آرماگدون، عوام فريبي و انتظار مهدي عجل الله تعالي و فرجه الشريف

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
اين مقاله به دست هاي پشت پرده صهيونيسم مسيحي در اجراي سناريوي حمله به عراق، كه بيشتر حول محور مسئله انتظار منجي صورت مي گيرد، هشدار مي دهد و عوام فريبي هايي را كه صهيونيست ها در جهت مسخ اعتقاد به ظهور منجي در اذهان پيروان ديگر اديان، به ويژه اسلام و مسيحيت، انجام مي دهند، گوشزد مي كند.
نويسنده، دولت هاي غريب را در پي گيري مسئله آخر الزمان، از شيعيان فعال تر مي داند. ساختن فيلم هايي مانند «مردي كه آينده را مي ديد» - كه در آن پرونده «ميشل نوستر آداموس» از سوي اورسن ولز باز خواني مي شود - «ماتريكس»، «ده فرمان»، و «بن هور»، و نيز طراحي «جنگ ستارگان» از سوي دولت ريگان - كه پس از روي كار آمدن بوش پسر، دوباره در دستور كار مقام هاي كاخ سفيد قرار گرفته است - از شواهد اين فعاليت است. افزون بر اينكه مؤسسه هاي ديني راست گرايان مسيحي، از دهه هشتاد ميلادي، مردمان كشورهاي غربي را به ايمان جمعي به وقوع حادثه اي بزرگ در سرزمين شام توجه داده اند. بنا به پيش بيني اين گروه از مفسران، كه از جمله مشاوران عالي كاخ سفيد به شمار مي آيند، در آينده لشكري از به اصطلاح دشمنان مسيح كه بدنه اصلي آن از ميليون ها نظامي تشكيل يافته است، از عراق حركت مي كند و پس از گذشتن از رود خشك فرات، به سوي قدس رهسپار مي گردد، اما نيروهاي مؤمن به مسيح، راه اين لشكر را سد كرده، سپس همگي در دوره اي به نا آرماگدون (يا همان هرمجدون) با يكديگر برخورد خواهند كرد. به پيش گويي و بلكه برنامه ريزي نظامي اين دولت ها، به منظور تسريع در ظهور مسيح يهودي، وقوع نبردي هسته اي در اين منطقه اجتناب ناپذير است، جنگي جهاني كه به مرگ ميليونها نفر غير يهودي و غير مسيحي خواهد انجاميد، چيزي شبيه اعتقاد غلط برخي افراد در كشور خودمان كه تسريع ظهور حضرت حجت عجل الله تعالي و فرجه الشريف را در دامن زدن به فساد و تباهي مي دانند.

جالب توجه اينكه اغلب نظريه هاي تئوري پردازان به نام آمريكايي، در جهت توجيه منطقي اين رويداد صورت گرفته است كه به عنوان نمونه مي توان به نظريه مشهور هانتينگتون با عنوان «برخورد تمدن ها» اشاره كرد. نكته مهم و جالب توجه ديگر، حضور برخي نام ها، در ميان باور مندان به اين تئوري است كه از جمله سياست گزاران فعلي ايالات متحده محسوب مي شوند و البته از حدود سه دهه پيش به اين سو، در جهت تحقق اين طرح، تلاش مي كرده اند، به عنوان مثال، دونالد رامسفلد و بوش پدر و پسر، كه هر دو از هم فكران دو كشيش صهيونيست هتاك به پيامبر اسلام صلي الله عليه و آله و سلم، يعني جري فال ول وپت رابدتسون هستند. نويسنده، در ادامه گزارشي از تلاشهاي صهيونيست ها براي عملي كردن آرمان ديرينه خود مبني بر تشكيل حكومت جهاني ارائه مي دهد و در پايان، جريان هايي مانند تقابل بن لادن يا صدام با ايالات متحده را بدون ترديد، يك بازي سياسي، جهت پياده شدن نقشه هاي يهوديان صهيونيست مي داند

پاورقيها:

1- اطلاعات، 4 / 8 / 81.

SerpentoR

عضو جدید
کاربر ممتاز
بالاخره یه تاپیک رو از صفر گیر اوردم!!!!ا
ارش جان من کاملا بهات موافقم ولی جدا یه سوال دارم.ببین اینا که اونا اینطور گسترده و از طریق رسانه ها تبلیغات میکنن خب قبول.پول دارن، قدرت دارن و تکنولوزی و توانشو دارن.
چیزی که من ازش حرص میخورم اینه که دولت ما، یا در کل جامعه شیعه چه میکنه؟ ما در نهایت امر میتونیم با اطلاع رسانی این تبلیغات های منفی رو به بقیه نشون بدیم آیا واقعا این تنها کاریه که ما باید انجام بدیم؟ قبول داری که حکومت ما که نماینده رسمی ما هست قربونش برم کاری نمیکنه؟تازه به قول خودت خیلیا به اصطلاح حجتی شدن و واسه ظهور دارن فساد و ظلم رو بیشتر میکنن. چه کاری بر میاد از دست ما جلوی صهیونیست ها در وهله اول و اختلافات داخلی در مرحله دوم؟

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
بالاخره یه تاپیک رو از صفر گیر اوردم!!!!ا
ارش جان من کاملا بهات موافقم ولی جدا یه سوال دارم.ببین اینا که اونا اینطور گسترده و از طریق رسانه ها تبلیغات میکنن خب قبول.پول دارن، قدرت دارن و تکنولوزی و توانشو دارن.
چیزی که من ازش حرص میخورم اینه که دولت ما، یا در کل جامعه شیعه چه میکنه؟ ما در نهایت امر میتونیم با اطلاع رسانی این تبلیغات های منفی رو به بقیه نشون بدیم آیا واقعا این تنها کاریه که ما باید انجام بدیم؟ قبول داری که حکومت ما که نماینده رسمی ما هست قربونش برم کاری نمیکنه؟تازه به قول خودت خیلیا به اصطلاح حجتی شدن و واسه ظهور دارن فساد و ظلم رو بیشتر میکنن. چه کاری بر میاد از دست ما جلوی صهیونیست ها در وهله اول و اختلافات داخلی در مرحله دوم؟
ببين اونا تبليغات رو توي مشتشون دارن..
اونقدي قدرت تبليغاتي بالايي دارن كه اينور دنيا چيزي رو به اشتباه درست جلوه ميدن!
اونقد قدرت دارن كه الان ما داريم ميزنيم توي سر و كله ي خودمون بجاي اينكه مملكت اسلاميمون رو بسازيم!
ما نماينده ي شيعه هاي دنيا هستيم چون جمعيتمون رو شيعه تشكيل ميده..
ما الان داريم تلاشمون رو ميكنيم ولي واقعا جلوي اين قدرت تبليغاتي هيچ تاب و تواني نميمونه!
متاسفانه اينكه كاري نميكنن درسته..
بعضا ضعيف برخورد ميكنن..
ولي خب ما بايد حداقل به جايي برسيم كه چتر تبليغات در داخل كشور رو كامل بر دست بگيريم!
اگر اينكارو بكنيم اختلافات داخلي برطرف خواهد شد..
البته اين نظر منه.

SerpentoR

عضو جدید
کاربر ممتاز
اها ایول! من همینو میگم که ما مردم هستیم که داریم تلاش میکنیم واسه ابراز عقیدمون.
وگرنه دولت چه تلاشی کرده جز کوهی از شعار؟
اعتقاد و امید به امام زمان تو خون و رگ ملت هستش ولی این کسی که باید ما رو معرفی کنه و حامی ما باشه بیکار نشسته.
وقتی مراجع رو کنار گداشتن با شعار دیانت ماسیاست ماست، دین رو هم از سیاست جدا کردن. وقتی که یک کافر بی دین کمونیسم به نام چاوز رو به خاطر مسایل کثیف سیاسی وارد حرم امام رضا میکنن و افطار میدن. وقتی با کاراشون مردم رو دلسرد میکنن از خیلی چیزا. چه موقعیتی بهتر از این آشوب واسه گرایش به تبلیغات دیگه؟
تبلیغات ما چیه؟ از یه طرف کسایی مثل طالبان که نون خور همین دشمناس، چهره اسلام رو اینطور خشن و بدوی کرده و حتی خود ایران که تو مسایل اخیر زمینه رو باز کرد واسه تبلیغات راحت تر و موپر تر اونا....
درد رو چه کارش کنیم؟

SerpentoR

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی یه نکته دیگه. من شنیدم که در سفر چند وقت پیش چاوزبه ایران، قراردادی باهاش بستن به این عنوان:
ادامه همکاری دو دولت بعد از ظهور اقا امام زمان.
اگه واقعا راست باشه، چه توهینی از این بزرگتر که هم خودتو نایب به حق اقا بدونی و هم با یه لاییک بی دین این پیمان رو ببندی؟ یعنی ما به خاطر سیاست دینمون رو به دریای لجن میفرستیم. کسی که بنا به هر دلیلی کمی ته دلش به امام زمان مشکوک باشه با این خبر به نظرم کلا روی بر گردون میشه. اخه چرا اینطور میکنن؟

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
اها ایول! من همینو میگم که ما مردم هستیم که داریم تلاش میکنیم واسه ابراز عقیدمون.
اعتقاد و امید به امام زمان تو خون و رگ ملت هستش ولی این کسی که باید ما رو معرفی کنه و حامی ما باشه بیکار نشسته.
وقتی مراجع رو کنار گداشتن با شعار دیانت ماسیاست ماست، دین رو هم از سیاست جدا کردن. وقتی که یک کافر بی دین کمونیسم به نام چاوز رو به خاطر مسایل کثیف سیاسی وارد حرم امام رضا میکنن و افطار میدن. وقتی با کاراشون مردم رو دلسرد میکنن از خیلی چیزا. چه موقعیتی بهتر از این آشوب واسه گرایش به تبلیغات دیگه؟
تبلیغات ما چیه؟ از یه طرف کسایی مثل طالبان که نون خور همین دشمناس، چهره اسلام رو اینطور خشن و بدوی کرده و حتی خود ایران که تو مسایل اخیر زمینه رو باز کرد واسه تبلیغات راحت تر و موپر تر اونا....
درد رو چه کارش کنیم؟

راستی یه نکته دیگه. من شنیدم که در سفر چند وقت پیش چاوزبه ایران، قراردادی باهاش بستن به این عنوان:
اگه واقعا راست باشه، چه توهینی از این بزرگتر که هم خودتو نایب به حق اقا بدونی و هم با یه لاییک بی دین این پیمان رو ببندی؟ یعنی ما به خاطر سیاست دینمون رو به دریای لجن میفرستیم. کسی که بنا به هر دلیلی کمی ته دلش به امام زمان مشکوک باشه با این خبر به نظرم کلا روی بر گردون میشه. اخه چرا اینطور میکنن؟

حرفاتو برخيش رو ميپذيرم و قبول دارم..
اما بزار يك چيزي در مورد تبليغات بهت بگم..
ما هر كاري بكنيم اونا طوري مارو جلوه ميدن كه ميخوان!!
فعلا اونا ميخوان اسلام رو خشن و بد ذات جلوه بدن..
همه كار هم دارن ميكنن..
فيلم..سريال..كتاب..سايت..
چي ديگه ميخواي؟!
ما چطوري با اين بودجه و وقت كه اونا ميزارن بجنگيم؟!
بايد طوري بجنگيم كه با كمترين هزينه بيشتر اونارو پوزشونو به زمين بسابونيم.

odise

عضو جدید
درد رو چه کارش کنیم؟
مثلا تو چه تلاشی کردی؟
نه بیکار نشسته نه مراجع کنار گذاشته نه دین از سیاست جدا کرده
اگه قبول داری سیاست جز دین هیچ موقع این حرفو نمی زدی

آخرین ویرایش:

odise

عضو جدید
کی این حرفا رو زده اینا همه شایعه کسی که منطق داشته باشه این حرفا رو باور نمی کنه اینا همه چرته

آخرین ویرایش:

SerpentoR

عضو جدید
کاربر ممتاز
کی این حرفا رو زده اینا همه شایعه کسی که منطق داشته باشه این حرفا رو باور نمی کنه اینا همه چرته

عزیز دل. دعوا که نداریم. با دقت بخون. نوشتم اگه راست باشه!!!
میگی با منطق جور باشه، البته ما کم چیز ندیدیم که با منطق جور نبود

SerpentoR

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثلا تو چه تلاشی کردی؟
نه بیکار نشسته نه مراجع کنار گذاشته نه دین از سیاست جدا کرده
اگه قبول داری سیاست جز دین هیچ موقع این حرفو نمی زدی

ببین من یه ادم معمولی هستم. نه از نظر دینی جایگاهی دارم نه از نظر سیاسی تا بخوام کاری در سطح کشوری یاجهانی انجام بدم. خب این نظر شماست که میگی مراجع رنگشون کمرنگک نشده ولی خب نظر من با توجه به محیط و وضعیت اطرافم اینی بود که گفتم. مطمئن هم باش اگه جایی موقعیتی پیش بیاد که کاری بخوام انجام بدم کوتاهی نمیکنم.
من نمیگمدین جزو سیاست نباشه، من میگم الان موقعیت جوری شده که این طور نیست.

SerpentoR

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرفاتو برخيش رو ميپذيرم و قبول دارم..
اما بزار يك چيزي در مورد تبليغات بهت بگم..
ما هر كاري بكنيم اونا طوري مارو جلوه ميدن كه ميخوان!!
فعلا اونا ميخوان اسلام رو خشن و بد ذات جلوه بدن..
همه كار هم دارن ميكنن..
فيلم..سريال..كتاب..سايت..
چي ديگه ميخواي؟!
ما چطوري با اين بودجه و وقت كه اونا ميزارن بجنگيم؟!
بايد طوري بجنگيم كه با كمترين هزينه بيشتر اونارو پوزشونو به زمين بسابونيم.

خب .خدا از دهنت بشنوه. منم همینو میگم. باهات موافقم اون پدر سوخته ها همه چیز واسه تبلیغات دستشونه.شرمنده اگه بحث به سمت سیاست رفت. من سوالم اینه با این حجوم رسانه ها الان موقعیت ما جوری شده که فقط میتونیم دفاع کنیم از خودمون و واسه تبلیغ کار گسترده ای ازمون بر نمیاد.(البته بگم که من یه کم منفی بافم و بد ترین شرایط رو در نظر میگیرم).
حالا که شما میگی با کمترین هزینه پوزشونو بمالونیم به رمین. بیا اگه حسش هست راجب این تیکه منو روشن کن که یعنی چه جوری.

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب .خدا از دهنت بشنوه. منم همینو میگم. باهات موافقم اون پدر سوخته ها همه چیز واسه تبلیغات دستشونه.شرمنده اگه بحث به سمت سیاست رفت. من سوالم اینه با این حجوم رسانه ها الان موقعیت ما جوری شده که فقط میتونیم دفاع کنیم از خودمون و واسه تبلیغ کار گسترده ای ازمون بر نمیاد.(البته بگم که من یه کم منفی بافم و بد ترین شرایط رو در نظر میگیرم).
حالا که شما میگی با کمترین هزینه پوزشونو بمالونیم به رمین. بیا اگه حسش هست راجب این تیکه منو روشن کن که یعنی چه جوری.
خب راستش اغلب سياست گذاري هايي كه الان ميبيني در واقع همين هدفو دنيال ميكنه!

ali.mehrkish

عضو جدید
مقاله

مقاله

رسالت ارماگدون

مرکز اطلاع رسانی فلسطین​

آرماگدون واژه ای عبری و به معنای تپه شریفان است و آن تپه بزرگی می باشد که در شمال فلسطین واقع شده است. اعضای جنبش تدبیری ایمان دارند که وظیفه مهم آنان فراهم کردن مقدمات ظهور حضرت مسیح(ع) است. لذا برای نیل بدین مقصود، تضعیف نظامی اعراب (مسلمانان) و حمایت مالی، سیاسی و نظامی، تقویت فن آوری هسته ای اسرائیل را از جمله وظایف خود می دانند. اعضای این جنبش معتقدند حق الهی، قانونی و تاریخی یهودیان است که به سرزمین اسرائیل (فلسطین) بازگردند و خداوند با ملت هایی که با اسرائیل همکاری کنند کمک خواهد کرد. لذا مواجهه و رویارویی با اسرائیل یعنی مقابله با خدا، و این مفهوم همان سخنانی است که «روهر حسیون» سناتور کنگره آمریکا در سال 1981 در نشست صهیونیست ها اظهار داشت: آمریکا به این خاطر با برکت است که ما یهودیان پناهنده به کشورمان را پذیرفتیم و به آنان احترام می گذاریم و از اسرائیل دفاع می کنیم زیرا ما به حق اسرائیل در سرزمین (فلسطین) اعتراف کردیم. اکنون این اعتقادات در نظر مردم آمریکا مخصوصاً راستگرایان دینی آنها تقویت شده است. مثلاً خانم «گریس هالسل» نویسنده کاتولیک آمریکایی در کتاب «پیشگویی و سیاست» نوشته است:
اسرائیل بر کشورهای عربی همجوار خود پی درپی پیروز می شود و اوج این پیروزی ها حمله به جنوب لبنان است. در یک نظرسنجی که مؤسسه «پتکیلوفینش» در سال 1984 انجام داده مشخص شده است 39 درصد مردم آمریکا ایمان دارند که جهان با سلاح های آتشین نابود خواهد شد.در همین حال تحقیقاتی که مؤسسه آمریکا «نلسن» انجام داده است نشان می دهد 61 میلیون آمریکایی همواره از مبشرین شنیده اند که می گویند ما نمی توانیم کاری انجام دهیم تا از وقوع جنگ اتمی جلوگیری کنیم.
آرماگدون بر دولت آمریکا حاکمیت دارد در اینجا باید بگویم افرادی که به پیشگویی های کتاب مقدس ایمان داشتند در سال 1998 افزایش پیدا کردند. یک نظرسنجی که توسط مجله «تایمز» به عمل آمده است نشان می دهد 51 درصد ملت آمریکا به پیشگویی ها ایمان دارند که در بین آنها تعداد زیادی از نخبگان حاکم بر ایالات متحده به چشم می خورند. از آن جمله می توان برخی وزیران، اعضای کنگره و فرمانداران محلی را در میان آنان دید البته این به غیر از آن است که چندین رئیس جمهور آمریکا مثل «جیمی کارتر»، «رونالد ریگان» و «جرج بوش» به این پیشگویی ها ایمان دارند. به طوری که ریگان مهم ترین تصمیمات سیاسی خود را در زمان ریاست جمهوریش براساس پیشگویی های کتاب مقدس (عهد قدیم) اتخاذ می کرد.
در این مورد کافی است به این نکته اشاره کنیم، در سراسر ایالات متحده «200» مؤسسه و مرکز آموزشی وجود دارد. دانشجویانی که از این مراکز فارغ التحصیل می شوند به اندیشه ها و دیدگاههای جنبش تدبیری از جمله به نزدیک بودن وقوع جنگ هسته ای آرماگدون ایمان دارند و از هر 14 اصولگرای انجیلی 3 نفر آنان به جنبش تدبیری گرایش دارند. آنان نیز معتقدند فاجعه ای به وقوع خواهد پیوست این تنها راه ظهور حضرت مسیح(ع) بر روی زمین است
به غیر از این هر روز 80 هزار قدیس انجیلی که بیشتر آنان به جنبش تدبیری گرایش دارند از 1400 مرکز دینی برنامه ای تحت «رسالت آرماگدون آینده» پخش می کنند. مفاد برنامه های فوق بر این اساس است. هرگز صلح و آرامش در جهان مستقر نخواهد شد تا اینکه حضرت مسیح(ع) ظهور کند و هر بشارتی درباره صلح قبل از ظهور آن حضرت سخنی کفرآمیز و ضدخدا و مسیح(ع) خواهد بود. پت روبرتسون که یکی از برجسته ترین اصولگراهای انجیلی آمریکاست، در تلویزیون نظریه آرماگدون را مطرح کرد. گفتنی است شبکه تلویزیونی مسیحیان آمریکا دارای 3 ایستگاه می باشد و سالانه 200 میلیون دلار درآمد دارد، همچنین مسیحیان (راستگرای) آمریکایی در شبکه تلویزیون خاورمیانه (جنوب لبنان) سهیم هستند. شانزده میلیون خانواده آمریکایی برنامه های این شبکه را می بیند. «جیمی سوهرت» مالکیت دومین شبکه تلویزیونی انجیلی معروف آمریکا را دارا می باشد، 9میلیون خانواده آمریکایی بیننده برنامه های این شبکه هستند. «حیم بیکر» مالک سومین شبکه تلویزیونی تبشیری آمریکاست شش میلیون خانواده آمریکا تماشاگر برنامه های این تلویزیون هستند. درآمد این شبکه تلویزیونی سالانه بین 50تا 100 میلیون دلار است.
در اینجا باید به این نکته اشاره شود نوارهای ویدئویی و کاست از برنامه های «حامیان یهود» در میان قشر متوسط جامعه آمریکا شدیداً رواج دارد، (بیشتر کسانی که به این پیشگویی ها اعتقاد و ایمان دارند در طبقه متوسط جامعه آمریکا قرار دارند و تعداد آنان به میلیون ها نفر می رسد) همچنین کتاب های ویژه ای در زمینه برنامه های فوق وجود دارد که در خیابان های شهرهای بزرگ آمریکا به فروش می رسد، مثلاً کتاب «مرگ کره زمین» نوشته هول لیفدسی (از حامیان یهود) در چند روز اولیه انتشارش 25 میلیون نسخه اش به فروش رسید.
حامیان یهود که در شبکه های تلویزیونی کار می کنند. در حقیقت نمایندگان صهیونیسم مسیحی هستند که توانسته اند از طریق فعالیت خود- که بزرگ ترین و مهم ترین جنبش نصرانی در تاریخ مسیحیت (آمریکا) به شمار می رود- ساختاری تحت عنوان (کمربند تورات) در سراسر ایالت های جنوبی و مرکزی آمریکا ایجاد کنند، در این مناطق گروههای گسترده ای از مسیحیان تندرو و مومن به پیشگویی آرماگدون (هرمجدون) یا پایان جهان یا ظهور حضرت مسیح(ع) سکونت دارند. آنان معتقدند حضرت مسیح(ع) جهان را از شر و گناه نجات خواهد داد. البته پیش از ظهور حضرت مسیح(ع) جنگ هسته ای شعله ور خواهد شد به طوری که در جریان آن، 3میلیارد انسان جان خود را از دست خواهند داد، با این وجود باید گفت صهیونیسم مسیحی بیش از 1200جنبش افراطی مذهبی آماده ساخته که اعضای آنها به پیشگویی های مرتبط با جنگ آرماگدون (هرمجدون) ایمان دارند، این جنبش ها فیلم هایی سیاسی براساس محورهای دینی ساخته اند (به طوری که این فیلم ها رایگان پخش می شوند) این فیلم ها بر محور حمایت از اسرائیل قبل از ظهور حضرت مسیح(ع) دور می زند مثل فیلم «اسرائیل کلید نجات آمریکا» و «قدس د،س».
شاید اندیشه ظهور حضرت مسیح(ع) و ارتباط آن با جنگ آرماگدون (هرمجدون) برخی گروهها را به این سمت و سو سوق داد که برای تعجیل در ظهور حضرت مسیح(ع) و برپایی رستاخیز دست به عملیات خودکشی دسته جمعی بزنند. از جمله این گروهها می توان به (کوکلس کلان) نژادپرستان، نازی های جدید، کله پوستی ها، گروه «دان کورش» که در چندسال قبل در شهر «اکو» واقع در ایالت «تکزاس» به دستور رهبر خود (کورش) دست به خودکشی دسته جمعی زدند، همچنین کشیش «جونز» و پیروانش در ایالت «ویرجینیا» بخاطر شتاب در پایان جهان دست به خودکشی زدند.
آمریکایی ها و صهیونیست ها... کراهت دوجانبه نکته ظریفی که در اینجا وجود دارد آن است که حمایت همه جانبه مسیحیان راستگرای آمریکایی از اسرائیل به معنای ایمان داشتن آنان به آئین یهودیت و احساس دوستی و مهربانی با ایشان نیست، راستگرایان مذهبی آمریکا معتقدند حضرت مسیح(ع) تمام یهودیانی را که به وی ایمان نیاورند خواهد کشت، راستگرایان مسیحی بدین خاطر از رژیم صهیونیستی حمایت می کنند که آن را وسیله ای برای تحقق پیشگویی ها می دانند. لذا عجیب نیست رهبران یهود، در آمریکا و رژیم صهیونیستی از ایمان به این پیشگویی ها نهایت استفاده را ببرند، یهودیان به اشکال مختلف از حمایت و تایید آمریکا در زمینه های سیاسی و اقتصادی به طور نامحدود برخوردارند. از آن جمله می توان به سفرهای گردشگران آمریکایی به اسرائیل، جمع آوری کمک های مالی و سیاسی دولت واشنگتن اشاره کرد.
در حقیقت باید گفت اعتقادات دینی راستگرایان آمریکایی خطری برای کشورهای اسلامی و عربی محسوب می شود. به نظر می رسد اندیشه های نظری و سیاسی این جریان ارتباط تنگاتنگی با آن اعتقاد دارد، مضافا اینکه از اهمیت این اعتقادات و نقش آن در سیاست آمریکا به هیچ وجه کاسته نشده است. در اینجا مناسب است سخنی از «کریستول» پدر روحانی جریان راستگرایان مسیحی آمریکا به میان بیاوریم. او معتقد است که اساس اندیشه راست مذهبی باید بر سه محور استوار باشد و آن عبارتند از دین، قومیت و رشد اقتصادی. زیرا کریستول ایمان دارد دین نیروی مهمی است که خصوصیات بشر را تشکیل می دهد و صفت های دافع او را منظم می سازد. قومیت ارتباط انسان با تاریخ و نقش اعتقادات وی را روشن می نماید، سپس کریستول ملت آمریکا را ملتی اعتقادی توصیف می کند و اضافه می نماید رشد اقتصادی که در این کشور دیده می شود بخاطر پایبندی (مردم) به دستورات اخلاقی مذهب پروتستان است.
مهم ترین و خطرناک ترین اعتقاد و ایمان «کریستول» این است که آمریکا- از آنچه که در جهان انجام می دهد چاره ای ندارد. زیرا یکی از مسئولیت هایی است که بنا بر حکم جبر تاریخ بر آن تحمیل شده است، حتی اگر در این زمینه با شکست مواجه شود. همانطوری که در جنگ ویتنام یا سومالی با آن روبرو شد، این اندیشه ها بر جریان راستگرایان دینی در دولت آمریکا حاکمیت دارد.
جیمی کارتراندیشه دینی و سیاستمداران راستگرای دولت آمریکا بر 4 محور اساسی متمرکز شده است. در راس این مسائل نفی اقدام گروهی است و اینکه اقدامات بین المللی باید تحت رهبری آمریکا یا با اقدام (مستقیم) آن کشور باشد وگرنه از نظر آنان مردود است. شاید این تفکر بیانگر علت خروج آمریکا از قراردادهای بین المللی می باشد.

foad2

عضو جدید
سلام بر همگی اولا خیلی چیزا بسته به تعاریف ذهنی ما داره
دوما بعضیا میگن دین از سیاست جداست کی گفته دین از سیاست جداست
"سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ماست شهید آیت الله مدرس"
البته برداشت اشتباه نشه که باید سیاست دقیقا عین دیانت باشه منظور اینکه سیاست جزیی از دیانت است و زیر مجموعه آن است سیاست ما باید دینی باشد نه آنکه دین ما سیاسی باشد
سوما میگین اونا تبلیغات دارن فراوان تو ایران هم کم کار نشده در این زمینه ها ولی باید قبول کنیم که خودمون هم مردم تنبلی هستیم و دوست نداریم پیشرفت کنیم وقتی پسرا و دخترای ما به جای اینکه برن تو دانشگاه مثل ادم درسشون رو بخونن و اطلاعاتشون رو قوی کنن تا با منطق جلوی این تهاجمات وایستن می رن دنبال هوی و هوس دولت چیکار می تونه بکنه
وقتی به جای اینکه بره هزار تا سایت مذهبی پیدا کنه یا خودش تو یکی از اونا فعالیت کنه می ری دنبال سایت خفن و تازه تاسیسم میکنه دولت باید چیکار کنه
دولت که نمی تونه با چماق بالای سر 70 میلیون ادم وایسته نذار خلاف کنن
وقتی ما خودمون هم دیگر رو هول می دیم پایین دولت باید چیکار کنه
ما مردم خودمون اگر بخوای همه چیز درست میشه
برای یه جریان انتخابات یک همچون دعواهایی راه انداختن به جای اینکه بیان بشینن و بگم حالا که یکی در اومده بیایم با هم کمکش کنیم که وظایفشو بهتر انجام بده تازه سنگ جلو پاش انداختیم
خلاصه اول اصلاح فردی بعد اصلاح جامعه

ali.mehrkish

عضو جدید
من نگفتم حقند
من موندم این وسط کی راست میگه؟
اینوریا میگند ما راست میگیم اونوریا هم میگند ما راست میگیم
من یه بی طرف بخوام انتخاب کنم کدوم رو انتخاب کنم؟
اونا که بیشترند و دانشمنداشون بیشتره یا اینوریا؟
طبیعیه که هیچ وقت باطل در لباس بطلان جلوه گری نمی کنه...
اما منظور از این وری و اون وری رو نفهمیدم...
با نگاهی به پست های شما بی طرفی شما کمی جای بحث داره...
دانشمند رو چی معنی میکنید..؟؟؟
در نهایت اگه حجت بر کسی تموم بشه که فلان عقیده مثلا لیبرالیسم حقه ....تمومه .اما این زمانی رخ میده که با اندیشه ها مطرح اشنا باشه و تمام زیر و بم رو بشناسه....
شیعه 5 تا ابزار شناخت داره
الله
رسول الله
قران
قران ناطق
عقل
اینا وسیله ی تمییز راست از نادرسته.