آیاهالوکاست واقعی درایران نبود ؟

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:gol:باسلام
شایدشنیده ایدوشاید تیکه هایی ازفیلم مربوط به هالوکاست رودیده باشید . هرازچند گاهی هم یادبودی برای اون میگرن برای اون هم بنای یادبود درست کردن .
ولی چرا هیچکس از مرگ یک چهارم جمعیت ایران درزمان اشغال توسط متفقین بعلت گرسنگی حرفی نمیزنه . بنای یادبود یا مجلس گرامیداشتی هم برای نزدیک پنج میلیون کشته ایرانی درزمان جنگ جهانی دوم وجود نداره . :gol:

someone-x

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که خبر ندارم مطمئنا دلیلشم همینه
شاید از 10 نفری که اینجا پست بذارن فقط یه نفر شنیده باشه اگه میشه توضیح بده
جریان چی بوده چه سندی هست؟

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
............

............

پس ازاشغال ایران توسط قوای متفق بدلیل نایاب شدن مواد غذایی وبروز قحطی گسترد درکل ایرن وشیو ع بیماریهای واگیر مثل وبا و... نزدیک 5 میلیون ایرانی مردند . البته یکی ازدوستان پیغام داده که ایران پی گیر طرح شکایت ودریافت غرامت هست چراکه ایران باوجود اعلام بی طرفی درجنگ توسط انگلیس و شوروی اشغال شد .

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه جا شنیدم 2 میلیون ویه جادیگه شنیدم 10 میلیون

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
.............

.............

اگر یک سری به آرسیو مرکز آمارایران یاسایت وزارت امورخارجه زده واطلاعات مربوط به اشغال ایران رو سرچ کنید اطلاعات مفیدی پیدا میکنید .موفق باشید .:gol:

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
بلوای نان روزگاری تلخ و تاریک در کشور ما
پدرم میگه اون زمون خیلیها تو روستا به خاطر چند کیلو گندم قطعه زمینهای چند هکتاریشون رو دادند
یه چندتا کتاب هست که یکیش به همون نام بلوای نان است یادم نیست مال کیه یکی قحطی بزرگ نوشته محمد قلی مجد است
1296-1298 یا به عبارتی 1917-1919 تاریخ این واقعه عظیم میباشد

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله هولاکاست واقعی در زمان رضا شاه ملعون در ایران اتفاق افتاده و باعث از بین رفتن مردم ایران علی الخصوص ازربایجان شده بود
یکی از دلایل این که مردم ما همیشه گرسنه هستند ریشه در همین خاطره تلخ دارد

هر جا نذر باشه مردم سرو دست میشکنند(به قول خودشون تبرکه)

این مساله به روشنی قابل رویت است حتی مادر بزرگ من از مادرش این خاطرات را نقل قول کرده که زمانی در ایران گرستگی شدیدی اتفاق افتاده بود که باعث شده بود مردم به گوشت های گندیده و کرم زده ای که از طرف زوسیه وارد ایران میشده پناه ببرند

این نسل کشی تاوان سرپیچی های مردم ازربایجان از رضا شاه قلدر بوده و طبق روایت های موثقی که حتی در فیلم دکتر قریب هم میتوانید مشاهده کنید مردم از فرط گرسنگی ریشه درختان را میخوردند و مادری جسد مرده بچه خود را میخورد

جالب اینجاست که در هیچ جایی تاریخ این مطالب را نمیتوانید ببینید

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله هولاکاست واقعی در زمان رضا شاه ملعون در ایران اتفاق افتاده و باعث از بین رفتن مردم ایران علی الخصوص ازربایجان شده بود
یکی از دلایل این که مردم ما همیشه گرسنه هستند ریشه در همین خاطره تلخ دارد

هر جا نذر باشه مردم سرو دست میشکنند(به قول خودشون تبرکه)

این مساله به روشنی قابل رویت است حتی مادر بزرگ من از مادرش این خاطرات را نقل قول کرده که زمانی در ایران گرستگی شدیدی اتفاق افتاده بود که باعث شده بود مردم به گوشت های گندیده و کرم زده ای که از طرف زوسیه وارد ایران میشده پناه ببرند

این نسل کشی تاوان سرپیچی های مردم ازربایجان از رضا شاه قلدر بوده و طبق روایت های موثقی که حتی در فیلم دکتر قریب هم میتوانید مشاهده کنید مردم از فرط گرسنگی ریشه درختان را میخوردند و مادری جسد مرده بچه خود را میخورد

جالب اینجاست که در هیچ جایی تاریخ این مطالب را نمیتوانید ببینید
حالا خوبه من دو تا منبع معرفی کردم یه چندتا کتاب دیگه دارم که سر فرصت پیدا کنم معرفی میکنم ضمنا تاریخ ها رو دوباره بخونید متوجه میشید که این قضیه ربطی به رضاشاه نداره

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته این کشور از قرنهای قرن پیش همیشه دستخوش قحطی و خشکسالی و بدبختی بود و قحطی های نان و بلواهای زیادی در دویست سال اخیر رخ داده که تعدادی شون به شرح زیر است اما اصلی که منجر به کشته شدن هزاران شاید میلیونها نفر شد اونی بود که من گفتم منبع هم معرفی کردم برید بخونید:
1- فشار گرسنگی و قحطی در نهایت پیمانهء شکیبایی مردم قحطی زدهء تهران را لبریز کرد و در جمعه هجدهم شعبان ۱۲۷۷ هجری قمری ۱۸۶۱۱ میلادی) آتش های زیر خاکستر زبانه کشید و پچ پچ های لرزان در خم کوچه ها و خشم های فروخورده به فریاد بدل شد و ولوله ای در تهران بر کاخ شاهی انداخت که از آن به نام «بلوای قحطی نان» نام می برند
2- 1344ق/ 1925م/ 1304ش
- بلواي نان در تهران: تظاهرات و ازدحام مردم در جلوي مجلس در اثر كمبود نان (4-2 مهر)، تيراندازي سربازان مستقر در مجلس و كشته شدن يك نفر (4 مهر) و اجازه مجلس به سردار سپه براي تحقيق و دستگيري عاملين بلوا= دستگيري عده زيادي از سرجنبانان و مخالفين سردار سپه در تهران و شهرستان ها.

3- صبح روز هشتم دسامبر 1942/ هفدهم آذر 1321 گروه کثيري از دانشجويان به منظور مطالبه جيره بيشتر نان و اقدام فوري در مورد مسائل بحراني ايجاد شده از سوي دولتي بي کفايت و مجلس غيرفعال در خيابان هاي تهران به سمت ساختمان مجلس در ميدان بهارستان به حرکت درآمدند. تماشاگران و گروه هاي سازمان يافته اي از جنوب تهران به آنها پيوستند و اين عده به زودي به اجتماعي عظيم تبديل شدند. قواي پليس از ميدان عقب نشست و تظاهرات به يک شورش تبديل شد. جمعيت ساختمان مجلس را اشغال کرد و به طرف منطقه تجاري به راه افتاد و در طول مسير شيشه ها و تابلوها را درهم شکست و مغازه ها را غارت کرد. در صبح روز نهم دسامبر/ هجدهم آذر، دانشجويان راهپيمايي ديگري را به سوي ساختمان مجلس ترتيب دادند، ولي اين بار سربازان آنها را هدف آتش مسلسل ها قرار دادند و متفرق کردند؛ هرچند در نهم دسامبر/ هجدهم آذر مغازه هاي شهر بسته بودند، بعضي در 10 دسامبر/ نوزدهم آذر و همه آنها در ١١ دسامبر/ بيستم آذر دوباره باز شدند. وضع به حال عادي بازگشته بود. ادعا شده است که در شورش نان بيش از 20 نفر کشته، 700 نفر زخمي و 150 نفر دستگير شدند و 150 مغازه غارت و به آتش کشيده شد.

Belle Fille

عضو جدید
ما از این هولوکاست ها در همین تاریخ سی سال گذشته مون هم زیاد داریم . لازم نیست راه دور برید.
قتل عام دست کم شش هزار نفر از زندانیان سیاسی ائم از کودکان زیر 18 که درسال 67 که بدون محاکمه و در نهایت قصاوت به چوبه های دار سپرده شدند.
این تنها نمونه ای از جنایات است....

forsha

عضو جدید
منم اینو چند سال پیش توی یه گزارش از کامران نجف زاده (اون زمانا که اروپا نرفته بود و ...............)شنیدم واقعا تاسف باره