بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

killer_pant

عضو جدید
سلام اين سوالو مي تونين از طريق حذف مجموعه هاي بي اثر كه يه روش براي حل سريع مسائل درجه آزاديه حل كنين....نكتش اينه كه پيني كه داخل دو شيار مستقله مي تونيم حذف كنيم چون رو محاسبه درجه آزادي تاثيري نداره...البته توجه كنين فقط رو محاسبه درجه آزادي اثري نداره ولي روي حركت مكانيزم صد در صد اثر داره...در ضمن توجه كنين كه فقط خود پين رو بايد حذف كنيم ...اگه اين كارو كنين دو تا لينك مي مونه كه مي تونن فقط گردش كنن پس جوابش مي شه دو درجه آزادي:smile:
سلام
ممنون
میشه همین راحتو با این رابطه گرویبلر بگی ..چند تا N داریم چند تا f

am2mk

عضو جدید
از آنجا که با مشخص بودن x,y پین، مکانیزم فیکس میشه پس دو درجه آزادی داره . به همین راحتی

بجه ها خيلي خودتونو گيج نكنيد هميشه اول يه نگاه غير علمي به مسئله داشته باشيد بعد وارد دانسته هاتون بشيد.
خيلي ساده ميشه گفت يه تير تكيه گاه غلتكي داره پس 2 درجه ازادي .اون يكي تير فقط دوران داره 2 درجه ازادي پس در مجموع 3 تا شد حالا اينا به هم با يه پين قيد شدن پس 1-3 ميشه 2

mohammad740

عضو جدید
سلام چه جالب من اومدم یه سوال اینجا بزارم دیدم حسن هم همین کار منو کرده
خیلی عالیه سوالایی که داریم رو اینجا مطرح کنیم!
من سر یه سوال دینامیک ماشین موندم کسی میتونه شیر فهمم کنه؟

عکس:

اگه پینو عضو حساب کنی n=4میشهf1=2وf2=2درنتیجه درجه آزادی برابر3=2-2*2-3*3میشه.ولی اگه پینو عضو حساب نکنیn=3میشه ودرجه آزادی برابر 0=2-2*2-2*3میشه.که با توجه به صورت سوال n=4درستتر ولی تویه گزینه ها اصلا درجه آزادی3نداره!!!! از لحاظ مفهومی هم هر لینک یه حرکت زاویه ای وپین هم یه حرکت خطی داره پس میشه 3درجه آزادی.

آخرین ویرایش:

faridrf

عضو جدید
اگه پینو عضو حساب کنی n=4میشهf1=2وf2=2درنتیجه درجه آزادی برابر3=2-2*2-3*3میشه.ولی اگه پینو عضو حساب نکنیn=3میشه ودرجه آزادی برابر 2=2-2*2-2*3میشه.که با توجه به صورت سوال n=4درستتر ولی تویه گزینه ها اصلا درجه آزادی3نداره!!!! از لحاظ مفهومی هم هر لینک یه حرکت زاویه ای وپین هم یه حرکت خطی داره پس میشه 3درجه آزادی.
2 درجه آزادیه
حرکت خطی پین وابسته به لینکهاست
ساده ترین راه اینه که یه بندو قفل کنی ، اون یکی لینک فقط می تونه حرکت دورانی داشته باشه
=> 2

Alireza1213

عضو جدید
جواب

جواب

اگه پینو عضو حساب کنی n=4میشهf1=2وf2=2درنتیجه درجه آزادی برابر3=2-2*2-3*3میشه.ولی اگه پینو عضو حساب نکنیn=3میشه ودرجه آزادی برابر 2=2-2*2-2*3میشه.که با توجه به صورت سوال n=4درستتر ولی تویه گزینه ها اصلا درجه آزادی3نداره!!!! از لحاظ مفهومی هم هر لینک یه حرکت زاویه ای وپین هم یه حرکت خطی داره پس میشه 3درجه آزادی.

:biggrin:دوست عزیز 6-4-2=0 نه 2
به نظر من جواب میشه2*2-2*3=2
جواب درسته مگه ماf2 هم داریم:que::que:

hasanpogc

عضو جدید
يه سوال ارتعاشات
كسي ميدونه چطوري جواب اين سوال بدست اومده

پیوست ها

• pogc.jpg
    pogc.jpg
    28.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

M. H. Rajani

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا احساس می کنید که انگیزه تان را از دست دادید؟
آیا احساس می کنید که به یک پشتیبان نیاز دارید؟
ایمیل بزنید. ضرر نمی کنید.
babolnit@yahoo.com
مشاور تحصیلی

killer_pant

عضو جدید
این که فقط تغییر متغیرش به قطبی بود تو عکس!!جواب کامل بزار
میدونی من مشکلم کجاست؟
عکس زیر رو. ببینید! محدوده مورد نظر شکل 1 هست و با بردن به مختصات قطبی میشه شکل 2 که یکی نیست!میشه بگید اشتباهم کجاست؟

آخرین ویرایش:

am2mk

عضو جدید
اگر قرار باشد در يك شيپوره همگرا واگرا عدد ماخ 1 شود ان محل حتما گلويي است

براي افزايش دبي(و سرعت) در يك شيپوره :
1 -اگر عدد ماخ زير 1 بود فشار پايين دست را كاهش ميدهيم
2- اگر در گلويي (كه ممكن است در خروج باشد) عدد ماخ 1 شود به دليل وجود خفگي فشار بالا دست را افزايش ميدهيم

dictatore_bozorg

عضو جدید
این که فقط تغییر متغیرش به قطبی بود تو عکس!!جواب کامل بزار
میدونی من مشکلم کجاست؟
عکس زیر رو. ببینید! محدوده مورد نظر شکل 1 هست و با بردن به مختصات قطبی میشه شکل 2 که یکی نیست!میشه بگید اشتباهم کجاست؟

دوست عزیز قرار نیست در مختصات قطبی و دکارتی شکل محدوده ها یکسان باشه یک دستگاه دکارتی یکی قطبی
راستش با حرفت منم به شک انداختی!!!!

آخرین ویرایش:

killer_pant

عضو جدید
دوست عزیز قرار نیست در مختصات قطبی و دکارتی شکل محدوده ها یکسان باشه یک دستگاه دکارتی یکی قطبی
راستش با حرفت منم به شک انداختی!!!!
یعنی چی!!!
مگه میشه محدوده ها یکی نباشه!!!
امکان نداره همچین چیری! شما تو این بازه داری انتگرال میگیری حالا چه قطبی چه ...!

hamin913

عضو جدید
کارنامه نفر اول پارسه در آمون 25 درصد دوم

پیوست ها

• nafar aval parse.jpg
    nafar aval parse.jpg
    26.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

jamal212

عضو جدید
دوستان سلام.
به خدا کم کم دارم خسته میشم از درس خوندن.
یه راهی برای افزایش انگیزه پیشنهاد بدید!!!!!!!!!!!!

am2mk

عضو جدید
سلام بچه ها در مورد كتاب مقاومت نايي ميخواستم ببينم چه جوري بايد خوندش؟
واقعا لازمه همه مطالب با اون جزئيات رو بلد باشيم؟ اگه كسي اين كتاب رو خونده لطفا راهنمايي كنه مرسي

hasanpogc

عضو جدید
سلام بچه ها در مورد كتاب مقاومت نايي ميخواستم ببينم چه جوري بايد خوندش؟
واقعا لازمه همه مطالب با اون جزئيات رو بلد باشيم؟ اگه كسي اين كتاب رو خونده لطفا راهنمايي كنه مرسي

سلام دوست عزيز
بايد عرض كنم كه همه اين كتاب رو شما لازم نيست بخونيد چون اصلا اينقدر وقت نداريم ام بهتره كه تمتم تستهاي مكانيك رو بزنيد ومطالب درسيش رو هم بخونيد البته من كلاس ميرم وميتونم بگم يك سري از مطالب اين كتاب حتما بايد مطالعه بشه
با ارزوي موفقيت براي همه

بالا