به نظر شما چرا آدما ازدواج مي كنن؟؟؟!!!!

گلبرگ نقره ای

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستاي خوبم . اين سواليه كه چند وقتي ذهنمو به خودش مشغول كرده !!!"چرا آدما ازدواج مي كنن؟" . من جوابي براي اين سوال ندارم . اگه مي تونين هر چي كه مي دونين برام بنويسين . ممنونم!:w27:

saraaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای اینکه بر اساس یه نیاز طبیعی که تو وجود همه انسانها هست،هر انسانی برای به آرامش رسیدن، به جنس مخالف خودش احتیاج داره.
من فکر می کنم هیچ آدمی نباشه که بگه من همچین نیازی ندارم.چون این نیاز به طور طبیعی و غریزی در وجود همه انسانها قرار داره

amirfaraz

عضو جدید
بعضی ها چون عقلشون می رسه (عاقل شده اند)
بعضی ها چون عقلشون نمی رسه
بعضی ها پولشون میرسه
بعضی ها چون مشکل مالی دارند
بعضی ها چون از تنهایی خسته شدند
بعضی ها از روی غریزه
....... بعضی ها هم عاشق می شن که اوضاع این دسته آخری خیلی بی ریخته!!!;)

amirfaraz

عضو جدید
از سر بيكاري و تنهايي ;). چون من خيلي از آدم ها رو ميشناسم كه انقدر پر مشغله اند كه به ازدواج فكر نمي كنن.

خوب بهتر از اینه که معتاد شن .!! نه
آنهای که سرشون هم شلوغه هم بالاخره یک روز می فهمند که شاید دیر باشه

یک همکار خانم داریم که دانشجوی دکتراست !!! خودش می گه از 17 سالگی کلی خواستگار داشته هی داشته در س می خونده (وقت نداشته) همه را رد کرده .
حالا سنش رفته بالا خواستگار هاش یا زن دارند یا داشتند یا ....
انتظار داره یک پسر 25 ساله که تحصیلات عالی داشته باشه
پولدار باشه و.... بیاد بگیردش
خوب یک همچین آدمی میاد با این مامان بزرگ ازدواج کنه!!

shiva_bkr68

عضو جدید
به نظر من دليل اولش اينكه ازداواج سنت پيامبرونه.
دوميش،اينكه همدمي داشته باشيم و،درواقع نسبت به افراد ذيگه به همسر مورد علاقمون عشق بورزيم و دوستش داشته باشيم.
يه دليلشم ميتونه ادامه نسلها باشه.....

vahid2007

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادما ازداج میکنن چون نیاز به اینکار دارن هم روحی هم معنوی
هر چند ازادی هر دو طرف کم مییشه ولی بجاش خیلی چیزا بدست میاره
هر چند تو این دوره زمونه که همه پاشون رو پدال گازه تا از هم دیگه جلو بزنن ازدواج اون ارامش رو که باید ایجاد کنه نمیکنه

saraaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادما ازداج میکنن چون نیاز به اینکار دارن هم روحی هم معنوی
هر چند ازادی هر دو طرف کم مییشه ولی بجاش خیلی چیزا بدست میاره
هر چند تو این دوره زمونه که همه پاشون رو پدال گازه تا از هم دیگه جلو بزنن ازدواج اون ارامش رو که باید ایجاد کنه نمیکنه
می دونی چرا ازدواج اون آرامشو ایجاد نمی کنه؟چون همه فکر می کنن با ازدواج محدود می شن.اگه تو دوران تجرد درست زندگی کرده باشی،با ازدواج هیچوقت محدود نمی شی.

aboo_ak_244

عضو جدید
همين ديشب با يكي صحبت كردم كه هدفت از ازدواج چيه؟ گفت: بچه ميخوام. والا اگه بچه نخوام تا 45 سالگي ازدواج نمي كنم.

حالا جواب خودم
ازدواج به بيشتر افراد آرامش عطا ميكنه و از سردرگمي درشون مياره.

spow

اخراجی موقت
سلام دوستاي خوبم . اين سواليه كه چند وقتي ذهنمو به خودش مشغول كرده !!!"چرا آدما ازدواج مي كنن؟" . من جوابي براي اين سوال ندارم . اگه مي تونين هر چي كه مي دونين برام بنويسين . ممنونم!:w27:

خب چون خیلی بیکارن میرن ازدواج میکنن اگه سرشون به کارشون گرم بود که فکر ازدواج واینارو نمیکردن:D

ilili

عضو جدید
لولوفر خانم

لولوفر خانم

من هنوز قصد ادامه تحصیل دارم هاااااااااا:w10:
گفته باشممم....رو من اصلا حساب نکنین:smoke:

پاناگولیس67

عضو جدید
انسانها عموما علاقه مندن خودشون و بندازن توی درد سر و مسئولیت بیشتر...یه مثلی میگه مردی که ازدواج میکنه مثه سگ زندگی میکنه مثه شاه میمره.. و مردی که ازدواج نمیکنه مثه شاه زندگی میکنه و مثه سگ میمیره...من دومی و به مراتب ارجح تر میدونم!!!

eterno

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
دنبال دردسرن به خدا...اگه دقت کنین میبینین بهترین روزهای آدمها همون روزهای مجردیشونه پس دنبال دردسرن که میرن پی ازدواج دیگه!!!!!!!!!!

گلابتون

مدیر بازنشسته
دلایل خوب برای ازدواج

بخاطر اینکه عاشق هستید- با وجود اینکه عشق نباید تنها دلیل ازدواج باشد اما با این حال یکی از عناصر موفق در اکثر ارتباطات زناشویی موفق است.
برای ایجاد تعهد- شما تصمیم گرفته اید علیرغم آگاهی از قصور و ضعفهای همسرتان برای همیشه با هم باشید.
این بخشی از فرهنگ شماست- مراسم ازدواج جزئی لاینفک از فرهنگ و باورهای دینی و یک بخش حیاتی از هسته ی نظام ارزشی شماست.
برای ايجاد يک خانواده- هر دوی شما از یک ارتباط امن و متعهدانه برای مدتی لذت برده اید و احساس می کنید که ازدواج بهترین وسیله برای ایجاد محیطی برای پرورش فرزندان است.
جشن گرفتن- چون میخواهید اقوام و دوستانتان با شما در شادی و تعهدتان شریک باشند.
زمان مناسبی برای ازدواج است- روابطتان استوار و امن است و میخواهید با ازدواج آنرا استحکام بخشید.

دلایل بد برای ازدواج

برای امن ساختن روابطتتان- اگر روابط شما قبل از اینکه ازدواج کنید امن نیست دلیلی وجود ندارد که فکر کنید بعد از ازدواج به روابطتتان امنیت بخشیده میشود. ممکن است که جدایی بعد از ازدواج سخت تر باشد اما این به این معنا نیست که شادتر خواهید بود.
ترس از تنها ماندن- بعضی از مردم ازدواج می کنند چون هراسانند که هیچ کس دیگری را نخواهند داشت. بخاطر داشته باشید که روی سکو زندگی کردن بهتر از این است که تمام عمرتان را در یک قفس سپری کنید.
به خاطر بچه ها- در کل درست است که فرزندان از زندگی کردن با هر دوی والدین سود می برند، اما ازدواجی که کاملاً بخاطر فرزندتان باشد بعید است که محیطی شاد را ایجاد نماید.
یک جشن بزرگ میخواهید- یک جشن بزرگ ممکن است شبیه یک داستان رویایی به نظر بیاید اما فقط یک روز طول می کشد. ازدواج برای زندگی است.
برای تسکین آلام ناشی از طلاق- بعضی از افراد دومین ازدواج را برای به پایان رساندن اولین ازدواج می خواهند- برای اثبات اینکه خوب بوده اند. اما نکته اینجاست که این احساس را می بایست در درون خود جست - و نه در عوامل بیرونی همچون ازدواج مجدد.
شما ممکن است دلایل بیشتری برای اینکه چرا میخواهید ازدواج کنید داشته باشید. مهمترین چیز این است که شما و همسرتان بحث کاملی درباره دلایل خود داشته باشید و اینکه هر دوی شما مطمئن باشید که انگیزه و مقاصد مشابهی دارید.

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
از اونجایی که عادت دارم راجع به نظر دیگران نظر بدم ......میگم.......

هیچکدومتون حرف دلتونو نزدین !!!!
اکثرا گفتن آزادی رو از دست میدن!!!!
چون هنوز وقتش نرسیده..............
ولی به وقتش .............

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی ایران ازدواج میکنن چون که ساده ترین راه برای یه جوونیه که به بلوغ رسیده و شدیدا نیاز به زن رو در خودش احساس میکنه. اگه فرهنگ سختگیر ما نبود اینهمه ازدواج بی موقع و ناکام هم نداشتیم. توی بعضی کشورها یه جشنی دارن ه نام پروم که بعد از اتمام دبیرستان همه فارغ التحصیلا شرکت میکنن و در واقع توی این جشن از نوجوونی به جوونی وصل میشن.. همه باید توی این جشن به همراه یه زوج جنس مخالف شرکت کنن، اونجا میرقصن و مینوشن و بعد هم میتونن عشقبازی کنن.. پدرها و مادرها به دخترها و پسراشون اون شب همه چیزای مهم رو میگن و حتی وسیله جلوگیری از بارداری توی جیبشون میذارن. خب حالا مقایسه کنین با یه دانش آموز سوم دبیرستانی ما که درست عیییینه یه گرگ گرسنه در کمین هر زنیه که چشش بهش بیافته و اگه موقعیتش پیش بیاد به خواهر خودش هم رحم نمیکنه..
بله.. علت خیلی از ازدواجا توی ایران فقط اینه که یه نفر راه دیگه ای برای اتفای شهوتش که دیگه داره به حد انفجار میرسه، پیدا نمیکنه..

aboo_ak_244

عضو جدید
از اونجایی که عادت دارم راجع به نظر دیگران نظر بدم ......میگم.......

هیچکدومتون حرف دلتونو نزدین !!!!
اکثرا گفتن آزادی رو از دست میدن!!!!
چون هنوز وقتش نرسیده..............
ولی به وقتش .............

دقيقاً همينه كه گفتي .
اگر كسي هم وقتش شده اينجا اين جوري ميگه و تو دلش خدا خدا مي كنه زودتر ازدواج كنه.
دخترا اكثر اينجورن:biggrin:

SerpentoR

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای اینکه تنها هتن
برای این که نیاز به هم صحبت دارن
برای اینکه زندگی از یه سنی به بعد تنها ادامه دادنش سخت میشه

sara-afshar777

عضو جدید
می دونی چرا ازدواج اون آرامشو ایجاد نمی کنه؟چون همه فکر می کنن با ازدواج محدود می شن.اگه تو دوران تجرد درست زندگی کرده باشی،با ازدواج هیچوقت محدود نمی شی.

سارا کشته مرده عقایدتم خانوووووووووووم :heart::gol:

بالا