.!. سفرنامه .!.

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
به نام او
باسلام به مواديهاي گرامي
بعد از يك سفر نچندان جالب باز هم در خدمت شما دوستان گرامي هستم. شايد بپرسيد اين تاپيك با اين عنوان آيا در اين تالار جايي دارد؟
بايد پاسخ بدم كه بهترين جا اينجا بود.
من اين تاپيك رو به عنوان يه سوغاتي براي دوستان گرامي و همچنين براي ايجاد يه توقعي تازه بنا نهادم. همانطور كه بعدا مشاهده خواهيد كرد من در سفر خود به تبريز به موزه آذربايجان رفتم و آنجا با معدني از ظروف سراميكي مواجه شدم. به همين خاطر خالي از لطف ندانستم كه شما دوستان نيز از اين عكسها نسيبي نبريد. هر چند اين عكسها بيشتر براي سراميستها جذاب است ولي براي متالورژها هم خالي از لطف نيست.
پيشاپيش به خاطر كيفيت نامطلوب عكسها عذرخواهي ميكنم. در ضمن يه پيشنهاد دارم كه هر كس اگر ميتواند عكسهايي مرتبط با مهندسي مواد كه در محل زندگيشان با آنها برخورد ميكند در اين تالار بياورد؛ اساسا عكاسخانه مواد را هم با همين نيت پايه ريزي كردم كه با استقبال متاسفانه روبرو نشد.
اميدوارم به مذاقتان خوش بيايد.
:lol:

m4material

مدیر تالار
تمام ظروف به نمايش گذاشته شده مربوط به هزاره هاي قبل از ميلاد است. كه در صورت احتياج به توضيحات بيشتر به آن اشاره ميكنم.

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=11196&stc=1&d=1247294614

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=11195&stc=1&d=1247294538

پیوست ها

• DSC00011.JPG
    DSC00011.JPG
    67.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • DSC00012.JPG
    DSC00012.JPG
    64 کیلوبایت · بازدیدها: 0

m4material

مدیر تالار
در گوشه اي از موزه استخوانهاي يه زن و شوهري رو كه به رحمت خدا رفته بودند و در حوالي زمينهاي موزه به خاك سپرده شده بودند به نمايش گذاشته شده بود.
:child:

پیوست ها

• DSC00014.JPG
    DSC00014.JPG
    59.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

فرهنگ

مدیر بازنشسته
ممنون
فکر کنم اینجا رو یه تایپیک بکنیم واسه سفرهای بچه ها و سوغات ها.
نه؟
دست شما درد نکنه.

reza_1364

مدیر بازنشسته
مهندس اونجا تبر آهنی چیزی دیدی که به سرامیک ربط نداشته باشه و به درد ما متالوژی ها بخوره.یه وقت نامردی نکنیا.حتما بزار

اون تبره را یادت نره بزار

m4material

مدیر تالار
مهندس اونجا تبر آهنی چیزی دیدی که به سرامیک ربط نداشته باشه و به درد ما متالوژی ها بخوره.یه وقت نامردی نکنیا.حتما بزار

اون تبره را یادت نره بزار
اختيار داري مهندس!
اونجا چند تا ظرف فلزي بود يه خيلي هم جالب بودند. در ضمن يه قسمت مربوط به سكه ها بود. در روزهاي آينده حتما آپ ميكنم.

m4material

مدیر تالار
مسجد كبود

مسجد كبود

شايد يكي از معروفترين مساجد ايران براي عموم مردم و همچنين براي مهندسين معماري و مهندسين مواد مسجد كبود با آن كاشيكاريهاي بي نظيرش باشد.
اين پست مربوط به نماهايي از بيرون اين مسجد ميباشد. باز هم بخاطر كيفيت نامطلوب عكسها عذرخواهي ميكنم.:redface:

آخرین ویرایش:

m4material

مدیر تالار
اختصاصي براي متالورژها

اختصاصي براي متالورژها

اين هم براي متالورژها! اگه چيز ديگه اي بود ميذارم!

reza_1364

مدیر بازنشسته
سلام مهندس.

خسته نباشی.این عکسها مشاهده نمیشن.

وقتی هم show picture را میزنی ادرس سایت www.sharemation.com میاد که ازت یوزر و پسورد میخواد

m4material

مدیر تالار
مشكل حل شد

مشكل حل شد

سلام به همگي دوستان گرامي!
مثل اينكه تعدادي از عكسها با مشكل بالا اومدن همراه بودند.خب، الان ديگه مشكل حل شد. اگه باز هم بالا نمياد بگيد دوباره يه كاريش كنم.:redface:

m4material

مدیر تالار
ادامه عكسهاي موزه!!!

ادامه عكسهاي موزه!!!

نمونه هايي از سكه هاي زمان قاجاريان! البته يه فيلم از سكه ها گرفته ام كه اگه وقت شد ميذارم.

اين هم دو نمونه از مهرهاي زمانهاي دور. برام جالب بود ؛ گفتم بذارم.

m4material

مدیر تالار
سفر شمال 1

سفر شمال 1

با سلام به دوستان گلم!
چند روز پيش جايتان خالي با خانواده رفتيم شمال! هرچند كه شمال رفتن زياد امري غير طبيعي نيست ولي اين سفر براي من خيلي خاطره خوبي شد!
نميدونم بالاي تله كابين نمك آبرود رفتيد يا نه؛ ايندفعه قسمت شد و رفتيم اون بالا. البته با تله كابين بالا رفتن بجاي خود جالبه ولي اون چيزي كه جالب بود مربوط به قسمت كوهنورديش بود! اگه رفته باشيد ميدونيد كه براي امنيت، دور اون منطقه رو حصار كشيده اند، ولي بر حسب اتفاق ديدم يه تكه از اون حصار توسط دوستان قبلي مقداري باز شده؛ من هم فرصت رو غنيمت دونستم و رفتم داخل! جاي فوق العاده عالي با طبيعتي بكر بود كه لازم ديدم جند تا عكس از اونجا بذارم! البته شانس آوردم ماموري چيزي نبود تا ما رو بياره بيرون!

آخرین ویرایش:

m4material

مدیر تالار
سفر شمال 2

سفر شمال 2

مگه ميش برم شمال و از دريا عكس نذارم!!!;)

اين هم يه نما از محلي كه ما در آنجا ساكن بوديم!

همان محل يكسال قبل

m4material

مدیر تالار
دوباره سلام!!!!
دو روز پيش رفته بودم وليان! وليان يه روستايي در نزديكيهاي كرجه ( البته زياد نزديك نيست) !
اين روستاي بسيار زيبايي است و كاش ميشد ببرمتون اونجا چون خيلي باصفاست!!!
گفتم چندتا عكس بذارم حالشو ببريد!:lol::w16: ببخشيد كه يه ذره بي كيفيته، هرچند اين به اميد خدا آخرين باره كه با اين گوشي با اين كيفيت پايين عكس ميگيرم! :redface:هرچند دوستان كه خيلي در اين تاپيك شركت دارند:razz:

امروز هم رفته بودم شاه عبدالعظيم! ميدونم شما هم احتمالا رفته ايد ، گفتم دو تا عكس بذارم!!!

hamideh vf

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه روز بیشتر نتونستم برم زیارت، چون خیلی کم اونجا بودم. اینم عکساش ...

اگه بدونین با چه دردسری ما این دوربین رو می بردیم حرم .... تازه یه بارم گرفتنش نزدیک بود توقیف شه:cry: اما به خیر گذشت

ایشالا قسمت شما هم بشه برید ببینید و برای منم دعا کنین:)

m4material

مدیر تالار
باز هم حميده خانم!!!!
دوستان كه انگار تا حالا نه سفر رفته اند و نه شهرشون آثار تاريخي داره!!!!:razz:
ممنون حميده خانم! اميدوارم اونجا بچه ها رو هم ياد كرده باشيد!:redface:
من كه خودم چند وقته دلم داره پر ميكشه يه سري برم! تا ببينم كي ميطلبه!:lol:
يا حق

mahnaz -A

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نام او
باسلام به مواديهاي گرامي

بعد از يك سفر نچندان جالب باز هم در خدمت شما دوستان گرامي هستم. شايد بپرسيد اين تاپيك با اين عنوان آيا در اين تالار جايي دارد؟
بايد پاسخ بدم كه بهترين جا اينجا بود.
من اين تاپيك رو به عنوان يه سوغاتي براي دوستان گرامي و همچنين براي ايجاد يه توقعي تازه بنا نهادم. همانطور كه بعدا مشاهده خواهيد كرد من در سفر خود به تبريز به موزه آذربايجان رفتم و آنجا با معدني از ظروف سراميكي مواجه شدم. به همين خاطر خالي از لطف ندانستم كه شما دوستان نيز از اين عكسها نسيبي نبريد. هر چند اين عكسها بيشتر براي سراميستها جذاب است ولي براي متالورژها هم خالي از لطف نيست.
پيشاپيش به خاطر كيفيت نامطلوب عكسها عذرخواهي ميكنم. در ضمن يه پيشنهاد دارم كه هر كس اگر ميتواند عكسهايي مرتبط با مهندسي مواد كه در محل زندگيشان با آنها برخورد ميكند در اين تالار بياورد؛ اساسا عكاسخانه مواد را هم با همين نيت پايه ريزي كردم كه با استقبال متاسفانه روبرو نشد.
اميدوارم به مذاقتان خوش بيايد.:lol:

چقدر جالب بود این پست برام!
راستش این موزه واقعا زیباست و تقریبا عکس های مشابه رو دارم از اون! :)
حتما به موقع همن جا آپ میکنم!

hamideh vf

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوروز89

نوروز89

ما امسال رفتیم به سمت جنوب...27 اسفند رفتیم و 12 فروردین برگشتیم!:)

اولین شهری که توقف کردیم، گلپایگان بود:

تحویل رو هم اونجا بودیم (خونه پدربزرگم)
اونا الان 26 ساله که هفت سن نمی چینن، اما امسال ما سرشونو خوردیم و شکسته بسته یه چیزایی چیدیم:)

روز اول فروردین میبد بودیم
دومین شهر کاهگلی جهان (اولیش بم بود که ... )

بعدش یزد (عکس نگرفتیم ولی:( )
بعد کرمان
که البته یخ زدیم شب تا صبح :biggrin: و فقط به باغ شازده بسنده کردیم

hamideh vf

عضو جدید
کاربر ممتاز
شهر بعدی بم بود ....
یه شهر سبز تو دل کویر!

این عکس مال ارگ جدیده!

شهرهای جیرفت و کهنوج رو هم فقط دور زدیم!

و بالاخره رسیدیم به بندر عباس!!!
سواحل خلیج فارس

یه روزم قشم بودیم

دلفین ها خیلی بامزه بودن!

جنگل های حرا که حتما شنیدید!

دره ستاره ها ..

غار خربس

hamideh vf

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه روز هم جزیره هرمز بودیم!
خیلی قشنگ بود ...

ساحل بکر و زیبا ...

و یه دره نمک که می گفتن انرژی منفی رو میگیره و انرژی مثبت میده:)

و قلعه پرتقالی ها :) ( عکسشو ندارم :دی )

بالا