اهـــدای عضو...اهـــدای زندگی

* saghar

عضو جدید
داوطلبان اهدای خون شامل سه دسته اند:
· اهدا کنندگان بار اول ، اهداکنندگانی هستند که برای اولین بار برای اهدای خون مراجعه نموده اند.
· اهدا کنندگان با سابقه ، اهداکنندگانی هستند که فواصل اهدای خون آنان بیشتر از یک سال است.
· اهدا کنندگان مستمر ، به اهداکنندگانی اطلاق می شود که در یک دوره یک ساله حداقل 2 بار مبادرت به اهدای خون می نمایند که مناسب ترین گروه اهدا کنندگان در تأمین خون سالم هستند.
داوطلبان اهدای مستمر خون به واسطه حضور منظم خود، شرایطی را فراهم می نمایند تا سازمان انتقال خون نیز بتواند به طور مداوم به آنها توجه داشته و با آموزش های مختلف واطلاع رسانی های مکرر وسایر اقدامات مرتبط ولازم، در حفظ و ارتقای سلامت و انگیزه های انسان دوستانه آنان بکوشد.
شرایط عضویت در جمعیت اهدا کنندگان مستمر خون:
  • برخورداری از سلامت کامل
  • از آخرین نوبت اهدای خون قبلی کمتر از یک سال گذسته باشد.
  • نتیجه بررسی های انجام شده بر روی خون اهدایی سالم بوده باشد.
  • امکان اهدای منظم و مستمر خون را حداقل 2 بار در سال داشته باشد.
داوطلبان عزیزی که با دارا بودن شرایط فوق مایل به عضویت در این جمعیت ارزشمند می باشند لازم است در زمان مراجعه به پایگاه اهدای خون شهر محل سکونت خود، از مسئول پذیرش آن پایگاه فرم مخصوص عضویت در جمعیت اهدا کنندگان مستمر را درخواست نموده و با تکمیل کامل، خونا و بادقت فرم مذکور، آن را مجدداً برای اقدامات بعدی به مسئول پذیرش تحویل نمایند. در این صورت پس از بررسی های لازم، با تماس مستقیم با داوطلب متقاضی، سایر مراحل انجام خواهد شد.

نیاز کشور ما : هر 10 ثانیه ؛ یک واحد فرآورده خونی

* saghar

عضو جدید
برای اطلاعات بیشتر می تونید به www.khrazavi-bto.ir مراجعه کنید.
(البته این سایت سازمان انتقال خون استان خراسان رضویه. ولی همه اطلاعات لازم رو داره.)

آخرین ویرایش:

سـعید

مدیر بازنشسته
سلام ... من خیلی وقته که فرم رو پر کردم ... ولی هنوز کارتش برام نیمده .... باید حالا چه کار کنم؟ ... ممنون میشم اگه بهم بگین
دوباره فرم رو درخواست ندین...
باید صبر کنین...
چون ممکنه که درخواست هاشون زیاد شده باشه و کمی طول بکشه....

taravat_tree

عضو جدید
من 4سال پیش عضو شدم.
شونصد نفر رو هم با همین دستای خودم عضوشون کردم !!! :cool:
هنوزم تو کوچه و خیابون یقه ی ملت رو میگیرم گه بیان عضو شن !
هه هه !

afrooz83

عضو جدید
سلام دوست عزیز.میخواستم خیلی خیلی ازتون تشکر کنم.....مدتها بود قصد داشتم این کارتو تهیه کنم اما نمیدونستم چطور باید اقدام کنم..شما با این کارتون کمک بزرگی به من کردید....ممنون

سـعید

مدیر بازنشسته
سلام دوست عزیز.میخواستم خیلی خیلی ازتون تشکر کنم.....مدتها بود قصد داشتم این کارتو تهیه کنم اما نمیدونستم چطور باید اقدام کنم..شما با این کارتون کمک بزرگی به من کردید....ممنون
از این بابت که شما هم در این کار خیر شرکت کردین خیلی خوشحالم...

AmirReza.R

کاربر فعال
سعید جان از این حرکت قشنگت ممنونم،
من چند ماه قبل عضو شدم، هفته قبل هم کارتم اومد.

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه چیزی یادم افتاد فکر کردم شاید براتون جالب باشه:
یه بار یه جا خوندم که بدن اهدا کننده بعد از اینکه اعضای اهدایی رو برداشتن، همونجوری تیکه پاره نمیمونه
جای اعضای اهدایی پروتز میذارن
:razz:

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ممنون از اینکه آدرس سایت را گذاشتی
ثواب زیادی کردی

من هم عضو شدم
امیدوارم اعضای بدنم واقعا بعد از مرگ به درد یک انسان بخوره و جان یک انسان را نجات بده.

بازم تشکر
پری :gol:

سـعید

مدیر بازنشسته
یه چیزی یادم افتاد فکر کردم شاید براتون جالب باشه:
یه بار یه جا خوندم که بدن اهدا کننده بعد از اینکه اعضای اهدایی رو برداشتن، همونجوری تیکه پاره نمیمونه
جای اعضای اهدایی پروتز میذارن
:razz:
شما دقیقا درست میگید...
حتی برای اینکه محل جراحات ناشی از جراحی بر روی جنازه باقی نمونه و خانواده متوفی ناراحت نشه بر روی جنازه جراحی پلاستیک انجام میدهند...

marya_com

عضو جدید
دوستان عزیز من هم به این اعتقاددارم که همه ماانسانیم ونجات دادن جان یه نفردیگه خیلی شادمون میکنه ولی به گفته خودت آقاسعیداین اعضای بدن مادست ماامانتیه ازطرف خدا،وتواون دنیاچه خودما،چه اعضامون بازخواست میشن ماحق نداریم اینهارابه اختیارخودمون ببخشیم خدای مااونقدرقدرتشوداره که اگه بخوادمی تونه اون شخصودوباره زنده اش کنه پس مرگ اون شخص حکمتی داره که فقط خدامیدونه مانبیدباعلمی که بهش دست پیداکردیم دخالتی بکنیم قلب ماتاوقتی می تپه که اون بخوادوقتی مهلتمون تموم بشه نبایدبه اجباردوباره اونوبه کاربندازیم به نظرمن خداازین کارراضی نیست
خدا بعضی کارهاش را هم توسط بنده هاش انجام می ده :redface:
انسانی که می میره اجزای بدنش توی خاک تجزیه می شه غیر از اینه؟خب وقتی ما با دادن اجزا بعد مرگمون می تونیم جان کسی را نجات بدیم و دعای اون شخص را داشته باشیم چرا نباید این کار را بکنیم؟ یعنی تجزیه توسط مورچه و باکتری ... شدن بهتره؟؟؟!!
تازه این یک نوع گذشته چرا خدا نباید راضی باشه؟؟
من دوستی دارم که نیاز به پیوند کبد داره والان تو نوبته و مادرش حاضر شده کبدش را با بچه اش نصف کنه که یه وقت پیوند دیر نشه
یعنی خدا راضی نیست این کار بشه؟!! :que: یعنی خدا الان می خواد دوستم بمیره؟؟:cry:
فکر نمی کنم!!!!!

cerulean.del

عضو جدید
کاربر ممتاز
سعید جان از تاپیک خوبت ممنون من مدت ها بود دنبالش بودم ولی پیدا نکردم اگه تو روزنامه هم بود مامانم تندی پارش میکرد:(ممنون

هستی فرهادی

عضو جدید
سلام.
من يه سالي هست که کارت دارم.
البته من و خواهرام با هم ثبت نام کرديم.
هميشه هم همراهم هست...
خانواده هم هيچ اعتراضي نداشتن...
خدا را شکر...

n_h_1365

عضو جدید
با تمام وجود خوشحالم

با تمام وجود خوشحالم

خیلی وقت بود که دلم می خواست این کارو انجام بدم اما نمی دونستم چطور ، سعید جان واقا" ازت تشکر می کنم . http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon_gol.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon_gol.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon_gol.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon_gol.gif

یاکاموز

عضو جدید
من یه سوال دارم
ماها که کارت اهدای عضو داریم فقط اگه مرگ مغزی بشیم از اعضای تنمون واسه پیوند به کسای دیگه استفاده میکنن یا اینکه حتی اگه مرگ مغزی هم نشیم اعضای بدنمون رو واسه تحقیقات و آزمایشو این جور چیزا برمیدارن؟
راستی با داشتن کارت اهدا دیگه رضایت خانواده مهم نیست؟
آخه من به مامان بابام چیزی نگفتم.
ممنون میشم اگه به سوالام جواب بدین

الهههههههههههی که همتون سالیان سال با تن سلامت زندگی خیلی خوبی در کنار عزیزانتون داشته باشید:w30:

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه سوال دارم
ماها که کارت اهدای عضو داریم فقط اگه مرگ مغزی بشیم از اعضای تنمون واسه پیوند به کسای دیگه استفاده میکنن یا اینکه حتی اگه مرگ مغزی هم نشیم اعضای بدنمون رو واسه تحقیقات و آزمایشو این جور چیزا برمیدارن؟
راستی با داشتن کارت اهدا دیگه رضایت خانواده مهم نیست؟
آخه من به مامان بابام چیزی نگفتم.
ممنون میشم اگه به سوالام جواب بدین

الهههههههههههی که همتون سالیان سال با تن سلامت زندگی خیلی خوبی در کنار عزیزانتون داشته باشید:w30:
سلام :gol:
این کارت پیوند اعضا هست و فقط در صورت رضایت خانواده، اعضای بدن مرگ مغزی اهدا میشه.
قبلا تو همین تاپیک در موردش بحث شده، این کارت فقط به کارکنان بیمارستان این اجازه رو میده که با خانواده مرگ مغزی در مورد پیوند اعضا صحبت کنن و اگه اونا نخوان، هیچ اتفاقی نمیفته!

FZ.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضی ها فکر می کنند که اگه این کارت رو دریافت کنند تا پاشون رسید به بیمارستان یه عده سلاخ میان سراغشون و می بردشون سلاخی:cry: :eek:!
اما اصلا اینطور نیست.کادر پزشکی حتی قبل از در آوردن عضو اهدایی تمام علائم حیاتی بیمار مرگ مغزی شده رو دوباره چک میکنه.اگه خانواده هم رضایت نده بایدتوجه کنه بعد از مرگ مغزی تمام ارگانهای زنده بدن به تدریج شروع به مردن میکنند.البته یه طرف قضیه اینه که نمی شه از خانواده ای که در مورد شرایط اهدای عضو و مرگ مغزی چیزی نمیدونسته به ناگاه انتظار داشت که رضایت به اهدای عضو عزیزانشون بدن.این کار و موضوع باید فرهنگ سازی بشه.این موضوع یه حس دوگانه رو ایجاد می کنه,از یه طرف آدم فکر میکنه اگه رضایت به اهدای عضو عزیزش بده حکم مرگش رو امضا کرده و از طرف دیگه میدونه همه چیز تموم شده هست.

هنرمند
کسی است که تا زنده است به دیگران زندگی می بخشد
و هنرمندتر از آن کسی است که مرگ او نیز زندگی بخش و حیات آفرین هست.

* فریبا *

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من کارتم رو داشتم تا اینکه یک دزد محترم نامرد کیف پولم رو زد و کارتم هم توش بود ..
2 هفته صبر کردم گفتم شاید مرد باشه و حداقل مدارک رو پست کنه ...
اما خبری نشده .. حالا باید چکار کنم ؟ دوباره درخواست بدم ؟ یا اینکه خبر بدم که کارتم گم شده ؟
به کجا ؟
متشکرم .

سـعید

مدیر بازنشسته
بچه ها من کارتم رو داشتم تا اینکه یک دزد محترم نامرد کیف پولم رو زد و کارتم هم توش بود ..
2 هفته صبر کردم گفتم شاید مرد باشه و حداقل مدارک رو پست کنه ...
اما خبری نشده .. حالا باید چکار کنم ؟ دوباره درخواست بدم ؟ یا اینکه خبر بدم که کارتم گم شده ؟
به کجا ؟
متشکرم .
میتونی با مراجعه به سایت اعلام سرقت یا مفقودی کارت کنی تا برات یک کارت جدید صادر کنن..
موفق باشی

.Hooman

عضو جدید
کی میخواهد اعضایش را اهدا کند؟

کی میخواهد اعضایش را اهدا کند؟

سلام
نظرتون چیه اگه خدای نکرده دچار مرگ مغزی شدید نیازمندان از اعضای قابل پیوندتون استفاده کنند :hypocrite::hypocrite::hypocrite::hypocrite:

برا عضویت و ارسال کارت رایگان آن به منزلتون به ادرس زیر بروید::w27:

http://www.iran-ehda.com/

آخرین ویرایش:

سـعید

مدیر بازنشسته
آمار سايت (از ۷ مرداد ۸۴ تا تیر 1388 ) :
تعداد اعضا: 276375 نفر
44% مرد و 56% زن
60% زیر ۲۵ و 40% بالای ۲۵ سال
تعداد يادبودها: 26027

سـعید

مدیر بازنشسته

با مراجعه به سایت www.iran-ehda.com وارد قسمت "كارت اهدای عضو" شوید و سپس گزینه "عضو جدید" را انتخاب نمایید
و یا به صورت مستقیم از طریق لینك زیر اقدام نمایید

shabnam777

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون به خاطر اطلاع رسانيت
منم خيلي وقته ثبت نام كردم
ولي از خدا مي خوام نا اميدم نكنه و تو اين دنيا به درد يه كاري بخورم و بدنم اهدا بشه
تا شايد فرجي شه برا اون دنيامون

تبريك ميگم به همتون برا دل پاكتون