اصالتا از کدوم قوم ایرانی هستین؟

اصالتا از کدوم قوم ایرانی هستین؟

• مجموع رای دهندگان
    98
وضعیت
موضوع بسته شده است.

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ترک قزوینی؟:surprised:
در قزوین فقط دهات های یه منطقه ی کوچیکش ترکی حرف می زنن اونم فقط پیرها و جوون ها هیچ کدومشون ترکی بلد نیستن
تو اون ده ها ترکی داره منقرض میشه;)

به دلایل کارم با قزوینی های بسیاری هم کار هستم و ارتباط دارم
هیچ کدوم خودشون رو ترک نمیدونند و تنها لهجه قزوینی دارند و به اذعان خودشون تنها بعضی از دهات اطراف شهر قزوین ترک های مهاجر هستند.

من با هیچ قومی مشکل ندارم, ولی تعصب های این چنینی................!!!!!
به نظرم زیبنده ایرانی نیست
ما هم از یک سرزمینیم
و تفاوت زبان, فرهنگ و مذهب نباید موجب تفرقه بین ما باشد

اینجا از همه اقوام حضور دارند, خیلی ها هم به نسبت استان های ترک زبان استان های بسیار محرومی هستند
چرا تنها شما اصرار دارید که خود را از مابقی جدا بدانید

به افتخار ایران عزیزمون:gol::gol::gol::gol::gol:
:w32::w40::w40::w40:

n_roshan

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچ کدوم خودشون رو ترک نمیدونند و تنها لهجه قزوینی دارند و به اذعان خودشون تنها بعضی از دهات اطراف شهر قزوین ترک های مهاجر هستند.

ما هم از یک سرزمینیم

اینجا از همه اقوام حضور دارند, خیلی ها هم به نسبت استان های ترک زبان استان های بسیار محرومی هستند

پیام خصوصی دادم بهت رسیده؟

hokey

عضو جدید
ما هم از یک سرزمینیم

آفرين بر تو
ما هم چنين مي گيم اما بعضي ها هستند كه مجبور مي كنند جدا شيم
حداقل خواسته ما در ايران اصل 15 و 44 است كه اصل 44 براي همه شهرهاست و اصل 15 براي تركها و اعراب و كردها و لر ها و بلوچ هاست
والان هم به جاي جواب منطقي نشستيم دندونهاي كوروش رو اينجا مي شماريم
واقعا ايران دوست داريد چرا از اصل 15 حمايت نمي كنيد؟
به ... من كه قزوين ترك هست يا فارس
من تنها ميگم كه من مي خواهم به مدرسه ايي فرزند خودم رو بفرستم كه زبان تركي توش تدريس ميشه و اين با اصل 15 هيچ خلافي نيست و خواسته من قانوني هست و طبق اصول قانون و شان نزول آيات قرآن هم ميگه كه بايد اين جوري باشه در در كتاب دانسگاهي تاريخ اسلام هم خوانديد كه آيه نازل ميش و خدا به پيامبر دستور ميده كه تئو حق نداري يهودي ها رو محروم كني هر چند 10 نفر باشند
اگر خواسته ما نباشه ما جدا ميشيم و اين تنها خواسته من نيست خواسته همه هست و بار ها گفتم 80 هزار نفر كه در استاديوم حضور پيدا مي كنند حتي نمي دونند نام دروازه بانشون چيه بلكه مي خواهند نشان بزقورد (گرگ خاكستري) رو بالا ببرند و با رنگ قرمز اتحاد خود با تركها و همديگر رو نشان بدهند و بگند كه تنها ياشاسين آذربايجان
باور نكنيد وقتي جدا شديم اون وقت حيفتون مي آيد و نگيد جنگ مي كنيم چون روسيه مانند آپاخازياي جنوبي به بهاني گسستن ايران و آمريكا به بهانه حقوق بشر جو ايران رو كاملا به جنگ خواهن كشاند

asal sadra

عضو جدید
میگومااا نکنه مو ایرانی نیسوم خو گوزینه هاتو درس کن..
اا او اولوم میگوفتوم ابادانجلسوم از ایالات پاریس.. نمیفهمن خو چیکارشون کنوم..

goshtasb

عضو جدید
dorood
nakhost poozesh mitalabam ke ba fonte parsi negaresh nemikonam va shoma ra moshavash minamayam
shoma dar post hayetan bar aslhaye 15 va 44 pay mifesharid ama hargez nagofteid ke baraye tahaghighe in khast az kodam ravash haye madani bahre josteid
dalilash ra man migooyam
zira chonin faaliati hargez soorat nagerefte ast
ze ebteda bar jodai pay feshordeid va khish ra tafteye joda bafte khandeid va hargez nakhasteid ke ba tamol be khaste khish beresid va be din soorat bahane bar daste dolatmardan dadeid ta na tanha in hagh ra az shoma ke az sayere aghvam niz darigh konand.
shoma be onvane ghome tork zaban hata tarikh sarzamin khidh ra be dorosti nemidanid zira har anche ke sar damdarane jodai talabe shoma be shoma dikte karde and shoma pazirofteid va hargez dar sadad naboodid ta haghayegh ra bedanid
ta konoon az khish porside id ke majmooeye takhte soleyman dar ke kenare daryacheye oromiye vaghe ast va emrooze be onvan ebtedai tarin atashkade haye iran az an nam mibarand chra dar sar zamini vaghe shode ke shoma modai hastid az hezaran sal pish tork zaban boode and?
ama ketab zartoshtian be zabane pahlavi ast?
aya az khish porside id ke chera shaeran va adibane be name an diar hata yek beit sher be zaban azari va ya torki nadarand?
aya ta konoon porside id ke xchegoone mishavad ke da mantegheye shomal va jonoob shoma aghvam irani saken hastand va shoma dar in mian az rishei digar hastid?
moteasefane shoma be khatere talghine sar damdarane khish hoviat irani ra moadel ba ghome fars dar nazar migirid ama in khata ast va shoma koor koorane edar tariki shab be donbale siah mohre migardid va mahal ast ke biabid
jodai az pahneye iran zamin na tanha shoma ra be madineye fazeleye made nazaretan rahnemood nemikonad balke dar sih chale jehalat va faghr foroo mibarad
be jaye davidan dar peye soghoot b arami dar peye souood gam bardarid
biaid be jaye kooftan bar table jodai bar tare etehad dast bekeshid ta navaye khoshe an gooshe koor delan ra biazarad

goshtasb

عضو جدید
میگومااا نکنه مو ایرانی نیسوم خو گوزینه هاتو درس کن..
اا او اولوم میگوفتوم ابادانجلسوم از ایالات پاریس.. نمیفهمن خو چیکارشون کنوم

..

dorood
dooste khoobe man
aghvam irani dar shomar nemiayad
in koliati ke dooste ma matrah kardand faghat sarshakhe ha ra dar bar migirad
ama dar esalate ghome khish va tasir gozari an bar farhange in sarzamin lahzei tardid nakonid va bedanid ke delavari haye shoma azizan bar tarake tarikhe moasere iran zamin miderakhshad

Mahddi

عضو جدید

ما هم از یک سرزمینیم

عزیز چرا فکر می کنی من از تعصب حرف زدم
استان قزوین شامل قزوین و الموت و طارم و تاکستان و بویین زهرا هستش
فقط بویین زهرا و دهات های حوالیش ترکی حرف میزنن
اینا رو میگم چون کار بابام مربوط به این چیزهاست

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بر باعث و بانی این همه اختلاف لعنت که هر چی می کشیم از دست این محموده !
تا قبل از ریاست جمهوری اون یه همچین مشکلاتی نمیگم نبود اما اینقدر زیاد هم نبود .
سال اول ریاست جمهوریش که اون قضیه روزنامه ایران پیش اومد و بعد از اون هم همه کاراش شد ویران کردن پل هایی که قبلا بود .

Mahddi

عضو جدید
آفرين بر تو
ما هم چنين مي گيم اما بعضي ها هستند كه مجبور مي كنند جدا شيم
حداقل خواسته ما در ايران اصل 15 و 44 است كه اصل 44 براي همه شهرهاست و اصل 15 براي تركها و اعراب و كردها و لر ها و بلوچ هاست
والان هم به جاي جواب منطقي نشستيم دندونهاي كوروش رو اينجا مي شماريم
واقعا ايران دوست داريد چرا از اصل 15 حمايت نمي كنيد؟
به ... من كه قزوين ترك هست يا فارس
من تنها ميگم كه من مي خواهم به مدرسه ايي فرزند خودم رو بفرستم كه زبان تركي توش تدريس ميشه و اين با اصل 15 هيچ خلافي نيست و خواسته من قانوني هست و طبق اصول قانون و شان نزول آيات قرآن هم ميگه كه بايد اين جوري باشه در در كتاب دانسگاهي تاريخ اسلام هم خوانديد كه آيه نازل ميش و خدا به پيامبر دستور ميده كه تئو حق نداري يهودي ها رو محروم كني هر چند 10 نفر باشند
اگر خواسته ما نباشه ما جدا ميشيم و اين تنها خواسته من نيست خواسته همه هست و بار ها گفتم 80 هزار نفر كه در استاديوم حضور پيدا مي كنند حتي نمي دونند نام دروازه بانشون چيه بلكه مي خواهند نشان بزقورد (گرگ خاكستري) رو بالا ببرند و با رنگ قرمز اتحاد خود با تركها و همديگر رو نشان بدهند و بگند كه تنها ياشاسين آذربايجان
باور نكنيد وقتي جدا شديم اون وقت حيفتون مي آيد و نگيد جنگ مي كنيم چون روسيه مانند آپاخازياي جنوبي به بهاني گسستن ايران و آمريكا به بهانه حقوق بشر جو ايران رو كاملا به جنگ خواهن كشاند
پدر و مادرت به تو ادب یاد ندادند؟
شما کاش به جای اون 15 هزار کتاب تاریخی مجعول یه کتاب در مورد ادب داشتن می خوندی که بفهمی چه جوری با دیگران حرف بزنی
و اینم از ضعف تو و افکارت هستش که به دیگران توهین و فحاشی میکنی
ترک ها و فارس ها با هم راحت زندگی میکنن و تو و امثال تو هم بینشون نمی تونی تفرقه بیاندازی
دیگه با تو هم دهن به دهن نمیزارم

hokey

عضو جدید
dorood
nakhost poozesh mitalabam ke ba fonte parsi negaresh nemikonam va shoma ra moshavash minamayam
shoma dar post hayetan bar aslhaye 15 va 44 pay mifesharid ama hargez nagofteid ke baraye tahaghighe in khast az kodam ravash haye madani bahre josteid
dalilash ra man migooyam
zira chonin faaliati hargez soorat nagerefte ast
ze ebteda bar jodai pay feshordeid va khish ra tafteye joda bafte khandeid va hargez nakhasteid ke ba tamol be khaste khish beresid va be din soorat bahane bar daste dolatmardan dadeid ta na tanha in hagh ra az shoma ke az sayere aghvam niz darigh konand.
shoma be onvane ghome tork zaban hata tarikh sarzamin khidh ra be dorosti nemidanid zira har anche ke sar damdarane jodai talabe shoma be shoma dikte karde and shoma pazirofteid va hargez dar sadad naboodid ta haghayegh ra bedanid
ta konoon az khish porside id ke majmooeye takhte soleyman dar ke kenare daryacheye oromiye vaghe ast va emrooze be onvan ebtedai tarin atashkade haye iran az an nam mibarand chra dar sar zamini vaghe shode ke shoma modai hastid az hezaran sal pish tork zaban boode and?
ama ketab zartoshtian be zabane pahlavi ast?
aya az khish porside id ke chera shaeran va adibane be name an diar hata yek beit sher be zaban azari va ya torki nadarand?
aya ta konoon porside id ke xchegoone mishavad ke da mantegheye shomal va jonoob shoma aghvam irani saken hastand va shoma dar in mian az rishei digar hastid?
moteasefane shoma be khatere talghine sar damdarane khish hoviat irani ra moadel ba ghome fars dar nazar migirid ama in khata ast va shoma koor koorane edar tariki shab be donbale siah mohre migardid va mahal ast ke biabid
jodai az pahneye iran zamin na tanha shoma ra be madineye fazeleye made nazaretan rahnemood nemikonad balke dar sih chale jehalat va faghr foroo mibarad
be jaye davidan dar peye soghoot b arami dar peye souood gam bardarid
biaid be jaye kooftan bar table jodai bar tare etehad dast bekeshid ta navaye khoshe an gooshe koor delan ra biazarad
حالا بريم تايپ جواب شما
اولا پوزش شما را مي پذيرم اما اين فونت پارسي نيست بلكه فونت عربي هست مثل هميشه دزدي از ديگر اقوام را به خود منتصب نفرماييد
كي ما پا كرديم تويه يه كفش كه جدا ميشيم؟ ايران ماله كي بود؟ تركها كه زبان فارسي رو هم رسميت داده و شما رو قاطي خود كرديم يا شما بوديد كه ما رو قاطي خود كرديد؟
اصلا دليلي نميشه كه كسي مي خواهد جدا بشود و يا نشود بايد اصل 15 اجرا بشود. مگه مملكت ماله شماست كه تعيين تكليف مي كنيد كه چه كسي به چه زباني بنويسد؟ ضمنا اين قوانين باعث جدايي خواهد شد و چطور كه شوروي فروپاشيد و يادت نره داشتند يك زبان واحد يك حيله ايي از حيله هاي كمونيستي هست كه واقعا ايران نيز همانطور اداره مي شود و شك نكن كه هنگام انتخابات هم احمدي نژاد رفت روسيه تا دستورات لازم رو دريافت كنه و مطمئن باش اين جوري آب ما تويه يه جوي نخواهد رفت و شما از اصل 15 حمايت كنيد و اونوقت ببينم كه كي آهنگ جدايي طلبي دار؟
ما هستيم كه به حرفهاي جدايي طلب ها گوش مي كنيم و يا شما هستيد كه دل به حرفهاي سلطنت طلب ها سپرديد و همچنا مخالف اجراي اصل 15 و يا فدرالي شدن ايران هستيد؟ كي تاريخ آذربايجان رو تحريف مي كنه؟ كي اجازه تحقيق در شيراز رو براي آشكار شدن حقايق صلب كرده؟ ما يا شما؟
خداوند قرآن رو به زبان عربي نازل كرده است و چطور ممكن هست خداوند كتابي نازل كند كه به زبان اون منطقه نباشد؟ و اصلا شما بگوييد زبان پهلوي جلو هست يا پارسي؟ اگر به زبان پهلوي و يا پارسي بود شما بگوييد مگر ديوانه بودي كه كتاب زرتشت را در زمان ساسانيان به پارسي برگردانيد كه حتي تحقيقات اخير نشان مي دهد كتابي به نام زرتشت نبود و اگر بود به زبان تركي بود كه الان مداركي در آذرباجيان پيدا شده است كه به زبان التصاقي مي باشد و كتاب زرتش در زمان حمله اعراب براي پر رنگ جلوه دادن زرتش از اسلام نگاشته شده است و هيچ اعتباري ندارد و كتاب زرتشت داريوش هم افسانه ايي بيش نيست

چرا شعر به زبان تركي نيست؟ تو درك عميق از فرهنگ و زبان تورك نداري
تمامي نوشته ها كه اول موجود مي باشد همشون در ايران و تا خوزستان به زبان التصاقي (تركي) نوشته شده است و قديمي ترين سنگ نبشته مال 1300 سال پيش و كتاب ده ده قور قود به زبان تركي ماله 1200 سال پيش مي باشد
خداوند در قران و كتاب نيايش هم مي گويد كه من مردم رو به صورت امت هايي آفريده ام و اشاره مي كند(سوره حج است فكر كنم) به احمقان بگوييد اگر خدايتان مي خواست نمي توانست همه را به يك امت كند
و اين سرزمين ها از قبل مال قوم هايي بود و هرگز هيچ قومي سرزمين خود رابه كسي نبخشيده است و و حتي در سنگ نبشه ايي 5000 ساله نامي از تورك در كنار درياچه بوده كه چنين مي نويسد كه " مي خواهيم حمله كنيم اما قومي به نام تورك آنجا را در تصاحب دارد" كه نام ترك از اول برازنده ما بود و شما ايران را به حساب نخواهيد آورد و حركت قوم ها رو به حساب خواهي آورد كه كلا بالاي سر شما ترك هستند كه به صورت نواري از شرق تا استانبول كشيده شده است و هر از گاهي كه فضا بود به پايين لبريز شده كه در ايران هم همين طور هست هم از شمال شرق و هم ازشمال غرب تورك داريد
كي حقايق را نديده ما يا شما؟ حقيقت قرآن هست حقيقت قانون اساسي هست و چرا شما كه آگاه و همه چيز را مي بينيد به قرآن و قانون پاي بند نيستيد و مي گيد مثل اجدادتان بايد با چوماق با فارسها رفتار كنيد
جواب شما رو به دوستتان هم دادم كه خيلي خودتان را والا مقام مي دونيد و فكر مي كنيد رشد همه در سايه فتارسها هست؟ ما جدا بشيم و سياه بخت باشيم اما شما نگون بخت مانده و زندگي كنيد و ديگه دغدغه قيام و شورش هم نيست و اصل هم خطا نيست و مشكل شما اينه كه ازچشم افتاديد و ديگه تعصبات شكل گرفته و چيزي جز جدايي و يا جنگ داخلي و يا پسرفت ملي در ثمر نخواهد داشت
اتحاد با اصل 15 هست چطور ما با دست خود به شما برتري داديم و حالا مونديم دست شما و ما حقي بر گدن شما داريم كه بايد عزت ما را زياد كنيد و نگذاريد مردمان قرقيزستان و يا تركنستان و يا اذربايجان و يا تركيه به ريش ما بخندند و بگويند اقليت بر اكثريت حكومت مي كنيد
از اصل 15 حمايت كنيد و اجازه نبرد و رقابت ما با تركها رو بدهيد تا مثل هميشه پاسبان شمال غرب كشور باشيم مگرنه ما اگر احساس حقارت بكنيم سر به دامان تركها خواهيم گذاشت كه نجاتمان بدهند كه 30 سال پيش اعراب ايران شتر قرباني كردند 8 سال جنگ شد و حالا ما شتر قرباني خواهيم كرد تا باز 300 سال جنگ باشه كه اگر چيزي حق و مال ما نباشد ماله هيچ كس نخواهد بود

آخرین ویرایش:

hokey

عضو جدید
پدر و مادرت به تو ادب یاد ندادند؟
شما کاش به جای اون 15 هزار کتاب تاریخی مجعول یه کتاب در مورد ادب داشتن می خوندی که بفهمی چه جوری با دیگران حرف بزنی
و اینم از ضعف تو و افکارت هستش که به دیگران توهین و فحاشی میکنی
ترک ها و فارس ها با هم راحت زندگی میکنن و تو و امثال تو هم بینشون نمی تونی تفرقه بیاندازی
دیگه با تو هم دهن به دهن نمیزارم
ديگه بهانه براي ادب نگذاشتيد كه ادب ما با شما موند به قيامت
فارس عرب ارمني ............ توركون دوشمني

asal sadra

عضو جدید
حالا بريم تايپ جواب شما
اولا پوزش شما را مي پذيرم اما اين فونت پارسي نيست بلكه فونت عربي هست مثل هميشه دزدي از ديگر اقوام را به خود منتصب نفرماييد
كي ما پا كرديم تويه يه كفش كه جدا ميشيم؟ ايران ماله كي بود؟ تركها كه زبان فارسي رو هم رسميت داده و شما رو قاطي خود كرديم يا شما بوديد كه ما رو قاطي خود كرديد؟
اصلا دليلي نميشه كه كسي مي خواهد جدا بشود و يا نشود بايد اصل 15 اجرا بشود. مگه مملكت ماله شماست كه تعيين تكليف مي كنيد كه چه كسي به چه زباني بنويسد؟ ضمنا اين قوانين باعث جدايي خواهد شد و چطور كه شوروي فروپاشيد و يادت نره داشتند يك زبان واحد يك حيله ايي از حيله هاي كمونيستي هست كه واقعا ايران نيز همانطور اداره مي شود و شك نكن كه هنگام انتخابات هم احمدي نژاد رفت روسيه تا دستورات لازم رو دريافت كنه و مطمئن باش اين جوري آب ما تويه يه جوي نخواهد رفت و شما از اصل 15 حمايت كنيد و اونوقت ببينم كه كي آهنگ جدايي طلبي دار؟
ما هستيم كه به حرفهاي جدايي طلب ها گوش مي كنيم و يا شما هستيد كه دل به حرفهاي سلطنت طلب ها سپرديد و همچنا مخالف اجراي اصل 15 و يا فدرالي شدن ايران هستيد؟ كي تاريخ آذربايجان رو تحريف مي كنه؟ كي اجازه تحقيق در شيراز رو براي آشكار شدن حقايق صلب كرده؟ ما يا شما؟
خداوند قرآن رو به زبان عربي نازل كرده است و چطور ممكن هست خداوند كتابي نازل كند كه به زبان اون منطقه نباشد؟ و اصلا شما بگوييد زبان پهلوي جلو هست يا پارسي؟ اگر به زبان پهلوي و يا پارسي بود شما بگوييد مگر ديوانه بودي كه كتاب زرتشت را در زمان ساسانيان به پارسي برگردانيد كه حتي تحقيقات اخير نشان مي دهد كتابي به نام زرتشت نبود و اگر بود به زبان تركي بود كه الان مداركي در آذرباجيان پيدا شده است كه به زبان التصاقي مي باشد و كتاب زرتش در زمان حمله اعراب براي پر رنگ جلوه دادن زرتش از اسلام نگاشته شده است و هيچ اعتباري ندارد و كتاب زرتشت داريوش هم افسانه ايي بيش نيست

چرا شعر به زبان تركي نيست؟ تو درك عميق از فرهنگ و زبان تورك نداري
تمامي نوشته ها كه اول موجود مي باشد همشون در ايران و تا خوزستان به زبان التصاقي (تركي) نوشته شده است و قديمي ترين سنگ نبشته مال 1300 سال پيش و كتاب ده ده قور قود به زبان تركي ماله 1200 سال پيش مي باشد
خداوند در قران و كتاب نيايش هم مي گويد كه من مردم رو به صورت امت هايي آفريده ام و اشاره مي كند(سوره حج است فكر كنم) به احمقان بگوييد اگر خدايتان مي خواست نمي توانست همه را به يك امت كند
و اين سرزمين ها از قبل مال قوم هايي بود و هرگز هيچ قومي سرزمين خود رابه كسي نبخشيده است و و حتي در سنگ نبشه ايي 5000 ساله نامي از تورك در كنار درياچه بوده كه چنين مي نويسد كه " مي خواهيم حمله كنيم اما قومي به نام تورك آنجا را در تصاحب دارد" كه نام ترك از اول برازنده ما بود و شما ايران را به حساب نخواهيد آورد و حركت قوم ها رو به حساب خواهي آورد كه كلا بالاي سر شما ترك هستند كه به صورت نواري از شرق تا استانبول كشيده شده است و هر از گاهي كه فضا بود به پايين لبريز شده كه در ايران هم همين طور هست هم از شمال شرق و هم ازشمال غرب تورك داريد
كي حقايق را نديده ما يا شما؟ حقيقت قرآن هست حقيقت قانون اساسي هست و چرا شما كه آگاه و همه چيز را مي بينيد به قرآن و قانون پاي بند نيستيد و مي گيد مثل اجدادتان بايد با چوماق با فارسها رفتار كنيد
جواب شما رو به دوستتان هم دادم كه خيلي خودتان را والا مقام مي دونيد و فكر مي كنيد رشد همه در سايه فتارسها هست؟ ما جدا بشيم و سياه بخت باشيم اما شما نگون بخت مانده و زندگي كنيد و ديگه دغدغه قيام و شورش هم نيست و اصل هم خطا نيست و مشكل شما اينه كه ازچشم افتاديد و ديگه تعصبات شكل گرفته و چيزي جز جدايي و يا جنگ داخلي و يا پسرفت ملي در ثمر نخواهد داشت
اتحاد با اصل 15 هست چطور ما با دست خود به شما برتري داديم و حالا مونديم دست شما و ما حقي بر گدن شما داريم كه بايد عزت ما را زياد كنيد و نگذاريد مردمان قرقيزستان و يا تركنستان و يا اذربايجان و يا تركيه به ريش ما بخندند و بگويند اقليت بر اكثريت حكومت مي كنيد
از اصل 15 حمايت كنيد و اجازه نبرد و رقابت ما با تركها رو بدهيد تا مثل هميشه پاسبان شمال غرب كشور باشيم مگرنه ما اگر احساس حقارت بكنيم سر به دامان تركها خواهيم گذاشت كه نجاتمان بدهند كه 30 سال پيش اعراب ايران شتر قرباني كردند 8 سل جنگ شد و حالا ما شتر قرباني خوهايم كرد كه اگرمال ما نباشد ماله هيچ كس نخواهد بود

کاکو من تا حالا پستایه تورو نم خون دما ..:surprised:
:biggrin::biggrin::biggrin:

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز چرا فکر می کنی من از تعصب حرف زدم
استان قزوین شامل قزوین و الموت و طارم و تاکستان و بویین زهرا هستش
فقط بویین زهرا و دهات های حوالیش ترکی حرف میزنن
اینا رو میگم چون کار بابام مربوط به این چیزهاست

نه مهدی جان
من فقط قسمت اول پستم در جواب شما بود
شرمنده اگه موجب ناراحتی شدم
:gol:

hokey

عضو جدید
در بين اصولي مثل 3 ، 4 ، 6 ، 9 ، 14 ، 15 ، 19 ، 20 ، 22 ، 23 ، 24 ، 25 ، 26 ، 27 ، 28 ، 30 ، 31 ، 32 ، 36 ، 37 ، 39 ، 55 ، 56 ، 59 ، 76 ، 86 ، 89 ، 107 ، 122 ، 123 ، 141 ، 142 ، 148 ، 150 ، 168 ، 175 و 177 ، كه بنا به محتوا و بيان ، از اهميت والايي برخوردارند ؛ خيلي از اصول شاخص معطل مانده و گاهي نيز مورد بي توجهي واقع شده است . از آن جمله است : اصل 15 { زبان و خط رسمي و مشترك مردم ايران فارسي است . اسناد و مكاتبات و متون رسمي و كتب درسي بايد با اين زبان و خط باشد ولي استفاده از زبانهاي محلي و قومي در مطبوعات و رسانه هاي گروهي و تدريس ادبيات و مدارس به زبان محلي در محلي كه قوم ساكن هست و درس خواندن آنها در مدارس به زبان محلي ، در كنار زبان فارسي آزاد است . } ؛
... در كنار اصول 20 ، 23 ، 24 ، 27 ، 30 ، 37 ، 39 ، 56 و 168 از حساسيت ويژه و جايگاه قانوني و حقوقي برتري برخوردارند كه اگر بنحو احسن بازبيني و اجرا شوند ، مي توانند مردم و كشور را از جهات مختلف فرهنگي و اجتماعي و اقتصادي و سياسي و ... ، تا ساليان سال ، در مقابل حوادث روزگار بيمه نمايند و نويد بخش معناي واقعي « جمهوريت » و « اسلاميت » باشند .

hokey

عضو جدید
کاکو من تا حالا پستایه تورو نم خون دما ..:surprised:
:biggrin::biggrin::biggrin:
گه ايماله ائله مه ها:mad: دا بير ائله بو قالميشدي كه قره قوره لرينن باش باشا وئرم
منيم اغزيمي آشماها سني ده قاتارام فاسلار هامموزا بير ........... وورام:w43:
يه كه دانيشما بولدون سنه پوخ يئماخليغي قالميب;)

m_roshan

عضو جدید
در بين اصولي مثل 3 ، 4 ، 6 ، 9 ، 14 ، 15 ، 19 ، 20 ، 22 ، 23 ، 24 ، 25 ، 26 ، 27 ، 28 ، 30 ، 31 ، 32 ، 36 ، 37 ، 39 ، 55 ، 56 ، 59 ، 76 ، 86 ، 89 ، 107 ، 122 ، 123 ، 141 ، 142 ، 148 ، 150 ، 168 ، 175 و 177 ، كه بنا به محتوا و بيان ، از اهميت والايي برخوردارند ؛ خيلي از اصول شاخص معطل مانده و گاهي نيز مورد بي توجهي واقع شده است . از آن جمله است : اصل 15 { زبان و خط رسمي و مشترك مردم ايران فارسي است . اسناد و مكاتبات و متون رسمي و كتب درسي بايد با اين زبان و خط باشد ولي استفاده از زبانهاي محلي و قومي در مطبوعات و رسانه هاي گروهي و تدريس ادبيات و مدارس به زبان محلي در محلي كه قوم ساكن هست و درس خواندن آنها در مدارس به زبان محلي ، در كنار زبان فارسي آزاد است . } ؛
... در كنار اصول 20 ، 23 ، 24 ، 27 ، 30 ، 37 ، 39 ، 56 و 168 از حساسيت ويژه و جايگاه قانوني و حقوقي برتري برخوردارند كه اگر بنحو احسن بازبيني و اجرا شوند ، مي توانند مردم و كشور را از جهات مختلف فرهنگي و اجتماعي و اقتصادي و سياسي و ... ، تا ساليان سال ، در مقابل حوادث روزگار بيمه نمايند و نويد بخش معناي واقعي « جمهوريت » و « اسلاميت » باشند .
داداش یکی از برادرام دکترای تاریخ باستان رو داره نه از ایران از انگلیس
تو ایران درس نخوند چون میگه تحریف شدس
گفته کوروش در جنگ با masagetha در شرق ایران کشته شد
خواهشا تاریخ رو تحریف نکن واسه اینکه حرفتو به کرسی بنشونی

m_roshan

عضو جدید
گه ايماله ائله مه ها:mad: دا بير ائله بو قالميشدي كه قره قوره لرينن باش باشا وئرم
مازش مین گدت چه بگی سی خوت

asal sadra

عضو جدید
یه جوک یادم اومد..
به لره میگن اشلونک..
میگه: مو که نونوم چی ایگوی ولی سی احتیاط گی منه گور بووت..
جسارت نشه ها جوک تعریف کردم بخندی همین..
بعدم منیم قارداش فارسی بیلمیرم..:surprised:
دانیشما هم چوخ دوزدی..
فارسلاراها...
شما هم انشالا خوب میشی..:victory:

hokey

عضو جدید
داداش یکی از برادرام دکترای تاریخ باستان رو داره نه از ایران از انگلیس
تو ایران درس نخوند چون میگه تحریف شدس
گفته کوروش در جنگ با masagetha در شرق ایران کشته شد
خواهشا تاریخ رو تحریف نکن واسه اینکه حرفتو به کرسی بنشونی
داداش يكي برادرت ؟ ميگن دروغگو حافظه نداره
حالا اگر راسته پس گوش كن
به دادشت بگو جك تازه هم بلده؟:w15:
يا دادشت هم هم رزم كوروش صغير بود؟
مثل اينكه شروع دعوا خواست انگلستان بود ها
از سالهاي قاجار تبريز جنگيده حكومت دموكراسي باشه انگليس تلاش كرده سلطنتي باشه
چه طور ميشه اعتماد كرد؟:child:
ديگه اينقدر بدبخت شديد كه به جاي شما انگلستان براتون تحقيق مي كنه؟
كار درست اينه كه بريم شيراز همه جا رو زير و رو كنيم نه اينكه در انگلستان در يك اتاق اساتيد بنشينيم و نظر بدهيم
من در خدمت هستم
به دادشت بگو يه فوق ليسانس زبان انگليسي هم در تبريز داريم كه همه كتابهاتون رو مو به مو مي خونه و در مقابل حرف شما اين حركت رو نشونت داد
:thumbsup:

مورگان

اخراجی موقت
هرجا كه مكتبم هست ..........همانجا نيز وطنم هست ..........آنجا كه مكتبم نيست وطنم نيست:gol:

hokey

عضو جدید
یه جوک یادم اومد..
به لره میگن اشلونک..
میگه: مو که نونوم چی ایگوی ولی سی احتیاط گی منه گور بووت..
جسارت نشه ها جوک تعریف کردم بخندی همین..
بعدم منیم قارداش فارسی بیلمیرم..:surprised:
دانیشما هم چوخ دوزدی..
فارسلاراها...
شما هم انشالا خوب میشی..:victory:
كي گفت كه فارسي حرف بزني؟
من تنها گفتم كه:
ايماله ائله مه ها يوخسا او سؤز
ياشاسين آذربايجان:w40:

m_roshan

عضو جدید
داداش يكي برادرت ؟ ميگن دروغگو حافظه نداره
حالا اگر راسته پس گوش كن
به دادشت بگو جك تازه هم بلده؟:w15:
يا دادشت هم هم رزم كوروش صغير بود؟
مثل اينكه شروع دعوا خواست انگلستان بود ها
از سالهاي قاجار تبريز جنگيده حكومت دموكراسي باشه انگليس تلاش كرده سلطنتي باشه
چه طور ميشه اعتماد كرد؟:child:
ديگه اينقدر بدبخت شديد كه به جاي شما انگلستان براتون تحقيق مي كنه؟
كار درست اينه كه بريم شيراز همه جا رو زير و رو كنيم نه اينكه در انگلستان در يك اتاق اساتيد بنشينيم و نظر بدهيم
من در خدمت هستم
به دادشت بگو يه فوق ليسانس زبان انگليسي هم در تبريز داريم كه همه كتابهاتون رو مو به مو مي خونه و در مقابل حرف شما اين حركت رو نشونت داد
:thumbsup:
(داداش) منظورم تو بودی که متاسفانه زیادیته این جور صدات کنم
وقتی اینو نفهمیدی دیگه معلومه چقدر ....
دکترایی که تو خارج گرفته بشه شرف داره به مدرک آشغالیی که تو اینجا میگیری
در ضمن مثل آدم حرف بزن
اون شکلک آخری که فرستادی شعورتو میرسونه

hokey

عضو جدید
چرا با دوستدارانت عناد و کين و لج باشد؟
چرا بيچاره آذربايجان عضو فلج باشد؟
مگر پنداشتي ايران ز تهران تا کرج باشد؟
هنوز از ماست ايران را اگر روزي فرج باشد.

آذربايجان سر ايران است. به گواهي تاريخ هيچ منطقه‌اي در ايران به اندازه آذربايجان دستخوش حوادث و رويدادهاي تلخ و شيرين نشده است. آذربايجان در شمال‌غربي ايران واقع شده. منطقه‌اي که از قديم‌الايام همسايگي با امپراطوري‌هاي بزرگ را تحمل کرده و جانانه از ايران دفاع کرده. روميان‌باستان، يوناني‌ها، عثماني‌ها و تزارهاي روس سالها مردم اين خطه را به خاک و خون کشيده‌اند. اما اين مردم چون دژي مستحکم دروازه‌هاي ورود دشمن به ايران را بسته نگاه‌داشتند. جنگ تحملي هم آزمون ديگري بود براي ما که همسايه صدام بوديم و هر وقت دلش مي‌خواست با هواپيمايش بمبي بر سرمان مي‌انداخت و مي‌رفت. (اينها را گفتم براي آنها که مي‌پندارند ما خود را ايراني نمي‌دانيم)

hokey

عضو جدید
فوق لیسانستو بذار در کوزه ابشو بخور وقتی ادب نداشته باشی مدرک دوزار نمی ارزه
انداختم همون كوزه ايي كه سره كوروش متجاوز رو انداختيم و اگر قصد خيانت به ديار ما را داشته باشد سرنوشتي نيك تر از كوروش صغير نخواهد داشت:w40:

m_roshan

عضو جدید
انداختم همون كوزه ايي كه سره كوروش متجاوز رو انداختيم و اگر قصد خيانت به ديار ما را داشته باشد سرنوشتي نيك تر از كوروش صغير نخواهد داشت:w40:
معلومه انداختی در کوزه اگه به دردت میخورد اینجا نبودی حرف زیادی بزنی و
تاریخو تحریف کنی
میگن اونایی که کمبود دارن یه جوری خودشونو بزرگ میخوان جلوه بدن تو هم یکی از اونا

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا