امتحان ارشد 89 چطور بود؟

Amin.M.1986

عضو جدید
حاجي سوالاروگرفتي مارو هم درياب.مرسي

سوالات آخر هفته میاد که من تهران نیستم و کاری دارم که باید برم ... این شماره یکی از مغازه هایی هست که کپی سوال میفروشه هرکی کی میخواد یادداشت کنه و زنگ بزنه هروقت آوردن بخره
66485276

چطوری زده باشه؟؟؟؟؟

امیرکبیر بازم؟؟؟؟
یه صحبت هایی بود بین من و فرهنگ که نمیتونم بگم چون خیلی خیلی محرمانه بود:biggrin:.. شما رتبه ی زیر 200 میاری شب شریف قبولی اگه بخوای اما روز نه.. مبارک باشه:gol:
سلام
بچه ها بذارين پاسخنامه بياد. الان مثلا همين سوال نسبت چگالي يك نميشه. اگه پارامتر شبكه ها رو مساوي نگيريم و براساس مقداراش حل كنيم جواب تو گزينه ها نيست. اما اگه پارامتر شبكه ها رو يكي بگيريم نسبت چگالي (111) bcc به fcc ميشه 0.25 . در صفحه ي (111) Bcc نيم اتم و براي fcc دو اتم وجود دارد. اتم مركزي bcc در اين صفحه قرار ندارد. (البته اين نظر من با چند تا از دوستامه)
اتم وسط تو صفحه ی 111 هست اما تابلوه که پارامتر شبکه با هم برابر نبود

آخرین ویرایش:

sina_msi

عضو جدید
سوالات آخر هفته میاد که من تهران نیستم و کاری دارم که باید برم ... این شماره یکی از مغازه هایی هست که کپی سوال میفروشه هرکی کی میخواد یادداشت کنه و زنگ بزنه هروقت آوردن بخره
66485276

یه صحبت هایی بود بین من و فرهنگ که نمیتونم بگم چون خیلی خیلی محرمانه بود:biggrin:.. شما رتبه ی زیر 200 میاری شب شریف قبولی اگه بخوای اما روز نه.. مبارک باشه:gol:

اتم وسط تو صفحه ی 111 هست اما تابلوه که پارامتر شبکه با هم برابر نبود
ببخشید دوستان اما فکر کنم بشه 0.5. بابت جواب قبلی معذرت می خوام

daiv_z

عضو جدید
سلام
حميده خانوم گفتم كه چون پارامتر شبكه هاي bcc‌ و sc برابر نيست به خاطر همين دانسيته صفحه اي شون فرق داره. ولي تو كتاب ديدم كه اتم مركزي bcc در صفحه(111) نيست. البته اين نظر منه شايد درست نباشه.

در مورد سئوالی که نسبت چگالی صفحه (111) bcc به fcc رو خواسته بود :
اولا باید توجه کرد که برای محاسبه ی چگالی صفحه ای (Planar Density) باید تعداد اتمهایی را که مرکزشان روی صفحه قرار دارد به مساحت صفحه حساب کرد : در شبکه بلوری bcc اتم وسط مرکزش روی صفحه 111 نیست و بنابراین در محاسبه چگالی صفحه ای در نظر نمی گیریم . بنابراین در صفحه (111) bcc ، نصف اتم و در صفحه (111) fcc دو اتم داریم . پس از نوشتن این دو نسبت باید a (پارامتر شبکه) را با توجه به شبکه و رابطه ای که با r (شعاع اتمی) دارد ، جایگزین کنیم و با فرض ثابت بودن شعاع اتمی ، جواب در گزینه ها نبود ! اما با فرض برابر بودن پارامتر شبکه 0.25 بدست می آید . پس اگر 0.25 جواب باشد باید در صورت سئوال ذکر می شد که پارامتر دو شبکه را برابر فرض کنید .

سوال فیزیکیه این بود که یه دیاگرام دو تایی داده بود گفته با آلیاژ 50% از عناصر، چند درصد منظم سازی انجام شده؟؟؟
که توی نانوی صبح هم اومده بود...

با توجه به شکل زیر طبق قانون اهرم (Lever Rule) در دمای صفر و آلیاژ 50 % حدود 80 درصد منظم سازی انجام شده است :

ttaranom

عضو جدید
در مورد سئوالی که نسبت چگالی صفحه (111) bcc به fcc رو خواسته بود :
اولا باید توجه کرد که برای محاسبه ی چگالی صفحه ای (Planar Density) باید تعداد اتمهایی را که مرکزشان روی صفحه قرار دارد به مساحت صفحه حساب کرد : در شبکه بلوری bcc اتم وسط مرکزش روی صفحه 111 نیست و بنابراین در محاسبه چگالی صفحه ای در نظر نمی گیریم . بنابراین در صفحه (111) bcc ، نصف اتم و در صفحه (111) fcc دو اتم داریم . پس از نوشتن این دو نسبت باید a (پارامتر شبکه) را با توجه به شبکه و رابطه ای که با r (شعاع اتمی) دارد ، جایگزین کنیم و با فرض ثابت بودن شعاع اتمی ، جواب در گزینه ها نبود ! اما با فرض برابر بودن پارامتر شبکه 0.25 بدست می آید . پس اگر 0.25 جواب باشد باید در صورت سئوال ذکر می شد که پارامتر دو شبکه را برابر فرض کنید .

با توجه به شکل زیر طبق قانون اهرم (Lever Rule) در دمای صفر و آلیاژ 50 % حدود 80 درصد منظم سازی انجام شده است :

بچه ها تو صورت سوال fcc به bcc رو خواسته بود يا برعكس؟ فكركنم جوابا همه بزرگ تر از 1 بودن.يا شايد هم من اشتباه مي كنم.درصد منظم شدن هم تو گزينه ها فكر كنم 80 نداشت 70 داشت.

ttaranom

عضو جدید
راستي اتم وسط توي صفحه نيست.من قبلا كامل اينارو خوندم و عكسش هم تو خلاصه نويسي ها كشيده بودم.از نظر تعداد اتم اين صفحه با صفحه SC برابرند البته به شرط برابري پارامتر شبكه.

azo

عضو جدید
سلام به دوستان خوب هر چه بوده دادیم من که سعی وتلاشم وکردم وبعدم توکلم به خداست شما هم اینطوری باشید بهترست چون کاری از دستمونه دیگه بر نمیاد ولی خدایش نسبت به سال قبل سخت تر بود

zohre***

عضو جدید
فكر كنم وقتش كلا كم بود. نظر ديگران چيه.؟

من كه اينقد استرس داشتم كه نميدوني سوالارو باچه سرعتي ميخوندم!!!!!!!! نذاشتم يه سوال نخونده بمونه.ولي دست آخر واسه ترموسوالارو يكي درميون ميخوندم تا برم سراغ زبان!حالا شنيدم ميگن ترمو خيلي آسون بوده!!!!!!!!!!!!يعني خيلي ضرر كردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

zohre***

عضو جدید
به نظر من هم که خیلی سخت بود ولی ترمودینامیک سخت بود. البته ریاضی هم که جالب نبود. من فکر کنم درصد هام اینه.
زبان: 55
ریاضی :20
فیزیکی :45
مکانیکی:75
ترمودینامیک: 30
به نظرتون چند میشم؟؟

بله!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!اگه آسون بود چطوري مي زدين؟؟؟؟؟؟؟؟

zohre***

عضو جدید
آقا من درصد هام حدودا اینا میشه.به نظرتون جایی قبول میشم؟
زبان:25-30
ریاضی:20-25
فیزیکی:40-45
مکانیکی:40-45
ترمو:42-45

لطفا اونایی که میدونن بگن چون بدجور تو فکرم

درمورد درصداي من چه نظري دارين؟من ميخوام مالك اشتر شاهين شهر قبول بشم.ميشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
زبان:20
رياضي:20
فيزيكي:35-40
مكانيكي:40-45
ترمو:20
البته اين حداقل درصدامه.تورو خدا يه نظري بدين.خيلي واسم مهمه.....

*marjan

عضو جدید
من رشته ام مواد نبود ولی جزوه های شریف و پارسه رو حسابی خونده بودم ولی به نظرم خیلی سخت بود هم فیزیکی و هم مکانیکی . لطفا اونایی که رشته اصلی شون مواد بوده بگن چه طوری دادن .من نگرانم:(

hamideh vf

عضو جدید
کاربر ممتاز
من رشته ام مواد نبود ولی جزوه های شریف و پارسه رو حسابی خونده بودم ولی به نظرم خیلی سخت بود هم فیزیکی و هم مکانیکی . لطفا اونایی که رشته اصلی شون مواد بوده بگن چه طوری دادن .من نگرانم:(

چی بوده رشتت؟؟؟

دیگه حالا که امتحان تموم شده نگران چیی؟؟؟

hamid_ta

عضو جدید
سلام
فیزیکی 60%
مکانیکی 75%
ترمودینامیک 50%
ریاضی 30%
زبان 0%
وقت کم اوردم ، سخت بود.

ttaranom

عضو جدید
حالا كه دفترچه نيومد و همه دوستان هم دارن درصد ميدن ما هم گفتيم جا نمونيم :
زبان 25
رياضي 5
فيزيكي
45
مكانيكي 55
ترمو 65

البته كانلا تقريبي و حسيه

mostafa1984

عضو جدید
اين كه خيلي عجيبه

اين كه خيلي عجيبه

بله!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!اگه آسون بود چطوري مي زدين؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون از دلداريتون ولي من فكر مي كنم كه با اين درصد ها شبانه شهرستان قبول شم عالي ميشه. ببينيد تويه شمال كشور دانشگاهي كه ارشد مواد بده داره؟؟؟ راستي اگه كسي از دوستان سوالات رو پيدا كرد با پاسخنامه لطفا براي همه دوستا بذاره رو سايت!
راستي امسال چند نفر مواد ميگيره؟؟

daiv_z

عضو جدید
ممنون از دلداريتون ولي من فكر مي كنم كه با اين درصد ها شبانه شهرستان قبول شم عالي ميشه. ببينيد تويه شمال كشور دانشگاهي كه ارشد مواد بده داره؟؟؟ راستي اگه كسي از دوستان سوالات رو پيدا كرد با پاسخنامه لطفا براي همه دوستا بذاره رو سايت!
راستي امسال چند نفر مواد ميگيره؟؟

تعداد نفرات شرکت کننده در آزمون سال گذشته حدود 4000 نفر و تعداد کل پذیرفته شدگان در آزمون سال گذشته 716 نفر بوده است و دانشگاههای پذیرش کننده در آن سال عبارتند از :

سراسری : تربیت مدرس - دانشگاه تهران - امیر کبیر - صنعتی شریف - علم و صنعت - فردوسی مشهد - دانشگاه صنعتی اصفهان - شیراز - دانشگاه شهید باهنر کرمان - سمنان - نصیرالدین طوسی - صنعتی سهند تبریز - دانشگاه صنعتی مالک اشتر - پژوهشکده مواد و انرژی - غیر انتفاعی کیش - صنایع و معادن ایران - بین المللی امام خمینی - شهید چمران اهواز - صنعتی بابل - زاهدان

آزاد : اراک - تهران جنوب - تهران علوم و تحقیقات - نجف آباد - ساوه

احتمالا امسال نیز همین حدود خواهد بود .

mostafa1984

عضو جدید
با سلام
واقعا اينجوره؟؟
صنعتي بابل ميگيره؟؟؟
تعداد نفرات شرکت کننده در آزمون سال گذشته حدود 4000 نفر و تعداد کل پذیرفته شدگان در آزمون سال گذشته 716 نفر بوده است و دانشگاههای پذیرش کننده در آن سال عبارتند از :

سراسری : تربیت مدرس - دانشگاه تهران - امیر کبیر - صنعتی شریف - علم و صنعت - فردوسی مشهد - دانشگاه صنعتی اصفهان - شیراز - دانشگاه شهید باهنر کرمان - سمنان - نصیرالدین طوسی - صنعتی سهند تبریز - دانشگاه صنعتی مالک اشتر - پژوهشکده مواد و انرژی - غیر انتفاعی کیش - صنایع و معادن ایران - بین المللی امام خمینی - شهید چمران اهواز - صنعتی بابل - زاهدان

آزاد : اراک - تهران جنوب - تهران علوم و تحقیقات - نجف آباد - ساوه

احتمالا امسال نیز همین حدود خواهد بود .

فانوس دريا

عضو جدید
درمورد درصداي من چه نظري دارين؟من ميخوام مالك اشتر شاهين شهر قبول بشم.ميشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

درصداي رتبه 50 سال 88 ايناست زبان25 رياضي 60 فيزيكي 80 مكانيكي 55 ترمو 40 خودت مقايسه كن

آخرین ویرایش:

فانوس دريا

عضو جدید

من فكر كنم 95 درصد قبوليد

hamideh vf

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
فیزیکی 60%
مکانیکی 75%
ترمودینامیک 50%
ریاضی 30%
زبان 0%
وقت کم اوردم ، سخت بود.

حالا كه دفترچه نيومد و همه دوستان هم دارن درصد ميدن ما هم گفتيم جا نمونيم :
زبان 25
رياضي 5
فيزيكي
45
مكانيكي 55
ترمو 65

البته كانلا تقريبي و حسيه

من به داشتن همچین هم باشگاهی هایی افتخار می کنم!!!:)

ttaranom

عضو جدید
نه روزانه فكر نمي كنم بيارين .ضمن اينكه مالك اشتر جو و شرايط خاص خودشو داره ها.ميدونين يا نه؟ مصاحبه عقيدتي و تحقيقات و چادر و اين صحبتا...بايد شرايطتون جوري باشه كه اينا مي پسندن.من كه حاضر نيستم تو همچين محيطايي درس بخونم يا كار كنم در كل.

kavand88

عضو جدید
سلام دوستان و خسته نباشید
کسی جواب سوالی که در مورد فیوگاسیته در ترمو اومده بود.و اون تستی که تو مکانیکی در مورد سرعت ضربه اومده بود.اطلاعاتی دارد.
کسی میدونه دفتر چه کی میاد؟

kavand88

عضو جدید
;)هر کسی هر سوالی که از کنکور تو ذهنش هست بیاره تا در بارش بحث کنیم:cool: