پیش شهدا شرمنده ایم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mohaghegh64

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلم لرزید
بغض تو گلوم اجازه اعتراض نداد
باورم نشد که من هم دارم گریه میکنم
غم تو دلم بدجور شعله کشید
می خواستم سرمو از پنجره بیرون بیارم داد بزنم
وقتی
تیتر روزنامه رو خوندم
شهید همت . شهیدباکری. شهیدچمران و . . ..
وقتی که خوندم شهید باکری نیمه های شب پوتین سربازها را واکس می زد و لباسهایشان را می شست
وابراهیم همت که وقتی در صبحگاه مشترک دو کوهه حضور داشت ارتشی وسپاهی زودتر از او از خواب بلند میشدند
تا صلابت فرمانده خیبر شکن را مشاهده کنند
دلم گرفت
واقعاً دلم گرفت
پیش خودم گفتم شهدا الان چه حالی دارند وقتی اوضاع رو اینطوری میبینند؟
شهدا این رو می خواستند؟
کاش می مردم
نمی خوام بدونم مقصر کیه
فقط یکی به من بگه
ایران کی میخواد یه نفس راحت بکشه؟
ایران کی میخواد از شر کثافت های دور و برش (اجنبی و منافق)خلاص بشه؟
این مردم تا کی باید مصیبت ببیند ؟
این ملت تا کی میخواد طعم زهر مار جهالت و نادانی رو تحمل کنه؟
پیش شهدا شرمنده ایم
اونا کی بودند و ما...
این شعارهایی که ما تو تظاهرات میدیم اشتباهه که میگیم مرگ بر آمریکا مرگ بر اسراییل
باید بگییم مرگ بر جهالت مرگ بر بلاهت مرگ بر یقین!!!
زنده باد عدالت
همه ما ایرانی هستیم و حاضریم برای ایران جان دهیم
وقتی میبینم یه سیاه کثیفه حرام زاده میاد تو شبکه های خبری از ایران حرف میزنه
دوست دارم دهان نجسشو گلی کنم
دوست دارم وقتی به ایرانم ضربه میخوره با تمام وجودم وایسم واسه ایرانم جان دهم
اونا از اینکه میبینند دو تا ایرانی با هم مشکل دارند خوشحال میشوند
نمی خام بگم کی درست میگه کی غلط
فقط میخوام بگم که دوست ندارم اجنبی ها و خائنین از مردم کشورم از هموطنانم از خواهران وبرادرانم سواستفاده کنند
من وقتی این تیتر روزنامه که در مورد شهید باکری نوشته بود خوندم تنم لرزید بغض تو گلوم اجازه حرف زدنو نداد
ندا مرد چرا ؟
هوطنانم مردند چرا؟
ما به جون هم افتادیم چرا؟
دودستگی شده چرا؟
آنهایی که منافق بودند نمردند اینو مطمئنم
اونایی که ندا رو کشتند
اونایی که ماها رو شیر کردند
نمردند
نمیخام از تلوزیون بشنوم که منافقین مردند
دوست دارم واقعا بمیرند و نابود شوند
دلم گرفت
خدایا
اونایی که رفتند شهید شدند الان باید شاهد این اوضاع باشند وتاسف بخورند؟
خدایا خودت کمک کن
تا الان هم این ملت دست دعا بسوی تو دراز کرده بود
کمک کن دشمنان ایرانم رسوا شوند
نمیگم که صالح شوند چون انقدر ظلم کردند و انقدر نجس هستند که فقط تو اون دنیا خدا باید جوابشونو بده
خدایا کمکون کن

میبینم یه سیاه کثیفه حرام زاده میاد
فکر می کنی شهدا خوشحالن که تو در مورد سیاهان چنین فکر می کنی؟
فکر می کنی راضین وقتی تو عملکرد لباس شخصی ها رو گردن منافق میندازی؟
نه دوست من
تو تو متنت صدبار گفتی که نمی خوام بگم که مقصره
اما گفتی
خوب هم گفتی
کی تفرقه انداخت؟
منافق؟
منافق رو واسم تعریف کن
چرا به جاش نمی گی متقلب؟
چرا نمی گی قاتل؟
چرا اسم نمی بری؟
بگو دیگه

لوتی مشروطی

عضو جدید
مرگ بر جهالت...
افسوس از زمانی که حاضریم هموطنان و کسانی که با ما در این آب و خاک زندگی می کنند رو قاتل و مجرم معرفی کنیم ولی تاب نداریم حتی به مترسک پست شیطان بزرگ اهانت شود!
واقعا" چه سودی حاصل می شه از این درگیری ها و اتهام پراکنی ها؟
جز اینکه قلوب ملت ایران روز به روز از هم دورتر می شه؟
جز اینکه در خاورمیانه ای که قحطی امنیت هست از این نعمت والا برخورداریم ولی به کفران این نعمت که وامدار خون شهداست می پردازیم؟
چرا باید از این همه افتخارات جوانان و نخبه های این کشور در خبرگزاریهای بیگانه خبری نباشه ولی درگیری ها و خشونت های هموطنانمون نسبت به همدیگه اخبار روز این کشورها باشه؟
چرا آبروی میلیون ها ایرانی باید بازیچه ی عده ای بشه که نمی دونند مرتکب چه خیانت بزرگی شدند؟
مرگ بر کسانی که به جان هموطنان خود میفتند...چه معترض .. چه بسیجی نما...

phalagh

مدیر بازنشسته
مدتهاست كه دارم به حال شهدا افسوس ميخورم.
اينكه الان چه حالي دارن؟!!!
اينايي كه شما گفتي آره همش مايه تاسف شهدا خواهد بود.
اما منم يدلم ميخواد حرف دلمو به متن شما اضافه ميكنم تا حداقل براي خودم كامل شده باشه.
شهدا رفتن به خاطر عدالت، رفتن به خاطر جمهوريت، رفتن به خاطر مردم، رفتند به خاطر صداقت، اما الان چي؟
از اين سه تا چي ميونده؟
عدالت يا بي عدالتي؟
جمهوريت يا قدرت ؟
مردم يا خس و خاشاك؟
صداقت يا دروغ؟
آرامش يا خون و باتون؟
نميدونم دلم بايد براي اونايي كه رفتن و نديدن كه بعد از اونا چه خواهد شد بسوزه يا براي خودم كه هستم و دارم اين اوضاع رو ميبينم؟
شهدا يادتون بخير...
باكريها همت ها چمران ها يادتان بخير..
چمران يادت بخير وقتي صندلي مجلس رو رها كردي و به خط مقدم رفتي. كجايي كه ببيني به خاطر همون صندلي گلوله هايي كه سينه تو رو لب مرز با دشمن شكافت داره سينه برادر و خواهر من رو تو خيابون هاي شهرم سوراخ ميكنه. كجايي كه ببيني چوب و باتوني كه در زندانهاي اسارت تن عزيز همرزمانت رو كبود ميكرد در كوچه هاي اين شهر بر سر دوست من فرود مياد.
اماما گفتي بسيجي هستي، هنوز هم وقتي تصويرتو ميبينم اشك تو چشام جمع ميشه و دلم برات تنگ ميشه. گفتي افتخارت بسيجي بودنه. منم تا دو هفته پيش به بسيجي بودنم افتخار ميكردم. اما الان در مقابل اين كلمه نميدونم بايد چه عكس العملي نشون بدم...
اين طرف شهر به روي برادر و خواهرم آتش ميگشايند، آن طرف شهر با كلاه كاسكت به جان برادر ديگرم مي‌‌افتند.
جهان آرا كجايي؟ شنيدم خرمشهر را غيرت تو و همرزمانت آزاد كرد. نبودي كه آزادي خرمشهر را ببيني. همانطور كه نيستي فرياد عدالت خواهي فرزندانت را بشنوي كه در ميان هياهوي برخي فرصت طلبان گم شده است.
شهدا من شرمندتونم شما از خون خودتون براي آزادي خاكتون گذشتيد اما من دارم روي همون خاك قدم ميزنم و گاه ترجيح ميدهم مهر بر دهانم بزنم كه مبادا....
كاش يه نفر ميتونست رنج اين روزهاي من رو پايان بده.

mohaghegh64

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر می کنی شهدا خوشحالن که تو در مورد سیاهان چنین فکر می کنی؟
فکر می کنی راضین وقتی تو عملکرد لباس شخصی ها رو گردن منافق میندازی؟
نه دوست من
تو تو متنت صدبار گفتی که نمی خوام بگم که مقصره
اما گفتی
خوب هم گفتی
کی تفرقه انداخت؟
منافق؟
منافق رو واسم تعریف کن
چرا به جاش نمی گی متقلب؟
چرا نمی گی قاتل؟
چرا اسم نمی بری؟
بگو دیگه

دوست عزیز شهدا بهتر از شما از نیت من خبر دارند و می دانند منظورم از سیاه کثیف چه کسی هست و من نگفتم سیاهان کثیف که می گی در مورد سیاهان من توهین کردم
نه خیلی از منافقین چه سیاه چه سفید کثیف اند
در ضمن من از این ناراحتم که ما به جان هم افتادیم و مطمئناً منافقانی به اهدافشون می رسند
بخاطر این گفتم منافق چون کسی که ملتو به آشوب می کشه منافق نه مردم نه نیروی انتظامی
دوست عزیز شما منافقو تعریف کن تا ببینیم کی منافقه
تو این دولت کسانی که سنی ازشون گذشته اکثرا ً ساکت اند ولی جوانان ونوجوانان ما تو کوچه خیابون شعار میدند
یه بار میگن تقلب شده بعد که ثابت میشه نشده
میگن باید انتخابات دوباره شکل بگیره
وقتی با کسایی که تو کوچه خیابون میان حرف میزنیم میگن میخوایم رژیم برگرده
تناقص بینشون موج میزنه
چرا اونا برای تقلبی که ازش حرف میزنند یه سند ناچیز نمیارند
منقبل از انتخابات حدس میزدم احمدی نژاد انتخاب بشه ولی در تهران رای بالایی نمیاره
همین هم شد
خب تعجب نکردم ولی چرا به رای بقیه احترام نمی زارند
من دوست دارم این اوضاع تموم شه چون از اینکه میبینم یه نوجوان یا خیلی کسایه دیگه بخاطر یه آدم ترسو اذیت میشن خوشحال نمیشم
من میگم از سیاست سر در نمیارم و تا مطمئن نشم حرفی نمی زنم ولی خیلی ها طوری از سیاست حرف میزنند که انگار 30 سال تو زندان سیاسی بودند
شما بگو تفرقه رو کی انداخت
آیا کسی نبود که میدانست کاری از پیش نمی برد و برای تلافی یا ... مردم رو سپر خودش کرد

shahab85

عضو جدید
در ضمن من از این ناراحتم که ما به جان هم افتادیم و مطمئناً منافقانی به اهدافشون می رسند

ما به جان کسی نیفتادم از دست کسانی ناراحت باشید که با اشک آور و گلوله و .... به جان مردم افتادند.

بخاطر این گفتم منافق چون کسی که ملتو به آشوب می کشه منافق نه مردم نه نیروی انتظامی

هیچ کس ما رو به آشوب نکشوند و عاملش نبود نه بی بی سی نه میر حسین که البته ما آشوب نکردیم.
ما به خاطر دفاع از رأی خود راهپیمایی سکوت برگزار کردیم و شما با گلوله و اشک آور جوابمان را دادید.
فکر میکنید چرا مردم مجبور شدن وسط خیابونها آتیش روشن کنند که شما اسمشو بزارید اغتشاش؟
به خاطر اولا اثر گار اشک آور رو از بین ببرند دوما از حمله پلیس های موتور سوار به وسط جمعیت جلوگیری کنند.

خب تعجب نکردم ولی چرا به رای بقیه احترام نمی زارند

رای بقیه؟کدوم رای برادر من،به قولی "نوشتیم موسوی خواندند احمدی نژاد"

من دوست دارم این اوضاع تموم شه چون از اینکه میبینم یه نوجوان یا خیلی کسایه دیگه بخاطر یه آدم ترسو اذیت میشن خوشحال نمیشم

لطفا احترام خود را نگه دارید و مراقب رفتار و کلمات خود باشید.

آیا کسی نبود که میدانست کاری از پیش نمی برد و برای تلافی یا ... مردم رو سپر خودش کرد

ترسو کسی بود که این فضای سرکوب شدید و خفقان سیاسی رو که حتی در دوران محمدعلی شاه قاجار تاریخ به چشم ندیده بود به راه انداخت.
ترسو کسیه که از فریاد مردم مثل بید به خودش میلرزه،اس ام اس هارو قطع میکنه،رو ماهواره نویز میندازه(عین خیالش هم نیست که چقدر مصرف برق داره و چقدر این امواج سرطان زاست)اینترنت رو دچار اخلال میکنه،صدای حق رو با گلوله جواب میده،به خوابگاه دانشجویی حمله میکنه و .....
بازم میخوای بدونی ترسو کیه؟

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام
نکته ای که حداقل برای من، هنوز روشن نشده اینه که کدوم تقلب؟
گویا فراموش شده که این راهپیمایی یا اغتشاش یا ... برای چی بوده؟
برای پس گرفتن رای؟
یا برای زیر سوال بردن مشروعیت نظام؟
اگر هدف پس گرفتن رای بوده که باید یادآوری کرد، با کدام دلیل و منطق می گویید تقلب شده؟
این که من دوست داشتم آقای ایکس برنده بشه و حالا که نشده بیام بدون آوردند دلیل منطقی ادعا کنم تقلب گستره شده که درست نیست...
اما اگر بحث تقلب در انتخابات تنها بهانه ای بوده برای بعضی ها تا بوسیله آن از احساسات پاک مردم ایران سوءاستفاده کنند، باید گفت که این افراد در دادگاه تاریخ به سزای اعمال خویش خواهند رسید...
همان طور که تاریخ، آن دسته یا دسته هایی که مردم بیگناه را به حاک و خون کشیدند را رسوا خواهد کرد...
یا علی

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا بعضي ها دوست ندارن از خواب غفلت بيدار بشن

جمهوري اسلامي ايران

مي شه بگي كدوم يكيش تو اين مملكت درسته كدوم يكيش رعايت مي شه

جمهوريتش
اسلاميتش
ايرانيتش

يك زره به اطرافتون بهتر نگاه كنيد

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا کی می خواین چشماتونو بسته نگه دارین؟
احساس می کنم اصلا نیازی نیست که مطلبی در ادامه بنویسم. قبلا کم نوشته نشده اما به قول معروف کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد اما کسی که خودشو به خواب زده نه!!
نتیجه: بدون شرح

shahab85

عضو جدید
سلام
نکته ای که حداقل برای من، هنوز روشن نشده اینه که کدوم تقلب؟
گویا فراموش شده که این راهپیمایی یا اغتشاش یا ... برای چی بوده؟
برای پس گرفتن رای؟
یا برای زیر سوال بردن مشروعیت نظام؟
اگر هدف پس گرفتن رای بوده که باید یادآوری کرد، با کدام دلیل و منطق می گویید تقلب شده؟
این که من دوست داشتم آقای ایکس برنده بشه و حالا که نشده بیام بدون آوردند دلیل منطقی ادعا کنم تقلب گستره شده که درست نیست...
اما اگر بحث تقلب در انتخابات تنها بهانه ای بوده برای بعضی ها تا بوسیله آن از احساسات پاک مردم ایران سوءاستفاده کنند، باید گفت که این افراد در دادگاه تاریخ به سزای اعمال خویش خواهند رسید...
همان طور که تاریخ، آن دسته یا دسته هایی که مردم بیگناه را به حاک و خون کشیدند را رسوا خواهد کرد...
یا علی

هزار تا دلیل و برهان هم که بیاریم باز میگید کدوم تقلب؟؟؟
برای خیلی از ناظرا کارت صادر نکردن،خیلی ها رو تو جاهایی که قرار نبود اونجا باشن گذاشتن،بعضی از ناظرهارو موقع رای گیری انداختند بیرون،به گفته خود شورای نگهبان آرای 50 شهر از حداکثر نفرات مجاز به رای دادن بیشتر بوده،آقای دیکتاتور حتی در زادگاه کروبی از کروبی بیشتر رای آورده......

کربلایی

مدیر بازنشسته
چرا بعضي ها دوست ندارن از خواب غفلت بيدار بشن

جمهوري اسلامي ايران

مي شه بگي كدوم يكيش تو اين مملكت درسته كدوم يكيش رعايت مي شه

جمهوريتش
اسلاميتش
ايرانيتش

يك زره به اطرافتون بهتر نگاه كنيد

خب نازی عزیز!
پیشنهاد شما چیه؟
من از همین حالا جمهوری اسلامی ایران رو میزارم کنار! تو بجاش چی به من میدی؟
حکومت لیبرال؟
دموکراسی؟
حکومت سلطنتی؟
حکومت هخامنشی؟
حکومت مشروطه؟
چی بجاش میدی؟

کربلایی

مدیر بازنشسته
هزار تا دلیل و برهان هم که بیاریم باز میگید کدوم تقلب؟؟؟
شما یه دلیل برای تقلب گسترده بیار... هزار تا پیش کش

برای خیلی از ناظرا کارت صادر نکردن

تا جایی که منمیدونم آقای موسوی از 46 هزار شعبه در 40 هزار شعبه ناظر داشته اند، یعنی از 6 هزار شعبه، 11 میلیون رای درامده؟
ضمنا کدوم یک از ناظران آقای موسوی بعد یا در حین رای گیری اعتراض کرده اند؟(چند شعبه؟)

خیلی ها رو تو جاهایی که قرار نبود اونجا باشن گذاشتن

میشه کلی گویی نکنید! به قول آقا خاتمی صریح و شفاف بگین...

بعضی از ناظرهارو موقع رای گیری انداختند بیرون

کیا رو؟ چرا انداختن بیرون؟ به کدوم بهانه و یا شاید دلیل؟
چند نفر؟

به گفته خود شورای نگهبان آرای 50 شهر از حداکثر نفرات مجاز به رای دادن بیشتر بوده

این مسئله قابل مطرح کردن و پیگیری هست! کاش آقا موسوی بجای اردوکشی خیابانی این مسئله رو در شورای نگهبان دنبال می کردند

آقای دیکتاتور حتی در زادگاه کروبی از کروبی بیشتر رای آورده......

این چی رو ثابت میکنه؟
شاید مردم با دیدن مناظره ها قانع شدن که نباید به کروبی رای بدن!!!
شاید هم اون سیب زمینی ها و وام ها و ... دم انتخابات کار خودش رو کرده
شاید هم ...

زکریا جان
تو خودت میدونی دلایل تقلبات چیه
کاندید مورد نظر شما هم همچنان پیگیر هستن و میتونی برید سرچ کنید و اخرین گفتگوی امیدوار رضایی برادر ایشون رو هم یک مطالعه ای بکنید
مطمئن باشید کاندید شما خیلی از شما و سایر دوستانتون ولایت پذیرتره
زکریا جان
بهتره خودمون رو گول نزنیم

من از شما یک سوال میپرسم و قسم میخورم بعدش دلایل کافی برای ابطال انتخابات رو برات میارم
قسم میخورم

اگر هزاران دلیل بر تقلب در انتخابات باشه
اما ایت الله خامنه ای، ولایت مطلقه ی فقیه, بگن تقلبی نشده
عکس العمل شما چه خواهد بود

زکریا صریح پرسیدم
توقع پاسخی صریح هم دارم

کربلایی

مدیر بازنشسته
زکریا جان
تو خودت میدونی دلایل تقلبات چیه
کاندید مورد نظر شما هم همچنان پیگیر هستن و میتونی برید سرچ کنید و اخرین گفتگوی امیدوار رضایی برادر ایشون رو هم یک مطالعه ای بکنید
مطمئن باشید کاندید شما خیلی از شما و سایر دوستانتون ولایت پذیرتره

سلام
کاش کاندیدای مورد نظر شما هم مثل آقای رضایی عمل میکردند و از طریق شورای نگهبان عمل می کردند. گفته های امیدوار رضایی رو هم در تابناک دیده ام، منتظر اعلام نظر شورای نگهبان هستم.

زکریا جان
بهتره خودمون رو گول نزنیم

من از شما یک سوال میپرسم و قسم میخورم بعدش دلایل کافی برای ابطال انتخابات رو برات میارم
قسم میخورم

اگر هزاران دلیل بر تقلب در انتخابات باشه
اما ایت الله خامنه ای، ولایت مطلقه ی فقیه, بگن تقلبی نشده
عکس العمل شما چه خواهد بود

زکریا صریح پرسیدم
توقع پاسخی صریح هم دارم

اگر و باز هم می گویم اگر یک دلیل برای تقلب گسترده باشه
اما آیت الله خامنه ای بگن تقلب نشده(یعنی بر خلاف رای شورای نگهبان)، من حرف ایشون رو بعنوان حکم حکومتی قبول می کنم و منتظر واکنش مجلس خیرگان می مونم...
اگر واکنشی از مجلس خبرگان ندیدم، در همه عقایدم تجدید نظر میکنم...

کوروش جان، امیدوارم پاسخم به اندازه کافی صریح بوده باشه

سلام
کاش کاندیدای مورد نظر شما هم مثل آقای رضایی عمل میکردند و از طریق شورای نگهبان عمل می کردند. گفته های امیدوار رضایی رو هم در تابناک دیده ام، منتظر اعلام نظر شورای نگهبان هستم.

اگر و باز هم می گویم اگر یک دلیل برای تقلب گسترده باشه
اما آیت الله خامنه ای بگن تقلب نشده(یعنی بر خلاف رای شورای نگهبان)، من حرف ایشون رو بعنوان حکم حکومتی قبول می کنم و منتظر واکنش مجلس خیرگان می مونم...
اگر واکنشی از مجلس خبرگان ندیدم، در همه عقایدم تجدید نظر میکنم...

کوروش جان، امیدوارم پاسخم به اندازه کافی صریح بوده باشه
زکریا جان
کاملا میتونم بگم پاسخت صریح بود
اما از جهتی دیگه
در واقع صریحا نشون دادی که قصد صراحت نداری

زکریای عزیزم
1
کاندیدای من و کاندیدای شما در رویه ی خودشون الان به نتایج یکسانی رسیدند
جانبداری شورای نگهبان
حتما در جریان هستید که اقای رضایی هم از همکاری با هیئت جانبدار این شورا خودداری کردن و درخواست هیئتی بی طرف رو داشتن
2
شما در جایگاهی نیستید که حکم حکومتی بپذیرید
این حکم اسمش روشه
برای مناصب حکومتی ارسال میشه

و با اجازتون ایشون هم اجازه ی چنین حکمی ندارن

یک بار هم بهت گفته بودم
ولایت مطلقه ی فقیه
در مقابل ولایت مقیده ی فقیه قرار میگیره و تنها حق لغو و به تعویق انداختن برخی احکام و قوانین اولیه رو داره

در واقع شما تنها حق دارید به ایشون به چشم یک مرجع نگاه کنید و لاغیر
در مورد مسائل سیاسی این شما نیستید که ملزم به تقلید از ایشان هستید

زکریا جان
با هم روراست باشیم
شما هیچگاه با چنین اتفاقاتی در عقایدتون تجدید نظر نمی کنید
و یقین دارم اگر این خبرگان گذشته از صافی نگهبان منصوب رهبری هم از رهبری ایراد بگیرن
شما باز هم جانبدار ولی فقیه فعلی باقی خواهید ماند

فکر می کنم شما در گفته های پیشینتون سهوا این عقایدتون رو بروز داده بودید
غیر از اینه؟

زکریا جان
اما از جهتی دیگه
در واقع صریحا نشون دادی که قصد صراحت نداری

زکریای عزیزم
1
کاندیدای من و کاندیدای شما در رویه ی خودشون الان به نتایج یکسانی رسیدند
جانبداری شورای نگهبان
حتما در جریان هستید که اقای رضایی هم از همکاری با هیئت جانبدار این شورا خودداری کردن و درخواست هیئتی بی طرف رو داشتن
2
این حکم اسمش روشه

یک بار هم بهت گفته بودم
ولایت مطلقه ی فقیه
در مقابل ولایت مقیده ی فقیه قرار میگیره و تنها حق لغو و به تعویق انداختن برخی احکام و قوانین اولیه رو داره

زکریا جان
با هم روراست باشیم
و یقین دارم اگر این خبرگان گذشته از صافی نگهبان منصوب رهبری هم از رهبری ایراد بگیرن

غیر از اینه؟
در ضمن
زکریا جان
مایلم شما رو به سیره ی ائمه ارجاع بدم
مگر غیر از اینه که امام کاظم(ع) 2 حجت بر انسانها برشمردند و یکی انبیا و ائمه و دیگری عقل بود؟
آیا شما در میان این 2 نامی از ولایت فقیه می بینید؟
آیا نامی از تقلید می بینید؟

زکریا جان
مگر غیر از اینه که وسیله ی دریافت دین خدا را عقل شمرده اند؟
آیا انتخابات فراتر از دین خداست؟
آیا جایز است در انتخابات هم تقلید کنیم؟

در ضمن زکریا جان
اما آیت الله خامنه ای بگن تقلب نشده(یعنی بر خلاف رای شورای نگهبان
بهتره با کلمات بازی نکنیم
خود شما بهتر از من میدونید که ایت الله خامنه ای پیش از اعلام رای شورای نگهبان گفتن که "نظام در رای ملت خیانت نمی کنه" و 11 میلیون فاصله رو شاهدی بر ادعای عدم تقلب دانستن
فکر می کنم همین یک جمله ی ایشون پیش از بررسی شورای نگهبان این الزام رو میاره که شما در انتظار برخورد مجلس خبرگان رهبری باشید
غیر از اینه؟

کربلایی

مدیر بازنشسته
زکریا جان
...
2
این حکم اسمش روشه

یک بار هم بهت گفته بودم
ولایت مطلقه ی فقیه

زکریا جان
با هم روراست باشیم

غیر از اینه؟

«احکام حکومتی» تصمیماتی است که ولی امر، در سایه قوانین شریعت و رعایت موافقت آن ها به حسب مصلحت وقت گرفته ، طبق آن ها مقرراتی وضع نموده ، به اجرا در می آورد، مقررات نام برده لازم الاجرا و مانند شریعت دارای اعتبار می باشند، با این تفاوت که قوانین آسمانی، ثابت و غیرقابل تغییر و مقررات وضعی، قابل تغییر و در ثبات و بقاء تابع مصلحتی می باشند که آن ها را به وجود آورده است و چون پیوسته، زندگی جامعه انسانی در تحول و رو به تکامل است، طبعا این مقررات تدریجا تغییر و تبدل پیدا کرده، جای خود را به بهتر از خود خواهند داد. بنابراین می توان مقررات اسلامی را بر دو قسم دانست: قسم نخست احکام آسمانی و قوانین شریعت که مواردی ثابت و احکامی غیر قابل تغییر می باشند و قسم دوم مقرراتی که از کرسی ولایت سرچشمه گرفته، به حسب مصلحت وقت وضع شده و اجرا می شود». (سیدمحمدحسین طباطبایی، بحثی درباره مرجعیت و روحانیت، مقاله «ولایت و زعامت»، صص 83_85)
در اندیشه سیاسی اسلام ولی فقیه دارای اختیارات تامی است که می تواند در تمام امور سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، قضایی و ... ، حکم حکومتی کند و اطاعت از حکمش واجب است. بنابراین دایرهء اختیارات ولی فقیه در صدور حکم حکومتی گسترده و حتی آنچنان که حضرت امام (ره) می فرماید: «حکومت، اهم احکام الهی است و بر جمیع احکام فرعیه الهیه تقدم دارد» (صحیفه نور، ج 20، ص 170) و «حکم حکومتی از احکام اولیه است» و «به عناوین ثانویه محدود نیست»(همان، ج 20، ص 174)
حکم حکومتی به پشتوانه مشروعیت اصل حکومت و ولایت و جایگاه ارزشی آن، همه احکام اولی و ثانوی و یا واقعی و ظاهری را در بر می گیرد. یعنی مجموعه احکامی که برای حفظ کیان اسلام و نظام سیاسی _ اجتماعی مسلمانان مفید و تاثیر گذار است می تواند به عنوان اولی یا ثانوی اش با تشخیص ولی فقیه در قالب احکام حکومتی جعل و صادر شود و اجرایش بر همگان واجب گردد. (ولایت فقیه، جوادی آملی، ص 87-88)

ضمنا، شما وقتی در مقابل اظهار نظر کاملا صریح من مبنی بر تجدید نظر در عقاید در صورت وقوع شرایطی خاص، بهم میگید که من هیچ وقت چنین کاری نخواهم کرد...
من به این نتیجه میرسم که نباید بیخود با شما صحبت کنم!
چرا که حرف صریح مرا نفی میکنید!
شما از کجا میدونید من باز هم جانبدار ولی فقیه باقی خواهم ماند؟
جای من تصمیم میگیرید؟
البته من پشتیبان ظرف می مانم، اما مظروف...

نکته بعدی اینه که بنظر میاد تعریف و برداشت جنابعالی از ولایت مطلقه فقیه و قید کلمه مطلق اشتباهه...
یا علی

mohaghegh64

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما به جان کسی نیفتادم از دست کسانی ناراحت باشید که با اشک آور و گلوله و .... به جان مردم افتادند.

هیچ کس ما رو به آشوب نکشوند و عاملش نبود نه بی بی سی نه میر حسین که البته ما آشوب نکردیم.
ما به خاطر دفاع از رأی خود راهپیمایی سکوت برگزار کردیم و شما با گلوله و اشک آور جوابمان را دادید.
فکر میکنید چرا مردم مجبور شدن وسط خیابونها آتیش روشن کنند که شما اسمشو بزارید اغتشاش؟
به خاطر اولا اثر گار اشک آور رو از بین ببرند دوما از حمله پلیس های موتور سوار به وسط جمعیت جلوگیری کنند.

رای بقیه؟کدوم رای برادر من،به قولی "نوشتیم موسوی خواندند احمدی نژاد"

ترسو کسی بود که این فضای سرکوب شدید و خفقان سیاسی رو که حتی در دوران محمدعلی شاه قاجار تاریخ به چشم ندیده بود به راه انداخت.
ترسو کسیه که از فریاد مردم مثل بید به خودش میلرزه،اس ام اس هارو قطع میکنه،رو ماهواره نویز میندازه(عین خیالش هم نیست که چقدر مصرف برق داره و چقدر این امواج سرطان زاست)اینترنت رو دچار اخلال میکنه،صدای حق رو با گلوله جواب میده،به خوابگاه دانشجویی حمله میکنه و .....
بازم میخوای بدونی ترسو کیه؟
]چرا میگی ملا به جان هم نیافتادیم
چرا اتفاقا ما خیلی هم به جان هم افتادیم این مبرهنه
برخی می گفتند BBC فقط تحلیل می کنه ولی این کذبه محضه
مثلا ً یه جا که انگار با یکی داشتند مصاحبه میکردند
مجری برنامه میگفت آقای فلانی به نظر شما فردا طرفدارهای موسوی میان نماز جمعه وشعارهای خودشونو بدند!!
این خط دادن نیست یعنی آقا برو دم نماز جمعه شعار بده
خدا نکند شما آشوبگر باشید من جسارتی به شما نکردم
آشوبگرها کسانی هستند که شیشه های مردمو میشکونند کسانی آند که سطل آشغال آتیش می زنند کسانی اند که دزدی می کنند و....کسانی که از این موقعیت نهایت استفاده را می کنند
منظور شما از اینکه می گویید : ما به خاطر دفاع از رأی خود راهپیمایی سکوت برگزار کردیم و شما با گلوله و اشک آور جوابمان را دادید.
مطمئنا ً من که نیستم به خدا من اینها رو تا الان از نزدیک ندیدم
شما طوری خطاب می کنید انگار دارید تمام مخالفان خود را در پست من و من میبیند
در ضمن من اعتقاد دارم و قبل از انتخابات به مقتضی کارم چند شهر رفتم (همدان - بابل _ زاهدان ) و مطمئن بودم که احمدی رای میاورد ایشون پسرعمه من نیست!
شما فرمودید :
ببخشید من نمی دانستم که شما اینقدر تعصب دارید به اقای موسوی ( شاید هم امام چهاردهمه نمیدونم) از نظر من که همشون یکی اند .
فرمایش ها ی شما در مورد ترسو رو قبول ندارم اینهایی که گفتید هر رژیمی برای آرام کردن اوضاع انجام میده
ولی امیدوارم امام چهاردهم ترسو نباشه!

کربلایی

مدیر بازنشسته
در ضمن
زکریا جان
مگر غیر از اینه که امام کاظم(ع) 2 حجت بر انسانها برشمردند و یکی انبیا و ائمه و دیگری عقل بود؟

اگر قراره درباره تقلید و ولایت فقیه صحبت بشه، بهتره این بحث در تالار اسلام باشه!
و استناد به یه حدیث هم نمیتونه کارساز باشه!
باید همه احادیث و شواهد رو در کنار هم گذاشت تا به نتیجه رسید.

زکریا جان

اگر من خود را ملزم به تقلید در انتخابات میدانستم، باید به احمدی نژاد رای میدادم اما چنین نکردم.

در ضمن زکریا جان

بهتره با کلمات بازی نکنیم
خود شما بهتر از من میدونید که ایت الله خامنه ای پیش از اعلام رای شورای نگهبان گفتن که "نظام در رای ملت خیانت نمی کنه" و 11 میلیون فاصله رو شاهدی بر ادعای عدم تقلب دانستن
فکر می کنم همین یک جمله ی ایشون پیش از بررسی شورای نگهبان این الزام رو میاره که شما در انتظار برخورد مجلس خبرگان رهبری باشید
غیر از اینه؟

با شما موافقم
چرا بازی با کلمات؟
این که آقای خامنه ای چنین فرمایشاتی داشته اند دلیل ایننیست که خلاف موضع شورای نگهبان حکم داده اند! چرا که شما خود می گویید قبل از اعلام رای شورای نگهبان!!!
و من گفتم اگر بر خلاف رای شورای نگهبان!!!
آیت الله خامنه ای قبل از اعلام رای شورای نگهبان نظر شخصی خویش را گفته اند که این به هیچ وجه به منزله حکم حکومتی نیست و مخالفت با رای شواری نگهبان هم نیست، چراکه هنوز رایی صادر نشده تا مخالفتی بشه

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاش با مسائل با عقلمون برخورد میکردیم کاش قبل از زدن هر حرفی کمی فکر میکردیم
کاش احساساتی نمیشدیم
کاش حق رو میفهمیدیم
کاش
کاش
کاش...

آرماندیس

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاش با مسائل با عقلمون برخورد میکردیم کاش قبل از زدن هر حرفی کمی فکر میکردیم
کاش احساساتی نمیشدیم
کاش حق رو میفهمیدیم
کاش
کاش
کاش...

کاش بعضیا خودشونو عقل کل تصور نمی کردن
کاش گول صدا و سیما رو نمی خوردن
کاش
کاش
کاش

shahab85

عضو جدید
]چرا میگی ملا به جان هم نیافتادیم
چرا اتفاقا ما خیلی هم به جان هم افتادیم این مبرهنه
برخی می گفتند BBC فقط تحلیل می کنه ولی این کذبه محضه
مثلا ً یه جا که انگار با یکی داشتند مصاحبه میکردند
مجری برنامه میگفت آقای فلانی به نظر شما فردا طرفدارهای موسوی میان نماز جمعه وشعارهای خودشونو بدند!!
این خط دادن نیست یعنی آقا برو دم نماز جمعه شعار بده
خدا نکند شما آشوبگر باشید من جسارتی به شما نکردم
آشوبگرها کسانی هستند که شیشه های مردمو میشکونند کسانی آند که سطل آشغال آتیش می زنند کسانی اند که دزدی می کنند و....کسانی که از این موقعیت نهایت استفاده را می کنند
منظور شما از اینکه می گویید : ما به خاطر دفاع از رأی خود راهپیمایی سکوت برگزار کردیم و شما با گلوله و اشک آور جوابمان را دادید.
مطمئنا ً من که نیستم به خدا من اینها رو تا الان از نزدیک ندیدم
شما طوری خطاب می کنید انگار دارید تمام مخالفان خود را در پست من و من میبیند
در ضمن من اعتقاد دارم و قبل از انتخابات به مقتضی کارم چند شهر رفتم (همدان - بابل _ زاهدان ) و مطمئن بودم که احمدی رای میاورد ایشون پسرعمه من نیست!
شما فرمودید :
ببخشید من نمی دانستم که شما اینقدر تعصب دارید به اقای موسوی ( شاید هم امام چهاردهمه نمیدونم) از نظر من که همشون یکی اند .
فرمایش ها ی شما در مورد ترسو رو قبول ندارم اینهایی که گفتید هر رژیمی برای آرام کردن اوضاع انجام میده
ولی امیدوارم امام چهاردهم ترسو نباشه!

اگر ندیدی مطمئن باش چشماتو بستی و نمیخوای ببینی وگرنه آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است.
اگر شما به اون شهر ها رفتی منم خیلی جاها رو دیدم همه میگفتن تو شهرستانای کوچک همه طرفدار احمدی نژادند اما به شخصه با چشم خود در شهر اسلام آباد غرب از توابع کرمانشاه دیدم که اینطور نیست.
نه عزیز جان ما کسی رو امام چهاردهم نمیدونیم مثل بعضی ها که نیابت بر حق امام زمان را به بعضی نسبت میدند.
نیابت چیه اصلا رسما میگن امام زمانه،این تفکر چه فرقی با تفکر بهائیت دارد آنها بهالله را امام زمان خواندند و دوستان ما .....
شما قرار نیست منو راضی کنی و منم نمیتونم عقاید شما رو عوض کنم پس بحث با شما بی فایدس

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مدتهاست كه دارم به حال شهدا افسوس ميخورم.
اينكه الان چه حالي دارن؟!!!
اينايي كه شما گفتي آره همش مايه تاسف شهدا خواهد بود.
اما منم يدلم ميخواد حرف دلمو به متن شما اضافه ميكنم تا حداقل براي خودم كامل شده باشه.
شهدا رفتن به خاطر عدالت، رفتن به خاطر جمهوريت، رفتن به خاطر مردم، رفتند به خاطر صداقت، اما الان چي؟
از اين سه تا چي ميونده؟
عدالت يا بي عدالتي؟
جمهوريت يا قدرت ؟
مردم يا خس و خاشاك؟
صداقت يا دروغ؟
آرامش يا خون و باتون؟
نميدونم دلم بايد براي اونايي كه رفتن و نديدن كه بعد از اونا چه خواهد شد بسوزه يا براي خودم كه هستم و دارم اين اوضاع رو ميبينم؟
شهدا يادتون بخير...
باكريها همت ها چمران ها يادتان بخير..
چمران يادت بخير وقتي صندلي مجلس رو رها كردي و به خط مقدم رفتي. كجايي كه ببيني به خاطر همون صندلي گلوله هايي كه سينه تو رو لب مرز با دشمن شكافت داره سينه برادر و خواهر من رو تو خيابون هاي شهرم سوراخ ميكنه. كجايي كه ببيني چوب و باتوني كه در زندانهاي اسارت تن عزيز همرزمانت رو كبود ميكرد در كوچه هاي اين شهر بر سر دوست من فرود مياد.
اماما گفتي بسيجي هستي، هنوز هم وقتي تصويرتو ميبينم اشك تو چشام جمع ميشه و دلم برات تنگ ميشه. گفتي افتخارت بسيجي بودنه. منم تا دو هفته پيش به بسيجي بودنم افتخار ميكردم. اما الان در مقابل اين كلمه نميدونم بايد چه عكس العملي نشون بدم...
اين طرف شهر به روي برادر و خواهرم آتش ميگشايند، آن طرف شهر با كلاه كاسكت به جان برادر ديگرم مي‌‌افتند.
جهان آرا كجايي؟ شنيدم خرمشهر را غيرت تو و همرزمانت آزاد كرد. نبودي كه آزادي خرمشهر را ببيني. همانطور كه نيستي فرياد عدالت خواهي فرزندانت را بشنوي كه در ميان هياهوي برخي فرصت طلبان گم شده است.
شهدا من شرمندتونم شما از خون خودتون براي آزادي خاكتون گذشتيد اما من دارم روي همون خاك قدم ميزنم و گاه ترجيح ميدهم مهر بر دهانم بزنم كه مبادا....
كاش يه نفر ميتونست رنج اين روزهاي من رو پايان بده.

در ضمن
زکریا جان

زکریا جان
می بینی از چه ماجراهایی صحبت میشه
می بینی جای صیاد شیرازی خالیه
پس صیاد کو؟
2 ساله یا هشت ساله
پس شبهه ی شهادت صیاد کو؟
فقط تنها چیزی که به خاطرم می رسه اینه که از روزی که کمی از اطرافم با خبر شدم متوجه یه چیز شدم "و اون این که فقط خود انسانه که می تونه ذره ای به حقیقت برسه
رهبر یه مدل میگه
ضد رهبر یه مدل میگه
این جناح این و میگه اون جناح اون و میگه
غرب یه چیز میگه "شرق یه چیز میگه
موسوی یه صحبتی می کنه
هاشمی یه صحبت دیگه
کروبی یه صحبت دیگه
احمدی هم یه صحبت دیگه
رضایی هم مطمئن نیستم ولی بیشتر به نظر می رسه ماهیگری از آب گل آلود می کنه(ایران سه قطبی)
وارد هر جناحی میشی باید چشمت و روی خیلی از مسائل جناح منتخب ببندی
خواستی احمدی بشی و مخالفت چهار ساله با نظام سرمایه داری جهان و ایجادعدالت قبول کنی
باید احترام نذاشتن به مخالفان و تحمیل عقاید به مردم و تک و تنها بودن و توهین به مخالفان و هم قبول کنی
خواستی موسوی بشی باید بی تدبیری و در قبل و بعد انتخابات و پاک کردن تمام و کمال حامیان و ضرر و زیان و فتنه و آشوب به دلیل رفتارهای نادرست و هم قبول کنی
خواستی کروبی بشی باید کمی چشم روی سابقه و فعالیت ها و خرج و مخارج و بی تدبیری ها در قبل و بعد انتخابات و ........ و ببندی(یه برنامه ی 45 دقیقه ای و نمی تونست مدیریت کنه)
خواستی رضایی بشی میای می بینی یه موضع از روی تدبیر داره و رفتارهای سه نامزد و می بینه و بر طبق اون واکنش نشون میده و سه قطبی بودن و مطرح می کنه
نمی خوام متهمش کنم ولی ...
ولی صحبتاش و رفترهاش بیشتر به سمت ماهی گرفتن از آب گل آلود بود
البته نمی خوام متهم صد در صدش کنم
ولی دمش گرم
لااقل غیرت داشت
غیرت داشت و اومد گفت که دارید مردم و به جون هم میندازید.
با قدرت نمایی های هر روزه نتیجه ای جز فتنه و آشوب نداشت
رضایی غیرت داشت و گفت ملت و به جون هم نندازید
گفت اون بسیجی یا اون مامور انتظامی هم از خود مردمه
چه بسا همسایه ی من و شماست
اما کو گوش شنوا؟
مردم و مثل همیشه مضحکه ی بازی های سیاسی خودشون کردند
توی مناظرات به جای بررسی های کارشناسانه از دولت باجناق ها و مدرک رهنورد و امثالهم صحبت کردند
مردم و به مضحکه ی خودشون گرفتند
بررسی های کارشناسانه رو تبدیل کردن به رفتارهای سیاسی
فتنه ایجاد کردند
ادامه ش دادند
به اصطلاح کوتاه نیومدند
غرب برای ایران تصمیم می گیره
غربی که جنگ 35 علیه 1 و توی سالهای 59 تا 67 به نمایش گذاشت
غربی که هنوز جون جانبازان ما رو با شیمیایی هاش داره می گیره داره برای ما دل می سوزونه
غربی که به هر جهان سومی دست اندازی کرده و مستعمره گرفته و پیشرفت خودش و به نهایت رسونده و حالا که یه آرامشی بعد از دست اندازی هاش به کشور خودت و ده ها کشور دیگه داشته داره برای صلاح من و تو تصمیم می گیره
تو این چند روز چه بلایی سر اقتصاد مملکت اومد؟
کی تاوان میده؟
موسوی و تحریک هاش؟
احمدی و تحمیل عقایدش؟
خاتمی و بدبختی مردم سر ماجرای مسکنش؟
کروبی و رضایی؟
کی؟
چه بلایی سر بورس ما اومده
بازار ایران چی شد ؟
خیلی ها احمدی نژادی بودن
خیلی ها موسوی بودن
اما خیلی ها هم برگشتن
متوجه بازی های سیاسی شدن
فهمیدن اگه این دو نفر برای مملکت دل می سوزوندن این بلاها رو سر مردم نمی آوردن
که مردم و با مردم به جنگ بندازن
توی دوستا و همکارای خودم بودن کسانی که طرفدار موسوی بودن و برگشتن
خود منم از احمدی برگشتم
عدالت سیاسی یعنی این
یعنی اینکه یکی میگه خسارات از ناحیه ی آشوب گر
یکی میگه از ناحیه ی دولت و نیروهای دولتی
یکی نیست بگه مردم و به مضحکه گرفتید
"احمدی مقدم"""رادان """چی شد سنگ های امنیتی که چندین سال به سینه می زدید؟
دلم می خواد بگم کی میشه در این صدا و سیما رو گل بگیرن
اما بازم دلم با مملکتمه
دلم می سوزه
دلم برای استقلال مملکتم می سوزه
میگم گل نگیرن ""اصلاحش کنن
پس بشم موسوی و اصلاحات
پس کی اصلاحات رفتارهای بدون تدبیر موسوی و اصلاح می کنه؟
همین الآنش هزاران نفر باید بیان و آسیبی و که این دو نفر به مملکت زدن اصلاح کنه
بگم اصولی رفتار کنید
پس بشم اصول گرا
پس مثل اون صدراعظم آلمانی باید بگم که حرف حق و باید از دهانه ی توپ شنید.
18 تیر دوباره داره میاد
10 سال گذشت
10 سال هم از این واقعه می گذره
و در نهایت انسان ها سرنوشت خویش و تعیین می کنند.
یه روز خوش تو این مملکت ندیدیم
از یه طرف دست اندازی منافق
از یه طرف حذف بهترین های ایران برای حمله به انقلاب(بهشتی رجایی مطهری ....)
از یه طرف فساد چندین ساله ی دستگاه های حکومتی و به اصطلاح حکومت اسلامی
از یه طرف تحریم مردم ایران از ناحیه ی مدعیان آزادی ایران
همین مدعیان که حالا شدن سوار و ماها پیاده "خدا می دونه چه قدر وقت برای فعالیت ضد ایران گذاشتن
تحریم کردن
گفتیم زیاد سخت نیست
تحریم کنن
امام حسین و هم تحریم آب کردن
اما تن به خواسته هاشون نداد و شد آزاده مرد عالم
من و تو رو تحریم کردن ولی ماها نمیشیم آزاده چون یه دل نیستیم
چون هزار تا دست تو این مملکته
هر کدومش دنبال فرصته تا یه دست اندازی بکنه
اونی که ادعای عدالت و داره یادش رفته آزادی هم باید باشه
همه ی عقاید و که نمیشه به زور به خورد مردم داد
همه که تحریم و قبول نمی کنن
یه سری هاشون به تحریم شدن شک دارن که واقعا آیا حق با ایرانه؟
یه سری هاشونم دوست دارن به این خواسته ی آمریکا که شباهتی از نوع مادی با حکومت مهدی موعود داره تن بدن و تحریم و قبول نکنند
جهانی سازی آمریکا و یه پارچه کردن جهان و قبول دارن
مثل همون یکی شدن تمام مردم جهان توی بحث مهدویت
تو این دنیا فقط خودمون می تونیم با اتکا به خودمون درست تصمیم بگیریم
اگر بخوایم گوش بسپاریم به حرف این و اون ""هر کسی یه چیز میگه
نهایتش جنگ بر سره مدرک خانم رهنورد یا یهودی بودن احمدی نژاده
چه نشریات مضحکی که تو این مدت چاپ نشد
فقط یه بازیچه شدیم
بازیچه ی سیاست
دل برای مملکت نسوزوندن
فقط با بازی های سیاسیشون خواستن بگن ما برتریم
حتی تو همین سایتم نمونه هاش و داریم:

محکوم به هم نفسی با شما هستیم

بزرگترین دردمان اینست که با شما در یک خاک نفس می کشیم

جبر جغرافیایی باعث این بودن است

مقصر شما نیستید

مقصر شعورتان است که وجود ندارد
مقصر فهمتان است که بی وجود است

ننگ بر شما که کنار ما هستید

حق انتخاب باید شرایط عقلی و تحصیلی و شغلی... داشته باشد نه شرایط سنی و فیزیکی
متر عقل و شعور در مقال سن نمی گنجد به خدا
لکه ی ننگ زندگیم همین بی وجود هایی هستند که هوای کشور مرا تنفس می کنند و من همزمان با آنها زاده شده ام

سبز شدیم

اما مهمتر از آن اینکه

سبز می مانیم تا خاری باشیم در چشمان شما و بزرگتر هایتان
این صحبتای شخصی در مورد یکی از اعضای همین سایته
چرا؟
چون طرفدار احمدی نژاده
حالا اون طرفدار احمدی نژاد کیه
خانم
industrial66
اینه
برامون کار کردن و احترام گذاشتن به عقاید همدیگر و بهمون یاد دادن
خودشون با این بازی های سیاسیشون این بلاها رو سر مردم آوردن
بعد یکی میاد میگه حامیان من پاک و منزه اند و یکی میاد میگه هر آتیشی هست از همون ناحیه ی حامیان توست یکی نیست بگه کوی دانشگاه هم از ناحیه ی ....
کوروش جان به من گفتی اصل بی طرفیم و گذاشتم زیر پا
شاید تصور کردی بی طرفی من مثل یه داور ورزشیه
اما نه
بی طرفی به دلیل نالایق بودن هر چهار نامزده
یعنی به معنای مخالف هر چهار نفر
یعنی شخص واجد صلاحیت در این بین وجود نداره
خاطرم میاد توی ایام نوروز با خانم phalagh توی یه بحثی در مورد انتخابات صحبت کردیم
ایشون اون زمان حمایت قاطعانه شون و از شخص موسوی اعلام کردن منم همون جا به ایشون برگشتم گفتم قدیمی ها و افراد خانواده ی خود من از گذشته ی ایشون تعریف خوبی می کنند.
ولی انتهای صحبتام گفتم که نمیشه اون زمان و ملاک قرار داد و الآن نتیجه گرفت
شرایط الآن مملکت کلی با اون زمان تفاوت داره
گفتم باید شناخت بیشتر به دست آورد.
منم هم یه روزی طرفدار احمدی بودم
و یه روزی هم طرفدار موسوی بودم
اما الآن پشیمونم
پشیمون از سکوت 18 روزه
پشیمون از رفتارهای نابخردانه
متاسفم از این که مردمم گریبان گیر بازی دو نفر شدن
هر دو نفر به دنبال به دست آوردن قدرت بودن
نمی دونم چه توجیهی برای بازیچه قرار دادن مردم دارن
هنوز که هنوزه مخالف تمام و عیار موسوی ام
موسوی ای که حتی تصمیم به رای دادن بهش و داشتم
اما با با رفتارهای بدون تدبیرش کلی مشکل برای مردم به وجود آورد که این که اول کاره
به قول خودت کوروش عزیز این رفتارهای اشتباه موسوی به خاطر شرایط پیش اومده بود
پس این شخص که ابتداش و این طور شروع می کنه وای به حال آینده ش
وای به حال اینکه می شد رئیس مملکت من و فردا توی هر بحرانی قرار بود همین رفتار موسوی و ببینیم.
توی مملکتم فتنه ایجاد کردن به من میگی غیرت داشته باش؟
دیدی کودک های دبستانی و ؟
نشریه ی موج و منتشر کردند و مدعی اصلاحاتند
مدارک و ساپورت کنندگان و به رخ هم کشیدند و مدعی اصول اند.
چه کردند با مردم
که تا مدت ها باید تلاش برای جبران خسارات فعلی و آینده بکنند.

نسیم ن

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من ,من هم ناراحتم هم خوشحال
ناراحت نه به خاطره شهیدهایی که منظوره شماست,بلکه منظورم شهیدانی هستند که در چند روزه اخیر فقط و فقط به خاطره اینکه رای خودشون رو میخواستن و هیچ ابزاری برای دفاع از خودشون در برابر باتوم,چوب,تفنگ و گاز اشک آور نداشتند کشته شدند.
آیه شما مسئوله مرگ این جوانان روشن فکر و آزادی خواه توی خیابون یا توی کوی دانشگاه تهران رو عوامل خارجی میدونین؟
آیا واقعیت این نیست که توی این 30 سال حکومت اسلامی مردم زیر این همه فشاره تورم و گرونی و مسائل مختلف بودند و تا قبل 22 خرداد عوامل خارجی هیچ کاری برای ریختن مردم تو خیابون ها نتونستن بکنند و نتونستن مردم رو تحریک کنند,اما دقیفا بعد از اینکه این تقلب بزرگ به ملت ایران اعلام شد مردم تحت تاثیره عوامل خارجی قرار گرفتند؟
بهتره از خواب غفلت بیدار بشیم.مردم کارد به استخوانشون رسیده.تو این 30 سال مردم شاید تمامه نادیده گرفته شدنهایه خودشون و تمامه رنجهایی که برشون وارد شده رو تحمل کرده باشند اما دیگه نمیتونن به عینه ببینن که رایشون رو تو سطل زباله ریختن.دلم به حاله تمامه جوونهایی میسوزه که امید داشتند با رایشون تغییرس در این حکومت اسلامی ایجاد کنند.
و از این خوشحالم که چهره ی اصلی این حکومت بعد از 30 سال برای خیلی از مردم مشخص شد و معلوم شد که بزرگ و کوچک این مملکت(...)برای بدست آوردنه خواسته های خودشون به هیچ چیز رحم نمیکنند,حتی به جوونهایی که آینده سازهای این مملکت هستند و با اسامی مختلف که اینها منافق هستند و آشوبگر همه رئ به خاک ئ خئن میکشند و به همه یجوونهایی که الان جای چوب و چماق روی بدنهاشون میسوزه افتخار میکنم که با شجاعت و دلی بزرگ با دست خالی و مشتی گره زده به خیابون ها رفتند تا حقه از دست رفته ی خود رو نه به طوره کامل بلکه مقداری از اون رو بدست بیارن.
(به امید رسیدن به آزادی و خلاص شدن از دست کفتارهای انسان نما)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا