واقعا هست؟

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان یه سوالی و میخوام مطرح کنم که تقریبا 20 ساله که دنبال جوابشم ولی همیشه تا مطرح میکردم همه به من چپ نگاه میکردن هیس و زشته و....:razz:
شاید فکر کنین که کافرم و یا گبرم ولی اصلا مهم نیس چون نیستم :eek:
تو زمان جاهلیت یک سزیا سنگ یک سریا چوب و خورشید و ماه و ... پرستش میکردن تا اینکه پیامبرایی اومدن و خدایی نشون دادن که معلوم نیست و معجزات و قران و ..... :D
حالا این سوال پیش میاد آیا واقعا خدایی وجود داره یا اینکه پیامبرا سر کارمون گذاشتن :w12:
خود خدا چجوری بوجود اومده :surprised:
قدرتش و از کجا میاره:D
مگه ما موش آزمایشگاهی هستیم که راه خلاف و جلو پامون میذاره تا امتحانمون کنه؟:razz:
لطفا آیه و قران هم نیارید چون من 4 بار کل قرآن و با معنیش خوندم و جوابم و نگرفتم منطقی و بدون توهین اگه میشه بحث کنید;)

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یه سوالی و میخوام مطرح کنم که تقریبا 20 ساله که دنبال جوابشم ولی همیشه تا مطرح میکردم همه به من چپ نگاه میکردن هیس و زشته و....:razz:
تو زمان جاهلیت یک سزیا سنگ یک سریا چوب و خورشید و ماه و ... پرستش میکردن تا اینکه پیامبرایی اومدن و خدایی نشون دادن که معلوم نیست و معجزات و قران و ..... :D
حالا این سوال پیش میاد آیا واقعا خدایی وجود داره یا اینکه پیامبرا سر کارمون گذاشتن :w12:
مگه ما موش آزمایشگاهی هستیم که راه خلاف و جلو پامون میذاره تا امتحانمون کنه؟:razz:
لطفا آیه و قران هم نیارید چون من 4 بار کل قرآن و با معنیش خوندم و جوابم و نگرفتم منطقی و بدون توهین اگه میشه بحث کنید;)
منم منتظر جوابم

و به قول شقایق نه از قرآن

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز

من فقط اینو میگم که.............از اونجایی که........... @#$% من خواننده میباشم...........:surprised:

ROBO_NEDA

عضو جدید
سلام دوست عزيز بحث خوبيه.....
اينكه خدا چطوري به وجود آمده و قدرتش از كجاست برا منم سواله اما من به اين كه خدا وجود داره شك ندارم....مگه اين كه عكسش ثابت بشه
اين كه ميگم عكسش ثابت بشه به خاطر اينه كه يه چيزايي راجع به راه اندازي ماشين زمان شنيدم كه خوب در صورتي كه اين ماشين كار كنه همه چيز به هم ميريزه....!!!!
اما اينكه ميگم قبول دارم شايد يكي از دلايلش همون معجزه باشه يا اينكه بعضي وقتا از دعا كردن به چيزايي كه ميخوام رسيدم...!!!
اما هگه بخوايم واقع بينانه نگاه كنيم بايد بگم چيزي جز اوني كه ما ازش خدا ياد ميكنيم نميتونه اين جهانا با اين همه پيچيدگي به وجود آورده باشه...ما كه خودمونا خيلي قدرتمند فرض ميكنيم درسته كه موجود خارج از رحم توليد كرديم اما زمين و كهكشان كه نميتونيم توليد كنيم ميتونيم؟؟؟؟؟!!!!!:surprised:
بالاخره همه ي اين جهان ساخت قدرتي برتر و والاتره كه ما خدا تعبيرش ميكنيم...
ببخشيد كه زياد پرحرفي كردم;)

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
منم منتظر جوابم

و به قول شقایق نه از قرآن

منم مثل شما نظرم اینه شاید همش کشکی باشه چاخان گفتن نون در بیارن :smile:

البته همینطوری یه ذره منفجر شد جهان درست شد بعد همینطور بیخودی الکی زمین درست شد بارون اومد خاک گل شد گل لجن شد از لجن همینجور فرتی ادم درست شد حرف زد اومد چیز میز درست کرد عقلش درست شد کشکی کشکی وجدان در اورد الان نشسته میگه من الم بلم:redface: ولی تا زمین یخورده میاد بلرزه قولنجشو بگیره :(همه دست به دامن این خدا میشن:surprised: ملت خودشونم نمیفهمن چشونه:cool:

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز

منم مثل شما نظرم اینه شاید همش کشکی باشه چاخان گفتن نون در بیارن :smile:

همینطوری یه ذره منفجر شد جهان درست شد بعد همینطور بیخودی الکی زمین درست شد بارون اومد خاک گل شد گل لجن شد از لجن همینجور فرتی ادم درست شد حرف زد اومد چیز میز درست کرد عقلش درست شد کشکی کشکی وجدان در اورد الان نشسته میگه من الم بلم:redface: ولی تا زمین یخورده میاد بلرزه قولنجشو بگیره :(همه دست به دامن این خدا میشن:surprised: ملت خودشونم نمیفهمن چشونه:cool:

:biggrin: :gol:

فرتی که نه با تکامل درست شد............:D

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
وجود خدا رو وقتی خودت نخوای باور کنی هزار تا دلیل علمی و غیر علمی هم نمیتونه تورو قانع کنه.

به قول بعضیها سوال تو دو جنبه داره یا دنبال حقیقتی یا نه دنبال بحث کردن و به چالش کشیدن.

اگه اولی هستی که کلی راه داره برای باور کردن خدا
اگه دومی هستی که باید بگم هر چی تو بگی.هیچ کس هم نمیتونه سوال شما رو جواب بده.یه جور فکر کن کم اوردن دیگران.
اگه هم دنبال جوابی هستی مثل مهرشاد که خودکار برات بالا پایین کنه پس قید خدا رو بزن. بی خدایی رو بچسب.
البته میتونی برا اینکه دلت اروم شه یه اماری از تمام دانشمندان علمی جهان بگیری ببینی چند درصد به خدا معتقد بودن.هر چی هست اونا نماینده عقل انسانی هستن دیگه

software_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر

نظر

من نمی خوام از دیدگاه مذهب به این سوال فکر کنم چون شما گفتی منطقی بگید.
شما اگه به علم نجوم یا پزشکی یا ... علاقه ای داشته باشین و کلیاتشو خونده باشین به راحتی می فهمین که آفرینش یه همچین سیستم گسترده و دقیقی که بسیار هم مهندسیه و کاملا هنرمندانه آفریده شده نمی تونه تصادفی باشه و حتما یه مهندس بسیار قدر و یه هنرمند طراز اول این کارو کرده. هیچ اثر هنری تو دنیا نیست که خالقی نداشته باشه.
مثلا اینکه چطور ممکنه که از یک سلول انسان که در رحم مادر ایجاد میشه اون تقسیمات کاملا دقیق اتفاق بیفته و هر سلول تازه ای بره سر جای خودش و یه چیزی به نام آدم رو بسازه. آیا این قضیه میتونه تصادفی باشه؟ اگه بگین کلا تصادفیه مثل این میمونه که بگین کامپیوتر تصادفا اختراع شده یا ماشین یا خیلی چیزای دیگه.
یا توی نجوم هیچ تا حالا به این فکر کردین که این سیستم فعال و دقیق و ثابتی که در منظومه شمسی وجود داره برای چیه؟ چرا با توجه به اینکه میلیاردها سنگ در تمام کیهان در حال حرکتند زمین ما تا حالا نابود نشده؟
خیلی مثال های دیگه میشه آورد که واقعا ذهن رو متعجب می کنه. اگه به دور از هرگونه تفکر دینی نگاه کنیم پس واقعا یه خدایی هست حالا اینکه در طول تاریخ با چه روشی این مطلب رو به مردم انتقال می دادن اون بحثش جداست و آیا در این میان سوء استفاده هایی هم برای به سلطه درآوردن مردم عامی شده یا نه من نمی دونم چون به سندیت حرفای تاریخی شک دارم ولی در کل خدایی هست که البته باید حتما با ساخته های دست خودش متفاوت باشه پس نمی تونه خیلی برای ما ملموس باشه.
در مورد قدرت داشتن که پرسیدی قدرت و توانایی یه مفهوم شناخته شده بین انسانهاست مثل حرف زدن یا غذا خوردن که منحصرا فیزیکی محسوب میشه.

آخرین ویرایش:

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیشتره دانشمندان بی خدا بودن و اگر خدارو قبول داشتن بی دین بودن............:redface:
دوسته ما هم میخواد با دلیل و منطق وجوده خدا رو ثابت و یا نقض کرد.............

درسته خدا رو نمیشه با فرمول ثابت کرد و نمیشه با فرمول نقض کرد ولی میشه دلایلی ارائه داد که با عقل جور در بیاد.............

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پس چرا من و تو اینقدر چشم سفیدیم؟
چشم سفید نیستیم دنبال حقیقتیم:redface:
سلام دوست عزيز بحث خوبيه.....
اينكه خدا چطوري به وجود آمده و قدرتش از كجاست برا منم سواله اما من به اين كه خدا وجود داره شك ندارم....مگه اين كه عكسش ثابت بشه
اين كه ميگم عكسش ثابت بشه به خاطر اينه كه يه چيزايي راجع به راه اندازي ماشين زمان شنيدم كه خوب در صورتي كه اين ماشين كار كنه همه چيز به هم ميريزه....!!!!
اما اينكه ميگم قبول دارم شايد يكي از دلايلش همون معجزه باشه يا اينكه بعضي وقتا از دعا كردن به چيزايي كه ميخوام رسيدم...!!!
اما هگه بخوايم واقع بينانه نگاه كنيم بايد بگم چيزي جز اوني كه ما ازش خدا ياد ميكنيم نميتونه اين جهانا با اين همه پيچيدگي به وجود آورده باشه...ما كه خودمونا خيلي قدرتمند فرض ميكنيم درسته كه موجود خارج از رحم توليد كرديم اما زمين و كهكشان كه نميتونيم توليد كنيم ميتونيم؟؟؟؟؟!!!!!:surprised:
بالاخره همه ي اين جهان ساخت قدرتي برتر و والاتره كه ما خدا تعبيرش ميكنيم...
ببخشيد كه زياد پرحرفي كردم;)
معجزه شاید یه نوع قدرت باشه و یا یه جور تردستی البته قصدم توهین و بی احترامی نیس ولی اونم ملاک وجود خدا نمیتونه باشه :w12:

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
شقایق اول باید ببینی وجود خدارو از چه بابتی قبول داری؟!

خدا رو کسی میبینی که جهان رو افریده؟! و کلی کهکشان و منظومه ها رو درست کرده و زمین گرد و خاکی در میانه اونهاست و افرینش ما تصادفی و از تکامل بوده و یا کسی میبینی که مارو اشرف مخلوقات میدونه؟!

باید ببینی چه دیدگاه خدایی رو قبول داری............

باید ببینی خدا رو کسی میبینی که داره اعمالت رو 24 ساعته ثبت میکنه و یا انرژی مثبتی که در کهکشان هست و تو هم اون رو میگیری؟!

خدا رو کسی میدونی که برای اخرتت برنامه داره و یا خدا رو در این دنیا میشناسی؟!

نمیدونم عزیز ولی فکر نکنم کسی بتونه وجوده خدا رو برات ثابت کنه...........

این به قلب و طرز فکر خودت بر میگرده و اینکه خدا رو توی چی جستجو میکنی و به ادیانه الهی اعتقادی داری یا نه.............

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وجود خدا رو وقتی خودت نخوای باور کنی هزار تا دلیل علمی و غیر علمی هم نمیتونه تورو قانع کنه.

به قول بعضیها سوال تو دو جنبه داره یا دنبال حقیقتی یا نه دنبال بحث کردن و به چالش کشیدن.

اگه اولی هستی که کلی راه داره برای باور کردن خدا
اگه دومی هستی که باید بگم هر چی تو بگی.هیچ کس هم نمیتونه سوال شما رو جواب بده.یه جور فکر کن کم اوردن دیگران.
اگه هم دنبال جوابی هستی مثل مهرشاد که خودکار برات بالا پایین کنه پس قید خدا رو بزن. بی خدایی رو بچسب.
البته میتونی برا اینکه دلت اروم شه یه اماری از تمام دانشمندان علمی جهان بگیری ببینی چند درصد به خدا معتقد بودن.هر چی هست اونا نماینده عقل انسانی هستن دیگه
اولین نفری که اومدی داری حرفای بیربط میزنی من گفتم منطقی نه به چالش کشیدن
اگر جواب منطقی داری ادامه بده ولی اگه میخوای جنگ راه بندازی خواهش میکنم نظر نده;)

usef.key

عضو جدید
عقل ما خیلی محدود تر از اینه که در مورد ذات خدا حرف بزنیم.
دنبال چی میگردی؟؟؟؟ این که ببینی خدا هست؟؟؟؟؟
ترس از جهنم نی!!! ما نمیتونیم ذات خدا رو درک کنیم.
این همه نشانه واسه اثباتش!!!!
تو میتونی با یه تیکه آینه کوچولو مثلا اندازه بند انشگشتت تمام دنیا رو ببینی؟؟؟؟؟
اشکال از دنیا هست که خیلی بزرگه یا آینه؟؟؟ آینه درک و فهم و ماست و دنیا خدا
پس آینه تو بزرگ کن تا بیشتر ببینی

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نمی خوام از دیدگاه مذهب به این سوال فکر کنم چون شما گفتی منطقی بگید.
شما اگه به علم نجوم یا پزشکی یا ... علاقه ای داشته باشین و کلیاتشو خونده باشین به راحتی می فهمین که آفرینش یه همچین سیستم گسترده و دقیقی که بسیار هم مهندسیه و کاملا هنرمندانه آفریده شده نمی تونه تصادفی باشه و حتما یه مهندس بسیار قدر و یه هنرمند طراز اول این کارو کرده. هیچ اثر هنری تو دنیا نیست که خالقی نداشته باشه.
مثلا اینکه چطور ممکنه که از یک سلول انسان که در رحم مادر ایجاد میشه اون تقسیمات کاملا دقیق اتفاق بیفته و هر سلول تازه ای بره سر جای خودش و یه چیزی به نام آدم رو بسازه. آیا این قضیه میتونه تصادفی باشه؟ اگه بگین کلا تصادفیه مثل این میمونه که بگین کامپیوتر تصادفا اختراع شده یا ماشین یا خیلی چیزای دیگه.
یا توی نجوم هیچ تا حالا به این فکر کردین که این سیستم فعال و دقیق و ثابتی که در منظومه شمسی وجود داره برای چیه؟ چرا با توجه به اینکه میلیاردها سنگ در تمام کیهان در حال حرکتند زمین ما تا حالا نابود نشده؟
خیلی مثال های دیگه میشه آورد که واقعا ذهن رو متعجب می کنه. اگه به دور از هرگونه تفکر دینی نگاه کنیم پس واقعا یه خدایی هست حالا اینکه در طول تاریخ با چه روشی این مطلب رو به مردم انتقال می دادن اون بحثش جداست و آیا در این میان سوء استفاده هایی هم برای به سلطه درآوردن مردم عامی شده یا نه من نمی دونم چون به سندیت حرفای تاریخی شک دارم ولی در کل خدایی هست که البته باید حتما با ساخته های دست خودش متفاوت باشه پس نمی تونه خیلی برای ما ملموس باشه.
در مورد قدرت داشتن که پرسیدی قدرت و توانایی یه مفهوم شناخته شده بین انسانهاست مثل حرف زدن یا غذا خوردن که منحصرا فیزیکی محسوب میشه.

شقایق اول باید ببینی وجود خدارو از چه بابتی قبول داری؟!

خدا رو کسی میبینی که جهان رو افریده؟! و کلی کهکشان و منظومه ها رو درست کرده و زمین گرد و خاکی در میانه اونهاست و افرینش ما تصادفی و از تکامل بوده و یا کسی میبینی که مارو اشرف مخلوقات میدونه؟!

باید ببینی چه دیدگاه خدایی رو قبول داری............

باید ببینی خدا رو کسی میبینی که داره اعمالت رو 24 ساعته ثبت میکنه و یا انرژی مثبتی که در کهکشان هست و تو هم اون رو میگیری؟!

خدا رو کسی میدونی که برای اخرتت برنامه داره و یا خدا رو در این دنیا میشناسی؟!

نمیدونم عزیز ولی فکر نکنم کسی بتونه وجوده خدا رو برات ثابت کنه...........

این به قلب و طرز فکر خودت بر میگرده و اینکه خدا رو توی چی جستجو میکنی و به ادیانه الهی اعتقادی داری یا نه.............
تا حدودی شاید هم رودربایسی میشه گفت اعتقاد دارم ولی یکی ازسوالهای من این بود خود خدا چجوری بوجود اومده ؟
شاید هم یه ن یرویی که ما نمیدونیم چیه کهکشان و.. بوجود آورده:surprised:

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا حدودی شاید هم رودربایسی میشه گفت اعتقاد دارم ولی یکی ازسوالهای من این بود خود خدا چجوری بوجود اومده ؟
شاید هم یه ن یرویی که ما نمیدونیم چیه کهکشان و.. بوجود آورده:surprised:

:biggrin::gol:
(تشکر)

این سوال مثله سوال دانشمندای بدونه خداست که میگن ذره ی اولیه کهکشان از کجا به وجود اومده............ کسایی که به خدا اعتقاد دارن هم میگن خدا از کجا اومده............ میشه فقط نظریه داد و ثابت کردن نظریه هم از دست ما برنمیاد............ خوده دانشمندا هم هنوز بعد از سالیانه سال به این نتیجه که ذره اولیه از کجا اومده نرسیدن............ علم هنوز اونقدرا پیشرفت نکرده........... خیلی از واقعیاتی که الان برای ما اشکار شده تا 10 سال پیش نبود...........:gol:

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز

فرتی که نه با تکامل درست شد............:D
متوجه نشدی فرتی یعنی همون دیگه..... :surprised:اها تکامل دیگه;)
میگم این فرتی نکرد یه گاوی گوسفندی چه میدونم شترمرغی رو به حرف بیاره :eek: شانس اوردیم فرتی ادم در اومدیم .:redface:...نه
!!!

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
متوجه نشدی فرتی یعنی همون دیگه..... :surprised:اها تکامل دیگه;)
میگم این فرتی نکرد یه گاوی گوسفندی چه میدونم شترمرغی رو به حرف بیاره :eek: شانس اوردیم فرتی ادم در اومدیم .:redface:...نه
!!!

نه اخه بنده خدا قرنها طول کشید تا تکامل صورت بگیره بعد گفتی فرتی دلم واسه زحمتاش سوخت............:biggrin:

اره فکر کن...........:razz: اصلا نمیخواستم میمون باشم...........:razz:

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
نه اخه بنده خدا قرنها طول کشید تا تکامل صورت بگیره بعد گفتی فرتی دلم واسه زحمتاش سوخت............:biggrin:

اره فکر کن...........:razz: اصلا نمیخواستم میمون باشم...........:razz:

اهانده شرمندم بخدا :cry: راستش گفتیم وجود خدا رو که بردیم زیر سوال ؟؟؟این مدتی که تکامل طول کشیده اینقده در برار اون ارزشی نداشته باشه:redface:

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
اهانده شرمندم بخدا :cry: راستش گفتیم وجود خدا رو که بردیم زیر سوال ؟؟؟این مدتی که تکامل طول کشیده اینقده در برار اون ارزشی نداشته باشه:redface:

خدا هست ولی وجودش رو کسی نمیتونه ثابت کنه.............:w05:

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
سلام شقایق جان
اتفاقا دیروز همین بحث ولی به یه شکلی دیگه تو ذهنم شعله زد
من وقتی این سوالات واسم پیش میاد سریع اس ام اس میکنم و به بعضی از دوستام میدم
و جوابای قشنگی میشنوم
سوالی که دیروز تو ذهنم من اومد این بود
از بدو به وجود آمدن انسان ها هر روز خدایانی به وجود آمدند و از بین رفتند و باز خدای جدیدی جای آنها را گرفت
حال سوالی پیش می آید که آیا زمانی خواهد رسید که ما را کافر بخوانند؟

someone-x

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم یه چیزی بگم؟؟؟
اجازه هست؟
یه کسی میگفت همه دنیا میل به بی نظمی داره(همون آنتروپی شیمی)
از اینکه جهان نظم داره نتیجه میگیریم یه چیزی(حالا اسمشو بذاریم پروردگار)وجود داره که باعث این نظم میشه

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام شقایق جان
اتفاقا دیروز همین بحث ولی به یه شکلی دیگه تو ذهنم شعله زد
من وقتی این سوالات واسم پیش میاد سریع اس ام اس میکنم و به بعضی از دوستام میدم
و جوابای قشنگی میشنوم
سوالی که دیروز تو ذهنم من اومد این بود
از بدو به وجود آمدن انسان ها هر روز خدایانی به وجود آمدند و از بین رفتند و باز خدای جدیدی جای آنها را گرفت
حال سوالی پیش می آید که آیا زمانی خواهد رسید که ما را کافر بخوانند؟
خب من با هر کس که بحث میکنم یه سری جوابای کایشه ای میدن که همش تکراریه یا از تو قران یا میگن فلان چیز و نگاه کن قدرت خدا معلومه و...
ولی مگه ما نمیگیم خدا نیروی لا یزال داره و همه کار میتونه کنه چرا ماها رو راضی نمیکنه چرا فقط واسه 30 ثانیه خودش و ظاهر نمیکنه که ببینیمش:child:

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا نیازی به این نداره که ما باورش کنیم یا نه
این مائیم که محتاجیم به این دلیل که دوست داریم در مورد ما یک شخص عادل قضاوت کنه و پاداش کارهای خوب و جزای اعمال بد ما رو بده.اگه کل قرآن رو خوندی حتما از تاریخی- در کلیت همه ادیان و اشخاص متفکر تائیدش می کنند- که بازگو کرده فهمیدی که در حالت کلی این عدالت وجود دارد.پس عادل هم هست.پس قانون گذار و مجری هست. یکم فکر کن ببین این صفات کیه؟؟

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدا نیازی به این نداره که ما باورش کنیم یا نه
این مائیم که محتاجیم به این دلیل که دوست داریم در مورد ما یک شخص عادل قضاوت کنه و پاداش کارهای خوب و جزای اعمال بد ما رو بده.اگه کل قرآن رو خوندی حتما از تاریخی- در کلیت همه ادیان و اشخاص متفکر تائیدش می کنند- که بازگو کرده فهمیدی که در حالت کلی این عدالت وجود دارد.پس عادل هم هست.پس قانون گذار و مجری هست. یکم فکر کن ببین این صفات کیه؟؟
اتفاقا بحث عدلش و میخواستم بگم گفتم قاطی میشه
یارو ظلم میکنه به همه خون مردم ومیریزه تو شیشه راست راست میگرده ولی مثلا بچش که گناهی نداره فلج بدنیا میاد میگن خدا بهش نشون داد نتیجه ظلمش :eek:
خب عدل میگه اونی که ظلم کرده باید مجازات بشه نه اونی که هیچ گناهی نداره;)

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا بحث عدلش و میخواستم بگم گفتم قاطی میشه
یارو ظلم میکنه به همه خون مردم ومیریزه تو شیشه راست راست میگرده ولی مثلا بچش که گناهی نداره فلج بدنیا میاد میگن خدا بهش نشون داد نتیجه ظلمش :eek:
خب عدل میگه اونی که ظلم کرده باید مجازات بشه نه اونی که هیچ گناهی نداره;)
از بالا به قضیه نگاه کن
مگه تا حالا واست پیش نیومده که در مورد چیزی نظر بدی و بعد بفهمی که چقدر اشتباه میکردی؟؟
تو فقط دقدقه اون لحظه رو داره اما خدا دقدقش همه عمر توء