پاسارگاد به زير آب رفت..!!؟

matin_bc

عضو جدید
دوستان متأسفانه خبر بدی دارم که هر ايرانی را برافروخته ميکند.

سد سيوند در استان فارس در آستانه ءآبگيری است.

با اين کار برای هميشه آرامگاه کوروش کبير به زير آب ميرود و بخش بزرگی از پاسارگاد نابود ميشود.

...چه نِشسته‌اى؟؟؟!!!!!

«سد سيوند در استان فارس در آستانه آبگيری است که با اين کار برای هميشه آرامگاه کورش کبير نابود ميشود.»

اين خبر را يک منبع مطلع در سازمان ميراث فرهنگی اعلام کرده است.

( البته هم اکنون اين سد آبگيری شده و آرامگاه به زير آب رفت)

بدبختانه آثار باستانی و پيشينهءما که قدمتی 2500 ساله دارند انگار حفظ اين آثار برای هيچ کسی مهم نبوده است!!!

ای کاش حداقل به خارجيانِ بی‌تمدن(!!!)، که از داشتن چنين گنجينه‌هايی محروم‌اند، اين اجازه را می‌داديم تا در حفظ داشته‌های ما کوشا باشند و اين آثار را به ايشان افتخاری هديه می‌کرديم. چون انگار ما هيچ احتياجی به آنها نداريم..!! حداقل آبرومان حفظ ميشد.

از ملتي كه اكثريتشون دل مشغوليشون نون شبشونه اقليتشون چاپيدن و چاپلوسي كردن انتظاري بيش از اين نمي رفت! بدم نشد! لااقل نسل بعدي افيوني مثل تاريخ چند هزار ساله نداره كه دلش بهش خوش باشه و از غافله عقب بمونه!!!:w05:

پیوست ها

• a1.jpg
    a1.jpg
    20.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • a2.jpg
    a2.jpg
    14.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدي ميگي؟؟؟:eek: اين يه فاجعه ست :(

خدا باعث و بانيشو لعنت كنه :mad:

matin_bc

عضو جدید
اگه عکسها باز نشدن می تونین از اینجا ببینیتش...شاد باشین و ازاده...:w05:

پیوست ها

• a3.jpg
    a3.jpg
    33.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • securedownload.jpg
    securedownload.jpg
    18.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب این مطمئنا یه شوخی بی مزه است هیچ کودنی یه همچین خیانتی به تاریخ یک ملت نمیکنه اگه بکنه خونش حلاله:w00:

TINA ARCHI

عضو جدید
کاربر ممتاز
تازه اینجوری شده؟ فکر کنم شایعه ستا چون من هفته پیش اونجا بودم هیچ خبری نبود البته از اینا هیچی بعید نیست

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
من 4 سال پیش یه تحقیق در این مورد کردم و کلی هم شلوغ شد حتی یادمه یه سایتی هم بود که توش 1000 نفر اعتراض کردن اما مسولین گفتند هیچ اسیبی به این مقبره نمیرسه با اینکه همه میدونیم اثار زیادی اونجاس که از زیر خاک در نیومده
واقعا متاسفم که .............................

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب این مطمئنا یه شوخی بی مزه است هیچ کودنی یه همچین خیانتی به تاریخ یک ملت نمیکنه اگه بکنه خونش حلاله:w00:
در حال ابگیریه بابا
شوخی چیه حدود 6 میلیاردم این پروژه اب خورده واسشون

آخرین ویرایش:

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
تازه اینجوری شده؟ فکر کنم شایعه ستا چون من هفته پیش اونجا بودم هیچ خبری نبود البته از اینا هیچی بعید نیست
نه هیچ شایعه ای نیست اینا میخان سرو صدا رو بخوابونن بروز نمیدن
جالبه که بدونید در جوابه اینکه رطوبت باعث از بین رفتن بقایا میشه گفتن عضای سبز ایجاد میکنیم اینا اخرشن
اینم همه میدونن که ما اول کلنگ کارو میزنیم کلی خرج میکنیم میسازیم بعد میایم بررسی میکنیم:warn:

AminNePo

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان باید از اشتباه درتون بیارم
سد مقبره رو زیر آب نمیبره
اما رطوبتی که ایجاد میکنه تو خاک و هوای منطقه
باعث تخریب آثار میشه
درست مثه اینه که به آدم سیانور بدن!!!!!

mohmp

اخراجی موقت
این تصویرها با فتو شاپ درست شده است. من این تصویرها رو یه جا دیگه هم دیده بودم (تو تلویزیون یا اینترنت، یادم نیست، یه عکس دیگه هم بود که دو نفر لب سنگ مقبره نشستن، پاشون رو کردن تو آّب)

سد سیوند، چند کیلومتر با مقبره کورش فاصله داره، شما اگر اونجا رفته باشید می دونید که یه دشت لایتناهی در اطرافه مقبره است، به علاوه یک روستا البته در نزدیکی مقبره.

علت این که صدای کارشناسان میراث فرهنگی و همچنین سازمان های بین المللی در اومد، اینه که روطوبت ناشی از سد در مجاورت این اثر، سبب از بین رفتن آن به مرور زمان می شود. این همان چیزی است که مسولین کودن میراث فرهنگی نمی فهمند. وگرنه خود مقبره به زیر آب نمی رود.

البته در هر دو حالت متاسفانه یک اثر مخرب وجود دارد، یکی زودتر و یکی دیرتر. :(

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
این تصویرها با فتو شاپ درست شده است. من این تصویرها رو یه جا دیگه هم دیده بودم (تو تلویزیون یا اینترنت، یادم نیست، یه عکس دیگه هم بود که دو نفر لب سنگ مقبره نشستن، پاشون رو کردن تو آّب)

سد سیوند، چند کیلومتر با مقبره کورش فاصله داره، شما اگر اونجا رفته باشید می دونید که یه دشت لایتناهی در اطرافه مقبره است، به علاوه یک روستا البته در نزدیکی مقبره.

علت این که صدای کارشناسان میراث فرهنگی و همچنین سازمان های بین المللی در اومد، اینه که روطوبت ناشی از سد در مجاورت این اثر، سبب از بین رفتن آن به مرور زمان می شود. این همان چیزی است که مسولین کودن میراث فرهنگی نمی فهمند. وگرنه خود مقبره به زیر آب نمی رود.

البته در هر دو حالت متاسفانه یک اثر مخرب وجود دارد، یکی زودتر و یکی دیرتر. :(
بله اما باستان شناسان گفتن که همه ی وسایل تاریخی ار زیز اون خاکی که روش سد ساختند جمع اوری نشده و هنوز یه عالمش اون زیره که باید باهاشون خداحافظی کنیم:mad:

mohmp

اخراجی موقت
بله اما باستان شناسان گفتن که همه ی وسایل تاریخی ار زیز اون خاکی که روش سد ساختند جمع اوری نشده و هنوز یه عالمش اون زیره که باید باهاشون خداحافظی کنیم:mad:
باعث تاسفه!!

مقبره کورش و هر چیزی که متعلق به آن دوران است، یک میراث جهانی است ! ای کاش این رو بفهمند !! 

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
باعث تاسفه!!

مقبره کورش و هر چیزی که متعلق به آن دوران است، یک میراث جهانی است ! ای کاش این رو بفهمند !!
بله اما اینا فقط ادعا میکنن :mad:
مسجد امامو خوب میسازن اما اینجاها رو نه

matin_bc

عضو جدید
منم نمی دونم چی بگم...در اینکه رطوبت به زودی بنا رو نابود میکنه هیچ شکی نیس...:crying2:من فکر می کنم شاید بشه یه درخت رو قطع کرد ولی ریشه رو نمی شه...اون تو اعماق دل تک تک ماها وجود داره و یه روز به ثمر میشینه...به امید پایداریه تک تک تون دوستان...به امید سربلندیه ایران و ایرانی....به امید رسیدن بهار...ما خزون زیاد دیدیم...ولی اینو طبیعت یادمون داده که بعد از هر خزون و زمستونی یه بهاری می اد و اون ریشه ها باز سبز میشن...شاد باشین و ازاده...مرسی...
روزی که صادقو به جرم خود کشی کشتن
هرچی سگ ولگرده شده بود تهمتن
ستاره دیگه تو آسمون نبود تو اوین بود
زیر پای تک تک بچه هامون مین بود
تموم پنجره ها بسته شد ! سیاه شد
امید یه نفس راحت کشیدن تباه شد
برادر برادرو فروخت و پدر مادرو
به لجن کشیدن هرچی اعتقاد و باورو
خدا نشست و گریه کرد و خداییشو پس داد
ابلیس از غصه مست کرد ! هر چی خورد پس داد
کلمه ها رو که از تو کتابا دیگه شستن
هرچی واژه بود نشوندن و گردن زدن