
سلام دوست خوبم... در چه رشته ای می خواین شرکت کنین؟

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام و درود بي كران بر تمامي دوستان گل و باصفا؛ دنبال يه كتاب روانشناسي كودك ميگردم، كسي ميتونه كمكم كنه!!؟؟؟:cry:
سلام دوست خوبم.... ممنون از لطفتون...
دقیق چه موضوعی مدنظرتون هست؟ خب کتاب فراوونه...اما... فعلا این چند مورد رو داشته باشین...
کتاب...sos کمک برای والدین...::
راهنمای علمی برخورد با مشکلات رفتاری رایج و روزمره
پدید آور : لین کلارک
مترجمان : دکتر رضا رستمی (عضو هیئت علمی دانشگاه تهران) ، علی نیلوفری
ناشر : انتشارات تبلور
تاریخ انتشار : 1387

جمله ابتدای کتاب :
تقدیم به
« کودکان و آنهایی که رسالت تربیت کودکان را برعهده دارند»
فهرست کوتاه
بخش اول
1-علت خوش رفتاری و سو رفتار کودکان چیست؟
2-ارتباطات روشن موجب تقویت فرزند پروری موثر میشود
3-راههای افزایش رفتار خوب
4-محرومیت زمان مند چیست؟
5- روش های عمده برای متوقف ساختن رفتار بد
بخش دوم
6- شروع محرومیت زمان مند
7-انتخاب یک مکان کسل کننده برای محرومیت زمان مند
8-توضیح دادن محرومیت زمان مند برای کودک
9- اعمال فوری محرومیت زمان مند در مورد کودک
10- زمان سنج و انتظار در محرومیت زمان مند
11- صحبت کردن با کودک پس از اتمام محرومیت زمان مند
12- مشکلات و اشتباهات رایج در محرومیت زمان مند
بخش سوم
13- مدیریت رفتار بد خارج از خانه
14-استفاده از امتیازات ، زتون و قرارداد
15-محرومیت زمان مند در مورد دو کودک
16- توقیف کردن اسباب بازی به جای محرومیت زمان مند کودک
17- برخورد با رفتار پرخاشگرانه و خطرناک
18- کمک به کودک برای بیان احساسات
19-مشکلات رفتاری بیشتر – سوالات و راه حل ها
بخش چهارم
20-معلمان و والدین به عنوان همکار
21-کلاس ها و کتاب های مفید برای والدین
22-چه موقع و چگونه کمک حرفه ای دریافت کنیم؟
23- کنترل خشم خودتان
24-آزمون ها و پاسخ ها برای والدین

کتاب کودک خوش بین..... (برانامه ای آزموده شده برای ایمن ساختن همواره ی کودکان در برابر افسردگی) از مازتین ای. پی. سیلیگمن...
مترجم فروزنده دار پناه... انتشارات رشد.. سال 1388 قیمت.. 7هزار تومان.... کتاب فوق العاده خوبی هستش...

کتاب.... پرسش های کودکانه و پاسخ آنها- تالیف: دکتر میریام استاپرد- ترجمه: ترجمه دکتر فرهاد سوری... نشر دانش ایران..
خب از اونجایی که نمی دونستم دقیقا چه کتابی می خواستین.. این جند نمونه که جزء بهترین ها برای کمک به شما بود رو اینجا قرار دادم.. فقط شرمنده که خیلی دیر شد..

همینجا از تمامی عزیزانی که سوال پرسیدن و سوالاتشون بی جواب مونده عذرخواهی می کنم.. آخه بعد از مدت ها به این باشگاه برگشتم.....:gol:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوستان سلام
یه مقدار اطلاعات در مورد biorhythm میخواستم (البته خودم از نت یکی دو صفحه اطلاعات پیدا کردم ولی به صحتش اطمینانی ندارم)

ممنون
سلام دوست عزیز... لطفاً سوال تون رو در تالار مربوطه مطرح کنید...... سپاسگزارم....
شاد باشید...:gol:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام من رشتم کامپیوتر
ولی می خواهم از اول کنکور شرکت کنم روانشناسی
یه دختر تقریبا شادی هستم از درون و اگر فعالیت نداشته باشم که متاسفانه رشتم اینطوری است خیلی گوشه گیر می شوم
تقریبا درس های حفظیم خوبه
میشه کمکم کنید و درباره این رشته و کدام زیرشاخش بهتره بگویید
ممنون از تاپیک خوبتان

سلام...ميشه لطف كنيد ودرباره ارشد رشته روانشناسي توضيحاتي ارائه بديد

سلام دوستای خوبم... جهت اطلاع لینک های زیر رو مطالعه بفرمایین.....

روان‌شناسی و رشته‌های آن...

شاخه‌های روان‌شناسی...

اگه باز سوالی بود در خدمتم... سپاسگزارم

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوستان سلام
:)من دوستم می خواد ارشد روانشناسی بالینی شرکت کنه می شه منابعش و همچنین کتابهای مناسب کنکوری رو معرفی کنید. نام مؤلف فراموش نشه
راستی آزمون آزمایشی مناسب که جامعه ی آماری خوبی داشته باشه رو هم معرفی کنید
سلام دوست خوبم.... خب از نظر بنده.. موسسه ماهان و بخصوص موسسه آموزش عالی آزاد ابن یمین...
از این نظر تاکیدم روی موسسه ابن یمین هست که به صورت اختصاصی فقط به رشته های روانشناسی و علوم تربیتی می پردازه.....
شاد باشید http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif

منابع مطالعاتی مجموعه ی روانشناسی (1133)

-دانشگاه سراسری و آزاد:
1-essential to psychology، لیندا لیل
1-واژه‌نامه‌های کتب روانشناسی
2- خلاصه‌های هیلگارد از کتاب متن اصلی هیلگارد- زمینه‌ی روان‌شناسی
3- Reading in psychology- kianoosh hashemian.samt pub
4- متون تخصصی روان‌شناسی و علوم تربیتی – دکتر خلعت‌بری- گل‌پرور
منبع تکمیلی: متون روانشناسی _ نائینیان و زارع - نشر آییش
علم النفس:
- دانشگاه سراسری:
1- علم‌النفس از دیدگاه دانشمندان اسلامی- دکتر احدی و بنی جمالی، انتشارات دانشگاه علامه طباطبایی
2- روان‌شناسی شخصیت از دیدگاه اسلامی- علی اصغر احمدی، انتشارات امیرکبیر
3- علم النفس - ناصر صبحی قراملکی - انتشارات سنجش
-دانشگاه آزاد:
علم‌النفس از دیدگاه دانشمندان اسلامی- دکتر احدی و بنی جمالی، انتشارات دانشگاه علامه طباطبایی
علم‌النفس – دکتر کیانوش هاشمیان – انتشارات دانشگاه پیام نور
آمار و روش تحقیق:
-دانشگاه سراسری:
1- احتمالات و آمار کاربردی- دکتر دلاور- انتشارات رشد
2- مبانی نظری و عملی پژوهش- دکتر دلاور- انتشارات رشد یا روش تحقیق در روان‌شناسی و علوم تربیتی دکتر دلاور- نشر ویرایش
3- روش تحقیق در علوم رفتاری- دکتر سرمد، بازرگان و حجازی- انتشارات آگاه
منبع تکمیلی: آمار توصیفی و استنباطی - دکتر هومن - نشر پارسا
-دانشگاه آزاد:
1- روش‌های آماری در علوم رفتاری- دکتر حسن پاشا شریفی و دکتر جعفر نجفی زند. انتشارات سخن
2- روش‌های تحقیق در علوم رفتاری- دکتر حسن پاشا شریفی و نسترن شریفی- انتشارات سخن

نکته: مبانی آمار و روش تحقیق در تمامی کتاب‌ها یکسان است و در صورتی که فرصت چندانی ندارید مطالعه ی سایر منابع در دسترس می‌تواند تا حد زیادی به شما کمک نماید.
روان‌شناسی مرضی و کودکان استثنائی:
-دانشگاه سراسری:
1- روان‌شناسی مرضی – تحولی- دکتر دادستان- جلد 1 و 2 و 3 - انتشارات سمت
2- روان‌شناسی نابهنجاری- روزنهان و سلیگمن- ترجمه سید محمدی- جلد 1 و 2 - انتشارات ساوالان و ارسباران.
3- روان‌شناسی و آموزش کودکان استثنایی. دکتر سیف نراقی و نادری- انتشارات ارسباران
4- بهداشت روانی و عقب‌ماندگی ذهنی- دکتر احدی و بنی جمالی- نشرنی

-دانشگاه آزاد:
1- آسیب‌شناسی روانی- دکتر آزاد- جلد 1 و 2
2- روان‌شناسی نابهنجاری- روزنهان و سلیگمن- ترجمه سید محمدی- جلد 1 و 2 - انتشارات ساوالان و ارسباران
3- روان‌شناسی کودکان استثنایی- میلانی فر
4- بهداشت روانی و عقب ماندگی ذهنی - دکتر احدی و بنی جمالی- نشرنی
نکته: در درس روان‌شناسی مرضی، طبقه‌بندی اختلالات و ویژگی‌ها بر مبنای طبقه‌بندی تشخیصی DSMIVTR است و استفاده از منابع برای آشنایی با سیستم طبقه بندی است.
منابع تکمیلی:
1-خلاصه روان‌پزشکی کاپلان (3 جلد)- انتشارات شهرآب یا ارجمند
2-روان‌شناسی مرضی- ساراسون- ترجمه‌ی دکتر بهمن نجاریان- جلد 1و 2
3- نظریه‌های مشاوره و روان درمانی- دکتر شفیع‌آبادی- مرکز نشر دانشگاهی
4- نظریه‌های روان درمانی-پروچاسکا- ترجمه سید محمدی- انتشارات رشد
5-روان‌شناسی مرضی –ریچاردپی. هالجین، ویتبورن - ترجمه سید محمدی- نشر روان
روان‌شناسی رشد:
-دانشگاه سراسری:
1-روان‌شناسی ژنتیک- دکتر منصور- انتشارات سمت
2- روان‌شناسی رشد- برک- ترجمه ی سید محمدی- جلد 1 و 2 – نشر ارسباران
- دانشگاه آزاد:
1-روان‌شناسی رشد. دکتر سوسن سیف. دکتر جمیله کدیور و همکاران (جمعی از مولفان) – انتشارات سمت
2- روان‌شناسی رشد نوجوانی و جوانی- دکتر احدی و نیکچهر محسنی.
3- پیشگامان روان‌شناسی رشد- دکتر فربد فدایی
منابع تکمیلی:
1-روان‌شناسی رشد- زندن- ترجمه دکتر گنجی- انتشارات بعثت
2- روان‌شناسی رشد نوجوانی و جوانی- دکتر احدی و جمهری- انتشارات ققنوس
روان‌شناسی بالینی:
- دانشگاه سراسری و آزاد
1- روان‌شناسی بالینی- فیرس- ترجمه‌ی مهرداد فیروزبخت- انتشارات رشد
2- روان‌شناسی بالینی- دکتر شاملو
3- روان‌شناسی بالینی- حمید پورشریفی- انتشارات سنجش
4- نظریه‌های مشاوره و روان‌درمانی- دکتر شفیع‌آبادی
5- آزمون‌های روانی (در حد آشنایی با فرمت کلی آزمون‌ را از تمام کتاب‌های آزمون‌های روانی می‌توانید مطالعه کنید).
روان‌شناسی عمومی:
- دانشگاه سراسری:
1- زمینه‌‌ی روان‌شناسی- سانتراک – انتشارات رسا

2- زمینه‌ی روان‌شناسی- اتکینسون، اتکینسون و هیلگارد- جلد 1 و 2 - انشارات رشد
-دانشگاه آزاد:
1- زمینه‌ی روان‌شناسی- اتکینسون، اتکینسون و هیلگارد- جلد 1 و 2- انتشارات رشد
2-زمینه‌ی روان‌شناسی - دکتر محمد پارسا

روان‌سنجی ( سنجش و اندازه‌گیری)
- دانشگاه سراسری
روش‌های اندازه‌گیری و ارزشیابی آموزشی- دکتر سیف- انتشارات دوران
- دانشگاه آزاد
اصول روان‌سنجی و روان‌آزمایی- دکتر شریفی- انتشارات رشد
آزمون‌های هوش و استعداد
- دانشگاه سراسری
1- آزمون‌های روانی- دکتر گنجی
2- آزمون‌های روانی- دکتر بهرامی- انتشارات دانشگاه علامه طباطبایی
3- آزمون‌های فرافکن- دکتر بهرامی
4- راهنمای سنجش روانی مارنات. جلد 1 و 2 . ترجمه ی دکتر شریفی- انتشارات رشد.
- دانشگاه آزاد
1- نظریه‌های هوش و شخصیت- دکتر شریفی
2- اصول روان‌سنجی و روان‌آزمایی- دکتر شریفی- انتشارات رشد
3- آزمون‌های روانی- دکتر گنجی
روان‌شناسی فیزیولوژیک و انگیزش و هیجان:
-دانشگاه سراسری
1- انگیزش و هیجان - دکتر خداپناهی – انتشارات سمت
2- روان‌شناسی فیزیولوژیک- دکتر خداپناهی- انتشارات سمت
3- فیزیولوژی اعصاب و غدد - دکتر روحانی- انتشارات سمت
منبع تکمیلی: روان‌شناسی فیزیولوژیک - انتشارات سنجش
-دانشگاه آزاد
1- انگیزش و هیجان. جان مارشال ریو - ترجمه‌ی سید محمدی - نشر ویرایش
2- مبانی روان‌شناسی فیزیولوژیک. کارلسون - ترجمه‌ی مهرداد پژهان - نشر غزل
روان‌شناسی شخصیت:
-دانشگاه آزاد:
1- نظریه‌های شخصیت- شولتز- ترجمه‌ی سید محمدی. نشر ویرایش
2- نظریه‌های شخصیت- دکتر سیاسی- انتشارات دانشگاه تهران
3- نظریه‌های روان‌درمانی پروچاسکا- ترجمه سید محمدی- انتشارات رشد
روانپزشکی:
-وزارت بهداشت:
خلاصه روانپزشکی کاپلان- ترجمه‌ی دکتر پورافکاری- 3 جلد- انتشارات شهرآب (ویرایش نهم).

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
من بار اول از این سایت استفاده می کنم و خوشحالم که این طور سایتی هست و امیدوارم بتونیم به همدیگه کمک کنیم

سلام دوست خوبم... خوش اومدین به این باشگاه و تالار خودتون.... ان شاا.. ما هم امیدواریم....
شاد باشید دوست عزیز....:gol:

بچه ها راجع به رشته علوم تربیتی-مشاوره خانواده واسه ارشداطلاعات میخام واسه کسی که مهندسی داره:)
اصلا کسی این تجربه رو داره؟؟؟؟

belfi_mnm

عضو جدید
سلام
ااگه ارشد روانشناسی بالینی دانشگاه ازاد قبول نشم میخام امسال اموزشگاه شرکت کنم
شنیدم میگن اکسین واسه روانشناسی خیلی خوبه
اما صحتشو نمیدونم
اگه کسی دراین زمینه اطلاعی داره ممنون میشم کمکم کنه
باسپاس
باران

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
ااگه ارشد روانشناسی بالینی دانشگاه ازاد قبول نشم میخام امسال اموزشگاه شرکت کنم
شنیدم میگن اکسین واسه روانشناسی خیلی خوبه
اما صحتشو نمیدونم
اگه کسی دراین زمینه اطلاعی داره ممنون میشم کمکم کنه
باسپاس
باران
سلام دوست خوبم.... خب از نظر بنده.. موسسه ماهان و بخصوص موسسه آموزش عالی آزاد ابن یمین...
از این نظر تاکیدم روی موسسه ابن یمین هست که به صورت اختصاصی فقط به رشته های روانشناسی و علوم تربیتی می پردازه.....اگه تمایل داشتین.. لینکش رو در اختیارتون قرار میدم... رتبه های برتر "امسال" کم نداشتن... خب این نظر شخصی بنده هست.. اگر دوستان نظر دیگه ای دارن بیان مطرح کنن ما هم استفاده کنیم.. قبلاً سپاسگزارم....:)
شاد باشید
:gol:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
بچه ها راجع به رشته علوم تربیتی-مشاوره خانواده واسه ارشداطلاعات میخام واسه کسی که مهندسی داره:)
اصلا کسی این تجربه رو داره؟؟؟؟
دوست خوبم.. قبلا یکسری توضیحات خدمتتون عرض کردم اما توضیح در رابطه با تفاوت مشاوره و روانشناسی......
خب اکثر افراد زمان انتخاب رشته یا حتی بعد از انتخاب رشته در مورد بعضی از رشته های تقریبا مشابه شک دارند و نمیدونند کدوم را انتخاب یا ادامه بدهند. یکی از این رشته ها رشته ی مشاوره و روانشناسی(بالینی) است.
اول در مورد نحوه ی کار و بازار کار هر کدوم توضیح میدهم. این روزها روانشانسی و مشاوره به شغل هایی تبدیل شده که بازار کار خوبی دارد.
مشاور بعد از فارغ التحصیلی در دوره ی کارشناسی ارشد می تواند برای خود دفتری دایر کند و به ارائه ی خدمات مشاوره ای از قبیل مشاوره خانواده(که شامل ازدواج، مسائل زناشویی، مسائل عاطفی و ...)، شغلی و تحصیلی باشد. در واقع زمینه ی کاری یک مشاور شبیه به آن چیزی است که عموم مردم از یک روانشناس در ذهن دارند. به افرادی که به یک مشاور رجوع میکنند، مراجع کننده میگویند نه بیمار زیرا این افراد داری مسئله و مشکلاتی هستند نه بیماری.
در دوران دانشگاهی هم بیشتر دانشجویان مشاوره به تحصیل در مورد خانواده روابط خانوادگی، کودکان و مسائل و مشکلاتی که برای همه ی افراد در طول زندگی شان پیش می آید میپردازند. و برای ارائه ی خدمات مشاوره ای آماده می شوند.
اما یک روانشناس(بالینی)بعد از فارغ التحصیلی در دوران کارشناسی ارشد می تواند یک مطبی دایر کند و به درمان افرادی که دارای مشکلات روانی هستند بپردازد، به افرادی که به روانشناس بالینی مراجع میکنند عنوان بیمار داده میشود چون دارای مشکلات روانی است. روانشناسان در بیمارستان های روانی مشغول به کار می شوند.
در دوران دانشگاهی بیشتر به مطالعه ی بدن، فیزیولوژی ، اعصاب و غدد، مطالعه ی انواع بیماری های روانی، داروها و درمان هایشان می پردازند. همچنین دانش آموزان گروه تجربی هم میتوانند برای انتخاب رشته روانشناسی را انتخاب کنند، اما مشاوره مختص به گروه انسانی می باشد.
راهنمایی مشاوره و روانشناسی بالینی در 30 واحد درسی باهم تفاوت دارند. اگر چه سایر واحد ها مشابه اند اما لزوما بدان معنا نیست که به یک شیوه ی یکسان آموزش دیده می‌شوند، بلکه تاکیدات در هر کدوم متفاوت است.
و در نهایت آنچه که در جامعه ی ما مرسوم شده‌است بسیاری از فارغ التحصیلان روانشناسی بالینی هم به ارائه ی خدمات مشاوره ای می پردازند.
امیدوارم که این توضیحات بهتون کمک بکنه....
شاد باشید دوست خوبم.....:gol:

آخرین ویرایش:

belfi_mnm

عضو جدید
از این نظر تاکیدم روی موسسه ابن یمین هست که به صورت اختصاصی فقط به رشته های روانشناسی و علوم تربیتی می پردازه.....اگه تمایل داشتین.. لینکش رو در اختیارتون قرار میدم... رتبه های برتر "امسال" کم نداشتن... خب این نظر شخصی بنده هست.. اگر دوستان نظر دیگه ای دارن بیان مطرح کنن ما هم استفاده کنیم.. قبلاً سپاسگزارم....:)
شاد باشید
:gol:

ممنون از راهنماییتون.به سایت موسسه ابن یمین رفتم.اما هنوز اطلاعاتم کمه درانتخابش.میشه بیشترراهنماییم کنین.:redface:نمی دونم چیکارکنم
کنکور91 کتابای مدرسان شریف روگرفته بودم وخوندم راضی بودم ونسبت به چیزی که خونده بودم رتبم خوب بود اما قبول نشدم
میخام کنکوربعدی حتماقبول بشم خیلی دودل هستم نمی دونم کدوم موسسه ثبت نام کنم وکتاباشوبخونم که کامل باشه:surprised:

belfi_mnm

عضو جدید
دوستان اگر کسی اطلاعی درباره اموزشگاه اکسین داره واسه ارشد روانشناسی ممنون میشم به ما هم بگه:)

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییتون.به سایت موسسه ابن یمین رفتم.اما هنوز اطلاعاتم کمه درانتخابش.میشه بیشترراهنماییم کنین.:redface:نمی دونم چیکارکنم
کنکور91 کتابای مدرسان شریف روگرفته بودم وخوندم راضی بودم ونسبت به چیزی که خونده بودم رتبم خوب بود اما قبول نشدم
میخام کنکوربعدی حتماقبول بشم خیلی دودل هستم نمی دونم کدوم موسسه ثبت نام کنم وکتاباشوبخونم که کامل باشه:surprised:
راستش من جزوات ماهان رو خوندم.... و خداییش خیلی هم راضی هستم.. (البته علوم تربیتی 2.. گرایش مشاوره..) بعد با جزوات دوستم که سنجش گرفته بود مقایسه کردم... خیلی راضی بودم... حتی دوستم پشیمون شد و افسوس می خورد که چرا جزوات ماهان رو تهیه نکرده... خیلی کلی که بخوام بهتون توضیح بدم اینه که... ماهان عینه جعبه لایتنر می مونه... که شما با خوندنش مرتب مطالب براتون تکرارو تکرار میشه... با تست ها و آزمون هایی که بعد از هر درس و یا با پایان هر بخش...براتون قرار دادن..و به علاوه پاسخ تست.... با توضیحات کامل....و اینکه سنجش هر جزوش از یک جا مثلا یه درسش از کتاب استاد.. یه درس دیگه ش از.. آزمون هاش از علوی برگزار میشد و.... ولی ماهان همش یکپارچه ست.. یکدسته... (ئه... انگار دارم تبلیغ واسه ماهان می کنم... :surprised:خوش به حالشون... بوققققققق .... نمی دونم من که راضی هستم.. :redface:
حالا اگه دوستان کسی در اینجا جزوات اکسین رو تهیه کردن و یا درجریان هستند.. تشریف بیارن به تاپیک
آشنايي بيشتر روانشناسان عزيز و یک سری اطلاعات به ما هم بدن...و یه گفتگویی با هم داشته باشیم.... برام جالب شده.. شاید منم جزوات اکسین یا ابن یمین رو گرفتم...:)

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوستان اگر کسی اطلاعی درباره اموزشگاه اکسین داره واسه ارشد روانشناسی ممنون میشم به ما هم بگه:)
بله پس دوستان تشریف بیارن به تاپیک آشنايي بيشتر روانشناسان عزيز و یک سری اطلاعات به ما هم بدین...و یه گفتگویی با هم داشته باشیم....
شاد باشید....:gol:

belfi_mnm

عضو جدید
راستش من جزوات ماهان رو خوندم.... و خداییش خیلی هم راضی هستم.. (البته علوم تربیتی 2.. گرایش مشاوره..) بعد با جزوات دوستم که سنجش گرفته بود مقایسه کردم... خیلی راضی بودم... حتی دوستم پشیمون شد و افسوس می خورد که چرا جزوات ماهان رو تهیه نکرده... خیلی کلی که بخوام بهتون توضیح بدم اینه که... ماهان عینه جعبه لایتنر می مونه... که شما با خوندنش مرتب مطالب براتون تکرارو تکرار میشه... با تست ها و آزمون هایی که بعد از هر درس و یا با پایان هر بخش...براتون قرار دادن..و به علاوه پاسخ تست.... با توضیحات کامل....و اینکه سنجش هر جزوش از یک جا مثلا یه درسش از کتاب استاد.. یه درس دیگه ش از.. آزمون هاش از علوی برگزار میشد و.... ولی ماهان همش یکپارچه ست.. یکدسته... (ئه... انگار دارم تبلیغ واسه ماهان می کنم... :surprised:خوش به حالشون... بوققققققق .... نمی دونم من که راضی هستم.. :redface:
حالا اگه دوستان کسی در اینجا جزوات اکسین رو تهیه کردن و یا درجریان هستند.. تشریف بیارن به تاپیک
آشنايي بيشتر روانشناسان عزيز و یک سری اطلاعات به ما هم بدن...و یه گفتگویی با هم داشته باشیم.... برام جالب شده.. شاید منم جزوات اکسین یا ابن یمین رو گرفتم...:)

ممنون ازراهنماییت سوگل جان;):w40:
اما باز نظرم رو اکسین فقط میخام ببینم کسایی که پکیجشو گرفتن بگن راضین یا نه؟
بقیه انگارخوابن:w29: