کنترل ثبت نام

salam.6864

عضو جدید
سلام
برای ثبت نام در سایت از کدوم کنترل dbمی تونم استفاده کنم به طوری که هرکی رو که میخواد ثبت نام کنه ببینه قبلا ثبت نام شده یا نه؟

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی داره سیستم Membership سایتت رو خودت می نویسی یا از سیستم خود ASP.NET استفاده می کنی !؟
اگر سیستم رو خودت می نویسی موقع ثبت نام اول باید یه SELECT بزنی به بانک ببینی با این User کسی قبلا" ثبت شده یا نه ؟!
اگر هم از Membership خود دات نت استفاده می کنی از کنترل CreateUserWizard می تونی استفاده کنی.
نمونه :http://quickstarts.asp.net/QuickStartv20/aspnet/doc/ctrlref/login/createuserwizard.aspx

salam.6864

عضو جدید
اگه بخوام خودم بنویسم باید ازچه منبعی برای یادگیری استفاده کنم لطفا معرفی کنید ترجیحا فارسی

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
از همینجا !
گستردگی کارت رو بگو با کمک هم می نویسیم .

salam.6864

عضو جدید
واقعا ممنون
سایتی که دارم طراحی می کنم یه عضو کیری دارهبرای خود سایت و همچنین ثبت نام برای عمره وخبرگذاری
وهمچنین یه قسمت برای ورود اعضا داره باsql server 2008 کار می کنم

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک نمونه ساده .

»» اساتید، من تو کارام از ADO.NET استفاده نمی کنم اگر کدهام بهینه نبود می تونید عوضش کنید.

پیوست ها

• simple membership.zip
    176.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

salam.6864

عضو جدید
تواجرای برنامه ای که به من دادید این ارور را میدهد
javascript:WebForm_DoPostBackWithOptions(new WebForm_PostBackOptions("btnLogin", "", true, "", "", false, false))" id="btnLogin" /></td>

salam.6864

عضو جدید
منظورتون از My databaseنام پایگاه داده ام هست ایا اول نام پایگاه داده باید my را بذارم یانه
باتشکر

salam.6864

عضو جدید
اگر بخواهم بعدازwhereچندتا شرط بنویسم چطوری باید به هم وصلشون کنم
باتشکر

mina_1367

عضو جدید
منظورتون از My databaseنام پایگاه داده ام هست ایا اول نام پایگاه داده باید my را بذارم یانه
باتشکر

اسم پایگاه دادتونه

اگر بخواهم بعدازwhereچندتا شرط بنویسم چطوری باید به هم وصلشون کنم
باتشکر

با and یا or
و یا موارد مشابه بسته به شرط

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
mydatabase در واقع نام connectionstringی است که در web.config تعریف کزدم.
نام پایگاه داده database می باشد.
کد:
<connectionStrings>
        <add name="MyDataBase" 
         connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirectory|\Database.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True" 
         providerName="System.Data.SqlClient"/>
    </connectionStrings>

salam.6864

عضو جدید
mydatabase در واقع نام connectionstringی است که در web.config تعریف کزدم.
نام پایگاه داده database می باشد.
کد:
<connectionStrings>
<add name="MyDataBase" 
connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirectory|\Database.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True" 
providerName="System.Data.SqlClient"/>
</connectionStrings>
پایگاه داده من با پسوند dboمی باشد مشکلی ایجادمی کنه چیکار کنم که با پسوند mdfذخیره بشه
وقتی اطلاعات را اشتباه وارد می کنم یه راست میره سراغ catchوtryرو اجرا نمی کنه
باتشکر

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
پایگاه داده من با پسوند dboمی باشد مشکلی ایجادمی کنه چیکار کنم که با پسوند mdfذخیره بشه
وقتی اطلاعات را اشتباه وارد می کنم یه راست میره سراغ catchوtryرو اجرا نمی کنه
باتشکر

پسوندش dbo هست یا owner اش؟

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما داری یه جای کار رو اشتباه می کنی.
من برای سهولت استفاده و Portablity دیتابیس رو به صورت فایل به پروژه اضافه کردم .
اگر شما از Sql Server Management Studio استفاده می کنید. می تونید ConnectionString رو این مدلی بنویسید :
کد:
Data Source=myServerAddress;Initial Catalog=[COLOR=red][I]databasename[/I][/COLOR];Integrated Security=SSPI;

salam.6864

عضو جدید
شما داری یه جای کار رو اشتباه می کنی.
من برای سهولت استفاده و Portablity دیتابیس رو به صورت فایل به پروژه اضافه کردم .
اگر شما از Sql Server Management Studio استفاده می کنید. می تونید ConnectionString رو این مدلی بنویسید :
کد:
Data Source=myServerAddress;Initial Catalog=[COLOR=red][I]databasename[/I][/COLOR];Integrated Security=SSPI;
مدل قبلی رو که نوشتم ارور نمیده من از conection استفاده کردم و بعد در web.confing اون دستورات رو نوشتم

salam.6864

عضو جدید
ادرس جایی رو که دیتابیسم ذخیره میشه رو چطوری بدست بیارم
بعد اگر اون فایل رو در فایل پروژه ام کپی کنم درست مشه؟

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما چطوری از دیتابیس استفاده کردی ؟!
از طریق خود Sql Server این کار رو کردی یا از محیط Visual Studio !؟

اگر روی Solution کلیک راست کردی و Add New Item زدی و DataBase اضافه کردی. حتما" فایلت باید mdf (یا sdf ) باشه . و 100% در پوشه App_Data ذخیره میشه.( البته اگر جنس پروژت ASP.NET Website باشه نه ASP.NET Web Application )

اما اگر با خود Sql Server دیتابیس ساختی باید ConnectionString رو مثل مدل دومی که قرار دادم بنویسی.
»» ضمنا" دقیقا" مشکلت چیه !؟ ( اگر Error نمی گیری )

salam.6864

عضو جدید
شما چطوری از دیتابیس استفاده کردی ؟!
از طریق خود Sql Server این کار رو کردی یا از محیط Visual Studio !؟

اگر روی Solution کلیک راست کردی و Add New Item زدی و DataBase اضافه کردی. حتما" فایلت باید mdf (یا sdf ) باشه . و 100% در پوشه App_Data ذخیره میشه.( البته اگر جنس پروژت ASP.NET Website باشه نه ASP.NET Web Application )

اما اگر با خود Sql Server دیتابیس ساختی باید ConnectionString رو مثل مدل دومی که قرار دادم بنویسی.
»» ضمنا" دقیقا" مشکلت چیه !؟ ( اگر Error نمی گیری )
شرمنده که اینقدر مزاحمتون میشم
چرا try رو بررسی نمی کنه و یه راست میره سراغ catch
بازم ممنون از کمکتون

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول try بررسی می شه اگر خطا تولید بشه میره سراغ catch .
شما try , catch رو بردار ببین روی کدوم خط Error داری !؟

salam.6864

عضو جدید
اول try بررسی می شه اگر خطا تولید بشه میره سراغ catch .
شما try , catch رو بردار ببین روی کدوم خط Error داری !؟
این ارور رو میده

An attempt to attach an auto-named database for file C:\Users\segal\Desktop\marhale2\sazman danesh amozi\WebSite1\App_Data\Database.mdf failed. A database with the same name exists, or specified file cannot be opened, or it is located on UNC share.
و روی () connection.openارور رو میده

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
این ارور میتونه دلایل زیادی داشته باشه .
این کار ها رو انجام بده ببین کدومش جواب میده :

• Database رو rename کن
  • فایل mdf رو خودت به شکل دستی در Sql Server Management studio اضافه کن ( attach ) و سپس ConnectionString رو به شکل دوم بنویس.
اگر مشکلاتت حل نشد پروژتو آپلود کن تا ببینیم مشکلش چیه

salam.6864

عضو جدید
این ارور میتونه دلایل زیادی داشته باشه .
این کار ها رو انجام بده ببین کدومش جواب میده :

• Database رو rename کن
  • فایل mdf رو خودت به شکل دستی در Sql Server Management studio اضافه کن ( attach ) و سپس ConnectionString رو به شکل دوم بنویس.
اگر مشکلاتت حل نشد پروژتو آپلود کن تا ببینیم مشکلش چیه
ممنون درست شد اسمش رو عوض کردم درست شد.فقط یه چیزی وقتی یه بار اطلاعاتم رو وارد می کنم برای دفعه ی بعد اونا رو هم نشون میده چی کار کنم که این اتفاق نیفته

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه اطلاعاتی !؟ کجا ؟!
کدتون چیه !؟
من منظورتون رو نفهمیدم .

salam.6864

عضو جدید
این ارور رو از این خط میده
SqlDataReader datereader = cmdSelect.ExecuteReader();
ExecuteReader: Connection property has not been initialized.=ارور
چطوری میتونم به datareaderمقدار اولیه بدم
ولی اون برنامه ای که شکا نوشتید این ارور رانداشت من مثل شمانوشتم نمی دونم چرا ارور می گیره

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطمئنید که این خط رو تو برنامه دارید ؟! ( به قسمت قرمز رنگ توجه کنید. )
کد:
SqlCommand cmdSelect = new SqlCommand("SELECT Id FROM [User] Where UserName = @param1 and Password = @param2", [COLOR=red]connection[/COLOR]);