مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

• مجموع رای دهندگان
    322
  • نظرسنجی بسته .

ariyaiii_boy

عضو جدید
با با من میخواستم برم کار آموزی..................2هفته تمام شرکتها رفتم.................ولی چون پارتی ندارم همه میگن نه!!!!
ماکسیموم یکی خواست هال بده گفت برگتو برات امضا میکنم.اما نمیتونی بیای شرکت!!!:gol::gol::gol::gol:
دوست عزیز سلام:gol:
نظر شخصی من : مگه بهت نگفته که برگتو امضا میکنه ؟؟؟!!.. خب با همین حرفش میتونی اسیرش کنی ...!!!! یا اصلا" شاید میخواستن ببینن واس یاد گرفتن اومدی یا فقط اومدی برگتو امضا کنی و بعدها بری!!! ..
چطوری ؟

میتونی بهش بفهمونی که اول نیاز ما به تجربه ی کار عملیه بعد امضا برگه..
کار اصلی که به نظر من باید انجام بدی اینه که متقائدش کنی حداقل از کارای دفترش (مثل یک سایت مسکونی ) بهت بده ببری مثلا" خونه و کار کنی تا بفهمه که واسه کار یاد گرفتن اومدی و (اگه عقیده داره که فضا و مکان برای کار کردن شما توی دفترش نیست)و مطمئن باش این شخصی که شما گفتین حاضر شده که برگتونو امضا کنه دادن یه سایت بهتون واسه ابتدا چیزی نیست واسش چون اون بنده خدا حس تقلب (اینکه بخوای کار رو بدی یه نفر دیگه واست انجامش بده چون گفته که برگت رو امضا میکنه) رو ازت گرفته (البته به خیال خودشون که فکر میکنن ما فقط واسه خاطر امضای برگمونه که میخواییم بریم کار آموزی توی شرکتاشون )

البته این کارارو بعد از گوش کردن به حرفای دوستای عزیزمون آبجی معمار و dynamic و غیره پیشنهاد میکنم(واس مرحله ی آخر یا شایدم هیچوقت)
بایستی دید نظرکلی دوستامون چیه .
در کل باید بگم که منم یه همچین شرایطی رو داشتم که اگه وقتم و ... اجازه بده بعدا" میگم .

البته ازین هم نگذریم که صحبت کردن با استادات یک راه صاف و بدونه پیچ و خمیه که من پیشنهاد دادم و گفتم;)

شایدم اون توضیحات بالا واسه خاطر اینه که خود من به شخصه اعتقاد دارم که باید از هر روزنه ای به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم;)

آخرین ویرایش:

بارسلون

اخراجی موقت
سلام.
من قبلا آمار شرکتهای فنی مهندسی رو گرفته بودم اکثریتشون اینو گفتن که شرمنده ما معمولا افراد غریبه رو نمی گیریم تو جمعمون!!!
می مونه شرکتهای مشاور که اینقد دست میدازنت که خودت بیخیال شی بری...
البته اینو از رفقا شنیدم ...
بعدشم اگه شماره شرکت مشاورا رو گیر آوردیم بهشون زنگ بزنیم چی بگیم . بگیم می خوام اونجا کار کنم یا به عنوان یه کاراموز بیام.
حالا فرضو رو این بذارید که میخواید کار کنید : چی باس بگیم که دسمون نندازن؟؟؟

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

من از طریق پدرم با این رشته آشنا شدم . البته پدرم فوق لیسانس عمرانه ؛ اما پیش میاد که طراحی معماری هم کنه .

من از بچگی نقشه زیاد تو خونه امون میدیدم . واسه خودم هم بدون هیچ اصولی پلان طراحی می کردم و نماهاش رو میکشیدم .... خیلی از این کار لذت میبردم و بعد میرفتم به بابام نشون میدادم .

با اینکه پدرم اون موقع همیشه من رو تشویق می کرد؛ اما با رفتنم به رشته معماری خیلی مخالفت کرد. :(دلیلیش این بود که برام سخته و اگه بخوام موفق باشم و خودم رو نشون بدم باید خیلی زرنگ باشم .

من به خاطر مخالفت پدرم و یه سری کل کل با داداشم رفتم رشته ریاضی به امید اینکه تو دانشگاه رشته ام رو معماری انتخاب کنم . که بازم اونها راضی نشدن . من دانشگاه اول رفتم رشته دیگه ایی اما نتونستم دووم بیارم و دوباره کنکور شرکت کردم و با همه مخالفت ها فقط زدم معماری و شهرسازی . که کاردانی معماری قبول شدم .

تجربه ای کمه من بیشتر مربوط نقشه هاییه که پدرم میداد بکشم . و البته :

اوایل دانشگاه که کارم زیاد نبود توی یه شرکتی که واسه دوست پدرم بود ؛کار می کردم . به من بیشتر پلان میدادن و میگفتن که طرحش رو عوض کنم . 100 تا طرح میدادم تا ok میکردن . نقشه کشی هم میکردم . تو متره هم کمک می کردم . ( خودم متره نمی کردما ، فقط کمک می کردم :D)

دوران کارورزی هم دوران خیلی خوبی بود. همه اش توی کارگاه گذشت .... .

اوس معمار

عضو جدید
من به 60 تا:surprised: از شرکتای مهندسین مشاور زنگ زدم...اکثرشون قاطعانه گفتن کارآموز نمی خوان:crying2:...فقط سه چهار تا شون با کلی نک و نال که الان وضع بازار خرابه و اینا بهت میگن رزومه(!):eek: باسشون بفرستی...که کاملا مطمئنم به محض رسیدن رزومم میندازنش سطل آشغال:w07:
مثل اینکه این پدیده پارتی خیلی مهمه:mad:

کدخدا

مدیر بازنشسته
بچه گفتن از تجربه بگم خب تجربه منم مثل بقیه خیلی فرقی نداره
تقریبا 2 ماه دنبال کار گشتم 3 جا مصاحبه دادم تقریبا به همه مشاورین سر زدم تو شهرمون.به همه رزومه دادم تا اینکه تویه اردیبهشت یکشون زنگ زد و مشغول شدم الانم بد نیست با ساعتی 2500 گذران زندگی می کنم .
یه پیشنهاد دارم اگه می خواین کار خوب گیرتون بیاد باید شاخص باشین تو یه زمینه که علاقتونه بعد که وارد شدین یواش یواش تو باقی تخصصام می تونید کار کنید،هیچ وقت به پول فکر نکنین شما کار خوب انجام بدین پولش خودش میاد.همه می گن بازار کار با تحصیل خیلی متفاوته ربطی به هم نداره من این اطمینان رو بهتون می دم که ربط داره هر چی قوی تر باشین کار بهتر گیرتون میاد.
موفق باشین.

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه گفتن از تجربه بگم خب تجربه منم مثل بقیه خیلی فرقی نداره
تقریبا 2 ماه دنبال کار گشتم 3 جا مصاحبه دادم تقریبا به همه مشاورین سر زدم تو شهرمون.به همه رزومه دادم تا اینکه تویه اردیبهشت یکشون زنگ زد و مشغول شدم الانم بد نیست با ساعتی 2500 گذران زندگی می کنم .
یه پیشنهاد دارم اگه می خواین کار خوب گیرتون بیاد باید شاخص باشین تو یه زمینه که علاقتونه بعد که وارد شدین یواش یواش تو باقی تخصصام می تونید کار کنید،هیچ وقت به پول فکر نکنین شما کار خوب انجام بدین پولش خودش میاد.همه می گن بازار کار با تحصیل خیلی متفاوته ربطی به هم نداره من این اطمینان رو بهتون می دم که ربط داره هر چی قوی تر باشین کار بهتر گیرتون میاد.
موفق باشین.

سلام
مرسی از اینکه تجربه هاتون رو به ما که تازه اول راهیم میگین.
میشه بفرمایین ما وقتی درسمون تموم شد و هیچ نوع تجربه کار هم نداریم چطور یه دفعه میتونیم وارد بازار کار بشیم؟شما دقیقا الان تو محل کارتون چکار میکنین؟
بچه ها اکثرا معتقدا باید یه مدت مثل کار آموز کار کرد تا تجربه بدست بیاریم.بعد جدی شروع به کار کنیم.نظر شما چیه؟

کدخدا

مدیر بازنشسته
سلام
مرسی از اینکه تجربه هاتون رو به ما که تازه اول راهیم میگین.
میشه بفرمایین ما وقتی درسمون تموم شد و هیچ نوع تجربه کار هم نداریم چطور یه دفعه میتونیم وارد بازار کار بشیم؟شما دقیقا الان تو محل کارتون چکار میکنین؟
بچه ها اکثرا معتقدا باید یه مدت مثل کار آموز کار کرد تا تجربه بدست بیاریم.بعد جدی شروع به کار کنیم.نظر شما چیه؟
ببین این که یه مدت به صورت کار آموز یه جا کار کنی شاید به کسب اطلاعات کمک کنه ولی خب هستن شرکتایی که کلا کار آموز می گیرن برا کم کردن هزینه ها اینم یه مدت باب شده متاسفانه.
من تویه این 4 ماه طراحی سایت و طراحی داخلیه موزه دفاع مقدس رو انجام دادم به علاوه یه نما .
الته کار اصلی شرکت ما طراحی شهریه منم قرار بود تویه اون زمینه مشغول بشم ولی این 2تا پروژه اومد و چون بیشتر به اطلاعاتم می خورد خودم اون 2تا رو قبول کردم خب این یه کم سخته منم بیکار بودم تو مدت بیکاری نشتم مکس کار کردم و سعی کردم مدت بیکاریم یه چیز جدید یاد بگیرم که خب خیلیم به دردم خورد.

rozhann

مدیر بازنشسته
سلام منم بگم چجوری شروع کردم.
یه استاد داشتیم دانشگاه ترم اخر کاردانی واحد طراحی فنی.از اون استاد سختگیرا بود یک ماه کارمون شده بود جیغ و فریاد سر کلاسشو و گریه پشت در دفتر مدیر گروهمون که این استادو عوض کنین.ولی هیچ کدوم نتیجه نداد.وقتی دیدیم به جایی نمیرسیم شروع کردیم به کار کردن.باور کنین اونقدر کتاب و مطلبی که توی اون 2 ماه برای این واحد طراحی فنی خوندم توی عمرم نخونده بودم.ترممون به خاطر سختگیریهای استاد ناتمام اعلام شدو و افتاد برای ترم بعد.ترمی که باید توش کاراموزی میگذروندیم.بچه ها توی طول ترم برای کرکسیون میرفتن دفتر استاد ولی من هیچ وقت جرئت نکردم پامو بذارم اونجا.ولی به توصیه یکی از استادای دیگه کاراموزیمو توی دفتر همین استاد یرداشتم.حالا با چه ترس و لرزی رفتم خودتون تصور کنین...خلاصه واحدش تموم شد ولی من چون توی طراحی کند بودم برای تحویل نرسیدم ماکت کارم رو اماده کنم.بعد از تموم شدن واحدها و دانشگاه نشتم از روی سی دی مکس یاد گرفتم.برای پرسیدن یه اشکال رفتم شرکت تا از بچه های اونجا بپرسم.که...استادم بهم پیشنهاد یه ماکت بزرگ رو داد.نمیدونم چجوری این ریسک رو کرد ولی من خیلی خوشحال بدون اینکه فکر کنم میتونم یا نه قبول کردم.این باعث شد که من حدود 5سال اونجا بودم و حتی خیلی طراحی هم انجام دادم.ببینین قرار نیست از همون اول با یه کار حرفه ای شروع کنین.و با طراحی.حتی با ساخت ماکت که تقریبا هممون تجربشو داریم هم میتونیم شروع کنیم.خیلی حرف زدم ببخشین.

sheinis

عضو جدید
سلاااااااااااااااااااااااااام به همگی
من دوران کاردانیم 3 روز در هفته می رفتم شهرداری تا مثلا کار نظارتی یاد بگیرم خود مهندساش به زور سر کار می رفتن یه جورایی هتل بود.:mad:
بعدشم از طریقه یکی از اشناها یه شرکت شهرسازی رفتم تا تجربه کسب کنم با 70 ساعت در ماه ولی فقط کار کد بهم می دادن ولی باز راضی بودم باعث شد کدم قوی شه:redface:
این شرکت یکی از شرکتای خوب بود ولی با مدرکه فوق لیسانس از دانشگاه تهران که دوستام داشتن کار فتوشاپ می کردن یه موقع هایی هم که بهشون کار طراحی می دادن نظر خودشونو تحمیل می کردن در اصل خودشون طراحی می کردن اونا می کشیدن
یکی از سهام داران این شرکت دکتری بودن که 6 ماه در انسوی ابها تدریس می کردن 6 ماه اینور به هیچ کس هم اجازه بروز استعداد رو نمی داد
در کل احساس می کنم تو شرکتای خیلی بزرگ پیشرفت برای ما وجود نداره کاراموزی تو اینجاها عالیهههههههههههههههههههههههههه
ولی کار و پیشرفت تو شرکتای جوون بهتره چون طراحی واسه ما تازه کارا ازادتر میشه;)

arashitect

عضو جدید
در بزرگترین شهر پس از تهران و در همنیجا هم کارشناسی ارشد کوفتی معتی معماری را گرفته ام.
رشته ای که آواز دهل شنیدنش از دور خوش است.
هی توی این سریال ها و فیلم های آبکی و دختر پسری هر یارویی را که می خواهند برایش کلاس بگذارند،می گویند آرشیتکت است یا دانشجوی معماری؟؟!!!:):mad:
اک÷نون دو سال تمام است که گل های خانه را آب داده و تلویزیون و ماهواره می نگرم.
کار هم که هیچ،در 33 سالگی پشیمان از گزینش اینکه باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
می خواهم بروم یک دوره حسابداری را بخوغنم،شاید فرجی شود از این دوره های آزاد.
آن همه شور و اشتیاق برای .احدهاو پایان نامه در دانشگاه و گرفتن نظام مهنسی همه و همه پوچ و بیهوده بود.
خواهش می کنم کمکم کنید . . . .:confused:

برای یک مهندس معمار در شرایط فعلی مملکت ایران چندین راه برای کسب درامد هست:
1.اپراتوری:ترسیم اتوکد.از دو بعدی .سه بعدی تا 3d max....ماکت سازی راندو...نقاشی ..عکاسی.و کلا همه فعالیتها در بخش ارائه.
2.طراحی:انجام فعالیتهای معمارانه ......
3.نظام مهندسی.
4.کارمندی.
5.پیمانکاری یا بساز بفروشی.
6.طراحی داخلی.
حالا کدوم بهتره به توانایی های شما بستگی داره و علاقتون.
برای اپراتوری باید در شرکتهای مشاور دنبال کار باشید.برای طراحی یا باید مشاور تاسیس کنید یا دفتر.نظام مهندسی هم که امتحان میدین و قبول میشین و امضا میکنید و پول میگیرید.کارمندی هم که از مسکن و شهر سازی تا بنیاد مسکن وشهرداری......باید اقدام کنید.برای طراحی داخلی هم بهتره که نمایندگی یکی از مصالح ساختمانی رو داشته باشین تا هم جنستون رو بفروشید هم پول طراحی بگیرید.پر درامد ترین شغل یه معمار هم فعالیت در بخش اجراست.پیمانکاری یا بساز و بفروشی.که تجربه و سرمایه نیاز داره.
موفق باشیدو سبز....

sanil

عضو جدید
بازار کار معماری

بازار کار معماری

من چه جوری میتونم وارد بازار کار بشم؟
من کارشناسی معماری دارم و در زمینه های اتوکد 2 بعدی و 3 بعدی تردی مکس،اکسل،متره طراحی ساختمانهای مسکونی تجاری و رفاهی و..... اجرای ساختمان و نظارت و کارهایی که به ساختمان مربوط میشه کار کردم
البته اینم بگم که کار درست و حسابی و به قول خودمون آبرومندانه
لطفاً تجربیات خودتون رو در این زمینه بگین خوشحال میشم که از تجربیاتتون استفاده کنم
مثلاً کجا ها دنبال کار باشم کجاها استخدام داره

Afall

عضو جدید
عزیز من!خودتو گرفتی یا ما رو؟:w15:چی می گی؟اصلاً معلوم است؟؟؟!!!:biggrin::neutral::w00:
پیمانکاری و بساز و بفروشی که اولی 50 تا 100 میلیون و دومی با پول زمینش بین 200 تا نیم میلیارد پول می خواد که من ندارم و همچنین نمایندگی مصالح که پول اجاره یا خرید مغازه که بازم ندارم.
نظام مهندسی هم که یک ساله دارم و حتی یک متر هم طراحی یا نظارت نبوده و که بکنم.
اپراتوری هم که هر جا رفتم(دقیقاً 38 شرکت و دفتر) که همه اش دخترها بودند با ماهی 100 150 هزار کار می کردند و اصلاً نیازی به کسی نداشتند.
کارمندی هم که گشتم نبود،نگرد نیست!!مرد حسابی کجای کاری!!!!!؟؟؟مثل اینکه توی این مملک زندگانی نمی کنی؟؟نکنه تو سوئیس و فرانسه ای ها؟؟؟
خواهشاً کسی دیگر از این حرفها نزند که حالم بده و بدتر می شه . . .
دوست عزیز...این طوری که میگی نیست...من خودم 4 سال پیش تو اصفهان قبول شدم...خوب خدا رو شکر نیازی به کار کردن نداشتم ولی خوب بیکار هم که نمیشه بود...اول از همه با یکی از استادام رفیق شدم اون هم منو به یکی از کارکنان شهرداری معرفی کرد...من نه کد بلد بودم نه چیزی (ترم 2)حالا من اون جا چی کار میکردم؟؟؟املاکی که شهرداری براش کمتر مهم بوده و حاضر نبوده پول به کارشناس بده من متر میکردم...سال دوم کد و مکس رو یاد گرفتم و کارای بچه هامونو انجام میدادم...هر چی بیشتر کار کردم پروژه های بزرگتر اومد...همون موقع تو یه کارگاه ساختمانی با ساعتی هزار تومن(بیگاری) نقشه هاشونو کدی میکردم...سال سوم تابستون نقشه های برق یه مهندس کلفت رو کدی میکردم...باز تو همون موقع با یکی از کارشناسا میرفتیم زمین متر میکردیم من کدی میکردم...همون آقا منو تو تهران به یه شرکت معرفی کرد ولی چون دانشجوی اصفهان بودم نرفتم...سال چهرم Vray یاد گرفتم و پایان نامه و پروژه های کارشناسی ارشد بستم...الان هم که دارم برا ارشد میخونم کار نمیکنم ولی هنوز مبایلم برا کارای مکس(هر چند کم)زنگ میخوره...البته کاملا درسته که با این ها نمیشه زندگی رو چرخوند ولی حداقل پول توجیبیت برا خودتو بقیه درمیاد;)......به نظر من معماری تو ایران یکی از پولساز ترین رشته هاست....

arashitect

عضو جدید
من می گم نره تئ می گی بدوش!!
الکی و از روی خیالات حرف زدن و چشم را بر روی حقایق بستن و دهان به حرفهای بی پایه و بدون دلیل باز کردن آسان است.اصلاً حرف زدن الکی کاری که ندارد.دارد؟
پسرای خوب!جانان من!عزیزان من!اینکه آدم حرف . . .بزنه که آسونه . . .مثلاً این حرفها رو می زنین که زمین متر کردی و ساعتی هزار تومن و نمی دونم برج می خوای بسازی و اجاره مغازه ارزونه و . . . یعنی چی؟این حرفها را برای دانشجو هایی مثل خودتون و دختر و پسرهای هم سنتون بزنین نه منی که نزدیک چهل سالمه . . .
نمی دونم دوزرایتون کجه یا نه آره تجربتون کمه؛همینه که یکی از شما دو تا فوری حکم صادر می کنه که بنده تنبلم یا بی انگیزه یا بددهن!!!؟؟؟؟:biggrin:
انگار پستای قبلیمو نخوندیدن . . . بنده خودم پیمانکار بودم و بیشتر از عمرتون تجربه این کار را دارم و تنها پسر جان این را بدان که باید نخست از جیب مبارک برای پروژه خرج کنی و بعدش پس از 5 یا 6 ماه از کارفرما پولتو بگیری.
مغازه هم در شهر ما در جایی که بتوان کار کرد و مشتری داشت اجاره اش دستکم ماهی دو سه میلیونه و تازه اول هم باید از کارخانه یا کلی فروش در ابتدای کار نقداً یا دستکم 50% نقدی جنس خرید.اینها همش پول می خواد.این یک واقعیت است،آیا معنای واقعیت را می دانید؟؟؟
برای بساز و بقروشی هم اصلاً من هیچ،من بددهن و بد بد بد . . .برو از یک بزرگتر بپرس که حداقل سرمایه چقدره . . تو شهر ما در بدترین جا که بعد واحدهایت فروش بره باید 50 یا 60 میلیون پول زمین بدی و کم کمش کتری 180 هزار تومن هم پول ساخته،حالا برو حستب کن چقدر می شه . . .
واقعاً لجم می گیره از حرفایی که زدی،خودت خجالت نکشیدی؟
راجع به کد و مکس هم بنده بلدم،خوبم بلدم،البومم دارم . . . اما به جان خودمون 38 تا شرکت رفتم و همش دخترا بودن با ماهی 80 یا 100 یا 150 تومن کار می کردن . . .
تا یادم نرفته بگم که یک سالی هم هست که حق امضا دارم اما حتی یک مترمربع هم کار نبوده که نظارت یا طراحی کنم . . .
شماها مثل اینکه تو این جامعه نیستید یا در خواب و خیالید!!؟؟عیبی نداره یک چند سالی که بگذره حالتون جا و خوابتون سر می آید.
گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من
آنچه البته به جایی نرسد فریاد است
بنده دیگر این پرسشم را پایان یافته دانسته و نیازی به نظر دیگرانی که هنوز راه رفته را نرفته اند،ندارم.

1-من دانشجو نیستم.85 فارغ التحصیل شدم.خدارو شکر بدون یک قرون سرمایه و بدون یه دونه اشنا حتی یک روز هم بیکار نبودم.خونه و ماشینم تو همین 3سال خریدم....
2-شما اگه پیمانکاری کرده بودی میدونستی که وقتی ضمانت نامه بانکی میدی به کارفرما همون اول کار به شما درصدی از براورد رو به عنوان تجهیز کارگاه میدن.همون اول پول میگری!!!
3-خوبه که ما تو دهات زندگه میکنیم.چون شهر شما کوچه پس کوچه هاش هم ماهی 2 یا 3 میلیون اجاره میگیرن....؟حالا نوبت منه که بپرسم :شما پاریس تشریف دارین؟
4-حق امضا هم که والا مال ما تا حالا نسوخته.پارسال من 8میلیون امضا زدم.شما چرانه؟نمیدونم.
5-سه سال گذشتو ما به جز درامد خوب و پرستیژ اجتمایی چیزی ازین رشته ندیدیم. نه من بلکه همه همدوره ای هاو دوستان..........
یه توصیه هم برای دوستان دانشجو دارم.گذشت اون زمانی که اگه یه مدرک داشتی هرجا میرفتی زود استخدامتون میکردن اصلا اهمیت نداشت چیزی بلدین یا نه.خدا رو شکر وضعیت اجتمایی ما به مرحله ای رسیده که اثر جوونا تحصیلات دانشگاهی دارن.اما تو این زمان هر کسی کاریو انجام میده که بلده نه اینکه مدرکشو داره.پس از حالا دنبال این باشین که تواناییاتونو بیشترو بیشتر کنید تا یه مهندس موفق باشین نه مهندسی که مدرکشو قاب کرده بالا سرشو نشسته که بیارن ببرنش سر کار !!!!!دنبال کار باید رفت...
موفق باشیدو همیشه سبز.....

arashitect

عضو جدید
تو راست می گی،دمت گرم،الهی که عوض 8 میلیون هشتاد میلیون امضا کنی،... که شاخ و دم نداره!!؟
مهندس های پایه 1،یک مترمربع و یک ریال هم امضا نکردن،20000 متر و 18000 مترشون مونده؛اوضاع ساخت و ساز هم که معلومه راکده،اون وقت آقا 8 میلیون کار کرده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:biggrin:
آقاجون،کشف الکشوف که نکردی، 5% پیش پرداخت و آنهم نه در همه سازمانها و ارگانها می دن،اما باید کارگاهتو تجهیز کنی؛اگر پیمانکار بودی یا لااقل زیر دست یک پیمانکار کار می کردی اینو می فهمیدی که باید با این پول،انبار،محل استراحت کارگران،دفتر برای خودت،دفتر برای ناظرها،سیم کارت برای ناظرها،یک سری مصالح،وسایل ساختمانی و . . . . بخری که تهش حتماً باید یک چیزی روش بذاری.
ازت خواهش می کنم دیگه ..... حرف نزن،یک چیزیم بهت بگم پرستیژ!!! به مدرک نیست . . .
اجاره یک مغازه را هم برو بپرس.چون کار به لجبازی رسیده و فایده ندارد.دستکم 50 نفر از بچه های ورودی 72 تا 79 را می شناسم که اوضاشون اینجوریه،مطمئن باش که از هر نظر هم از تو و همکلاسیات قوی تریم،اما در یک چیز خیلی خیلی مهم تر هم سریم و آنهم راستگویی و بیان واقعیتهاست . . . .
در ضمن خطاب به دوست ارجمندی که سخن از دستمال بردند:شما را نمی دانم اما من اهل چاپلوسی نیستم.
1- دیگه امضا کردن و پول یا مفت گرفتن چیه که من بخوام بهش افتخار کنم عزیز....افتخار من پروژه هاییه که سرپرست کارگاهش بودم....
2-ساخت و ساز درسته راکده اما این 8تومن مال همین رکوده و گرنه پایه 3 ها سال 86 نزدیک 15 میلیون تومن امضا کردن.....
3-درود بر شما.با همون 5 درصد که تجهیز کارگاهتو انجام دادی کاسب میاری سر کار.کارو انجام میدن شما مدیریت میکنی.بعد صورت وضعیت که نقد کردی پول کاسباتو میدی.شما که پیمانکاری کردی نمیدونی که اولین لازمه یه پیمانکار داشتن دوتا دسته چک صد برگیه نه پول نقد؟؟
4-بچه های ورودی دهه 70 همه یا تو ادارات جا خوش کردن یا استاد دانشگاهن یا پیمانکارای بزرگین.البته به غیر از اونایی که نشستن خونه تا یکی بیاد استعدادهای نهفته اونارو کشف کنه!
ضمنا ما بحثی با شما نداریم.هرکسی منجمله شما حق داره هر جوری که دوست داره زندگی کنه یا خودشو توجیه کنه.به ما هم هیچ ربط و دخلی نداره.هدف از پاسخ به بیانات شما این بود که بقیه مهندسان جوان یا دانشجوها با شنیدن حرفاتون نا امید و مایوس نشن .همین.
به دوستان دیگر:.تا وقتی دولت نتونه خونه از چین وارد کنه هیچ مهندس معمار یا عمرانی بیکار نخواهد بود مگه اینکه خودش نخواد کار کنه.پس تواناییاتون زیاد کنید وامیدوار باشید برای زندگی بهتر.
موفق باشید و سبز........

rozhann

مدیر بازنشسته
سلام به دوستان عزیز
لطف میکنین هنگام بحث و تبادل اطلاعات شان و احترام مهندسی خودتون و دیگر دوستان رو رعایت کنین.
موفق و سربلند باشین:gol:

rozhann

مدیر بازنشسته
والادگر عزیز
سلام
از اینهمه دلسوزی شما سپاسگذاریم.
ولی اینجا محکمه و دادگاه نیست که بخوایم سند و مدرک برای درستی یا نادرستی صحبتهای دوستان داشته باشیم.
اینجا همه جمع شدیم تا با استفاده از تجربیات همدیگه بتونیم توی درس و کارمون پیشرفت کنیم.
به شما چند بار تذکر داده شده ،اینجا جمع مهندسان هست نه ...
ممنون میشیم با رعایت شان و شخصیت خودتون ،نوع کلام و روش بیانتون رو عوض کنین ، وگرنه فکر نمیکنم کسی اینجا علاقه ای به شنیدن نصیحتها و تجربیات دلسوزانه شما داشته باشه.
لطفا رعایت کنین وگرنه برای رعایت نظم و جو تالار با شما برخورد خواهد شد.

mkm-arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه
من بيش از 7 ساله كه توي بازارم و تو كلي شهر تجربه كار دارم
چيزي كه زياده كار
البته يه كم پشت كار ميخواد
نگران آينده كاري توي اين رشته نباشين و فقط توي زمينه اي كه علاقه دارين خودتون رو قوي كنيد
موفق باشيد

joliet_arch

عضو جدید
من ترم یک معماری هستم .از هنرستان معماری میخوندم.یه چیزایی بلدم.
به کمک مسول روابط عمومی دانشگامون توی دفتر مهندسی و یه جای دیگه کار میکنم.
از همه مهمتر روابط عمومیه خوبه که باید یه معمار داشته باشه.

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان گرامی

با توجه به بحثهای پیش امده در این تاپیک لازم می دونم مواردی رو برای اتمام این بحث مطرح کنم .
اول اینکه برای رسیدن به موقعیت مناسب کاری و مالی در ابتدا می بایست اراده و توکل رو یاد گرفت و بعد وارد عرصه کار شد .
دوم اینکه هر چقدر دردوران تحصیل زحمت کشیده باشید و تخصصهای بیشتری جمع اوری کرده باشید ، مطمئنا به هنگام ورود به بازار کار ، قوی تر و با اعتماد به نفس تر خواهید بود هر چند تجربه عامل اصلی موفقیت شما خواهد بود .
سوم اینکه تحصیلات از کاردانی تا دکترا فقط و فقط بهانه ایی برای تلاش بیشتره . در هر مقطع تحصیلی که باشیم و با هر سطح فرهنگی که در اون زندگی می کنیم ، اونچه تعیین کننده است ، خلاقیت ، پشتکار و اعتماد به نفس و اطلاعات تخصصی خود ماست . نه در ایران بلکه در هر نقطه از دنیا ...
هنر مند هر جا که رود قدر بیند و بر صدر نشیند ...
فراموش نکنید ...

آخرین ویرایش:

arashitect

عضو جدید
سلام به همه دوستان گرامی

با توجه به بحثهای پیش امده در این تاپیک لازم می دونم مواردی رو برای اتمام این بحث مطرح کنم .
اول اینکه برای رسیدن به موقعیت مناسب کاری و مالی در ابتدا می بایست اراده و توکل رو یاد گرفت و بعد وارد عرصه کار شد .
دوم اینکه هر چقدر دردوران تحصیل زحمت کشیده باشید و تخصصهای بیشتری جمع اوری کرده باشید ، مطمئنا به هنگام ورود به بازار کار ، قوی تر و با اعتماد به نفس تر خواهید بود هر چند تجربه عامل اصلی موفقیت شما خواهد بود .
سوم اینکه تحصیلات از کاردانی تا دکترا فقط و فقط بهانه ایی برای تلاش بیشتره . در هر مقطع تحصیلی که باشیم و با هر سطح فرهنگی که در اون زندگی می کنیم ، اونچه تعیین کننده است ، خلاقیت ، پشتکار و اعتماد به نفس و اطلاعات تخصصی خود ماست . نه در ایران بلکه در هر نقطه از دنیا ...
هنر مند هر جا که رود قدر بیند و بر صدر نشیند ...
فراموش نکنید ...
با تشکر از شما.من هم بحث بودن یا نبودن فرصت شغلی برای معماران را پایان یافته تلقی میکنم.
سبز باشیدو سربلند......

yummy426

عضو جدید
سلام
من یه سوال دارم:
اگه با مدرک کارشناسی معماری و سابقه خیلی کم بخوایم تو یه شرکت مشاور کار کنیم ،حدوداً چقدر باید حقوق بدن؟
اینو واسه این می پرسم که وقتی می ریم یه جا برای مصاحبه ،باید حقوق درخواستیمونو توی فرم بنویسیم.
چقدر باید زد که نه کم باشه ،نه انقدر زیاد که قبول نکنن؟

آخرین ویرایش:

arashitect

عضو جدید
سلام
من یه سوال دارم:
اگه با مدرک کارشناسی معماری و سابقه خیلی کم بخوایم تو یه شرکت مشاور کار کنیم ،حدوداً چقدر باید حقوق بدن؟
اینو واسه این می پرسم که وقتی می ریم یه جا برای مصاحبه ،باید حقوق درخواستیمونو توی فرم بنویسیم.
چقدر باید زد که نه کم باشه ،نه انقدر زیاد که قبول نکنن؟
بهترین روش برای شما اینه که عنوان کنید: من یک ماه کار میکنم شما بر اساس توانایی من واسم حقوق مقرر کنید.
اینجوری هم برای شما صرف خواهد کرد هم برای کارفرما.

yummy426

عضو جدید
بهترین روش برای شما اینه که عنوان کنید: من یک ماه کار میکنم شما بر اساس توانایی من واسم حقوق مقرر کنید.
اینجوری هم برای شما صرف خواهد کرد هم برای کارفرما.

ok.ولی من می خوام بدونم که حدوداً چقدر باید بدن؟(می دونم بستگی به کارم و... داره ولی حدوداً)400؟500؟بیشتر؟کمتر؟

arashitect

عضو جدید
ok.ولی من می خوام بدونم که حدوداً چقدر باید بدن؟(می دونم بستگی به کارم و... داره ولی حدوداً)400؟500؟بیشتر؟کمتر؟
حقوق بستگی داره به کارایی شما و توان مالی شرکت.
کارای اپراتوری مثه نقشه کشی یا سه بعدی یا ماکت و غیره معمولا ساعتیه.از 1.5 تا 7و...
کارای اجرایی معمولا ماهیانست بسته به سمت از 400تا 2تومن....

آرتميس.artmiss

عضو جدید
سلام دوستان
يه سوال داشتم
اين ضوابط شهرداري چيه كه همه جا ميگن آشنا به ضوابط شهرداري؟
چه جوري ميشه يادگرفت؟
كسي مي تونه راهنمايي كنه؟

arashitect

عضو جدید
سلام دوستان
يه سوال داشتم
اين ضوابط شهرداري چيه كه همه جا ميگن آشنا به ضوابط شهرداري؟
چه جوري ميشه يادگرفت؟
كسي مي تونه راهنمايي كنه؟
ضوابط شهرداری در اصل(ضوابط و مقررات شهر سازی و معماری)هستش که توسط سازمان مسکن و شهرسازی(کمسیونی متشکل از استاندار-رئیس مسکن شهرسازی-معاون عمرانی استاندار-رئیس سازمان جهاد کشاورزی-رئیس شورای شهر-شهردار-مدیر کل محیط زیست-مدیر کل میراث فرهنگی-و....)شهرستان شما تعیین میشه و مسئول نظارت بر حسن اجرای ان شهرداری میباشد.
این ضوابط شامل تراکم-سطح اشغال-نورگیری-پله ها-پیشامدگی-پارکینگ -واحدهای تجاری-و...هستند.
طرح شما برای یک ساختمان باید این ضوابط رو رعایت کرده باشه وگرنه توسط واحد کنترل نقشه شهرداری برگشت داده میشه جهت اصلاح.
دفترچه این ضوابط رو میتونید از شهرداری یا اداره مسکن تهیه کنید.
وقی تهیه کردید می فهمید به عنوان یک مهندس معمارچه اختیاراتی دارید و به سرچشمه همه این هجویاتی که به عنوان مسکن در ان زندگی میکنیم پی خواهید برد......

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
آذر ماه دارم برای آزمون نظام مهندسی امتحان میدم.
می خوام بدونم بعد از قبولی تو این آزمون و گرفتن پروانه اشتغال چطور می تونم ازش استفاده کنم؟

arashitect

عضو جدید
آذر ماه دارم برای آزمون نظام مهندسی امتحان میدم.
می خوام بدونم بعد از قبولی تو این آزمون و گرفتن پروانه اشتغال چطور می تونم ازش استفاده کنم؟
سازمان نظام مهندسی یه معرفی نامه بهتون میده برای شهرداری.اسمتون هم میره جزو کسایی که سهمیه دارن.همین.

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاوره

مشاوره

سلام دوستای گلم...:gol:
به من یه کاری پیشنهاد شده که نمی دونم قبول کنم یا نه...:w29:
یه شرکت مهندسیه که بیشتر پروژه های مسکونی کار میکنه,ابعاد زمین و شرایط و نیازهای پروژه رو میدن و تو یه وقت معین باید طرح رو تحویلشون بدی و اگه مورد تایید شرکت و شهرداری بود مبلغ مورد قرارداد رو پرداخت میکنن (البته 3 جلسه کرکسیون با مهندساشون برای رفع اشکالات اجرایی و...در نظر گرفتن)
نمیدونم با معلوماتی که الان دارم (ترم 6 معماری) و اینکه سابقه کار حرفه ای نداشتم میتونم از پسش بر بیام یا نه...:w05:
البته تو بخش طراحی مشکلی نیست,ولی با ضوابط شهرداری و اصول اجرایی آشنایی کامل ندارم
لطفا" دوستایی که تجربه دارن راهنمایی کنن....:w27:

بالا