صفحه 5 از 8 نخستنخست ... 234567 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 41 تا 50 از 75

تاپیک: معجزات علمی قرآن

 1. #41
  مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت آواتار سرمد حیدری
  رشته
  مهندسی شیمی
  مقطع
  دانشجوی دکترا
  تاريخ عضويت
  2007/12
  محل سكونت
  بوشهر
  امتیاز
  17946
  پست ها
  13,273

  پيش فرض

  تـبـیـیـن:

  «تـَبـیـیـن» بمعنی: باز و بررسی نمودنِ چیز کلّی، پرداختن به جزئیات یک چیز کلّی، و مفاهیمی از این قبیل است. و عمل تبیین در رابطه های مختلف به شیوه های گوناگون صورت می گیرد. مثلاً وقتی دولت در بودجه خود یک میلیارد تومان به وزارت آموزش و پرورش اختصاص می دهد، این یک چیز کلی است. بعد وزارت آموزش و پروش این یک میلیارد را باز و بررسی و برنامه ریزی میکند. مثلاً می گوید اینقدر آموزگار داریم، اینقدر امکانات آموزشی نیاز داریم، اینقدر هزینه فلان چیز خواهد شد و الی آخر. این نوعی «تبیین» است.
  قرآن نیز آیاتی دارد که یک چیز کلی هستند. و در هر زمانی اسلام شناسانی که در زمینه حقوقی و قانونگذاری کار میکنند می بایست آنها را تبیین کنند. مثلاً قرآن می گوید دست دزد را قطع کنید ولی میزان و مبلغ موردِ دزدی را تعیین نمی کند. در هر زمانی با توجه به مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و ماهیت نظام حاکم و غیره، مبلغ و میزان دزدی که در حد قطع نمودن دست دزد بشود از طرف قانونگذاران اسلام شناس تعیین می شود.


  مـوارد مختلف بـرای رسـتـگـار شـدن:


  از آنجا که مـسـلـمانان در شـرايط مخـتلفی خواهند زيست و مسائل و شرايط مختلف فکری، اقتصادی، سياسی، اجتماعی و غيره خواهند داشت، قرآن برای رسـتگار شـدن مـوارد مـتـنوعی که عـمـدتاً موارد سه گانه هستند را ارائه داده تا هر کسی به فـراخور وضعيت خود بتواند رويه مناسب خود را برای رستگار شدن در پيش بگيرد. از جمله:

  بقره 3ــ 5: « الـَّذيـنَ يُـؤمِـنـُونَ بـِالْـغـَيْـبِ وَ يُـقـيمُـونَ الصَّـلاةَ وَ مِـمّـا رَزَقـْـناهُـمْ يُـنـْفِـقـُونَ ـــ وَ الـَّذيـنَ يُـؤْمِـنـُونَ بـِمـا اُنـْزِلَ اِلـَيْکَ وَ ما اُنـْزِلَ مِـنْ قـَبْـلِکَ وَ بـِالآخِـرَةِ هُـمْ يُـوقِـنـُونَ ــ اُولئِکَ عَـلی هُـدیً مِـنْ رَبـِّهـِمْ وَ اُولـئِکَ هُـمُ الْـمُـفـْلِحُونَ».
  « کـسـانـيکه "در جائيکه کسی نيست" بخدا ايمان دارند و نـماز را پـايـدار می دارند و از درآمد خود انفاق می کـنـنـد ـــ و کسانيکه به آنچه بر تو نازل شده و آنچه پيش از تو نازل شده ايمان دارند و به آخرت يقـين ـــ آنها بر هدايت پرودگار خود هستند و آنها رستگار خواهـند شد».

  لقمان 4ــ5: « اَلَّـذيـنَ يُـقـيـمُـونَ الصَّـلاةَ وَ يُـؤتـُونَ الـزَّکوةَ وَ هُـمْ بـِالآخِرَةِ هُمْ يُـوقِـنـُونَ ــ اُولئِکَ عَـلی هُـدیً مِـنْ رَبـِّهـِمْ وَ اُولـئِکَ هُمُ الْـمُـفـْلِحُونَ».
  «کسانيکه نماز خود را پايدار می دارند و مازاد بر نياز و هزينه و مصرف خود را می دهـند و به آخرت يقـين دارند، آنها بر هدايت پروردگار خود هستند و آنها رستگار خواهـند شد».

  آل عمران 104: « وَلْـتـَکُـنْ مِـنـْکـُمْ اُمَّـةٌ يَـدْعُـونَ اِلَی الْـخَـيْـرِ وَ يَأمُـرُونَ بـِالْـمَـعْـرُوفِ وَ يَـنـْهَـوْنَ عَـنِ الْـمُـنـْکَـرِ وَ اُولـئِـکَ هُـمُ الْـمُـلِحُونَ».
  «از شما کسانی باشند که ديگران را به اسلام دعـوت کـنـنـد و به انجام خوبيها و دست کشيدن از بديها سفارش بدهـنـد. آنها رستگار خواهند شد».

  ذاریات 17 ــ 19: « كَانُوا قَلِيلًا مِنَ اللَّيْلِ مَا يَهْجَعُونَ ــ وَ بِالْأَسْحَارِ هُمْ يَسْتَغْفِرُونَ ــ وَفِی أَمْوَالِهِمْ حَقٌّ لِلسَّائِلِ وَالْمَحْرُومِ ».
  « اوقات کمی از شب می خوابیدند ــ و بامدادان آمرزش می طلبیدند ــ و از مال خود همیشه به کسانیکه کمک می خواستند و کسانیکه کسی نداشتند کمک می کردند».
  (این آیات از کسانی صحبت می کنند که روز رستاخیز رستگار شده اند، و بعنوان متقین از آنها یاد شده).

  آل عمران 134 ــ 135: « الَّذِينَ يُنْفِقُونَ فِي السَّرَّاءِ وَالضَّرَّاءِ وَالْكَاظِمِينَ الْغَيْظَ وَالْعَافِينَ عَنِ النَّاسِ وَاللَّهُ يُحِبُّ الْمُحْسِنِينَ ـــ وَالَّذِينَ إِذَا فَعَلُوا فَاحِشَةً أَوْ ظَلَمُوا أَنْفُسَهُمْ ذَكَرُوا اللَّهَ فَاسْتَغْفَرُوا لِذُنُوبِهِمْ وَمَنْ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاّ اللَّهُ وَلَمْ يُصِرُّوا عَلَى مَا فَعَلُوا وَهُمْ يَعْلَمُونَ».
  « کسانیکه در شرایط نامناسب بدنی و مالی خود انفاق می کنند، و علی رغم داشتن توان خشم خود را فرو می نشانند، و مردم را می بخشند. و خدا افرادی که بیش از آنچه به آنها خوبی شده خوبی میکنند را دوست دارد ـــ و کسانیکه وقتی مرتکب موردی از فحشاء میشوند یا به خود ستمی می کنند خدا را یاد می کنند و بیدرنگ آمرزش می طلبند. که کسی غیر از خدا نیز نیست که بخواهد گناهان را ببخشد. و در صورت آگاه بودن از (بد بودن) آنچه انجام داده اند سعی نمی کنند که (برای دیگران) استدلال بیاورند».

  در آیه اول سه موردِ "انفاق نمودن"، "فروخوردن خشم در زمانی که فرد توان پاسخ دادن دارد" و "بخشیدن مردم" برای رستگار شدن مطرح شده، و در آیه بعدی نیز سه موردِ "یادِ خدا پس از گناه یا ستم"، "آمرزش خواستن" و "بهانه جوئی ننمودن برای کرده بد خود" مطرح کرده است. و در آیه پس از آن گفته که اینها رستگار خواهند شد.

  هر کسی که یکی از آیاتی که دیدیم را در زندگی خود بکار بگیرد رستگار می شود و به بهشت می رود. البته رستگار شدن و در بهشت بودن سلسله مراتبی دارد. بالاترین آنها به گفته قرآن از جمله کسانی هستند که با زندگی و دارائی خود در راه خدا مبارزه می کنند. و کسانیکه پیشتاز هستند.

  حروف و واژه های قرآن حساب شده و قانونمند بکار برده شده اند

  قرآن از نظر بکارگيری واژه ها و حروف و حتی تعداد آنها خيلی دقـيق و حساب شده است.از جمله:
  1ـــ وقتی در آغاز سوره از قـرآن بنام «قرآن» نام می برد، در آن سوره واژه «قرآن» بيش از واژه «کتاب» بکار رفته. و وقتی در آغاز سوره از قـرآن بـنام «کـتـاب» نـام می برد در آن سـوره واژه «کـتـاب» بيش از واژه قرآن بکار رفته. و چنانچه در آغاز سوره از قرآن بنام «کتاب» و «قرآن» هر دو ياد می کند در آن سوره واژه های «کتاب و قـرآن» بطور مساوی و يا تـقـريباً مساوی بکار رفـته اند. مثال:
  ــــ در آغـاز سوره بـقـره می گويد: ذلک الـکـتاب. در ايـن سـوره واژه «کـتاب» و مشـتقات آن 47 بار آمـده در حاليکه واژه «قرآن» و مـشـتـقـات آن فـقـط يک بار آمده است. در جمله: شهر رمضان الذی انزل فـيه الـقـرآن.
  ــــ در آغاز سوره طه می گويد: ما انزلنا عليک القرآن لتشقی. در اين سوره واژه «قرآن» سه بار آمده و واژه «کتاب» يک بار.
  ــــ در آغاز سوره نمل می گويد: تلک آيات الـقـرآن و کتاب مبين. در اين سوره واژه «قـرآن» چهار بار آمده و واژه «کـتاب» 5 بار. (وقـتی «کتاب» و «قـرآن» با واژه «مبين» می آيند، آنکه با واژه «مبين» آمده در سوره بيشتر بکار رفـته است).

  2ــــ خط مشی و رويه ای که در اسلام برای مسلمانان تعيين و پيشنهاد شده «صراط مستقيم» است.«صراط مستقيم» راه و رويه بينابينی، مـيانی، مـتـوازن، مـتعـارف، معتدل، مـيانه روانه و مواردی از اين قـبـيـل است. يعنی مثلاً ايـنکه فـرد نـه بايد ستم کند و نه ستم بپديرد ـــ نه مصرفی و تجملاتی زندگی کند و نه هـمـه دار و نـدار خـود را انـفـاق کند و در تنگدستی زندگی کند ـــ نه دنيا را رها کند و به آخرت بچسبد و نه آخرت را رهـا کـند و به دنيا بچسبد بلکه آنها را پنجاه پنجاه بگيرد ـــ هـمـينطـور در رابـطه با پوشش و ساير مسائل ديگر. همه مسائل آن در موضع و وضعيت ميانی و بينابينی است.
  در همين رابطه خود قـرآن نيز راه و رويه «صراط مستقيم» را در پيش گرفته است. مثلاً: واژه «دنيا» و «آخرت» را هر کدام 115 بار بکار برده است.

  3ـــ در اسلام بالاترين ارزش خـدا است. در هـمـين رابطه بيشترين اسمی که در قرآن بکار برده شده واژه «الله» است که 2702 بار بکار رفته. و پس از واژه «الله» واژه «رب» که از صفات خداوندY است بيشترين واژه ای است که در قــرآن بکار رفته است که تعداد آن 980 بار است.

  4ـــ واژه بَـحْـر به معنی دريا 41 بار در قـرآن بکار رفـته و واژه بَـرّ به معنی خشـکی 12 بـار. عــدد «12» 29 درصـد عدد «41» است. خشکی سـطح زمـيـن نيز 29 درصد است و 71 درصد بـقـيه آن آب است.

  5ـــ واژه یوم بمعنی روز 365 بار بکار رفته که به تعداد روزهای سال است (البته سال 365 روز و ربع است ولی عدد 365 نزدیکترین عدد ممکن برای آنست). در جمع و مثنای خود 30 بار بکار رفته که به تعداد روزهای ماه است. و واژه ماه 12 بار بکار رفته که به تعداد ماه های سال است.
  مـواردی از گـفتـه هـای مخالـفـيـن در رابـطه با قـرآن

  ــــ محمد قرآن را خود درآورده. (از جمله در سوره يونس آيه 10).
  ــــ محمد ديوانه است. (از جمله در سوره قلم آيه 51).
  ــــ قـرآن افـسانه های پيشينيان است. (از جمله در سوره فرقان آيه 5).
  ــــ محمد سحر زده شده است. (از جمله در سوره بنی اسرائيل آيه 47).
  مـواردی از پاسـخ قـرآن بـه مـخالـفـيـن:


  بقـره 23: اگر استلالهای لازم مبنی بر حرف خدا بودن قـرآن را نمی بينيد سوره ای مانند سوره های آن بياوريد.

  ــــ احقاف 4: «اُئـْتـُونی بـِکـِتابٍ مِـن قـَبـْلِ هـذا اَوْ اَثـارَةٍ مِـنْ عِـلـْمٍ اِنْ کـُنـُتـُمْ صادِقـيـنَ»!
  «اگر واقعا فکر می کنيد که اين کتاب حرف خدا نيست، کتابی پيش اين (قرآن) را بياوريد که گفـته های قـرآن در آن بـاشد! يا ردی از عـلمی که عـلوم قـرآن بتواند از آن گرفـته شده باشد»!

  ــــ بـنـی اسـرائـيـل 88: « قـُـلْ لَـئِـنِ اجـْـتـَمَـعَـتِ الاِنـْسُ وَ الْجـِـنُّ عَـلـی اَنْ يَأتـُوا بـِـمِـثـْـلِ هــذَا الْـقـُرْآنِ لايَـأتُـونَ بـِمـِثـْلِـهِ وَ لَـوْ کـانَ بَـعْـضُـهُـمْ لِـبَـعْـضٍ ظـَهـيـراً».
  «به آنها بگو: اگر انـس و جنّ همدست شوند که کتابی مانند قـرآن بنويسند نخـواهند توانست، حتی اگــر نـسـل بـه نـسـل نيز اين کار را ادامه بدهـند».
  مـجـاز
  در دستور زبان مقوله ای وجود دارد بنام مجاز. از آنجا که برخی از مسائل مطرح شده در آيات جنبه مجازی دارند، برای جلوگيری از تکرارِ بحث مجاز در اينجا با آن آشنا می شويم:
  بحث مجاز اينست که می توان واژه ای را بجای واژه ديگر، يا جمله ای را بجای جمله ديگر، و يا شبه جمله ای را بجای شبه جمله ای دیگر بکار گرفت در صورتی که نوعی رابطه و نسبتی ميان آنها وجود داشته باشد. مثلاً رابطه علت و معلولی داشته باشند، يا لازم و ملزوم همديگر باشند، يا شامل همديگر بشوند، يا جزئی از هم باشند و غيره. يکی از مباحث اين مبحث هم اينست که "می توان به جای گفتن خودِ کاری که انجام می شود نتيجه آن را گفـت". مانند:
  «نان» می پزم. بجای «خمير» می پزم.
  جام «شفا» نوشيدم. بجای جام «دوا» نوشيدم.
  «سيب» کاشتم. بجای «تخم سيب» يا «درخت سيب» کاشتم.
  ساعت 12 «پرواز می کنيم». بجای ساعت 12«هواپيما پرواز می کند».
  «زمين» سبز شد. بجای «گياه» سبز شد.
  در همين چهار چوب آياتی هستند که بجای «انجامِ خودِ کار»، «نتيجه» آن را گفته اند. مانند آيه 45 سوره فرقان که میگويد: خدا «گرما» را کشيد و دور برد. که منظور از آن: کشيدن و دور بردن "زمين" است که نتيجه آن دور بردن گرما است.

  يکی ديگر از مباحث مبحث مجاز اينست که بجای گفتن محتوی می توان دربرگيرنده را گفت. مانند:
  «دادگاه» رأی خود را صادر کرد. بجای «قاضی» رأی خود را صادر کرد.
  «کشور» ما پيروز شد. بجای «تيم» ما پيروز شد.
  در همين چهارچوب آياتی هستند که در برگيرنده را بجای محتوی مطرح می کنند. مانند آيه 47 سوره ذاريات که میگويد: و فضا را، ما آنرا با نيروی ويژه بنا کرديم، و اين ما هستيم که آنرا پيوسته گسترش می دهيم». که منظور از "بنا کردن" و "گسترش دادن" فضا، بنا کردن و گسترش دادنِ محتوای آن يعنی: جرم و انرژی آنست. يعنی دور بردن کهکشانها از همديگر.
  يا مثلاً در سوره رحمن آيه 7 می گويد: «وَ السَّـمـاءَ رَفـَعَـهـا وَ وَضَـعَ الْـمـيـزانَ = فضای در دسترس را بلند کرد و در آن تعادل ايجاد نمود».
  که در اين آيه منظور از( فضای در دسترس) محتوای فضای در دسترس است، يعنی سيارات منظومه شمسی.
  (الف و لام در واژه السّماء، الف و لام عهد ذهنی است، که سماء را بمعنی سمائی می کند که ذهن شنوده با آن آشنائی قبلی دارد. يعنی فضای منظومه شمسی).

  قسم به بزرگی ات
  و لحظه هایی که از آن من کرده ای
  دنیا و دار و ندارش
  به چشم بر هم زدنی هم نمی ارزد

 2. تشكرها از اين پست


 3. #42
  عضو فعال آواتار m@ys@m
  رشته
  غیر مهندسی
  تاريخ عضويت
  2008/4
  محل سكونت
  in your heart
  امتیاز
  3085
  پست ها
  2,065

  پيش فرض معجزه ریاضی قران (عدد 19)

  بارخدایا:
  "قرآن راوسیله ای برای رسیدن مابه والاترین منازل کرامت قرارده ونردبانی که بوسیله آن به جایگاه سلامت وامنیت عروج نمائیم وسببی برای نجات ماازعذاب وکیفردرعرصه قیامت گردان ووسیله ای که به کمک آن برنعمت های سرای ابدی واردشویم."

  قرآن جواب اکثرسؤالات بشررادربردارد: 1-ماازکجاآمده ایم وچرادرکره زمین هستیم وبه کجامی رویم.
  2-چراباخداارتباط برقرارکنیم؟ 3-هستی به چه صورت خلق شده؟ 4-آیازندگی درکرات دیگروجوددارد؟
  5-شیطان چیست وچه اعمالی رادرکره زمین به عهده دارد؟ 6-سن قانونی ازنظرخداچه سنی است؟
  7-چه عواملی باعث طوفان، سیل وزلزله درکره زمین می شود؟ 8-راه نجات بشرچیست؟و...
  وسؤالی که همه منتظرجواب آن هستند:9-رمزخوشبختی کامل بشرچیست؟
  همه می پرسندمعجزه ریاضی قرآن چیست؟

  همه رسولان و پیغمبران خداباچنان معجزاتی همایت شده اندکه ثابت می کندازسوی خداآمده اند. وهیچ انسانی نمی تواند همانندآن معجزات راآشکارسازد. موسی چوب دستی راانداخت وبه خواست خدابه مارتبدیل شد. آخرین رسول(پیامبر)خداباچنان معجزاتی همایت نشده بود معجزه او قرآن بود.

  چنانچه مردم ازاومی خواهندمعجزه ای نشان دهد، خدابه محمدمی گوید(به آنهابگوآینده ازآن خداست پس منتظرباشیدمن هم باشمامنتظرمی شوم) درسوره مدثروآیه 30ازقرآن می خوانیم "برروی قرآن عدد19راقراردهد" خدامی گویدهمه قرآن برعدد19قابل تقسیم است و19مخرج مشترک سراسرسیستم قرآن است. دلیل آن رادرآیه31می خوانیم. ما، فرشتگان رانگهبانان جهنم قراردادیم وشماره شان را19تعیین کردیم.1-تاکافران رامضطرب سازیم. 2-تامسیحیان ویهودیان رامتقاعدسازیم. 3-تاایمان مؤمنان را محکم ترکنیم. اکنون برای اولین باردرتاریخ علم داریم بامعجزه هیبت انگیزریاضی که به صورت رازازمحافظت الهی برخورداربوده است، واین معجزه عظیم راخدادرقرآن درسوره مدثر، آیه35اعلام کرده است.
  کدریاضی قرآن ازبسیارساده تابسیارمشکل تغییرمی کند.

  1-اولین آیه(آیه1:سوره1)"بسم الله الرحمن الرحیم" شامل 19حرف است.
  2-هریک ازکلمات بسم الله درهمه قرآن به تعدادی تکرارشده است که همگی مضرب19دارند.
  اسم19مرتبه تکرارشده، رحمن57(3*19)مرتبه، رحیم114مرتبه(6*19)
  3-قرآن دارای114سوره 6*19
  4-مجموع ایات قرآن6346است که می شود19*334. 334آیه شماره گذاری شده و12آیه(بسم الله)شماره گذاری نشده است که می شود112+6234توجه کنیدکه4+6+3+6می شود19.
  5-بسم الله114مرتبه تکرارشده است. باوجودغیبت آن درسوره توبه در(سوره نمل دوبارتکرارشده پس دوبارمی شود114=19*6
  6- ازغیب بسم الله درسوره توبه تابسم الله اضافی درسوره نمل دقیقاً19سوره می باشد.
  7- مجموع شماره سوره ها ازتوبه تانمل(27+26+...+12+11+10+9)342یا18*19
  8- این مجموع342همچنین مساوی است بامجموع کلمات بین دوبسم الله سوره نمل وسوره توبه342=19*18
  9- اولین آیات معروفی که وحی شد"سوره علق آیه1تا5"شامل19 کلمه است.
  10- این اولین وحی19کلمه دارای76حرف است19*4
  11- سوره علق ازنظرترتیب زمانی ازاخرقرآن نوزدهمین است.
  12- مجموع29سوره ای که(پارافهای قرآنی)(حروف مقطعه)درآنهاآمده است می شود:
  822=68+50+7+3و 822+14 (14 مجموعه حروفهای مقطعه می شود836=19*44)
  قرآن پدیده خاص وبی نظیری داردکه هرگزدرکتاب دیگری یافت نمی شود

  درواقع این معجزه عظیم همه دانشمندان وعلماوریاضیدانان رابه مبارزه می طلبدتافقط یک سوره مانندقرآن نشان دهند.

  حال ازخودمی پرسیم چرا عدد19برگزیده شده است. چندلحظه ای این سؤال را درذهن خودتکرارکنید. چرا؟

  همه کتاب های خدانه فقط قرآن به طریق ریاضی باعدد19کدگذاری شده حتی جهان به این پهناوری این علامت رادربردارند. عدد19رامی توان امضاءخالق برروی هرچه خلق کرده است درنظرگرفت برای مثال:

  1.19 عدداول است.
  2.مسائل اولین عدد1وآخرین عدد9است. انگارکه صفت خدارادر75:3نشان دهد.
  3.عدد19 مجموع اولین توان9و 10است.
  4.بدن انسان از19سلول خاص شکل گرفته است.
  5.دربدن انسان209استخوان است یا11*19
  6.موج دریا به زاویه19درجه می رسد.

  زمانی که مردم نسبت به صحت کتاب های آسمانی شک دارندزمانی که دریافتیم که مردم ازکتابهای آسمانی دور شده اندهرگاه خواستیم که دوستی، خواهریابرادری راباکتاب آسمانی قرآن نزدیک کنیم ازساختمان ریاضی قرآن بااو صحبت کنیم.سوره هاوآیات وکلمات قرآن نه تنهادارای انشای ر یاضی هستندبلکه مطلقاً ریاضی است. محتویات ادبی آن هیچ ارتباطی باترتیب چنین ساختمانی ندارد. این معجزه مانندقفل رمزی قرآن راازداخل قفل کرده است کوچکترین دستبردبه آن آشکارمی شودهریک ازعناصرقرآن دارای ترکیبی ریاضی است. تعدادسوره هاوانواع اسم های الهی وطرزنوشتن بعضی لغات وبسیاری ازعوامل دیگرقرآن همگی دارای ترکیبی خاص هستندکه ازتوانایی انسان بسیاردوراست

  اگربه تفسیرقرآن بپردازیم درسوره نمل آیه82(27:82)خدامی گویددرزمانی معین مابرایشان موجودی به وجودمی آوریم که ازاجزای چنین ساخته شده است.

  اعلام می کند که مردم به آیات مایقین ندارند. این موجودکامپیوتراست(2+8+7+2=19)

  اکنون خدای بزرگ بامابوسیله ریاضی درهمه علوم وکامپیوترکه اکثرمردم باآن آشنایی دارندارتباط برقرارکرده است.خدامی خواهد دینی راکه بواسطه ابراهیم برای هدایت وراهنمایی بشرفرستاده بودودرطی مرورزمان ازبین رفته وتغییرشکل پیداکرده است رادوباره به حالت اول بازگرداندوهمه ادیان رادریک دین وتسلیم کامل تنهاخدا، یکی کند.

  اگرکمی اندیشه کنیم درمی یابیم که تعداداشخاصی که معجزات رسولان قبلی رامشاهده کرده بودندبسیارمحدودبودندولی معجزه حیرت انگیزریاضی قرآن راهمه مردم تاآخردنیا می توانندمشاهده کنند. هم اکنون اثباتی علمی دردست داریم که ثابت می کنند چوبدستی موسی بخواست خدابه مارتبدیل شدو...


  خدای بزرگ می گوید: قرآن کتابی است کامل ومفصل وتنهامنبع پیروی وهدایت بشراست.
  معجزه هیبت انگیزقرآن همه دستبردگی هاوتزریقات انسانی راازقرآن پاک کرده است.

 4. تشكرها از اين پست


 5. #43
  -
  رشته
  ‌مهندسی پلیمر
  تاريخ عضويت
  2008/7
  محل سكونت
  تهران
  امتیاز
  13471
  پست ها
  2,497

  پيش فرض

  ممنون دوستم
  نکته ای که منو جذب کرد
  و در واقع متن رو به صورت اجمالی به دنبال آن خواندم که فکر کنم نبود
  آیه ای از قرآن هست که گفته
  علیها تسعه عشر(مدثر 30)
  در واقع با توجه به ایات قبل و بعد معنی ای خواهد داشت قطعا
  ولی با توجه به اینکه عدد رندی هم نیست(مثلا 10،100و...)
  برای من هم جالب بود که این عدد اورده شده و نکاتی هم که گفتی جالب بود
  ممنون
  ولی موافق نیستم که اون رو امضای خالق بدونیم
  در میان ارقام عدد فی (1.618) بیشتر شایسته ی عجیب دونستنه خب

 6. #44
  عضو فعال آواتار m@ys@m
  رشته
  غیر مهندسی
  تاريخ عضويت
  2008/4
  محل سكونت
  in your heart
  امتیاز
  3085
  پست ها
  2,065

  پيش فرض اطلاعات قرآنی

  عروس قرآن : سوره الرحمن
  بزرگترين سوره : سوره بقره
  بزرگترين آيه : بقره / 28
  كلمه وسط قرآن : وليتلطف /كهف / 19
  بزرگترين كلمه قرآن : فاسقيناكموه/ حجر / 22
  اولين سوره كه نازل شد : علق
  تعداد سوره هاي قرآن : 114
  تعداد حزب قرآن : 120
  تعداد حروف قرآن : 323671
  تعداد بسمله قرآن : 114
  سجده هاي مستحب قرآن : 11 آيه
  سوره اي كه حرف فا در آن نيست : سوره حمد
  سوره اي كه در تمام آياتش كلمه الله است : مجادله
  اميدبخش ترين آيه : قل يا عبادي الذين اسرفوا علي انفسهم لاتقنطوا من رحمه الله
  قلب قرآن : سوره يس
  كوچكترين سوره : سوره كوثر
  كوچكترين آيه : طه
  حرف وسط قرآن : تا
  كوچكترين كلمه قرآن :با بسمله
  آخرين سوره كه نازل شد : نصر
  تعداد جز قرآن : 30 جز
  تعداد كلمات قرآن : 77437
  تعداد آيات قرآن : 6236
  تعداد حروف مقطعه : 71 در آغاز 29 سوره
  مهمترين آيه قرآن : آيه الكرسي
  سوره اي كه حرف ميم در آن نيست : كوثر (به غير از بسمله)
  عدالت آميزترين آيه : ان الله يامر بالعدل و الاحسان
  ترس آورترين آيه : فمن يعمل مثقال ذره شراً يره

 7. تشكر از اين پست


 8. #45
  عضو آواتار coriolis
  رشته
  مهندسی مکانیک
  مقطع
  دانشجوی لیسانس
  تاريخ عضويت
  2008/6
  محل سكونت
  تهران
  امتیاز
  21
  پست ها
  24

  پيش فرض

  شاید دلیلی باشد بر اینکه شب 19 ماه رمضان شب قدر باشد...
  در ضمن عدد 19 عددی اول است.

 9. #46
  عضو فعال آواتار araghi
  رشته
  مهندسی شیمی
  مقطع
  دکترا
  تاريخ عضويت
  2007/3
  محل سكونت
  دبی
  امتیاز
  1003
  پست ها
  1,341

  پيش فرض رشاد خليفه و عدد 19

  ميدوني رشاد خليفه كه بود ؟ چگونه و چرا كشته شد و چرا ماجراي عدد 19 را ساخت ؟
  اگر تونستي به سايت زير برو
  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
  نقل قول نوشته اصلي بوسيله coriolis نمايش پست
  شاید دلیلی باشد بر اینکه شب 19 ماه رمضان شب قدر باشد...
  در ضمن عدد 19 عددی اول است.

 10. #47
  عضو فعال آواتار araghi
  رشته
  مهندسی شیمی
  مقطع
  دکترا
  تاريخ عضويت
  2007/3
  محل سكونت
  دبی
  امتیاز
  1003
  پست ها
  1,341

  پيش فرض رشاد خليفه و خلق عدد 19 براي عوام

  ممكنه نتونيد به اينجور سايتها بريد براتون پيوست ميكنم تا موضوع عدد 19 برايتان واضح گردد
  فايل پي دي اف زير را باز كنيد
  نقل قول نوشته اصلي بوسيله m@ys@m نمايش پست
  بارخدایا:
  "قرآن راوسیله ای برای رسیدن مابه والاترین منازل کرامت قرارده ونردبانی که بوسیله آن به جایگاه سلامت وامنیت عروج نمائیم وسببی برای نجات ماازعذاب وکیفردرعرصه قیامت گردان ووسیله ای که به کمک آن برنعمت های سرای ابدی واردشویم."

  قرآن جواب اکثرسؤالات بشررادربردارد: 1-ماازکجاآمده ایم وچرادرکره زمین هستیم وبه کجامی رویم.
  2-چراباخداارتباط برقرارکنیم؟ 3-هستی به چه صورت خلق شده؟ 4-آیازندگی درکرات دیگروجوددارد؟
  5-شیطان چیست وچه اعمالی رادرکره زمین به عهده دارد؟ 6-سن قانونی ازنظرخداچه سنی است؟
  7-چه عواملی باعث طوفان، سیل وزلزله درکره زمین می شود؟ 8-راه نجات بشرچیست؟و...
  وسؤالی که همه منتظرجواب آن هستند:9-رمزخوشبختی کامل بشرچیست؟
  همه می پرسندمعجزه ریاضی قرآن چیست؟

  همه رسولان و پیغمبران خداباچنان معجزاتی همایت شده اندکه ثابت می کندازسوی خداآمده اند. وهیچ انسانی نمی تواند همانندآن معجزات راآشکارسازد. موسی چوب دستی راانداخت وبه خواست خدابه مارتبدیل شد. آخرین رسول(پیامبر)خداباچنان معجزاتی همایت نشده بود معجزه او قرآن بود.

  چنانچه مردم ازاومی خواهندمعجزه ای نشان دهد، خدابه محمدمی گوید(به آنهابگوآینده ازآن خداست پس منتظرباشیدمن هم باشمامنتظرمی شوم) درسوره مدثروآیه 30ازقرآن می خوانیم "برروی قرآن عدد19راقراردهد" خدامی گویدهمه قرآن برعدد19قابل تقسیم است و19مخرج مشترک سراسرسیستم قرآن است. دلیل آن رادرآیه31می خوانیم. ما، فرشتگان رانگهبانان جهنم قراردادیم وشماره شان را19تعیین کردیم.1-تاکافران رامضطرب سازیم. 2-تامسیحیان ویهودیان رامتقاعدسازیم. 3-تاایمان مؤمنان را محکم ترکنیم. اکنون برای اولین باردرتاریخ علم داریم بامعجزه هیبت انگیزریاضی که به صورت رازازمحافظت الهی برخورداربوده است، واین معجزه عظیم راخدادرقرآن درسوره مدثر، آیه35اعلام کرده است.
  کدریاضی قرآن ازبسیارساده تابسیارمشکل تغییرمی کند.

  1-اولین آیه(آیه1:سوره1)"بسم الله الرحمن الرحیم" شامل 19حرف است.
  2-هریک ازکلمات بسم الله درهمه قرآن به تعدادی تکرارشده است که همگی مضرب19دارند.
  اسم19مرتبه تکرارشده، رحمن57(3*19)مرتبه، رحیم114مرتبه(6*19)
  3-قرآن دارای114سوره 6*19
  4-مجموع ایات قرآن6346است که می شود19*334. 334آیه شماره گذاری شده و12آیه(بسم الله)شماره گذاری نشده است که می شود112+6234توجه کنیدکه4+6+3+6می شود19.
  5-بسم الله114مرتبه تکرارشده است. باوجودغیبت آن درسوره توبه در(سوره نمل دوبارتکرارشده پس دوبارمی شود114=19*6
  6- ازغیب بسم الله درسوره توبه تابسم الله اضافی درسوره نمل دقیقاً19سوره می باشد.
  7- مجموع شماره سوره ها ازتوبه تانمل(27+26+...+12+11+10+9)342یا18*19
  8- این مجموع342همچنین مساوی است بامجموع کلمات بین دوبسم الله سوره نمل وسوره توبه342=19*18
  9- اولین آیات معروفی که وحی شد"سوره علق آیه1تا5"شامل19 کلمه است.
  10- این اولین وحی19کلمه دارای76حرف است19*4
  11- سوره علق ازنظرترتیب زمانی ازاخرقرآن نوزدهمین است.
  12- مجموع29سوره ای که(پارافهای قرآنی)(حروف مقطعه)درآنهاآمده است می شود:
  822=68+50+7+3و 822+14 (14 مجموعه حروفهای مقطعه می شود836=19*44)
  قرآن پدیده خاص وبی نظیری داردکه هرگزدرکتاب دیگری یافت نمی شود

  درواقع این معجزه عظیم همه دانشمندان وعلماوریاضیدانان رابه مبارزه می طلبدتافقط یک سوره مانندقرآن نشان دهند.

  حال ازخودمی پرسیم چرا عدد19برگزیده شده است. چندلحظه ای این سؤال را درذهن خودتکرارکنید. چرا؟

  همه کتاب های خدانه فقط قرآن به طریق ریاضی باعدد19کدگذاری شده حتی جهان به این پهناوری این علامت رادربردارند. عدد19رامی توان امضاءخالق برروی هرچه خلق کرده است درنظرگرفت برای مثال:

  1.19 عدداول است.
  2.مسائل اولین عدد1وآخرین عدد9است. انگارکه صفت خدارادر75:3نشان دهد.
  3.عدد19 مجموع اولین توان9و 10است.
  4.بدن انسان از19سلول خاص شکل گرفته است.
  5.دربدن انسان209استخوان است یا11*19
  6.موج دریا به زاویه19درجه می رسد.

  زمانی که مردم نسبت به صحت کتاب های آسمانی شک دارندزمانی که دریافتیم که مردم ازکتابهای آسمانی دور شده اندهرگاه خواستیم که دوستی، خواهریابرادری راباکتاب آسمانی قرآن نزدیک کنیم ازساختمان ریاضی قرآن بااو صحبت کنیم.سوره هاوآیات وکلمات قرآن نه تنهادارای انشای ر یاضی هستندبلکه مطلقاً ریاضی است. محتویات ادبی آن هیچ ارتباطی باترتیب چنین ساختمانی ندارد. این معجزه مانندقفل رمزی قرآن راازداخل قفل کرده است کوچکترین دستبردبه آن آشکارمی شودهریک ازعناصرقرآن دارای ترکیبی ریاضی است. تعدادسوره هاوانواع اسم های الهی وطرزنوشتن بعضی لغات وبسیاری ازعوامل دیگرقرآن همگی دارای ترکیبی خاص هستندکه ازتوانایی انسان بسیاردوراست

  اگربه تفسیرقرآن بپردازیم درسوره نمل آیه82(27:82)خدامی گویددرزمانی معین مابرایشان موجودی به وجودمی آوریم که ازاجزای چنین ساخته شده است.

  اعلام می کند که مردم به آیات مایقین ندارند. این موجودکامپیوتراست(2+8+7+2=19)

  اکنون خدای بزرگ بامابوسیله ریاضی درهمه علوم وکامپیوترکه اکثرمردم باآن آشنایی دارندارتباط برقرارکرده است.خدامی خواهد دینی راکه بواسطه ابراهیم برای هدایت وراهنمایی بشرفرستاده بودودرطی مرورزمان ازبین رفته وتغییرشکل پیداکرده است رادوباره به حالت اول بازگرداندوهمه ادیان رادریک دین وتسلیم کامل تنهاخدا، یکی کند.

  اگرکمی اندیشه کنیم درمی یابیم که تعداداشخاصی که معجزات رسولان قبلی رامشاهده کرده بودندبسیارمحدودبودندولی معجزه حیرت انگیزریاضی قرآن راهمه مردم تاآخردنیا می توانندمشاهده کنند. هم اکنون اثباتی علمی دردست داریم که ثابت می کنند چوبدستی موسی بخواست خدابه مارتبدیل شدو...


  خدای بزرگ می گوید: قرآن کتابی است کامل ومفصل وتنهامنبع پیروی وهدایت بشراست.
  معجزه هیبت انگیزقرآن همه دستبردگی هاوتزریقات انسانی راازقرآن پاک کرده است.
  فايل ضميمه فايل ضميمه

 11. تشكر از اين پست


 12. #48
  مدیر بازنشسته آواتار psychic
  مقطع
  دانشجوی فوق لیسانس
  تاريخ عضويت
  2008/1
  امتیاز
  7252
  پست ها
  6,140

  پيش فرض تازه‌ترين اعجاز اعداد در قرآن كشف شد

  دكتر طارق سيودان اخيرا كشفيات بسيار جالب، قابل توجه و تعمقي در آيات قرآن، در حوزه اعجاز قرآن در اشكال علمي كرده است.
  به گزارش خبرنگار ايرنا از جمله كشفيات مي‌توان به برابري يك چيز با چيز ديگر، به عبارتي برابري اضداد اشاره كرد.
  برابري مرد با زن يكي از نمونه‌هاي آن در اين كشف است. هر چند اين نكته از لحاظ دستور زبان عجيب بوده، ولي آنچه از مجموع آيات قرآن مجيد آشكار مي شود، اين است كه كلمه مرد ‪ ۲۴‬بار در قرآن مقدس آمده است. همچنين كلمه زن نيز ‪ ۲۴‬بار در قرآن مقدس آمده است.
  سپس مطابق آناليز آيات مختلف، مشخص شده كه اين همساني در متناقض ها، در تمامي قرآن كريم صادق است. قرآن مجيد مشخص مي‌كند كه يك چيز با چيز ديگري (يا به عبارتي با متضاد خود و يا ريشه خود) برابر است.
  در ادامه، نتايج شگفت آور حاصل از محاسبه كلمات عربي قرآن مجيد و رمز اعداد را خواهيد يافت.
  كلمات و دفعات تكرار در جمع آيات قرآن مجيد همانند كلمات دنيا (يكي از نام‌هاي زندگي) ‪۱۱۵‬بار، آخرت (نامي براي زندگي پس از اين جهان) ‪۱۱۵‬بار، ملائكه ‪ ۸۸‬بار، كلمه شياطين ‪ ۸۸‬مرتبه، كلمات زندگي و مرگ ‪۱۴۵‬بار، سود و زيان و ملت (مردم) و پيامبران ‪ ۵۰‬مرتبه آمده است.
  كلمات ديگري همچون ابليس (پادشاه شياطين) و پناه جوئي از شر ابليس ‪۱۱‬ مرتبه، مصيبت و شكر ‪۷۵‬بار، صدقه و رضايت ‪ ۷۳‬مرتبه، فريب خوردگان (گمراه شدگان)، مردگان (مردم مرده) ‪۱۷‬بار، مسلمين و جهاد ‪ ۴۱‬بار، طلا و زندگي راحت هشت، جادو و فتنه ‪ ۶۰‬مرتبه، زكات و بركت ‪،۳۲‬ذهن و نور ‪ ،۴۹‬زبان و موعظه (گفتار، اندرز) ‪ ۲۵‬و آرزو و ترس هشت مرتبه آمده است.
  همچنين كلمات آشكارا سخن گفتن (سخنراني) و تبليغ كردن ‪ ،۱۸‬سختي و صبر ‪۱۱۴‬ ، محمد (صلوات الله عليه) و شريعت (آموزه‌هاي حضرت محمد صلي الله عليه و آله) چهار، مرد و زن ‪۲۴‬مرتبه ذكر شده است.
  كلمات نماز پنج، ماه ‪ ،۱۲‬روز ‪ ،۳۶۵‬دريا ‪ ۳۲‬و زمين (خشكي) ‪۱۳‬مرتبه در قرآن تكرار شده است.
  دانش بشري بتازگي اثبات نموده كه آب ‪ % ۱۱۱؟۷۱‬و خشكي ‪ % ۸۸۹؟۲۸‬از كره زمين را فراگرفته است كه با درصد تعداد دفعات ذكر شده دريا و زمين در قران برابري مي‌كند.

 13. #49
  عضو فعال آواتار khanom-mohandes
  رشته
  سایر رشته های مهندسی
  مقطع
  لیسانس
  تاريخ عضويت
  2008/8
  محل سكونت
  اهواز
  امتیاز
  2024
  پست ها
  2,125

  پيش فرض

  خيلي جالب بود
  "برام هيچ حسي شبيه تو نيست

  كنار تو درگير آرامشم

  همين از تمام جهان كافيه

  همين كه كنارت نفس ميكشم"


 14. #50
  مدیر بازنشسته آواتار phalagh
  رشته
  مهندسی شیمی
  مقطع
  دانشجوی فوق لیسانس
  تاريخ عضويت
  2007/12
  محل سكونت
  تهران
  امتیاز
  7164
  پست ها
  3,780

  پيش فرض

  از این متن خیلی خوشم اومد.
  چون چیزیه که با بازی اعداد بدست نیومده و نمیشه انکارش کرد.
  عقربه هاي قبله نما چه لرزان هستند ، مي لغزندبه هر طرف بچرخاني ميلرزندولي آن زماني كه ، با قبله هم سو مي شوند ،آرام ميشوند ديگر لرزشي ندارند دل هم همين طوراست ، لرزان و مضطرب است ، مگر اينكه با خدا هم سو شود و يا در ياد خدا باشد ، پيامبر (ص) پيوسته آرام بود ، چون پيوسته در ياد خدا بود ، لايقول ولا يكلس الا بذكر در تمام نشست ها و برخاست هاي خود به ياد خدا بود ، ياد خدا مي كرد ، نه اينكه دائماً تسبيح به دست داشت ، نه ، هر كجا هر كاري كه مي خواست بكند ، مي گفت : اگر الان خدا به جاي من بود ، چه مي كرد ، ياد خدا به اين معنا است.
 15. تشكرها از اين پست


صفحه 5 از 8 نخستنخست ... 234567 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

 1. معجزات علمي قرآن
  توسط mani24 در تالار قرآن كريم
  پاسخ ها: 0
  آخرین ارسال: 2013/7/23, 02:31 PM
 2. معجزات علمی قرآن
  توسط puorya1368 در تالار قرآن كريم
  پاسخ ها: 101
  آخرین ارسال: 2012/8/05, 05:02 AM
 3. یکی دیگر از اعجاز علمی قران
  توسط omid_008 در تالار خدا ، عشق ، عرفان
  پاسخ ها: 12
  آخرین ارسال: 2012/6/02, 12:48 AM
 4. اعجاز علمي قرآن كريم
  توسط N. fotros در تالار قرآن كريم
  پاسخ ها: 8
  آخرین ارسال: 2010/10/31, 10:28 AM
 5. اعجاز، معجزات علمی قرآن
  توسط boose_nab در تالار بازارچه
  پاسخ ها: 0
  آخرین ارسال: 2010/1/26, 11:02 PM

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

 • شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيدنوشته‌های خود را ويرايش كنيد
 •