اعتقاد ، اعتماد ، امید

fire dragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- Confidence اعتقاد:
اهالی روستایی تصمیم گرفتند که برای نزول باران دعا کنند.
روزی که تمام اهالی برای دعا در محل مقرر جمع شدند،فقط یک پسربچه با چتر آمده بود،این یعنی اعتقاد.
2- Trust اعتماد:
اعتماد را می توان به احساس یک کودک یکساله تشبیه کرد،وقتی که شما آنرا به بالا پرتاب می کنید،او میخندد ..... چراکه یقین دارد که شما او را خواهید گرفت،این یعنی اعتماد.
3- Hopeامید:
هر شب ما به رختخواب می رویم بدون اطمینان از اینکه روز بعد زنده از خواب بیدار شویم.ولی شما همیشه برای روز بعد خود برنامه دارید،این یعنی امید.
با اعتقاد،اعتماد و امید زندگی کنید.

fire dragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
اعتقادو امید تو ذات انسانهاست اما اعتماد به مرور زمان به دست میاد.

به نظر من همشون اکتسابی هستند
به شرطی که خودمون یه دیوار بلند جلوشون نکشیم ...به خاطر تجربه های تلخ گذشته ، حس بدبینی یا هر دلیل دیگه ایی

ثمینی

عضو جدید
اگه امید نباشه انسان نمیتونه زندگی کنه اعتقادم بر میگرده به ذات هرکسی و اعتماد به قول سوگلی به مرور زمان به دست میاد

mammad_1313

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینا همه داستان هستن ، زندگی مثل یک رودخانه است که ما در آن حکم ماهی رو داریم

سوگلییی

عضو جدید
به نظر من همشون اکتسابی هستند
به شرطی که خودمون یه دیوار بلند جلوشون نکشیم ...به خاطر تجربه های تلخ گذشته ، حس بدبینی یا هر دلیل دیگه ایی
من هم به این جمله معتقدم :همه خوبند مگر خلافش ثابت بشه. اما احتیاط شرط عقله

fire dragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینا همه داستان هستن ، زندگی مثل یک رودخانه است که ما در آن حکم ماهی رو داریم

شما میتونی مثل یه ماهی مرده خودتو به جریان آب یا همون زندگی بسپاری و هیچ تلاشی نکنی
یا میتونی برخلاف جریان آب شنا کنی (مثل قزل آلاها ) و حیرت همگان رو برانگیزی
(چون ماهی مثال زدی گفتم توهین نباشه)

fire dragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه امید نباشه انسان نمیتونه زندگی کنه اعتقادم بر میگرده به ذات هرکسی و اعتماد به قول سوگلی به مرور زمان به دست میاد

نه ثمین جان
البته به طور مطلق نمیشه صحبت کرد چون هر کدوم رو باید نسبت به شرایط سنجید ولی به نظر من هیچکدوم ذاتی نیست
شما در طول زندگی نسبت به خیلی چیزا اعتقاد به دست میاری یا برعکس نسبت به اون اعتقادتو از دست میدی یا ممکنه در برهه ای از زمان امیدت نسبت به موضوعی کمرنگ بشه

mammad_1313

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما میتونی مثل یه ماهی مرده خودتو به جریان آب یا همون زندگی بسپاری و هیچ تلاشی نکنی
یا میتونی برخلاف جریان آب شنا کنی (مثل قزل آلاها ) و حیرت همگان رو برانگیزی
(چون ماهی مثال زدی گفتم توهین نباشه)
هوز زندگی نکردی !!! که بفهمی من چی میگم!
خب اینکه درسته ولی باید حواست باشه تو تور ماهیگیر گیر نکنی
باشه حواسمو میدم

سوگلییی

عضو جدید
نه ثمین جان
البته به طور مطلق نمیشه صحبت کرد چون هر کدوم رو باید نسبت به شرایط سنجید ولی به نظر من هیچکدوم ذاتی نیست
شما در طول زندگی نسبت به خیلی چیزا اعتقاد به دست میاری یا برعکس نسبت به اون اعتقادتو از دست میدی یا ممکنه در برهه ای از زمان امیدت نسبت به موضوعی کمرنگ بشه
اعتقاد و اطمینان شاید در مراحل مختلف زندگی عوض بشه .اما آدم تا لحظه مرگشم امیدواره

fire dragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
هوز زندگی نکردی !!! که بفهمی من چی میگم!

نه جنوب زندگی نکردم
هور رو هم اصلا ندیدم
ولی به نسبت شرایط باید تلاش کرد شرایط سختتر تلاش بیشتری میطلبه ولی دستاوردش شیرین تره

هر آنچه مرا نکشد قویترم میکند

salimipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه، قدرت و جرات لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم
می تواند از طرف موافق جریان آب حرکت کند.
( در پاسخ به دوستمون كه گفته بود زندگي همچون رودي است)

fire dragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
اعتقاد و اطمینان شاید در مراحل مختلف زندگی عوض بشه .اما آدم تا لحظه مرگشم امیدواره

موافقم
البته اون امید به زندگیه که تا آخرین دم و بازدم ادامه داره
ولی این بین شما میتونی در مقاطع مختلف به افراد یا اهداف دیگه هم امید داشته باشی یا ازشون قطع امید کنی

mammad_1313

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه جنوب زندگی نکردم
هور رو هم اصلا ندیدم
ولی به نسبت شرایط باید تلاش کرد شرایط سختتر تلاش بیشتری میطلبه ولی دستاوردش شیرین تره

هر آنچه مرا نکشد قویترم میکند
چه ربطی به جنوب داره؟
این پایین واسه هردو دوست گل بیشتر توضیح میدم
برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه، قدرت و جرات لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم
می تواند از طرف موافق جریان آب حرکت کند.
( در پاسخ به دوستمون كه گفته بود زندگي همچون رودي است)

شما اعتقاد دارین به این که همه چیز درست است ، اعتقاد دارین هر چیزی که هست واقعی است، و اعتقاد دارین باورتون درست است، و خیلی جملات دیگه که میشه با اعتقاد ساخت ، ولی وقتی روزمره زندگی چیزی خلاف آن را برات ثابت میکنه چه حسی بت دست میده؟
اعتماد به نظام اعتماد،اعتماد به جامعه، اعتماد به دوست ،اعتماد به اون مغازه دار که بش میگی چشمت به ماشین من باشه ،و خیلی جملات دیگه که میشه با اعتماد ساخت ولی وقتی یکی از اینها بت نارو زد چه حسی بت دست میده؟
امید به این که فردا در استخدامی قبول میشم، امید به این که فلان درس و نمره خوب میگیرم ،و خیلی جملات دیگه که میشه با امید ساخت ،اگر این طور نشد چه حسی بت دست میده؟
دوستان خوبم فایر دراگون و سلیم پور من چیزی جز حقیقت زندگی نگفتم،
حکم ما مثال ماهی است که هر چی آب براش اورد راضی است، اگر راضی نباشد آب برایش حکم زندان را دارد!

سوگلییی

عضو جدید
موافقم
البته اون امید به زندگیه که تا آخرین دم و بازدم ادامه داره
ولی این بین شما میتونی در مقاطع مختلف به افراد یا اهداف دیگه هم امید داشته باشی یا ازشون قطع امید کنی
شاید اینی که شما بگی درست باشه . اما همین هم مقطعیه. به قول معروف امیدت به خدا باشه به خودتم اطمینان کن

mahsa.mahsa

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر سه اكتسابيه.اميد باعث ادامه ي زندگيه و اعتقادو اعتماد كامل كننده ي اون

fire dragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید اینی که شما بگی درست باشه . اما همین هم مقطعیه. به قول معروف امیدت به خدا باشه به خودتم اطمینان کن

خوشحالم که داریم به نقطه مشترک میرسیم
ولی یادتون باشه همین مقاطع کوچک اسمشون میشه زندگی
پس زندگیمونو به خاطر دلایل بی منطق برای خود و اطرافیانمون سخت نکنیم

hadi2643

کاربر بیش فعال
آفرین به شروع کننده این تاپیک به این می گن یه تاپیک که سرش به تنش می ارزه
قابل توجه بعضیا

سوگلییی

عضو جدید
خوشحالم که داریم به نقطه مشترک میرسیم
ولی یادتون باشه همین مقاطع کوچک اسمشون میشه زندگی
پس زندگیمونو به خاطر دلایل بی منطق برای خود و اطرافیانمون سخت نکنیم
اما این مقاطع کوچیک ارزش ریسک کردن ندارن . البته نظر شخصی خودمه

fire dragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما این مقاطع کوچیک ارزش ریسک کردن ندارن . البته نظر شخصی خودمه

زندگی یعنی ریسک کردن
تا کی میخواهی تو safe side ( ببخشید فارسیش یادم نیومد ) بشینی بعد انتظار دستاوردهای بزرگ داشته باشی

اگر چیزی رو که دوست داری به دست نیاری مجبوری چیزی رو که داری دوست داشته باشی

سوگلییی

عضو جدید
زندگی یعنی ریسک کردن
تا کی میخواهی تو safe side ( ببخشید فارسیش یادم نیومد ) بشینی بعد انتظار دستاوردهای بزرگ داشته باشی

مهم اینه که آدم از چیزایی که داره راضی باشه . رضایت خودش مهمتره

bahareh s

عضو جدید
کاربر ممتاز
زندگی یعنی ریسک کردن

اوه اوه اینجا خیلی بحثاتون پیچیده شده حالا آقای اژدها خودتون چیزی که دوست داریدو بدست آوردید؟؟؟

fire dragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
اوه اوه اینجا خیلی بحثاتون پیچیده شده حالا آقای اژدها خودتون چیزی که دوست داریدو بدست آوردید؟؟؟

خیلی مهم نیست به دست بیاری یا نه
مهم اون احساس رضایتی که میدونی با تمام وجود تلاشتو کردی
حالا اگه به دست بیاری که چه بهتر