موشک آبی

سمیه نوروزی

عضو جدید
سلام به همه.
ما داریم موشک آبی می سازیم.
موشکامون قالبا یه اشکال دارن وقتی از دو تا بطری استفاده می کنیم با آب بندیشون دچار مشکل می شیم.از چسب حرارتی -چسب برق-چسب آکواریوم-چسب دوقلو -چسب کارتن استفاده کردیم بازم مشکل داره.کسی تجربه ای در باره ی این موضوع داره؟
پیشاپیش از همه ی دوستان تشکر می کنم.
زندگی زیبایی داشته باشید.;)

آخرین ویرایش:

aminvand

عضو جدید
سلام خسته نباشید می خواستم ببینم بهترین منبع برای کسب اطلاعات برای ساخت انواع موشک چیست؟

eliz

عضو جدید
سلام مهندس ماشا.. چه قدر پرکاری شما.کار قبلیت به این سرعت تمام شد.خوبه نایب الزیاره ما هم در مشهد باش واسه من خیلی دعاکن 31 مرداد جشنوارمونه.

En-mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خانوم مهندس نوروزی
از نظر همه مهندس ها google بهترین مرجع برای سرچ مقاله و مطالب علمی است
از راهنمایی شما بسیار ممنونم
سعادتمند باشید

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام ،

خسته نباشید،موضوع جالبی رو مطرح کردید.در عین سادگی، خیلی جالب بود.حتماً خودتون تا به حال تو گوگل این سایت ها رو پیدا کردید.به خیال اینکه تا به حال پیدا نکردید،من آدرسشون رو اینجا می گذارم. زبان هر دو هم انگلیسی است اما از سایتی که قرار دادید توضیحات جامع تری داره.
http://pnpsoap.com/rocket/Build1.htm
http://www.kidscanmakeit.com/SC0002.htm

هر دو برای آب بندی از چسب آکواریوم استفاده کردند.تو سایت اولی توصیه کرده که قبل از چسباندن فین و... اول سطوح رو با سمباده صاف کنید تا آب بندی بهتر انجام بشه.
در مورد موشک های واقعی هم می تونید به سایت های زیر مراجعه کنید:
http://www.military.ir
http://military.blogfa.com/ البته این یکی ***** شکن لازمه!

این سایت هم در مورد هواپیماهای جنگنده است:
http://www.fighterplan.blogfa.com/

امیدوارم مفید فایده باشند.

اینو بعداً دیدم؛خیلی جالبه کلمه ***** (FILTER) رو سایت ***** (Filter) می کنه!

موفق و پیروز باشید
یا علی!
Sparrow
:smile:

سمیه نوروزی

عضو جدید
سلام مهندس ماشا.. چه قدر پرکاری شما.کار قبلیت به این سرعت تمام شد.خوبه نایب الزیاره ما هم در مشهد باش واسه من خیلی دعاکن 31 مرداد جشنوارمونه.

نه راستش ما گروه گروه شدیم هر گروه رو یه یه موضوع کار می کنه اما موقعی که کارامون و تست می کنیم همه ی گروها هستن و هر گروه نتیجه ی کاراشو می گه و مشکلاتم با هم حل می کنیم این طوریه که هم زمان چندین مسئله ی مختلف پیش میاد.راستی جشنواره ی چی دارین؟

سلام ،

خسته نباشید،موضوع جالبی رو مطرح کردید.در عین سادگی، خیلی جالب بود.حتماً خودتون تا به حال تو گوگل این سایت ها رو پیدا کردید.به خیال اینکه تا به حال پیدا نکردید،من آدرسشون رو اینجا می گذارم. زبان هر دو هم انگلیسی است اما از سایتی که قرار دادید توضیحات جامع تری داره.
http://pnpsoap.com/rocket/Build1.htm
http://www.kidscanmakeit.com/SC0002.htm

هر دو برای آب بندی از چسب آکواریوم استفاده کردند.تو سایت اولی توصیه کرده که قبل از چسباندن فین و... اول سطوح رو با سمباده صاف کنید تا آب بندی بهتر انجام بشه.
در مورد موشک های واقعی هم می تونید به سایت های زیر مراجعه کنید:
http://www.military.ir
http://military.blogfa.com/ البته این یکی ***** شکن لازمه!

این سایت هم در مورد هواپیماهای جنگنده است:
http://www.fighterplan.blogfa.com/

امیدوارم مفید فایده باشند.

اینو بعداً دیدم؛خیلی جالبه کلمه ***** (FILTER) رو سایت ***** (Filter) می کنه!

موفق و پیروز باشید
یا علی!
Sparrow
:smile:

خیلی ممنون دوست عزیز.من واقعا نمی دونم اگه شما ها نبودین...
خوشحالم که در کنار شماها توی این باشگاهم.

emporor

عضو جدید
می خواستم ببینم سایت فارسی در زمینه ی ساخت موشک ها به زبان فارسی سراغ ندارید اگه بهم کمک کنی ممنون می شم

سمیه نوروزی

عضو جدید
سلام دوست عزیز.
من خودم یه مدت برای ساخت یه چیز مشابه خیلی search کردم. آخرشم به نتیجه ی خیلی مطلوبی نرسیدم.یعنی شما توی اینترنت نمی تونید به خصوص در باره ی موضوع مورد نظرتون توی سایتای فارسی چیزی به عنوان آموزش ساخت.. پیدا کنین.البته این تا جائیکه من میدونم.اگرهم باشه یه خلاصست که زیاد کامل و جامع نیست.برای این که زود تر به نتیجه برسین از کتابا شروع کنین بعد برای تکمیل کردن اطلاعات یا به روز کردنشون رو اینترنت حساب کنین.;)

موفق باشید.

کورووش

عضو جدید
سلام.راستش منم همین مشکل شما رو دارم اما از نوع هوایی نه ابی.اگه اطلاعاتی در مورد ساخت و دینامیک پرواز موشک دارین ممنون میشم .

ali.mehrkish

عضو جدید
موشك

موشك

كوروش عزيز و ساير عزيزان...
به طور خيلي خيلي خلاصه:cool:
ابتدا اطلاعاتي كلي......

موشكها

· نيروهاي مؤثر بر موشك مدل: چهار نيروي اصلي كه بر حركت موشك تأثير مي گذارند عبارتند از: 1- وزن، 2- نيروي پرتاب، 3- كشش، 4- رانش. نيروهاي كشش و رانش در واقع دو جزء يك نيروي واحد آئروديناميكي هستند.
1-وزن موشک: وزن مهم ترين عاملي است که در طراحي همه موشک ها مورد توجه قرار مي گيرد. معادلاتي وجود دارند که به کمک آنها مي توان وزن و مرکز ثقل موشک را در مراحل مختلف طراحي محاسبه کرد.
2-نيروي پرتاب موشك: بر خلاف هواپيما در موشك براي غلبه بر نيروي وزن به نيروي پرتاب احتياج است. معادلاتي براي محاسبه نيروي پرتاب در موتور موشك وجود دارد.
3-آئروديناميک در پرواز موشک: آئروديناميک نقش بسيار مهمي را در پرواز موشک هاي مدل ايفا مي کند. براي محاسبه نيروي وارد بر موشک نيز معادلاتي وجود دارد.

· انواع موشك ها: موشكها انواع بسيار زيادي دارند. در اينجا موشكهاي مدل را با موشكهاي واقعي مقايسه مي كنيم.
1-موشك با هواي فشرده: موشك با هواي فشرده بي خطرترين موشكي است كه علاقمندان مي توانند اولين پرواز موشك مدل را با آن تجربه كنند. اين موشك وزني ثابت داشته و در طول پرواز نيز نيروي رانش وجود ندارد.
2-موشك آبي: موشك آبي به كمك آب فشرده شده پرواز مي كند. وزن و نيروي رانش در اين موشك در طول پرواز تغيير مي كند.
3-مدل: موشكهاي مدل با استفاده از موتورهاي سوخت جامد پرواز مي كنند. نيروي رانش تا به پايان رسيدن سوخت وجود دارد. اين موشكها براي بازگشتي سالم از روشهاي مختلف بهره مي گيرند كه متداولترين آنها چتر است.
4-موشك واقعي: در موشكهاي واقعي از هردو نوع سوخت مايع و جامد استفاده مي شود. اين موشكها از سيستم هاي هدايت پيشرفته براي ارسال فضاپيماها به خارج از جو استفاده مي كنند.

موشك ها ي آبي:

اين نوع موشك ها داراي ساختاري ساده اند و مانند ساير موشك ها از قوانين نيوتن پيروي مي كنند.

مسابقات موشك هاي ابي چند سالي است كه در دانشگاههاي كشور برگذار ميشود كه به علت سادگي و ارزان قيمت بودن انها از استقبال خوبي بر خوردار هستند.

- موشك آبي: موشك آبي به كمك آب فشرده شده پرواز مي كند. وزن و نيروي رانش در اين موشك در طول پرواز تغيير مي كند.

اين موشكها از اجزاي زير تشكيل مي شوند:

1.بدنه 2.متعادل كننده 3.مخروط دماغه 4.فنت و دهانه

يك موشك ابي ساده:

مي توانيد در دهانه ي يك بطري خالي نوشابه يك فنت قرار داده و 3/1 ان را از اب پر كرد.به كمك يك تلمبه ان را باد مي كنيم تا از هوا پر شود.با رها كردن دهانه مخلوط اب و هوا بيرون ريخته و بطري پرتاب مي شود.

اما در سطوح پيشرفته تر توجه به يك سري مسائل اهميت مي يابد:

1.از انجا كه در مسابقات برد(گاهي ارتفاع)حد اكثر مهم است طرح بال و نوك موشك اهميت مي يابد.

2.بايد به نسبت درستي از اب و هوا برسيد.

3.طراحي و سا خت سكوي پرتاب .

4.توجه به طول موشك و وزن ان.

5شكل وطول مخروط دماغه.

6.......

چند تكنيك:

1.به اب صابون اضافه كنيد.

2.مركز جرم موشك را در قسمت جلوي ان انتخاب كنيد.

3.افزايش طول موشك پايداري را زياد مي كند.

4.روابط تئوري زاويه مناسب پرتاب را 45 درجه نشان مي دهند اما در تجربه اين مقدار كم تر است.

5.در انتخاب شكل بال اصول ايرو ديناميك را توجه كنيد.

6......

پرواز موشك

حركت موشك در هوا و فضا تلفيقي است از حركت رو به جلو و چرخش حول مركز ثقل.
· تغييرات لحظه اي: تغييرات لحظه اي در حقيقت تغيير مركز ثقل موشك در هر لحظه از پرواز است. با كم شدن وزن موشك در طول پرواز در اثر سوختن سوخت، مركز ثقل نيز از نقطه اي به نقطه ديگر جابجا مي شود كه معادلاتي براي تعيين آنها وجود دارد.(البته براي موشك ابي صادق نيست چرا كه جرم ثابتي دارند.)
· حركت چرخشي: حركت چرخشي به هنگام پرواز موشك در مركز ثقل بوجود مي آيد. معادلاتي هستند كه چگونگي اين حركت را روشن مي سازند.
· معادلات پرواز: حركت موشك بوسيله معادلات مربوطه قابل بررسي است. اين معادلات از قانون دوم نيوتن مشتق شده اند. معادلات دقيق به طبيعت نيروهايي بستگي دارد كه بر موشك تأثير مي گذارند.

سقف پرواز: ما غالباً علاقمنديم بدانيم موشك مدل بعد از پرتاب تا چه ارتفاعي بالا مي رود.

اطلاعاتي پيرامون مسابقات موشك هاي ابي:

در اين مسابقات معمولا برد اهميت دارد.اما گاهي ارتفاع ماكسيمم اهميت مي يابد.و گاهي تركيب اين دو…….

براي تعيين ارتفاع ماكسيمم…. مي توان به كمك زمان حركت و برد …انرا تعيين كرد.

در اينجا فقط استفاده از انرژي حاصل از اب وهوا مجاز است….و هر گونه استفاده از ساير انرژي ها مانند انرژي مكانيكي ممنوع است….

لذا شيوه ي نصب بال ودم و نيز شكل انها--- نسبت اب به هوا --- اب بندي درز ها --- جرم موشك --- محل مركز جرم --- سيستم شناور سازي موشك --- و از همه مهمتر سكوي پرتاب و عملكرد ان اهميت دارند…..

البته خلاقيت هاي فردي هم بسيار مهم اند..

محفظه موشك:

حجم محفظه معمولا در ايين نامه ي مسابقه معين مي شود كه بين 1.5 تا 3 ليتر مي باشد.

حجم داخلي موشك با اب و هوا پر ميشود.

شيوه ي داخل كردن هوا درون محفظه نيز در ايين نامه ها تعيين مي شود كه ميتواند دستي باشد يا ...

مسابقات ازاد:

مسابقات اگر به صورت ازاد بر گذار شوند امكان تغييرات بيشتري را فراهم مي اورند.

از جمله تغيير در....

نوع گاز فشرده شده ي داخل محفظه

نوع مايع موجود در محفظه

جنس مواد

حجم محفظه

نوع چسب و شيوه هاي اب بندي

و.........

سيستم شناور سازي:

شيوه هاي مختلفي براي شناور ساختن يا همان شروع پرتاب وجود دارد....

البته به علت انكه يكي از مهمترين مراحل ساخت اين بخش است (كه مي تواند دستي يا مكانيكي يا حتي الكتريكي باشد.) محدوديت زيادي در نظر گرفته نمي شود.

سيستم و سكوي پرتاب:

طراحي سيستم پرتاب ارتباط زيادي با بدنه ي موشك دارد...

مثلا تعداد بالها مي تواند در انتخاب ريل پرواز موثر باشد.(ريل پرواز مسيري است كه موشك بر روي ان حركت مي كند تا از سكو جدا شود.)

جنس سكو از چوب – پلاستيك – فلز و... مي تواند باشد.

طرح سكو هم جزو مواردي است كه خلاقيت هاي فردي در ان سهيم اند.

سكو مي تواند پيچشي باشد و قادر به تغيير زاويه باشد…يا به صورت ثابت انتخاب شود.

ايين نامه ها:

مطالبي كه در ايين نامه وارد مي شوند متفاوت هستند.اما نكات مشتركي هم دارند....

مثلا

محدوده ي جرم- حجم

جنس گاز – مايع

محدوديت انرژي

ابعاد سكو

شيوه ي مقايسه و داوري

تعداد اعضا و موشك ها

و...

در اين متن سعي كردم خلاصه اي از كليت اين مطلب بدهم طوري كه همه ي موارد را در بر بگيرد.

اميدوارم مفيد بوده باشه......;):gol:

علی چلوئی

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

لطفا منو راهنمایی کنید برای آشنایی و شروع برای ساخت موشکهای آبی منم از مشهد هستم با تشکر منتظرم

ali.mehrkish

عضو جدید
مسابقات بعدي

مسابقات بعدي

سلام دوست عزيز
مسابقات مشهد كه تمام شد.
مسابقات بعدي هم ;) شاهرود برگزار ميشه.

feizafra

عضو جدید
كوروش عزيز و ساير عزيزان...
به طور خيلي خيلي خلاصه:cool:
ابتدا اطلاعاتي كلي......

موشكها

· نيروهاي مؤثر بر موشك مدل: چهار نيروي اصلي كه بر حركت موشك تأثير مي گذارند عبارتند از: 1- وزن، 2- نيروي پرتاب، 3- كشش، 4- رانش. نيروهاي كشش و رانش در واقع دو جزء يك نيروي واحد آئروديناميكي هستند.
1-وزن موشک: وزن مهم ترين عاملي است که در طراحي همه موشک ها مورد توجه قرار مي گيرد. معادلاتي وجود دارند که به کمک آنها مي توان وزن و مرکز ثقل موشک را در مراحل مختلف طراحي محاسبه کرد.
2-نيروي پرتاب موشك: بر خلاف هواپيما در موشك براي غلبه بر نيروي وزن به نيروي پرتاب احتياج است. معادلاتي براي محاسبه نيروي پرتاب در موتور موشك وجود دارد.
3-آئروديناميک در پرواز موشک: آئروديناميک نقش بسيار مهمي را در پرواز موشک هاي مدل ايفا مي کند. براي محاسبه نيروي وارد بر موشک نيز معادلاتي وجود دارد.

· انواع موشك ها: موشكها انواع بسيار زيادي دارند. در اينجا موشكهاي مدل را با موشكهاي واقعي مقايسه مي كنيم.
1-موشك با هواي فشرده: موشك با هواي فشرده بي خطرترين موشكي است كه علاقمندان مي توانند اولين پرواز موشك مدل را با آن تجربه كنند. اين موشك وزني ثابت داشته و در طول پرواز نيز نيروي رانش وجود ندارد.
2-موشك آبي: موشك آبي به كمك آب فشرده شده پرواز مي كند. وزن و نيروي رانش در اين موشك در طول پرواز تغيير مي كند.
3-مدل: موشكهاي مدل با استفاده از موتورهاي سوخت جامد پرواز مي كنند. نيروي رانش تا به پايان رسيدن سوخت وجود دارد. اين موشكها براي بازگشتي سالم از روشهاي مختلف بهره مي گيرند كه متداولترين آنها چتر است.
4-موشك واقعي: در موشكهاي واقعي از هردو نوع سوخت مايع و جامد استفاده مي شود. اين موشكها از سيستم هاي هدايت پيشرفته براي ارسال فضاپيماها به خارج از جو استفاده مي كنند.

موشك ها ي آبي:

اين نوع موشك ها داراي ساختاري ساده اند و مانند ساير موشك ها از قوانين نيوتن پيروي مي كنند.

مسابقات موشك هاي ابي چند سالي است كه در دانشگاههاي كشور برگذار ميشود كه به علت سادگي و ارزان قيمت بودن انها از استقبال خوبي بر خوردار هستند.

- موشك آبي: موشك آبي به كمك آب فشرده شده پرواز مي كند. وزن و نيروي رانش در اين موشك در طول پرواز تغيير مي كند.

اين موشكها از اجزاي زير تشكيل مي شوند:

1.بدنه 2.متعادل كننده 3.مخروط دماغه 4.فنت و دهانه

يك موشك ابي ساده:

مي توانيد در دهانه ي يك بطري خالي نوشابه يك فنت قرار داده و 3/1 ان را از اب پر كرد.به كمك يك تلمبه ان را باد مي كنيم تا از هوا پر شود.با رها كردن دهانه مخلوط اب و هوا بيرون ريخته و بطري پرتاب مي شود.

اما در سطوح پيشرفته تر توجه به يك سري مسائل اهميت مي يابد:

1.از انجا كه در مسابقات برد(گاهي ارتفاع)حد اكثر مهم است طرح بال و نوك موشك اهميت مي يابد.

2.بايد به نسبت درستي از اب و هوا برسيد.

3.طراحي و سا خت سكوي پرتاب .

4.توجه به طول موشك و وزن ان.

5شكل وطول مخروط دماغه.

6.......

چند تكنيك:

1.به اب صابون اضافه كنيد.

2.مركز جرم موشك را در قسمت جلوي ان انتخاب كنيد.

3.افزايش طول موشك پايداري را زياد مي كند.

4.روابط تئوري زاويه مناسب پرتاب را 45 درجه نشان مي دهند اما در تجربه اين مقدار كم تر است.

5.در انتخاب شكل بال اصول ايرو ديناميك را توجه كنيد.

6......

پرواز موشك

حركت موشك در هوا و فضا تلفيقي است از حركت رو به جلو و چرخش حول مركز ثقل.
· تغييرات لحظه اي: تغييرات لحظه اي در حقيقت تغيير مركز ثقل موشك در هر لحظه از پرواز است. با كم شدن وزن موشك در طول پرواز در اثر سوختن سوخت، مركز ثقل نيز از نقطه اي به نقطه ديگر جابجا مي شود كه معادلاتي براي تعيين آنها وجود دارد.(البته براي موشك ابي صادق نيست چرا كه جرم ثابتي دارند.)
· حركت چرخشي: حركت چرخشي به هنگام پرواز موشك در مركز ثقل بوجود مي آيد. معادلاتي هستند كه چگونگي اين حركت را روشن مي سازند.
· معادلات پرواز: حركت موشك بوسيله معادلات مربوطه قابل بررسي است. اين معادلات از قانون دوم نيوتن مشتق شده اند. معادلات دقيق به طبيعت نيروهايي بستگي دارد كه بر موشك تأثير مي گذارند.

سقف پرواز: ما غالباً علاقمنديم بدانيم موشك مدل بعد از پرتاب تا چه ارتفاعي بالا مي رود.

اطلاعاتي پيرامون مسابقات موشك هاي ابي:

در اين مسابقات معمولا برد اهميت دارد.اما گاهي ارتفاع ماكسيمم اهميت مي يابد.و گاهي تركيب اين دو…….

براي تعيين ارتفاع ماكسيمم…. مي توان به كمك زمان حركت و برد …انرا تعيين كرد.

در اينجا فقط استفاده از انرژي حاصل از اب وهوا مجاز است….و هر گونه استفاده از ساير انرژي ها مانند انرژي مكانيكي ممنوع است….

لذا شيوه ي نصب بال ودم و نيز شكل انها--- نسبت اب به هوا --- اب بندي درز ها --- جرم موشك --- محل مركز جرم --- سيستم شناور سازي موشك --- و از همه مهمتر سكوي پرتاب و عملكرد ان اهميت دارند…..

البته خلاقيت هاي فردي هم بسيار مهم اند..

محفظه موشك:

حجم محفظه معمولا در ايين نامه ي مسابقه معين مي شود كه بين 1.5 تا 3 ليتر مي باشد.

حجم داخلي موشك با اب و هوا پر ميشود.

شيوه ي داخل كردن هوا درون محفظه نيز در ايين نامه ها تعيين مي شود كه ميتواند دستي باشد يا ...

مسابقات ازاد:

مسابقات اگر به صورت ازاد بر گذار شوند امكان تغييرات بيشتري را فراهم مي اورند.

از جمله تغيير در....

نوع گاز فشرده شده ي داخل محفظه

نوع مايع موجود در محفظه

جنس مواد

حجم محفظه

نوع چسب و شيوه هاي اب بندي

و.........

سيستم شناور سازي:

شيوه هاي مختلفي براي شناور ساختن يا همان شروع پرتاب وجود دارد....

البته به علت انكه يكي از مهمترين مراحل ساخت اين بخش است (كه مي تواند دستي يا مكانيكي يا حتي الكتريكي باشد.) محدوديت زيادي در نظر گرفته نمي شود.

سيستم و سكوي پرتاب:

طراحي سيستم پرتاب ارتباط زيادي با بدنه ي موشك دارد...

مثلا تعداد بالها مي تواند در انتخاب ريل پرواز موثر باشد.(ريل پرواز مسيري است كه موشك بر روي ان حركت مي كند تا از سكو جدا شود.)

جنس سكو از چوب – پلاستيك – فلز و... مي تواند باشد.

طرح سكو هم جزو مواردي است كه خلاقيت هاي فردي در ان سهيم اند.

سكو مي تواند پيچشي باشد و قادر به تغيير زاويه باشد…يا به صورت ثابت انتخاب شود.

ايين نامه ها:

مطالبي كه در ايين نامه وارد مي شوند متفاوت هستند.اما نكات مشتركي هم دارند....

مثلا

محدوده ي جرم- حجم

جنس گاز – مايع

محدوديت انرژي

ابعاد سكو

شيوه ي مقايسه و داوري

تعداد اعضا و موشك ها

و...

در اين متن سعي كردم خلاصه اي از كليت اين مطلب بدهم طوري كه همه ي موارد را در بر بگيرد.

اميدوارم مفيد بوده باشه......;):gol:

ايا شما ميتونيد موشك هاي سوختي را اموزش دهيد ;)

naser-khalili

عضو جدید
سلام دوست عزیز.
من خودم یه مدت برای ساخت یه چیز مشابه خیلی search کردم. آخرشم به نتیجه ی خیلی مطلوبی نرسیدم.یعنی شما توی اینترنت نمی تونید به خصوص در باره ی موضوع مورد نظرتون توی سایتای فارسی چیزی به عنوان آموزش ساخت.. پیدا کنین.البته این تا جائیکه من میدونم.اگرهم باشه یه خلاصست که زیاد کامل و جامع نیست.برای این که زود تر به نتیجه برسین از کتابا شروع کنین بعد برای تکمیل کردن اطلاعات یا به روز کردنشون رو اینترنت حساب کنین.;)

موفق باشید.

همه كسانيكه دنبال ساخت موشك آبي هستن اگه يكم انگليسيتون خوب باشه ميتونيد اطلاعات زيادي جمع كنيد من براي كمك به شما يه نرم افزار بسيار جالب معرفي ميكنم كه مخصوص موشكهاي آبي هست.اولين لينك مربوط به همين نرم افزار هست كه حجمش هم خيلي كمه و در حدود 1.5 مگاست و كارتون رو تو مسابقات حرفه اي تر ميكنه ضمن اينكه 8تا نمودار رو براتون رسم ميكنه اگه دانلود كنيد متوجه ميشيد.لينك دوم هم اطلاعات جالبي راجع به طراحي و ساخت موشكهاي آبيست:
http://www.seeds2lrn.com/rocketSoftware.html

http://www.h2orocket.com

pejman.a

عضو جدید
سلام!!!
کسی اینجا اطلاعاتی درباره ی موشک های آبی هدف زن داره؟!!!
مسابقاتش قراره پاییز تو دانشگامون برگزار شه!!!
اطلاعات خوبی نسبت به موشک های آبی دارم ولی وقتی عنوان مسابقه رو دیدم فهمیدم فعلا نمی تونم کاری کنم!!!
اگه کسی اطلاعاتی داره لطفا کمکم کنه!!!

apple-b

عضو جدید
سلام من دانشجوی مهندسی مکانیک سیالات هستم میخواستیم واسه مساتقات کشوری یه موشک آبی بسازیم می خواستم ببینم میشه یه کم کمکم کنید pdf یا

apple-b

عضو جدید
سلام من دانشجوی مهندسی مکانیک سیالات هستم میخواستیم واسه مسابقات کشوری یه موشک آبی بسازیم می خواستم ببینم میشه یه کم کمکم کنید pdf یا جزوه ای میشه برام بفرستین ممنون.

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
سلام !!
من طرز ساخت موشک آبی را از روی سرزمین دانایی برداشتم !! http://dana5.ir/contents.aspx?id=75اینم لینکش

ولی حالا یک مشکل دارم اونم اینه که چه شکلی دقیقا بطری را از آب و هوا فشرده کنم ؟؟؟!!
اگه ممکنه یکی از دوستان یک توضیحی بده برای سکو پرتابش !! ممنونتون میشم !!

لطفا یک آموزش ساده باشه در مورد سکو پرتاب در حد دانش آموزی !!!

آخرین ویرایش:

SADEFI

عضو جدید
سلام

سلام

من عضو تازه وارد هستم از دانشگاه شیراز رشته ریاضی .میخوام یه موشک با سوخت آب و هوا بسازم. میخواستم اگه ممکنه یه سلسله مراتب از انجام این کار به من بدید شاید تونستم یه چیزی سر هم کنم. ممنونم.

ادولف هیتلر

عضو جدید
سلام
اگه بتونی یکی از بطری ها رو به عنوان پوشن استفاده کنی و دومی یه کم بره داخل اون یکی و با چسب اکواریوم خوب چسب اندودش کنی اب بندی میشه
لبته یه پوشش دیگه هم از بطری باید روی بدنه ی موشک بزاری تا محکم بشه
اگه این کارا رو بکنی یعنی درست انجام بدی اب بندی میشه

pmba1381

عضو جدید
پخ

پخ

سلام
توی طراحی ها و جوش دادن لوله های نفت یه چیزی کاربرد داره برای بهتر جوش خوردن لوله ها به نام پَخ pakh به این صورت که لبه های لوله ها رو با سنگ جت45 درجه صاف میکنن که با لوله بعدی زاویه 90درجه تشکیل میده و جوش راحت تر توش میشینه و عمر بیشتری میکنه
راه دیگه هم اینه که شما یک اتصال بزارید.. قسمتی از بطری رو به طول 5سانت جدا کنید و آغشته به چسب به محل بین 2اتصال بچسبانید.که محکمتر میشه
:)
امیدوارم تونسته باشم راهنمائی بهتر بکنم