@ توهین به زن موقوف _ سرکوب زنان ممنوع @

مهندس حسام

عضو جدید
ايرانيان دهه ي 60 يا قرن بيست و يكم ؟؟؟
›››› مقدمه :
در ابتداء تأكيد ميكنم كه قصد اهانت به هيچكس را ندارم . شايد در ابتداء به ساكن اينگونه بنظر آيد كه جاي اين مقاله در اين تالار نيست ، ولي اگر كمي به ( ژانر ) آن دقت كنيد متوجه ميشويد كه چندان هم بيراه نيست . من قصد دارم جهان ، خصوصاً ايران را از لحاظ جغرافياي فرهنگي و جغرافياي آدمها و انسانها ، مرزبندي كنم.

* * فرهنگ :
اغلب برخي افراد فرهنگ را از ديدگاه و نقطه نظر خود تعريف و تعبير ميكنند. يك فرهنگ فردي و يك فرهنگ اجتماعي (( بعداً راجبه اين دو معقوله مفصل بحث خواهيم كرد )). هدف من ، همين اشاره اي كوتاه براي بستر سازي مبحث اصلي كه در بخش خودش مطرح خواهم كرد .

* * معني و مفهوم تفاوتها :
من در مجامع مختلف كه به هر دليل و به هر شكل حضور پيدا ميكنم ، سعي زياد براين دارم كه از اهميت و اعماق و ژرفاي ( واژه ي تفاوت ) كه بدست آورده ام ، انتشار دهم. و اخيراً دوستاني را مأمور كرده ام كه در همين زمينه و واژه ي تفاوت ( سراسر معني و بي انتها ) ، تحقيقاتي را صورت دهند. تفاوت در جاهاي زيادي خودنمائي ميكند كه آدم مفهوم واقعي آنرا نمي تواند بفهمد ، نياز به انسان هست. من چند مثال ميزنم : 1- تفاوت ميان فقير و غني 2- ميان آدم و انسان 3- ميان فهميدن و حس كردن 4- ميان واقعيت و حقيقت 5- ميان زنده بودن و زندگي كردن 6- ميان امروز و فردا 7- ميان استفاده و سوء استفاده 8- ميان علم داشتن و وانمود كردن به آن 0 و بسياري موارد ديگر كه در طول شبانه روز بي تفاوت و به آرامي از كنار آنها گذر ميكنيم بي آنكه آنرا درك كرده و بر آن تأملي نمائيم .

* * مرزبندي جزئي :
البته اسماً جزئي است ولي رسماً فاجعه است . اينكه ميخواهم بگويم ، ( اگر به من اطمينان نسبي هم داشته باشيد ، اين مطلب را ميتوانيد در موردش مطمئن باشيد ) متأسفانه بايد عرض كنم ، طبق آماريكه براي يك كار تحقيقاتي با چند نفر از دوستان به استراليا رفته بوديم ، ( من ريز موارد را حذف ميكنم كه هر چه خلاصه تر به اصل موضوع بيشتر بپردازيم ) ادامه ي بحث : اكثر ايرانيان خصوصاً كسانيكه در داخل كشورند ، ( 25/64 درصد مردم در داخل كشور ) خيلي سطحي نگر هستند و آن مغزيكه ميتواند از منهاي بي نهايت تا مثبت بي نهايت تغييرات بوجود آورد ( كه عموم مردم همان مغز را عقل ميگويند ) ولي متأسفانه از آن استفاده اي كه در خور آن عظمت باشد كه تكامل دهنده ي يك انسان نيز ميتواند باشد ، به حدي آنرا خار و ذليل ميكنند كه حتي در اكثر مواقع تا سرحد از بين بردن شخصيت خودشان ( ترور شخصيتي ) استفاده ميكنند . لذا من مدت 8 ماه است كه بر روي اين موضوع كه اين عمل خودآگاهانه است يا بالعكس تحقيقات و مطالعاتي صورت داده ام . واقعاً كمي بيانديشيم ، در مورد هر كاريكه ميخواهيم انجام دهيم ، خوب از اين ابزار استفاده كرده و همه چيز را تجزيه و تحليل كنيم . واقعاً اين معظل ريشه در چه و يا كجا دارد ؟ كه به اصطلاح زبان عموم مردم ميگويند : (( عقل مردم در چشم آنهاست )) شايد برخي ها جدي نگيرند و حتي يك لبخند جانانه نيز بزنند ، ولي واقعاً غير از اين است كه آن لبخند را بر شخصيت احتمالي متزلزل خودت مي زني ؟ ميخواهيد من از يك طريقي به شما و تك تك شما نشان دهم كه چه شخصيتي داريد ؟ من واقعاً اذيت ميشوم برايم اين چيزها لذت بخش نيست ، من دوست دارم همه ي ايرانيان نه يكي بلكه چندين سروگردن از من بالاتر باشند . نه من بلكه از بهترينهاي دنيا.
چرا اكثر مردم قدرت شناخت و درك صحيح و واقع بيني صحيح و كامل ندارند ؟ يك بار ديگر آمار را ملاحضه كنيد0 حرف اصلي ام را در قالب يك مثال واضح و روشن ميزنم. (( خودتان در ذهن خود ، به تصوير بكشيد )) . اگر در يك برنامه ي تلويزيوني يا در يك ميزگرد يا . . . از فردي بعنوان مثلاً مهندس كامپيوتر ميكنند. آن شخص مانند مجسمه سفت نشسته و با كلمات آن چناني كه تعدادي را بخاطر سپرده استفاده ميكند ، از ابتداء تا انتهاي برنامه به حدي ميرسد كه كم مانده مجري برنامه خود را خيس كند ، ولي دريغ از حتي يك لبخند._ يك حالت ديگر ؛ فرد ديگري با تحصيلات فوق العاده بالا ، خوش رو ، خوش صحبت ، و از كلمات آنچناني نه اينكه صحبت نميكند بلكه طوري مديريت كلمه دارد كه ساده ترين فرد نيز بفهمد كه چه ميگويد. و حال ، مجري كه در مقابل او نشسته ، ديپلم ردي است0 اين دو نفر را اگر طبق آمار 25/64 درصد بخواهيم نظرسنجي كنيم ، (( 100 نفر بيش از 64 نفر ، خيلي آمار بالائي است )) 64 نفر ميگويند : نفر اولي خيلي حاليش بود ، مخ بود ، واقعاً بايد به هر شكلي كه شده اينگونه افراد را بيشتر درخواست كنيم كه دعوت كنند _ 36 نفر ميگويند : نفر دومي ديدي چقدر ميفهميد ، چقدر قشنگ و ساده صحبت ميكرد ، واقعاً بدون غرور انگار نه انگار كه براي خودش شخصيته .
جمع بندي : ما در اجتماع بايد اين آمار 75/35 درصد را افزايش دهيم ، يك آمار درد آورتر اينكه در اين 75/35 درصد تعداد 62/04 درصد ، اصلاً از پايه قدرت تصميم گيري ندارند. چرا ؟ چون شخصيت آنها پرداخت نشده و در بين اين دو دسته بلاتكليف مانده اند پس آمار كامل گرايان 13/31 درصد خواهد شد.

* * نتيجه :
آيا خداوند متعال كه تمام سيستمهاي كامل را در اختيار انسان ، براي رشد ، تشخيص اينگونه تفاوتها و . . . قرار داده ، بايد اين نگرش را داشته باشيم ؟ اگر واقعاً تمام افراد سايت ميتوانستند در يكجا جمع شوند ، تصاوير و مطالبي وجود دارد كه بيانگر حركت روبجلوي جهان ، با سرعت فراتر از نور و در كنارش ما خودمان را درگيرچه مواردي كرده ايم كه حركت لاك پشت هم نداريم . بي پرده عرض كنم چرا برخي افراد داراي يك بيماري بنام ( كمبود ) هستند كه فكر ميكنند اگر فلان كس رشد كرده و به مدارج بالائي دست پيدا كرده ، انگار حق اون شخص را خورده ؛ در صورتيكه من در كشورهائي كه حضور داشتم ، كمترين زمان حضورم 12 روز بيشترين زمان 6 ماه بوده ، اصلاً اينگونه نيست و چون من با افكار ايراني وارد ميشوم ، به دوستان ميگويم 48 ساعت اول سراغ من نيائيد (( چون در ريكاوري )) هستم0 واقعاً برام سخته .

* * نكته ي پاياني :
من مطالب زيادي دارم كه اغلب جنبه ي آموزشي و علمي دارد . يكي از دوستان در سايت قرار شده در سايت برايم كاري انجام دهد ، اميدوارم با انجام شدن به موقع آن ، به مطالب بهتر ، جديد و به روز دست پيدا كنيد. باز هم ميگويم من شاگرد كلاس اول ابتدائي هستم و منتظر انتقاد و پيشنهاد. اگر خود را از دوستان من ميدانيد ، اين مطلب آخري را جدي بگيريد.0

موفق و پيروز باشيد