غیرت مرد,حسادت زن

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
من پستها را خوندم و برام بسیار جالب بود.

اول اینکه توی تموم اطرافیان و دوستانمون من و خانومم جزء معدود کسایی هستیم که اصلا بحث زن ذلیلی و مرد ذلیلی نداشتیم و به راحتی دنبال علایق خودمون بودیم و بچه ها هم میدونن که من خیلی از شبها تا دیر وقت بنده توی باشگاه هستم.
هفته ای 3 شب کامل ورزش هستم و جمعه ها هم تا ظهر توی بیابون.
همه میگن خوب مردی هستی و زن ذلیل نیستی ولی اونا هم چرند میگن،این کلمات تماما از عقب موندگیه!
جالب اینکه تمام پسرایی که هارت و پورت میکنن منجمله برادر خانوم خودم و بعضی از دوستام،بعد از ازدواج اصولا مثل موش میشن.

دوم اینکه یه نفر اگه مرد هست دلیل نمیشه که حقایق را نبینه. هر آدم با شعوری میدونه که در جوامع عقب مونده مثل مال ما! ،حقوق زنان سالها پایمال شده و تمام اصطلاحات و داستانها و غیره به نفع مردان تنظیم شده و حتی در دین هم به صراحت از برتری مرد سخن گفته شده.

سوم اینکه حتی اگه مردی از زنی بهتر باشه،ممکنه زنی هم از مردی بهتر باشه و مثلا شیرین عبادی مطمئنا نمیتونه از محمود خوشگله و یا همین دوستان مدعی در باشگاه پایینتر باشه!!!!!!!!!!!!!

چهارم اینکه از همینجا به تمام ادمای لوس و پررو اخطار میکنم که من اگه تحملم تموم بشه زیاد به نفعشون نیست و اینکه چیزی نمیگم را فقط به حساب اینکه خیلی .... حسابشون نمیکنم بذارن و نه چیز دیگه.
مهرشاد من همیشه میخواستم ازت بپرسم چرا خانومت دیگه نییمیاد باشگاه:w05:
خوبه که هنوز آدمایی مثل تو پیدا میشن
این یعنی یک نقطه ی امید:victory:

mostapha007

عضو جدید
یه چیز جالب...
وقتی یه مرد از اینکه خانومش با مردای دیگه حرف میزنه و بگو بخند میکنه ناراحت میشه میگیم خب غیرتیه!
ولی وقتی یه زن از اینکه شوهرش با زنای دیگه حرف میزنه و بگو بخند میکنه ناراحت میشه میگیم حسوده!!
به نظر شما این بی انصافی نیست که از یه شرایط مشابه 2 تا برداشت متفاوت داشته باشیم اونم به نفع آقایون؟!!!

درسته که خانوما و اقایون باهم برابرند : اگه مردی با زنی بقول شما بگو بخند کنه چیزی ازش کم نمیشه.:warn:

حالا اگر زنی با مردی بگو بخند کنه حتی نگاه کنه میگن طرف..............

lighthearted

عضو جدید
کاربر ممتاز
پيامبر اکرم صلي الله عليه و آله و سلم مي فرمايد: هر که به قدر حبه خردلي عصبيت (تعصب) در دل او باشد خدا در روز قيامت او را با اعراب جاهليت بر خواهد انگيخت.

امام صادق عليه السلام مي فرمايد: خداوند تبارک و تعالي غيور است و هر غيرتمندي را دوست مي دارد. و از غيرتمندي اوست که زشت کاري هاي نهان و پيدا را حرام فرموده است.

در غيرت، حمايت کردن از حق تجاوز نمي کند و انصاف را از دست نمي دهد در حالي که تعصب، حمايت کردن غير منصفانه و خارج از حد و حدود حق است.

غيرت ازصفات خوب و پسنديده و از فضايل است در حالي که تعصب مذموم بوده و از رذايل است.

انسان متعصب انسان منطقي نيست در حالي که انسان غيور و غيرتمند مي تواند انسان منطقي باشد.

mina_1367

عضو جدید
یه چیز جالب...
وقتی یه مرد از اینکه خانومش با مردای دیگه حرف میزنه و بگو بخند میکنه ناراحت میشه میگیم خب غیرتیه!
ولی وقتی یه زن از اینکه شوهرش با زنای دیگه حرف میزنه و بگو بخند میکنه ناراحت میشه میگیم حسوده!!
به نظر شما این بی انصافی نیست که از یه شرایط مشابه 2 تا برداشت متفاوت داشته باشیم اونم به نفع آقایون؟!!!

soofia جون فکر کن وقتی متفکر شهید استاد مرتضی مطهری تو کتاب مساله حجاب عین همین مساله رو عنوان می کنن که در مورد مردها غیرت هست نه تنها اسمش بلکه کل این اتفاق و اینا . و در مورد زن ها حسادت هست بدون کوچکترین شکی دیگه از بقیه چه انتظاری میشه داشت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :razz:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز من
بعضی پستا نشونه خودبینی طرف نیست
اینا عکس العمل بعضی پستای تنده
وگرنه موضوع اصلی تاپیک(پست اول)به نظر من خودبینی نیست خیلی هم منطقیه
خانما تو دنیای واقعی که نمی تونن نظراتشون رو راحت بگن(یا کسی نیست به حرفشون گوش کنه)
بذاریم این یه جا (دنیای مجازی)حداقل راحت حرف بزنن
بدون انکار حقیقت از طرف اقایون(البته بحث برای شوخی و خنده و دور هم بودن فرق میکنه )
منظور در این مورد خاص هست
وگرنه حرف اگر غیر منطقی باشه باید جواب داد
مرسی که حداقل تو فضای مجازی اجازه اعتراض به ما میدید! :w06:

من پستها را خوندم و برام بسیار جالب بود.

اول اینکه توی تموم اطرافیان و دوستانمون من و خانومم جزء معدود کسایی هستیم که اصلا بحث زن ذلیلی و مرد ذلیلی نداشتیم و به راحتی دنبال علایق خودمون بودیم و بچه ها هم میدونن که من خیلی از شبها تا دیر وقت بنده توی باشگاه هستم.
هفته ای 3 شب کامل ورزش هستم و جمعه ها هم تا ظهر توی بیابون.
همه میگن خوب مردی هستی و زن ذلیل نیستی ولی اونا هم چرند میگن،این کلمات تماما از عقب موندگیه!
جالب اینکه تمام پسرایی که هارت و پورت میکنن منجمله برادر خانوم خودم و بعضی از دوستام،بعد از ازدواج اصولا مثل موش میشن.

دوم اینکه یه نفر اگه مرد هست دلیل نمیشه که حقایق را نبینه. هر آدم با شعوری میدونه که در جوامع عقب مونده مثل مال ما! ،حقوق زنان سالها پایمال شده و تمام اصطلاحات و داستانها و غیره به نفع مردان تنظیم شده و حتی در دین هم به صراحت از برتری مرد سخن گفته شده.

سوم اینکه حتی اگه مردی از زنی بهتر باشه،ممکنه زنی هم از مردی بهتر باشه و مثلا شیرین عبادی مطمئنا نمیتونه از محمود خوشگله و یا همین دوستان مدعی در باشگاه پایینتر باشه!!!!!!!!!!!!!

چهارم اینکه از همینجا به تمام ادمای لوس و پررو اخطار میکنم که من اگه تحملم تموم بشه زیاد به نفعشون نیست و اینکه چیزی نمیگم را فقط به حساب اینکه خیلی .... حسابشون نمیکنم بذارن و نه چیز دیگه.
وای مهرشاد هیچوقت فکر نمیکردم این قدر با منطق باشی...
من بهت افتخال میکنم داداشیییی :w16:
حرفاتو باید طلا گرفت! مرسییییییییی :gol::gol:

soofia جون فکر کن وقتی متفکر شهید استاد مرتضی مطهری تو کتاب مساله حجاب عین همین مساله رو عنوان می کنن که در مورد مردها غیرت هست نه تنها اسمش بلکه کل این اتفاق و اینا . و در مورد زن ها حسادت هست بدون کوچکترین شکی دیگه از بقیه چه انتظاری میشه داشت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :razz:
واقعا؟! خودم این کتابو نخوندم اما به هر حال مطهری یه متفکر دینی هست و خیلی عجیب نیست که در مورد بعضی مسائل متعصبانه حرف بزنه...متاسفم:w09:

moein_13

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سوفیا خدا بگم چیکارت کنه که با این تاپیک ........... همه بچه ها با من بد شدن
:exclaim::exclaim::exclaim::exclaim::exclaim:

moein_13

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا من تو این باشکاه هستم نمیزارم کسی از پسرا بد بگه حتی اگه همه با من بد بشن

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر دست ما بودکه تو دنیای واقعی هم می تونستید
در ضمن
تو عکس دختر منو کجا دیده بودی؟:w00: :w00:
تو اینترنت.....برو جمعش کن وضعش خرابه..:w07::w07:

سوفیا خدا بگم چیکارت کنه که با این تاپیک ........... همه بچه ها با من بد شدن
:exclaim::exclaim::exclaim::exclaim::exclaim:
تقصیر خودته...بیخودی داغ کردی,زیادیم تند رفتی
نباید به مهرشاد بی احترامی میکردی,منم ازت ناراحتم :w05:
یکم منطقی باش! هم مردا یه سری نقطه ضعف دارن هم زن ها...هیچکدوم کامل نیستن
یه سوال,چند سالته؟؟!

mina_1367

عضو جدید
واقعا؟! خودم این کتابو نخوندم اما به هر حال مطهری یه متفکر دینی هست و خیلی عجیب نیست که در مورد بعضی مسائل متعصبانه حرف بزنه...متاسفم:w09:
آره عزیز من واقعا اینجوریه من خودم این کتاب رو خوندم . :(

moein_13

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو اینترنت.....برو جمعش کن وضعش خرابه..:w07::w07:

تقصیر خودته...بیخودی داغ کردی,زیادیم تند رفتی
نباد به مهرشاد بی احترامی میکردی,منم ازت ناراحتم :w05:
یه سوال,چند سالته؟؟!

عزیزم به سن نیست به درک ادماست.
من نه تند رفتم و نه به کسی بی احترامی کردم.فقط مقابل ناحقی واستادم.
چون حقیقت تلخه شما تندروی و عصبانیت میبینی.

مهرشادم حرف بد زد که اونطور جوابشو دادم

Agha Nima

عضو جدید
میشه گفت غیرت یه جورایی از حسادت نشأت میگیره ولی از نوع مفیدش به حساب میاد و طبیعتاً زیادشم خوب نیست که اون وقت بهش می گن تعصب.
می خواستم بگم اگه میگن مردا غیرت دارن ،غیرت اونا نشأت گرفته از حسادتشون هست که حالا این اسم رو روش گذاشتن پس فرقی با غیرت و حسادت زنها نداره.:)

moein_13

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میشه گفت غیرت یه جورایی از حسادت نشأت میگیره ولی از نوع مفیدش به حساب میاد و طبیعتاً زیادشم خوب نیست که اون وقت بهش می گن تعصب.
می خواستم بگم اگه میگن مردا غیرت دارن ،غیرت اونا نشأت گرفته از حسادتشون هست که حالا این اسم رو روش گذاشتن پس فرقی با غیرت و حسادت زنها نداره.:)

تا حسادتو به چی باشه:thumbsup2:

hosseinb

عضو جدید
کاربر ممتاز
من پسرم ( محمد حسین)
البته بی غیرت هم نیستما
حالا حالاهام قصد زندگی دارم
(شوخی کردم به دل نگیری دوست خوبم ):gol::w36:
من باید برم به درسم برسم
قربانت
خدا حافظ

اینو گفتم
البته اون جمله اخر الان هم درسته

Agha Nima

عضو جدید
تا حسادتو به چی باشه:thumbsup2:
این که زن یکی با دیگری حرف بزنه این فکرو تو ذهنه آدم ایجاد می کنه که ،مگه من چمه که داره با اون حرف میزنه؟
برای زنها هم همین طور:اگه ببینه شوهره داره با یکی دیگه میخنده میگه:
ذلیل مرده رو ببین،خنده کردن هاش واسه بقیه هست،اخم و تخمش برای ما،و اونوقته که میره تو فکر که مگه من چه مشکلی دارم؟
به نظر تو اینها از حسادت نشأت نمیگیره؟:smile:

golrokh

اخراجی موقت
مردا به مراتب از زنا حسود ترن ولی چون همه چیز مردسالارانه بوده،چنین تعبیرهایی میکنن.
اسم حسادتشون شده غیرت.
اسم حماقت و جنگ افرینیشون شده شجاعت!
اسم شهوترانیشون شده صیغه
اسم بچه بازی در اوردنشون شده باحال بودن
اسم خود پشکل پنداریشون شده "مردانگی"
:smile:
خیلی بامرامی که خودت به این جملات اعتراف کردی!
دمت گرم;)

moein_13

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این که زن یکی با دیگری حرف بزنه این فکرو تو ذهنه آدم ایجاد می کنه که ،مگه من چمه که داره با اون حرف میزنه؟
برای زنها هم همین طور:اگه ببینه شوهره داره با یکی دیگه میخنده میگه:
ذلیل مرده رو ببین،خنده کردن هاش واسه بقیه هست،اخم و تخمش برای ما،و اونوقته که میره تو فکر که مگه من چه مشکلی دارم؟
به نظر تو اینها از حسادت نشأت نمیگیره؟:smile:

عزیز حرفات درسته من تو پسای قبلیم گفتم ایراد نداره کسی با کسه دیگه تعامل اجتماعی داشته باشه

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه چیز جالب...
دقیقا این مسئله ایه که من همیشه سرش با دیگران بحث دارم
جالب اینجاست دومسئله یکسان دواسم متفاوت داره
ازیکی به بدی یاد میشه ازاون یکی به نیکی

golrokh

اخراجی موقت
کسی باشما نبود اقا معین!!!!!!!!!!

یادم نمیاد اسمی از شما تو پست اورده باشم!!!!!!!!!:mad::mad:

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
مردا به مراتب از زنا حسود ترن ولی چون همه چیز مردسالارانه بوده،چنین تعبیرهایی میکنن.
اسم حسادتشون شده غیرت.
اسم حماقت و جنگ افرینیشون شده شجاعت!
اسم شهوترانیشون شده صیغه
اسم بچه بازی در اوردنشون شده باحال بودن
اسم خود پشکل پنداریشون شده "مردانگی"
:smile:
آفرین به این منطق
خوشم اومد:gol:

moein_13

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا این مسئله ایه که من همیشه سرش با دیگران بحث دارم