بررسی آزمون اسکیس 92 |طراحی گنبد نما با دید به حرم حضرت معصومه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

bitix007

عضو جدید
از چه لحاظ از بهترین جوون های مملکته؟ بهترین جوانان مملکت رفتند بابا دنبالشون تو صدا و سیما نگردید در ضمن مگه این آدم عروسک خیمه شب بازیه که نفهمه به آثار ملی کشورش که این همه ادعاش رو داره آسیب میزنه؟؟؟؟؟ شاید واسه شما که احتمالا خانم هم هستید این آقا اسطوره و اصلا پادشاه اما واسه من که زیبایی رو تو باطن میبینم با این کارش چیزی خاص نیست

من تا حالا تو این جا یه پست هم نداشتم و ازین به بعد هم نخواهم داشت،اومدم اینجا با توجه به اسم تاپیک تا ببینم دوستانم چطور از پس این اسکیس کذایی براومدند.
اما واقعا متاسفم که در تخصصی ترین فروم ها و بین دانشجوهایی که خودشون رو برای مقطع تحصیلی بالاتر اماده کردن بحثایی صورت میگیره که زنگ های تفریح تو مدرسه راهنماییمون بین بچه ها میشد.
من نه میخوام از کسی طرفداری کنم و نه هیچ چیز دیگه فقط خواستم یه سری موارد رو عرض کنم
"پترن "ها به قول شما و در واقع الگوهای اسلیمی گلجام های گنبد مسجد شیخ لطف الله مثل همه ارایه های اسلیمی دیگر که در جای جای مساجد ایرانی مشاهده میشن همونطور که همه میدونیم نمادی از گل های بهشتی هستند که به صورتی انتزاعی تصویر شدند،اما این الگوها در گلجام های مسجد شیخ لطف الله هم موجودند و در هنگام عبور نور خورشید سایه اونها در ساعات مختلف روز بر روی دیواره ها و کف گنیدخانه مسجد میفته،و ایا اگه راه رفتن بر تجلی استعاری از گل های بهشتی گناه کبیره ای بود که این مجری بی نوا رو به انجامش محکوم میکنید(که اگر محکومی باشه حتما طراح صحنه برنامه هست)ایا معمار بزرگ و قابل ستایش این بنا عظیم واقعا عقلش نرسیده بود بهش که سایه اونها در ساعاتی از روز بر زمین میفته و مردم از اون عبور میکنند؟؟؟؟؟اصلا ایا قدم زدن رو همچین عنصر استعاری زیبایی جرمه؟چرا اینجوری بش نگاه نمیکنید که حرکتی است زمینی و استعاری بر زمین جایی که ما بهش میگیم بهشت؟و معماری ایرانی اسلامی ما بخشی از تلاشش اشاره کردن به اون بوده در مساجد.
ببخشید فقط خواستم نظرمو بگم همین....

arcdoc

اخراجی موقت
من تا حالا تو این جا یه پست هم نداشتم و ازین به بعد هم نخواهم داشت،اومدم اینجا با توجه به اسم تاپیک تا ببینم دوستانم چطور از پس این اسکیس کذایی براومدند.
اما واقعا متاسفم که در تخصصی ترین فروم ها و بین دانشجوهایی که خودشون رو برای مقطع تحصیلی بالاتر اماده کردن بحثایی صورت میگیره که زنگ های تفریح تو مدرسه راهنماییمون بین بچه ها میشد.
من نه میخوام از کسی طرفداری کنم و نه هیچ چیز دیگه فقط خواستم یه سری موارد رو عرض کنم
"پترن "ها به قول شما و در واقع الگوهای اسلیمی گلجام های گنبد مسجد شیخ لطف الله مثل همه ارایه های اسلیمی دیگر که در جای جای مساجد ایرانی مشاهده میشن همونطور که همه میدونیم نمادی از گل های بهشتی هستند که به صورتی انتزاعی تصویر شدند،اما این الگوها در گلجام های مسجد شیخ لطف الله هم موجودند و در هنگام عبور نور خورشید سایه اونها در ساعات مختلف روز بر روی دیواره ها و کف گنیدخانه مسجد میفته،و ایا اگه راه رفتن بر تجلی استعاری از گل های بهشتی گناه کبیره ای بود که این مجری بی نوا رو به انجامش محکوم میکنید(که اگر محکومی باشه حتما طراح صحنه برنامه هست)ایا معمار بزرگ و قابل ستایش این بنا عظیم واقعا عقلش نرسیده بود بهش که سایه اونها در ساعاتی از روز بر زمین میفته و مردم از اون عبور میکنند؟؟؟؟؟اصلا ایا قدم زدن رو همچین عنصر استعاری زیبایی جرمه؟چرا اینجوری بش نگاه نمیکنید که حرکتی است زمینی و استعاری بر زمین جایی که ما بهش میگیم بهشت؟و معماری ایرانی اسلامی ما بخشی از تلاشش اشاره کردن به اون بوده در مساجد.
بچه های اینجا نیازی به تاسف های شما ندارن....اکثر بچه های اینجا جزو رتبه های خوب کنکور و از لحاظ علمی در سطح بالایی هستند...اگر هم شوخی هایی اینجا صورت میگیره صرفا برای تخلیه استرس و آرامش بچه هاست....
خیلی بده که ادم بخواد تک بعدی فکر کنه...و زندگی رو فقط از یه دریچه ببینه...
تویی که مرا در سقوط میبینی

تا به حال اندیشیده ای که شاید، تو خود وارونه ایستاده ای ؟

soh-rab

عضو جدید

شما که پست نمی دی دیگه هم پست نده و قبلش برو چند تایپیک رو از اول تا آخر بخون بعدش بیا اینجا مثلن تایپیک تمرین اسکیس 92
شاید بعضا یه جاهایی بچه ها شوخی کرده باشند من باب تنوع بوده و تایپیک رو از یکنواختی در آورده

لازمه یادآوری کنم شما که برای کارشناسی ارشد خودتون رو آماده می کنید من یادم تو دوره راهنمایی یه بخش بود که می گفت جدی ترین مطالب و سخت ترین اونها در قالب طنز بیان می شن تا بلکه حالا که از سخنان جدی کاری بر نمی آید شاید از عهده طنز بر بیاد شما هم بهتره برید درسای دوره راهنمایتون رو مرور کنید

اگر هم مطالبی بی ربط بیان شده واقعا همه بچه ها خسته هستن و تفننی مطالبی رو عناون می کنند تا این روز های لعنتی بگذره ما همه دلمون خون هست شما فکر نکن همه خوشی زده زیر دلشون اومدن اینجا اسپم می دن بلکه همه معتاد شدن
از جمله همین arcdoc و غیره و تازه باخبر شدم که خدا رو شکر صحبت های بچه های توی فروم باعث شده که یه عده ترک کنند فقط همین arcdoc معتاد مونده که ترکش بدیم حتی مرکز هم براش زدیم ولی بی انصاف ترک نمی کنه معلوم نیست چی می کشه که تموم نمی شه

اون مجری رو هم که شما نگاه می کنی باید ملتفت باشی که تهیه کننده طراح و مجری برنامه خودش هست (من نقل قول کردم خودم برنامه رو ندیدم)
? Are you OK

من می گم یه تاپیک بزنیم چی باعث می شه مدیرای این انجمن انقــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدر صبور باشن!؟!؟!؟!؟!

چرا نمیان در این تاپیکو گل بگیرن!؟!؟!؟؟!

مگر نمی دونی بچه ها همکار ایوب هستن

آخرین ویرایش:

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو از منم بدجنس تری...............................بابا نامرد.....قلبم وایساد........................با شکمه گشنه.............................منه بدبخت هد ست زده بودم ولوووم 100 ...تیماج تو دیگه پیشنهاد نده...............به خدا شوکه شدم من............:confused:
خدا بگم چیکارت نکنه....
:biggrin:اسم دخترا بد دررفته! شجاعت رواز دخترای اینجا یاد بگیرین!!:biggrin:
دوست دارم بیام شما رتبه دورقمی ها رو بزنم نه ببخشید عادتم یادم رفت بیام یه چیزی رو از عرض بکنم توی حلقتون مثلن همون دانشگاه آزاد رو :biggrin:

شینا خیلی کار مسخره ای بود

خیلی بی معرفتی خواهرته ............. زنت که نیست بی معرفعت
I am a girl... ok??! I think I should change my avatar and username...Always youre wrong about me!!:cool:

soh-rab

عضو جدید
:biggrin:اسم دخترا بد دررفته! شجاعت رواز دخترای اینجا یاد بگیرین!!:biggrin:

I am a girl... ok??! I think I should change my avatar and username...Always youre wrong about me!!:cool:

حالا دوستان پایه هستن بیایم عکس های خودمون رو به عنوان آواتار بذاریم اگه 100 تا تشکر بخوره من این کار رو می کنم عمرن کاربرای تالار کارشناسی ارشد 100 تا بشن عمرن :biggrin: چه برسه بخوان 100 تا تشکر بزنن :biggrin:

من الان مشتاق شدم بدونم این رندره چی هست؟

arcdoc

اخراجی موقت
حالا دوستان پایه هستن بیایم عکس های خودمون رو به عنوان آواتار بذاریم اگه 100 تا تشکر بخوره من این کار رو می کنم عمرن کاربرای تالار کارشناسی ارشد 100 تا بشن عمرن :biggrin: چه برسه بخوان 100 تا تشکر بزنن :biggrin:

من الان مشتاق شدم بدونم این رندره چی هست؟
من هم خیلی مشتاقم :w02:

bitix007

عضو جدید
بچه های اینجا نیازی به تاسف های شما ندارن....اکثر بچه های اینجا جزو رتبه های خوب کنکور و از لحاظ علمی در سطح بالایی هستند...اگر هم شوخی هایی اینجا صورت میگیره صرفا برای تخلیه استرس و آرامش بچه هاست....
خیلی بده که ادم بخواد تک بعدی فکر کنه...و زندگی رو فقط از یه دریچه ببینه...
تویی که مرا در سقوط میبینی

تا به حال اندیشیده ای که شاید، تو خود وارونه ایستاده ای ؟

اگه من شماهارو در سقوط میدیدم حتما به اینجا سر نمیزدم و پست هاتون رو هم نمیخوندم.پس حتما محیط اینجارو میپسندم که وقتمو توش میگذرونم.ازینکه دوستان اینجا رتبه های خوبی دارن هم مطلع هستم کما اینکه چندتا از شما دوستان من هستین فقط به لطف فضای مجازی منو به جا نمیارین
به لطف خدا منم خیلی وارونه نایستادم.
اگه تک بعدی بودم هم سعی نمیکردم بگم که بهتره مضامین رو از دریچه های جدید بررسی کنیم
به هر حال گویا حق با شماست لزومی نداشت این بحث رو باز کنم،ضمن اینکه برخورد مناسبیم با تازه واردی مثل من صورت نمیگیره تو یه جمع صمیمی و قدیمی
موفق باشید

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

اگه مردی عکستو بزار
.
.
.
.
.
.
.
.
:D

arcdoc

اخراجی موقت
اگه من شماهارو در سقوط میدیدم حتما به اینجا سر نمیزدم و پست هاتون رو هم نمیخوندم.پس حتما محیط اینجارو میپسندم که وقتمو توش میگذرونم.ازینکه دوستان اینجا رتبه های خوبی دارن هم مطلع هستم کما اینکه چندتا از شما دوستان من هستین فقط به لطف فضای مجازی منو به جا نمیارین
به لطف خدا منم خیلی وارونه نایستادم.
اگه تک بعدی بودم هم سعی نمیکردم بگم که بهتره مضامین رو از دریچه های جدید بررسی کنیم
به هر حال گویا حق با شماست لزومی نداشت این بحث رو باز کنم،ضمن اینکه برخورد مناسبیم با تازه واردی مثل من صورت نمیگیره تو یه جمع صمیمی و قدیمی
موفق باشید
منظورم از وارونه ایستادن...........نسبت به موضوع خنده و شوخی بچه ها بود.......قانونش اینه که وقتی میخوای وارد جمع شی نیای تفکرات اون جمع رو به بوته ی نقد ببری :biggrin:...بعد انتظار نداشته باشه همه باهات مچ بشند....
اتفاقا یکی از دوستان به من متذکر شد که چرا از پست bitix007 تشکر کردی...منم بهش متذکر شدم ...که من با خودش مشکل ندارم...با نظرش مخالفم....اینجا هرکسی میتونه نظر بده...ما که با کسی پدر کشتگی نداریم....;)

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
Sacred geometry and architecture in iran -
Persian architecture emphasized on Beauty, and by means of Sacred Geometry Persians measured the proportions of heaven and reflected them in the dimensions of buildings on the earth. By using mathematics, Iranian architecture has achieved a high level of beauty and perfection. Geometry was used not only to solve structural problems, but also in the details of the designs of various structures. Despite its extraordinary richness, Islamic architecture has rarely been studied for its conceptual and symbolic significance. All the elements of the Islamic architecture of Persia from the simplest architectural unit to a complex urban environment are woven around this central doctrine and thus are best understood as multiple manifestations of unity. This paper first will introduce Islamic geometrical patterns, say something about their characteristics and origins and point the reader to a variety of resources on Islamic Patterns. Second it will be explained about the use of the science of geometry in design of a number of Persian historical buildings. The geometric factors upon which the design of these buildings, from both architectural and structural viewpoints, is made will be discussed.
میبینید یکی 5000کیلومتر اونورترم میخواد درباره پترنهای صحبت کنه میگه مقدس
شما از کل گنبد و پترنها فقط گلهای بهشتی رو برداشت کردی؟؟
پنجره های مشجر گریو گنبد 16تاست و نشانی از کثرت زمینی اما پترنهای گنبد وقتی به وحدت میرسه دیگه انسان نیست ، خداست
حالا بنظر شما یکی بره بشینه وسط پترنها یعنی چی؟
شما میگی قشنگه برن بشینن روش؟؟ شما طرحهای روی قالی در نظر بگیر که خیلی قشنگه و خیلی هم مفهومیه ولی معنی کثرت به وحدت و انسان خدا رو نداره ، ولی گنبد این مفهوم رو داره.
فردا بیان از پترنها جلد دفتر درست کتتد هم بنظر قشنگ میشه.
بزارید اینجوری بگم: من خواستم پترنهای گنبد شیخ لطف الله رو بزرگ چاپ کنم بزنم سقف اتاقم، اما نکردم و هزار تا دلیل داشتم حالا چطور ببینم یکی میاد اونو میزاره زیر پاش؟؟؟
:mad:

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند وقته میخوام هیچی نگم هی آدمو به حرف میارید:))
ولی حیف بحث های دوران راهنمایی که اینجوری به سخره گرفته شد:)
بگذریم جهت ارتقاء سطح هنری سایت گفتم بیست و نهمین اثر هنری کل دوران تاریخ رو معرفی کنم:)

قالی اردبیل

زیاد شلوغش نمیکنم دندتون نرم برید خودتون بخونیدش;)
http://fa.wikipedia.org/wiki/قالی_اردبیل
http://www.mazdisa.ir/News.aspx?NewsId=42181a5b-b22e-40a1-ba9f-cf36aea9b71f
http://blog.iran-carpet.com/index.php/entry/155-قالی-اردبیل-قالی-شیخ-صفی

ولی براتون 2تا عکسشو میزارم ببینید:)

پیوست ها

• 2007bn4288_ardabil_jameel_610x344.jpg
    2007bn4288_ardabil_jameel_610x344.jpg
    62.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • ma-31977291-WEB.jpg
    ma-31977291-WEB.jpg
    42.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی میام یعنی میام من الان خیلی از دستت عصیانی هستم
الان همه پست مرتبط می زنند فقط مونده من بزنم هر روز با یه راهکار جدید میام تا شما از بیکاری در بیایید
بعد تو می گی ............
:exclaim:

خیلی هم مسخره بودن حالا می خوام بدونم چه طوری طول و عرض رو با هم قاطی می کنی

خب الان طول و عرضت خود به خود یکی شده خودت خبر نداری!!:w02:

JASOOS

عضو جدید
این واقعیت داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

soh-rab

عضو جدید
چند وقته میخوام هیچی نگم هی آدمو به حرف میارید:))
ولی حیف بحث های دوران راهنمایی که اینجوری به سخره گرفته شد:)
بگذریم جهت ارتقاء سطح هنری سایت گفتم بیست و نهمین اثر هنری کل دوران تاریخ رو معرفی کنم:)

قالی اردبیل

زیاد شلوغش نمیکنم دندتون نرم برید خودتون بخونیدش;)
http://fa.wikipedia.org/wiki/قالی_اردبیل
http://www.mazdisa.ir/News.aspx?NewsId=42181a5b-b22e-40a1-ba9f-cf36aea9b71f
http://blog.iran-carpet.com/index.php/entry/155-قالی-اردبیل-قالی-شیخ-صفی

ولی براتون 2تا عکسشو میزارم ببینید:)

حالا هی طول و عرضش رو زیاد کنید نگاه کن هیج جا قالی کرمون نمی شه من هم دیگه حوصله ندارم صغری و کبری بچینم (یعنی بخوام در مورد طول و عرضش صحبت کنم)

همین بس که چندتا کشور جهان اومدن جایی رو به نام کرمان ایجاد کردن تا قانون سازمان تجارت جهانی رو دور بزنند

Capture321.jpg

اگه مردی عکستو بزار
.
.
.
.
.
.
.
.

یعنی عارفه بگم به زمین گرم بخوری
ولی امیدوارم با خدا سو تفاهم پیش نیاد یهویی توی سواحل آنتالیا یا جزایر قناری به زمین گرم بخوری بلکه توی گرم ترین نقطه جهان به زمین گرم بخوری که دیگه شال هم جوابت رو نده

بعدش عارفه من می ذارم به اندازه یه 10 دقیقه تازه وقتی که سایت خلوت باشه می ذارم زود هم برش می دارم

فکر کردی خیلی زرنگی من خودم آخر دور زدن قانونم

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان یک سوال فنی خیلی ذهنم درگیر کرده :question:من این تابستون دارم کارای پایان ناممو انجام میدم :) اگر امسال کنکور ارشد قبول بشم و از مهر بخوام برم دانشگاه پایان ناممو باید تا شهریور تموم کنم یا میتونم تا بهمن ادامه بدم و ارشدم بخونم؟؟؟؟؟؟؟:surprised::w19:
منم وضعیت شما رو دارم والا اصلش اینه که تا پایان شهریور تموم کنی ولی معمولا به مهر و آبان میکشه کاریشم نمیشه کرد حتی یکی از بچه هامون که پارسال تهران قبول شده بود آذر دفاع کرد

arefeh

کاربر ممتاز
این هم برای اینکه باورت بشه یه نگاهی بنداز
دیگه این حریم شخصی من هست و من دوست ندارم دیگران خیلی نزدیک بشن

من زمانی گذاشتم که فقط 4 نفر توی تالار کارشناسی ارشد بودند

مشاهده پیوست 160945

مشاهده پیوست 160946

سحراب کلک چه شال خوش رنگی سرته...مگه بهت نگفتم اگه مردی بزار ک اسلامو مثل من تو خطر نندازی...باز طاقت نیوردی گذاشتی؟؟؟؟:biggrin:

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدایا شکرت بالاخره منم از یکی غلط املایی گرفتم:book:
عارفه ادکلن نه اودکلن:thumbsup2:

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی 1000بار مشتری امده دم مغازه گفته ویندوزم بالا نمیاد فایلای رو صفحمو میخوام.
اصلا مرتب بودن کنار فایلاتونو بزارید توی یه درایو ازش شورت کات بگیرید توصفحه

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
اهل دانشگاهم
رشته ام علافیست
جیبهایم خالیست
پدری دارم
حسرتش یک شب خواب!
دوستانی همه از دم ناباب
اهل دانشگاهم
قبله ام استاد است
جانمازم نمره!
خوب میفهمم سهم آینده من بیکاریست
من نمیدانم که چرا میگویند
مرد تاجر خوب است و مهندس بیکار
و چرا در وسط سفره ما مدرک نیست
چشم ها را باید شست
جور دیگر باید دید
باید از قیمت دانش نالید!
وبه آنها فهماند
که من اینجا فهم را فهمیدم
من به گور پدر علم و هنر خندیدم
...................................................

soh-rab

عضو جدید
یعنی 1000بار مشتری امده دم مغازه گفته ویندوزم بالا نمیاد فایلای رو صفحمو میخوام.
اصلا مرتب بودن کنار فایلاتونو بزارید توی یه درایو ازش شورت کات بگیرید توصفحه

خب بهشون بگو از مینی ویندوز استفاده کنن

سحراب کلک چه شال خوش رنگی سرته...مگه بهت نگفتم اگه مردی بزار ک اسلامو مثل من تو خطر نندازی...باز طاقت نیوردی گذاشتی؟؟؟؟:biggrin:

میام موهای سرت رو از عرض ماشین می کنم دیگه شال هم نیاز نداشته باشی فکر کن چقدر جذاب می شی!!!!:biggrin:

اهل دانشگاهم
رشته ام علافیست
جیبهایم خالیست
پدری دارم
حسرتش یک شب خواب!
دوستانی همه از دم ناباب
اهل دانشگاهم
قبله ام استاد است
جانمازم نمره!
چشم ها را باید شست
جور دیگر باید دید
باید از قیمت دانش نالید!
وبه آنها فهماند

خودم که کلی ذوق مرگ شدم

این رو برای یکی از دوستام که اهل شعر طنز هست و خودش شعر طنز می گه فرستادم کلی کیف کرد بابا عجب دوستانی داریم ما

می خواید یه تایپیک بزنم به نام شعر ها و دلنوشته های بچه های اسکیس 92

آخرین ویرایش:

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودم که کلی ذوق مرگ شدم

این رو برای یکی از دوستام که اهل شعر طنز هست و خودش شعر طنز می گه فرستادم کلی کیف کرد بابا عجب دوستانی داریم ما

می خواید یه تایپیک بزنم به نام شعر ها و دلنوشته های بچه های اسکیس 92

خداییش بین همه تاپیک هایی که زدی از این تاپیک ات از همه بیشتر خوشم اومد
اولین تشکرشم برا خودم:D

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب بهشون بگو از مینی ویندوز استفاده کنن
سهراب کاسب نیستیا؟؟
زندگی خرج داره:biggrin: باید هاردش در بیاد و با کامپیوتر خودم هارد به هارد کنم بعد نصب ویندوز برگردونم سر جاش هزینشم میشه 1000اوشلوق:whistle:
linux ubuntu ;) خیلی بهتر از ویندوز پروتابله

arefeh

کاربر ممتاز
خدایا شکرت بالاخره منم از یکی غلط املایی گرفتم:book:
عارفه ادکلن نه اودکلن:thumbsup2:
هاهاها...از تو دست پیرامید....عزیزم اگه توهم مثل من یه کیبورد انگلیسی داشته باشی بعد تایپ اگه غلطت زیاد ضایع نباشه پاک نمیکنی...من بیچاره هم باید قوانین این سایت رو رعایت کنم و فازسی بنویسم...:redface:

arefeh

کاربر ممتاز
میام موهای سرت رو از عرض ماشین می کنم دیگه شال هم نیاز نداشته باشی فکر کن چقدر جذاب می شی!!!!:biggrin:

سحراب دفت کنی الان موهامو از عرض درست کردم اگه اصرار داری طولی کنش...هاهاها...خودتوم ک موهاتو تارو پودی ریختی تو صورتت که؟.....خخخخخخخخخخخخخ هااااااااااااااااااااااا هوووووووووووووووو
خدا دلم درد گرفت

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
اهل دانشگاهم
رشته ام علافیست
جیبهایم خالیست
پدری دارم
حسرتش یک شب خواب!
دوستانی همه از دم ناباب
اهل دانشگاهم
قبله ام استاد است
جانمازم نمره!
چشم ها را باید شست
جور دیگر باید دید
باید از قیمت دانش نالید!
وبه آنها فهماند
میداد توکلی به حجت پیام--- که دانشجوی تو کند با من جنک
هرکجا از دور بیندم --فحشی دهد و از دور مرا زند با سنگ
نکم سال بعد تورا داور -- گر نشود جیب من از پول تنگ
حجت بی خبر بی افکار-- نه همان داور بی عصمت و ننگ
رفت و دانشجو را برافکند به خاک -گنبد نمایی کرد در حلقش با آرنج
قصد سر منزل سنجش نمود -- لب خندانو دلش پر ز غنج
از قضا در مترو دید دانشجو را -تخته شاسی بدست و دلش پر ز رنج
و کیسه ای پر ز مداد و -- مآژیک کیو کالر از همه رنگ
پرسید ز دانشجو که پسرم - چه کردی با این مقیاس تنگ
دانشجوی که جان داشت هنوز-برخواست ولی همچنان بود هنگ
با دستی خسته و ناخونو چنگ- کرد عرض مترو را در حلق آن بی فرهنگ​
گ بدید:biggrin: همین الان داغ داغ گفتمش

آخرین ویرایش:

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
میداد توکلی به حجت پیام--- که دانشجوی تو کند با من جنک
هرکجا از دور بیندم --فحشی دهد و از دور مرا زند با سنگ
نکم سال بعد تورا داور -- گر نشود جیب من از پول تنگ
حجت بی خبر بی افکار-- نه همان داور بی عصمت و ننگ
رفت و دانشجو را برافکند به خاک -گنبد نمایی کرد در حلقش با آرنج
قصد سر منزل سنجش نمود -- لب خندانو دلش پر ز غنج
از قضا در مترو دید دانشجو را -تخته شاسی بدست و دلش پر ز رنج
و کیسه ای پر ز مداد و -- مآژیک کیو کالر از همه رنگ
پرسید ز دانشجو که پسرم - چه کردی با این مقیاس تنگ
دانشجوی که جان داشت هنوز-برخواست ولی همچنان بود هنگ
با دستی خسته و ناخونو چنگ- کرد عرض مترو را در حلق آن بی فرهنگ​
گ بدید:biggrin: همین الان داغ داغ گفتمش

گر مرد اسکیسی میان ورشکستگی و اشک باید رفت

از پای فتاده سرنگون باید رفت
تو پای به راه در نه و هیچ مپرس
خود راه بگویدت که چون باید رفت
**

گر به سر کنکور برسی مست نگردی مرد اسکیسی
موضوع را ندیدن و هوشیار نشستن سهل است

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
گر به سر کنکور برسی مست نگردی مرد اسکیسی
موضوع را ندیدن و هوشیار نشستن سهل است
تا اسکیسو کنکور گشت پدید--- کس به ز می ناب ندید
در عجبم ز کار داوطلبان--بدون شراب چه خواهند کشید؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا