[ گفت و گو ] - انتخاب رشته كنكور ارشــد 92

payam8453

عضو جدید
به نظر دوستان با رتبه ی حدود 700کجا رو بهتره بزنم؟
جداسازی سمنان؟
جداسازی زاهدان؟
رازی؟
تبریز؟
پیشرفته باهنر کرمان؟
یا شبانه فردوسی؟ یا هر پیشنهادی که به نظرتون خوبه بهم بدین.مرسی

توی این رنج رتبه ها بستگی به محل زندگی داره و اینکه خودتون میخواید کنار خونه تون باشید یانه

Xerxes-I

عضو جدید
سلام کسی از تربیت مدرس خبر داره که آیا به شبانه خوابگاه میده یا نه؟؟ لطفا جواب بدید

سلام بر دوستان عزیز
کسی از خوابگاه های خود گردان تهران خبر داره؟اگه شبانه تهران بزنیم میشه خوابگاه گیر آورد؟
کلا در مورد دانشگاههای تهران یه چیزی عمومیت داره اونم اینه که به بعضی شبانه ها خوابگاه میدن به بعضی ها هم نه.بستگی به شانست داره و به ظرفبتها بیشتر.به دخترا بیشتر میدن و تاکید دارن که دانشجو های دختر تو خوابگاه باشند تا پانسیون های خصوصی. امیرکبیر خوابگاههای محدودتری داره.شریف رو نمیدونم.تهران به بعضی ها میده به بعضی ها هم نه(دوستم پارسال با 135 جداسازی شبانه قبول شد.الان خونه رهن کامل کرده می گفت میتونسته خوابگاه هم بگیره).علم و صنعت چون دانشگاه بزرگی و خوابگاهش داخلند(البته خوابگاه ورودی جدیدهای ارشد و کارشناسیش تو حکمیه است) محدودیت خوابگاهش خیلی کمتره.(2 تا از دوستام شبانه قبول شدند پارسال و خوابگاه گرفتند).تربیت مدرس هم چون فقط ارشد میگیره و کارشناسی نداره محدودیت کمتری واسه خوابگاه داره.
در ضمن تو تهران آپارتمان 50 متری تو یک منطقه تقریبا متوسط که به شریف و تهران و امیرکبیر هم نزدیکه (20 دقیقه راه) رو میتونید با حدود 20-25 میلیون رهن کامل بگیرید.علم و صنعت چون شمال شرقه تهرانه (نارمک) بخوای نزدیکش آپارتمان بگیری گرون درمیاد.

ghaghalili

عضو جدید
کسی میدونه این گرایشای بعضی دانشگاها دقیقا کدومه
مثلا گرایش "طراحی فرآیندهای جداسازی " علم وصنعت
یا "طراحی ، شبیه سازی و کنترل فرایندها " علم وصنعت
اینا طراحین یا چیز دیگه؟

mahdiyeh1367

عضو جدید
ممنون دوست خوبم از راهنماییتون. یه سوال دیگه ایکه توی دفترچه یه فرم هست که فرم تقاضای شرکت در دوره های کار شناسی این دانشگاه هست میشه نگاش کنید وبگید کی باید اینوپر کنم زمان انتخاب رشته اینترنتی ؟وهر توضیحی که خودتون میدونید که بهم کمک میکنه بدید؟ممنون;)

فرم دفترچه رو وقتي ميريد مصاحبه با خودتون مي بريد البته عين همونو اونجا ميدن پر كنيد .
خوابگاه كه داره به شبانه ها هم ميده..منتها روزانه ها چهار نفري يا شش نفرين شبانه ها ده نفري اينا...ولي در كل خوابگاه داره
سطح علمي اساتيدش خوبه... دوستان من ميگن اساتيد اينجا كاملا وقتشون رو ميزارن براي دانشجو...برخوردشون هم خيلي خوبه.... دانشگاه از لحاظ مالي هم به اندازه دانشگاهاي ديگه مشكل نداره....
خب مصاحبه عقيدتي داره فضاش ديگه مي خوايد چجور باشه؟ دانشجوهاش يكي مثل من و شمان ولي خب تو اون فضا درس مي خونن يه جورايي حفظ ظاهر داره خب...
خانوم ها كه حتما بايد چادر داشته باشن مسلما آقايون هم يه محدوديت هايي دارن...ورود و خروج هم چك ميشن...
اينم بگم نتش هم به نظرم كنترل شده اس و تا جايي كه بدونم دانشجو ها حق فعاليت در شبكه هاي اجتماعي آبي رنگ :Dرو ندارن..

اينكه فضاش نظاميه و اينا به حدي نيست كه شما حس كنيد تو پادگان درس مي خونيد ...بخشي از پروژه هايي كه روش كار ميشه مربوط به صنايع نظامي هست ولي نه اينكه ديگه دانشگاه همتشو گذاشته باشه رو درست كردن موشك

mahdiyeh1367

عضو جدید
كسي اينجا درباره بيوتكنولوژي دانشگاه اصفهان اطلاعاتي نداره؟
دوست و آشنايي اونجا نداريد بدونه اوضاعش چجوريه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سهند رو اول بزنم به نفعمه يا اصفهانو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

zahra_am68

کاربر فعال
دانشگاه علم و صنعت ايران:
اين دانشگاه فاقد هرگونه امكانات خوابگاهي براي خواهران و نيز فاقد خوابگاه متأهلي براي دانشجويان دوره روزانه بوده و فاقد هرگونه خوابگاه براي كليه دانشجويان دوره نوبت دوم مي باشد . ضمنا
واحد نور اين دانشگاه فاقد هرگونه تسهيلات رفاهي و خوابگاهي است.

این توضیح دفترچه هست
با توجه به این توضیح اگه من قبول بشم هم خوابگاه نمیدن :(

v.rahmanpanah

عضو جدید
اگر از لحاظ سطح علمی بخواید مقایسه کنید علم .صنعت بهتره یا صنعتی اصفهان یا شیراز؟ مدرک کدوم معتبرتره واسه تدریس؟

شیراز شنیدم استاداش همه چی رو میندازن به عهده ی دانشجو و خود دانشجو هست که باید کار کنه!
صنعتی اصفهان پوست میکنن چون سیستم آموزشیش رو این طوری طراحی کردن!
علم و صنعت هم که چون تهرانه دانشگاهای دیگه ی تهران در دسترستون هستن!

خودتون انتخاب کنید!

v.rahmanpanah

عضو جدید

اگه از پارسال درست تو ذهنم مونده باشه فکر کنم سهند سطح علمی بهتری داشته باشه به دلیل استاداش!
خدا کنه اشتباه تو ذهنم نمونده باشه زیر دینتون باشیم! :huh:

engineersajjad

عضو جدید
سلام
دوستان هر کی میتونه زودتر جواب بده که اساسی ضروریه
اگه مالک اشترو بزنیم و تو انتخابای اولمونم باشه و بیاریم آیا بعدش میتونیم انصراف بدیم و نریم مصاحبه و تو رشته های متمرکزی که بعد از اون قبول شدیم تحصیل کنیم؟
و یا اینکه اگه بعد از رشته متمرکزی که میدونیم میاریمش مالک اشتر رو بزنیم و هردوشو بیاریم میتونیم بریم مالک؟کلا حسابش از متمرکز ها جداست یا باهم سنجیده میشن؟

Xerxes-I

عضو جدید
دانشگاه علم و صنعت ايران:
اين دانشگاه فاقد هرگونه امكانات خوابگاهي براي خواهران و نيز فاقد خوابگاه متأهلي براي دانشجويان دوره روزانه بوده و فاقد هرگونه خوابگاه براي كليه دانشجويان دوره نوبت دوم مي باشد . ضمنا
واحد نور اين دانشگاه فاقد هرگونه تسهيلات رفاهي و خوابگاهي است.

این توضیح دفترچه هست
با توجه به این توضیح اگه من قبول بشم هم خوابگاه نمیدن :(
ببینید نظر شخصیم اینه که انتخاباتونو به خاطر خوابگاه محدود نکنید.علم و صنعت (تهران )که مطمئن میده.حتی به شبانه ها.مخصوصا دخترا رو نمیذارن یک شب هم بدون جا بمونند.حتی همین امیرکبیر تو دفترچه واسش توضیح نوشته که اختصاص خوابگاه هم از نیمسال دومه.اما بچه های پارسال همگی روزثبت نامشون خوابگاه هم گرفتند.(روزانه ها)

Xerxes-I

عضو جدید

شما 89 بیو بودید اگه اشتباه نکنم.من آمار بیو تهران رو واستون گرفتم گفتن سال 90 آخرین رتبه روزانه بیو تربیت مدرس 78 بوده.به نظرم شانس علم و صنعت رو داشته باشید(البته من از وضعیت استاداش خبر ندارم).در ضمن پارسال یکی از دوستام با (فکر کنم) 105بیو سهند و قبول شد.خودش اصفهانی بود نمیدونم اصفهانو بالای سهند زده بود یا نه ولی قاعدتا باید اینجوری بوذه باشه.

mahdiyeh1367

عضو جدید
شما 89 بیو بودید اگه اشتباه نکنم.من آمار بیو تهران رو واستون گرفتم گفتن سال 90 آخرین رتبه روزانه بیو تربیت مدرس 78 بوده.به نظرم شانس علم و صنعت رو داشته باشید(البته من از وضعیت استاداش خبر ندارم).در ضمن پارسال یکی از دوستام با (فکر کنم) 105بیو سهند و قبول شد.خودش اصفهانی بود نمیدونم اصفهانو بالای سهند زده بود یا نه ولی قاعدتا باید اینجوری بوذه باشه.

بله 86 بودم....
مرسي دستتون درد نكنه خيلي لطف كرديد..
اميدوارم همينطور كه ميگيد باشه و شانس علم و صنعتو داشته باشم
يعني دوست اصفهانيتون اول سهند رو زده بود و پشت بندش اصفهانو؟ استاداي اصفهان تازه كارن ولي نميدونم در چه سطحين. خود دانشگاهش اسم و رسم دار تر از سهنده

mahdiyeh1367

عضو جدید
سلام
دوستان هر کی میتونه زودتر جواب بده که اساسی ضروریه
اگه مالک اشترو بزنیم و تو انتخابای اولمونم باشه و بیاریم آیا بعدش میتونیم انصراف بدیم و نریم مصاحبه و تو رشته های متمرکزی که بعد از اون قبول شدیم تحصیل کنیم؟
و یا اینکه اگه بعد از رشته متمرکزی که میدونیم میاریمش مالک اشتر رو بزنیم و هردوشو بیاریم میتونیم بریم مالک؟کلا حسابش از متمرکز ها جداست یا باهم سنجیده میشن؟

من چند پست قبل تر توضيح دادم... مصاحبه مالك قبل از اعلام نتايج هست..شايد يك ماه ديگه اعلام كنن.... اينكه دعوت بشيد و نريد مصاحبه رو نمي دونم ولي اگر بريد مصاحبه و قبول بشيد مالك هم ميشه يكي از كدرشته هايي كه توش قبولي مياريد حالا اگر قبلش جايي رو زده باشيد و قبول شده باشيد كه اونجا براتون قبولي ميزنه اگر نه مياد مالك رو قبولي ميزنه...اگرم مصاحبه رو رد بشيد كه ميره انتخاباي بعديتون رو بررسي مي كنه
حسابش از متمركز ها جدا نيست با هم سنجيده ميشن

mahdiyeh1367

عضو جدید
راستي يكي از دوستانم پارسال با 70 بيو روزانه هيچ كدوم از تهران ها رو نياورده... اين نگرانم ميكنه

goli-

عضو جدید
سلام دوستان
من رتبم 610 شده ، میخواستم بدونم با این رتبه میشه گرایش زیست پزشکی تهران رو اورد، اخه انگار پارسال تا 650 مهندسی هسته ای شهید بهشتی قبول شده، میگم شاید اینم ازین رشته های بین رشته ای هست امکان داشته باشه..... در ضمن کسی در مورد بازار کار زیست پزشکی و مهندسی هسته ای اطلاعی داره؟ ممنون میشم کسی اطلاع داره کمک کنه. یه سوال دیگه در مورد دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران کسی چیزی میدونه ؟ مهندسی سیستم های انرژی این دانشگاه تا چه رتبه ای قبول میشه؟

erfan63

عضو جدید
سلام
به نظر شماروزانه فرایند زاهدان بهتره یا روزانه جداسازی یاسوج؟ درضمن رتبم شده 1117

Xerxes-I

عضو جدید
بله 86 بودم....
مرسي دستتون درد نكنه خيلي لطف كرديد..
اميدوارم همينطور كه ميگيد باشه و شانس علم و صنعتو داشته باشم
يعني دوست اصفهانيتون اول سهند رو زده بود و پشت بندش اصفهانو؟ استاداي اصفهان تازه كارن ولي نميدونم در چه سطحين. خود دانشگاهش اسم و رسم دار تر از سهنده
سلام.ایشالله که قبولید.
دوستم اصفهانی بوده.فکر میکنم اصفهان رو بالاتر زده باشه قاعدتا.ولی سهند قبول شد(منظورم اینه که فکر کنم اصفهان زودتر از سهند پر بشه)

slg

عضو جدید
سلام لطفا کمک کنید درباره زیست پزشکی چی میدونید من با رتبه 287 تهران روزانه قبول میشم؟؟؟؟:(

SCIENSE

عضو جدید
سلام دوستان
من رتبم 610 شده ، میخواستم بدونم با این رتبه میشه گرایش زیست پزشکی تهران رو اورد، اخه انگار پارسال تا 650 مهندسی هسته ای شهید بهشتی قبول شده، میگم شاید اینم ازین رشته های بین رشته ای هست امکان داشته باشه..... در ضمن کسی در مورد بازار کار زیست پزشکی و مهندسی هسته ای اطلاعی داره؟ ممنون میشم کسی اطلاع داره کمک کنه. یه سوال دیگه در مورد دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران کسی چیزی میدونه ؟ مهندسی سیستم های انرژی این دانشگاه تا چه رتبه ای قبول میشه؟
این دانشکده تازه تاسیس هست و البته اعضای هیت علمیش از دانشکده های فنی و محیط زیست و ... هم توش هستند ولی خیلی از استاداش مال خود دانشکدن . توصیه من اینه که این رشته رو بعد بیو تهران بزنین چون بچه های بیو می تونن وارد کارهای بیو مدیکال شن ولی اینکه برعکسش هم باشه احتمالش کم تره . البته هرچند می گن بعضی از اساتید بیو تهران هم جز این بیو مدیکال هستند که قطعا اگه با اونا پروژه بردارین می تونید کارای دیگه بیو هم انجام بدین ولی در نهایت تو یک سال اول ارشد باید درسای زیست پزشکی پاس کنید که یکم با درسای کارشناسی مهندسی شیمی متفاوته

بالا