استخدام شرکت ملی گاز ایران [ آزمون کتبی + مصاحبه علمی + مصاحبه عقیدتی + طب صنعتی ]

hadishs

عضو جدید
درجه ازادی خب ملومه میدونم چیه علی جان!! چه ربطی به هایسیس داشت اخه تو کجا دیدی تو هایسیس ازت درجه ازادی بخاد! من که ندیدم!

شاید منظورش این بوده که بعد از اینکه ورودی ها رو دادیم، باید حداقل چندتا متغیر رو تو خروجی مشخص کنیم تا مساله حل بشه؟

delpier0

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها مصاحبه منم امروز بود وحید عبدیم اونجا بود:دی بیاد ببینیم اون چیکا کرد، هرکی میومد بیرون یه جورایی میگف سخ بودو پیچوندنش، در کل بد نبود حدود 70% تونسم ج بدم از سه نفر دونفرشون هرچی پرسیدن ج دادم ولی یکیشون سوالای بدی میپرسید و خیلی دوس داشت بپیچونه! خیلی از سوالایی این طرف که پرسید رو نتونسم ج بدم :( مثلا ازم پرسید هایسیس بلدی گفتم اره کامل مسلطم واقعانم مسلطم رو هایسیس، یادم نی چه دستگاهیو گف هیت اکسچنجر بود راکتور بود چی بود گف اگه تمام ورودیارو بدیم تمام نمودارو اینارم بخوایم درجه ازادی چن باید باشه!!؟؟ من همینجوری مونده بودم این چی داره میگه!!! کلا یارو ادم ناراحتی بود! روانشناسه ام گف تست هوشت خوب بوده! گفتم بابا خیلی سخت بود چه سوالایی بود اخه دادین کی طرح کرده و اینا، گفت شدی 4 از 5 ! سختارو خوب جواب دادی نسبتا، اسونارو بضیارو اشتباه ج دادی!اخرای مصاحبه بود داشتم جواب سوال این ادم ناراحته ارو میدادم دیدم اون دوتای دیگه دارن پچ پچ میکنن یه برگه ام دستشون بود از لب خونی تابلو بود داره میگه خیلی خوبه! هالا نمیدونم این خیلی خوبش واسه مصاحبه بود یا اون برگه ایـ که دستشون بود برگه ی ازمونم بوده و داشتن در مورد اون حرف میزدن...در کل امیدوار باشید اگه خوبم جواب ندادید، از همه سخت میپرسن گویا! امیدوارم همه قبول بشیم ...اون حدس هادی جان هم در مورد تفکیک بر اساسه استان هم فک میکنم درست باشه، امروز همه بچه های تهران بودیم جلویامونم بوشهری بودن! اون دوستمم که اون سری گفتم خیلی خوبه و ازمونو توپ داد و ارشدش 300 اینا شده و مصاحبش 6امه استان همدانه ....

به سلامتی - داداش چند دقیقه طول کشید ؟ یه جندتا از سوالا هم اگه میشه بگو .
از پروژه و کاراموزیتم پرسید ؟
سر ساعتی که بهت گفته بودن رفتی تو واسه مصاحبه یا تاخیر اینا داره ؟

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
درجه ازادی خب ملومه میدونم چیه علی جان!! چه ربطی به هایسیس داشت اخه تو کجا دیدی تو هایسیس ازت درجه ازادی بخاد! من که ندیدم!

تو طراحی ها وقتی اسپک تعریف کنی که درجه آزادی رو به صفر برسونی تا بتونه برات ران کنه..
یعنی تا درجه آزادی صفر نباشه هایسیس جواب نمیده..وقتی یک یا دو یا.. میزنه که باید واسش مشخص شه چیه..

ha_mi

عضو جدید
شاید منظورش این بوده که بعد از اینکه ورودی ها رو دادیم، باید حداقل چندتا متغیر رو تو خروجی مشخص کنیم تا مساله حل بشه؟

اره هادی خودمم اینطور فک میکردم ولی خب هیچیو نداد باید حداقل تعداد کامپوننت و تعداد فازارو میداد تا من درجه ازادیو بیارم رو متغیرا و بگم چنتا نیازه!
هممم اره احتمال داره از قصد این برنامه ارو میریزن که یکی اذیتت کنه :)) اخه از چه نظر تستت کنن :)) من که یکی دوبار بش گفتم این چه طرزه سوال پرسیدنه، انصافا خیلی اماده بودم فک نمیکردم جوری بشه که سوالیو جواب ندم از چیزایی که این مدت خوندم خیلی کم به دردم خورد:(
به سلامتی - داداش چند دقیقه طول کشید ؟ یه جندتا از سوالا هم اگه میشه بگو .
از پروژه و کاراموزیتم پرسید ؟
سر ساعتی که بهت گفته بودن رفتی تو واسه مصاحبه یا تاخیر اینا داره ؟

خیلی دوس دارم بگم دل پیرو جان ولی خب رقابت بین خودمونه دیگه :( ممکنه خیلی از بچه هایی که مصاحبه دادن دوست نداشته کسی خوده سوالارو بگه ولی حول همون پروژه و کاراموزی میچرخه، اگه سختم بود خیلی نگران نشو:دی نمیدونم چقد شد راستش :)) نیم ساعتی شد فک کنم شایدم بیشتر...
نه به اون ساعت هیچ ربطی نداره وارد که میشی فرم مشخصات شخصی بت میدن پر میکنی میدی به طرف میری تو نوبت حالا بگذریم ازینکه با این نوبت کارو دعوام شد مردک یه ساعت منو علاف کرد لج کرد انداخ اخر واس منو!:)) بعد که صدات کردن میری اونجا اصل مدارکو میدی بهشون با کپیایی که خواستن یه ربی وخ میگیره چک میکنه منگنه میکنه میگه برو سمت اتاق مصاحبه، بعد یکی اون پرونده های منگنه خورده ارو بچه هارو ازون سالن میاره اینور و میری تو نوبت مصاحبه و میان صدات میکنن بری مصاجبه ...
گزینشم دسته خودته قبلش مصاحبه بری یا بعدش یه ساعتی وخ میبره پر کردن فرماشون ...

ha_mi

عضو جدید
تو طراحی ها وقتی اسپک تعریف کنی که درجه آزادی رو به صفر برسونی تا بتونه برات ران کنه..
یعنی تا درجه آزادی صفر نباشه هایسیس جواب نمیده..وقتی یک یا دو یا.. میزنه که باید واسش مشخص شه چیه..

تو طراحی چی تو اسپکش درجه ازادی هس ؟ من ندیدم :دی
نکنه منظورت اینه اونایی که اسپک میخاد همون درجه ازادیه؟ خب اسپک که میدی مشخصه چه ربطی داره بش بگه درجه ازادی ؟

hadishs

عضو جدید
تو طراحی چی تو اسپکش درجه ازادی هس ؟ من ندیدم :دی
نکنه منظورت اینه اونایی که اسپک میخاد همون درجه ازادیه؟ خب اسپک که میدی مشخصه چه ربطی داره بش بگه درجه ازادی ؟

اگه فرض کنیم گفته باشه تو مبدل حرارتی ورودی ها رو داریم و درجه آزادی چنده شاید منظور این باشه!
من 2 تا ورودی گرفتم (که باید داشته باشیم) و فقط اسم خروجی ها رو بهش دادم. الان این شکل تو specs اومده و همونطور که نوشته درجه آزادی برابر 1 هستش
sped.jpg

به نظر شما منظور همینه؟
راستش من اصلا در این حد بلد نیستم. درسته برای پروژه کارشناسیم خودم فرایندها رو با هایسیس انجام دادم اما کاملا سطحی بلدم :(

delpier0

کاربر بیش فعال
اگه فرض کنیم گفته باشه تو مبدل حرارتی ورودی ها رو داریم و درجه آزادی چنده شاید منظور این باشه!
من 2 تا ورودی گرفتم (که باید داشته باشیم) و فقط اسم خروجی ها رو بهش دادم. الان این شکل تو specs اومده و همونطور که نوشته درجه آزادی برابر 1 هستش
مشاهده پیوست 151752

به نظر شما منظور همینه؟
راستش من اصلا در این حد بلد نیستم. درسته برای پروژه کارشناسیم خودم فرایندها رو با هایسیس انجام دادم اما کاملا سطحی بلدم :(

به خداوندی خدا از من بیشتر بلدی .:)

وحیدوحید

عضو جدید
سلام بچه ها مصاحبه منم امروز بود وحید عبدیم اونجا بود:دی بیاد ببینیم اون چیکا کرد، هرکی میومد بیرون یه جورایی میگف سخ بودو پیچوندنش، در کل بد نبود حدود 70% تونسم ج بدم از سه نفر دونفرشون هرچی پرسیدن ج دادم ولی یکیشون سوالای بدی میپرسید و خیلی دوس داشت بپیچونه! خیلی از سوالایی این طرف که پرسید رو نتونسم ج بدم :( مثلا ازم پرسید هایسیس بلدی گفتم اره کامل مسلطم واقعانم مسلطم رو هایسیس، یادم نی چه دستگاهیو گف هیت اکسچنجر بود راکتور بود چی بود گف اگه تمام ورودیارو بدیم تمام نمودارو اینارم بخوایم درجه ازادی چن باید باشه!!؟؟ من همینجوری مونده بودم این چی داره میگه!!! کلا یارو ادم ناراحتی بود! روانشناسه ام گف تست هوشت خوب بوده! گفتم بابا خیلی سخت بود چه سوالایی بود اخه دادین کی طرح کرده و اینا، گفت شدی 4 از 5 ! سختارو خوب جواب دادی نسبتا، اسونارو بضیارو اشتباه ج دادی!اخرای مصاحبه بود داشتم جواب سوال این ادم ناراحته ارو میدادم دیدم اون دوتای دیگه دارن پچ پچ میکنن یه برگه ام دستشون بود از لب خونی تابلو بود داره میگه خیلی خوبه! هالا نمیدونم این خیلی خوبش واسه مصاحبه بود یا اون برگه ایـ که دستشون بود برگه ی ازمونم بوده و داشتن در مورد اون حرف میزدن...در کل امیدوار باشید اگه خوبم جواب ندادید، از همه سخت میپرسن گویا! امیدوارم همه قبول بشیم ...اون حدس هادی جان هم در مورد تفکیک بر اساسه استان هم فک میکنم درست باشه، امروز همه بچه های تهران بودیم جلویامونم بوشهری بودن! اون دوستمم که اون سری گفتم خیلی خوبه و ازمونو توپ داد و ارشدش 300 اینا شده و مصاحبش 6امه استان همدانه ....

سلام من همون وحید عبدی هستم فقط اسمم رو عوض کردم
من هم مصاحبه رو از اون چیزی که فکر میکردم خیلی بهتر دادم. من با خودم حساب کرده بودم که اگر بتونم به 50 درصد سوالا جواب بدم یعنی خوب هستم اما من هم به 70 درصد سوالا جواب دادم اون 30 درصد رو هم همون مرتیکه ناراحته ازم پرسید. واسه هایسیس از من خیلی سوال سختی نپرسید گفت نوع کمپرسور رو توی هاسیس میتونیم تعیین کنیم یا نه‌؟ که درست گفتم بعد گفت کمپرسور چند نوع بازده داره که من گفتم 2تا که یکیش آدیاباتیکه اما اون یکی رو هر کاری کردم یادم نیومد بعد در مورد پمپ هم پرسید گفت چند نوع بازده داره که اونو اشتباه گفتم. ببینم شما درسی به اسم "فرایند" دارین؟ از من یه چیز ناجوری پرسید بعد من گفتم اصلا تا حالا اینی که گفتی به گوشم هم نخورده گفت واسه درس فراینده منم گفتم رشته ام گاز نیست بعد گفت یعنی این درسو ندارین منم گفتم نه.
خدا رو شکر خیلی روی پروژه و کارآموزی مانور ندادن اما هرچی هم پرسیدن تونستم جواب بدم. فقط زبان رو گند زدم :biggrin: متن رو خوندم اما نتونستم خوب ترجمه کنم آخرش گفتم من یه کم تمرکزم رو از دست دادم و کلمات یادم رفته و این حرفا (دقیقا همون موقع اون مرتیکه ناراحته یه لبخندی رو لبش اومد) البته زبان همش 15 نمره از 100 داره. آخرش هم اون روان شناسه که داشت حرف میزد من هم مثل تو شنیدم که اون آقا خوش اخلاقه یه چیزی گفت که توش "خوب" داشت بعد وقتی هم که داشتم بلند میشدم یه کاغذ رو گذاشت جلو 3تاشون بعد اون ناراحته تیریپ شاکی برداشت و گفت چه خبره و از این حرفا!
در کل من واقعا از مصاحبه ام راضی بودم یعنی همون جوری پیش رفت که توی رویاهام در موردش فکر میکردم
راستی واقعا خوشحال شدم که دیدمت ایشالا واسه طب صنعتی باز هم همو ببینیم ;)

ha_mi

عضو جدید
مشاهده پیوست 151752

به نظر شما منظور همینه؟
اره همین منظورش بوده احتمالا ولی صورت سوال دقیق یادم نی ولی فک میکنم همین هیت اکسچنجر بود :) الان چرا یکه این ؟

من هم مصاحبه رو از اون چیزی که فکر میکردم خیلی بهتر دادم. من با خودم حساب کرده بودم که اگر بتونم به 50 درصد سوالا جواب بدم یعنی خوب هستم اما من هم به 70 درصد سوالا جواب دادم اون 30 درصد رو هم همون مرتیکه ناراحته ازم پرسید. واسه هایسیس از من خیلی سوال سختی نپرسید گفت نوع کمپرسور رو توی هاسیس میتونیم تعیین کنیم یا نه‌؟ که درست گفتم بعد گفت کمپرسور چند نوع بازده داره که من گفتم 2تا که یکیش آدیاباتیکه اما اون یکی رو هر کاری کردم یادم نیومد بعد در مورد پمپ هم پرسید گفت چند نوع بازده داره که اونو اشتباه گفتم. ببینم شما درسی به اسم "فرایند" دارین؟ از من یه چیز ناجوری پرسید بعد من گفتم اصلا تا حالا اینی که گفتی به گوشم هم نخورده گفت واسه درس فراینده منم گفتم رشته ام گاز نیست بعد گفت یعنی این درسو ندارین منم گفتم نه.
خدا رو شکر خیلی روی پروژه و کارآموزی مانور ندادن اما هرچی هم پرسیدن تونستم جواب بدم. فقط زبان رو گند زدم :biggrin: متن رو خوندم اما نتونستم خوب ترجمه کنم آخرش گفتم من یه کم تمرکزم رو از دست دادم و کلمات یادم رفته و این حرفا (دقیقا همون موقع اون مرتیکه ناراحته یه لبخندی رو لبش اومد) البته زبان همش 15 نمره از 100 داره. آخرش هم اون روان شناسه که داشت حرف میزد من هم مثل تو شنیدم که اون آقا خوش اخلاقه یه چیزی گفت که توش "خوب" داشت بعد وقتی هم که داشتم بلند میشدم یه کاغذ رو گذاشت جلو 3تاشون بعد اون ناراحته تیریپ شاکی برداشت و گفت چه خبره و از این حرفا!
در کل من واقعا از مصاحبه ام راضی بودم یعنی همون جوری پیش رفت که توی رویاهام در موردش فکر میکردم

خوبه پس خوب دادی یه جورایی :دی من اتفاقا زبان نقطه قوتم بود کلا هرچی میگف نمیفهمیدم میگفتم انگلسیشو بگو :)))
منم همینطور :gol: ایشاله که میبینیم همو همه بچه های سایت تو مراحل بعدی:)

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 151752

به نظر شما منظور همینه؟

فک کنم منظورش همینه چون درجه آزادی تو هایسیس اینطور درنظر گرفته میشه..
شانس هایسیس الان رو سیستم ندارم ولی میتونید واسه برجها هم امتحان کنید که بعد از پر کردن اون 3-4 برگه میتونید مفهوم اسپک و کاربردش تو صفر کردن درجه آزادی رو ببینید..

در مورد هایسیس بگم اگه میخاین بگین کار کردم هر تب رو یه چک کنین و ببین چی داره...
بعد اگه چیزی رو نفهمیدین سعی کنین توضیح تو همون حیطه بدین..
مثلن بهتون بگن چن تا پارامتر تعیین کنیم تا یه جریان مشخص بشه؟؟ یا اینکه ورودی کمپرسور نباید مایع داشته باشه یا پمپ فقط باید مایع باشه و...

به قول یکی از دوستان تو مصاحبه همون 5 دقیقه اول مشخص میشه که رد میشین یا تایید!!!
سعی کنین خوب شروع کنین مصاحبه رو

من که در نمیام هیج جایی مث اینکه ..ایشالا شما دربیاین

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
آرشی دیگه اره؟ قبول نشدی ارش جان تو :( ؟ نفتو چطور دادی ؟ ایشاله اونو قبول میشی :)
هایسیس اگه میدادن کار کنی همونجا سوالشونو خیلی خوب بود ولی نمیکرد این کارو دهن سرویس که :)

نه من ارش نیستم...ایشالا بینیم نفت چی میشه..

نه جایی نمیدن با نرم افزاری کار کنین..همون سوال تئوری از نرم افزار مث هایسیس یا ورد یا..میپرسن..

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض پوزش خدمت همه بچه ها و دوستای محترم تاپیک باید بگم اگه یکی بره مصاحبه و بعد بیاد همه سوال هارو دقیق اینجا بگه شانس رو واسه خودش هم کم میکنه . همه با هم رفیقیم عزیزان اما منطقی باشین همه باهم در عین رفاقت رقیب هم هستیم درسته؟ یکی بره زودتر از من مصاحبه من بش نمیگم خواهشا بگو چی پرسیدن و اصرار نمیکنم چون کاملا بش حق میدم و منطقی برخورد میکنم. من خودم کلیات مصاحبه خودم رو به همه گفتم و طولانی شرح دادم اما جزییات و تک تک سوال هارو حتی اگه یادم بود نمیگفتم چون حق اونایی که با من اومدن اون روز یجوری ضایع میشه خب :(
بد میگم بگین رامین بد میگی بفرما بیرون اصلا :cry:

وحیدوحید

عضو جدید
با عرض پوزش خدمت همه بچه ها و دوستای محترم تاپیک باید بگم اگه یکی بره مصاحبه و بعد بیاد همه سوال هارو دقیق اینجا بگه شانس رو واسه خودش هم کم میکنه . همه با هم رفیقیم عزیزان اما منطقی باشین همه باهم در عین رفاقت رقیب هم هستیم درسته؟ یکی بره زودتر از من مصاحبه من بش نمیگم خواهشا بگو چی پرسیدن و اصرار نمیکنم چون کاملا بش حق میدم و منطقی برخورد میکنم. من خودم کلیات مصاحبه خودم رو به همه گفتم و طولانی شرح دادم اما جزییات و تک تک سوال هارو حتی اگه یادم بود نمیگفتم چون حق اونایی که با من اومدن اون روز یجوری ضایع میشه خب :(

من جواب پیام خصوصی شما رو هم همینجا میدم
اولا که من خیلی وارد جزئیات سوالات نشدم دوما اینکه شما خودت قبل مصاحبه ات نمیدونستی که قراره از پمپ و مبدل و کمپرسور و حرارت و پروژه و کارآموزی ازت سوال کنن؟
کلا رشته مهندسی شیمی کلیاتش همیناست دیگه!
من قبل از اینکه برم مصاحبه کاملا میدونستم که از این مباحث قراره ازم سوال بشه اما جزئیات رو که نمیدونستم تفاوت بچه ها توی مصاحبه هم از همین جزئیات ناشی میشه
من اونجا در مورد مصاحبه ام نوشتم تا یه کم بچه ها از اضطرابشون کم بشه.
حالا که شما ناراحت شدی من پستم رو پاک کردم اما به قول یه نفر "همیشه باید به دیگران خیر برسونی تا خدا هم بهت خیر برسونه"

ha_mi

عضو جدید
نه من ارش نیستم...ایشالا بینیم نفت چی میشه..

نه جایی نمیدن با نرم افزاری کار کنین..همون سوال تئوری از نرم افزار مث هایسیس یا ورد یا..میپرسن..

حدس زدم دیگه اشتبا بود :دی خب اسمتو میگفتی دیگه چی صدات کنیم الان :(
سابقه رد شدن تو مصاحبه ارو داری :( ؟

من جواب پیام خصوصی شما رو هم همینجا میدم
اولا که من خیلی وارد جزئیات سوالات نشدم دوما اینکه شما خودت قبل مصاحبه ات نمیدونستی که قراره از پمپ و مبدل و کمپرسور و حرارت و پروژه و کارآموزی ازت سوال کنن؟
کلا رشته مهندسی شیمی کلیاتش همیناست دیگه!
من قبل از اینکه برم مصاحبه کاملا میدونستم که از این مباحث قراره ازم سوال بشه اما جزئیات رو که نمیدونستم تفاوت بچه ها توی مصاحبه هم از همین جزئیات ناشی میشه
من اونجا در مورد مصاحبه ام نوشتم تا یه کم بچه ها از اضطرابشون کم بشه.
حالا که شما ناراحت شدی من پستم رو پاک کردم اما به قول یه نفر "همیشه باید به دیگران خیر برسونی تا خدا هم بهت خیر برسونه"

جزئیات که نه خیلی واردم نشدی ولی در کل بحث خیر رسوندنش نیس وحید خب طبیعیه کسایی که مصاحبه دادن خیلی راضی نباشن سوالا پخش بشه چون رقابت بین خودمونه هالا شاید من و تو رامین مشکلی با این نداشته باشیم ولی به جز ما کلی عزیز دیگه ام هستن که مصاحبه دادن خب، بچه های فرومم مطمئنن اینو درک میکنن، این موضوع گفتن یا نگفتن سوالارو همینجا تمومش کنیم فک کنم بهتر باشه و بیشتر کشش ندیم، ایشاله که همه بچه ها قبول میشیم:)

اونی که قبل تو بود سوالش در مورد پکینگ بود
اسمتو میدونستم اما گفتم شاید نخوای اینجا اسمت رو دیگران بدونن :D

:biggrin: روانی :دی
اهاا فک کردم گفتی "قبله من" منظورت از من خودت بودی :biggrin:

delpier0

کاربر بیش فعال
داداش مشکل من سر اینه که بگم هایسیس بلدم یا نه! اگه کلا بلد نبودم راحت میشدم. میترسم الان برم اونجا بگم بلدم و بعدش یه سوال ازم پرسیدن و توش بمونم.
دادا حتما بگو بلدم . قرار نیست همه چیزشو بلد باشی که ! او نا هم که کل هایسیس رو نمیپرسن ازت . بالاخره ما تو دانشگاه یکی دو واحد هایسیس گذروندیم خب.:) تازه شما که خوب هم بلدی تقریبا من خیلی کمتر از شما یادم هست و بلدم.

delpier0

کاربر بیش فعال

رامین جا به خداوندی خدا من پالایشگاه جم انتخاب کردم . اینجا هم که واسه جم فقط یه نفر دیدم . پس جای شما دوستان عزیز رو کسی نمیخواد بگیره !!! تو مدرسه و دانشگاه هم همه به هم اینجوری کمک میکنن . واقعا ادما بزرگ میشن چرا خیرشون کم میشه !؟ شما رو نمیگما خودمو میگم که خیرم به کسی نرسیده :cool:

دوست دارم اینم بگم که من اگه واقعا دنبال این بودم که بدونم تو مصاحبه چی میپرسن خب هر روز پا میشدم میرفتم محل برگزاری مصاحبه . هرکی میومد بیرون سوالارو ازش میپرسیدم یادداشت میکردم میخوندم . ولی ... ولی ... ولی ...
مهم هم نیست نخونده هم یه نفر اگه لازم باشه استخدام خواهد شد . دست منو تو نیست . . اگه قرار باشه که استخدام بشی میشی ... . اگه بابات وزیر نفتم باشه ولی قرار نباشه استخدام بشی نمیشی. پس دوستان این چند روز زندگی رو حرص نزنیم . اصل جای دیگس
به خداوندی خدا سوگند , اگر اسمانها و زمین را به من بدهند و بگویند لحظه ای از فکر استخدام خارج شو گویم نه .:D:biggrin:

آخرین ویرایش:

Yadavaran

عضو جدید
عزیزانی که بعداز 7 خرداد مصاحبه دارند بدانند علی کنکوری مصاحبه اش را ظبط ت نموده توسط دستگاه Recorder وبا طبق اخلاص در اختیار رفقا قرار میدهم خوووووووووووووو.

آخرین ویرایش:

Yadavaran

عضو جدید
رامین جا به خداوندی خدا من پالایشگاه جم انتخاب کردم . اینجا هم که واسه جم فقط یه نفر دیدم . پس جای شما دوستان عزیز رو کسی نمیخواد بگیره !!! تو مدرسه و دانشگاه هم همه به هم اینجوری کمک میکنن . واقعا ادما بزرگ میشن چرا خیرشون کم میشه !؟ شما رو نمیگما خودمو میگم که خیرم به کسی نرسیده :cool:

دوست دارم اینم بگم که من اگه واقعا دنبال این بودم که بدونم تو مصاحبه چی میپرسن خب هر روز پا میشدم میرفتم محل برگزاری مصاحبه . هرکی میومد بیرون سوالارو ازش میپرسیدم یادداشت میکردم میخوندم . ولی ... ولی ... ولی ...
مهم هم نیست نخونده هم یه نفر اگه لازم باشه استخدام خواهد شد . دست منو تو نیست . . اگه قرار باشه که استخدام بشی میشی ... . اگه بابات وزیر نفتم باشه ولی قرار نباشه استخدام بشی نمیشی. پس دوستان این چند روز زندگی رو حرص نزنیم . اصل جای دیگس
به خداوندی خدا سوگند , اگر اسمانها و زمین را به من بدهند و بگویند لحظه ای از فکر استخدام خارج شو گویم نه .:D:biggrin:

خو شابه حالت مهندس پالایشگاه جم 15 مهندس شیمی میخاد واسه کارشناسی و شرکت بیدبلند که من هستم فقط 3 مهندس شیمی بنظرت شانسی هست تازه 2 شون قرادادمستقیم هستند خووووووووووووو

Yadavaran

عضو جدید
با کمی مطالعه براحتی می توان نمرات کامپیوتر و زبان را گرفت بچه ها اینجا کسی است مدرک ICDL داشته باشه.
من نقاط قوتم تسلط کامل یر زبان انگلیسیه کتاب 504 برای زبان انگلیسی وانگلیسی در سفر خیلی مفید است .
درضمن من دارم درمورد ترجمه کتابی در زمینه فرایند اسمز معکوس Reverse osmosis کارمیکنم .
سابقه شغلی در زمینه کوره های بخار و شیرین سازی آب دارم خووووووو.

آخرین ویرایش:

delpier0

کاربر بیش فعال
عزیزانی که بعداز 7 خرداد مصاحبه دارند بدانند علی کنکوری مصاحبه اش را ظبط ت نموده توسط دستگاه Recorder وبا طبق اخلاص در اختیار رفقا قرار میدهم خوووووووووووووو.

علی جان من به خاطر این حرکتت از مصاحبه و استخدام انصراف میدم تا شانس قبولی و استخدام شما افزایش پیدا کنه . :D:) . . داداش جدی نگیریا !

delpier0

کاربر بیش فعال
خو شابه حالت مهندس پالایشگاه جم 15 مهندس شیمی میخاد واسه کارشناسی و شرکت بیدبلند که من هستم فقط 3 مهندس شیمی بنظرت شانسی هست تازه 2 شون قرادادمستقیم هستند خووووووووووووو

داداش 15 تا زیاده خدایی ؟ میدونی چند تا مهندس شیمی شرکت کردن واسه جم ؟
ولی خدایی 15 از 3 بیشتر هست خب :cool:

delpier0

کاربر بیش فعال
با کمی مطالعه براحتی می توان نمرات کامپیوتر و زبان را گرفت بچه ها اینجا کسی است مدرک ICDL داشته باشه.
من نقاط قوتم تسلط کامل یر زبان انگلیسیه کتاب 504 برای زبان انگلیسی وانگلیسی در سفر خیلی مفید است .
درضمن من دارم درمورد ترجمه کتابی در زمینه فرایند اسمز معکوس Reverse osmosis کارمیکنم .
سابقه شغلی در زمینه کوره های بخار و شیرین سازی آب دارم خووووووو.
من کتاباشو دارم فقط ولی مدرکشو ندارم:) . من نصف 504 رو خوندم تقریبا بلدم . اولی لغتشم abandon هست به معنی ترک کردن . خخخخخ
داداش اوضاعت خیلی خوبه خدایی من اگه جای شرکت گاز بودم شما رو استخدام میکردم .

Yadavaran

عضو جدید
آزمون روانشناختی

آزمون روانشناختی

من کتاباشو دارم فقط ولی مدرکشو ندارم:) . من نصف 504 رو خوندم تقریبا بلدم . اولی لغتشم abandon هست به معنی ترک کردن . خخخخخ
داداش اوضاعت خیلی خوبه خدایی من اگه جای شرکت گاز بودم شما رو استخدام میکردم .

اقاجان من یک جوری فسیل زنده آزمونهای استخدامی هستم . 32 سال سن یکجا تو آیین نامه آزمون استخدامی شرکت گاز خوندم اولویت با نیروهای جوان ترهست درضمن الان آیین نامه را برایتان می گذارم خووووووووووووو

Yadavaran

عضو جدید

• [*=center] شرايط استخدام
1- شناسنامه
كليه داوطلبان خدمت كه تابعيت كشور ايران را دارا هستند بايد در موقع استخدام شناسنامه خود را به شركت ارايه دهند. تاريخ تولدي كه در شناسنامه داوطلب قيد گرديده است در موقع استخدام ملاك عمل بوده و سنوات خدمت و سن معتبر جهت رسيدن به مرحله بازنشستگي بر مبناي آن محاسبه مي گردد. هر تغيير سني كه پس از استخدام كارمند به دستور مقامات قضايي در سن مذكور در شناسنامه داده شود و يا هرگونه تغييري در مشخصات صاحب شناسنامه كه به تائيد دستگاه دولتي ذي صلاح رسيده باشد در پرونده استخدامي وي منعكس مي گردد ولي از لحاظ احتساب سن و تعيين تاريخ بازنشستگي، طبق مقررات بازنشستگي شركت ، تاريخ تولد شناسنامه اي كه در آغاز استخدام ارايه شده نافذ خواهد بود.
2- سن متقاضي جهت استخدام
در صورت تساوي شرايط افراد جهت استخدام ، شركت حتي المقدور افراد جوانتر را استخدام مي نمايد تا بتوانند براي دوران بازنشستگي خود سابقه كافي داشته باشند ولي در هرمورد حداقل و حداكثر سن جهت انجام وظايف مختلف متغير بوده و توسط شركت تعيين مي شود.
حداقل سن براي داوطلبان خدمت كارمندي در شركت 18 سال و حداكثر سن براي ورود به آزمون براي مقطع كارداني26 سال ، مقطع كارشناسي 30 سال و كارشناسي ارشد و دكتري 34 سال مي باشد.
تبصره 1- مدت زمان خدمت سربازي به حداكثر سن داوطلب اضافه مي شود.
تبصره 2 – مدت سابقه كار داوطلباني كه تجربه كاري در واحدهاي تابعه صنعت نفت داشته باشند و يا بصورت قرارداد تمام وقت بر اساس ضوابط مصوب در صنعت نفت شاغل باشند، در صورت پرداخت حق بيمه در مدت سابقه كار، با تشخيص مدير توسعه منابع انساني شركت اصلي به حداكثر سن اضافه مي گردد. همچنين سابقه كار خارج از صنعت نفت افرادي كه داراي تجربه كاري مفيد و مرتبط با شغل مورد نياز مي باشند در صورت ارايه مدارك لازم و گواهي پرداخت حق بيمه بابت سوابق مذكور ، با تشخيص مدير توسعه منابع انساني شركت اصلي تا پنج (5) سال به حداكثر سن اضافه مي گردد.
تبصره3- شرط حداكثر سن براي داوطلبان بومي تا سه سال قابل افزايش مي باشد .
تبصره 4- شرط حداكثر سن در مورد ايثارگران بر اساس قانون اصلاح حداكثر سن داوطلبان استخدام مصوب مورخ 22/2/1371مجلس شوراي اسلامي با رعايت موارد زير افزايش مي يابد :
الف– داوطلباني كه در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به ميزان مدت حضور در جبهه و همچنين مدت زمان بستري شدن و يا استراحت پزشكي رزمندگان داوطلب در اثر مجروحيت در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل .
ب – داوطلبان آزاده به ميزان مدت اسارت و حضور در جبهه و همچنين مدت زمان بستري و يا استراحت پزشكي در اثر مجروحيت در جبهه هاي نبرد يا دوران اسارت.
ج – خانواده شهدا ( همسر ، فرزندان، پدر و مادر، برادر و خواهر)، جانبازان ، همسر و فرزندان جانبازان از كار افتاده كلي ، غير قادر بكار (حالت اشتغال) و مشمولين جزء (ب) فوق ، حداكثر به ميزان پنج (5) سال .
در هر حال و تحت هيچ شرايطي حداكثر سن با مراعات تبصره هاي فوق حداكثر سن داوطلب با مراعات تبصره هاي فوق ، نبايد براي مقطع تحصيلي كارداني از 32 سال و مقاطع تحصيلي كارشناسي و بالاتر از 40 سال بيشتر باشد.

3- شرط معدل براي داوطلبان استخدام
حداقل معدل كل داوطلبان استخدام به شرح ذيل مي باشد:
- مقاطع تحصيلي كارداني و كارشناسي 13 .
- مقاطع تحصيلي كارشناسي ارشد و دكتري 15.
تبصره 1- براي داوطلبان مقاطع تحصيلي كارداني و بالاتر كه تجربه كاري در واحدهاي تابعه صنعت نفت را داشته باشند و يا بصورت قراردادي تمام وقت بر اساس ضوابط مصوب در صنعت نفت شاغل باشند، به ازاء هر سال سابقه خدمت در صنعت نفت2/0 (دو دهم) نمره و حداكثر يك نمره در شرايط معدل فوق تقليل داده مي شود.
تبصره2- در مورد داوطلبان بومي ( تبصره 2 بند (5) قسمت{7-01-2}) با تشخيص مدير توسعه منابع انساني شركت اصلي مربوط ، براي مقطع تحصيلي كارداني يك (1) نمره و براي مقطع تحصيلي كارشناسي نيم (5/0)نمره در شرايط معدل فوق تقليل داده مي شود .
تبصره 3- داوطلبان بومي واجد شرايط تبصره هاي (1) و (2) فقط از مزاياي يكي از
تبصره هاي مذكور (هر كدام به نفع داوطلب باشد) بهره مند خواهند شد .
تبصره 4- براساس قانون تسهيلات استخدامي ويژه فرزندان شاهد مصوب تاريخ 22/3/1380 مجلس شوراي اسلامي رعايت حداقل معدل براي فرزندان شاهد داوطلب استخدام الزامي نمي باشد .
تبصره 5- دانش آموختگان رشته هاي فني مقاطع تحصيلي كارشناسي و كارشناسي ارشد دانشگاههاي "تهران ، صنعتي شريف ، صنعتي امير كبير ، صنعتي اصفهان ، صنعت نفت ، تربيت مدرس ، شيراز ، علم و صنعت ايران، خواجه نصيرالدين طوسي و فردوسي مشهد " با تقليل يك (1) نمره در شرط معدل مي توانند در آزمونهاي استخدامي شركت نمايند .
تبصره 6- شرط معدل براي جذب فرزندان كاركنان صنعت نفت شامل جانباز ( بيست و پنج درصد و به بالا ) و آزاده ( اعم از كاركنان شاغل، بازنشسته، فوت شده و يا از كار افتاده ) كه داوطلب استخدام مي باشند براي مقاطع تحصيلي كارداني و كارشناسي به حداقل 12 و كارشناسي ارشد به حداقل 14 كاهش مي يابد .
تبصره 7- در هر حال حداقل معدل با مراعات تبصره هاي فوق ، نبايستي براي مقاطع تحصيلي كارداني و كارشناسي از 12 و كارشناسي ارشد و دكتري از 14 كمتر باشد.
1- 5 - شرايط مدرك تحصيلي : مدارك دانشگاهي افرادي قابل قبول براي شركت در آزمون هاي استخدامي است كه از طريق آزمون هاي سراسري دانشگاههاي دولتي يا آزاد اسلامي، موفق به ورود به مراكز آموزش عالي براي دريافت مدرك رسمي شده باشند و يا از لحاظ ارزش علمي ، مورد تأييد وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري/ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي / سازمان مركزي دانشگاه آزاد اسلامي باشد.
2- 5 - داوطلبان استخدام بايستي با آخرين مدرك تحصيلي اخذ شده در آزمونهاي استخدامي شركت نمايند. بديهي است در صورتي كه در هر يك از مراحل استخدام مشخص شود، فرد داراي مدرك تحصيلي بالاتر با تاريخ اخذ قبل از آزمون بوده، ادامه ساير اقدامات مربوط به جذب متوقف و موضوع استخدام منتفي خواهد شد .
4- خدمت نظام وظيفه عمومي
شركت طبق قوانين جاري مجاز به استخدام افرادي مي باشد كه درسنين مشموليت خدمت نظام وظيفه عمومي قرار نداشته و عملاً خدمت وظيفه عمومي را انجام داده و يا بطور موقت يا دائم از خدمت معاف باشند . از اين رو داوطلبان خدمت در شركت ملزم به ارائه گواهي رسمي اداره نظام وظيفه مبني بر انجام خدمت وظيفه عمومي يا معافيت از آن مي باشند.
تذكر - تاريخ فراغت از تحصيل و تاريخ پايان خدمت نظام وظيفه ( با تاريخ صدور كارت معافيت دائم ) داوطلبان مي بايست حداقل يك روز قبل از تاريخ برگزاري آزمون باشد .
تبصره - افرادي كه برگ معافيت موقت از خدمت وظيفه عمومي ( به استثناي معافيت تحصيلي و آماده به خدمت) حداقل به مدت يكسال در دست دارند ممكن است در شركت استخدام شوند، ليكن ملزم به ارايه كارت معافيت دائم از خدمت وظيفه عمومي تا قبل از انقضاي مهلت معافيت موقت مي­باشند.
5- گواهي نامه و پروانه / مدرك تحصيلي مورد نياز
داوطلبان استخدام بايد قبلاً مدارك تحصيلي و تخصصي و حرفه اي معتبر مورد لزوم را به شركت ارايه دهند و چنانچه در مشاغل خاصي از قبيل پزشكي ، داروسازي ، دندانپزشكي ، مامايي و غيره طبق قانون ، نياز به گواهي نامه و يا پروانه معتبر اشتغال به كار باشد، داوطلبان بايد براي تصدي آن مشاغل در شركت گواهي نامه يا پروانه معتبر در دست داشته باشند. هرگاه در آينده قوانيني وضع شود كه طبق آن تحصيل پروانه بخصوصي براي اشتغال به پاره اي از مشاغل ضروري شمرده شود كارمندان شاغل نيز موظف به تحصيل پروانه مورد لزوم ارايه آن به شركت مي باشند تا بتوانند عهده دار وظائف مشمول قانون گردند. در اين گونه موارد شركت نيز ممكن است كمكهاي لازم را مبذول دارد. در صورتي كه تحصيل و ارايه مدرك قانوني ميسر نباشد، ادامه خدمت اين قبيل كارمندان منوط به اينست كه شغل مناسب ديگري در شركت براي آنان موجود باشد.
6- معاينه پزشكي
داوطلبان خدمت كارمندي در شركت بايد از لحاظ تندرستي واجد شرايط جسماني لازم براي كار به نحوي كه توسط شركت تعيين مي گردد، باشند. بدين منظور قبل از استخدام از كليه داوطلبان بوسيله بهداري و بهداشت يا پزشك معتمد شركت معاينه پزشكي بعمل مي آيد و استخدام داوطلب منوط به اينست كه نتيجه معاينه رضايت بخش باشد. هزينه معاينه پزشكي قبل از استخدام توسط شركت تأمين مي گردد. كارمندي كه پس از ترك خدمت مجدداً به استخدام شركت درآمده باشد چنانچه مدت ترك خدمت وي 6 ماه يا كمتر باشد احتياج به معاينه مجدد نخواهد داشت مگر در مواردي كه شركت اين امر را ضروري بداند.
7- سوابق قبلي
واحد تأمين نيروي انساني ملزم است از داوطلب استخدام بخواهد مداركي حاكي از سوابق خدمت قبلي خود در مؤسسات ديگر را جهت درج در پرونده ارائه دهد.
تذكر : مدت سابقه كار همزامان با تحصيل و قبل از فرغت از تحصيل در مقاطع تحصيلي كارداني ، كارشناسي و همچنين درطول دوره خدمت نظام وظيفه قابل قبول نخواهد بود .

• [*=center] مراحل و محتواي آزمونها و ارزيابي داوطلبان استخدام
جهت تعيين سطح معلومات عمومي، پايه و دانش فني و ارزيابي روانشناختي داوطلبان استخدام در مقاطع مختلف تحصيلي، آزمون هاي علمي (اعم از كتبي و مصاحبه) به شرح ذيل بعمل مي آيد.
1- آزمون ( كتبي)
الف – مقاطع تحصيلي
(1) – كارداني، كارشناسي و كارشناسي ارشد :
از داوطلبان استخدام در اين مقاطع آزمون كتبي شامل ادبيات فارسي، زبان انگليسي، كامپيوتر و دروس تخصصي مرتبط با مقطع و رشته تحصيلي (حسب مورد) بعمل مي آيد.
(2) –دكتري :
از داوطلبان استخدام در مقطع دكتري آزمون كتبي به روش فرع (1) بعمل نخواهد آمد، مگر از پزشكان عمومي كه محتواي آزمون شامل ادبيات فارسي، زبان انگليسي، كامپيوتر و دروس تخصصي رشته پزشكي خواهد بود. كليه داوطلبان استخدام در مقطع دكتري در ارزيابي روانشناختي و مصاحبه شركت خواهند نمود.
ب – امتيازات :
امتياز هر يك از دروس آزمون كتبي در كليه مقاطع 100 و ميانگين آنها بعنوان نتيجه امتياز آزمون مذكور محسوب مي شود.

تبصره1- براي ورود به مرحله بعد، ميانگين كل آزمون كتبي داوطلب بايد حداقل 60 بر مبناي100 باشد.
تبصره 2- در موارد خاص كه تعداد پذيرفته شدگان در مرحله آزمون كتبي كمتر از حد نصاب لازم براي مرحله بعد باشد مي توان حداقل 60 درصد ميانگين امتيازات نفرات اول تا سوم هر رشته در آن آزمون را براي ورود به مرحله بعد ملاك قرار داد. تعيين درصد مربوط حسب گزارش شركت ها از وضعيت نمرات خام داوطلبان به تفـكيك مقطع و رشته تحـصيلي با تـوجه به سـقف مجوزهـاي مـأخوذه و تعـداد افـراد براي ورود به مـرحله بـعد در هر رشـته تحـصيلي، با موافقت معاون توسعه منابع انساني و مديريت خواهد بود.
ج – انتخاب داوطلبان استخدام در مرحله آزمون كتبي با رعايت تبصره­ هاي زير صورت مي پذيرد :
تبصره1 – تعداد نفرات انتخاب شده در مرحله آزمون كتبي ، دو برابر تعداد كل مورد نياز خواهد بود و افراد داراي بالاترين امتياز به ترتيب ، براي ورود به مراحل بعدي انتخاب
مي شوند .
تبصره2- داوطلبان ثبت نام شده واجد شرايط و مشخصه هاي دانش آموختگان ممتاز ، در زمان استخدام ، به تفكيك مقطع تحصيلي كارشناسي ارشد / دكتري ، بر مبناي شاخص هاي ممتازي مندرج در بند (1) قسمت {6-01-2}، ارزيابي و براساس احراز بيشترين فراواني شاخص ها ( معدل فارغ التحصيلي ، رتبه فارغ التحصيلي ، بنياد ملي نخبگان ، دانشجوي نمونه كشوري) به ترتيب اولويت امتياز و مابقي داوطلبان با توجه به فراواني شاخص هاي احراز شده در اولويت بعدي قرار مي گيرند. در شرايط مساوي بودن فراواني شاخص ها ، اولويت انتخاب براي دعوت به مصاحبه ، براساس فراغت از تحصيل به ترتيب از دانشگاه هاي مندرج در فرع (2) جزء (الف) بند (1) قسمت {6-01-2} و تبصره ذيل آن ، ساير دانشگاههاي دولتي مندرج در فرع (1) جزء (الف) بند (1) قسـمت {6-01-2} ، دانشـگاه هاي مندرج در فرع (3) جزء (الف) بند (1) قسـمت {6-01-2} و نهايتاً ساير واحدهاي دانشگاهي فرع (3) جزء (الف) بند (1) قسمت {6-01-2} صورت مي پذيرد.

2- آزمون هاي استعداد و ارزيابي روانشناختي
هدف از انجام آزمون هاي فوق، تشخيص سلامت روان و تناسب ويژگيهاي رفتاري و شناختي و شخصيتي فرد با ويژگيهاي شغل مورد نظر و همچنين تشخيص ميزان سازگاري عمومي فرد با انواع فعاليتهاي حرفه‎اي و محيط سازماني مي‎باشد.آزمونهاي فوق شامل آزمونهاي شناختي (آزمون هوش عمومي و آزمون استعدادهاي شناختي)، آزمونهاي رواني حركتي، آزمونهاي شخصيت و آزمونهاي رغبتها ، نگرش ها و ارزشها مي باشند . هر يك از اين آزمونها به فراخور نياز به تنهائي يا با ديگري
مي تواند مورد استفاده قرار گيرد. اين ارزيابي كه ترجيحاً توسط يكي از مراكز مطالعات و خدمات روانشناسي صنعتي سازماني مورد تأييد معاون توسعه مـنابع انساني و مديريت صورت مي گيرد، به صـورت كتبي / شفاهي و يا هر دو ، براساس استانداردهاي موجود انجام خواهد شد.
3- مصاحبه
ملاك ورود به مرحله مصاحبه نتيجه آزمون كتبي و يا روانشناختي (حسب مورد) خواهد بود. مصاحبه در دو بخش تخصصي و ارزيابي روانشناختي انجام مي گيرد.
هدف از بخش تخصصي مصاحبه، ارزيابي فعاليتها و تجارب كاري مرتبط با شغل و رشته تحصيلي، بررسي توانمنديها و قابليت هاي فرد در رابطه با دانش فني و تخصصي و ديگر مهارت هاي متقاضي مي باشد. مجموع امتيازات بخش مصاحبه تخصصي100 خواهد بود. كسب حداقل 40 درصد امتياز مرحله مصاحبه تخصصي جهت انتخاب در رديف قبول شدگان الزامي و امتياز كمتر از آن به منزله عـدم پذيـرش نهايي متقاضـي مي باشد . جهت استـخدام دانش آموخـتگان ممتاز ( موضوع قسمت {6-01-2}) حد نصاب فوق در مرحله مصاحبه، 50 درصد امتياز ملاك عمل قرار مي گيرد.
در بخش ارزيابي روانشناختي مصاحبه، داوطلب از بعد سازگاري روانشناختي، چگونگي تعاملات و مهارتهاي اجتماعي و مهارتهاي مقابله اي ، ارزيابي مي گردد.
الف – ترتيب گروه مصاحبه كننده :
مصاحبه توسط گروهي كه حتي الامكان بايستي در هر نوبت استخدام تا پايان مرحله مصاحبه ثابت باشند، متشكل از سه نفر از مديران يا كارشناسان با مدرك تحصيلي مرتبط حداقل كارشناسي، داراي حداقل 10 سال سابقه كار مرتبط با رشته تحصيلي متقاضي، ترجيحاً شاغل در مشاغل مديريت و سرپرستي ، داراي گواهينامه مصاحبه و آشنا با مصاحبه هاي استخدامي (مورد تاييد اداره كل آموزش، نيروي انساني و توسعه مديريت) و كارشناس خبره روانشناس صنعتي سازماني و نماينده صاحب نظر از طرف گزينش صورت مي پذيرد.
ب – خلاصه شرح مشاغل/ گروه هاي شغلي مورد نظر بايستي قبلاً در اختيار مصاحبه كننده قرار گرفته باشد.
نتايج آزمون ارزيابي روانشناختي بدون توجه به نتايج آزمون هاي كتبي و مصاحبه علمي مورد بررسي قرار گرفته و بصورت مقايسه شايستگي متقاضي با شرايط شغل ارايه مي گردد.
تبصره 1- در صورت مرتبط بودن موضوع پايان نامه دانش آموختگان مقاطع تحصيلي كارشناسي ارشد و دكتري با نياز صنعت نفت و تشخيص آن توسط اعضاء مصاحبه كننده، حداكثر تا 10 درصد امتياز كسب شده در مصاحبه تخصصي به امتياز مصاحبه داوطلب افزوده خواهد شد.
تبصره 2- افراد داراي سابقه و تجربه مفيد ومرتبط با شغل مورد نظر از امتياز ويژه برخوردار خواهند شد. اين امتياز به ازاء هر سال تجربه مكتسبه خارج از صنعت نفت 5/1 درصد و حداكثر 15 درصد و در داخل صنعت نفت به ازاء هر سال 5/2 درصد و حداكثر 25 درصد كل امتـياز كسب شده در مصاحبه تخصصي خواهد بود كه به امـتياز داوطلب افـزوده مي شود.
4- انتخاب قبول شدگان
الف – نفرات انتخاب شده در مرحله آزمون كتبي ، بر اساس جمع امتيازات كسب شده در آن آزمـون و مصـاحبـه تخصصي و امـتيازات ويـژه منـدرج در بـند 5 قسمـت {7-01-2} (در صورت داشتن شرايط) با كسب موفقيت در ارزيابي روانشناختي به ترتيب بالاترين امتياز و به ترتيب اولويت، در فهرست قبول شدگان سهميه تخصيصي قرار مي گيرند .
تبصره – ارزيابي روانشناختي علاوه بر آزمون كتبي، براي همه مشاغل در جلسه مصاحبه توسط كارشناس خبره روانشناس صنعتي سازماني مورد سنجش قرار مي گيرد .

ب – جهت اعمال ضوابط و معيارهاي قانوني در انتخاب افراد اصلح ، ادارات تأمين نيروي انساني شركتهاي اصلي تا 25/1 برابر ظرفيت مجوزهاي استخدامي، افراد پذيرفته شده در مرحله آزمون كتبي ومصاحبه و ارزيابي روانشناختي را به همراه نمرات اخذ شده در هر مرحله به هسته هاي گزينش ذي ربط معرفي مي نمايند.
ج- هسته هاي گزينش موظفند براساس برنامه زمانبندي توافق شده با ادارات تأمين نيروي انساني شركتها و يا در مدت زمان قانوني پيش بيني شده در مقررات قانون گزينش ، نسبت به اعلام نتايج اسامي پذيرفته شدگان به شركتها اقدام نمايند.
تبصره 1- در صورت عدم اعلام نتايج در مهلت مقرر توسط هسته گزينش با هماهنگي و نظارت هيأت مركزي گزينش وزارت نفت اقدام لازم معمول شود.
تبصره 2- در صورت اعلام نتايج پذيرفته شدگان كمتر از مجوزهاي مأخوذه توسط هيأت مركزي گزينش وزارت نفت، ادارات تأمين نيروي انساني شركتهاي اصلي در مورد معرفي ساير افراد پذيرفته شده در آزمون هاي استخدامي به ترتيب اولويت به هيأت مذكور اقدام
مي نمايند.
تبصره 3- در مـورد افراد انتـخاب نشده از طريق گزينـش كه پس از طـي مراحل تجديد نظر، گزينش با پذيرش متقاضي موافقت به عمل آورد و جذب داوطلب به دليل تكميل ظرفيت امكان پذير نباشد، پذيرش متقاضي در برنامه هاي جذب آتي صنعت نفت بدون شركت در آزمونهاي استخدامي مقدور خواهد بود.
د - از داوطلبان استخدام همزمان با انجام معاينات طب صنعتي، آزمايش عدم اعتياد به مواد مخدر به عمل مي آيد. در صورت مثبت بودن قطعي تست اعتياد به مواد مخدر ، بقيه مراحل استخدام متوقف خواهد شد .
تبصره 1- در شرايط خاص و عدم قطعيت تست اعتياد به تشخيص سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت ، موضوع توسط سازمان مذكور از مراكز مورد تأييد وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي قابل پيگيري و اقدام مي باشد .

تبصره 2- در صورتي كه تعدادي از افراد معرفي شده در مرحله طب صنعتي انتخاب نشوند، به همان ميزان از نفرات بعدي قبول شده ، به ترتيب اولويت معرفي مي گردند تا نياز تأمين شود.
هـ - قبول شدگاني كه بدليل محدوديت مجوز استخدام، جذب نشوند توسط ديگر واحدهاي تابعه صنعت نفت كه مجوز استخدام در همان رشته يا رشته ها را دريافت مي كنند ، بدون شركت مجدد در آزمون ، پس از طي مراحل گزينش و طب صنعتي قابل جذب مي باشند. در اين موارد اعتبار قبولي در آزمونها و مصاحبه حداكثر يكسال از تاريخ برگزاري آزمون كتبي يا مصاحبه (هر كدام كه مؤخر باشد) بوده و ضرورت انجام مصاحبه مجدد با اين قبيل داوطلبان ، به اختيار واحد متقاضي خواهد بود.
و– اختصاص درصدي از مجوزهاي استخدامي در مناطق / استان هاي حوزه فعاليت صنعت نفت به منظور جذب و استخدام داوطلبان بومي كه حد نصاب آزمون كتبي را كسب نموده باشند، براساس تكليف مقرر در تصويب نامه هاي هيأت وزيران كه صنعت نفت را مكلف به اجراي آن نموده باشد ، صورت مي پذيرد . در صورت عدم تأمين نيرو ، از داوطلبان غير بومي بر حسب امتيازات مكتبسه دعوت به عمل آيد.
در هر صورت جذب نيروهاي بومي نبايستي از 50 درصد مجوزهاي استخدامي بيشتر باشد مگر آنكه حسب مقررات موضوعه ، تكليف ديگري مقرر شده باشد .
تبصره – اختصاص سهميه بومي موضوع اين جزء ، پس از كسر 25 درصد سهميه تخصيص داده شده به فرزندان شاهد ، فرزندان جانبازان 50 درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان داراي حداقل 5 سال سابقه اسارت و همچنين سهميه جذب 5 درصد موضوع جزء (د) بند (5) قسمت {7-01-2} ، محاسبه مي گردد. داوطلباني كه به صورت توأمان بومي و ايثارگر باشند در هر يك از سهميه هاي استخدامي كه پذيرفته شوند در سر جمع هر يك از سهميه هاي مذكور (حسب مورد) منظور و به ازاء تعداد آنها به سهميه عمومي ساير داوطلبان استخدام اضافه مي گردد.

5- امتيازات ويژه
الف - افراد ذكر شده در جدول زير در صورت شركت در آزمونهاي استخدامي از امتيازات ويژه مندرج در جدول برخوردار خواهند شد. امتيازات تعيين شده در جدول صرفاً براي يكبار در مرحله آزمون كتبي يا در مرحله مصاحبه تخصصي
( هر كدام كه به نفع داوطلب باشد) به نتيجه امتيازات كسب‎ شده فرد اضافه مي گردد.
جدول امتيازات ويژه

رديف
واجدين شرايط اولويت
امتياز اولويت
1
فرزندان شهدا و جانبازان از كار افتاده كلي غير قابل بكار ( حالت اشتغال )
25 درصد كل امتياز كسب شده
2
خانواده شهدا ( همسر، برادر و خواهر)
براي همسر شهيد 15 درصد و براي برادر و خواهر دو شهيد 15 درصد و براي برادر و خواهر شهدا 10 درصد از كل امتياز كسب شده
3
جانبازان ، همسر و فرزندان آنان
براي جانباز به ازاء هر5 درصد جانبازي 4 درصدو براي همسر و فرزندان آنان به ازاء هر 10 درصد جانبازي 4 درصد، هر كدام حداكثر 25 درصد از كل امتياز كسب شده
4
رزمندگان ، همسر و فرزندان آنان
به ازاء هر يكماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه 1 درصد و براي همسر و فرزندان به ازاء هر سه ماه سابقه حضور داوطلبانه 1 درصد از كل امتياز كسب شده ( هر كدام حداكثر 25 درصد)
5
آزادگان ، همسر و فرزندان آنان
به ازاء هر يكسال اسارت 5/2 درصد، حداكثر 25 درصد از كل امتياز كسب شده
6
فارغ التحصيلان دانشگاه صنعت نفت
15 درصد از كل امتياز كسب شده
7
فرزندان كاركنان (شاغل، بازنشسته، از كار افتاده كلي دائم يا فوت شده) صنعت نفت
20 درصد از كل امتياز كسب شده
8
افراد بومي
بومي شهر محل خدمت يا روستا / بخش وابسته / تابعه محل خدمت، 15 درصد و بومي استان محل خدمت 10 درصد امتياز كسب شده
9
شاغلين شركتهاي پيمانكاري طرف قرارداد فعاليت هاي مستمر صنعت نفت
به ازاء هر يكسال سابقه خدمت در شركت (75/0) درصد و حداكثر (10) درصد امتياز كسب شده

تبصره1- كساني كه مشمول بيش از يكي از شرايط و اولويت هاي گروههاي جدول امتيازات ويژه باشند، از مجموع عوامل امتياز حداكثر تا 35 درصد كل امتياز كسب شده مي توانند استفاده نمايند. اين اولويت براي افراد بومي، حداكثر تا 45 درصد امتيازات كسب شده لحاظ مي گردد .
تبصره 2- داوطلب بومي به فردي اطلاق مي شود كه متولد آن شهر يا يكي از شهرهاي استان محل خدمت بوده و يا ديپلم خود را از آن شهر يا استان محل خدمت دريافت كرده باشند. شهرهاي تهران، اصفهان، شيراز، مشهد، تبريز، كرج و قم مشمول امتيازات افراد بومي نمي شوند.
تبصره 3- افراد بومي درصورتي از امتياز منظور شده بهره مند خواهند شد كه تعهد محضري مبني بر حداقل 10 (ده) سال خدمت در محل تعيين شده را نيز بسپارند.
ب - واحدهاي تابعه صنعت نفت موظفند يكي از فرزندان كاركنان شهيد، جانباز بيست و پنج درصد و به بالا و آزاده صنعت نفت (اعم از شاغل، بازنشسته، فوت شده و يا از كار افتـاده ) را كه واجـد شرايط عمـومي استـخدام ‌باشند ، عـلاوه بر سهـميه ايثـارگران (سي درصـد مجموع سهميه موضوع اجزاء (ج) و(د) ذيل در مقابل نيازمندي­هاي استخدامي صنعت نفت استخدام نمايند.
ج- واحـدهاي تابـعه صنعت نفـت موظفند در برنامه استخدام نيروي انساني مورد نياز ، حداقل 25% (بيست و پنج درصد) از ظرفيت و مجوزهاي استخدامي در سطوح تحصيلي مختلف و متناسب با حداقل شـرايط سني و تحصيلي پيش ­بيني شـده خود را بـه « فرزنـدان شاهد ، فرزنـدان جانـبازان
50 درصـد و بالاتر و فرزندان آزادگان داراي حـداقل 5 سال سابقه اسارت» اختصاص دهند. ادارات تأمين نـيروي انسـاني صـنـعت نفت لازم است ، تعداد نفـرات مـورد نـياز را، طـبق سهميه در هر رشته/گرايش به بنياد شهيد و امور ايثارگران منعكس نموده تا بنياد مذكور افراد واجد شرايط را معرفي نمايد.
تبصره- در مواردي كه نياز به تخصص مي باشد شرايط علمي مورد نياز، لازم­الرعايه است.
د - پنج (5) درصد از مجوزهاي استخدامي بايستي از بين واجدين شرايط رديف ‌هاي يك الي پنج جدول امتيازات ويژه فوق از طريق آزموهاي استخدامي جذب گردند.
هـ - واحد هاي تـابعه صنـعت نفت ، موظفـند يكي از فرزنـدان كاركنان فوت شده حين خدمت به علت حادثه ناشي از كار و يكي از فرزندان كاركنان از كارافتاده كلي دائم (66 درصد و بالاتر) بر اثر حادثه ناشي از كار حين خدمت را در صورت داشتن مدرك تحصيلي مورد نياز در مقابل نيازمندي هاي استخدامي با رعايت ساير شرايط اين ضوابط استخدام نمايند.
تبصره- استخدام داوطلبان موضوع اجزاء (ب) ، (ج) و (هـ) فوق ، بدون برگزاري آزمون كتبي، از طريق انجام مصـاحبه و ارزيابي روانشناختي و ساير مـراحل جذب و استخدام نيـروي انساني انجام مي پذيرد.

6- مراحل آزمون هاي استخدامي و ارزيابي فرآيند آن
تعيين نحوه هماهنگي در برگزاري آزمون ها و نظارت بر كليه مراحل آن و ارزيابي نتايج، توسط معاونت توسعه منابع انساني و مديريت صورت مي گيرد. شيوه نظارت بر كليه فعاليتهاي فرآيند آزمونها توسط اداره كل آموزش ، نيروي انساني و توسعه مديريت وزارت نفت با توجه به الگوي جذب متمركز براي اجرا در شركتهاي اصلي تعيين و ابلاغ مي گردد .
درج آگهي استخدام و انتخاب افراد براي مراحل مختلف توسط شركتهاي مندرج در بند (3) قسمت {5-01-2} پس از تأييد معاون توسعه منابع انساني و مديريت انجام خواهد شد.
آزمون كتبي به صورت متمركز در هر شركت اصلي ، توسط سازمان سنجش و يا ديگر مراكز علمي و دانشگاهي با تأييد و نظارت معاونت توسعه منابع انساني و مديريت انجام مي شود. مصاحبه و ارزيابي روانشناختي (حسب مورد) رأساً توسط شركتهاي مذكور صورت خواهد گرفت.
7- گزينش و طب صنعتي
مرحله گزينش توسط هسته هاي گزينش و هيأت مركزي گزينش براساس قانون و آئين نامه اجرايي و دستورالعمل هاي هيأت عالي و هيأت مركزي گزينش وزارتخانه ها انجام خواهد شد. معاينات طب صنعتي توسط سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت انجام مي شود.
8- رسيدگي به شكايات
در كليه مراحل آزمون كتبي و مصاحبه، رسيدگي به شكايات شركت كنندگان توسط شركت مربوطه انجام مي شود. در صورت شكايت از عدم رسيدگي به شكايات اوليه، معاونت توسعه منابع انساني و مديريت رسيدگي خواهد كرد.
9- ساير موارد
الف- جذب و استخدام نيروي انساني در كليه مقاطع تحصيلي در شهر تهران اكيداً ممنوع است. فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان بالاي 25 درصد داراي مدرك تحصيلي كارشناسي و بالاتر از حكم اين جزء مستثني مي باشند.
ب- از تاريخ 24/12/1389 هر گونه استخدام به صورت پيماني، آزمايشي يا رسمي در برابر سمت هاي بلاتصدي، منحصراً از طريق آزمون هاي استخدامي صورت مي پذيرد. مشمولين " جذب دانش آموختگان ممتاز به شرح قسمت {6-01-2} ، واجدين شرايط تبصره ذيل جزء "هـ" بند (5) قسمت {7-01-2} و پذيرفته شدگان دوره هاي مصوب هيأت مديره شركت ملي نفت ايران متعهد استـخدام " و نيز مشمـولين قوانين و مقررات ابـلاغي لازم به اجـرا در صنعت نفت ( با تأييد معاون توسعه منابع انساني و مديريت ) كه در آن شرط معافيت از آزمون كتبي، ذكر شده است، در مراحل آزمون مصاحبه علمي و روانشناختي مورد ارزيابي قرار مي گيرند.

برگرفته از سایت
http://hrd.nigc.ir
http://hrd.nigc.ir/Site.aspx?ParTree=1110121A1A12&LnkIdn=94215

آخرین ویرایش:

Yadavaran

عضو جدید
داداش 15 تا زیاده خدایی ؟ میدونی چند تا مهندس شیمی شرکت کردن واسه جم ؟
ولی خدایی 15 از 3 بیشتر هست خب :cool:

مهندس تو این وضعیت بیکاری 15 مهندس شیمی یهنی شاخص 15000 این می دونی یهنی چی یعنی خوش به حالت شانس قبولی وفراوانی شما 5 برابر بیدبلند و رقابت بیدبلندی ها 5 برابرسختر است خووووووووووووو.

آخرین ویرایش:

Yadavaran

عضو جدید
آقا جان سال 87 تو قسمت HYSIS منو خفت کردند طرف یکیشون که فکرکنم مخ جریان مصاحبه بود درمورد طراحی کمپرسورها پرسد وتفاوت طراح کمپرسورهای آدیاباتیک وایزوترمالو پرسید خوووو.

Yadavaran

عضو جدید
بطور کلی کامپیوتر وطراحی با Hysis رو دست کم نگیرد . انواع مبدلهای حرارتی رو خفظ کنید انواع شیرهای صنعتی . فرایندهای کنترلی و لوپ کنترل هم مهم است . راستی اگر گفتید کار Steam trap چه هست . خوووو

بالا