باکلاس ترین رشته مهندسی

M a t i n

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه اینقدر بحث نداره که
چرا تعصب الکی دارید
اینو دیگه همه میدونن که قرن قرن کامپیوتر و فن آوری اطلاعاته
همین الان جلو چی نشیتین و دارید بحث می کنید خداوکیلی زندگی بدون اون ممکنه؟؟؟؟

ببخشيد اون وقت كامپيوتر با چي كار ميكنه ؟ :smile:

يا وقتي چي نباشه كامپيوتر كار نميكنه؟
اينجا هم مثل بقيه تاپيكها همه رشته ي خودشون رو بهتر از بقيه ميدونن ...;)

david_danger

عضو جدید
باريكلابه توصد بايكلا به من ماشين ابزاروعشقه
اما قالب سازي عشقتره
ولي مكانيك چيزديگه ايه

ما كه نفهميديم كدومش خوبترتره:biggrin:

mahsa.77

عضو جدید
مهندسی مواد رشته مادودرعین حال رشته جدیدیه.به نظرمن که رشته جالبیه ....

surrela

عضو جدید
:)به رشته خاصی علاقه ندارم. گفتن برق خوبه,انتخاب کردم.هنوز نه خوبش را دیدم نه شرش.

reza-a

عضو جدید
خانومي كامپيوتر كه كلاس نداره

با توجه به مسكن مهر الان عمران تو بورسه

آرزو.ح

عضو جدید
این یه روز همه رو باکلاس فرض می کنیم :D

این یه روز همه رو باکلاس فرض می کنیم :D

روز مهندس مبارررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررک حالا هر رشته ای که می خواد باشه.:)
:w14::w40::w33::w30::w23::w17::love:

Hamed_Khan

عضو جدید
فقط و فقط و فقط و فقط اینداستریال منجمنت!!یعنی همون مهندسی صنایع خودمون!:دی

imannasa2000

عضو جدید
کاربر ممتاز
برق و دیگر هیچ این رو همه دوستان هم می دونند...
اما هر رشته در جای خود هم دشوار و هم کار آمد هست...
باز هم روز مهندس به همه مهندسان عزیز ایرونی مبارک باد

سروش370

عضو جدید
سلام به همگي.
به نظر من با كلاس بودن و پول درآور بودن رشته مهم نيستو
چون اين مربوط ميشه به آينده ي آدمي ونبايد از اين بعد بهش نگاه كرد.
به نظر من علاقه حرف اولو ميزنه وقتي علا قه داشته باشي همه چي همراش مياد

شاد باشي

ناژین

عضو جدید
وقتی آبیاری خزه های ته اقیانوسم جزء مهندسیاست پس رشتش مهم نیست اسمش مهمه

ramin_k

عضو جدید
آخه اینقدر بحث نداره که
چرا تعصب الکی دارید
اینو دیگه همه میدونن که قرن قرن کامپیوتر و فن آوری اطلاعاته
همین الان جلو چی نشیتین و دارید بحث می کنید خداوکیلی زندگی بدون اون ممکنه؟؟؟؟
ببخشید ها.کامپیوتر رو با چی میسازند؟ربات.ربات رو کی طراحی میکنه------->مهندس مکانیک
یا برای عمران ها میگن نیاز های انسان: خوراک مسکن پوشاک.تیر آهنو کی میسازه؟کی قالب طراحی میکنه.اصلا با چی مصالحشونو میبرن پای ساختمون..تو پوشاک هم که اگه چرخ خیاطی نبود چی کار میکردین؟باید همه لباساتونو با دست میدوختین تازه اگه نخشو ریسیده بودین.خوراک هم که دیگه نگو اگه ما نبودیم الان باید یه چیزایی میخوردین که بهش میگین کثافت و غیر بهداشتی.
نکته اخلاقی:جهان بدون مهندس مکانیک غیر قابل تصور است.

metamoeen

عضو جدید
اولین رشته ای که در زمین به صورت ناخود آگاه توسط انسان های اولیه به وجود آمد مکانیک بود آن زمان که فرد فکر میکرد نیزه رو با چه زاویه و سرعتی بندازم تا به هدف متحرک بخوره چیکار کنه تا گرمای بدنشو نگه داره(ترمودینامیک)و.....................خلاصه دم همه ی مهندس مکانیکا گرم ;):cool:

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
هر رشته ای که خدمت بیشتری بکنه به بشریت

ali-kardooni

عضو جدید
بودجه مملكت از كجا مياد؟؟؟ فقط مهندسي نفت.من كه به رشتم و مدركم افتخار مي كنم

elmira@

عضو جدید
ببخشید ها.کامپیوتر رو با چی میسازند؟ربات.ربات رو کی طراحی میکنه------->مهندس مکانیک
یا برای عمران ها میگن نیاز های انسان: خوراک مسکن پوشاک.تیر آهنو کی میسازه؟کی قالب طراحی میکنه.اصلا با چی مصالحشونو میبرن پای ساختمون..تو پوشاک هم که اگه چرخ خیاطی نبود چی کار میکردین؟باید همه لباساتونو با دست میدوختین تازه اگه نخشو ریسیده بودین.خوراک هم که دیگه نگو اگه ما نبودیم الان باید یه چیزایی میخوردین که بهش میگین کثافت و غیر بهداشتی.
نکته اخلاقی:جهان بدون مهندس مکانیک غیر قابل تصور است.

این نکاه اخلاقی شما درسته اما مال حالا نیست مال سال هزارو سیصد و درشکه ست
بابا دیگه اینو همه میدونن که مکانیک خیلی وقته خز شده :D:D

elmira@

عضو جدید
ببخشيد اون وقت كامپيوتر با چي كار ميكنه ؟ :smile:

يا وقتي چي نباشه كامپيوتر كار نميكنه؟
اينجا هم مثل بقيه تاپيكها همه رشته ي خودشون رو بهتر از بقيه ميدونن ...;)

حرف شما کاملا درست برق لازمه واسه کامپیوتر اما دوست خوبم من گفتم قرن قرن کامپیوتره
یعنی رشته نو و پرکاربردیه که هم باکلاسه هم با توجه به نیاز اشباع نشده و حالا حالاها نمیشه:smile::smile:

gtrfjn

عضو جدید
مکانیک

مکانیک

من مکانیک جامدات میخونم و واقعا بدون تعصب میگم عاشق رشته ام هستم به برخی از دوستان عزیز که میگن مکانیک بده باید عرض کرد این عزیزان تحمل سختی دروس این رشته رو ندارن اخه همه رشته ها که مثل صنایع و عمران و....نیست که اب خوردن باشه:biggrin::) اما به دور از شوخی باید اینم بگم که ادم تا ادم فرق میکنه بستگی به ادمش داره

Orion neb

عضو جدید
من یه توضیحی راجع به بعضی رشته ها میدم بعد جواب سوالتون رو میدم
1.معماری اصلا کلاس نداره بهتره یه لحظه چشماتونو ببندین و به اولین چیزی که بعد از شنیدن معماری به ذهنتون میاد توجه کنین در ضمن تو دانشگاه ما هر کس نمیتونه درساشو پاس کنه مستقیم میره معماری
2.صنایع تا حدودی اسمش بد نیست بین مهندسیا به هلو معروفه
3.مواد که اصلا کلاس نداره به موادیا له و هتل هم میگن
4.نفت ، شیمی و مکانیک باکلاسن اما نه زیاد اما تو ایران درآمد خوبی دارن
5.مهندسی پزشکی دانشجوهای این رشته فکر میکنن که از دماغ فیل افتادن خیلی قیافه میگیرن البته اسمش بین عوام بد نیست
6. برق اونم بد نیست اما ذهنیت مردم بهش بده و فقط سیمکشی یادشون میفته
درکل رشته هایی که اسمای دهن پر کن دارن همون مهندسی پزشکی و هوافضا و از این قبیل رشته هان که اسمای خاصی دارن ولی حقیقتا تو ایران هیچ وقت به کار نخواهد آمد اینو مطمئنم حدااقل راجع به مهندسی پزشکی
من یه همکلاسی دوران دبیرستان داشتم تنها استدلالش از اومدن به رشته ریاضی اسم کتاباش بود مثلا میگفت وقتی میگن حساب دیفرانسیل انتگرال ، حسابان ، ریاضیات گسسته و ... حال میکنم بنده خدا آخرشم کنکور انسانی شرکت کرد به نظر من بهتره به آینده رشته بیشتر توجه بشه تا اسمش
من خودم شیمی هستم رشته های دیگه ای را هم آورده بوده اما چون یکی از اصلی ترین اولویتهام تو انتخاب رشته آینده شغلی و درآمد بود ترجیح میدادم مکانیک نفت و شیمی قبول بشم برخلاف خیلیا از برق اصلا خوشم نمیامد
سلام دوست عزیز
1.ممکنه بپرسم شما کجا می خونید که دانشگاهتون مهندسی پزشکی داره و دانشجوهاش چنین خصوصیتی دارن؟:surprised:
2.خیلی وقتا بهتره این قدر با قطعیت در مورد خیلی مسائل نظر ندیم.مخصوصا وقتی در موردشون اطلاعات کافی نداریم.:razz:اگر در این زمینه ابهامی دارید من می تونم براتون توضیح بدم که یه مهندس پزشک الآن توی ایران چه شغل هایی براش فراهمه.

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .دوستان نیاز نیست کسی معماریا رشته ی بدی تعریف کنه چون معماری ایران به اندازه کافی قوی هست که تو دنیا الان ما مانند بهرام شیردلا داریم که یکی از بهترین معماران سبک فولد دنیاست.......یعنی دنیا با معماری میچرخه;)
آندره گدار فرانسوی مینویسد: به راستی بهترین هنر ایران به معنای واقعی هنر همیشه معماری آن بوده است............. بجای این حرفا هرکسی بره دنبال رشته خودش ..نیاز نیست به رشته های دیگه مسخره کنه.همین معماری که یه عده میگن بده سالی حدود 40 تا 50 میلیون درآمد مهندسان ارشدشه.

بالا