خیلی گیجم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
رعایت مسائل اخلاقى در مورد تقسیم ارث

رعایت مسائل اخلاقى در مورد تقسیم ارث

خداوند درآیه 8 سوره نساء در مورد رعایت مسائل اخلاقی در تقسیم ارث می فرماید: «وَ إِذا حَضَرَ الْقِسْمَةَ أُولُوا الْقُرْبى وَ الْیَتامى وَ الْمَساكِینُ فَارْزُقُوهُمْ مِنْهُ وَ قُولُوا لَهُمْ قَوْلاً مَعْرُوفاً؛ و اگر به هنگام تقسیم (ارث) خویشاوندان (و طبقه اى كه ارث نمى برند) و یتیمان و مستمندان حضور داشته باشند، چیزى از آن اموال را به آنها بدهید و با آنها به طرز شایسته سخن بگوئید».
این آیه مسلما بعد از قانون تقسیم ارث نازل شده زیرا میگوید: هر گاه در مجلس تقسیم ارث، خویشاوندان و یتیمان و مستمندان حاضر شدند چیزى از آن به آنها بدهید. بنابراین محتواى آیه یك حكم اخلاقى و استحبابى در باره طبقاتى است كه با وجود طبقات نزدیكتر، از ارث بردن محرومند، آیه مى گوید: اگر در مجلس تقسیم ارث، جمعى از خویشاوندان درجه 2 یا 3 و همچنین بعضى از یتیمان و مستمندان حضور داشته باشند چیزى از مال به آنها بدهید، و به این ترتیب جلو تحریك حس حسادت و كینه توزى آنها را كه ممكن است بر اثر محروم بودن از ارث شعله ور گردد بگیرید و پیوند خویشاوندى انسانى خود را به این وسیله محكم كنید. گرچه كلمه " یتامى" و " مساكین" بطور مطلق ذكر شده ولى ظاهرا منظور از آن ایتام و نیازمندان فامیل است زیرا طبق قانون ارث، با بودن طبقات نزدیكتر طبقات دورتر، از ارث بردن محرومند، بنا بر این اگر آنها در چنان جلسه اى حاضر باشند سزاوار است هدیه مناسبى (كه تعیین مقدار آن فقط بستگى به اراده وارثان دارد و از مال وارثان كبیر خواهد بود) به آنها داده شود.
جمعى از مفسران احتمال داده اند كه منظور از ایتام و مساكین در آیه هر گونه یتیم و نیازمندى است خواه از خویشاوندان میت باشد یا غیر آنها ولى این احتمال بعید به نظر مى رسد زیرا افراد بیگانه معمولا راهى در این جلسات فامیلى ندارند. بعضى از مفسران نیز معتقدند كه آیه، یك حكم وجوبى را بیان میكند نه استحبابى ولى آنهم نیز بعید است زیرا اگر آنها حق واجبى داشتند لازم بود مقدار و حدود آن تعیین گردد در حالى كه به اختیار وارثان حقیقى واگذار شده است. «وَ قُولُوا لَهُمْ قَوْلًا مَعْرُوفاً» در پایان آیه دستور مى دهد كه " به این دسته از محرومان، با زبان خوب و طرز شایسته صحبت كنید" یعنى علاوه بر جنبه كمك مادى از سرمایه هاى اخلاقى خود نیز براى جلب محبت آنها استفاده كنید تا هیچگونه ناراحتى در دل آنها باقى نماند، و این دستور نشانه دیگرى بر استحبابى بودن حكم فوق است. از آنچه گفته شد این مطلب نیز روشن شد كه هیچ دلیلى ندارد كه بگوئیم حكم آیه فوق بوسیله آیاتى كه سهام ارث را تعیین مى كند نسخ شده است زیرا هیچگونه تضادى میان آن آیات و این آیه نیست.
خداوند در آیه بعد می فرمایدوَ لْیَخْشَ الَّذِینَ لَوْ تَرَكُوا مِنْ خَلْفِهِمْ ذُرِّیَّةً ضِعافاً خافُوا عَلَیْهِمْ فَلْیَتَّقُوا اللَّهَ وَ لْیَقُولُوا قَوْلاً سَدِیداً؛ آنها كه اگر فرزندان ناتوانى از خود به یادگار بگذارند از آینده آنان مى ترسند باید (از ستم در باره یتیمان مردم) بترسند، پس از (مخالفت) خدا بپرهیزند و (با یتیمان مردم) با نرمى و محبت سخن بگویند» (نساء،9). قرآن براى برانگیختن عواطف مردم در برابر وضع یتیمان اشاره به حقیقتى مى كند كه گاهى مردم از آن غافل میشوند و آن اینكه: شما با یتیمان مردم همانگونه رفتار كنید كه دوست مى دارید با یتیمان شما در آینده رفتار نمایند، منظره كودكان بى پناه، و اطفال بى سرپرست خود را كه تحت سرپرستى انسانى سنگدل و خائن قرار گرفته كه نه به احساسات آنها پاسخ مثبت مى دهد و نه در اموال آنها رعایت عدالت مى كند در نظر بگیرید، این منظره دردناك چه اندازه شما را ناراحت میكند و چه قدر به آینده فرزندان خود علاقه مندید؟ همان اندازه نسبت به فرزندان و یتیمان دیگران علاقه مند باشید و از ناراحتى آنها ناراحت شوید. بنابراین، مفهوم آیه چنین است: " آنها كه از وضع آینده فرزندان خود مى ترسند، باید از خیانت در باره یتیمان و آزار آنها بترسند".
اصولا مسائل اجتماعى همواره به شكل یك سنت از امروز به فردا و از فردا به آینده دور دست سرایت مى كند، آنها كه سنت ظالمانه اى در اجتماع مى گذارند و مثلا رسم" آزار به یتیمان" را در جامعه رواج مى دهند، در حقیقت خود عاملى هستند كه در آینده با فرزندانشان نیز چنین شود، بنابراین نه تنها به فرزندان دیگران ستم مى كنند، بلكه راه ستمگرى را به فرزندان خود نیز هموار مى سازند.«فَلْیَتَّقُوا اللَّهَ وَ لْیَقُولُوا قَوْلًا سَدِیداً» اكنون كه چنین است باید سرپرستان ایتام، از مخالفت با احكام خدا بپرهیزند و با یتیمان، با زبان ملایم و عباراتى سرشار از عواطف انسانى سخن بگویند" تا ناراحتى درونى و زخمهاى قلب آنها به این وسیله التیام یابد.
این دستور عالى اسلامى كه در جمله فوق بیان شد، اشاره به یك نكته روانى در مورد پرورش یتیمان مى كند كه درخور نهایت دقت است و آن اینكه نیازمندى كودك یتیم، منحصر به خوراك و پوشاك نیست، بلكه پاسخ گفتن به عواطف و احساسات قلبى او مهمتر است و در ساختمان آینده او فوق العاده مؤثر مى باشد زیرا طفل یتیم بسان دیگران، انسان است و باید از نظر نیازهاى عاطفى نیز تغذیه شود، باید از محبت ها و نوازشهاى یك كودك كه در دامان پدر و مادر است بهره مند گردد، او مانند یك بچه گوسفند نیست كه صبح همراه گله به چراگاه رود و غروب برگردد، بلكه باید علاوه بر مراقبتهاى جسمى از نظر تمایلات روانى نیز اشباع شود و گرنه كودكى سنگدل، شكست خورده، فاقد شخصیت و خطرناك به عمل خواهد آمد.

(این جواب صریح قرآن به این مسئله ای که بیان کردین .

باشد که احکام حقیقتا مطابق فرامین ادیان اجرا گردد .
انشاالله )

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه هرگز اون اقدام رو نمیپسندم و مقصر اصلی رو پدر خونواده میدونم .
طبق قوانین اسلامم همچین چیزی نیست .
وقتی کلام خدا از کتاب خدا باشه سرتعظیم بهش فرود میارم البته قطعا تحقیقم میکنم که چرا ولی چیزی که معلومه علم ما در برابر خالقمون هیچه .

واقعا که ....................
پس به نظر من شما از همین الان برو و وصیت نامتو بنویس خوب خیلی وقتا آدم اصلا تو این فکرا نیست ...........................

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
اشتباه میکنید ! من اون مطلب رو نخوندم و در موردش هم نظری ندادم .

دلیلش رو هم گفتم که مطالب کلیشه ای و کپی پیستهای حاضر و اماده رو نمی پسندم بلکه میل دارم مقداری هم از فکر خودمون استفاده کنیم و نظر بدیم .

منم موافقم
قابل توجه بچه ها .................

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
قرنهاست که مردم ما منتظر ظهور ان حضرت هستند و ممکنه که تا صدها سال دیگه هم ایشان ظهور نکنند . پس تکلیف ما با اینجور قوانین چیه ؟؟ همینطور باهاشون بسازیم و صبر کنیم

؟؟

ممنون..............................

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
دست شما درد نکنه توقع داری تحریف کنم !
با شما دیگر حرفی نیست .

خوب نظر واقعی خودتو انصافا بگو نه تحرف کن نه رفرنس بیا ر
اینجا رفرنس ما خودمونیم نه رفرنس هاس واقعی
خوب ما هم موجودیت داریم تا کی به رفرنس ها رجوع کنیم
نظر خودتو بنویس .................

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه کشک نیست ...متاسفانه تقصیر خود ماست ..اگه هر کدوم از ما رعایت میکرد ...دیگه یه همچین اتفاقاتی نمی افتاد ...
نمی دونم ولی به خودت نگاه کن به اطرافت نگاه کن یعنی ما باید همیشه یه وصیت نامه آماده داشته باشیم اوکی
واقعا خیلی وقت ها آدما تو این افکار نیستن در این مواقعا باید چه کار کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا که ....................
پس به نظر من شما از همین الان برو و وصیت نامتو بنویس خوب خیلی وقتا آدم اصلا تو این فکرا نیست ...........................

منم موافقم ........................
قابل توجه بچه ها.....................

خوب نظر واقعی خودتو انصافا بگو نه تحرف کن نه رفرنس بیا ر
اینجا رفرنس ما خودمونیم نه رفرنس هاس واقعی
خوب ما هم موجودیت داریم تا کی به رفرنس ها رجوع کنیم
نظر خودتو بنویس .................
خیلی ممنونم فیروزه خانم ، متاسفانه تشکر ندارم وگرنه جبران میکردم .
این حرف شما کاملا درسته ولی حقیقت امر اینه که انسان بایستی آینده نگر باشه مخصوصا پدر ، ما که هنوز...........
البته مهمترین چیز انسانیته که کاری که اینا کردن دور از انسانیت و خلاف دین و اخلاقه . قانون آخرین دستورالعمله . که من نتونستم عین هم چین چیزی که گفتینو پیدا کنم و اگه شما خب در این زمینه این مطلب رو دقیق دیدین بزارید .
اما حرف دوم شما ،خب ما خیلی حرفامون احساسات توش وارد میشه بایستی رفرنس داشت وقتی یکی میگه حرف دینه من اگه خودم بگم قبول که نمیکنه مرجع میارم از خود کتاب خدا که حقیقت معلوم بشه این جا هم گفتم فکر میکنم پست 62 من کاملا نظر دین در این باره رو روشن بیان کرده . نظر قانونم همون چیزهایی که گذاشتم بود ولی خوب متاسفانه خیلیهاش به خاطر منفعت طلبی بعضیها رعایت نمیشه

ما موجودیت داریم ولی اگه قرار باشه هر کسی حرف خودشو به تنهایی بزنه خیلی جاها اختلافات حل نمیشه .
این نظر من
منم بارها فکر کنم نظرمو دادم . من نظر قرآن برام قابل قبول ترینه .
چون هم عقلم قبول داره و هم منطقم که سخن خالق بالاتر از عقل محدود مخلوق است .

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنونم فیروزه خانم ، متاسفانه تشکر ندارم وگرنه جبران میکردم .
این حرف شما کاملا درسته ولی حقیقت امر اینه که انسان بایستی آینده نگر باشه مخصوصا پدر ، ما که هنوز...........
البته مهمترین چیز انسانیته که کاری که اینا کردن دور از انسانیت و خلاف دین و اخلاقه . قانون آخرین دستورالعمله . که من نتونستم عین هم چین چیزی که گفتینو پیدا کنم و اگه شما خب در این زمینه این مطلب رو دقیق دیدین بزارید .
اما حرف دوم شما ،خب ما خیلی حرفامون احساسات توش وارد میشه بایستی رفرنس داشت وقتی یکی میگه حرف دینه من اگه خودم بگم قبول که نمیکنه مرجع میارم از خود کتاب خدا که حقیقت معلوم بشه این جا هم گفتم فکر میکنم پست 62 من کاملا نظر دین در این باره رو روشن بیان کرده . نظر قانونم همون چیزهایی که گذاشتم بود ولی خوب متاسفانه خیلیهاش به خاطر منفعت طلبی بعضیها رعایت نمیشه

ما موجودیت داریم ولی اگه قرار باشه هر کسی حرف خودشو به تنهایی بزنه خیلی جاها اختلافات حل نمیشه .
این نظر من
منم بارها فکر کنم نظرمو دادم . من نظر قرآن برام قابل قبول ترینه .
چون هم عقلم قبول داره و هم منطقم که سخن خالق بالاتر از عقل محدود مخلوق است .

اصلا می دونی چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خوشت میاد با همه مخالف باشی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نظر واقعیت همینه دیگه...................
خوب نظرتون قابل احترامه

راستی اسم من یاسی هستش

آخرین ویرایش:

afshin-18

عضو جدید
بره یخه ی خدا رو بگیره
(البته اگر این موضوع در قران اومده باشه)
اگر نه باید بره یخه ی این مراجع ابله رو بگیره

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
بره یخه ی خدا رو بگیره

خیلی عصبانی نشو یه لیوان آب سرد بخور
می بنی که از این اتفاقا زیاد می افتده
خون خودتو کثیف نکن آفرین

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بره یخه ی خدا رو بگیره
آقای محترم مواظب حرف زدنت باش میبینی که به امضات نگاه کن ببین آیت الله افشین چی گفتن !

afshin-18

عضو جدید
آقای محترم مواظب حرف زدنت باش میبینی که به امضات نگاه کن ببین آیت الله افشین چی گفتن !
وقتی کتاب بحارالانوار رو می بینم و باز می بینم چطور علما به ان استناد می کنن بر چیز بودن علما یقین پیدا می کنم

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز

بچه ها لطفا بحث کنید دعوا نکنید
محمد اقا یه کم مهربون تر هشدار بده
محمد آقا یک کم با کلمات قشنگ تر بازی کن ............................

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی کتاب بحارالانوار رو می بینم و باز می بینم چطور علما به ان استناد می کنن بر چیز بودن علما یقین پیدا می کنم

خوب یکیشو بنویس ببینیم چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
ولی خوب یک کم قشنگ تر حرفتو بزن
یعنی حواست باشه خوب و قشنگ حرف بزن تا بچه ها و خدا ناراحت نشن :gol:

afshin-18

عضو جدید
خوب یکیشو بنویس ببینیم چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
ولی خوب یک کم قشنگ تر حرفتو بزن
یعنی حواست باشه خوب و قشنگ حرف بزن تا بچه ها و خدا ناراحت نشن :gol:

یکیش که همیشه تو ذهن مونده این بود که امام صادق در زمان خودش پولدارترین آدم جهان بوده (یعنی امام صادق حق امام می گرفته به جای خرج برای فقرا می ذاشته تو جیب خودش)
دومیش هر کس به مهمانی امام سجاد میرفته امام 20 هزار دینار به او می بخشیده
و ...
اینقدر خدا ما رو ناراحت می کنه چی میشه ما هم اونو ناراحت کنیم

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکیش که همیشه تو ذهن مونده این بود که امام صادق در زمان خودش پولدارترین آدم جهان بوده (یعنی امام صادق حق امام می گرفته به جای خرج برای فقرا می ذاشته تو جیب خودش)
و ...

آره خوب خدا خیلیوقتا مارو ناراحت میکنه قبول خودم الان سر این موضوع این بچه ها می گم آخه خدا این که دیگه دست خودت بود چرا باید قانونش اینجوریا باشه و هزار تا ناراحتی و غم ومریضی که خودمون تو خونواده هامون می بینیم
واقعا من نمی دونم درمورد امام صادق چه طوری تحلیل کنم راستش باید مطالعاتمو خیلی بیشتر کنم و مطمئنا در این مورد صلاح در این امر بوده و من حقیر در این حد مواقعا علم ندارم
و اصلا بی خیال گذشته ها گذشته
الان بیاین شاد زندگی کنیم:gol:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
و ...
آقای محترم مواظب باش چی داری میگی بدون ارائه منبع مشخص :mad:
داری به عقاید دینی مردم با یه سری ........ توهین میکنی
زمان امام صادق وضع مردم به قدری خوب بوده که ایشون نیز برنج مصرف میکردن اینو همه میدونن که تمامی ائمه ما از علی گرفته تا امام حسن عسکری ابتدا به ملتشون نگاه میکردن و خود رو در ردیف ضعفا قرار میدادن .

واقعا متاسفم منم بدون منبع یا یک منبع ظاله خیلیها رو میتونم متهم کنم ولی چون اعتقاد دیگران برام مهمه هرگز دس به چنین اقدامی نمیزنم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا می دونی چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خوشت میاد با همه مخالف باشی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نظر واقعیت همینه دیگه...................
خوب نظرتون قابل احترامه

راستی اسم من یاسی هستش
نه یاسی خانم به گفته خودتون که البیته تو آواتارتون فیروزه نوشتید . منظور من این بود که احکام صحیح احکام ادیان الهی است ولی متاسفانه بعضی جاها چند تفسیر میشه که من اون تفسیری که با عقلم همخونی داره رو میپذیرم .
اگر انسان بدون در نظر گرفتن دین اقداماتشو انجام بده قطعا و به احتمال یقین مشکلات زیادی سر راهش بوجود میاد . با دین حالا هر کدوم از این ادیان الهی مشکلات کنتری بوجود میاد والبته راهکارهای آن نیز ارائه شده .
من چون مسلمانم وبه ایم افتخار میکنم امیدوارم هرگز موازینم خلاف قرآن کلام خدا نباشه .

در ضمن من هر گز دوس ندارم با همه مخالف باشم ولی از این جمله خواه نشی رسوا همرنگ جماعت شو بدم میاد

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه یاسی خانم به گفته خودتون که البیته تو آواتارتون فیروزه نوشتید . منظور من این بود که احکام صحیح احکام ادیان الهی است ولی متاسفانه بعضی جاها چند تفسیر میشه که من اون تفسیری که با عقلم همخونی داره رو میپذیرم .
اگر انسان بدون در نظر گرفتن دین اقداماتشو انجام بده قطعا و به احتمال یقین مشکلات زیادی سر راهش بوجود میاد . با دین حالا هر کدوم از این ادیان الهی مشکلات کنتری بوجود میاد والبته راهکارهای آن نیز ارائه شده .
من چون مسلمانم وبه ایم افتخار میکنم امیدوارم هرگز موازینم خلاف قرآن کلام خدا نباشه .

در ضمن من هر گز دوس ندارم با همه مخالف باشم ولی از این جمله خواه نشی رسوا همرنگ جماعت شو بدم میاد

محمد آقا ببین پسر گل شما که می گی همرنگ جماعت شیمو اینا تمام بچه ها دارن نظر واقعیه خودشون می نویسن وکسی همرنگ جماعت نشده
ولی شما خوب معلوم می شه یه کم سر سختی و خیلی به قوانین پایبند ولی می دونی که خیلی جاها ما قوانین ثانویه داریم یا تبصره و............... که این هم خودش دلیلی برای تصحیح خیلی از قوانین هستش
محمد آقا نظر شما قابل احترام هستش و تا جایی که ما اطلاع داریم فعلا نظر شما هم داره اجرا می شه
ولی من امیدوارم یه سری قوانین عوض بشه تا زندگی راحت تر بشه
محمدآقا قوانین میان تا زندگی آدما رو راحت تر کنن میان تا عدل برقرار کنن میان تا هیچ مظلومی حقش ضایع نشه
من خودم به شخصه با نظر خیلی از بچه ها موافقم ولی با نظر شما تا حدودی موافقم یعنی یه جاهایی رو قبول دارم ولی با یه جاهاییش کاملا مخالفم
محمد آقا اینقد رفرنساتو به رخ ما نکش .دی

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمد آقا ببین پسر گل شما که می گی همرنگ جماعت شیمو اینا تمام بچه ها دارن نظر واقعیه خودشون می نویسن وکسی همرنگ جماعت نشده
ولی شما خوب معلوم می شه یه کم سر سختی و خیلی به قوانین پایبند ولی می دونی که خیلی جاها ما قوانین ثانویه داریم یا تبصره و............... که این هم خودش دلیلی برای تصحیح خیلی از قوانین هستش
محمد آقا نظر شما قابل احترام هستش و تا جایی که ما اطلاع داریم فعلا نظر شما هم داره اجرا می شه
ولی من امیدوارم یه سری قوانین عوض بشه تا زندگی راحت تر بشه
محمدآقا قوانین میان تا زندگی آدما رو راحت تر کنن میان تا عدل برقرار کنن میان تا هیچ مظلومی حقش ضایع نشه
من خودم به شخصه با نظر خیلی از بچه ها موافقم ولی با نظر شما تا حدودی موافقم یعنی یه جاهایی رو قبول دارم ولی با یه جاهاییش کاملا مخالفم
محمد آقا اینقد رفرنساتو به رخ ما نکش .دی
یاسی خانم گل من ، عزیز من ، کجای این کشور همه دین داره اجرا میشه و قوانین بر حسب اون اجرا میشه ؟.
نمونه بارزش این همه پارتی بازی داریم میبینیم که ! اینو دین گفته ! مگه دین نگفته به همه بایستی یکسان نگاه بشه و عدالت برقرار باشه چه عدالتی با این همه پارتی بازی این تنها یه نمونشه ...........
شما میگی نظر واقعی مگه من گفتم غیر اینه من در کل عرض کردم بله خیلی جاها چون دنبال بدس اوردن پارتی هستن نظر واقعیشونو نمیگن . احسنت قوانین تصویب میشه برای راحتی که خداییشم همینه ما همش خودمونو نگاه میکنیم از کجا معلوم که راحتی یه قانون سبب دشواری برای دیگری نشه . مثلا چراغ راهنما شما قرمز شد باید وایسی حتی اگه خیلی عجله داشته باشی ولی اگه همین قانون ساده نباشه شاید شما گاز بگیری و بری ولی خیلی از رانندگان دیگه رو معطل میکنی با اینکه حق تقدم با اونها بوده با اینکه حتی ممکنه خودتم با نقض اون قانون آسیب ببینی ولی احتمالش چقدره شاید یک در..........
بیایم همه چیز رو برای خودمون فقط نخوایم بابا بقیه رو هم ببینید .

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
یاسی خانم گل من ، عزیز من ، کجای این کشور همه دین داره اجرا میشه و قوانین بر حسب اون اجرا میشه ؟.
نمونه بارزش این همه پارتی بازی داریم میبینیم که ! اینو دین گفته ! مگه دین نگفته به همه بایستی یکسان نگاه بشه و عدالت برقرار باشه چه عدالتی با این همه پارتی بازی این تنها یه نمونشه ...........
شما میگی نظر واقعی مگه من گفتم غیر اینه من در کل عرض کردم بله خیلی جاها چون دنبال بدس اوردن پارتی هستن نظر واقعیشونو نمیگن . احسنت قوانین تصویب میشه برای راحتی که خداییشم همینه ما همش خودمونو نگاه میکنیم از کجا معلوم که راحتی یه قانون سبب دشواری برای دیگری نشه . مثلا چراغ راهنما شما قرمز شد باید وایسی حتی اگه خیلی عجله داشته باشی ولی اگه همین قانون ساده نباشه شاید شما گاز بگیری و بری ولی خیلی از رانندگان دیگه رو معطل میکنی با اینکه حق تقدم با اونها بوده با اینکه حتی ممکنه خودتم با نقض اون قانون آسیب ببینی ولی احتمالش چقدره شاید یک در..........
بیایم همه چیز رو برای خودمون فقط نخوایم بابا بقیه رو هم ببینید .

آهان حالا شد کم کم داری پسر خوبی می شی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بچه ها کس ئدیگه ای نمی خواد تاپیک بزنه
این محمد آقا کلا بچه خوبیه و روشن فکره و می تونه دیدشو خیلی راحت باز کنه
محمد آقا می شه نظر واقعیه واقعیه خودتو بدون هیچ رفرنسی در مورد این قانون ارث بگی؟واینکه وظیفه ما چیه تا کاری کنیم که این قانونا یه کم تغییر کنن تا زندگی برا همه شیرین تر بشه به خصوص کسایی که تو زندگیشون حامی ندارن

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
آهان حالا شد کم کم داری پسر خوبی می شی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بچه ها کس ئدیگه ای نمی خواد تاپیک بزنه
این محمد آقا کلا بچه خوبیه و روشن فکره و می تونه دیدشو خیلی راحت باز کنه
محمد آقا می شه نظر واقعیه واقعیه خودتو بدون هیچ رفرنسی در مورد این قانون ارث بگی؟واینکه وظیفه ما چیه تا کاری کنیم که این قانونا یه کم تغییر کنن تا زندگی برا همه شیرین تر بشه به خصوص کسایی که تو زندگیشون حامی ندارن
اِه پس نزول کردم اول که گل بودم !

ما قوانینمون بایستی بر حسب دین باشه اما نه با هر تفسیری ، تفسیری که مورد مقبولیت عام جامعه یا حداکثر باشه . البته قطعا نباید خلاف دین و کتب آسمانی باشه . کلام خداوند خالق بشرو همه و همه ، از همه چی بالاتره
نظر واقعیمم در این باره دادم چه خوبه که قانونی تصویب بشه در جهت حمایت کامل از ایتام نه با باید و شاید البته لازمه صد در صدی اون اجرای کامل قوانینه که متاسفانه میبینیم با پارتی بازیهایی که صورت میکیره چطور یه حق ناحق میشه و ناحق حق .
اول از همه باید قوانین سنگینی برای مجریان ایجاد بشه تا بعد .........

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
اِه پس نزول کردم اول که گل بودم !

ما قوانینمون بایستی بر حسب دین باشه اما نه با هر تفسیری ، تفسیری که مورد مقبولیت عام جامعه یا حداکثر باشه . البته قطعا نباید خلاف دین و کتب آسمانی باشه . کلام خداوند خالق بشرو همه و همه ، از همه چی بالاتره
نظر واقعیمم در این باره دادم چه خوبه که قانونی تصویب بشه در جهت حمایت کامل از ایتام نه با باید و شاید البته لازمه صد در صدی اون اجرای کامل قوانینه که متاسفانه میبینیم با پارتی بازیهایی که صورت میکیره چطور یه حق ناحق میشه و ناحق حق .
اول از همه باید قوانین سنگینی برای مجریان ایجاد بشه تا بعد .........

با جمله آخرت کاملا موافقم امیدوارم هر روز به سمتی پیش بریم که بتونیم حق و از ناحق تشخیص بدیم و بعد بتونیم عدالت واقعی رو تو کشورمون اجرا کنیم نه اینکه عدالتمون فقط در حد حرف زدن باشه ...............

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاپیک سیاسی و بحثی و از این جور چیزا تا افرادی مثل جنابعالی دیدشون باز شود ................................
بله خب قطعا نیازه به شرطیکه دیدمون رو بسته نکنه .
شایدم ما یه کوچولو دید بقیه رو از بسته بودن رهایی دادیم .

دین دیدها رو وسعت میده ولی بعضیها نمیبینن شایدم تقصیر ندارن حرف بعضی از این آخوندهایی که تنها لباس به تن دارن رو میشنون .
تو همین مجلس امام حسین متاسفانه آخوندی اومد گفت چرا بعضیها مثل گاو سرشونو میندازن پایین و سلام نمیکنن . خیلی چیزها هم گفت که بماند . دین واقعا همچین چیزی گفته .
دین همه جا گفته با ادب باشید هر چی برای خود میپسندید برای دیگرانم بپسندید .........
چی بگم البته توهین به همه روحانیون نشه که روحانی فرهیخته هم هنوز خدا رو شکر داریم .

بالا