آموزش نرم افزار لند دسكتاپ و سيويل ديزاين -دوره فشرده- (تیر 88)

zamen

عضو جدید
سلام
ممنون بابت اموزش
تو قسمت رسم مقاطع عرضی(رسم تمپلیت) مشکل دارم
لطفا توضیح بیشتری بدین

AMINI_10906

عضو جدید
سلام خواهش میشه.. مهمون حبیب خداست البته ماهم یه مهمونیم مثل شما..
لطفا در مورد بدست آوردن شیب منطقه هم توضیح بدهید مثلا منطقه کوهستانه یا تپه ماهور یا کوهستان خیلی سخت من برای کنترل صورت وضعیت شرکتها می خوام

• Like
واکنش ها: bmd

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
سلام

خسته نباشین.

یه سوال داشتم.

میخواستم بدونم تو لند چجوری میشه مختصات سر برم ها رو بدست آورد؟ (جاهایی که با فلش تو عکس زیر نشون دادم)

حالا اگه مثل عکس زیر ترانشه ما 2 برم داشته باشه چجوری میشه مختصات سر برم هر کدومشون رو به صورت جدا بدست بیاریم؟

مرسی

:gol:

• Like

mohamad0028

عضو جدید

ایییییییییییییییی یعنییییییییییییییییییییی چه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:surprised:

البته یه عالم تشکر از جناب bmd

آخرین ویرایش:

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
ممنون بابت اموزش
تو قسمت رسم مقاطع عرضی(رسم تمپلیت) مشکل دارم
لطفا توضیح بیشتری بدین
دوست خوبم برای توضیحات بیشتر از کتاب اموزشیش استفاده کنید ولی اگر کلا در رسم اون مشکل دارید
پیشنهاد میکنم در ابتدا فقط یک خط ساده و اون هم نه با دستور لاین که با دستور پی لاین رسم کنید و دیفاین بفرمایید..
البته رسم کامل تکمپلیت نیاز به یک تایپیک جداگانه و مفصلی داره که رسیدن به اون یا از طریق کتابای اموزشی و یا استفاده از توتوریالهای این نرم افزار بسادگی ممکنه
موید باشید
لطفا در مورد بدست آوردن شیب منطقه هم توضیح بدهید مثلا منطقه کوهستانه یا تپه ماهور یا کوهستان خیلی سخت من برای کنترل صورت وضعیت شرکتها می خوام
من برنامه نصب شده اش رو ندارم ولی در قسمت یوتیلی از میون منوها میتونید شیب هر منطقه رو تعیین کنید.
سلام

خسته نباشین.

یه سوال داشتم.

میخواستم بدونم تو لند چجوری میشه مختصات سر برم ها رو بدست آورد؟ (جاهایی که با فلش تو عکس زیر نشون دادم)

حالا اگه مثل عکس زیر ترانشه ما 2 برم داشته باشه چجوری میشه مختصات سر برم هر کدومشون رو به صورت جدا بدست بیاریم؟

مرسی

:gol:
بعنوان یک پیشنهاد ازتون میخوام خط برمی رو که نرم افزار کشیده است رو انتخاب و دستور list رو بزنید..تمامی مختصاتها داده میشود.. برای رسم خود خطها به پستهای قبلی توجه فرمایید.

ایییییییییییییییی یعنییییییییییییییییییییی چه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:surprised:

البته یه عالم تشکر از جناب bmd
احتمالا اسمش موردی داشته..
محمد جان خواهشا راحت باشید..
کسایی که از این نرم افزار استفاده میکنند. خواهشا بیان و تجربیاتشون ر در اختیار دوستاشون بزارن.. من متاسفانه از اون محیط شغلی سالهاست که فاصله گرفتم..

mohamad0028

عضو جدید
صفحه بسته شده و شما ميتوانيد خطي را كه به دور نقاط كشيديد انتخاب كنيد.

با عرض پوزش .من تا قبل اینجا رو بدون هیچ مشکلی انجام دادم اما همینجا گیر کردم.
من خطی دور نقاط نکشیدم.
ضمنا وقتی نقاط رو وارد کردم و با اون فایل ضمیمه ی شما 90 درجه اختلاف داشت.البته بیشتر مشکل من همون خط دور نقاطه.
ممنون میشم کمکم کنید.

• Like

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
صفحه بسته شده و شما ميتوانيد خطي را كه به دور نقاط كشيديد انتخاب كنيد.

با عرض پوزش .من تا قبل اینجا رو بدون هیچ مشکلی انجام دادم اما همینجا گیر کردم.
من خطی دور نقاط نکشیدم.
ضمنا وقتی نقاط رو وارد کردم و با اون فایل ضمیمه ی شما 90 درجه اختلاف داشت.البته بیشتر مشکل من همون خط دور نقاطه.
ممنون میشم کمکم کنید.
محمد جان چه آدرس دقیقی دادی دوست خوبم؟:(
فکر کنم منظورت کشیدن باندری boundry به دور نقاط باشه درسته؟
تو این خط رو قبل از اینکه به قسمت train بری .. به صورت پلی لاین بکش و بعد برو به قسمت مربوطه و از زیر منوهای اون سطح و سورفیس.. و از قسمت باندری رو بزن و خط رو انتخاب کن
اگر منظورت این باشه که هیچ وگرنه بیزحمت اون پست مربوطه رو نقل قول کن

mohamad0028

عضو جدید
[FONT=&quot]صفحه بسته شده و شما ميتوانيد خطي را كه به دور نقاط كشيديد انتخاب كنيد. با زدن اينتر نام پيشفرض را انتخاب نماييد. بازدن اينتر دوباره نوع پيش فرض [/FONT]outer [FONT=&quot]را انتخاب كنيد در اينصورت منحني ميزان فقط در داخل محدوده باندري رسم خواهد شد. و اگر بخواهيد در فضاي داخل يك باندري منحني ميزان نداشته باشيد حالت [/FONT]hide [FONT=&quot]را انتخاب كنيد.. شما ميتوانيد فقط يك باندري [/FONT]outer[FONT=&quot] و بينهايت باندري[/FONT]hide [FONT=&quot]ايجاد كنيد..[/FONT]​
[/FONT][/B][/RIGHT]

اینجارو می گفتم:redface:

copperfield

عضو جدید
مرسی از آموزش قشنگتون...من میخوام آموزش این نرم افزار رو شروع کنم

این نرم افزار رو دانلود کنم:

Autodesk AutoCAD Civil 3D Land Desktop Companion 2009

خودشه؟

بعد هم من ترم 4 عمرانم...این نرم افزار رو الانه یاد بگیرم بهتره یا بعدتر؟

ممنون

آخرین ویرایش:
  • Like

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی از آموزش قشنگتون...من میخوام آموزش این نرم افزار رو شروع کنم

این نرم افزار رو دانلود کنم:

Autodesk AutoCAD Civil 3D Land Desktop Companion 2009

خودشه؟

بعد هم من ترم 4 عمرانم...این نرم افزار رو الانه یاد بگیرم بهتره یا بعدتر؟

ممنون
من نسخه های جدید رو ندیدم کاپرفیلد جان.. این آموزش هم بر مبنای اتودسک لند 007 قرار داره.
ولی فکر کنم همین باشه که گفتی
فقط این رو در نظر داشته باش که قسمت مهم برنامه که Civil 3D هستش از خود برنامه سواست. و مطمئن باش این محموعه فایل نیز همراه باشه..
در ضمن.. با این نرم افزار میتونین همه کارای مربوط به اتوکد رو بکنید..
فکر میکنم زمان مناسبی باشه که شروع به یادگیری کنید.. چون در پروژه های راه و همچنین خود دروس راهسازی و هندسه راه میتونه به عنوان ممکمل بهتون کمک بکنه...
در کارای عمرانی هم یادگیری این نر افزار یه پوءن اساسی حساب میشه.
موفق باشی دوست خوبم.:gol:

copperfield

عضو جدید
bmd عزیز !!خیلی لطف کردید...واقعا متشکرم

راستش اتوکد هم بلدم پس فکر کنم یادگیری این خیلی کمکم کنه.

بازم ممنون از آموزش خوبتون

در ضمن بخوام بیش از اینا بدونم چه کتابی باید بخونم؟

ممنون

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
bmd عزیز !!خیلی لطف کردید...واقعا متشکرم

راستش اتوکد هم بلدم پس فکر کنم یادگیری این خیلی کمکم کنه
مطمئنم دوست عزیز.. با نصب این نرم افزار میتونید با ویژه گیهای نویی هم آشنا بشید که کارای اتوکدیتون رو هم آسون میکنه
موفق باشید در امان خدا:heart:

farhad111

عضو جدید
سلام
bmd عزيز بابت اموزش اين نرم افزار و وقتي که گذاشتيد ممنونم
ارزوي موفقيت و پيروزي براي شما در تمام مراحل زندگيتان دارم:gol:

hamid ed

عضو جدید
با تشكر از آموزش نرم افزار لند
يه سوال دارم من بيش از 4 پروزه راهسازي مهم را را ترسيم كردم به كمك نرافزارهاي لند و سي اس دي پي ولي شيت بندي پلان مسير در لند را نتونستم انجام بدم اگه امكانش هست و ميتوني در اين رابطه به من كمك كنيد مرسي

ahmadii

عضو جدید
سلام
اول از آموزش خوب این نرم افزار تشکر میکنم
لطفا در مورد احجام خاکی (حجم تپه) توضیحاتی بدهید
بازم تشکر

m111m87

عضو جدید
حجمش زیاده و اصلا دانلود به صرفه نیست
از بازار راحت بخرید
سلام .. من نقشه توپوگرافی به صورت فایل cad دارم .. میشه توضیح بدید که چطوری در نرم افزار لند اونو وارد کنم..برای پروژه راهسازی میخوام استفاده کنم..

• Like

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام .. من نقشه توپوگرافی به صورت فایل cad دارم .. میشه توضیح بدید که چطوری در نرم افزار لند اونو وارد کنم..برای پروژه راهسازی میخوام استفاده کنم..
اگر منحنی های میزانتون رو اکسپلود نکرده باشید میتوانید بعد از تعریف پروژه برای نقشه خود و همچنین ایجاد یک سطح در زیر منوی "Terrain" روی سطح خود راست کلیک کرده و گزینه"build" رو بزنید همه تیکهای موجود در این صفحه رو برداشته و تیک مربوط به " USE COONTUAR DATA " رو قرار بدهید. و اوکی رو فشار دهید.
سطح شما ساخته شده و اماده انجام مراحل دیگر طبق آموزش همین تایپیک میباشد.
در صورتی که نرم افزار قادر به شناختن منحنی میزانهای موجود نبود از روش دستی ای که در همین تایپیک اورده شده است استفاده کنید. متشکرم.:gol:

gunash86

عضو جدید
با سلام..دو سوال در مورد ترسیمات پروفیل طولی و عرضی در لند:

1- آیا در پروفیل طولی ترسیم شده توسط لند امکان این هست که دقیقا در تمام نقاط شکست خط زمین ترسیم شده ،عدد کیلومتر و کد ارتفاعی آن نقاط شکست را در لژاند پایین پروفیل قید کند نه صرفا فواصل مساوی از هم را؟

2- در ترسیم مقاطع عرضی صرفا در تمام نقاط شکست خط زمین نشان داده شده در پروفیل طولی ، خروجی مقطع عرضی در همان کیلومتراژ را بدهد؟ ( یا اینکه کیلومتراژهای مربوطه را توسط یک فایل تکست به نرم افزار معرفی نمود و مقاطع عرضی را فقط در آن کیلومتراژها ترسیم گردد نه صرفا در فاصل مساوی ؟)

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام..دو سوال در مورد ترسیمات پروفیل طولی و عرضی در لند:

1- آیا در پروفیل طولی ترسیم شده توسط لند امکان این هست که دقیقا در تمام نقاط شکست خط زمین ترسیم شده ،عدد کیلومتر و کد ارتفاعی آن نقاط شکست را در لژاند پایین پروفیل قید کند نه صرفا فواصل مساوی از هم را؟

2- در ترسیم مقاطع عرضی صرفا در تمام نقاط شکست خط زمین نشان داده شده در پروفیل طولی ، خروجی مقطع عرضی در همان کیلومتراژ را بدهد؟ ( یا اینکه کیلومتراژهای مربوطه را توسط یک فایل تکست به نرم افزار معرفی نمود و مقاطع عرضی را فقط در آن کیلومتراژها ترسیم گردد نه صرفا در فاصل مساوی ؟)
دوست خوبم من با این مواردی که شما گفتین در بین منوها برخورد نداشتم ولی فکر میکنم در دوره های پیشرفته اتودسک لند شما میتونید با یادگیری زبان لیسپ اقدام به نوشتن برنامه هایی کنید که خواسته های شما رو بر آورده کند.
ولی در مورد قسمت دوم باید عرض کنم که این امکانوجود دارد که شما با وارد کردن کیلومترهای دلخواه از برنامه بخواهید تا مقطع عرضی لازم را برایتان رسم کند./کریتیکال/

Z@rtosht

عضو جدید
با سلام و تشکر فراوان.

بنده از نرم افزار AutoCAD Civil 3D 2011 می خوام استفاده بکنم. اما منو های اون به کل با ورژن های قبلیش متفاوت است. آیا من درست فهمیدم؟

بالا