·▪•●سوالات و درخواست هاي درسي منابع آب فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

ab 84

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/graduated.gif گزارش هیدرولوژی
سلام دوستان عزیز
اگه کسی در زمینه بستن گزارش هیدرولوژی مثل بازسازی داده ها ، کار با gis تجربه ای داره لطفا به اشتراک بذاره تا همه استفاده کنن.
ممنون
اولین سوال رو من میپرسم اگه کسی میتونه راهنمایی کنه
1) چطور میتونیم با استفاده از میانگین متحرک دوره های ترسالی و خشک سالی رو مشخص کنیم؟
2)چگونه با استفاده از gis میتونیم بارندگی متوسط یک ایستگاه رو بدست بیاریم؟​

• Like
واکنش ها: n30e

Javadm1991

عضو جدید
درود
دوستان بنده میخواستم مدلی برای طراحی مخزن با داشتن منحنی نیاز و منحنی حجم ورودی تعریف کنم؛ اما همانگونه که میدانید در این روش نیاز به یافتن نقاط عطف "منحنی حجم ورودی" است( که حالا استخراج معادله یک طرف و تعریف مشتق برای مدل طرف دیگر) که کار را بسی دشوار میشازد(چون با Excel نباید باشه)!!!

اگر دوستان کار مشابهی انجام دادند یا ایده ای دارند ممنمون میشم کمک کنید...
با سپاس

• Like

mr.nikbakht

عضو جدید
سلام
من میخوام برای پایان نامه روی مدیریت ریسک سیلاب شهری کار کنم به نظرتون خوبه؟
پایان نامه یا مقاله یا هرچی که بدرد بخوره اگه دارید ممنون میشم بفرستید
mr.nikbakht67@gmail.com

• Like

aftabgardoon_92

عضو جدید
سلام
در مورد تغذیه گرایی مخازن باید در کلاس ارائه ای داشته باشم.دوستان اگه اطلاعاتی دارید که مفید باشن ممنون میشم کمکم کنید
خیلی ضروریه:cry:

• Like

bayan20

عضو جدید
سلام
کسی از دوستان هست که فایل پاور پوینت در رابطه با رشته خودمون داشته باشه؟ جهت ارائه در کلاس میخوام، کامل باشه خیلی بهتره ...

ab 84

عضو جدید
سلام
دوستان عزیز شمامیدونید با نرم افزار gis چطور میشه نمودار سطح حجم ارتفاع رو رسم کرد؟

lurk

عضو جدید
سلام من امسال میخوام برای دکتری منابع آب بخونم فقط منابعش رو اصلا نمی دونم چی هست کارشناسی ارشد سازه بودم اگر منابع رو می دونید لطفا اینجا بگید.

(M&M)

کاربر بیش فعال
با سلام خدمت دوستان

خیلی خوشحال میشم اگه کسی جزوه منابع آب رو در اختیارم بذاره.درباره این درس خیلی احساس نگرانی میکنم.به امید موفقیت همه دوستان:w27:

naser007

عضو جدید
سلام و خسته نباشید
ما یه زمینی داریم که میخواهیم توش چاه بزنیم، از کجا بدونیم کجای زمین بهترین نقطه از لحاظ وجود آب زیاد در سطح بالا هستش؟
دستگاه آب یاب قیمتش چنده؟ از کجا میتونم بخرمش؟

سپاس

• Like

naser007

عضو جدید
سلام و خسته نباشید
ما یه زمینی داریم که میخواهیم توش چاه بزنیم، از کجا بدونیم کجای زمین بهترین نقطه از لحاظ وجود آب زیاد در سطح بالا هستش؟
دستگاه آب یاب قیمتش چنده؟ از کجا میتونم بخرمش؟

سپاس

دوستان اینم یه نگاهی بندازید
ممنون

• Like

hesam697

عضو جدید
با سلام
یه سوالی داشتم در مورد منابع کنکور ارشد واسه ریاضی و مکانیک سیالات چه کتاب هایی خوبه؟
با تشکر....

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
با سلام
یه سوالی داشتم در مورد منابع کنکور ارشد واسه ریاضی و مکانیک سیالات چه کتاب هایی خوبه؟
با تشکر....

ریاض کتاب خالد احمدآلی انتشارات شهرآب تست و درسشو بگیر
سیالات امیرافشاری (سری عمران) انتشارات سیمای دانش

(M&M)

کاربر بیش فعال
با سلام

برای درس هیدرولوژی اگه کتابای هیدرولوژی دکتر علیزاده و مهدوی به همراه تست دیباگران (چاپ 91) بخوانم کافیه؟

سال 88 سوالاش سخت بوده و میترسم امسال هم اینجوری بیاد.نگرانم.

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
با سلام

برای درس هیدرولوژی اگه کتابای هیدرولوژی دکتر علیزاده و مهدوی به همراه تست دیباگران (چاپ 91) بخوانم کافیه؟

سال 88 سوالاش سخت بوده و میترسم امسال هم اینجوری بیاد.نگرانم.

بله دوست عزیز
درسته هر سال ریتم سوالات هیدرولوژی عوض میشه
ولی کافیه
همینارو خوب بخون

• Like

ozel

عضو جدید
سلام
جزوه دكتر حداد مهمه ولي نه به اندازه قانون توزيع عادلانه آب!!!!!!كتاب قانون رو فقط خوندم امسال مديريت منابع ؟آب76% زدم

hesam697

عضو جدید
سلام
جزوه دكتر حداد مهمه ولي نه به اندازه قانون توزيع عادلانه آب!!!!!!كتاب قانون رو فقط خوندم امسال مديريت منابع ؟آب76% زدم

سلام دوباره
خب این کتابش دقیقا واسه کدوم ناشر هست چون در این زمینه کتاب زیاده...

• Like

(M&M)

کاربر بیش فعال
با سلام

واقعا شما فقط کتاب قانون رو خوندین؟ جزوه ی دیگه ای مثل جزوه دکتر میلانی رو نخوندین؟ من امسال کنکور منابع دارم و از درس منابع میترسم.چون میگن بعضی سوالاش معلوم نیست از کجا میارن. میشه رتبه شما رو بدونم؟

ممنون میشم جواب بدین.

• Like

ozel

عضو جدید
سلام مهندس
اينجورايي كه ميگن و ميترسونن نيست!گفتم كه همين كتابو البته تقريبا همه جاشو 3 بار خوندم!رتبم 25 شده حالا ببينيم چي ميشه!!!!چون پارسال189شدم هيچي به هيچي!سعي كنيد تاوقت ميكنيدو وقت داريد بيشتر تست بزنيد !سوالهاي سالهاي قبل خيلي خيلي بدردتون ميخوره
به اميد موفقيتتون

ozel

عضو جدید
بيشتر اداره هاي منابع آب دارند!!!آشنايي پيدا كنيد جزوه ش هم دارند گير مياريين !!!!چاپهاي قديمش هم 7يا8سال پيش هم كتابخونه هاي بعضي دانشگاهها ي دارند!

(M&M)

کاربر بیش فعال
با سلام

ممنونم از راهنمایی که کردین.

موفق باشید.

• Like
بالا