رفع اشکال سوالات دشوار کنکور سال

saghar 64

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال که ربطی به موضوعتون نداره
به نظرتون دانشگاه آزاد رشته برق گرایش قدرت شرکت کنم یاگرایش مهندسی پزشکی یا گرایش کنترل؟
بازار کار کدوم بهتره؟
ساغر جوووووونتون:surprised:

dictatore_bozorg

عضو جدید
سلام
بچه ها یک سوال داشتم
در درس طراحی اجزا قسمت مخازن جدار نازک وقتی می خواهیم از معیار ترسکا تنش برشی ماکزیمم رو بدست بیاریم بعضی وقت ها تنش اصلی مینیمم رو صفر و گاهی اوقات p- میگیریم
من دقیقا نفهمیدم کی باید صفر و کی باید p- بگیریم اگه کسی میدونه و یک توضیحی بده ممنون میشم

Ludwig

عضو جدید
سلام
بچه ها یک سوال داشتم
در درس طراحی اجزا قسمت مخازن جدار نازک وقتی می خواهیم از معیار ترسکا تنش برشی ماکزیمم رو بدست بیاریم بعضی وقت ها تنش اصلی مینیمم رو صفر و گاهی اوقات p- میگیریم
من دقیقا نفهمیدم کی باید صفر و کی باید p- بگیریم اگه کسی میدونه و یک توضیحی بده ممنون میشم

سلام !!
سوال خوبی پرسیدید! ببینید اگه بگن روی جداره داخلی در این صورت تنش سه بعدی هستش یعنی سیگمایr رو هم داریم که مقدارش p- هست ولی اگه بگن روی جداره خارجی( یا بهتر بگم اصلا هیچی نگن) در این صورت تنش min رو 0 میگیریم که اغلب اوقات منظور طراح همینه مثل سوال 110 جامدات کنکور سال 84 که چون هیچی نگفته پس تنش min صفر هست یعنی جواب سوال میشه PR/2t

اگه توضیحات بیشتری خواستید بگید براتون بگم:gol:

آخرین ویرایش:

alitablo

عضو جدید
سلام بچه ها
من تو حل این سوالها مشکل دارم
اگه کسی بلده لطف کنه کمک کنه
مرسی

Ludwig

عضو جدید
پس چی شد بچه ها؟!!!!!!!!:surprised:
یعنی اینقدر سوالاش سخت بود؟؟؟؟؟؟؟!:(

نه بابا سوالاش که همگی هلو هستند!! :D حقیقتش اینه که من اسکنرم خرابه اینه که از خدمت رسانی فعلا معذورم ! :D
ولی خوب این سوال 45 رو برات حل کردم با موبایلم ازش عکس گرفتم اینه که کیفیتش یه خورده پایینه! راستی اون فرمولی که برای تبدیل لاپلاس توابع متناوب نوشتم رو باید حفظ کنی! فرمول مهمیه!
موفق باشی:gol:

پیوست ها

• soal 45.jpg
    soal 45.jpg
    40.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

alitablo

عضو جدید
سلام داش Ludwig
دستت درد نکنه، دمت گرم:gol:
اتفاقا کیفیتشم خوب بود
اگه میشه لطف کن واسه سه سوال دیگه هم همین کارو کن
یه دنیا ممنونتم:gol::gol::gol:

Ludwig

عضو جدید
سلام داش Ludwig
دستت درد نکنه، دمت گرم:gol:
اتفاقا کیفیتشم خوب بود
اگه میشه لطف کن واسه سه سوال دیگه هم همین کارو کن
یه دنیا ممنونتم:gol::gol::gol:

سلام!
خواهش میکنم ! :gol:
اره الان که دوباره نگاه میکنم میبینم که کیفیتیش هم بد نیست! اخه لامصب 8 مگاپیکسله!!:D
ان شالله فردا برات میزارم:gol:

Ludwig

عضو جدید
سلام!

خوب میرسیم به سوال 48! برای سوال 48 یه نکته ای هست که باید بلد باشیم که در واقع نتیجه یه قضیه خیلی مهمه ! اثبات قضیه برای ارشد مهم نیست فقط نکته رو حفظ کنید!

پیوست ها

• hal soal 48.jpg
    hal soal 48.jpg
    25.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Ludwig

عضو جدید
بررسی سوال 50 ارشد مکانیک:
سوال 50 دقیقا تکرار سوال برق 82 هستش! این سوال رو از دو روش میشه حل کرد یکی نکته تستی و استفاده از خواص تبدیل فوریه و دیگری حل تشریحی با استفاده از تعریف تبدیل فوریه که من با روش دوم سوال رو حل کردم !
سوال 37 هم بعدا میزارم:gol:!

پیوست ها

• hal soal 50.jpg
    hal soal 50.jpg
    29.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Ludwig

عضو جدید
سلام!!!

خوب این سوال 37 خیلی سوال مهمیه خیلی !! حالا چرا؟ به خاطراینکه تکرار عمران 82 مکانیک 73 ریاضی 80 و...... علاوه براین خیلی سوال ساده ای هم هست من در اینجا تست رو برای حالت کلی یه کره کامل به شعاع a حل کردم
در ضمن همونطور که واضحه توی صورت تست نوشته کره به شعاع 2 ولی در معادله کره شعاع رو درست ننوشته یعنی ننوشته 2^2 !!
موفق باشید:gol:

پیوست ها

• hal soal 37.jpg
    hal soal 37.jpg
    32.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

faridrf

عضو جدید
بررسی سوال 50 ارشد مکانیک:
سوال 50 دقیقا تکرار سوال برق 82 هستش! این سوال رو از دو روش میشه حل کرد یکی نکته تستی و استفاده از خواص تبدیل فوریه و دیگری حل تشریحی با استفاده از تعریف تبدیل فوریه که من با روش دوم سوال رو حل کردم !
سوال 37 هم بعدا میزارم:gol:!

از همون اول نمیشد a + iw (+،-)را ضریب t در توان e در نظر گرفت و برا sin نوشت ؟